Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  iPon Computer

Hozzászólások

(#3101) superTibcsi válasza eneasos (#3098) üzenetére


superTibcsi
aktív tag

Közben kaptam választ e-mail-ben. :B
Futár már el is vitte másnap. Respect IPON!!! :R

[ Szerkesztve ]

Under construction!!!

(#3102) sdfasdc


sdfasdc
csendes tag

Sziasztok!
Komplett gépet szeretnék rendeli az ipon-tól.
A kérdésem az lenne, hogy az alkatrészek dobozait is megkapom a géppel együtt egy kiszállítási díjért?

(#3103) HUN]Repa válasza sdfasdc (#3102) üzenetére


HUN]Repa
aktív tag

Minden esetben megkapod a dobozokat is ! :R

God save us from the arrows of the Hungarians.

(#3104) C64


C64
őstag

erre valaki tud infót adni? :F

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#3105) HUN]Repa válasza C64 (#3092) üzenetére


HUN]Repa
aktív tag

Sajnos ebbe nem tudok segíteni, de az info@ipon.ha-ra dobj egy levelet és természetesen válaszolnak neked :R

God save us from the arrows of the Hungarians.

(#3106) C64 válasza HUN]Repa (#3105) üzenetére


C64
őstag

ok, kösz a segítséget :)

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#3107) malisonX


malisonX
aktív tag

Üdv!
Várhatóan érkeznek a napokban új HD6850-esek? Vagy a nagyker is ki van fogyva belőlük?
Köszönöm!

(#3108) Gorgonka


Gorgonka
tag

Sziasztok

Láttam, hogy vannak itt hozzáértők, szeretnék én is kérdezni valamit:
Rendeltem az Ipontól több hardvert, de sajnos az egyik (VGA) nem volt jó, ezért még aznap mikor kézhez kaptam, meg is rendeltem a Garanciafutárt, ami/aki másnap el is vitte. Ez csütörtökön történt. Az Ipon valamiért csak hétfőre kapta meg a csomagot, amikor is kaptam egy e-mailt, hogy a csomagot megkapták és a garanciális ügyintézést megkezdték. Következő sorban pedig a következő állt: "Garancia Típusa: Garancia"
Az lenne a kérdésem, hogy itt nem annak kellene állnia, hogy cseregarancia? Mert 3 napon belül jelentettem, hogy nem működik a kártya. Vagy ilyet nem írnak rá a papírra, hogy cseregarancia, csak annyi, hogy garancia, de ki fogják cserélni, mikor beteszik a gépbe és náluk sem lesz kép?
Remélem feleslegesen izgulok, de megköszönném, hogy valaki hozzáértő hozzá tudna szólni a témához.

(#3109) SZKEBE75


SZKEBE75
senior tag

Szia HUN]Repa !

A #3108-as hsz-ben leirtak alapján engem is érdekelne hogy mire lehet számítanom az ipon-nál,ha kezhezvétel után közvetlen kiderül hogy rossz a kártyám és 3munkanapon belül azt visszaküldöm a garancia futárral.
Érdekelne mennyire vagytok rugalmasak,kézhez vétel után küldtök másik karit,hiszen cseregaranciás ,v elkezdtek ülni a dolgon pár hétig?

A válaszod előre is köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#3110) HUN]Repa válasza Gorgonka (#3108) üzenetére


HUN]Repa
aktív tag

Szia !

Persze kicseréljük ahogy tapasztalják a hibát a kollégák, általában 2-3munkanap szokott lenni amíg mi is új terméket rendelünk és küldjük. Köszi ! :R

God save us from the arrows of the Hungarians.

(#3111) HUN]Repa válasza SZKEBE75 (#3109) üzenetére


HUN]Repa
aktív tag

A fenti hozzászolás lenne érvényes rád is, a menete ez szokott lenni. Bármi további kérdés van nyugodtan írjátok meg. Köszönöm mindenkinek :R

God save us from the arrows of the Hungarians.

(#3112) Gorgonka válasza HUN]Repa (#3110) üzenetére


Gorgonka
tag

Értem, ez megnyugtató köszönöm. Ilyen formán akkor a héten még számíthatok a VGA-ra. Nagyon jó lenne, mert jelenleg a másik két újonnan vásárolt hardver (monitor és Nvidia 3D vision szemüveg) is csak igen drága papírnehezékként funkcionálnak a számítógép asztalomon :)

Mindenesetre amennyiben tényleg simán fog menni minden, továbbra is az ipon.hu-tól fogok vásárolni, tekintettel a jó árakra és a türelmes kiszolgálásra.

Előre is köszönettel
Rádi Zoltán

(#3113) Gorgonka


Gorgonka
tag

Közben meg is kaptam az e-mailt, hogy befejeződött a garanciáztatás. Mivel cserélni nem volt mód, levásárolhattam a termék árát (vissza is kaptam volna ha kérem, de úgy is VGA-ra költöttem volna). Meg is rendeltem egy Gigabyte GTX460-at. Azt hiszem ez mindenképpen minőségi csere, Gainwardtól elment a kedvem. Gigabyte kártyát meg még nem kellett visszavinnem/küldenem, hogy nem működik.

Bátran merem ajánlani a boltot bárkinek, türelmes és szakszerű hozzáállást tapasztaltam. Én a továbbiakban is náluk fogok vásárolni.
Köszönök mindent

Tisztelettel
Rádi Zoltán

(#3114) KicsiUbul


KicsiUbul
őstag

Sziasztok,

A mai napon vettem észre, hogy az Iponnál használt mailcímemre ArtOrange.hu-tól kaptam spamet. Haverommal beszéltem Ő is kapott, ráadásul máshol nem is használja az adott címet csak az iponnál.
Valaki kapott még innen? Érdekelne a cég álláspontja, hogy hogyan is került ki az email címem mint személyes adatom a cégtől.

Értem én...

(#3115) Psychonaut válasza KicsiUbul (#3114) üzenetére


Psychonaut
addikt

Én is kaptam, nem is tudtam, hogy honnan jöhetett, de valóban az iPonos accountomhoz rendelt e-mail címre érkezett.

(#3116) csupe válasza KicsiUbul (#3114) üzenetére


csupe
csendes tag

Én is kaptam remek ajánlatot az ArtOrange-tól. Én is egyedi, dedikált e-mail címet használok az iPonhoz (mint minden regisztrációhoz), ergo izgalmas, amikor olyan helyről írnak erre a címre, ahol elvileg nem tudhatnak róla.
Miután az NMHH-nál bejelentést tettem kéretlen elektronikus hirdetés miatt, írtam az iPonnak is. (Az meglepett, hogy vasárnap lévén kb. 40 percen belül válaszoltak). Megérdeklődtem megfelelő műszaki adatokkal alátámasztva, plusz belinkelve a http://ipon.hu/site/disclaimer vonatkozó részét, hogy ugyan biza hogyan került felhasználásra az e-mail címem, mint személyes adat olyan célra, amihez nem járultam hozzá? Az iPon álláspontja:

"Tisztelt xy,
Koszonjuk az eszrevetelet, azonban egy 3000Ft-os ajandekutalvanyt nem szamit reklamnak.
Udvozlettel,
"

(Ha demagóg akarnék lenni, akkor ezek szerint egy pénisznövelésről szóló ajándékutalvány sem számít spamnek).

Válaszoltam nekik, most várok valami tisztességes választ.

(#3117) KicsiUbul válasza Psychonaut (#3115) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Érdekes módon a ha a domain.hu -n megnézem ki a domain használója, és rákeresek facebookon egy ipon alkalmazottról van szó...
Ez nekem több, mint aggályos.

csupe: azt hiszem ezzel kicsit öngólt lőttek...

[ Szerkesztve ]

Értem én...

(#3118) csupe válasza KicsiUbul (#3117) üzenetére


csupe
csendes tag

Igen, fb-n én is megtaláltam a "delikvenst". De ugye nem sokat számít a gyakorlatban, hogy ISZT-nél ki van bejegyezve a domain használójának.
Szerintem is aggályos ez a helyzet. :/

[ Szerkesztve ]

(#3119) KicsiUbul válasza csupe (#3118) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Véleményem szerint a domain használónak objektív felelőssége van a "domainnal elkövetett visszaélések" -el kapcsolatban.

Értem én...

(#3120) tlac


tlac
nagyúr

Hmm, én is kaptam, de nekem alapból spam-be ment (gmail).

(#3121) KicsiUbul válasza tlac (#3120) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Alapjában nem az a baj, hogy spam, mert kapok párat belőle, hanem hogy a cég egy dolgozója a magáénak tekintheti a vásárlói adatbázist.
(mi a következő lépés. Tudja, hogy milyen gépet vettem, tudja a címet, aztán ha megéri, betörnek, és kipakolják a lakást? :U )

Értem én...

(#3122) csupe válasza KicsiUbul (#3119) üzenetére


csupe
csendes tag

Ebben egyetértünk. :)
Én csak azt mondom, hogy jelen esetben nekem nagyobb problémának tűnik, hogy minden jel arra utal, hogy az iPon nyilvántartásából származnak az adatok.
Jó lenne tudni, hogy ténylegesen A-ból B-be hogy jutottak el az adatok (szándékosan vagy adatlopás történt, etc.), hogy lehessen tudni ki a hunyó.
Az iPon otromba válasza sajnos nem az iPon jóhiszeműsége felé tereli a gyanút.

(#3123) csupe


csupe
csendes tag

Hmm. Az alábbiakat találtam, ebből még akár rendőrségi ügy is lehet személyes adatokkal való visszaélés miatt (Lásd. Adatvédelmi tv.):
ArtOrange Kft.
Székhely: 1143 Budapest, Francia út 40/b. (iroda, ügyfeleket nem fogad)
Képviselő: Parádi András
(http://artorange.hu/vasarlasi-informaciok)

iPon Computer Kft.
Telephely: 1143 Budapest, Francia út 40/b.
Képviselő: Parádi András
(http://ipon.hu/site/disclaimer)

Izgi... :/

[ Szerkesztve ]

(#3124) eneasos


eneasos
csendes tag

Hát én rajtatok csak röhögni tudok, ennyit parázni hogy kaptatok egy reklámot, nagyon nagy ügy : DDDDD pláne hogy az iponnak egy alcégétől...
nem hiszem el hogy vannak emberek akik ennyire unatkoznak hogy erre verik a nyálukat.
OMG :W :W :W
bolhából elefántot kb....

(#3125) KicsiUbul válasza eneasos (#3124) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Kedves László,

Nem érdekel kitől kapom. Nekem NE adja ki az adataimat, jogilag nézve 3. félnek, mert akárhogy is nézzük ez törvénysértő. Nem azért adtam meg a mailcímet/telszámot/címet hogy a rendelésen kívül bármivel kapcsolatban is megkeressenek...
Ahhoz képest, hogy a biztonságtechnika a szakmád (ha jól tudom) eléggé félvállról veszed ezt :P

[ Szerkesztve ]

Értem én...

(#3126) eneasos válasza KicsiUbul (#3125) üzenetére


eneasos
csendes tag

Jogilag igazad van , de sztem nem akkora nagy szám hogy most itt fenyegetőzzek egy topikon...

(#3127) KicsiUbul válasza eneasos (#3126) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Én nem fenyegetőzöm, csak egyszerűen felháborít, illetve az iponba vetett bizalmam erősen megrendült, pedig eddig igen korrekt partnernek tartottam. :(

Értem én...

(#3128) fereg


fereg
tag

Sziasztok,

2009 februárban vásároltam itt egy HD4830-as vga-t.Pár hónapja elkezdte azt csinálni hogy amikor 3D-ből visszaváltott a kép 2D-be akkor szemetelt, a monitor ki be kapcsolt.Ha kikapcsoltam a gépet, és utána vissza, akkor megjavult egy időre, de ha csak resiztem akkor maradt ilyen.Cseréltem drivert, akkor úgy tűnt rendesen működik, tényleg nem volt vele gond...De most 1 hete megint elkezdte ezt csinálni.Olyan is történik néha hogy csak a monitort kikapcsolja pár másodpercre aztán vissza.Másik VGA-val nem tapasztaltam ilyet, azzal rendesen ment.Kérdésem hogy ez garanciás probléma?

üdv

;)

(#3129) 04ahgy válasza fereg (#3128) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Küldd vissza, megnézik, és legfeljebb visszaküldik, hogy nincs baja. Ha meg van, javítás vagy csere.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3130) eneasos válasza KicsiUbul (#3127) üzenetére


eneasos
csendes tag

fenyegetőzésen csupe kommentjét értettem, amúgy ha jól megnézed ugyanaz a tulaj a két cégnek, tehát akár az emailt az ipon is küldhette volna, iponos aláírással, akkor bezzeg senkinek nem lenne semmi gondja :DDD

(#3131) KicsiUbul válasza eneasos (#3130) üzenetére


KicsiUbul
őstag

De akkor is aggályos, lenne mivel (gondolom) nem egyezett bele abba, hogy mindenféle reklám sz@rt kapjon. Ahogy én sem.
És egy ilyen lekezelő válasz nálam is kinyitná a bicskát...

[ Szerkesztve ]

Értem én...

(#3132) csupe válasza eneasos (#3130) üzenetére


csupe
csendes tag

Melyik kommentemet? Nem fenyegetőztem, szimpla tényeket közöltem. Nyilván nem egy topikon akarok megoldani egy ilyen helyzetet, ha problémám van vele.
Mindenesetre iPon megy devnullba részemről.

(#3133) Grass válasza KicsiUbul (#3127) üzenetére


Grass
aktív tag

Én is megkaptama spam-et. De nekem eddig sem volt bizalmam irántuk. Szemét, csaló sunyi banda!

"Ne vedd készpénznek mások gondolatait" - Good Will Hunting

(#3134) eneasos válasza csupe (#3132) üzenetére


eneasos
csendes tag

ettől függetlenül Én ezek után is ott fogok vásárolni (és szerintem Te is) mivel Ők a legolcsóbbak és leggyorsabbak. személy szerint én pontleszarom hogy milyen iméleket küldözgetnek és honnan amíg ilyen áron adják a cuccokat. persze ez csak az én magánvéleményem. :))

[ Szerkesztve ]

(#3135) csupe válasza eneasos (#3134) üzenetére


csupe
csendes tag

Mint mondottam volt, részemről devnull. Legolcsóbbak? Nézz meg egy DigitalTrend AM3 árlistát és hasonlítsd össze iPonnal. :U
Amúgy meg kb. pont semmit nem vet a latba a döntésemnél egy esetleges +- 1-2% ár eltérés, annál többet viszont a bóttal kapcsolatban szerzett pozitív/negatív tapasztalat. Persze ez is csak egy magánvélemény. ;)

(#3136) tlac válasza eneasos (#3134) üzenetére


tlac
nagyúr

kicsit elfogult vélemény, nem?

(#3137) eneasos válasza tlac (#3136) üzenetére


eneasos
csendes tag

picit:B (amúgy halkan jegyzem meg hogy ipon olcsóbb mint a digitaltrend még az AM3 procikban is :K )

[ Szerkesztve ]

(#3138) csupe válasza eneasos (#3137) üzenetére


csupe
csendes tag

DT kontra iPon aktuális árlista alapján:
- Phenom II X6 1090T BOX Black Edition > 54.988 kontra 55.887 Ft
- Phenom II X4 965 Black E. BOX > 38.000 kontra 45.591 Ft
- Phenom II X4 955 Black E. BOX > 38.125 kontra 38.220 Ft
- Phenom II X4 945 BOX > 32.488 kontra 33.020

Vélhetőleg ellenpéldát is találni, de globálisan nem állja meg a helyét a kijelentésed. Aztán tőlem lehet három a daru.

(#3139) eneasos válasza csupe (#3138) üzenetére


eneasos
csendes tag

most énis hozhatnák legalább ennyi ellenpéldát de túl lusta vagyok az ilyen mókákhoz xD

(#3140) .tnm


.tnm
addikt

http://tnm2.wordpress.com/2010/11/29/ipon-spam/

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#3141) eneasos válasza .tnm (#3140) üzenetére


eneasos
csendes tag

te aztán tényleg nagyon unatkozhatsz otthon...

(#3142) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
Ha valaki rendelkezik teljesen biztos információval arra nézve hogy ez a laptop g vagy n wifi szabvány támogat, az írja már meg! Ahány oldalon nézem, mind mást ír :((
köszi

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#3143) lesaux


lesaux
veterán

Sziasztok!
A honlapon nem találtam. Van nektek olyan szervizetek, ahova beviszi az ember a (nem ott vásárolt) gépét, és Ti ránéztek (óradíjért persze)?

(#3144) eneasos válasza lesaux (#3143) üzenetére


eneasos
csendes tag

Én úgy tudom nincs külsős szervizük.
Üdv :R

(#3145) eneasos válasza dethroner (#3142) üzenetére


eneasos
csendes tag

WIFI:
802.11b, g, n
:R

(#3146) dethroner válasza eneasos (#3145) üzenetére


dethroner
veterán

Köszönöm, hunrepa szerint is :C

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#3147) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Ha Pick Pack pontra rendelek egy fejhallgatót, akkor van garanciafutár?

[ Szerkesztve ]

(#3148) HUN]Repa válasza [CS]Blade2 (#3147) üzenetére


HUN]Repa
aktív tag

Szia !

Igen akkor is van, de akkor már otthonodra megy a futár nem kell vissza venni a pick pack pontig sem.

God save us from the arrows of the Hungarians.

(#3149) [CS]Blade2 válasza HUN]Repa (#3148) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Közben inaktív lett, ami kellene. Lehet tudni, hogy mikor lesz újra SENNHEISER HD 201?

(#3150) HUN]Repa válasza [CS]Blade2 (#3149) üzenetére


HUN]Repa
aktív tag

Szia !

Sajna most készlethiány van, állítsd be a raktárfigyelő szolgáltatást. :R

God save us from the arrows of the Hungarians.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  iPon Computer
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.