Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#116) Fecdzo válasza Lara77 (#112) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Nos igyekszem válaszolni a kérdésedre, remélem jól értettem... :B

Nos amibrokernél van szerintem sokkal egyszerűbb és hasznosabb platform. Én a ninjatradert ajánlom! Ez egy teljesen ingyenes szoftver, amíg nem kereskedésre használod. Sőt, lehet stratégiákat programozni és varázslóval is csináni, amit aztán letesztelhetsz bármilyen időtávon (kell data feed, de vannak ingyenesek is). Nagyon jó a fórumja és videokkal is bemutatják a használatát.

Az eddigi legegyszerűbben és legegyértelműbben használható program amivel találkoztam!!! A legrosszabb a RealTick...és még horribilisan drága is....pfúúújj!!

Nos csak úgy tudok segíteni az elemzésben, ha kérdezel. Ennek nincs más módja mint virtuálisan demo számlán kereskedni. Kialakítod a stratégiádat, az alapján elemzel és megnézed a piac mit csinál. Levonod a konzekvenciá és ennyi.
Sok tanfolyam csak a kezedbe adja az eszközöket, de neked kell összeraknod.

Azt tudni kell, hogy minnél kisebb időtávra kapcsolsz annál kevésbé működnek a technikai elemzés bizonyos elemei. Ez egy érdekes paradoxon, mert rövid távon viszont nem lehet más alapján hosszútávon kereskedni.

Daytradenél az 5 perces felbontás még jó. Meg kell figyelni, hogy az adott intrumentumnál, mit szoktak csinálni a befektetők. Ez nyílván mindíg más lesz, de bizonyos elemeket felfedezhetsz. Pl.: erősebb ellenállások, támaszok, azok áttörése elég jelentős. Viszont jól kell tudni beazonosítani ezeket. Nem nehéz, csak meg kell figyelni több időtávon is. Kezded 5-15-30-1ó-3ó és meglesznek a fontos támaszok, ellenállások.

Azt meg már nem is említem, hogy az 1 hszben leírt alapelveket MINDíG be kell tratani!!

Tudod, rengeteg lehetőség van. Nem lehet csak egyet kiemelni, mert lehet az neked pont nem lesz szimpi. Próbálkozz mozgóátlag kereszteződésekkel. De szűrd a jeleket mert ezek késnek. Kell momentum típusú indikátor. Lehet szeretnél forgalom típusút is. Ehhez tudni kell melyik milyen célt szolgál.

Tegyél össze egy ilyen stratégiát fejben, írd le, mit miért használnál és megbeszéljük.

Az is lehet, hogy áralakzatkora játszanál. Vagy 1-2-3, vagy pivot piont. Fentebb írtam pár dolgot amit érdemes lehet figyelni.... nézd meg őket!

fulekitrading.wordpress.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.