Hirdetés

2024. június 28., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3151) Sucuka válasza SiTe (#3149) üzenetére


Sucuka
senior tag

Ahogy az előttem szóló is említette, Scott Kelby "nyelvezete" igencsak hathatós! Nekem is bejött, mindhárom kötetét megvettem "A Digitális fotós könyv"-nek...
Vaterán érdemes körbenézni, olcsóbban megkapod mint könyvesboltban... Én is az aukciós oldalon vettem őket, vadi új, fóliázott.

[ Szerkesztve ]

(#3152) kiskornel


kiskornel
addikt

Olyan könyvet nem láttam még, ami elmagyarázná, hogy kell komponálni, hogy kell kiválasztani a fő részletet a képeken.
Pl.: a könyv szerzője készíthetne egy képet napsütésben, széleslátószöggel, Majd elmagyarázná, hogy mit látott meg olyankor benne, amiért visszatért hajnalban, hogy a széles-látószögű kép azon kis darabkáját ködöben lefényképezze, mint az a kész képen is látható. Aztán beleszámította, hogy ilyen szűrő, olyan szűrő, és majd elképzelte, hogy PS-ben ez és ez lesz. Na ilyen könyvekből nincs egy se. A NatGeo könyvek ezért rosszak. Mert bár tele vannak gyönyörű képekkel, magyarázatokkal, csak az nincs benne, hogy hogy vették észre azt a tájrészletet. Mert ha te odamennél, akkor az esetek többségében tök lapos, érdektelen valamit találnál. Ők mégis olyankor fényképezték le, amikor a legszebb oldalát mutatja, és már eleve úgy állítottak be mindent...

Ha valaki mégis tudna ilyen könyvről, akkor jelezze!

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#3153) StLui válasza kiskornel (#3152) üzenetére


StLui
veterán

"nekem megvan John Freeman: A Fotózás Kézikönyve"

azóta elkezdtem olvasni, és pont olyan dolgokról ír amit Te hiányolsz, példáknak pedig berak ugyanarról kettő vagy több képet, volt amiről 12-t, és bemutatja melyik változat miért jobb.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#3154) j.bravo válasza kiskornel (#3152) üzenetére


j.bravo
addikt

Ez a könyv szerintem nem rossz, bár elég speckó szemüvegen keresztül mutatja be a dolgot (fekete-fehér fotózás). Mondjuk a "hogy vették észre azt a tájrészletet" ebben sincs benne.

Whatever.

(#3155) darkling


darkling
tag

Üdv!

A Sevcsik-Hefelle: Fényképészet mellé érdemes/kötelező/nem szükséges beszerezni a Sárközi-Sevcsik-Kún: Fotósok könyvét?

Köszi!
D.

[ Szerkesztve ]

Why is a soap bubble round?

(#3156) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Én Tom Ang: Fényképészet című könyvét olvasgatom. Elég sok dolgot tanultam már belőle. :)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#3157) qantum válasza kiskornel (#3152) üzenetére


qantum
senior tag

Szerintem ehhez nem könyv kell, hanem 100 kép az adott témáról és akkor lesz közte érdekes is.:)

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#3158) #43676928


#43676928
törölt tag

Üdv Néktek!

Egy olyan kérdésem volna h nemrég vettem egy S6500fd-t és nemsokára kiállításra megyünk. Kompakt gépnél észrevehető h elég szemcsés a kép. Milyen beállítás lenne a megfelelő (nagyjából) h minél jobb minőségű kép készüljön?

(#3159) #43676928


#43676928
törölt tag

Azt elfelejtettem írni h csarnokban lesz a kiállítás.

(#3160) *Ropi* válasza #43676928 (#3159) üzenetére


*Ropi*
félisten

Fa vagy fém falú csarnokban?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3161) #43676928


#43676928
törölt tag

Szerintem fém falú lesz. Autó kiállítás lesz.

(#3162) *Ropi* válasza #43676928 (#3161) üzenetére


*Ropi*
félisten

Akkor ott vakuzni nem nagyon tudsz, mert a sok fém felületről mind visszaveődik...Csak ISO emeléssel tudsz játszani, de tartsd minél alacsonyabban a zaj miatt! Konkrétan nem ismerem a 6500FD-t, ezek általános szabályok. Blendeprioritásos üzemmódban használd, akkor nem érhet nagy meglepetés! ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3163) Balinov


Balinov
félisten

Ha valakit netan erdekelne.

Ingyenes Natgeo-s Photography Basics ebook

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3164) #43676928


#43676928
törölt tag

Ropi: köszi a segítséget. Remélem jók lesznek a képek. :R

(#3165) j.bravo válasza *Ropi* (#3162) üzenetére


j.bravo
addikt

Hát, ha nem közvetlen a fal mellett állítják ki az tárgyakat (miket is?), akkor a beépített vaku a kis teljesítmény miatt szerintem nem világít el olyan messzire hogy a visszaverődés gondot okozzon! :)
Mondjuk ha autókiállítás, akkor a fényesre polírozott karosszériákról tényleg ragyogóan csillan majd összevissza, helyszíntől függetlenül :)

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#3166) bestpixel válasza Balinov (#3163) üzenetére


bestpixel
tag

Köszi! Tényleg csak az alapokat adja! ;)

Fotósképzések, workshopok - igényes kezdő és haladó fotósoknak: fotoskepzo.hu. Profi tanár, modern fotóstúdió, mini csoportok. ;)

(#3167) flash-


flash-
veterán

sziasztok

van egy nikon d3100 as tükörreflexes fényképezőgépem 18-105 ös objekítvvel.
Most hogy jön a karácsonyi ünneplés szeretném a vacsorát és az ajándékozást megörökíteni.
mikre figyeljek?milyen beállításokat használjak?mikkel próbálkozzak?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#3168) Balinov válasza flash- (#3167) üzenetére


Balinov
félisten

szia flash-, igaz, ez nem pont az,amit kersz, de kezdesnek talan jo iranymutato

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3169) *Ropi* válasza flash- (#3167) üzenetére


*Ropi*
félisten

Szia!

ISO-t tekerd fel minimum 1600-ra, hogy a környezeti fények érvényesüljenek, vakuval -1/3 - -2 Fé-t korrigálva második redőnyre villants blendeprioritásos módban (mondjuk F4, vagy annál tágabb, amit tud az üveged). És akkor kattints, amikor éppen mozdulatlanok a fotóalanyok, mert 1/80 alatt még egy ülő ember is be tud mozdulni (mondjuk éppen elfordítja a fejét és pont azt kapod el). A képstabilizátor (VR) ebben nem segít, mert az csak a te kezed remegését csillapítja.

R.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3170) flash- válasza *Ropi* (#3169) üzenetére


flash-
veterán

köszi

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#3171) *Ropi* válasza flash- (#3170) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nincs mit, válaszoltam a privátodra! :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3172) flash-


flash-
veterán

nikon d3100 as gépem van 18-105 ös obival
egyim kerdesem az lenne hogy ezzel a kittel meg lehet azt csinalni hogy lefotozok egy témát de az előtte és az utána lévő dolgok homályosak legyenek.ha igen akkor hogyan?

a masik kerdesem az az hogy ha pl embereket akarok fotozni mondkuk asztalnal ulő embert akkor melyik zoom értéken tegyem?melyiken torzit legkevesbe a kamera?

a harmadik kerdes hogy nincs valamifele utmotatás hogy mikor milyen beallitasokkal probalkozzak manual módban?pl milyennel egy asztali Vacsinal milyennel ha tajkepet akarok kezbil fotozni stb....

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#3173) *Ropi* válasza flash- (#3172) üzenetére


*Ropi*
félisten

"...lefotozok egy témát de az előtte és az utána lévő dolgok homályosak legyenek?"

- Av (rekeszprioritásos) módban nagyon nyitott rekesszel, amit az objektíved tud (mondjuk ha F3.5 - 5.6, akkor 3.5-ön).

"...embereket akarok fotozni mondkuk asztalnal ulő embert akkor melyik zoom értéken tegyem?melyiken torzit legkevesbe a kamera?"

- Ez nagyon objektívfüggő, de általában portrézni 85 mm felett szoktak (FF-n).

"...milyen beallitasokkal probalkozzak manual módban?pl milyennel egy asztali Vacsinal milyennel ha tajkepet akarok kezbil fotozni stb...."

Erre csak nagyon nagy általánosságban lehetne válaszolni: ahány helyzet, annyiféle beállítás. Olvasgasd a topicokat, bele fogsz jönni. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3174) Sucuka válasza flash- (#3172) üzenetére


Sucuka
senior tag

Hali! Ugyanilyen obim van, ajánlom azt (is) amivel én is kezdtem: Scott Kelby - A digitális fotós könyv c. könyve. Meg persze ahogy Ropi mondta: olvasgass itt a fórumon, és bele fogsz jönni.

(#3175) flash-


flash-
veterán

nem mindig érhető el a 3.5 van amikor csak 5.6tól lehet allitani a blendet.ez miert van?

a masik amit nem tudok hogy beallitottam szűk rekeszre gépet es fotoztam egy 1m re levő tárgyat de a hatter megis homalyos.
miert?
hogy fotozzak ugy hogy minden eles legyen?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#3176) cOxeR válasza flash- (#3175) üzenetére


cOxeR
Ármester

"nem mindig érhető el a 3.5 van amikor csak 5.6tól lehet allitani a blendet.ez miert van?"
Ez azért van, mert nem minden látószög tartományon tudja ugyanazt a rekeszértéket az objektíved, a teljes tartományon ugyanazt a tág rekeszt tudó üvegek pedig meglehetősen drágák.

"hogy fotozzak ugy hogy minden eles legyen?"
Ilyen nincs, és nem is cél... a mélységélességi tartomány a látószög, rekesz, tárgytávolság függvényében változik, a szemléltetés céljából nézd meg az alábbi DoF (Depth of Field) kalkulátort:
Kalkulátor

[ Szerkesztve ]

(#3177) flash- válasza cOxeR (#3176) üzenetére


flash-
veterán

köszi

és köszönöm hogy nem hülyéztek le hanem válaszoltok minden kérdésemre.
Ez az első olyan gépem amivel már lehet állítani iso-t,zár,rekesz időt,stb..,szeretnék megismerkedni a fotózással,és jó hogy vannak akik segítenek.
Örülök hogy vannak még olyan topicok ahol nem azt vágják az ember fejéhez hogy olvass sokat,vagy hogy de hülye vagy,hanem válaszolnak a kérdésre..
mindenesetre elolvasom Scott K. könyveit :D

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#3178) flash-


flash-
veterán

tegnap próbálkoztam néhány portrét lőni este a konyhában takarékizzo megvilágitással "állványról"vakku nélkül.
a gond hogy sárgás lett a kép.a fehéregyensúlyt probalgattam több elöte beallitott móddal de egyik sem volt nyerő.
lehet egyénileg is megadni egy színplalettán de ott se konnyu eltalalni.
ti mit javasoltok erre a problemara?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#3179) ballington válasza flash- (#3178) üzenetére


ballington
addikt

Én speciel RAW-ban szoktam fényképezni, azt PS-ban vagy LR-ban úgy állítod a fehéregyensúlyt, ahogy akarod.
Ha ez nem adott vagy nem akarsz utólag ezzel bíbelődni, akkor nincs más lehetőség: kísérletezgetsz a palettákkal, vagy egyénileg állítod be a színhőmérsékletet, vagy keresel a környezetben egy szürke színt és arra mérsz fényt.
Bár szvsz az első könnyebb.

[ Szerkesztve ]

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#3180) Peetry válasza flash- (#3178) üzenetére


Peetry
senior tag

lakásban a legegyszerűbb ha fogsz egy fehér A4es lapot, és ahhoz állítod a fehéregyensúlyt.

(#3181) flash- válasza Peetry (#3180) üzenetére


flash-
veterán

koszi
nikon gépeknél van ez a p* mód flexibilis program mód.
nem nagyon tudok angolul.valaki elmondaná hogy pontosan miez?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#3182) Peetry válasza flash- (#3181) üzenetére


Peetry
senior tag

gondolom a szokásos P mód. a gép fénymérés fókusz alapján beállítja a blende, záridőt a helyes exppozícióhoz, te bármelyiket felülírhatod, a másikat megfelelően hozzáigazítja.

(#3183) flash- válasza Peetry (#3180) üzenetére


flash-
veterán

hmm lehet vmit rosszul csinálok..
hozzámértem egy a4 es laphoz,tehát egyedire állitottam a gépben a fehéregyensúlyt és lefotóztam a fehér lapot majd lementettem.
és a szobában így elkészült kép szinte ugyanolyan mintha auto fehéregyensúllyal csináltam volna....pedig gondolom az előbbi a pontosabb

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#3184) flash-


flash-
veterán

sőt szobába próbálkoztam este (takarékizzó megvilágításnál)
egyéni fehéregyensúllyal(manuál focusban p módban fotóztam a fehér falat,és azt tettem fehéregyensúly mintának) vs vakku és a vakkuval készült képek színhűségben sokkal jobbak lettek.
én vagyok a béna vagy ez természetes?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#3185) *Ropi* válasza flash- (#3183) üzenetére


*Ropi*
félisten

Kłváncsi voltam, mikor veszitek észre... :P;) Nem gyanús, hogy a fehéregyensúly beállításához miért szürkekártyát használunk? A fénymérés úgy működik, hogy mindent 18%-os szürkének vesz, ami pedig nem az, azt igyekszik abba a tartományba húzni. Egy kép akkor jól exponált és színhelyes, ha a hisztogramon mindhárom színcsatorna középen domborodik és fedik is egymást (laboratóriumi optimális eset, a múltkor beszéltem egy sráccal, aki ismer egy embert, aki már halott egy olyanról, aki látott már ilyet egyszer :D ;) ). Ha fehér lappal (ami sosem fehér, mert egyrészt az anyaga miat lehet kékes - műszaki fehér - vagy sárgás - félfamentes - hogy csak az általánosabbbakat soroljam. Aztán nagyban meghatározza még az általa visszavert fény színét a ráeső környezeti fény is ugye. Tehát sosem lesz valós fehér, csak max. relatív a helyszínhez viszonyítva. A fénymérés úgy működik, hogy ha valamelyik csatorna telítésbe megy (kiég), akkor az elhúzza a végeredményt is, tehát ha vakuval megvillantod a lapot, akkor is ügyelni kell arra, hogy ne égjen ki az expó, másrészt meg akkor is csak 5500 Kelvinhez álltál be, ami akkor lehet támpont, ha napfényen derítesz.

Egyébként is: fehéregyensúlyról akkor beszélünk, ha a fényforrások mind azonos színhőmérsékletűek. Azt pedig színhőmérsékletmódosító fóliákkal lehet elérni. Hiába állítasz WB-t, ha a teremben a plafonon CTG fóliát igénylő neonok vannak, oldalt meg falikarok, amikhez CTO kellene...Ilyenkor vagy két vakuval dolgozol, amiből a plafonra irányítottra CTG-t teszel, a derítőre meg CTO-t és beállítasz magadnak 2800-3200 Kelvint szemre, vagy ha csak egy vakud van, akkor CTO és ugyanígy manuális WB érzésre pár próbakép alapján...Na ilyen helyzetekben ér aranyat a duplafejes Metz 58-as, amivel ez egy vakuból megoldható. :K

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3186) *Ropi* válasza flash- (#3184) üzenetére


*Ropi*
félisten

Természetes, mivel a vaku közli a vázzal a WB adatot is, így a váz automatikusan arra áll be és mivel a vaku a fő fényforrás, ezért annak a fénye érvényesül a legjobban a képen, így helyes a WB.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3187) gpeeter


gpeeter
csendes tag

Sziasztok!
Szerintem ez a kis "alkalmazás" elég jól szemlélteti az alapokat, és még kísérletezgetni is lehet benne.
Fotó Betyár Képző

(#3188) flash-


flash-
veterán

sziasztok

Ha manuális módban akarok fényképezni akkor alapesetben honnan kell elindulni?
iso-ból,vagy blendéből?tehát mit állítsak először be?

és a másik kérdés hogy mikor milyen blendével kell fotózni?
tehát ha házat,tájat,vagy több embert fotózok messziről milyen blendével tegyem?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#3189) bestpixel válasza *Ropi* (#3185) üzenetére


bestpixel
tag

Nem akarok végeláthatatlan vitába bocsátkozni, de a fehéregyensúly helyes értelmezése az, hogy be kell állítani a fényképezőgépen a megfelelő színhőmérsékletet, hogy a fotón is fehér legyen az, ami a valóságban is fehér, tehát egyensúlyba kerüljön a kép a valósággal.

Amiről te beszélsz, az a különböző színhőmérsékletű fényforrások színhőmérsékletének egymáshoz igazítása, ami ugyan szintén egyfajta egyensúly (és a gyakorlatban nagyon fontos a pontos beállítása – már amikor lehetséges), de a gépen lévő WB (white balance, azaz fehéregyensúly) gomb nem ezt szabályozza (nem is tudná szabályozni, mivel nem tőle függ).

Fotósképzések, workshopok - igényes kezdő és haladó fotósoknak: fotoskepzo.hu. Profi tanár, modern fotóstúdió, mini csoportok. ;)

(#3190) bestpixel válasza flash- (#3188) üzenetére


bestpixel
tag

Mi mindig azt javasoljuk a kezdőknek, hogy először érdemes automata, majd félautomata módban fotózgatni, s csak azután manuálisban. Így legelőször a témára tudsz figyelni, majd amikor az már megy, akkor a különböző beállítások (rekesz, idő) másodlagos hatásait figyelembe véve tudsz fotózni, majd ha nagyon akarod, mindezt a manuális beállításokkal is meg tudod tenni. De ez utóbbi felesleges, mert sok rossz képet eredményez és nem hiszem, hogy ez lenne a cél. Manuális beállítást csak műteremben használunk, mert ott arra van szükség (pontosabban a gép "képességeire" nincs szükség, mert a helyzet nem teszi szükségessé).

Ha bárhogyan elkezdesz fotózni, előbb állítsd be az érzékenységet (ISO) a legkisebbre, mert akkor legjobb a képminőség (persze, ez a legkisebb a hely megvilágításától is függ, ha sötét van nagyobbra kell állítani az érzékenységet).
Majd állítsd be a fehéregyensúlyt a fényforrásoknak megfelelően.
De ha nem akarsz ezekkel bajlódni, akkor állítsd mindkettőt automatára (de ez kihatással lehet a blende/idő párosra is!).
Ezután ha a mélységélességgel szeretnél "játszani", akkor a blendét változtasd (ez a blende-előválasztás, a funkciótárcsán az "A" vagy "Av" állásnak felel meg), ha az idővel (bemozdult alakok, mozgás, stb.), akkor a záridőt állítgasd (ez pedig a zár- vagy expozíciós idő-előválasztás, a funkciótárcsán az "S" vagy "Tv" állásnak felel meg).

Ha kis blendével fotózol (az érték nagy, azaz 11,16, 22 tájékán), akkor nagy lesz a mélységélesség (minden éles lesz a képen, az élesség síkjához közeli és a távolabbi tárgyak is), ha a blende nagy (az érték kicsi, azaz 1,4, 2,8, 5,6, 8 tájékán), akkor kicsi lesz a mélységélesség, azaz csak az élesség síkjától számított szűkebb tartományon belül lesznek élesek a tárgyak.
Sok sikert!

Fotósképzések, workshopok - igényes kezdő és haladó fotósoknak: fotoskepzo.hu. Profi tanár, modern fotóstúdió, mini csoportok. ;)

(#3191) *Ropi* válasza bestpixel (#3189) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az csak a második fejezete volt a mondandómnak: az első, hosszabbik része magáról a WB beállításáról szólt. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3192) flash- válasza bestpixel (#3190) üzenetére


flash-
veterán

mondjuk én amatőrként úgy gondolom hogy ha manuális módban fotózok akkor az expozicio jelző skálán ha középtájt van a bigyó(nem csúszik el a jelölő egyik irányba se)akkor elvileg úgy sikerült beállitanom a blendét és a rekeszt hohy elvileg megegyezik az automata mód beállitásával.az iso-t meg minimumra veszem a feheregyensulyt meg beallitom egy szalvétához es egesz turhető a kep...

vagy az auto mod az nem csak a bledét,zaridőt,iso-t,és a feheregyensulyt allitja hanem mást is????

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#3193) *Ropi* válasza flash- (#3188) üzenetére


*Ropi*
félisten

Na ez tipikusan az a kérdés, amire végtelen számú jó válasz van: mindig aktuálisan a kompozíció által megkövetelten. ;)

Ha pl. kis mélységélességű portrét szeretnél, akkor először a blendét nyitod a kívánt mértékben, majd ahhoz állítod hozzá az ISO-t és végül a záridőt.

Ha sötét helyen fotózol, ahol szeretnéd, ha a környezeti fények is érvényesüljenek, akkor először az ISO-t tekered az egekig (nagyobb érzékenység), a blendét nagyra nyitod, hogy még értelmes záridőt kapj ahol nem mozdulnak be a fotóalanyok és végül a vakut veszed vissza, hogy ne domináljon (ne telibevakuzott képek legyenek mattsötét háttérrel), csak a környezeti fényekkel összhangban derítsen.

Ha meg mondjuk tájfotózol, akkor szűk blende (nagy mélységélesség), alacsony ISO (részletgazdagabb képet eredményez), záridő meg amennyi kell...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3194) flash- válasza *Ropi* (#3193) üzenetére


flash-
veterán

na akkor mondhatni hogy a manual módra mégse csak portrézásnál van szükség.
de meglepőttem azert scott K.könyvén ahol írta hogy a profik is blende vagy zárprioritasos modot hasznalnak eleg sok helyzetben...

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#3195) *Ropi* válasza flash- (#3194) üzenetére


*Ropi*
félisten

Félreértettél: egy szóval sem mondtam, hogy mindezt manuálisan kell csinálni, legtöbbször én is Av (blendeprioritásos) módban használom a gépet. Olyan helyzetekben van értelme manuálozni, ahol speciális fényviszonyokat akarsz visszaadni a képen és az automatika nem tudja kitalálni helyetted, hogy pontosan mit és hogyan szeretnél valójában, vagy ahol nem kell gyorsan reagálnod a változó fényviszonyokra (vagy már eleve konstans fényviszonyok vannak, pl. stúdióban), ahol nem számít, hogy egy gondolattal előbb vagy később tudsz-e exponálni.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3196) cOxeR válasza flash- (#3194) üzenetére


cOxeR
Ármester

Az ISO-t sem állítja minden profi, vannak akik auto iso-t használnak (korlátozott tartományban)... mivel jobban tud a kompozícióra, és az adott pillanat elkapására koncentrálni...

(#3197) *Ropi* válasza cOxeR (#3196) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nekem nem jött be az auto ISO, sosem azt csinálta ami az aktuális kompi szempontjából jó lett volna: inkább állítom azt is kézzel. :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3198) cOxeR válasza *Ropi* (#3197) üzenetére


cOxeR
Ármester

Én sem használom, de láttam már több embernél is, nagy meglepetésemre. :)

(#3199) *Ropi* válasza cOxeR (#3198) üzenetére


*Ropi*
félisten

Lusták. ;) :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3200) flash-


flash-
veterán

értem és köszi a válaszokat
komolyan mondom nagyon sokat tudok itt tanulni ezen a fórumon..

különben azt kérdezném most hogy napfelkeltekor és naplementekor szabad a napot fotózni mindenféle szűrő nélkül?
vagy ilyenkor sem tanácsos?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.