Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3851) polonic válasza Balinov (#3850) üzenetére


polonic
félisten

Ez érdekes, én hd2600-hoz nem találtam, ezért használom ezt a módszert.
Nvidia is szokott kiadni mobil gpu drivereket dell xps notikhoz.
Nem értem miért nem lehet mindenre kiadni :F
Ja, és az is érdekes, hogy az ati az x1000-es sorozatig csinál mobility catalystot xp-hez, ami fenn is van a honlapjukon. HD szériákhoz és vistához miért nem lehet? ...

[ Szerkesztve ]

(#3852) Balinov válasza polonic (#3851) üzenetére


Balinov
félisten

latod ezt nemtudom. Sztem en is csak azert tudok talalni havonta friss drivereket, mert az IGP-s AMD-s chipsetekhez, mint amilyen az L350D-mben is van a plattformdriver megfelelo.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3853) juhi07


juhi07
senior tag

Hy
tudom hogy nem ide tartozik de van egy elado Toshiba notebookom.)

ha érdekel valakit nyugottan irjon :U

AMD X2 5000 BLACK EDITION |AC Freezer64 Pro | 2 x 1GB DDR800 KINGMAX |GIGABYTE HD4850 512MB| MSI K9N SLI | 250GB SATA2 16MB Buffer | Hitachi 1 TB Winchester | 400W Chieftec | Samsung SyncMaster 940nw (19'' TFT)

(#3854) malisonX


malisonX
aktív tag

Pioneer DVRKD08A DVD írkáló van a Toshiba gépemben. Ehhez hol találok friss FW-t? Toshiba oldalán nem találtam :F Köszi!

(#3855) FerNandor


FerNandor
őstag

Szevasztok!
[Hamarosan egyetemista leszek, elkerülök otthonról, így már nagyon megérett egy laptop. :DD ]

Először is azt kérdezném, hogy a toshibák milyen minőségűek,(összeszerelés, anyagok stb) tartósak-e? Egy ilyen laptopot(amit lejjebb belinkeltem) hány évig marad használható? nem értek az ilyenekhez :DDD

Mivel a pc-m már elég régi, így azt is nézem, h játékra tudjam használni, nem vagyok játékfanatikus csak hébe-hóba nyomnám esetleg újabb játékkal is (pl. the witcher)

Ezt néztem ki:[link]

Ilyen árban ezt találtam a legjobbnak a többi márka között is.
Mit gondoltok?
Esetleg akinek ilyenje van leírhatná a tapasztalatait.
Előre is köszönöm
üdv

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#3856) malisonX válasza FerNandor (#3855) üzenetére


malisonX
aktív tag

Hello!

Gondolom akkor még nem láttad ezt [link]. Én személy szerint féltem az MSI vásárlásától, mert elég sok embernél előjöttek hibák ld. MSI notebookok topic. Én is egyetemre megyek, úgyhogy semmiképp nem akartam olyat, amit havonta szervizbe kell hurcolászni. 4-5 évig jó lenne ha kibírná. Ezért vettem Toshibát :) Eddig nincs csalódás. Havernak A200 van, csak vmivel gyengébb típus, mint amit linkeltél. Elég jól össze van rakva, szerintem nem csalódnál benne. Neki még csak pár hónapja van meg, egyelőre semmi probléma vele. Újabb játékok is futnak rajta, úgy tudom hogy egész jól ;)

(#3857) x_o_n válasza FerNandor (#3855) üzenetére


x_o_n
veterán

ez egy teljesen jó kis gép...erre le is cserélném a mostani toshibámat ha játszanék:)

(#3858) FerNandor


FerNandor
őstag

Köszi srácok a válaszokat.
Tavaly már nézegettem laptopokat, csak anyám lebeszélt, mert minek kell, mikor van gép :DDD és akkor nézegettem ezeket az MSI-ket, olvastam, h némelyik kifejezetten 'gémereknek' van, de én is a fórumokból nem jót olvastam róluk, így MSI-rőlle is mondtam :)

De ez a Toshiba nagyon megtetszett és sztem is jó kis gép, nekem meg elég is. Sztem elkezdődik a tanítás és meg is vesszük :)

Még 1 kérdés, ezek a firmware (vagy mi :D ) ezek micsodák? miért kell állandóan frissíteni? ahogy előző hsz-ekben olvastam..
üdv

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#3859) VANESSZA1 válasza FerNandor (#3855) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Hello !

Nekem ugyanez a gép van. Kb.2-3 hete vettem az Ipon-nál. ott volt a legolcsóbb.
Bivaly gép . A Crysis-t nyomom vele éppen. Meg se kottyan neki.
:R

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#3860) malisonX válasza FerNandor (#3858) üzenetére


malisonX
aktív tag

CD/DVD író esetében:
"Mi is a firmware? Az író azokat a lemezeket tudja tökéletesen kezelni, amelyeknek az adatai a firmwareban megtalálhatóak. Nagyon gyakran jelennek meg különféle DVD lemezek és az író is élete folyamán valószínűleg nagyon sokféle lemezzel fog találkozni, ha ezek a lemezeket nem ismeri az író, nem tudja hogyan kell megírni nagy valószínűséggel nem lesz jó az írási folyamat vagy használhatatlan lesz a végeredmény. Ezért fontos, hogy az író mindig rendelkezzen a legfrissebb lemezadatbázissal!"

Ha meglesz a notebookod, akkor az alaplapi BIOS-odat lesz elsősorban érdemes majd frissíteni, ha esetleg nem a legújabb lenne gyárilag rajta. Ez általában valami hibát javít, vagy növeli a teljesítményt, de az is lehet hogy mondjuk csak egy újabb processzort támogat. Rendszerint szokott lenni egy leírás, hogy miben nyújt többet egy adott BIOS verzió. Azért ilyesmivel csak óvatosan, mert ha frissítés közben jön egy áramszünet/lemerül az akksi, akkor problémák lehetnek ;]

(#3861) FerNandor válasza VANESSZA1 (#3859) üzenetére


FerNandor
őstag

Szia, köszönöm
Plusz 1 érv:D
Már érzem a kezeim között :DDD
Én pécsi vagyok, majd itt is körbenézek, ha nem lesz akkor rendeltetek egyet, nem nagyon merek netről rendelni, ha valami lenne vele mehenék pestre...
üdv

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#3862) FerNandor válasza malisonX (#3860) üzenetére


FerNandor
őstag

Jah! köszi, ezt ismerem, csak nem tudtam, h firmware, mondjuk a pc-mnél nem ártana egy frissítés :DDD , 2006-ban vettük, pioneer dvd író van benne, akkor ezek szerint, ha frissíteném akkor tudná kezelni a mínuszos-os DVD - R DL-eket. Meg az is fura, h DVD-t 4x-nél gyorsabban nem ír...
Köszi az infót malisonX !!

Ha meglesz már, úgy is írok majd ide, ha meg addig valami eszembe jut, akkor is. :)
üdv

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#3863) malisonX válasza FerNandor (#3862) üzenetére


malisonX
aktív tag

Nem biztos hogy tudná írni, a meghajtó specifikációit nem nagyon változtatja meg a FW. Viszont a 4X DVD írás tényleg fura, ha kéne tudnia írni gyorsabban a meghajtónak, akkor új FW-el könnyen lehet hogy már fog is. :)

Off vége :B

(#3864) Thusor


Thusor
őstag

Toshiba Satellite L40-18W géphez letöltöttem az új bios frissítést,de amikor elindítom a winflash.exe-t nem csinál semmit.... szerintetek mi lehet a probléma?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#3865) polonic válasza Thusor (#3864) üzenetére


polonic
félisten

innen töltötted le?

[link]

próbáld meg mégegyszer, lehet rosszul lett letöltve

(#3866) Thusor


Thusor
őstag

Igen innen töltöttem le...de hiába indítom el az exe-t csak egy DOS ablak ugrik fel, majd el is tűnik....tehát nem csinál semmit.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#3867) polonic válasza Thusor (#3866) üzenetére


polonic
félisten

xp vagy vistát használsz?
nem lehet hoyg véletlenül nem azt próbáltad ami az oprendszerhez való?
más sajnos nem jut eszembe, hátha jön valaki aki tudja mi lehet

(#3868) Thusor válasza polonic (#3867) üzenetére


Thusor
őstag

Nem...külön figyeltem arra is, hogy XP-hez és a gépnek megfelelő bios updatet szedjem le.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#3869) Hosiminh


Hosiminh
tag

Hali, xp sp3 fut a gépemen, ezelőtt vista volt rajta, nem találok egy driver-t pontosabban nem tom mi a neve, a vistában volt egy kis ikon a óra mellet ahol be tudtam állitani a teljesitményt, tehát ha akura dugtam, akkor le tudtam butitani, hogy kevesebb áramot fogyaszon, és állandóra tudtam venni a kijelző fény erejét, mer most hogy benyomom mindig max fény erőn futatja, és ez engem zavar, és valamint amióta fent van az xp nem világit a wifi-nek a kis sárga lámpája, örömmel fogadnám ha tudnátok ezekben segiteni nekem, előre is köszi :R

(#3870) polonic válasza Hosiminh (#3869) üzenetére


polonic
félisten

Xp-s biost feltetted? A wifi emiatt nem működik talán, ez szokott a probléma lenni.

A program amit keresel a toshiba power saver. A toshiba oldaláról ezeket mind le lehet tölteni.

Találsz telepítési sorrendet is a drivereket között ajánlott úgy feltelepíteni a dolgokat.

(#3871) Nfol válasza Thusor (#3864) üzenetére


Nfol
csendes tag

Üdv!

Ugyanilyen gépem van és ugyanezt tapasztaltam, amikor az 5.50 verziójú BIOS-ra szerettem volna frissíteni. A megoldás az, hogy nem az exe-t kell indítani, hanem a mellette lévő UpdateBios.bat fájlt. Ez majd újraindítja a gépet és frissíti a BIOS-t.

(#3872) Nfol válasza Hosiminh (#3869) üzenetére


Nfol
csendes tag

Fissítened kellene a BIOS-t, utána világítani fog a wi-fi lámpája.

Arra viszont ügyelj, hogy a megfelelő BIOS-t töltsd le, mert az oprendszer nélkül árult és az előtelepített Vistával értékesített modellek között van némi hardveres különbség (azt hiszem, a wi-fi vezérlő típusa nem egyezik) és ezekhez külön BIOS van.

(#3873) tototos


tototos
őstag

Hello mindenkinek!

Egyik ismerősömnek lenne olyan gondja hogy Toshiba S270 típusú laptopján a blutooth driver mindig csak 30 napig érvényes. ezzel nem lehet valamit kezdeni?

(#3874) Hosiminh


Hosiminh
tag

Köszi, szépen a segítséget :R :R

(#3875) ABE válasza tototos (#3873) üzenetére


ABE
őstag

A gyári driver elvileg nem korlátos. Ha nem a Toshibától származik a cucc, akkor elképzelhető a dolog. Én "alternatív" forrásból szereztem be a gépemhez Bluetooth drivert és programot.

(#3876) ABE válasza tototos (#3873) üzenetére


ABE
őstag

Dupla. :(((

[ Szerkesztve ]

(#3877) FerNandor


FerNandor
őstag

Gondoltam megkérdezem itt is. ;)

Hali!
Erről mit gondoltok?:
[link]
Megéri az árát?
+ lényegesen jobb, mint ez?: [link]

tiszta őrület, hogy ekkora a választék :DDD
lenne inkább csak 5-6 darab :U
üdv

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#3878) malisonX válasza FerNandor (#3877) üzenetére


malisonX
aktív tag

Szerintem kb. annyival jobb, mint amennyivel drágább. A300 burkolata szinte mindenhol csilivili, ezért jobban kell rá vigyázni. Viszont élőben sztem jobban is néz ki, mint az A200. (Bár, kinek mi tetszik...) Én helyedben A300-ast vennék. Ezek a Toshibák elég jól össze vannak rakva, szerintem egyikben sem csalódnál. Senorg jó hely amúgy, én is náluk vettem a notimat ;)

(#3879) tototos válasza ABE (#3875) üzenetére


tototos
őstag

Elvileg gyári. de már megoldottuk okosba :C :C

(#3880) Hosiminh


Hosiminh
tag

Lehet én vok tul béna, de azt a power saver nevü driver-t nem találom:[link]

(#3881) FerNandor válasza malisonX (#3878) üzenetére


FerNandor
őstag

Köszönöm malisonX!! Én is arra hajlok! Bár majd élőben is meg kell őket néznem ;) Remélem itt pécsen találok valami boltot, ahol van ez a 2 toshiba.. :)
üdv

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#3882) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

Megtudnátok mondani hogy a Toshiba A200-1IW PSAE6E típusba
2 wincsesztert lehet beletenni vagy csak egyet?

:R

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#3883) Thusor válasza Nfol (#3871) üzenetére


Thusor
őstag

Köszi a segítséget, így már rendesen működik a bios update....egyébként véletlenül nem tudsz firmware frissítést a DVD-íróhoz, neten kerestem de egyszerűen nem találom: a pontos típusa HL-DT-ST DVDRAM GSA-T20N

Segítséged előre is köszönöm.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#3884) ABE válasza Hosiminh (#3880) üzenetére


ABE
őstag

L40-hez nincs Power Saver.

VANESSZA1

Szerintem csak egy HDD megy bele, sehol nem láttam utalást arra, hogy kettőt kezelne. Ha mégis, az könnyen kideríthető, ugyanis akkor ki van építve a helye az egyik fedél alatt.

[ Szerkesztve ]

(#3885) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

Hali!

Melyik Toshiba notiban van HDMI és 200.000 Ft-ba kerül? Az A200-20N-ben van ha jól látom de az nem 200.000-ért megy.

Mennyire halk a T7xxx-es procival és HD2600 VGA-val szerelt noti? Nyáron nem hangosodik be a venti netezés közben?

Kösz.

(#3886) VANESSZA1 válasza ABE (#3884) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Köszi!

A helye meg van , de ahogy kicsavarom a fedélen található csavarokat akkor a fedél még nem akar lejönni. Létezik hogy fesziteni kell, valamerre? Vagy van valami technikája?

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#3887) ABE válasza VANESSZA1 (#3886) üzenetére


ABE
őstag

Általában csak a látható csavarok szokták tartani, de elképzelhető, hogy a műanyagot ki kell pattintani. Próbálj alányúlni egy lapos késsel, és oldalanként nézd meg, hogy enged-e. Találkoztam már ilyen esettel, ahol a csavarok mellett bepattanó kötés is rögzítette a fedelet. Ha sikerült leszedned a fedelet, akkor csak annyit kell megnézned, hogy alatta ki van-e alakítva a HDD csatlakozó is. Ha igen, akkor valószínűleg bele lehet rakni még egy vinyót (bár szerintem notiba teljesen felesleges).

(#3888) FerNandor


FerNandor
őstag

Hi,
Ha pl. veszek egy A200-as gépet, az mikori gyártmány? Mármint úgy értem, h a gyárból mikor jött ki, mikor kezdték gyártani? Nah csak sikerül egy értelmes mondatot összehoznom.

Nah a lényeg, hogy milyen idős gépet kapnék kézhez? :DDD

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#3889) Balinov válasza Thusor (#3883) üzenetére


Balinov
félisten

ne aggodjal , az en L350D-mben levo TN40 meg az LG globalis honlapjan sincs fen...a supporton meg TTS porkolohoz van firm csak..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3890) ABE válasza FerNandor (#3888) üzenetére


ABE
őstag

Tavaly április vége, május eleje óta lehet kapni, és most nyáron futott ki. Valószínűleg raktáron maradt, de nem túl régi (max. pár hónapja a polcon/raktárban álló) gépet kapnál. De ha bontatlan, ennek jelentősége nincsen.

(#3891) ABE válasza VINIKOR (#3885) üzenetére


ABE
őstag

Dióhéjban az A200 melegedéséről/hűtéséről:

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Bővebben privátban biztos adnak infót a tulajok, ha véletlenül nem tévednének ide.

Ahogy nézegettem, A200-20N legolcsóbban most 220e körül van. Másik HDMI-s A200-ról én nem tudok.

[ Szerkesztve ]

(#3892) FerNandor válasza ABE (#3890) üzenetére


FerNandor
őstag

Köszi :)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#3893) VINIKOR válasza Bopez (#3765) üzenetére


VINIKOR
senior tag

félre, bocs.

[ Szerkesztve ]

(#3894) VANESSZA1 válasza ABE (#3891) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Szerintem azt is írhattad volna ,hogy újoncok véleménye alapján.
És kitudja melyikük hányadik laptopja?
Én Asus-ról tértem át Toshibára, szerintem egyformán melegednek, holott a Toshiba-ban azért a 2 magos van már, nem a Pentium M 750 1,87Ghz-es.

Annyit azért tudni kell , ha alul van egy VGA ventilátor akkor célszerű játék közben szintkülönbségre helyezni a laptopot.(pl. könyve a monitor részét a többi meg magad az asztalon)
Így egy Gamelés közbe nincs probléma.( nem olvad a bakelit !! :W ) :Y :Y

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#3895) FerNandor


FerNandor
őstag

Ezeket az akksikat találtam A300-hoz:
[link]

nagyobb:[link]

ezek hány órát bírnak, gyengébb és aktív használat esetén?
És ezek kilógnak a gépből? A másodikra gondolok, mert a képen elég fura formája van..

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#3896) ABE válasza VANESSZA1 (#3894) üzenetére


ABE
őstag

Az valamilyen szinten nyilván szubjektív dolog, hogy kinek mennyire zavaró az adott gép melegedése vagy hangja. Ugyanakkor nem hiszem, hogy bármit is számítana valakinek a rangja, és hogy ez alapján kéne megítélni a véleményét...

(#3897) Nfol válasza Thusor (#3883) üzenetére


Nfol
csendes tag

Ezzel az íróval kapcsolatban szinte csak a tiédhez hasonló, új firmware-t kutató fórumhozzászólásokat leltem a keresőkben. Valahol azt írták válaszként, hogy "ha a Toshibánál nincsen új firmware, akkor nincs mit tenni", márpedig náluk a jelek szerint nincsen. :(

Egyébként az én gépemben nem ilyen meghajtó lakik, hanem egy Matsushita (Panasonic?) drive.

(#3898) VANESSZA1 válasza ABE (#3896) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Természetesen nem rosszindulatból írtam. Nyilván ha egy gépbe erősebb, combosabb VGA lapul, az igen is befűt bármilyen gépet játék közbe. Nincs olyan gép ami nem melegszik terheléskor. Vízhűtéses laptop lenne jó....

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#3899) Nfol válasza ABE (#3884) üzenetére


Nfol
csendes tag

"L40-hez nincs Power Saver."

Elképzelhető, hogy ez a program valamilyen szinten modellspecifikus? Tehát egy Satellite U200-nál kilistázott Power Saver nem fog rendesen működni egy Satellite L40-nel vagy bármely egyéb modellel?

És ha esetleg működik is: nyújt-e olyan szolgáltatásokat, hogy megérje erre lecserélni pl. a Notebook Hardware Controlt?

(#3900) VANESSZA1 válasza Thusor (#3883) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Itt egy Firmware a GSA T20N -hez :
LG- Firmware :R

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.