Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#149) Danoob válasza Fecdzo (#146) üzenetére


Danoob
csendes tag

Ööö... igazad van, a Metatradert töltöttem le. Túl sok információ zúdult rám, pár dolog úgy látszik már összekavarodik :)

Most letöltöttem a NinjaTradert is, elég összetettnek látszik, szóval egyelőre nem mélyültem el benne, csak annyira, hogy az egyik példastratégia forráskódját megtaláljam. Azt tényleg látom, hogy jóformán akármilyen stratégia leírható, és valóban C-szerű, teljesen értelmes nyelven. (C#-ot épp nem ismerem) Csak én azon agyalok, hogy valami tanulóalgoritmussal kéne megtaláltatni egy működő módszert, ahhoz viszont nem elég a stratégiát tudni leírni, hanem egy meglehetősen komplex környezet is kell, amit tartok tőle, hogy így nem, vagy csak nagyon komplikáltan oldható meg. Bár azért ezt a NinjaTradert még tanulmányozom, ha lesz időm.

Megnéztem ma a letöltött historikus adataimból az utolsó két órát és összehasonlítottam az oanda chartjával. Hát, pofára tényleg ugyanaz, viszont volt benne egy hatalmas tüske ami az oandanál nem jelent meg. Ez egy trailing stopnál már nagyon nem mindegy, szóval lehet hogy más adatok után kell néznem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.