Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-11-25 20:33:37

LOGOUT.hu

TP-Link WDR3600 - N600 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14651) Headless válasza mzsombor (#14650) üzenetére


Headless
őstag

9092 /setup /hdd label és állítsd a cimkét mnt-re, vagy húzd le a vinyót és pc-n adj "mnt" cimkét neki.

Vagy 9092/ hdd managernél a állítsd be melyik legyen mnt-be csatolva.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#14652) mzsombor válasza Headless (#14651) üzenetére


mzsombor
tag

Közben meglett a megoldás, Luci-ban a Szolgáltatások/Hálózati megoldásoknál ki kellett törölnöm a /share kezdetűt, és csak a /mnt maradt benne, így már jó. Valamiért gyárilag mindkettőt hozta.
Transmission webes felület is eltűnt, de azt rájöttem, hogy itt már külön kell telepíteni. Maradt is utána vagy 136kB szabad hely. Nem nagy ez a router, na... :)

(#14653) suste válasza mzsombor (#14652) üzenetére


suste
veterán

valamit nagyon keverhetsz, mert a hálózati megosztásoknál a /share az pont a könnyítés miatt van (rádugsz egy pent, ami egyből felcsatolódik és meg is jelenik a hálózaton a /share/label alatt), és nem érdemes kitörölni....
a jó megoldást headless leírta

ha a tm-web telepítés után csak 136kb mardt, akkor vagy telepítettél még más csomagokat is, vagy valmit nagyon nem jól csináltál
a szűz 0.8.1-nél 660Kb hely szabad van, a tm-web meg 200kb
szerintem ha felteszel minden frissítést, még akkor is több marad 136kb-nél

(#14654) mzsombor válasza suste (#14653) üzenetére


mzsombor
tag

Szia!

0.8.2-t flasheltem fel, amire a legutolsó, 09-14-es backupot töltöttem fel, és erre ment az alap transmission GUI csomag. Igazából már megoldottam, mivel nagyon nem akart elindulni a transmission a régi torrentekkel, formáztam a winchestert, és most kapott extrootot meg swapot is, így már bőven van hely. A torrenteket meg elkezdtem letölteni újra, csak 150 giga, nem volt olyan vészesen sok. :)

Amit viszont most sehogy sem akar telepíteni, az a TransmissionWeb2, hiába nyomok a 9092/System/Servie installer alatt a New-TM-Web gombra, a következő hibát kapom.

Collected errors:
* opkg_install_cmd: Cannot install package transmission-web2.
* pkg_run_script: package "transmission-web" postinst script returned status 127.
* opkg_configure: transmission-web.postinst returned 127.
Unknown package 'transmission-web2'.

(#14655) suste válasza mzsombor (#14654) üzenetére


suste
veterán

9092/apps/tmweb2
Csomagként nem csináltam meg végül, mert nem igazán vált be nálam.....

(#14656) mzsombor válasza suste (#14655) üzenetére


mzsombor
tag

Ha itt az installra nyomok, akkor se telepíti fel sajnos. :(
Mindegy, maradok akkor az eredetinél, az is elég tökéletesen.

(#14657) suste válasza mzsombor (#14656) üzenetére


suste
veterán

A szervert kiválasztottad a fejlécben? (Changelog)

(#14658) mzsombor válasza suste (#14657) üzenetére


mzsombor
tag

Igen, meg is mutatja, hogy kéne kinéznie.

(#14659) suste


suste
veterán

Másik szerver esetleg?

(#14660) mzsombor válasza suste (#14659) üzenetére


mzsombor
tag

Ma reggel már az új UI fogadott, mikor megnyitottam a 9091-et. Fene se érti, valószínűleg a cache-ben ragadhatott a régi a böngészőben...? Lényeg, hogy működik, csak várni kellett kicsit. :)

(#14661) Nestor16


Nestor16
senior tag

suste alatt teszteltem tegnap PEN-el, jól ment, tudtam torrentezni is, aztán jött a külső HDD (ADATA HD710 500G) és nem értek pár dolgot. Nem tudom rendesen megformázni, 9092 -> HDD Manager alatt csak az 1, 3.1, 4.1 pontok vannak, PEN-el több volt, ott másképp is formáztam. Itt így megmaradtak az adataim rajta, csak mellétett fájlokat. Torrentezni szeretnék vele.

A másik, hogy Futtatás alól elérem a HDD-t, mind a belső, mind a külső IP-vel. Gondolom ez azt jelenti, hogy akkor kívülről is elérhető a HDD, nem? :F

Üdv, Dávid

(#14662) suste válasza Nestor16 (#14661) üzenetére


suste
veterán

Először umount gomb! Utána lesz minden lehetőség....

(#14663) Nestor16 válasza suste (#14662) üzenetére


Nestor16
senior tag

Így sem mutatja a többit, lehet hogy ebből reset lesz. :( Esetleg laptopon formázom meg a HDD-t.

Üdv, Dávid

(#14664) suste válasza Nestor16 (#14663) üzenetére


suste
veterán

9092/status/mounts fület mutasd már meg umount gomb után

(#14665) Nestor16 válasza suste (#14664) üzenetére


Nestor16
senior tag

Parancsolj. :R

Üdv, Dávid

(#14666) donmackó válasza Nestor16 (#14665) üzenetére


donmackó
őstag

Véletlenül nem maradt a pendrive felcsatolva? Nálam akkor adja be csak ezeket a pontokat, ha már csatoltam valamit. Esetleg megnézhetnéd Luci-ban a Rendszer/csatolási pontok fül alatt.

Release the cable hounds!

(#14667) suste válasza Nestor16 (#14665) üzenetére


suste
veterán

rakd fel a frissítéseket!!! [link]

és úgy próbáltad, hogy működés közben utólag dugod rá a HDD-t?

[ Szerkesztve ]

(#14668) Nestor16 válasza suste (#14667) üzenetére


Nestor16
senior tag

Jézusom mennyi frissítés. :Y Jajj, ez nekem furcsa... ellentmondásosnak tűnik a readme-vel. Nekem magyar volt alapból, a basic csomag a 9092-t tenné fel, de az meg már bejön és működik.
Gondolom erre van szükség: 0.8.2-repair-2016-09-16.tar.gz, nemde? :U
Vagy mindegyikből a legfrissebb kell? Mi szükség erre? Azt gondoltam, hogy az alap FW-ben ezek benne vannak, ott is jönnek ki frissítések vagy oda csak a nagyobbak kerülnek be?

Nem, nem próbáltam még úgy rádugni, egyszer dugtam rá kikapcsolt állapotban.

Köszönöm a segítséged! :K

Üdv, Dávid

(#14669) suste válasza Nestor16 (#14668) üzenetére


suste
veterán

A linkel blogban le van írva melyik 2 frissítés kell!
A többi a másfajta openwrt fw-seknek van....

(#14670) dredjudge84


dredjudge84
őstag

Sziasztok!

Megint lenne egy digi-s kérdésem. Lekértem 2 eltérő weboldalról az aktuális ip címem. Az egyik ipv4-es címet írt ki, a másik pedig ipv6-ost. Most akkor már egyszerre két fajta ip címem is van?

(#14671) suste válasza dredjudge84 (#14670) üzenetére


suste
veterán

Ha kezeli a router mindegyiket, akkos simán lehet.
Pl CC openwrt alapból jól kezeli a digis ipv6-ot, ezt tapasztaltam én is.

(#14672) dredjudge84 válasza suste (#14671) üzenetére


dredjudge84
őstag

Nekem még bb van a wdr3600ason, a tietekből a 0.8.2-es. Akkor ez is kezeli? Tényleg cc mikor jön ki a ti kiadásotokból 3600ra?

(#14673) suste válasza dredjudge84 (#14672) üzenetére


suste
veterán

nem lesz saját CC
már sokszor leírtuk, hogy nincsen értelme
mindenképpen extroot kell, akkor meg az eredeti is jó...

a mi BB-nket nem próbáltam digivel, valaki más talán elmondja :)

[ Szerkesztve ]

(#14674) dredjudge84


dredjudge84
őstag

Tehat lassuk jol ertem-e.

Ha felrakom a cc-t, arra ha ratolom a mentest, akkor benne lesz pl a web commander, transmission stb amit a bb-be beleintegraltatok?

(#14675) suste válasza dredjudge84 (#14674) üzenetére


suste
veterán

jól érted, csak a megfelelő mentés(eke)t kell feltenni
én is így üzemeltem be sok új routert (pl: 842v3)
ami hátrány, hogy minden programot neked kell beállítani (ftp, samba, minidlna, transmission, stbstb)
a telepítéshez persze van segítség a 9092/system/installer oldalon, meg ugye vannak leírások....

(#14676) Nestor16 válasza suste (#14669) üzenetére


Nestor16
senior tag

Oké, tehát idézek:
"Legcélszerûbb a basic-xxxx-xx-xx.tar.gz felrakásával kezdeni." Ez pedig nem más mint: basic-2016-09-14.tar.gz.
Melyik a másik frissítés?

"Innentõl a suste/headless:9092 frissítések felrakását már érdemesebb a 'http://"router-IP":9092' - SYSTEM/Backup oldalon intézni (Download/Restore)."

Nekem ugyanis a következő mondatból nem derült ki konkrétan, persze valószínűleg csak én nem értek hozzá, ezért kérek segítséget nem pedig azért mert nem tudok olvasni. :U

Talán ez? 0.8.2-repair-2016-09-16.tar.gz csak a feltöltés dátuma miatt gondolnék erre, a szöveghez meg logikusan backup_luci_9092.tar.gz illik a 9092 miatt, de ez is csak tipp. Csak leírom, hogy hogy gondolkozik egy laikus, kezdő, hogy mégse nézzek ki teljesen hülyének. :))

Megtisztelő válaszod előre is köszönöm!

Üdv, Dávid

(#14677) suste válasza Nestor16 (#14676) üzenetére


suste
veterán

akkor l a s s a n m o n d o m, hogy megértsd :)

A l i n k e l t b l o g b a n !!!

tehát nem a szerveren a readme-ben
a readme nem a suste fw-seknek szól, hiszen:

Telepítsünk valamilyen openwrt-t a routerre.

:Y

0.8.1-repair.tar.gz
0.8.2-repair.tar.gz

[ Szerkesztve ]

(#14678) Nestor16 válasza suste (#14677) üzenetére


Nestor16
senior tag

Valóban én voltam a figyelmetlen, mert azt hittem, hogy az aláírásodban lévő linkre gondoltál. :B
Csak sikerült összehozni. :R

Már látni a többi formázási lehetőséget is. Vajon érdemes más partíciót is létrehozni az ext4 mellé ennél a routernél?

Üdv, Dávid

(#14679) dredjudge84 válasza suste (#14675) üzenetére


dredjudge84
őstag

Köszönöm! Igazából nem tudom nekem érdemes-e váltanom, mert a 0.8.2 is tud mindent amire szükségem van. Miben jobb cc mint bb?

Másik kérdésem, hogy upnp beállításnál a letöltés és feltöltési értéknél mit célszerű megadni? Tudom tudom veszélyes az upnp, ezt nem kell mondani.

[ Szerkesztve ]

(#14680) suste válasza Nestor16 (#14678) üzenetére


suste
veterán

-swap nem kell, ha a tudásának megfelelően és routernek is szeretnéd használni, nem csak letöltő gépnek
-extroot akkor kell, ha kellenek + szolgáltatások, alkalmazások, és nem férnek el a flashben

(#14681) suste válasza dredjudge84 (#14679) üzenetére


suste
veterán

CC gyorsabban NAT-ol, vagyis 150Mbit/s -es net felett érdemes lehet váltani (bár én sosem értettem, hogy minek gyorsabb:) )

(#14682) dredjudge84 válasza suste (#14681) üzenetére


dredjudge84
őstag

Koszi. Es upnp kerdesre info?

(#14683) suste válasza dredjudge84 (#14682) üzenetére


suste
veterán

gondolom a maxnál kicsit kevesebbet, de nem használok upnp-t

(#14684) Nestor16


Nestor16
senior tag

No, hát reseteltem párszor. :) Legalább már megtanultam a folyamatot.

HDD, TM beállítva. 1-2 apróság:
- Figyelt könyvtár(aut. indítás) - ezt a könyvtárat nekem kell létrehozni?
- az hogy auto bejön windows alatt a felcsatolt HDD a hálózatok között az milyen kapcsolat lenne? FTP?
- FTP readme szerinti beállítás annyiból áll, hogy adok egy jelszót (a USER MANAGER -> System Users helyen - gondolom én hogy ez erre vonatkozik) az ftp felhasználónak és kész. Nekem viszont nem írja be a jelszót a config file szerint.

Üdv, Dávid

(#14685) Headless válasza Nestor16 (#14684) üzenetére


Headless
őstag

"Bejön windows alatt" -> az a Samba, és szó szerrint semmit sem kell állítanod hozzá, ha a buta windows nem látja, akkor ip alapján hívd be.és csatold meghajtóként.

Config fájlban te nem fogod látni a jelszót, csak egy x-t rak a passwd fájlban, valamint a shadow fájlban lesz kódolva a jelszavad.

de ne piszkáld egyik fájlt se manuálisan.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#14686) Nestor16 válasza Headless (#14685) üzenetére


Nestor16
senior tag

Természetesen látja. Akkor gondolom ez a legegyszerűbb Windows és Linux alatt. Android TV-n is így a legegyszerűbb csatlakozni a hálózatra?
A távoli elérés pedig FTP-n keresztül a legegyszerűbb?! Modem IP + port, user + pass és elvileg mennie is kéne.

Köszönöm a segítséget, már nem sok kell és összeáll a kép. :B

Üdv, Dávid

(#14687) Headless válasza Nestor16 (#14686) üzenetére


Headless
őstag

nincs nyitva semmi port, csak fel vannak véve, de inaktív, ráadásul nem nyitásként hanem továbbításként van. Vagyis a tűzfal forward (továbbítás) részben láthatsz előre elkészített szabályokat, amiket csak bekapcsolni kell.

Android tv-n én kodi-t használnék. Azon belül meg bármilyen protokollt használhatsz samba, ftp, nfs webdav stb.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#14688) Nestor16 válasza Headless (#14687) üzenetére


Nestor16
senior tag

Nagyon köszönöm, sikerült! :R

A TV-n is bejött az smb és lejátssza róla könnyen a filmet és távolról is rá tudok csatlakozni. :C

Már csak a torrentnek kéne automatikusan elindulnia.
/mnt/torrentstart - ezt adtam meg auto start helynek, de nem indítja el a torrentet, a TM-en belül is megpróbáltam ott sem (bár ez nem is lenne jó útvonal)

Üdv, Dávid

(#14689) suste válasza Nestor16 (#14688) üzenetére


suste
veterán

9092/setup/basic/configs: transmission:
ezek benne vannak:

option watch_dir_enabled 'true'
option watch_dir '/mnt/torrentstart'
option start_added_torrents 'true'

ha igen akkor transmission restart (9092/system/rebooot shutdown: tm restart gomb)

[ Szerkesztve ]

(#14690) Nestor16 válasza suste (#14689) üzenetére


Nestor16
senior tag

Köszönöm szépen, egyből összejött. Gyönyörűen megy minden!
Simán többet tud ez a router, mint amire számítottam. 4,5Mb/s maximum letöltési sebesség, még a 800-al is kibékültem volna, sőt valószínűleg nem terhelem túl, úgyse lesz sürgős. FHD mellett is eléri a 2MB/s-t és mellette lehet kényelmesen böngészni. Bár a TM passzív porttal működik, de ez legyen a legkisebb gondom.
Persze csak kábellel képes akadás mentesen lejátszani videót, sajnos ezt nem ússzuk meg, nehéz is lesz elvezetni a kábelt, de megéri. :K
A router-t kicsit felemeltem a HDD-ről, hogy szellősebb legyen, de szerintem a kéz meleg nem árthat nekik.
A távoli elérés is működik.

Köszönöm a munkátokat és a belefektetett energiátokat. Szép munka! :K

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dávid

(#14691) suste válasza Nestor16 (#14690) üzenetére


suste
veterán

Tm -hez van portnyitas, csak be kell kapcsolni:
Luci/halozat/tuzfal/forgalmi szabály: transmission 21234-es szabály pipa be, alkalmazás mentés

A teljes bekabelezes helyett jó lehet egy másik olcso router klienskent (tp841).

(#14692) Nestor16 válasza suste (#14691) üzenetére


Nestor16
senior tag

Igen, ezt már bepipáltam korábban.

Hú lesz itt még móka-miki. :DDD Ugyanis egy TL-WR3400GD routert váltott le, ami még megmaradt tartaléknak, de úgy tűnik csatasorba fog állni. :)) Bár nem sok infót találok róla, lehet nincs is hozzá support, meg az 54-es Wi-Fi-je elég karcsúnak tűnik, szóval lehet értelmetlen lenne be(le)kötni. :U

A kábelezésnél már előrébb tartom a letisztultságot, persze játékhoz meg amihez fontos oda kell a kábel, de már inkább Wi-Fi. A másik szobába kéne csak átvinni a kábelt úgy, hogy ne a folyosón keresztül kelljen rajta átbukdácsolni, mint most, persze ez csak ideiglenes, de emiatt valószínűleg megint kell egy lyukat fúrni a falba.
És azt a másik routert hogy kéne használni? A másik szobában kábellel? Mert akkor ugyanott vagyunk. :) Esetleg Wi-Fi-n keresztül? 10 méterre van a TV, a szoba ellentétes oldalán a routerrel 1 fallal közte, nem nagyon tudom elképzelni, hogy ezen egy másik router tudna segíteni, de erősen figyelek.

Üdv, Dávid

(#14693) suste válasza Nestor16 (#14692) üzenetére


suste
veterán

már bepipáltam korábban
Ha be van pipálva, akkor miből gonolod, hogy passzív? A TM ellenőrzéje nem jó!
Nézd meg webes port ellenőrzővel is!

És azt a másik routert hogy kéne használni?
Wifi kliens lenne, wifin a fő routerre csatlakozna, és az lenne az ideális, hogy ebből kábel menne a tv-be vagy a médialejátszóba. Így segítene a legtöbbet, mert a wifije sokkal jobb, mint egy TV-nek, vagy más klienseknek. Azt már te látod, hogy hova tudnád elhelyezni, hogy a kábel még normális módon elhelyezhető legyen, de minél közelebb legyen a főrouterhez.
Ha WDS-ként kötnéd be (wifi-wifi-wifi), akkor is biztos, hogy jobb lenne a kapcsolat, mint közvetlenül a tv-vel vagy medialejátszóval.

(#14694) suste válasza Nestor16 (#14690) üzenetére


suste
veterán

A router-t kicsit felemeltem a HDD-ről, ......

Ha van még helyed a flashben, vagy csináltál extroot-ot, akkor felteheted a "smartmontools" programot (9092/system/installer: smartmontools), és utána lekérheted a HDD adatokat (köztük a hömérsékletet is) a 9092/apps/SMART fülön. Sőt még időzítheted is az ellenőrzést, amit fájlba ment el :)

[ Szerkesztve ]

(#14695) Nestor16 válasza suste (#14694) üzenetére


Nestor16
senior tag

Valóban, nyitva a port. :K

Wáow, miket nem tud. Sajna hely az csak 136 kb maradt miután feltettem a TM-et, valamiért sokat evett. Majd kipróbálom a külső GUI-t a TM-hez, úgy több helyem marad. :)
A terheltséget is le akarom ellenőrizni, majd még ebben is körülnézek a napokban.

Üdv, Dávid

(#14696) suste válasza Nestor16 (#14695) üzenetére


suste
veterán

Sajna hely az csak 136 kb maradt
Pont ezért vettük ki a tm gui-t, hiszen nem létszükséglet, mert vannak külsők minden rendszerre.

A terheltséget is le akarom ellenőrizni
Ez is megoldott dolog régóta, bent van a readme-kben is.
9092/statistics/statset
Azt hiszem a load statisztika eleve bent van az fw-be, csak üzembe kell helyezni (edit, save, crontab).
És van pár előre elkészített statisztika, amiket letölthetsz az oldal alján lévő "Download" résznél, majd azokat is beüzemelheted, ha akarod.
Vagy létrehozhatsz sajátot is, ha megérted a logikáját (a "Data function:" -höz kell az a parancs, ami kinyeri a megfelelő értéket, amit a "Test" gombbal tesztelhetsz is).

Most beugrott, hogy csinálhattunk volna a HDD hőmérséklethez is, ezért gyorsan összedobtam:).
Igaz kicsit igazítani kell mindenkinek a saját HDD-jéhez. Már ez is letölthető.

[ Szerkesztve ]

(#14697) szjoci


szjoci
őstag

Sziasztok!

Gondolom pár kattintással orvosolható a következő probléma, de magamtól nem jöttem rá hogyan is lehet megoldani: a belső hálózaton van egy okos tv fix ip-vel, ami nem szeretném ha elérné az internetet, viszont a belső hálózatot igen. Ezt hogy lehet megoldani (szájbarágósan légyszi :B)? Vargalex fw van a routeren.

Köszönettel,
Joci

(#14698) vargalex válasza szjoci (#14697) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A tűzfal szabályok között találsz egy block internet access (vagy valami hasonló) nevű inaktív szabályt. Pont ilyen kell neked, csak az extra argumentumok (időszak megadás) nélkül.

Alex

(#14699) szjoci válasza vargalex (#14698) üzenetére


szjoci
őstag

Forgalmi szabályokra gondolsz? Ott nekem nincs ilyen sajnos, de az lehet hogy ezer éve amikor beállítottam a port forwardokat akkor töröltem :B
Ha benne kell lennie akkor nyomok egy alaphelyzetbe állítást és kipuskázom :)

(#14700) suste válasza szjoci (#14699) üzenetére


suste
veterán

Nem kell factory, mert a rom mappában ott van az eredeti firewall config
Luci runcommandban: "cat /rom/etc/config/firewall"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.