Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Tomato firmware

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-08-03 11:06:38

LOGOUT.hu

Tomato firmware

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8401) tjsz válasza TyLe (#8400) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Ez NAT-olt cím. Vagyis nem publikus címet kaptál a szolgáltatódtól.

(#8402) odrif válasza TyLe (#8400) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Natolva a vagy. Hív fel a szolgáltatót hogy vegyenek ki a Natbol

Hopp megelőztek

[ Szerkesztve ]

20 éve a Prohardveren

(#8403) csixy válasza tjsz (#8394) üzenetére


csixy
addikt

Yes! Jobbulást neki(k) !

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#8404) TyLe válasza odrif (#8402) üzenetére


TyLe
csendes tag

És ezt meg is teszik? :F
IPv6 segíthet?

(#8405) tjsz válasza TyLe (#8404) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Igen, meg kell tenniük.

(#8406) odrif válasza TyLe (#8404) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Igen, megteszik.
Mond azt hogy az IP kamerákat akarod elérni távolról. pl.

20 éve a Prohardveren

(#8407) odrif


odrif
MODERÁTOR

Üdv!
Jelenleg PPTP VPN kapcsolatot használok, be is kerülök LAN oldalra, de a routeremhez csatlakoztatott NAS tartalmát nem érem el.
Ha FTP próbálom elérni a NAS-t úgy működik.
Mi lehet a gond?

20 éve a Prohardveren

(#8408) odrif válasza odrif (#8407) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Közben megtaláltam a megoldást:
Ezt kellett beállítani:
Broadcast relay mode: Both

20 éve a Prohardveren

(#8409) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Hallott már valaki a mesh-ről? Tomaton-n meg lehet oldani valahogy?

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#8410) Roland06 válasza nyikszi (#8388) üzenetére


Roland06
aktív tag

Üdv
Sorry igazad van 140-es (tomato-RT-N18U-ARM--140-AIO-64K-NOSMP). Kipróbáltam a 138-ast is de ugyan az a probléma! Nem értem! Csak a laptop wifi-n az internet sebessége gyakorlatilag nulla. Ha telefonon vagy tableten mérem ott tökéletes. Ha a laptopot a telefonhoz csatlakoztatom (wifi) akkor jó a sebesség vagy ha kihagyom az asus routert (tomato) akkor is rendben van a sebesség...(UPC gyári router). Kábelen is jó.....
Mi lehet???? :F :F :F :F :((( :(((

(#8411) tjsz válasza odrif (#8408) üzenetére


tjsz
Topikgazda

NAS tartalmat IP címen keresztül böngészed vagy névvel?

(#8412) AiRLAC válasza Roland06 (#8410) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ugye volt nvram reset miután feltettél egy másik fw-t?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#8413) ArthurShelby válasza ArthurShelby (#8409) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Senki? :(

Advanced tomato-ról mi a vélemény?
Jól néz ki a kezelőfelülete, de még nem hallottam róluk semmit (igazából csak a shibbyt és a kille-t ismerem)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#8414) Intruder2k5 válasza ArthurShelby (#8413) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A Shibby build az alapja, lényegében csak a GUI van lecserélve benne, de ezt le is írják a weboldalukon.

(#8415) Lasersailing


Lasersailing
senior tag

Sziasztok,

Asus RTN18U-n fut a tomatom. Beállítottam, torrent is fut minden ok volt vele. Most olyan gondom van, hogy linux alól nem látom a routerre csatlakoztatott HDD-t. (windows alól látom, médialejátszó alól látom, de még linux alól transmission is működik (router torrentjét tudom vezérelni), csak linux alól nem tudom megnézni a HDD tartalmát.

utánaolvasgatás alapján arra tippelek, hogy esetleg nincsen linux alatt csatolva, azt hogyan kellene?

(tomato-ban ezt látom:
Attached devices
WD Elements 10B8 Partition 'Elements' fuseblk (1,862.98 GB / 81.16 GB free) is mounted on /tmp/mnt/Elements
mounted: Yes.

(#8416) amargo válasza Intruder2k5 (#8414) üzenetére


amargo
addikt

A kille féle fork jobban ajánlott mint az advanced tomato?
Shibby-jében találtam pár hibát és mostanában nem is igen van fejlesztve, továbbá az advanced tomato fork-os srác is mindig hárít, hogy Ő csak a felületet fejleszti (ami persze jogos részéről).
Kille, amennyire nézem eléggé aktív még.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#8417) khorvat


khorvat
senior tag

Létezik egy napra kész tutorial arról, hogy N18U-ra kille72 FW-vel hogyan állítunk be torrentet és media servert? Vagy mindenből kiváló a beépített? Ki hogyan használja?

(#8418) Lasersailing válasza tjsz (#8405) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Kötelező nem NAT-olt netet adniuk?

Ismerősömnél nem adtak --> kénytelenek voltak fix ip címre előfizetni.

(#8419) odrif válasza Lasersailing (#8418) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Akkor szerintem azt gyorsan meg kell reklamálni.

20 éve a Prohardveren

(#8420) Intruder2k5 válasza Lasersailing (#8418) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A DIGI kérésre simán ki szokott venni a NAT-ból, eddig tudtommal senkit sem utasítottak el, de persze vannak szolgáltatók, ahol az ilyen kéréseknek nem tesznek eleget. Jellemzően kisebb mikrós ISP-k...

(#8421) mcll


mcll
senior tag

Sziasztok!
A régi TP-Link TL-WR1043ND (ver 1.8) szoftverét szeretném felfrissíteni (Anyámékhoz akarom lerakni a routert). Mivel egy ideje nem követem a változásokat, ezért szeretném megkérdezni, ehhez a routerhez melyik Tomato verziót ajánljátok? És ha kérhetnék linket a letöltéshez is, azt megköszönném) ;)
Köszi!

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#8422) Mr Dini válasza mcll (#8421) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog (1)

Szia!

A Tomato tudtommal nem támogatja az Atheros CPU-kat, így nem lehetséges rá feltenni. Helyette van viszont openWRT/DD-WRT rá.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#8423) mcll válasza Mr Dini (#8422) üzenetére


mcll
senior tag

Szia!
Köszi, akkor elindulok Openwrt irányába. ;)

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#8424) Mr Dini válasza mcll (#8423) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog (1)

Remek választás! :) Ez esetben érdemes benézni ebbe a topikba. Eszméletlen, amit arrafelé néhány expert művel. :))

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#8425) mcll válasza Mr Dini (#8424) üzenetére


mcll
senior tag

Köszönöm!

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#8426) libus


libus
őstag

Sziasztok!

Tomato 1.28 van az Asus AC68U routeremen, amin létrehoztam egy vendég wifi hálózatot.
Az lenne a kérdésem, hogy ennek a hálózatnak a sebességét hol tudom korlátozni. Szóval nem Mac cím és IP cím alapján akarok korlátozni, hanem összeségében.
Meg hol, és hogyan tudom azt beállítani, hogy csak Internetet kapjon és máshoz ne férjen hozzá (pl.: routerhez csatolt HDD tartalmához). :U

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#8427) libus válasza libus (#8426) üzenetére


libus
őstag

Sikerült megtalálnom, hogy hol tudom korlátozni a vendég hálózat sebességét. :K
Már csak erre kérnék választ!
" hogyan tudom azt beállítani, hogy csak Internetet kapjon és máshoz ne férjen hozzá (pl.: routerhez csatolt HDD tartalmához)."

[ Szerkesztve ]

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#8428) ArthurShelby válasza libus (#8427) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ha másik vlan-ba van (mint a vendég wifi elvileg), akkor nem lesz baj. [link]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#8429) libus válasza ArthurShelby (#8428) üzenetére


libus
őstag

Pont a linkelt oldal szerint csináltam meg a vendég hálózatot! :K
Akkor így ez a rész is kipipálva! :R
A Wifi jelerősségen itt tudok növelni?
Advanced / Wireless / Transmit Power (jelenleg 42mW-on van)
Meddig érdemes/szabad növelni a mW-ot? Persze, ha ez az amin kell állítani. :)

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#8430) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Sziasztok,

Melyik a jelenleg kapható legjobb, legsokoldalúbb router (ASUS-ok előnyben), amire van megbízható Tomato fejlesztés?
ASUSwrt alapú rendszerektől még mindig jobban kedvelem a Tomato-t, viszont az N18U- helyére keresnék egy erősebb, gyorsabb és elsősorban 5GHz-et is tudó routert.
Előny, ha van dual WAN és széleskörű USB modem támogatás, ahogy az N18U-n is.

https://utdetailing.hu/

(#8431) ArthurShelby válasza tibcsi0407 (#8430) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Asus ac68u. Arra még volt tomato. Én erra voksolnék.
Illetve asus ac3200, ha jól tudom az is jó. Bár "A három rádió miatt iszonyat kevés nvram szabad, így nem ideális moddolt firmwarehez".

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#8432) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Az n18u-ra nem bírom föltenni a tomato-t.
Már csináltam ilyet, újra el is olvastam, de még mindig nem tudom miért nem sikerül:
- laptopon letiltom a wifit, beállítom az 192.168.1.2 vagy a 192.168.1.10-es ip címet, aztán ok, ok
- összekötöm a kábellel a laptopot a routerrel
- a telepített asus fimware restoration-t elindítom, betallózom a tomato fájlt
- kikapcsolom a routert, majd a reset gombot benyomva tartva bekapcsolom (a router power ledje villogni kezd)
- a feltöltés gombra kattintok (itt nem talál visszaállítás módban lévő routert :W )

Hol rontom el? A router powerledje villog, szóval az visszaállítási módban van. Csak valahogy nincs meg a kapcsolat a router és a laptop között.
Esetleg az eset smart security szól bele?

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#8433) tibcsi0407 válasza ArthurShelby (#8431) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Netgear R7000 Nighthawk? Az sem tűnik rossznak. Vagy az R8000 is elég bika. Most az Amazonon relatíve jó áron be tudnám szerezni.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#8434) ArthurShelby válasza tibcsi0407 (#8433) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Azt nem ismerem, de lehet jó az is.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#8435) tibcsi0407 válasza ArthurShelby (#8434) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Hasonló build, mint az ASUS. Olcsóbban hozzá tudnék most jutni. Valamiért itthon nagyon drágák. AZ R7000 is 60k, az R8000 80k, míg Amazonon 60 körül van. ÁFA nélkül pedig még olcsóbb.
Megnézem majd részletesen, hátha van róla beszámoló. Nem szabad ezt elkapkodni. :)

https://utdetailing.hu/

(#8436) akom válasza tibcsi0407 (#8430) üzenetére


akom
senior tag

Szia Tibcsi!

Nekem pozitív tapasztalatom van az R7000+Tomato+Huawei E3372 USB modem trióval.
Jelenleg két helyen üzemel, az egyiken DualWAN is működik.
Van ahol fájlszerverként is használják. (20-40MB/s sebességgel lehet adatot mozgatni a rá csatlakoztatott USB3.0 HDD-ről, persze terheléstől függően gigabites hálózaton.)

[ Szerkesztve ]

(#8437) adorjant válasza ArthurShelby (#8432) üzenetére


adorjant
senior tag

Fel kell tenni egy régebbi gyári fw-t,aztán a tomatot.
N18U összefoglalóban találsz infót.

(#8438) tibcsi0407 válasza akom (#8436) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Szia,

Köszönöm, pont erre lettem volna kíváncsi. Akkor simán be tudom tenni az RT-N18U helyére. :K
Hétvégén átnézem a hardverleírásokat (SoC, RAM, flash, stb) és mérlegelek.
Lehet R8000 lesz, de akkor azzal sem nagyon tudok mellélőni.

https://utdetailing.hu/

(#8439) ArthurShelby válasza adorjant (#8437) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nem találtam ilyenről infót. Ott olyan van, hogy updatelni hogy kell (melyik verzió).
Visszaállítás módba tudom tenni, de sem a böngészőből nem érem el a 192.168.1.1-t, sem a másik módszerrel.

Azt tudom, hogy a gyári fw-nél már egy ideje nem lehet a gui-ból frissíteni.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#8440) tjsz válasza ArthurShelby (#8439) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Gyári gui már tiltja. CFE miniweb felület nem..... :DD

[link]

[ Szerkesztve ]

(#8441) Laca0


Laca0
addikt

Sziasztok!

A Kille féle fw-ekben van dual-wan lehetőség?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#8442) tibcsi0407 válasza Laca0 (#8441) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Van bizony. Nekem jelenleg egy PPoE és LTE kapcsolat megy dual-ban.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#8443) Laca0 válasza tibcsi0407 (#8442) üzenetére


Laca0
addikt

Megkérdezhetem, hogy milyen router-en?
Az LTE usb-s?
2 kábeles netet is tud kezelni, ugye?
Asus N18U-t fognék be ilyen célra.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#8444) tibcsi0407 válasza Laca0 (#8443) üzenetére


tibcsi0407
félisten

RT-N18U. USB-s Huawei stick. Tud, persze.

https://utdetailing.hu/

(#8445) Laca0 válasza tibcsi0407 (#8444) üzenetére


Laca0
addikt

Ok. Köszi!
Megosztottan használod a 2 netet, vagy a mobil csak tartalék?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#8446) tibcsi0407 válasza Laca0 (#8445) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Néha elég rossz az LTE jel, olyankor csak failover. Kell majd egy külső antenna.

https://utdetailing.hu/

(#8447) tthom


tthom
senior tag

Sziasztok!

Néztem a fórumot, google-t, de nem találtam megoldást a következőre:

Adott egy Chromecast-os TV, erre küldenék telefonról képernyőtükrözést. A router egy Tomatos Tenda..

Ha a TV wifin csatlakozik, meg ugye a telefon is, akkor megy a Chromecast.
Ha a TV lan-on csatlakozik, akkor lan-os PCről megy a Chromecast.

Viszont ha a TV lan-on csatlakozik, akkor a telefonról, ami Wifis, nem megy a Chromecast, mintha a router nem engedné át a multicast csomagokat wireless - wired között.

Nincs valakinek valami ötlete, hogy mit állítsak a Tomatoban? A wireless multicast forwarding be van kapcsolva. Egyszer ment 2.4ghz - lan között, de 1-2 óra múlva megint nem adot képet.

Annyit megnéztem, hogy nem a switchek ütik ki a csomagokat, mert direktben belekötöttem a TVt a routerbe, de akkor se.

Kösz előre is,
Tomka

(#8448) ArthurShelby válasza tjsz (#8440) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Köszönöm szépen!
Sikerült! :)
Nem ment egyszerűen, mert idő közben mindig behalt a CFE webfelület (elkezdte feltölteni a fw-t, majd kijött hogy nincs netkapcsolat), de végül parancssorral pingeltem akkor nem halt be (ez lehet véletlen egybeesés is).

Viszont ami nem jött össze (vlan):
Szeretnék egy vlan alhálózatot csinálni. A történet úgy néz ki, hogy van egy router (ac87u, merlin fw), innen kábelen kapja a netet egy ac68u ap (legújabb gyári fw), amiből kábelen tovább megy az n18u-ba (tomato-s ap).
Itt vlan-olnék, hogy a 4-es portból ami tovább megy kábel (n12-d1 tomato ap) már másik alhálózatban legyen.

A br0-n van egy ip-je az n18u-nak (192.168.1.x (belső háló)), és dhcp off.
br1n-n (vendég) van egy 192.168.10.1-es ip, és dhcp on (2-254), vlan-nál lan1 (br1)->port4.
Az ezután következő ap-t gondolom át kell tenni 192.168.1.x-ről 192.168.10.x-re.

A port4-esre dugott n12d1-re csatlakoztatott eszközök kapnak ip-t (jót) de nincs internet kapcsolat (dns-t kéne állítani, vagy gateway-t)?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#8449) tjsz válasza ArthurShelby (#8448) üzenetére


tjsz
Topikgazda

A vendég vlan-os portra kötött AP-nek 192.168.10.2-254 tartományból adj fix IP címet úgy, hogy az alapértelmezett átjáró és a DNS a routered vendég vlan-beli IP címe legyen (192,.168.10.1).

Kérdések:
- n12d1-en ki van kapcsolva a dhcp, ugye?
- a kábelen keresztül vendég vlan-ba dugott eszközök milyen ip címet, dns-t és gateway beállítást kapnak?(ipconfig /all)
- a wifin keresztül vendég vlan-ra csatlakozott eszközök milyen ip címet, dns-t és gateway beállítást kapnak? (ipconfig /all)

(#8450) tjsz válasza ArthurShelby (#8448) üzenetére


tjsz
Topikgazda

+1 kérdés: N18U-t és N12-t kábellel kötöd össze. DE: ez a kábel melyiken milyen portba van bedugva?? (WAN - LAN-ra célzok)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Tomato firmware
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.