Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-11-25 20:33:37

LOGOUT.hu

TP-Link WDR3600 - N600 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14501) wolf13


wolf13
őstag

Érdeklődnék, hátha valaki már túl van az antenna cserén és esetleg van véleménye is, hogy érdemes lenne cserélnem ezekre : [link]

Köszi.

(#14502) sepsi0 válasza wolf13 (#14501) üzenetére


sepsi0
őstag

Ez engem is érdekelne, még az is, hogy ez a szett WR4300-ra is jó?

(#14503) wolf13 válasza sepsi0 (#14502) üzenetére


wolf13
őstag

SZia,

Először véletlenül másik topikba írtam, s ott ezt a választ kaptam : [link]

(#14504) sepsi0 válasza wolf13 (#14503) üzenetére


sepsi0
őstag

Köszi! :R
Nálam ez lesz "TPLINK 841 + openwrt -t" 6000ft....
Igaz van itthon egy WDR4300 és WDR3600, de egy szobában 5db géphez.
A WDR4300 egyszer leesett a falról és letört az egyik antenna... Most a WDR3600 antenna nélkül maradt, mert kipótoltam belőle a töröttet.
Igazából nekem a szomszéd wifi jelek a bajom, van vagy 8db...

(#14505) kaciokos válasza wolf13 (#14503) üzenetére


kaciokos
őstag

Én is próbáltam erősebb antennát tenni a WDR3600-ra, semmit sem javított a helyzeten, repeater lett a megoldás...

(#14506) suste válasza sepsi0 (#14504) üzenetére


suste
veterán

6000????
aprón kapsz 3-4000-ért is (a sima N is jó, nem nem csak az ND), csak a verziót ellenőrizd le
sőt akkor már inkább 842-t vennék:)

[ Szerkesztve ]

(#14507) -JB-Scottt21


-JB-Scottt21
csendes tag

Sziasztok!

Egy jó ideje már nem írtam ehhez a témához, de most megint bajban vagyok transmission terén.
A probléma a következő:
Adott egy WDR3600 Vargalex féle fw-vel. Transmission webes felületen amíg újra nem indul a router látom az épp futó torrentjeim állapotát. De! (És itt jön a gond) Ha valamely oknál fogva el megy a hálózati feszültség, és újra indul a router, akkor el tűnik minden ami addig ott szépen ketyegett. Plusz a külső hdd-t sem mountolja automatikusan, csak ha le húzom, és vissza dugom. Ezután is ugyan az fogad... Nincs torrent a transmissionben. Erre tudok e esetleg megoldást, hogy áram kimaradás után is ugyan úgy menjen magától minden mint azelőtt?

Rég nem piszkáltam a routert, kicsit berozsdásodtam e téren!

Köszönöm szépen a segítségeteket! :)

Üdv.: -JB-Scottt21

(#14508) Mocsokba


Mocsokba
tag

Sziasztok!

Luci eléréséhez távolról kell még valamit állítani?

Ezen kívül nagyon úgy néz ki, hogy a port nyitások ellenére sem kommunikál kifelé a router-em. Valaki esetleg vállalkozna arra, hogy távolról ránézne a beállításaimra, mit hagytam ki vagy mit csináltam rosszul? Akár TeamViewer is szóba jöhet.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mocsokba

(#14509) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
Nálatok nem csinál néha olyat a router, hogy indításkor az összes led felvillan, de utána a system led meg se nyikkan? Gyári fw van rajta.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#14510) suste válasza Mocsokba (#14508) üzenetére


suste
veterán

lucit ugye HTTPS -en hívod kívülről?
publikus IP-t kapsz?

[ Szerkesztve ]

(#14511) Mocsokba válasza suste (#14510) üzenetére


Mocsokba
tag

igen, https-el hívom, és kapok publikus ip-t.

Eddig működött, de újra raktam mindent, azóta nem megy.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mocsokba

(#14512) Mocsokba válasza suste (#14510) üzenetére


Mocsokba
tag

Szolgáltatómmal beszéltem, fix ip-t rendelhetek. DE eddig sem volt és működött. Nem értem. :W :W :W :W

Üdv: Mocsokba

(#14513) donmackó válasza Mocsokba (#14512) üzenetére


donmackó
őstag

És ha TCP+UDP-re állítod a protokoll-t?

Release the cable hounds!

(#14514) vargalex válasza Mocsokba (#14508) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Szívesen ránézek akár TeamViewer-en is, de előtte néhány kérdés:

1. Biztos, hogy publikus IP-t kapsz?
2. A szolgáltató nem alkalmaz valamilyen tűzfalat?

Alex

(#14515) sagem1


sagem1
csendes tag

sziasztok!
Tudnátok egy telepítőt prezentálni wdr3600-ra Chaos Calmer 15.05.1-van fent ami megoldja a hdd kezelést ext4-re és minden benne van automont is?
:R

TOMI

(#14516) sagem1


sagem1
csendes tag

jelenleg vargalex build van fent ami ami az összes build közül a legstabilabbnak mondhatok de a ddns miatt váltanák CC-re ott sikerült beállítanom atomstabilra a noip-t.ha ilyen csomag nincs, egy pontos leírással is megelégednék ami CC-re van aktualizálva. :R

TOMI

(#14517) sagem1


sagem1
csendes tag

megodódott a ddns probléma vargalex-nek köszönhetően,így már nem aktuális a előző írásom :R
Bár ha vargalex csinálna CC -alá ugyanilyen buildet sokan örülnének neki :R

TOMI

(#14518) donmackó válasza sagem1 (#14517) üzenetére


donmackó
őstag

Ha CC kell, próbálj majd rá a Gargoyle-ra. Én is most az egyik 3600-on azt nyüstölöm, eddig minden szép és jó. A magyarítást is elkezdtem hozzá, már 70 %-ban kész. Hátha esetleg majd bele teszik Eric-ék. :)

Release the cable hounds!

(#14519) sagem1 válasza donmackó (#14518) üzenetére


sagem1
csendes tag

a síma CC-t alapot felkonfigoltam leírások alapján futott minden ujraindítás után is helyesen működött de terheléskor elszállt letőltéskor elérhetelenné valt.
a hdd-t neked terheléskor nem dobálja?
wargalex verziójában egyszer sem fagyott le.egyenlőre maradok annál

[ Szerkesztve ]

TOMI

(#14520) donmackó válasza sagem1 (#14519) üzenetére


donmackó
őstag

Egyenlőre még nem volt probléma. Azért terheléskor megnézheted majd a load-ot, mert ha nagyon magas akkor szokott elérhetetlen lenni, esetleg még rebootolhat is a router. Ha ez áll fenn, akkor érdemes a letöltést korlátozni. Nálam napközben 10, éjszaka 20 Mbit/s-cel tölt max le, és mellette még Wifi AP-ként is működik + 2 Horizon box-ot is kiszolgál. A feltöltés korlátlanul megy. A másik 3600 meg csak route-ol + meg rajta a web monitor + wifi WDS+AP, kiszolgál egy pc-t a másik 3600-at 1 Horizon boxot a wifi mellett.

Release the cable hounds!

(#14521) sagem1 válasza donmackó (#14520) üzenetére


sagem1
csendes tag

korlátlanként állítottam mindkét verziot a vargalexet is utóbbinál nem tapasztaltam ilyent vu+zero stb tőlti be a média lejátszó szerepét(open pli linux) itt hajlamos volt fagyni CC alatt.
vargalex-el egyszer volt gond hogy leszakadt a hdd de a külső tap megoldotta

[ Szerkesztve ]

TOMI

(#14522) Mocsokba válasza vargalex (#14514) üzenetére


Mocsokba
tag

Köszönöm a segítséget! Sikerült megoldani! :R :R :R

Üdv: Mocsokba

(#14523) Pros


Pros
tag

Sziasztok suste@OpenWrt Barrier Breaker 14.07 / LuCI Trunk (0.12+svn-r10530) van a WDR3600-on. 1.5 éve minden tökéletesen megy de most 1 hete olyan problémába ütköztem, hogy a számítógép kábelen látja a rá kötött 1 TB-s hdd.-t és torrentezés is megy viszont a WIFI-n lévő eszközök csak a miniDLNA-t látják a HDD-n lévő tartalmat nem.

Ha megpróbálok a routerben valamit állítani akkor a változást megcsinálja, de ha ujra belépek olyan mintha semmit nem változtattam volna és ezért ez van
A miniDLNA szolgáltatás aktív, 0 hang, 0 videó, 0 kép fájl található.

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#14524) donmackó válasza Pros (#14523) üzenetére


donmackó
őstag

Esetleg egy minidlna rescant/adatbázis törlést nyomhatsz neki. Elég magas a load, ez reboot utáni kép (mert akkor még elfogadható)?

Release the cable hounds!

(#14525) Pros válasza donmackó (#14524) üzenetére


Pros
tag

Bármit akarok módositani semmi nem történik minden marad az eredetiben. Ilyen van?

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#14526) donmackó válasza Pros (#14525) üzenetére


donmackó
őstag

Igen van. Mennyi szabad hely van a routeren (a luci -> rendszer/szoftver fülön nézd meg)?

Release the cable hounds!

(#14527) Pros válasza donmackó (#14526) üzenetére


Pros
tag

14%ot ir szabadnak.

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#14528) donmackó válasza Pros (#14527) üzenetére


donmackó
őstag

Mennyiségre mennyi?

Release the cable hounds!

(#14529) Pros válasza donmackó (#14528) üzenetére


Pros
tag

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#14530) donmackó válasza Pros (#14529) üzenetére


donmackó
őstag

Mehet neki egy factory reset, mert 64 kb-re nem fog elmenteni semmit szerintem.

Esetleg még megnézheted winscp-vel a /tmp-et hogy nem írta-e esetlegesen a transmission egy hdd leszakadáskor.

[ Szerkesztve ]

Release the cable hounds!

(#14531) Pros válasza donmackó (#14530) üzenetére


Pros
tag

Így van megoldódott a gond. Leszakad valamikor a HDD a kedves feleségem jóvoltából (ha hosszabb időre megyünk el otthonról minden konektort ki kell húzni) és teleírta a routert. Kitakarítva kicsit basztatva és újra működik hudyfiu jóvoltából aki ismét rászánt egy kis időd teamvieweren és megcsinálta nekem mivel én ehhez tök hülye vagyok.
Köszönöm neked és neki is a segítséget, hogy foglalkoztatok velem :R

[ Szerkesztve ]

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#14532) BeeTm válasza trance89 (#14448) üzenetére


BeeTm
tag

Akkor valszeg nálam is ez lehet a hiba,hogy nem látom a hálózatról a suste- firmware-es router-megosztásomat,viszont a fő routerem (d-link t-home)szolgáltatói,abba nem sokat tudok változtatni sajna.... :-(

Iktassak be a kettő közé egy harmadikat,amin openwrt fut? :-)

http://beeproject.atw.hu

(#14533) trance89 válasza BeeTm (#14532) üzenetére


trance89
őstag

mi mire van kötve?

(#14534) Sinisi


Sinisi
senior tag

Sziasztok!

Többen használjuk a netet és mivel csak a gond van azzal, hogy ki hogy illetve hogy nem korlátozza gépét, ezért szeretném ezt megoldani (központilag) Wifire és Lan-ra is

1. Wifin: Guest Wifi by suste/HeadLess menüben:
- Guest AP Encryption: psk-mixed(-re állítottam és adtam neki jelszót)
- Guest Download/Upload Speed: itt állítottam be, hogy wifin mennyi legyen fel/le az annyi...
Látom a Hálózat/Wifi menüben a létrehozott hálózatot, és az eszközök is mutatják, fel lehet rá csatlakozni, és használható... gondolom ezzel ez a része pipa. Vagy van még valami amit állítani szükséges itt?

2. Lan-ra mi a megoldás, vagy csak én nem találom ennek a beállítását? Szóval itt milyen lépések szükségesek, illetve lehet ezt a részét egyáltán koráltozni?

3. Van olyan menüpont Lucin ahol lehet látni az ip-hez rendelt forgalmat?

4. A hálózati eszközök elérését (routerra kötött nyomtató, illetve egy hdd), hogy tudom korlátozni(wifi/lan)?

5. Igen régen jártam már a Lucin és nagy örömömmel konstatáltam, hogy menet közben be lett építve egy Wifi Analizer(is)!!! :C
Ezzel kacsolatban nem vagyok biztos a leolvasásában amikor korábban interferenciás problémánk adódott a szolgáltató embere is ilyen appot használt, de akkoriban nem volt ennyi eszköz mint most, és könnyen el lehett dönteni melyik másik csatornálra kell állítani. Most, hogy döntöm el, hogy hova állítsam az eszközt? Látom, hogy van akinek csak egy görbéje van és van akinek kettő csúcsú "hulláma" is van és jólva több az eszköz... lehet, hogy a jelenlegi zsúfoltság okozza a napközbeni 1-3x-i szétkapcsolódást wifin?

[ Szerkesztve ]

(#14535) Sinisi válasza Sinisi (#14534) üzenetére


Sinisi
senior tag

Most derült ki menet közben, hogy a gigabites net 230Mbps-re van korlátozva?
Mert ha direktbe csatlakoztattom a gép hálókártyájára a kábelt 830Mbps-es a letöltés...

Nézegettem a Hálózat/Interfész menüit de nem mertetm állítgatni, mert a Guest Wifi by suste/HeadLess menüben a vendég wifi-re beállított korlátozási értékeket sem találtam meg itt a létrehozott vendégháló menüjén belül.

Azért gondolom, hogy valami korlátozás lehet az ok mert pár percenként ráindítok a sebességtesztre és mindig a 230-as érték körül áll meg... egyébként a szolgáltatónak is min 300Mbps-et kell(ene) garantáltan szolgáltatni.

[ Szerkesztve ]

(#14536) Intruder2k5 válasza Sinisi (#14535) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OpenWrt-ben nincs HW NAT támogatás, így nagyjából ez a vége. Ettől nagyobb sebességet csak a gyári szoftverrel tudsz elérni.

(#14537) Sinisi válasza Intruder2k5 (#14536) üzenetére


Sinisi
senior tag

Eddig fel sem tűnt, hogy "ekkora" korláttal használom a csomagot... :D

Akkor ez azt jelenti, hogy vissza kellene raknom az eredeti szoftvert, hogy ha nagyobb sebességet szeretnék?!
Nincs semmilyen más alternatíva?! Vagy a közeljövőben valami megoldás OpenWrt-n?

[ Szerkesztve ]

(#14538) Intruder2k5 válasza Sinisi (#14537) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nincs más lehetőség, és nem várható változás sem ezen a téren.

(#14539) Sinisi válasza Intruder2k5 (#14538) üzenetére


Sinisi
senior tag

Huh! akkor magyarul vagy csökkentem a netcsomagot vagy visszarakom az eredeti kb semmire sem hazsnálható szoftverét a routernak... ezt még emésztenem lesz szükséges :W

[ Szerkesztve ]

(#14540) suste válasza Sinisi (#14537) üzenetére


suste
veterán

"Eddig fel sem tűnt, hogy "ekkora" korláttal használom a csomagot"

általában ez szokott lenni:)
nem nagyon tudok elképzelni olyat, hogy valaki kihasználja a gigás netet (max 1%)
általában a játékosok arra hivatkoznak, hogy pc-n újratelepítés után nem mindegy mennyi idő alatt jön le a játék, vagy a frissítés
de pl a konzolosoknál a konzol este is elintézi...
szóval max egy kicsit előre kell gondolkodni
és ha eddig nem vetted észre, akkor tuti nincs is szükséged rá!

(#14541) suste válasza Sinisi (#14534) üzenetére


suste
veterán

0: jó lenne frissíteni a 9092-t, ha még nem tetted
2: a LAN-t is lehet korlátozni QOS-sel, ahogy a guest -et: luci/hálózat/qos
3: nincs
4: egy másik külön vendég, vagy a meglévő vendégre kényszeríted a korlátozandó eszközöket MAC szűréssel? a vendég nem látja a LAN-t
5: a wifianalyzer a 9092-n régóta van, de a 0.7-es fw-től elérhető a luciban is a 9092
értelmezés: ahol a legkisebb az alsó piros függőleges csík, az a legkevésbé használt csatorna
nálad most a 9-es csatorna, de ha magyarra állítod a wifit, akkor lehet hogy a 12/13-as lenne az...

(#14542) Sinisi válasza suste (#14541) üzenetére


Sinisi
senior tag

Rendben, köszönöm!!!
Részemről marad így de még mielőtt elkezdem a beállításokat variálni (amíg el nem lövöm a netet :) ) azt még meg gyorsan megkérdezném, hogy hogyan tudom visszaállítani az eredeti szoftvert (Tp-Link AC1700 v2).

Ugyanis ha a házigazda kiszúrja, hogy az eszközét elállítottam, azaz nem az eredeti szoftver fut a routeron akkor abból lehet még gubancom. Úgy látom, hogy a Rendszer / Mentés/Frimware frissítésnél van lehetőség arra, hogy biztonsági mentést készítsek a beállításokról.

Úgy működik, hogy az Új firmware image flash-elése résznél File kiválasztás és Flashelem? és így szépen visszatölti a az eredetit?
Ezeket a frimewereket találtam.

Honnan tudom, hogy meg van-e a 9092? Az autó frissítés be van kapcsolva. Jelenleg ez van fönt: suste@OpenWrt@0.6 Barrier Breaker 14.07
És van egy ilyen is:
www_suste / suste & HeadLess external utilitys

WITH PASSWORD:
www_suste / Router.IP:9092 (gondolom ez az ami szükséges)

WITHOUT PASSWORD:
www_9093 / Router.IP:9093

(#14543) suste válasza Sinisi (#14542) üzenetére


suste
veterán

olvasgass a logoutomon (aláírásomban)

(#14544) Sinisi válasza suste (#14543) üzenetére


Sinisi
senior tag

Nálam ezt írja ki a QOS fülre kattintva.

/usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:448: Failed to execute cbi dispatcher target for entry '/admin/network/qos'.
The called action terminated with an exception:
/usr/lib/lua/luci/cbi.lua:334: Unable to read UCI data: qos
stack traceback:
: in function 'assert'
/usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:448: in function 'dispatch'
/usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:195: in function </usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:194>

[ Szerkesztve ]

(#14545) Sinisi válasza Sinisi (#14544) üzenetére


Sinisi
senior tag

A wifi-t átállítottam, előszőr hu-ra majd újra Wifianalyzer, de maradt a 9-es csatorna a legkisebb piros csíkkal, ezért a Hálózat/Wifi fülnél ráállítottam a csatorna:9-re. Gondolom az, hogy a vendég és a fő hálózat is azon van az nem gond, azaz nem zavarják majd be egymást ha rendesen használatban lesz mindkettő párhuzamosan.

[ Szerkesztve ]

(#14546) suste válasza Sinisi (#14544) üzenetére


suste
veterán

9092/setup/basic. Oldal legalján a config szerkesztőjének a "qos" fájl tartalma kéne

(#14547) BeeTm válasza trance89 (#14533) üzenetére


BeeTm
tag

Így érthetőbb szerintem: :-)

A WDR-3600-on egy külső HDD van csatlakoztatva és hálózaton megosztva,de sajna a "fenti" desktop gépeken nem látszik a megosztás. :-(

2 router repeater-relayd konfigban van.

[ Szerkesztve ]

http://beeproject.atw.hu

(#14548) suste válasza BeeTm (#14547) üzenetére


suste
veterán

Ahhoz hogy lásd a relayd mögött a megosztást, ahhoz kell egy külön beállítás!
Ha használod a webfelületünket, akkor frissits a repair-ral, majd lesd meg a 9092/wifi-extra/repeater felületen a "use bridge ip" beallitast!

(#14549) BeeTm válasza suste (#14548) üzenetére


BeeTm
tag

sajna nem oldódott meg a dolog,még mindig elérhetetlen a megosztás,sőt a tp-link router elérhetetlen a fix címén,ha átcsatlakozok a főrouterre :(

a suste 9092-es pedig 0.8.3-as verzió

/etc/config/network tartalma:

config interface 'loopback'
option ifname 'lo'
option proto 'static'
option ipaddr '127.0.0.1'
option netmask '255.0.0.0'

config globals 'globals'
option ula_prefix 'fd27:3f26:a900::/48'

config interface 'lan'
option force_link '1'
option type 'bridge'
option proto 'static'
option netmask '255.255.255.0'
option ip6assign '60'
option ifname 'eth0.1 eth0.2'
option ipaddr '192.168.20.1'

config switch
option name 'switch0'
option reset '1'
option enable_vlan '1'

config switch_vlan
option device 'switch0'
option vlan '1'
option ports '0t 2 3 4 5'

config switch_vlan
option device 'switch0'
option vlan '2'
option ports '0t 1'

config interface 'wwan'
option proto 'static'
option ipaddr '192.168.0.13'
option netmask '255.255.255.0'
option gateway '192.168.0.1'
option dns '84.2.44.1 84.2.46.1'

config interface 'stabridge'
option proto 'relay'
option ipaddr '192.168.0.13'
list network 'lan'
list network 'wwan'

[ Szerkesztve ]

http://beeproject.atw.hu

(#14550) suste válasza BeeTm (#14549) üzenetére


suste
veterán

9092/setup/basic
legalul config szerkesztőben a "/etc/config/network" fájl tartalma kéne

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.