Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4128) c41r0^ válasza greyslay (#4124) üzenetére


c41r0^
őstag

nálunk a cégnél is (céges kábelnet előfizu 25/5Mbit/s, III. ker.) 2-3 napja instabil a vonal, éppen most jelentettem be hibára, random packetlossok vannak, a sebesség viszont megvan

modem+router (ami fix IP miatt van) áramtalanítás után egy darabig jó, majd megint kezdi a packetlossokat

lehet, hogy valahol alközpont hiba van, hasonló a hibánk... talán javítják hamarosan (tudom, ez téged nem vígasztal), de különben eddig a T a legstabilabb netszolgáltató itt a cégnél, pedig volt már pár (mikrós net, ADSL) és tényleg minden hibát elhárítottak eddig maradéktalanul a bejelentés után és viszonylag gyorsan... kb. 1,5 éve van ez a net és ebből kb. 5ször kellett hibát jelenteni

érdekesség:
egyszer szintén hibabejelentésnél végre egy igazán hozzáértő sráccal sikerült beszélnem, aki elmondta, hogy a Thomson modemünk egyszerre két központtal szinkronizált és ez a hiba oka, ugyanis tesztelik a DOCSIS 3 rendszerű központokat, ez a Thomson modem meg DOCSIS 3 kompatibilis és valami miatt arra a központra is regisztrált, meg arra a DOCSIS 2-esre is, amire kellett neki :)

szóval, vannak érdekes dolgok, az 1szer biztos

szerk.: ja most olvasom az előzményeket, hogy vidék és régóta gondod van, akkor tárgytalan... szerintem a te bajodat valami szakszerűtlen (el)kötés okozta zajosodás okozhatja, mérniük kellene jel/zaj viszonyt a kábeled végpontján, vagy valami alközpont hiba van a környéken, az alközpontban másik portra kéne "rádugatnod" magad

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.