Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-11-25 20:33:37

LOGOUT.hu

TP-Link WDR3600 - N600 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15601) tzol válasza suste (#15600) üzenetére


tzol
tag

Hm.. Ott még van 64Kbyte. Ennek csak elégnek kell lennie pár karakter átírásához még akkor is, ha egy nagyobb memóriablokkot tárol el.
overlayfs:/overlay 576.0K 512.0K 64.0K 89% /
Megnéztem az /overlay/mnt/ -ot és ott egy 810byteos bináris fájl van csak.
Biztos vagy benne, hogy az overlay kevés?

(#15602) suste válasza tzol (#15601) üzenetére


suste
veterán

64k pont semmire nem elég :)
a /overlay/mnt mappára egyáltalán nincsen szükség!
viszont a 810b kevés lesz hogy tudjál menteni....valahol máshol is van felesleg vagy túl sokmindent telepítettél...

(#15603) tzol válasza suste (#15602) üzenetére


tzol
tag

Töröltem, de ez sem segített...
Most kellene tennem? Egy új rendszert kellene felhúznom a routerre? Én ezt inkább elkerülném... De ki akarom próbálni, hogy más DNS beállítással jobb lesz-e a netem.

(#15604) suste válasza tzol (#15603) üzenetére


suste
veterán

du -a /overlay|sort -nr|grep "overlay/"

ebből kiderül mi az ami sok helyet foglal, és akkor választhatsz mit szeretnél törölni :)

(#15605) Wajk


Wajk
addikt

egy kis segítség kellene.
Adva van egy Samsung kis telefon, benne egy AdatSim. HotSpottal van osztva a net, amit elkap a Router, LAN-on van rajta egy szgép, a többi minden WiFi-t használ (~5 eszköz)

A két eszköz a ház két végében van és azt szeretném, hogy amolyan Repeater módon egy hálózat legyen amire felmászhatnak az eszközök. Szóval ha mozgok a házban, akkor szépen rákapaszkodjon a két eszközre a telefonom.

Jelenleg ott tartok, hogy A Routernél és a Telefonnál is ugyan azt a WiFi nevet adtam meg és jelszót. (Nem bonyolítottam túl :D ) Alapvetően működik is a dolog, de azt figyeltem meg, hogy ha mozgok, akkor az átkapcsolódás a másik eszközre elég lassú, több mp.

lehet valami beállítással optimalizálni ezen, vagy más megoldás a WiFi kiszélesítésére?

Előre is köszönöm...

u.i.: még az IP címeken gondolkoztam, hogy az egyiken más intervallumot adok meg IP osztásra, de nem akartam nagyon szétbarmolni. Gondoltam kérdezek....

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#15606) suste válasza Wajk (#15605) üzenetére


suste
veterán

A normális roaming -hoz WDS kell!
A WDS-hez pedig jellemzően 2 egyforma (vagy legalább azonos gyártójú) wifi chip.
A WDS tudja vezényelni a klienseket.
Sima AP vagy Repeater üzemmódok esetén a kliens dönt, és jellemzően akkor, amikor az aktuális kapcsolat már nagyon leromlott...vagy már le is szakadt. Ilyenkor tuti van net szakadás, míg WDS-nél nincs.
A te eszközeiddel elég kicsi az esély a normális WDS-re (ha egyáltalán a telefon tud is ilyet).
Egy másik routerrel viszont meg lehet oldani, a fentiek figyelembevételével....

(#15607) tzol válasza suste (#15604) üzenetére


tzol
tag

Köszönet! :R

Egyetlen csomagot telepítettem. Az ehhez tartozó du kimenet:
317 /overlay/usr/bin/rsync

opkg remove után tudtam állítani a router beállításain. Hihetetlen, hogy ezen múlott!

(#15608) Mocsokba


Mocsokba
tag

Sziasztok!

Dyndns-t állítottam be a NAS-omon. Router-en suste féle fw van. Kell azon állítanom valamit, mert jelenleg nem érem el ddns segítségével.

Korábban működött, gyári fw-el is működött, de most valamit valszeg kihagytam.

Üdv: Mocsokba

(#15609) klrt válasza Mocsokba (#15608) üzenetére


klrt
tag

Szia!
Szerintem a dyndns-t a routerba állítsd be. Utána csináld meg a port továbbításokat.
Legalább is én így csináltam.

(#15610) hcs57 válasza Mocsokba (#15608) üzenetére


hcs57
őstag

Digis előfizetésed van? Lehet, hogy natotl hálózat mögött vagy..

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#15611) Mocsokba válasza klrt (#15609) üzenetére


Mocsokba
tag

Router-t nem szeretném elérni, de akkor megpróbálom így. Köszönöm.

Üdv: Mocsokba

(#15612) Mocsokba válasza hcs57 (#15610) üzenetére


Mocsokba
tag

UPC-s vagyok sajnos. :O :O

Üdv: Mocsokba

(#15613) hcs57 válasza Mocsokba (#15612) üzenetére


hcs57
őstag

Azt nézd meg, hogy a szolgáltatótól kapott IP címed megegyezik e a kívülről látottal... pl: a www.speedtest.net ugyanazt írja e ki?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#15614) Mocsokba válasza hcs57 (#15613) üzenetére


Mocsokba
tag

igen, ugyan az. Dyndns megy már, a 9091-es port nem volt nyitva eddig.

Feltöltés azonban most sem indul meg.

Üdv: Mocsokba

(#15615) galaxys80


galaxys80
veterán

Normális az, hogy 2.4 ghz-en 50-75% közötti a wifi-m?
Emlékeim szerint ez korábban simán 90% körül volt. Mostanában elég sokat akadozik a hálózati lejátszás a médialejátszón.
Suste 0.8.1

(#15616) Stefi_dzsi válasza Stefi_dzsi (#15485) üzenetére


Stefi_dzsi
tag

Sziasztok!

Sajnos újra előjött a PPPoE kapcsolódási problémám, (pedig még alaphelyzetbe állítást is csináltam kb. 1 hónapja). Az utóbbi napokban van, hogy egész nap nem tudott csatlakozni.
Hogy kizárjam a táp problémáját (kicsit régi már a készülék) tegnap vettem egy ilyet, amikor applikáltam, rögtön helyreállt a kapcsolat, de ma reggelre újra megszakadt.

Mit tudnék tenni, hogy újra rá leyünk kötve a világhálóra? Cseréljem le a készüléket? :F :F

Köszönöm előre is!

OpenWrt daemon.notice netifd: Interface 'wan' is now down
OpenWrt daemon.info pppd[4507]: Plugin rp-pppoe.so loaded.
OpenWrt daemon.info pppd[4507]: RP-PPPoE plugin version 3.8p compiled against pppd 2.4.5
OpenWrt daemon.notice pppd[4507]: pppd 2.4.5 started by root, uid 0
OpenWrt daemon.warn pppd[4507]: Timeout waiting for PADO packets
OpenWrt daemon.err pppd[4507]: Unable to complete PPPoE Discovery
OpenWrt daemon.info pppd[4507]: Exit.

(#15617) Johnyy


Johnyy
tag

Sziasztok!

Az Avast vírusirtó felhívta a figyelmemet, hogy a routerem ki van téve a CVE-2012-5958 hibának.
[link]

Azt tanácsolta, hogy frissítsem a firmware-t.
Nem csináltam még routeren firmware frissítést.

Nem veszélyes a firmware frissítés a routerre?
Szerintetek érdemes ezzel foglalkozni?

A routeren ez van írva:
Model: TL-WDR3600 ver: 1.2

Az online felületen pedig ez:
Firmware Version: 3.13.26 Build 130129 Rel.59449n
Hardware Version: WDR3600 v1 00000000

(#15618) TIT válasza Johnyy (#15617) üzenetére


TIT
veterán

Szia!

Hát igen azóta javítottak a biztonságon,nem veszélyes és nem is bonyolult.
Kicsomizod az fw.-t és betallózod neki az fw.frissítésnél a menübe.

(#15619) Johnyy válasza TIT (#15618) üzenetére


Johnyy
tag

Ez alapján, elég egyszerűnek tűnik. Holnap megcsinálom.
Köszönöm.

(#15620) TIT válasza Johnyy (#15619) üzenetére


TIT
veterán

Az is,szivesen.

(#15621) Surplus


Surplus
tag

Melyik firmware tipust ajànljàtok feltenni a gyàri helyett?

(#15622) donmackó válasza Surplus (#15621) üzenetére


donmackó
őstag

Attól függ hogy mik az elvárásaid.

Release the cable hounds!

(#15623) Johnyy válasza Johnyy (#15619) üzenetére


Johnyy
tag

Megcsináltam a frissítést, nem volt vele komolyabb probléma.

Alapértelmezettre állította a routert, így újra mindent be kellett állítani.
Az egyik laptopon valamiért csak 54 Mbps-esnek látta a sebességet. Ezt úgy oldottam meg, hogy újratelepítettem a wifi drájvert. Így már ismét a régi lett a sebesség.

(#15624) Surplus válasza donmackó (#15622) üzenetére


Surplus
tag

Semmi különös, torrentezés, sok kütyü ràakasztva (tv is) stabil kapcsolat,magyar menü (angollal is elvagyok) és beällitàshoz elérhetö segitség.

(#15625) donmackó válasza Surplus (#15624) üzenetére


donmackó
őstag

Akkor összefoglaló lenyit, és válaszd vargalex vagy suste buildjét. Mindkét alkotó jelen van itt a fórumon is.

Release the cable hounds!

(#15626) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni!

3600 v1.3-as készülékemet szerettem volna resetelni (nyomtam több mint 10 másodpercig), de sajnos nem sikerült és azóta sehogy nem érem el a routert. Custom fw van rajta DD-WRT.

Mikor bekapcsolom, csak a powerled és a fogaskerék "világít". Ha dugok bele hálókábelt, akkor a megfelelő port ledje világít.

Tudnátok segíteni, hogyan tudnám resetelni és utána működésre bírni?

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#15627) eastsider


eastsider
nagyúr

Új táppal is meghalt a hálózat 1 hét után... addig stabil volt... valami kínja lehet a routernek ez esetben.
mi baja lehet vajon? :( semmi hálózat nem volt, és csak ki-be-kapcs segített..

megpróbáljak felrakni egy CFW-t, hátha megoldja a dolgot?

[ Szerkesztve ]

(#15628) BullZeye


BullZeye
veterán

Sziasztok,

Digoo M1Z IP Camot szeretnék letiltani routerben, hogy az Ő IP címén ne menjen internet felé forgalom.
Synology NAS-ra beállítottam surveillance stationt, hogy helyi hálón működjön, és Synologyn keresztül elérem.

Jelenleg MAC cím alapján kap DHCP - Address Reservationben IP címet a kamera.
Mi a módszer, hogy csak helyi hálózaton keresztül legyen FIX IP-vel elérhető a kamera, és semmi forgalmat ne engedjen az internet felé?

(#15629) szpilu


szpilu
tag

Sziasztok,

100/50-es digi netem van, pár hete a wifi-s letöltési sebességem fix 20mbit.
Próbáltam gyári, suste, ddwrt firmwarrel is a helyzet mindhárom esetében ugyanaz.
Feltöltési sebesség 50mbit mindhárom esetben.
Van valakinek ötelete?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#15630) tomazin válasza szpilu (#15629) üzenetére


tomazin
veterán

router nélkül próbáltad esetleg? (csak hogy neted 100%ra jó legyen)

más: wifi törhetőség érinti ezt a routert?

[ Szerkesztve ]

(#15631) szpilu válasza tomazin (#15630) üzenetére


szpilu
tag

Próbáltam router nélkül. A sebesség rendben. Routerrel lan-on is rendben. Csak a wifi-s sebesség gyengélkedik. Törhetőség szerintem nem áll fenn.

(#15632) donmackó válasza tomazin (#15630) üzenetére


donmackó
őstag

Igen érinti, és még pár másik modell-t is -> Itt van egy lista.

Gargoyle-hoz már kiadták a javított verzió-t -> gargoyle-ispy 2017-October-17 22:47 - Krack FIX

Nem tudom hogy suste vagy vargalex készít-e javított verziót.

[ Szerkesztve ]

Release the cable hounds!

(#15633) TIT válasza donmackó (#15632) üzenetére


TIT
veterán

Az összeset 2010 után,jó fejek biztos frissítik,az enyém 2 éve nem kapott semmit.

(#15634) donmackó válasza TIT (#15633) üzenetére


donmackó
őstag

Franc tudja hogy melyiket fogják hivatalosan megkapni a frissítést. Valahol olvastam hogy a tp-link pár hét múlva kiadja a javított fw-eket. Mindenhol mást írnak.

Release the cable hounds!

(#15635) TIT válasza donmackó (#15634) üzenetére


TIT
veterán

3600-ra is?

(#15636) donmackó válasza TIT (#15635) üzenetére


donmackó
őstag

Konkrétan nem írják, csak hogy a következő hetekben várható az érintett eszközökre a frissítés -> CERT Vulnerability Notes Database

Bár a TP-Link nem jelöli hivatalosan a 3600-at sérülékenynek, a korábban linkelt oldalon látszik hogy mégis az.

Release the cable hounds!

(#15637) suste válasza donmackó (#15632) üzenetére


suste
veterán

Én tuti nem forgatok újat.
LEDE már kiadta a 17.01.4-et.....

(#15638) TIT válasza donmackó (#15636) üzenetére


TIT
veterán

Elvileg mind sérülékeny mert a titkosítással van a gond,nem a routerekkel.
Amíg nem törik fel nincs gond.

(#15639) donmackó válasza suste (#15637) üzenetére


donmackó
őstag

Átlag Jóskát amúgy sem valószínű hogy törni fogják, ezért szerintem felesleges is aggódni. Én is 3 tp-linket használok (2db 3600 + 720n mindegyiken wpa2), mégis csak a fő 3600-at (gargoyle) frissítettem, mert egyéb bugot is javítottak benne. Ja és amég el nem felejtem, ott a sok szolgáltatói hgw (upc t-home stb.). Ott sem valószínű hogy annyira megfogják erőltetni magukat hogy javítsanak valamit is (a upc még az intel puma6-os hibát sem hajlandó elismerni).

Release the cable hounds!

(#15640) suste válasza donmackó (#15639) üzenetére


suste
veterán

Őszintén szólva én is kicsit túlaggódottnak érzem ezt a problémát.
Még a feleségem is továbbított egy erről szóló levelet nekem, akit egyébként sosem érdekelt, hogyan működik a hálózat :F .
Nem ez az első és nem is az utolsó.....
Sőt, több helyen évek óta sima wpa van, és még azzal sem volt probléma sesem.
Közszolgálati, nagy forgalmú helyeken azért illik javítani.

[ Szerkesztve ]

(#15641) Intruder2k5 válasza suste (#15640) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sokan beállítani nem tudják a SOHO routerükön a WiFi titkosítást, nem még feltörni azt, noha állítólag egyszerű is.

[ Szerkesztve ]

(#15642) donmackó válasza Intruder2k5 (#15641) üzenetére


donmackó
őstag

A #15636-os hsz-ben lévő oldalon van tool is a tp-linkekhez. Én kipróbáltam a 720N-en, annál működik. A 3600-nál nem teszteltem, azokon openwrt van. Elvileg ez csak gyári fw -nél működőképes.

Release the cable hounds!

(#15643) szpilu válasza tomazin (#15630) üzenetére


szpilu
tag

Megoldódott! Itt volt a DIGI-s ember, a lépcsőházi eszköz portjának sebessége feleződött le.
Átdugta másikba és minden frankó. :)

(#15644) BullZeye válasza szpilu (#15643) üzenetére


BullZeye
veterán

Azt írtad Lanon jó, és csak wifin szar. Mi köze a WIFInek a kinti box portjához?

(#15645) szpilu válasza BullZeye (#15644) üzenetére


szpilu
tag

Fogalmam sincs én sem értem.
Lan-on is megjött a 100mbit. az eddigi 75-80-al szemben.
Ezt mondta a csávó.
Egy tény azóta minden szuper.

[ Szerkesztve ]

(#15646) FlashLed


FlashLed
senior tag

Sziasztok!

Tudnék valahogy varázsolni egy 3. antennát a routerbe? Openwr van rajta, és csak egy picit kéne töb jelerősség,amit gondoltam így oldanék meg. Valaki csinált már ilyet?

The Mechanic

(#15647) tzol


tzol
tag

Sziasztok!

Tapasztalatotok érdekel. Lassabb lett a wifim. Sokkal. (1-2MB/s függetlenül, hogy 20, vagy 40MHz-es sávszélességet használok). Már az 54Mbit/s-es korszak sebessége köszön vissza.* A router 40-50dB-s különbséget mér a jel és a noise között. Elméletileg 20dB fölött a wifi eléri a maximális adatátviteli sebességét. Mivel Noise-ra 20MHz-es csatorna esetén -90-95dBm-et ír, így ebben benne kell, hogy legyen a szomszédos csatornák, reflexiók hatása is. Mondjuk nincsenek is vesztett csomagok. iwconfig szerint -50dBm-es a jel a szomszéd szobában (szerintem ez elég jó; bár nem írja itt is -90dBm körül kell lennie a zajnak), de Bit Rate-nek 1MB/s-t ír csak. Persze nézegettem a különböző csatornákat, illetve váltogattam 20 és 40MHz-es sávszélesség között, de ez nem sok mindenen változtatott.

Szóval lassú a wifim, miközben szerintem minden paraméter rendben van. Sajnos nincs módom arra, hogy bevezetékezzem a lakás (bérelt), és nem látom, hogy tudnék jobb vezetéknélküli netet csiholni. Kérlek szóljatok, ha valamit nagyon félreértek - a fenti leírás alapján - illetve érdekelne, hogy ti voltatok-e, vagytok-e hasonló helyzetben, és ha van jó megoldás, akkor azért is nagyon hálás lennék. (Sajnos nem tudom/akarom fémtapétával borítani a falakat, plafont és padlót...)

Szép napot mindenkinek!

*Nem a szolgáltató a ludas. Egyik gépet LAN-on csatalkoztattam a routerhez, csináltam egy ftp servert, majd a másik gépen wifiről letölttem. Akárhogy próbálkoztam 1-3MB/s között ingadozott a sebesség. Főleg az eleje volt lassú. LAN->LAN viszonlyatban szépen megvan a 100+MB/s.

**Most már mindenkinek van 4 wifije (saját 2.4 és 5 + a szolgáltató is ad wifi routert, amihez meg sokan nem nyúlnak) a környéken, ráadásul 5GHz-en sokan piszok nagy sávszélességet használnak. Ez feltűnő, de ugyanakkor ezt látom kellene a "singal quality-n"/jelerősségen, vagy a zajon.

(#15648) rembrant


rembrant
tag

Sziasztok!

Lett egy problémám, nem érem el a routerem felületét. Lede van rajt. 22 porton is elérhetetlen, viszont működik internet stb. van. Újraindítottam többször de nem változott semmi. System resetet sem tudok, mivel 22 porton sem érem el. Valakinek esetleg ötlete?
Köszönöm!

(#15649) donmackó válasza rembrant (#15648) üzenetére


donmackó
őstag

Keress rá a failsafe szóra itt a keresővel. Majd mehet a mount_root parancs utána meg a firstboot vagy mtd -r erase rootfs_data. Nem emlékszem már hogy melyik a jó.

[ Szerkesztve ]

Release the cable hounds!

(#15650) rembrant válasza donmackó (#15649) üzenetére


rembrant
tag

Köszönöm szépen!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.