Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#123) Danoob


Danoob
csendes tag

Sziasztok,

olvasgattam a topikot és akkora hatással volt rám, :D hogy kipróbáltam az OANDA demó-számláját. Előre bocsátom, hogy devizához eddig soha közöm nem volt, csak a BÉT prompt piacán ténykedtem több-kevesebb eredménnyel.

De máris van egy elég nagy gondom (a sok kisebb között), nevezetesen, hogy nem tudok stop-losst beállítani, anélkül pedig ugyebár nem az igazi.

Elképzeléseim szerint, ha shortban vagyok, akkor az árfolyam csökkenésére fogadok, tehát akkor kell szomorúan, de határozottan zárni, ha az árfolyam felfelé indul meg. Ennek megfelelően a stop-lossnak valamilyen, az éppen aktuálisnál magasabb áron kéne aktiválódnia. Na ehhez képest nekem ez azt mondja, hogy csak a jelenleginél alacsonyabb árfolyamot adhatok meg.

Szemléltetés

Mit rontok el, vagy értek félre?

Továbbá jól értem, hogy a bróker haszna az a spread-ben van benne? Tehát ami vételi meg eladási árfolyamokat látok, azok már azok, amennyiért ténylegesen végrehajtódik a szempontomból a tranzakció és más költség nem merül fel? Illetve nincs semmilyen alsó határ a kötések méretére? Tehát ha pl. elkezdek élesben mondjuk 100 euróval kereskedni, akkor arányaiban ugyanazok az esélyeim, mint 100-szor annyival?

Na még egy: lehet valahonnan évekre visszamenőleg mondjuk 5 mp-es felbontással adatokat szerezni, lehetőleg minél több devizapárról? Olyan formátumban, hogy az utána valamilyen saját programmal feldolgozható legyen.

Remélem nem gond, hogy elsőre ilyen sokat kérdeztem :D
Előre is köszönöm a válaszokat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.