Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3751) Thusor


Thusor
őstag

Szerintetek a Toshiba L40 vagy L300-at érdemesebb venni...árban jelenleg elég kicsi köztük a különbség, az anyaghasználat lenne nekem a fontosabb, mert hurcolnám is a gépet. Illetve az L40-nél tapasztalt már valaki olyat, hogy a csuklótámasznál lekopott volna a festék, mert a Dell alsókategóriás gépeire eléggé jellemzőek.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#3752) Kbali válasza super65 (#3749) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ezt szerintem arra mondták, hogy ha nincs annyi pixelhiba a beszerelt új képernyőn, mint ami miatt már garanciális csere lenne, akkor beteszik.

(#3753) spyduck válasza Sz.Balazs (#3750) üzenetére


spyduck
nagyúr

Én még nem találkoztam vele de olvastam róla:
-anyaghasználata átlagos
-lakkos borítás elég gázos mert nagyon könnyen karcolódik és minden ujjlenyomat meglátszódik rajta.
-gyönyörű külső

A benne lévő ATI kártya meg tuti ddr2-es mert ha ddr3-as lenne akkor nem lehetne a VGA memóriát upgradelni 1,2 gigára, ugyanis a rendszermemóriából veszi el a ramot ami meg ddr2 de én se találtam semmit arról, h milyen ram van benne, másrészről elég kevés notiba raknak ddr3-as VGA-t, jóval drágábbak.

(#3754) mocsanisi


mocsanisi
senior tag

Sziasztok!

Van nekem egy Toshiba L40 PSL40E gépem. Most tettem fel rá az xp-t. Nem tudom a wifit beállítani. Feltettem a wifi drivert, de nem találom sehol se hol lehet hálózathoz csatlakozni. Vistan minden jól ment. XP-n mikor rámegyek a vezeték nélküli kapcsolatokra, nem ad olyan lehetőséget hogy csatlakozás hálózathoz. Most kábellel megy a net, de wifi kéne. Kérlek segítsetek! Előre is köszi!

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#3755) ABE válasza mocsanisi (#3754) üzenetére


ABE
őstag

Az L40-es szériánál akkor szokott ez a probléma előjönni, ha nem a megfelelő BIOS van fent; XP alatt a Vistás BIOS lecserélése szokott segíteni ezen a gondon. Sajnos a PSL40E modellszámú gépekhez nincs hivatalos XP támogatás, így a BIOS-t sem tudod frissíteni.

(#3756) mocsanisi válasza ABE (#3755) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Akkor marad a külső pcmcia-s wifi adapter, vagy a kábeles összekötés. :O

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#3757) ABE válasza mocsanisi (#3756) üzenetére


ABE
őstag

Vagy visszarakod a Vistát...

Esetleg az L40, WLAN, vagy WiFi szavakat írd be a topic keresőjébe, hátha mégis van megoldás ehhez a modellszámú géphez, amin csak én siklottam át. Vagy a nemzetközi Toshiba fórumon nézz szét, ki tudja, talán találtak időközben megoldást a problémára. De emlékeim szerint a WLAN gondot mindig a BIOS okozta L40-nél, és jelenleg csak Vistás BIOS elérhető a Te gépedhez...

[ Szerkesztve ]

(#3758) McCoy20


McCoy20
tag

Üdv to All

Lassan noti vételre szánom magam, és nagyon valószínű, hogy Toshiba lesz belőle.

Toshiba Satellite Pro A200-20N a kiszemelt áldozat, és lenne vele illetve magával a márkával kapcsolatba pár kérdésem:

1. Ha valakinek van kb ilyen (Pro A200) akkor milyen a véleménye róla? (pro/kontra)
2. Az Xp telepítése ezeknél tényleg csak "buherált" telepítővel lehetséges? (mert az új visztás notikra amikkel eddig találkoztam, még mindre feltudtam tolni az xp-t)
3. Mivel combosabb proci és vga van a notiban, szerintetek a 4000mAh -ás aksi meddig bírja kis terhelés melett?
4.Ha esetleg valami baja lenne akkor a garanciális ügyintézés menyire megbízható/gyors ilyesmi???

Előre is köszi a segítségeteket :R

(#3759) Cyberslider


Cyberslider
őstag

Sziasztok!

Van itt egy Toshiba laptop, és az agondom, hogy fekete csik van jobb oldalt, a videokártya a felbontást 9xxre állitja és ha 1024et választok, kinagyitja, de a csik ott marad! Rákerestem mésnak is volt gondja ezzel, csakhogy én nem tudok letölteni eredeti drivert a géphez mivel ilyen laptop a site szerint nincs!! :W

Satellite pro SP2100

Na erre varjatok gombot most milyen drivert tegyek fel? Probáltam már 8-10et egyik se jött be. Röhely!

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#3760) Kbali válasza Cyberslider (#3759) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha minden igaz, a notebook alján van egy matrica, amin van modell No.
Ez és az op. rendszer alapján kellene keresned a Toshiba oldalán a megfelelő drivert.

(#3761) tPedro_


tPedro_
őstag

Sziasztok!

Az alabbi Toshiba modellel kapcsolatban lenne szuksegem a velemenyetekre:
Toshiba Satellite L355D-S7809

17,1" WXGA
AMD Turion 64 X2 TL-60 2.0GHz
2GB PC5300 DDR2 667MHz SDRAM
ATI Radeon X1250
200GB HDD
Atheros Wireless LAN (802.11b/g)
Li-Ion (4000mAh) aksi
beepitett webkamera es mikrofon
DVD-RW LabelFlash

[link]

az ara $750

Elsosorban sulihoz, netezesre, filmnezesre (HD is, ha jo hozza) kene, ha par regebbi jatek fut rajta kozepes felbontasban az sem baj.
Az egyetlen dolog amivel nem vagyok elegedett, az a videokartya, ha jol sejtem nincs sajat memoriaja csak megosztott. Esetleg tudja valaki hogy ez a videokartya milyen egy ATI 9600XT-hez kepest? (A jelenlegi gepemben ez van, a jatekokhoz amivel jatszok megfelelo.)

Minden velemenyt, tanacsot szivesen fogadok.

Elore is koszonom.

udvozlettel:
Peter

[ Szerkesztve ]

(#3762) Kbali válasza tPedro_ (#3761) üzenetére


Kbali
nagyúr

Biztos, hogy kell neked a 17"-os képernyő 1280x800-as felbontással?
Lehet, jobban járnál egy 15,4-essel, azokban jobb a vid. kártya is. Pl: a200-as sorozat.
Kintről hoznád vagy kint élsz, ott is fogod használni? Már csak a garancia és a szerviz miatt.

(#3763) super65


super65
csendes tag

találtam még egy gyenge pontot az a200-asomon.
nem tom széria hiba vagy csak az enyémen gyengélkedik, de

elől van egy hangerő állító végtelenített poti, nah az már egyszerre csavarodik minden irányba. elvileg jobbra hangosodik, balra halkul, de meg van zavarodva teljesen...

ezt sztetek kicserélik gariba?
másnál is jelentkezett a hiba?

s65

(#3764) Morpheus00


Morpheus00
csendes tag

Jó estét.
Érdeklődnék Toshiba Satellite A200-1N7iránt.
Esetleg valakinek van e tulajdonában egy ilyen gép. vagy magáróla a200 as típusról tud e valami infót számomra.Elvárásaim nem nagyok a gép iránt net film zene max régebbi játékok ( 4év es ) egy dolog érdekel leginkább és ez pedig az1.4 es processzor és az mire elég.

http://www.gephaz.hu/detailed_product.php?product_id=138541

(#3765) Bopez


Bopez
tag

Nah szal A200-20N-es notiról dióhéjban
Személyes tapasztalatok.
Egy hónapja van meg a gép. Lehet vele szopni rendesen de melyikkel nem. Ilyenekre gondolok: Vista van rajta találd meg a megfelelő programot amit xp-n használtál Vistás futtatható verzióba. Lutrizd ki a telepítési sorrendet pl FlashCardSupport. VGA drivert ajánlom frissíteni a Toshiba honlapján lévő ATI driverrel nekem játék közbe érdekes dolgokat művelt néha. (Igen akinek van egy FlashCardSupport ja ami gyorsan reagál nem pedig kómásan az fn lenyomásakor akkor írjon már rám megköszönném)
Melegedni melegszik, hőfokok:
Alapállapot mikor semmi se eszi a procit (Vista alatt lehetetlen) 45-50 között.
Használat közben 50-65.
Kemény gamelés után 65-75.
A 75 öt sokalltam, szerviz segítőkészen felvilágosított, hogy az A200-nál két gépen is ami náluk volt ugyan ezt mérték szal normális.
Aksi kímélő módba használat mellet olyan 2 és fél órát simán bír, bár lebutítja a procit ilyenkor szal picit lassabb a gép.
Kiegyensúlyozottan olyan másfél óra kicsikarható
Teljesítménycentrikusban nem néztem.
Kapható hozzá pár helyen 6 cellás aku változó áron, de legfőképp 28 és 36 ezer közötti áron kel számítsunk rá, állítólag nagyon sokat bír vele. (Személy szerint veszek egyet mert rengeteget utazok)
Asztali gép helyett vettem szal van használva, utaztatva rendesen, amióta megvan már biztos utazott a kicsike egy 1000 km-et. (Pécs-Pest sokszor)
.....

Bopez felhasználónak 19 pozitív és 0 negatív értékelése van.

(#3766) Bopez


Bopez
tag

Anyagminősége olyan amilyen. Nekem nagyon műanyag de kárpótol érte hogy szerintem bika erős kis gép.
Egyenlőre nem kopik nem recseg semmi ilyesmi pedig barátnőm már bele is rúgott egyszer véletlen (Haragudtam is érte)
Jah hangerőszabályzó se vicceskedett nálam pedig van tekergetve.
Asszem ennyi remélem tudtam segíteni.
(És akinek van egy jó FlashCardSuport progija ami nem óbégat hogy hibás sorozatszám és nem lassú az tényleg írjon rám kérlek titeket, előre is köszi!)

Bopez felhasználónak 19 pozitív és 0 negatív értékelése van.

(#3767) oimi


oimi
csendes tag

Sziasztok,
Valaki tudna segíteni, hogy milyen szériájú gépet vegyek (P,U stb)?
AutoCAD-ezni akarok rajta főleg.

Üdvözlettel: Orosz Imre +36 70 424 7 484

(#3768) tPedro_ válasza Kbali (#3762) üzenetére


tPedro_
őstag

Nem feltetlenul kell a 17"-os kepernyo, de jobban orulnek egy nagyobbnak.
Tudsz ajanlani modellt az a200-esbol? Az oldalon "csak" a A205-S5855-ast talaltam, amiben Intel® Graphics Media Accelerator X3100 kartya van.
Vagy az is jobb mint a masikban levo ATI?

Kintrol hoznam es otthon hasznalnam.

Ha az ATI kartya nem rosszabb mint egy ATI 9600xt pci akkor nem igazan zavar.

Konkretan a Toshiba-hoz sem ragaszkodom, csak az arkategoriaban amit kineztem ($800-ig) ez tunt a legmegfelelobbnek.

(#3769) Kbali válasza tPedro_ (#3768) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha kintről hozod, a garanciának mindenképpen nézz utána, nehogy probléma esetén szívj vele.
Szerintem notebookban teljesen felesleges a 17-es képernyő, mert sokkal közelebb ülsz hozzá, mint egy normál monitorhoz. SZVSZ nekem már a 15-ös is nagy (a sajátom 14-es, de simán elviselnék ettől kisebbet is).
Van itt a PH-n notebook vid. kártya topik, ott összehasonlíthatod a teljesítményeket. Filmnézéshez, régebbi játékokhoz teljesen jó az x3100-as.
Konkrét modellt nem ajánlanék, ha itt rákeresel a topikban az a200-ra, elég sok véleményt olvashatsz.
Ezek talán nem rossz a200-asok.

(#3770) Balinov válasza Sz.Balazs (#3750) üzenetére


Balinov
félisten

bazz,ugyanugy hivnak bennunket,csak en rovid ü-vel...

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3771) Kbali válasza oimi (#3767) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha komoly munka, akkor Tecra sorozat.
pl.: ez

(#3772) Morpheus00 válasza Bopez (#3766) üzenetére


Morpheus00
csendes tag

Értem szóval nem az igazi ez A200 as sorozat.Gondolom ha ilyen hőmérsékleten megy a processzor akkor oda hűtés is kell és itt már elég zavaró a hűtő hangja gondolom.
vagy ennek ellenére is halk a gép ? De szerintem az általam nézett gépen még a Vista is döcögne szóval mindenképp xp lenne a megoldás bármilyen bonyolult is felrakni rá.

(#3773) polonic válasza Bopez (#3765) üzenetére


polonic
félisten

flash cards support utility:

[link]

működik jól feltelepül nincs serial probléma és gyors

a telepítési sorrend meg a toshiba odlalán a driverek között fennt szokott lenni egy úgynevezett installation instructions.txt-ben, általában a legelső helyen dobja ki...

VGA drivernek sztem meg mobility modderrel módosított legújabb catalystot használni

[ Szerkesztve ]

(#3774) Bopez válasza polonic (#3773) üzenetére


Bopez
tag

Fúú ezt a linket vágom. Innen szedtem le ma drivert és ez is csak azt óbégatja hogy invalid serial number szal nem tom. Direkt úgy csináltam hogy először VAP aztán a FCU és így is óbégat.
Ötletek? Csak mert most nincs fn gombom :(

Bopez felhasználónak 19 pozitív és 0 negatív értékelése van.

(#3775) polonic válasza Bopez (#3774) üzenetére


polonic
félisten

Nálam ez működik és satellite a200-am van mondjuk nem pro. Gondolom a tohsiba oldaláról származó sem működik akkor. Annyit tok mondani még hogy a kanadai toshiba oldalról próbálj meg a205ös modellekhez való drivert. Hátha.

[ Szerkesztve ]

(#3776) Bopez válasza polonic (#3775) üzenetére


Bopez
tag

Hát nem működik az sem pontosan a hivatalos oldalról származó. A kanadait próbáltam már mert külföldi fórumokon utána néztem és le is szedtem fel is települt de maga a program sehol sincs a gépen csak a vezérlópultban a programok eltávolítása listában látható hogy fent van és a gombok ugyan úgy halottak.
Most ez lesz hogy fogom leszedek minden kiegészítőt a kamerától a wlan-ig és felteszem sorrendbe nem hagyok fent csak egy Vistát meg a programjaimat.
Meglátjuk sikerül e.

Bopez felhasználónak 19 pozitív és 0 negatív értékelése van.

(#3777) Ferenc1989


Ferenc1989
tag

hello.

van egy toshiba a300-144--es notim és a gyorsbillentyűk felül ami világít. azt hol lehet beállítani másra, hogy ne mediaplayer jöjjön be...stb...

Sosem tudod, mi az elég, amíg meg nem tapasztalod, mi a túl sok.

(#3778) polonic válasza Ferenc1989 (#3777) üzenetére


polonic
félisten

helo

toshiba assist, optimalizálás, button cards

(#3779) Miska87


Miska87
csendes tag

Sziasztok!

Azért regisztráltam be, hogy megosszam veletek a Toshiba Satellite A300-15J-vel kapcsolatos tapasztalataimat. Bár még csak két hete van meg, így elsőre is van mivel összehasonlítanom, mert az elmúlt 5 évben folyamatosan volt laptopunk, több fajta is egyszerre (egy 2003-as Toshiba satellite, egy 2003-as Fujitsu-Siemens, egy 2004-es IBM ThinkPad, egy 2005-ös Fujitsu-Siemens, egy 2007-es Lenovo) úgyhogy van összehasonlítási alapom.

Ezek közül a laptopok közül a két Fujitsu-Siemens már meghalt, sőt már garanciaidőben is volt az egyikkel egy csomó probléma. A régi Toshiba még úgy működik, mint újkorában, csak kicsit ütött-kopott szegénykém, meg annak az összeszerelési minősége sehol nincs a maiakéhoz képest: nyekereg összevissza. A 2004-es ThinkPad teljesen olyan, mint új korában, semmi nyiszogás stb, és a hálózati kártyát leszámítva semmi nem is romlott el benne, pedig 4 éve napi 8-10 órát megy. A Lenovoval még nem volt semmi baj az egy év alatt, de annak viszont a műanyaga gagyi szerintem.

Na de akkor térjünk át az A300-ra. Annak, aki nem ismerné, az A300-15J főbb alkotóelemei:

Core 2 Duo T5550 1,83 GHz (2MB L2, 667 MHz FSB)
2048 MB RAM DDR2/667
200 GB winchester
ATI Mobility Radeon HD3470 256 MB
1,3 Mp webkam
Harman kardon hangszórók

A gép összeszerelési minősége pazar, sehol egy nyiszogás, stabil, érezhető rajta, hogy tartós lesz. A zongoralakkbevonat nagyon jól néz ki, csak tényleg rettenetesen gyűjti az ujjlenyomatokat és a port, szóval egy szemüvegtisztításra való puha rongy is elkel majd a laptoptáskában.

A billentyűzet finoman működik, a nagybátyám A200-asáétól sokkal jobb, és kellemes a tapintása a zongoralakk miatt, de sajnos ez is gyűjti az ujjlenyomatokat. A tapipad szuper, egy síkban van a csuklótámasszal, csak érdesebb a felülete kicsit. Az érzékenysége teljesen jó, a jobb és alsó szélén működő scroll funkció is kényelmesen használható. Egyedül a két gombja működik kicsit több ellenállással, mint kellene, ezért azt szokni kell - persze ha egérrel használjuk a gépet akkor ez nem fog gondot jelenteni. A fehér kivilágítás nagyon jól mutat a gépen, igazi dizájn-telitalálat.

Ami a gép teljesítményét illeti, a Windows Vista Home Premium nagyon jól elvan vele, főleg amióta felment rá a Vista SP1. A Vista élményindexe 4,0 a következő megoszlásban:

processzor teljesítménye: 4,8
memória sebessége: 4,5
videokártya: 4,0
3d munka és játégrafikai teljesítmény: 4,1
merevlemez adatátviteli sebessége: 5,4

A gép így Vistával is jóval gyorsabb, mint az asztali gépem (celeron D 356 3,33 GHz, 1024 MB RAM, 240 GB winchester, GeForce 7300GS). Multimédiás használatra tökéletesen alkalmas, a képernyő szebb, mint az átlag, a hangszórók pedig gyönyörűen szólnak, bár mély hangokat ebben a kategóriában ne várjunk - így is jobb a többi laptoptól.

Amire használom: filmnézésre, videoszerkesztésre, szövegszerkesztésre, internetezésre, zenehallgatásra, google earth-özésre tökéletes és a játékok is élvezhetők. Én az NFS Pro Streettel játszok rajta rendszeresen, ez utóbbi 800*600-as felbontásban, max detail-en AA nélkül egyáltalán nem szaggat. Ennél magasabb beállításokkal nem próbáltam, mivel ez nekem teljesen megfelel, az asztali gépemnél így is jobb. Valószínűleg menne még nagyobb felbontásban is, és szerintem a többi hasonló gépigényű játékkal se lenne gondja.

Ami a melegedést illeti, egyáltalán nem vészes. Amióta az SP1 rajta van, nekem kiegyensúlyozottabnak tűnik a hűtő fordulatszáma, de az nem idegesítő magas fordulatszámon sem. A gép zavaróan nem meleg sehol, az alja is kevéssé melegszik, de ha ölben használjuk, akkor jobban, úgyhogy azt nem ajánlom. Az EVEREST-tel mérve üresjáratban 43 celsius fokos a processzor és 36 celsius a winchester, 100%-on terhelve 68 celsiusig ment fel, míg a merevlemez maradt 36 fokos (a szobában, ahol a gépet teszteltem, 24 fokos volt a hőmérséklet). Az NFS PS-sel való játék során csak 64 celsiusig ment fel, a merevlemez pedig 38 fokra. Ilyenkor a hűtő azért hallatszik, de szerintem ez természetes.

Több tesztet nem végeztem, mert a 3dMark 2005 a Vistán nem volt hajlandó elindulni nekem. Ami a Vista vs XP vitát illeti, eddig én is az XP pártján álltam, de be kellett lássam, hogy a Vista is tökéletesen megfelel, csak egy-két nap kell a megszokására. Azért az sem mindegy, hogy a gyári telepítő fél óra alatt teljesen feltelepítette a gépet minden egyes driverrel együtt. Úgyhogy bár korábban úgy gondoltam, hogy amint meglesz az új laptopom, cserélem le a Vistát XP-re, most már ezt máshogy gondolom. Az XP egy nagyon jó oprendszer, de a Vista is teljesen oké.

Én mielőtt megvásároltam volna ezt az A300-ast, A200-asban és Dell Inspiron 1525-ösben gondolkodtam, de végül nagyon örülök, hogy ezt vettem meg. Azért döntöttem e mellett, mert az A200-as nekem annyira nem tetszett, a Dellből pedig ennyi pénzért (196 ezer volt a Senorgnál) hasonló teljesítményű gépet kapni, csak X3100-as videókártyával, szóval ez az A300-as nekem tökéletes. Bízom benne, hogy sokáig ki fog szolgálni, mert én úgy vettem, hogy legalább 4-5 évig használni akarom.

Remélem segítettem a posztommal.

üdv: Dán Mihály

(#3780) ABE válasza Miska87 (#3779) üzenetére


ABE
őstag

Ha nem nagy kérés, akkor majd pár hónap múlva is számolj be a tapasztalatokról, hogy hosszabb távon miként jeleskedik a gép. :R

(#3781) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Olvasgatom vissza a hsz eket..látom azért csodát nem kell várni egy ilyen géptöl..pedig én amikor +vettem mondom huu de jó tudok játszani akár mostani játékokkal is. A Gépem.. [link]
Kérdezném Ati Mobility Catalyst et érdemes e feltenni és lehet e változás játékoknál..

Üdv.

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#3782) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Most éppen Intel chipset drivert probálok persze külön intel oldalán a mobil centrinos résznél töltöttem le.. remélem használ valamit..

Nem akarom cserélni a vistát ezért harcolok eddig 3dmark 06 ban 3200 pont körül..

Esetleg bármilyen ötlet tanács jöhet ha van..

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#3783) Thusor


Thusor
őstag

Pénteken megvettem a Toshiba Satellite L40-18W laptopot, ezzel kapcsolatban lenne egy olyan kérdésem, hogy természetes az monitor alsó részének és a monitor Toshiba felirata körüli melegedés? Nem lesz baja a monitornak, ha hosszabb ideig meleg éri? Egyébként összességében teljesen meg vagyok elégedve a készülékkel...remélem sokáig fogom tudni használni.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#3784) Mosqa válasza Bopez (#3776) üzenetére


Mosqa
tag

Bopez a notidra xp-t nem lehet telepíteni? Csakmert ma rendeltem ilyen gépet, és jólenne xp-t rakni rá, ha lehet. Egyébként tudnál mondani pár dolgot, h mire érdemes odafigyelni a notival kapcsolatban... Köszi előre is a választ! :)

mosqa felhasználónak 9 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#3785) pmatthew válasza HartgeH3-2.8 (#3781) üzenetére


pmatthew
tag

Igen, tedd fel a legújabb Catalystet, de előtte meg kell modolni h felmenjen => [link]. Nekem nem volt jó a legutolsó Mobility Modder, itt az előző verzió ha kell: [link]

(#3786) tPedro_ válasza Kbali (#3769) üzenetére


tPedro_
őstag

Koszi a tippet, kozben nezegettem a notebook vid kartya topikot is. Sajnos nem talaltam meg mindent amit szerettem volna.

Kozben tovabb nezelodtem notebook ugyben, es ugy tunik megtalaltam azt amit kerestem.

Toshiba P305D-S8828: [link]

Sajnos a videokartyarol nem talaltam semmit, amit sikerult kideritenem hogy 256MB sajat memoriaval rendelkezik, feltetelezem gyorsabb mint a x1250 es a x3100.
A masik topikban meg varok a valaszra, hatha valaki talalkozott vele.

(#3787) ABE


ABE
őstag

Hali emberek!

Toshiba L30-hoz keresek kompatibilis tápegységet, ha van valakinek. Ha tud valaki használt, olcsó darabot a géphez, az kérem szóljon!

(#3788) Kbali válasza tPedro_ (#3786) üzenetére


Kbali
nagyúr

Passz a dolog, én sem hallottam semmit ilyen kártyáról. A 3100 az eddig az Intel x3100 integrált kártyánál volt.
Itthon szerintem nem láttam még AMD-s Toshibát sem.

Ha itthon is akarod használni, akkor még beruháznod kell egy AC átalakítóra, hogy 230V-ról is működjön a tápegység, töltő.

(#3789) kismaja


kismaja
csendes tag

Sziasztok

Toshiba Satelit P100-143-as notim van, végre beszereztem 1 Vistát ami működőképes.
Drivereket honnan tudok legegyszerübben letölteni, a toshiba .com on nem találtam a gépem típusát.

(#3790) ABE válasza kismaja (#3789) üzenetére


ABE
őstag

Toshiba driverek

Leellenőriztem, van Vista driver a gépedhez (PSPA6E).

(#3791) Cyberslider


Cyberslider
őstag

Én ha megszakdok sem találok illsztóprogit a notebookomhoz! Ez már felháborító, hogy ennyi a support, és egy nyavajás terméket nem lehet megtalálni a honlapjukon, akármikor is gyártották! Vagy letagadják??? Vagy miazisten? Komolyan már tiszta ideg vagyok hogy egy nyavajás nvidia drivert nem tudok rendesen feltelepiteni mert a drága 969x mittomén mennyi felbontásra állítja a szutyok monitort!! Én nyugodt ember vagyok de nem az AMD-nek kéne tönkremenni hanem..... :W

Toshiba satellite pro 2100

PS210E-005ES-DU

Aki talál ehhez gyári display illesztőt annak adok egy csokit.

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#3792) Kbali válasza Cyberslider (#3791) üzenetére


Kbali
nagyúr

(#3793) Cyberslider válasza Kbali (#3792) üzenetére


Cyberslider
őstag

Atyavilág tiéd a csoki :D

Köszi. Ez elég hülyén van megoldva. Najó én vagyok vak. De a legördülőbe tenni.. :U

:R

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#3794) Attix82


Attix82
őstag

Egy ismerosnek van egy Toshiba Laptopja, 4-5 eves..A2xx jelzesu, nem olyan rossz. Az tortent vele, hogy az internetes modembol osszedugtak USB csatlakozoval a netet a geppel, kicsapta a biztositekot, es a laptop osszes USB csatlakozoja nem ad eletjelet :( ....ez cserelheto? vagy javithato? vagy mehet a kukaba az egesz?

(#3795) ABE válasza Attix82 (#3794) üzenetére


ABE
őstag

Ha van PCMCIA foglalat a gépben, akkor abba lehet USB bővítőkártyát tenni. Ez kb. 4-5e forint, és 2 vagy 4 USB csatlakozót ad. Egyébként igen kicsi a valószínűsége, hogy javítani lehessen az alaplapot, inkább egy bontott darab jöhet szóba csereként.

Mellesleg az internetes modem USB csatlakozója szerintem nem a net továbbítására, hanem esetleg firmware frissítésre szolgál.

(#3796) Kbali válasza Cyberslider (#3793) üzenetére


Kbali
nagyúr

Én is keresgettem, csak azt nem láttam még át, hogy valami mitől archív.

(#3797) Attix82 válasza ABE (#3795) üzenetére


Attix82
őstag

Lehet nem internettovabbitasra, de felhivtam a szolgaltatot es mondtak hogy internetcsatlakozasra is lehet hasznalni....de lehet ott hulyek....de ha megse net akkor se kellett volna tonkrevagni ay USB portokat. Hogy tudom megnezni hogy van e olyan foglalat ? a gepkonyvebe?

(#3798) ABE válasza Attix82 (#3797) üzenetére


ABE
őstag

A gépkönyvben biztos benne van, de a rendszereszközöknél jelzi a Windows is. Ha rákeresel Google-ban a "PCMCIA Slot" szóra a képeknél, akkor tudni fogod, hogyan néz ki (általában a gép jobb oldalán található lapos kis nyílás). De ha rákeresel a noti pontos típusára, akkor minden bizonnyal fogsz adatlapot találni, ahol le van írva. :)

[ Szerkesztve ]

(#3799) Attix82 válasza ABE (#3798) üzenetére


Attix82
őstag

Koszi az infokat, meg valami.....az tortent, hogy Modem USB es a gep ossze lett kotve....abba a pillanatban levagta a lakas biztosikat....ezt 2 szer megicnsalta azota az USB portok halottak....de maga a modem es a laptop hibatlanul mukodik kiveve a portokat.....velemeny?

(#3800) pmatthew


pmatthew
tag

Üdv. A200- 1IW m van, és a DVD írója valamiért nem tudja törölni az RW DVD ket, se folytatni a többmenetes írásokat. Mi lehet az oka? Ennek is driver kell, v mi ? help pls (nem a lemezek a rosszak, mert az asztali gépen minden ok)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.