Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3551) spyduck válasza ABE (#3550) üzenetére


spyduck
nagyúr

Elhiszem neked, csak meglepődtem.

(#3552) ABE válasza spyduck (#3551) üzenetére


ABE
őstag

Bocsi, sokáig szöszöltem a HSZ módosítással... :(((

[ Szerkesztve ]

(#3553) Ferenc1989


Ferenc1989
tag

Hello!

Az lenne a kérdésem hogy melyik gép éri meg jobban:

TOSHIBA Satellite A300-144 [link]

TOSHIBA Satellite A200-1S9 [link]

vagy ha tudtok ilyen árkategóriában valami hasonlót akkor azt is szívesen fogadom :)

köszi :)

Sosem tudod, mi az elég, amíg meg nem tapasztalod, mi a túl sok.

(#3554) lsc válasza Ferenc1989 (#3553) üzenetére


lsc
nagyúr

A másodikban jóval erősebb a videokártya , jobban felszerelt , van op rendszer is , de a proci egy kicsit gyengébb , a vinyó is kisebb , és drágább is . Mire akarod használni ?

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#3555) Ferenc1989 válasza lsc (#3554) üzenetére


Ferenc1989
tag

hát igazából játszani nem nagyon fogok...
net,msn, néhány régebbi játék talán de semmi crysis :) :)

Sosem tudod, mi az elég, amíg meg nem tapasztalod, mi a túl sok.

(#3556) lsc válasza Ferenc1989 (#3555) üzenetére


lsc
nagyúr

Akkor neked kell döntened , viszont ha az olcsóbbik géphez veszel legális op rendszert még majdnem drágább , a többi extráról meg nem is beszélve . Én a 200-ast venném .

Az élet kegyetlen .

(#3557) chaval


chaval
tag

Üdv megint :)
mostanság mit érdemes 200 körül venni ha az ember le akarja váltani az asztali gépét,hordozhatóra... és még netán néha játszani is szeretne? :)
15,4" kijelzővel érdekelne,a 17" nálam már nem tartozik bele a hordozható kategóriába :)

(#3558) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Sziasztok, én is szert tettem egy A200-23O GE notira és az lenne a kérdésem hogy a tapipad másodlagos funkciói közül a fölső 3-mat meg lehet-e változtatni, illetve a play stop előre hátra gombokat a kijelző alatt winamp kompatibilissé lehet -e tenni?

Köszi előre is!

(#3559) polonic válasza Fr3eWar (#3558) üzenetére


polonic
félisten

helo!

a tapipadnál úgy kell, hogy vezérlőpult egér, utána a synaptics ikonos device settings fül, utána settings gomb és ami bejön ablak tapping mode dual zone, itt tudod állítgatni

aztán a másik: elindítod toshiba assist-ot, optimalizálás, toshiba button cards, bejön egy ablak és itt a cd/dvd gombra beállítod winampot és megnézed működik-e, nálam kmplayerrel működik winamppal nem próbáltam

(#3560) Fr3eWar válasza polonic (#3559) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Köszönöm szépen a válaszod, minden működik! Remélem tovább bírja ez a noti mint az előző Fu-Si

(#3561) chaval válasza Fr3eWar (#3560) üzenetére


chaval
tag

minőségbeli eltérések :):)

(#3562) Balinov


Balinov
félisten

Sziasztok

RS690M chipsetes,Turion X2-es, TK-57-es, AL350D-hez ajanljatok valami energiamanagement programot a Vistae helyett (orajel,szorzo,vcore-re gondolok). Olyasmi,amivel az 4x200,0.8V cpu szorzo/fesz helyett be tudok loni mondjuk 6x200-at,1V-t (vagy amennyit kivan) Powersaver,balanced,performance profilokkal valahogy nem vagyok teljesen elegedett es bevallom Vistat sem hasznaltam ezidaig.

Koszonom

Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3563) ABE válasza Balinov (#3562) üzenetére


ABE
őstag

Notebook Hardware Control. Talán, de nem biztos, hogy működik. Van belőle bugfix verzió is, azt is ki lehet próbálni. Nem garantált a működése, régóta nem frissítették, Vistát kevésbé komálja, és nem minden gépet támogat.

Szerk:

Ilyet se hallottam még, hogy valaki magasabb feszültséget és órajelet akarjon megadni energiatakarékos módban. :F

Egyébként Vista energiagazdálkodásnál belőhető százalékosan, hogy milyen órajelek között állítgassa a procit.

[ Szerkesztve ]

(#3564) Balinov válasza ABE (#3563) üzenetére


Balinov
félisten

Hali,
Koszonom a tippet,leszedem es kiprobalom majd otthonrol.

Koszi a Vistas energiagarazdalkodasos tippet,utanaolvasok,hogy hogy is mukodik azt hiszem. A magasabb vcore/orajelnek az a valos igenye,hogy nem akarom,hogy pl. DVB-T nezes kozben csontra menjen a proci (Performance),de azt sem, hogy takarekosan (Energy Saver) ill. "arany kozeput" (Balanced) Utobbi 2 modnal azt vettem eszre,kulonosen az ES-nel, hogy keves a kraft a tvnezeshez (usb-st hibrid Hauppage stick).

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3565) hitchins válasza ABE (#3542) üzenetére


hitchins
őstag

Köszi a válaszokat.
Sok rágódás után a 3 modell közül biztos ami biztos alapon, kiválasztottam egy negyediket:)

A200 1IW-GE
core2 T7250 (2MB L2cache/FSB667) 2000Mhz
2GB DDR2 RAM (667 MHz)
200 GB
ATI Mobility™ Radeon® HD2600
3év garancia

+1 EA classic game

210e

Tegnap este vittem haza, eddig nem igazán volt időm tesztelgetni, de egyelőre teszik.
Szép, jó, és gyors is.

(#3566) ABE válasza hitchins (#3565) üzenetére


ABE
őstag

Hosszabb távon ezzel jártál a legjobban! :R

(#3567) Hosiminh


Hosiminh
tag

Hali,
én is boldog Tosi tulaj vok L4017R-m van, vista van rajta utólag telepitve, és lenne egy hatalmas kérdésem mivel SATA vinyós:hogy tudnék Xp-t felrakni méghozzá a 400mbs Byte Edition-t, használtam a keresőt itt a fórumon a témával kapcsoltaba. Viszont nem jutottam döntőre hogy honnan kéne leszednem a drivereket, vagy tudtok vmi tuti tippe;), még vmit meg oldható hogy a Vista mellé tegyem fel az Xp-t vagy az már kész horror, valamint ha tundátok tanácsoadni telepitéssel és keresgéléssel kapcsolatban szivesen fogadom, segítségetek előre is köszönöm. :R

(#3568) ABE válasza Hosiminh (#3567) üzenetére


ABE
őstag

Tényleg sokszor le lett írva, ezért a tanácsom: ennek a topicnak a keresőjében a sata, nlite, vagy L40 szavakat próbáld ki, meg fogod találni a hasznos hozzászólásokat. Ha nem, akkor mondjuk keresgélj az elmúlt 1-1,5 hónap termései közt, nem olyan rég volt egy ugyanilyen probléma, akkor szintén ki lett tárgyalva.

[ Szerkesztve ]

(#3569) BluEyes


BluEyes
őstag

Toshiba Satellite 480CDT

Hogy a p..csába lehet belépni a biosába? Minnyá falhoz vágom :D

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#3570) Kbali válasza BluEyes (#3569) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ez segít?

(#3571) BluEyes válasza Kbali (#3570) üzenetére


BluEyes
őstag

Köszi, segít bizony! :R

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#3572) Kbali válasza BluEyes (#3571) üzenetére


Kbali
nagyúr

Elolvastam a metódust, hát nem egy egyszerű dolog.

(#3573) BluEyes válasza Kbali (#3572) üzenetére


BluEyes
őstag

No nem is boldogultam a magam eszéből. De így minnyá egyszerű. :D

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#3574) Hosiminh


Hosiminh
tag

Elkezdtem leszedni a drivereket xp-hez a tosi hivatalos oldaláról http://ce.computers.toshiba-europe.com/cgi-bin/ToshibaCSG/download_drivers_bios.jsp?LNG=23&service=CE de nem találtam xp-hez biost dvd meg hotkey-hez driver-t, most ezeknélkül nem igazán tudnám hasznáni. honnan tudnék szerezni driver-t ezekhez? meg ami régebbi linkek meg voltak a sata driver-ről azóta azokhoz már nem lehet hozzá férni, az nlite progit meglet könnyen, de ezeknélkül kicsit necces a dolog, vagy én vok ehhez tul hülye(ami nem kizárt).

(#3575) ABE válasza Hosiminh (#3574) üzenetére


ABE
őstag

Toshiba driverek

Itt neked a Satellite L40 / PSL4CE-t kell kiválasztanod. Létezik XP-s BIOS is itt (ezt az XP felrakása után kell feltenni). Ahogy láttam, minden szükséges driver megtalálható, a Hotkey-hez lehet elég csak a Utility és az XP-s BIOS. DVD-hez pedig semmiféle driver nem kell. Hanghoz majd vélhetően kell ez is: KB835221 Hotfix

SATA driver. Letöltöd, kitömöríted a 965-ös mappát valahová, majd beleintegrálod az XP telepítőjébe.

Segítség driver integrálásához

Driverek telepítésének sorrendje: chipset, display, KB 835221 hotfix, sound, és utána a többi.

[ Szerkesztve ]

(#3576) hitchins


hitchins
őstag

Sziasztok!

Mostanában szereztem be egy A200-at, milyen drivereket érdemes frissíteni rajta?
VGA megvolt, mert játékokkal gond volt, mostmár ok.
Bár dx10 verzió még mindig nem ok, olyan mint valami lassított felvétel, esetleg erre ötlet?

Biost érdemes piszkálni, ha igen, akkor ott mire figyeljek. Még sosem csináltam bios frissítést?

köszi

(#3577) grimetime


grimetime
tag

Hy! A barátnőmnek van egy toshiba l30-113as laptopja gyárilag Vistával, és elvileg vmi szervízben azt mondták neki, hogy erre nem megy rá az xp, létezik ilyen? laptopok terén full hülye vok de ilyenről még nem hallottam. választ előre is kössssssz

(#3578) Dufresne válasza grimetime (#3577) üzenetére


Dufresne
addikt

Rámegy.

(#3579) pilu01


pilu01
senior tag

Használt laptopot vettem, a toshiba honlap azt mondja hogy már regisztrálva van!
Hogy tudom meg hogy pontosan mennyi gar van rá?

(#3580) ABE válasza pilu01 (#3579) üzenetére


ABE
őstag

Eladó nem mondta el? Semmi papírt nem kaptál hozzá?

(#3581) pilu01 válasza ABE (#3580) üzenetére


pilu01
senior tag

Van hozzá garilevél, de van lehetőség hosszabításra online, nem tudom ezzel éltek e, mert céges gép volt!

(#3582) ABE válasza pilu01 (#3581) üzenetére


ABE
őstag

Szerintem arról lenne papír, ha bővítették volna.

(#3583) pilu01 válasza ABE (#3582) üzenetére


pilu01
senior tag

Tehát a honlapon nincs olyan lehetőség hogy s number alapján megmondja hogy mennyi gar van rá??

Más a BT-t hogy tudom izzítani?
Letöltöm a drivrert, telepítem, az óra mellett megjelenik a BT Monitor ikon, de semmiféle állásban nem tudom életre kelteni!!

[ Szerkesztve ]

(#3584) hitchins válasza pilu01 (#3583) üzenetére


hitchins
őstag

Technotrade (képviselet) telefonon serial no. alapján megmondja meddig van a gari.

BT: a gép elülső oldalán (inkább már alul) van egy kis kapcsoló, utána Fn + F8.

(#3585) pilu01 válasza hitchins (#3584) üzenetére


pilu01
senior tag

nem működik!

(#3586) ABE válasza pilu01 (#3585) üzenetére


ABE
őstag

Mit értesz azalatt, hogy nem tudod életre kelteni???

(#3587) pilu01 válasza ABE (#3586) üzenetére


pilu01
senior tag

Megint előbb írtam mint cselekedtem, bocsi!

Az eszközkezelőben ismeretlen eszköz volt!
A neten keresztül töltött hozzá drivert, s lám most kiválóan muzsikál!!

Kösz mindenki!! :R

Off: ABE!
Egy napon döntöttünk úgy hogy regelünk a PH hasábjaira! :Y
Mondhatni egykorúak vagyunk!
Az Isten éltessen! :R

[ Szerkesztve ]

(#3588) ABE válasza pilu01 (#3587) üzenetére


ABE
őstag

Téged is! :DDD :R Bár nekem van 3 óra 51 perc előnyöm! :P

(#3589) pilu01 válasza ABE (#3588) üzenetére


pilu01
senior tag

Látszik is ! :D
Elvégre senior vagy!

Témába!
Az eszközkezelőben már csak az Ethernet-vezérlőm sárga kérdőjeles!
A jobbgomb illesztőprogram frissítése opcióval nem találok rá drivert!
mit telepítsek??

(#3590) ABE válasza pilu01 (#3589) üzenetére


ABE
őstag

Az ethernet az általában LAN vagy WLAN kártya. Toshiba oldaláról szedd le mindkettőhöz a drivert, és azzal frissítsd.

Az én gépemen asszem a Bluetooth is létrehozott ilyen hálózati kapcsolatot, tehát az is lehet, hogy abban a mappában kéne hozzá drivert keresned, ahol a BT driverei vannak.

(#3591) pilu01 válasza ABE (#3590) üzenetére


pilu01
senior tag

Így is volt!!

Mostmár teljes a kép! :R

(#3592) duli


duli
tag

Sziasztok

Satellite A100 szériához nincs valakinek véletlenül egy elfekvő billentyűzete? Mindegy milyen nyelvű tulajdonképpen csak egy S betűre lenne szükségem szerkezetével gumiharanggal együtt mivel kiebbik fiam a csata hevében leamortizálta .
Amenyiben valaki tud segíteni ebben PÜ-ben várom az ajánlatát .

(#3593) Ferenc1989


Ferenc1989
tag

Hello

Pár napja vettem egy a300-144 notebookot. ezen a bővitőhely 54 mm-es express card.
Az lenne a kérdésem hogy ebbe olyan háló kártya ami már tudja az n-es szabványt valahol lehet-e kapni. vagy esetleg 34 mm-esre átalakító?

Előre is köszi

Sosem tudod, mi az elég, amíg meg nem tapasztalod, mi a túl sok.

(#3594) Balinov válasza Ferenc1989 (#3593) üzenetére


Balinov
félisten

elvileg az 54/34-es expresscard slotba siman jo a 34-es.legalabbis egy fusinal jo volt a 34-es RS232 adapter.

Kerdeznek en is: L350D VHP ENG-gel szerelve.Meg lehet-e oldani,hogy a meglevo Vista melle egy XP2PROF HUN-t tehessen az ember,ugy meghozza,hogy bootmanagert hasznalva mindket oprendszre teljeserteku legyen?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3595) Hosiminh


Hosiminh
tag

Hali,
köszi a segítséget sikerült felrakni az xp-t, viszont nem tom fel rakni a wlan driver-t, azt irja hogy ehhez az op rendszerhez nem jó, mit tudok tenni ez ügyben?

(#3596) ABE válasza Hosiminh (#3595) üzenetére


ABE
őstag

Gondolom az XP-s BIOS-t felraktad a gépre, és az nem lehet akadály már. Ha még nem tetted meg, akkor pótold a hiányosságot (a te géped emlékeim szerint PSL4CE modellszámú, ahhoz 5.50-es a legutolsó BIOS). BIOS frissítésekor minden működő programot állíts le, legyen bent a gépben az akksi, és pontosan kövesd a megjelenő utasításokat.

L40-en van egy kapcsoló tudtommal, azzal kell aktiválni a WLAN-t. Ezután fel kell tudnod rakni a WLAN drivert is. Ha a letöltött driver nem akar semmiképp se működni, esetleg próbálj meg egy másik modellszámú L40-hez való drivert, de nem hiszem, hogy ez lenne a gond.

[ Szerkesztve ]

(#3597) Balinov válasza ABE (#3596) üzenetére


Balinov
félisten

ABE,latom te nagyon kened vagod,kerdezhetnek?

L350D-re (TK-57,2gb,120GB,dvd-rw,x1200) fel lehet-e tenni a Vista melle az XP profot,hogy mindkettot lehessen hasznalni?Koszi`! :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3598) ABE válasza Balinov (#3597) üzenetére


ABE
őstag

Eddig azért nem válaszoltam erre kérdésre, mert ebben bizonytalan vagyok. :B

Biztos, hogy fel lehet rakni, de én eddig nem próbáltam, mert nem látom értelmét. Sajnos nem tudom a módját, hogyan célszerű feltenni, ezért inkább ajánlom a Vista vagy XP topicot, ott tutira tudnak választ adni, hiszen nem gépfüggő a dolog. Ha a Vista nálad gyári Recovery DVD-s, akkor azt érdemes megemlíteni, mert nálam pl. az XP Recovery DVD legyalulta teljesen a vinyót, és nem is tudtam particionálni (legalábbis nem kísérleteztem vele, inkább más lemezt használtam). Sajnos nem nagyon tudok mást tanácsolni, mint az említett topicok felkeresését. :(

Mellesleg megnézted a Toshiba oldalán, hogy léteznek-e XP-s driverek a gépedhez? Mert én nem találtam, úgy pedig elég macera az életrekeltés.

[ Szerkesztve ]

(#3599) Balinov válasza ABE (#3598) üzenetére


Balinov
félisten

semmi problema,majd utanaolvasok.Igen a VHP nalam olyannyira gyari recovery dvd-s,hogy csak egy recovery dvd keszito Toshiba programot raktak fel ra..

Drivert nem neztem,bevallom.de RS690M plattformdriver van xp-hez,sztem glan,wifi driver is,touchpadhoz is szinte tuti,azonkivul meg mi lehet meg?procidriver,az is van.ALC298 WQHL xp ala,az is. Max ossze kell elotte vadaszni mindent sorjaban. (remelem nem hagytam ki semmit...)

[ Szerkesztve ]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3600) ABE válasza Balinov (#3599) üzenetére


ABE
őstag

Kérdés, hogy Hotkey vagy WLAN probléma nem jön-e elő, mint pl. L40 esetében. :F

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.