Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4101) wmati válasza #78121280 (#4100) üzenetére


wmati
addikt

Felétek ilyen szakbarbárok vannak,nem tudnak kötést intézni
itt jön a képbe hogy nem ismerem egész mesét ezért jönnek a hülye kérdések

[ Szerkesztve ]

(#4102) #78121280 válasza wmati (#4101) üzenetére


#78121280
törölt tag

Épp az,hogy nem alvállalkozók kötnek, hanem rendes T-sek. T-s egyenruha fényképes igazolvány kitűzve, jól felszerelkezve mindennel.

(#4103) wmati válasza #78121280 (#4102) üzenetére


wmati
addikt

Hozzánk alvállalkozó jött nem volt akora kötés csak átszerelés hiába kértem üszf azt mondták mindenhol ők csinálják a kötést
kijött egy darab ember azzal a kijelentéssel ha nem segíttek akkor nincs kötés elég sokk hiányosával vicc a egészbe hogy se utb csatija se szakismeret meg sokk mindene hiányzott

[ Szerkesztve ]

(#4104) #78121280 válasza wmati (#4103) üzenetére


#78121280
törölt tag

Pff az szép. Itt jó fejek a srácok, jól fel vannak szerelkezve, mérő műszer, szerszámos láda stb és még értik is amit csinálnak.

[ Szerkesztve ]

(#4105) wmati válasza #78121280 (#4104) üzenetére


wmati
addikt

Általában itt is csak van egy szakbarbár akit folyton kifogunk állatába amint bemutatkozik küldöm is vissza

(#4106) mrtrout


mrtrout
csendes tag

sziasztok..van egy samsung n150 netbook....hátul az aksinál sim kártya lehetőség...a drivert felraktam/samsung kiera/ de milyen programmal tudom összehozni a simkártyás tmobilos netet?honnan tudom letölteni?Köszönettel Zsolt

Mr.Trout

(#4107) wmati válasza mrtrout (#4106) üzenetére


wmati
addikt

t-mobile topic :F

(#4108) dr.bubo válasza NRobi777 (#4098) üzenetére


dr.bubo
őstag

Modemet is újat kaptál? Cisco epc3925? Nekem is lassú vott a netem, én így oldottam meg. Az oldalak már gyorsan betöltődtek ezzel a beállítással. :)

szerk.:Egy ismerősömnél is lassú volt, ő nem használ másik routert, csak a ciscoban dmz-be betett egy ip-t, és úgy is gyorsabban töltődnek be a lapok. :U

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#4109) Rick4 válasza dr.bubo (#4108) üzenetére


Rick4
félisten

Érdekes, én nem raktam semmit DMZ-be, pedig van 8 készülék erre a cisco-ra kötve, mégis minden hibátlanul megy, még a wifije is király.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4110) meroly


meroly
veterán

Sziasztok!

Pénteken keresett a nagyTestvér hogy megajánlja a 25/5-ös kábelnetet, mert már elérhető nálunk is.
Eddig DSL 5/1-em volt, routerrrel három gépen megosztva.
Fosok ettől a kábelnetes dologtól, működik ott is rendesen minden? Megosztás, stb?

Impossible is nothing

(#4111) kali válasza meroly (#4110) üzenetére


kali
legenda

~ 2 éve használom, kábelnet (25/5), iptv (prémium opcióval), és kábeltelefon - minden okés!

(#4112) meroly válasza kali (#4111) üzenetére


meroly
veterán

Szuper, akkor megnyugodtam, köszi.

Impossible is nothing

(#4113) Vyndree válasza meroly (#4110) üzenetére


Vyndree
őstag

Pénteken írtam alá újabb 2 évet 25/5 + családi IPTV + telefon ingyen minden vezetékes opcióval 6250Ft/hó-ért, első hat hónap majdnem féláron. A net egész nyáron 80/5 volt. Mióta visszaállt normál sebességre a letöltés 3,05 megabájt stabilan. A feltöltés is megfelelő, 15-16 óra alatt kényelmesen feltölt naponta 8-9 GB-ot (nCore).

(#4114) meroly válasza Vyndree (#4113) üzenetére


meroly
veterán

Az kemény, ennyire durva felhasználó nem vagyok, csak az ADSL-ről (5/1) váltás után a 25/5-ös kábel még olcsóbb is lesz, duóban 4080 helyett 3220 ;] Így már megéri, csak attól féltem olcsó húsnak híg a leve, de akkor ezek szerint nem. Örülök, köszönöm! :R

Impossible is nothing

(#4115) Vyndree válasza meroly (#4114) üzenetére


Vyndree
őstag

Költözés előtt állunk, bármely hónapban megindulhat a lakás eladása, és a T-t tudom magammal vinni. Nem kell kötbért fizetni akkor sem, ha az új helyen nincs semmilyen kiépítése, abban az esetben simán elengedik a hűséget.

(#4116) meroly válasza Vyndree (#4115) üzenetére


meroly
veterán

Az komoly, de ha nincs kábel, akkor adsl-re is tudsz váltani a költözés miatt akár?
Bár a lényeg hogy az ügyfelük maradj, tök mindegy milyen formában, csak fizess ;]

Impossible is nothing

(#4117) Vyndree válasza meroly (#4116) üzenetére


Vyndree
őstag

Ahova mennénk 2Mb-os ADSL a max, kábel TV nincs, és átengednek a hűség megtartásával. Igaz a 25 helyett 2-es háromszor annyiba fog kerülni, de az más kérdés...

(#4118) meroly válasza Vyndree (#4117) üzenetére


meroly
veterán

Azt nem tudod vétlenül hogy mit kell átkábelezni, mert a telefonban a csaj mondta hogy kijön a szerelő és lecseréli a rézkábelt valami nemtomire.
Nálunk úgy van ,hogy bejön a házba a vonyal, aztán abban a szobában ott is van az a kis kütyü ami elosztja a modem és a telefon felé, abban a szobában van egy darab telefon. A modem kivezetésből a kábel meg megy fel az emeletre és ott van a modem, a router, minden.
A ügyfélszolgálatos szerint a modem elé lesz beszúrva még egy eszköz, csak kérdés hogy a kábelek ugye, főleg az a 10m kb ami jön fel az emeletre cserére szorul-e (ez sima telefonkábel)?! :F

Impossible is nothing

(#4119) greyslay


greyslay
aktív tag

Sziasztok. Végső elkeseredésemben ide fordulok (hozzátok) hátha kapok valami megnyugtató választ :)
Próbálom röviden vázolni a problémát. Kb. 6 éve van netem eleinte még externet, aztán pedig t-home szolgáltatásával. Vidéken lakom így 5 megánál több még eddig nem volt a sebesség, de nem is kellene több.
Szóval a lényeg hogy régen teljesen jól futott a net semmi gond nem volt vele, de már kb. 1 éve használhatatlan.

A következő problémát játsza: teljesen random időközönként megszakad, majd újra csatlakozik. Van mikor 2percig tart újra csatlakozni, de van hogy 20 percig nincs net. Ekkor újra indítom akkor megint jó 5percig majd megint szakadozik. illusztráció hlsw programmal
Több "szakember" járt itt, akik elmondják hogy valószínű a modem a szar. Kb. 1 éve lelett cserélve zsír újra a modem, azzal se lett jó, majd kértem kölcsön másikat de azzal is fent állt a probléma.

MAjd ez év szeptemberében mi után lejárt az 1 éves szerződés a t-homeval így úgy döntöttem megpróbálok másik szolgáltató hátha az a baj. Ekkor megkötöttem a b-tellel a szerződést, de a hiba/probléma ugyan úgy fent áll.

A hibát nekik is bejelentettem bízva abba hátha ők elhárítják a hibát.
Kb 2 hete volt egy bteles vagy nem tudom milyen kollega aki újra szerelte a modemhez csatlakozó kábeleket stb.. de ez nem lett jó, megint bejelentettem, hogy a hiba továbbra is fent áll és a mai nap megint itt járt egy hozzáértő, aki rádugta laptopját, megmérte a saját modemjével és elmondja hogy az övével 4.7mb/s -et mér az enyémmel ellenben amivel 2.7 -et. Mondom ez nagyszerű de attól függetlenül még szakadozik ugyanúgy... és nekem ezzel van a problémám nem a sebességgel... A történet annyiba maradt hogy majd felhív megint, és akkor megnézzük mit tehetünk.

Most délután miután elment a szerelő, cseréltünk szomszédom (6éves) modemjével, én oda adtam az én (gyengeszar) modemem hogy mit mutat. A probléma du. 6óta kb ugyan ugy fent áll (bár talán most lightosabb időközönként szakad de ez mindennap időszakában más egyébként is) és a szomszédnak az én modememmel ugyan olyan fix a kapcsolata.

Úgy hogy itt én feladtam teljesen, és minden ötletből kifogytam, reménytelenség, bizonytalanság övezi az életem elkövetkezendő pár évét amíg el nem költözök itthonról :D

"embertelen ember munka"

(#4120) meroly válasza greyslay (#4119) üzenetére


meroly
veterán

Inkompatibilis a géped a modemmel (ebből látszik hogy a szerelő notijával jó). Nálam ugyanez volt csak nálam a router volt inkompatibilis a modemmel és kb hármat kellett venni mire jó lett.
Más ötletem nekem sincs....

Impossible is nothing

(#4121) greyslay válasza meroly (#4120) üzenetére


greyslay
aktív tag

Igen, elfelejtettem írni hogy 1 éves wifis routerem van, nélküle is ugyan az a probléma, minden gépnél próbálkozva, minden fajta modemmel.

"embertelen ember munka"

(#4122) meroly válasza greyslay (#4121) üzenetére


meroly
veterán

Minden gépnél? Nem azt írtad hogy a szerelő laptopja ment róla rendesen?

Impossible is nothing

(#4123) greyslay válasza meroly (#4122) üzenetére


greyslay
aktív tag

Nem. A probléma nem a sebességgel van, hanem azzal hogy folyamatosan szakadozik.
Rádugta a laptopjára, hát ezzel a modemmel 4,7 -et jelez, enyémmel 2.8 -at hát ez biztos a modem hibája.
Kicseréltük a szomszéddal a modemet, neki az 5megát teljesen fixen viszi (5megás netje van)
nekem a 2.8 ismét szakadozva és ritka szarul. az ő modemjével.
Tehát realizálódott hogy az én modemem nem szar, viszont a szomszéd modemjével se működik a netem megfelelően. Az hogy a szerelő látott akkor egy értéket az egyáltalán nem jelent semmit mert nekem is van hogy ennyit mér van hogy annyit...

[ Szerkesztve ]

"embertelen ember munka"

(#4124) greyslay


greyslay
aktív tag

És az hogy kijön ide egy laptoppal, és átdugja az ő modemjét, beledugja a laptopjába hogy 10mp re megmérje, majd azutan azt mondja ezzel jobbat mér mint az 5 másik enyémmel, és akkor meg is van a hibaforrása azt kurva nagy munka valóban, ezt én is megtudnám csinálni, ilyen munka nekem is kellene. Aztán megmikor kint elkezdem neki mutogatni a kábeleket hogy nem e azok lehetnek szarok, akkro meg ránézésre háát látom ezeket ezek biztos jol vannak bekötve ezek nem lehetne hibásak az hogy ottvan 3 fa az nem hiszem h hatással lenne rá, hát akkor köszi szépen bas*d meg anyádat.

Most ha jól sejtem ez vonali hiba lehet, bár ennek a konkrét fogalmával nem vagyok tisztában ez mit is jelent, és azt kellene egyszer már leellenőrizni nem az én kurva modemjeimet...

"embertelen ember munka"

(#4125) meroly válasza greyslay (#4124) üzenetére


meroly
veterán

Irogass, zaklasd őket, fenyegesd meg a fogyasztóvédelemmel, stb, stb. Erre sajna nincs más (technikai) megoldás....
Én a routerrel jártam így. Amikor harmadszor is rossz volt (persze náluk jó) már kértek videot a sebességmérésről, hát csináltam, elküldtem és küldtek negyedszerre is egyet (egy másik típust) és azzal láss csodát jó lett a netem.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#4126) greyslay válasza meroly (#4125) üzenetére


greyslay
aktív tag

fogyasztóvédelemhez hogy tudok fordulni ezzel a problémával ? Konkrétan a szerződés mely részét sértik ?

"embertelen ember munka"

(#4127) Rick4 válasza greyslay (#4126) üzenetére


Rick4
félisten

Szerintem szimplán csinálj videofelvételeket ezekről, a gépen látszik hogy szakad, elég egy linux iso letöltés, ez az, feltöltöd a netre, és kéred a hiba javítását. Speedtestre se mondtak soha nemet...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4128) c41r0^ válasza greyslay (#4124) üzenetére


c41r0^
őstag

nálunk a cégnél is (céges kábelnet előfizu 25/5Mbit/s, III. ker.) 2-3 napja instabil a vonal, éppen most jelentettem be hibára, random packetlossok vannak, a sebesség viszont megvan

modem+router (ami fix IP miatt van) áramtalanítás után egy darabig jó, majd megint kezdi a packetlossokat

lehet, hogy valahol alközpont hiba van, hasonló a hibánk... talán javítják hamarosan (tudom, ez téged nem vígasztal), de különben eddig a T a legstabilabb netszolgáltató itt a cégnél, pedig volt már pár (mikrós net, ADSL) és tényleg minden hibát elhárítottak eddig maradéktalanul a bejelentés után és viszonylag gyorsan... kb. 1,5 éve van ez a net és ebből kb. 5ször kellett hibát jelenteni

érdekesség:
egyszer szintén hibabejelentésnél végre egy igazán hozzáértő sráccal sikerült beszélnem, aki elmondta, hogy a Thomson modemünk egyszerre két központtal szinkronizált és ez a hiba oka, ugyanis tesztelik a DOCSIS 3 rendszerű központokat, ez a Thomson modem meg DOCSIS 3 kompatibilis és valami miatt arra a központra is regisztrált, meg arra a DOCSIS 2-esre is, amire kellett neki :)

szóval, vannak érdekes dolgok, az 1szer biztos

szerk.: ja most olvasom az előzményeket, hogy vidék és régóta gondod van, akkor tárgytalan... szerintem a te bajodat valami szakszerűtlen (el)kötés okozta zajosodás okozhatja, mérniük kellene jel/zaj viszonyt a kábeled végpontján, vagy valami alközpont hiba van a környéken, az alközpontban másik portra kéne "rádugatnod" magad

[ Szerkesztve ]

(#4129) c41r0^ válasza c41r0^ (#4128) üzenetére


c41r0^
őstag

most cserélték a Thomson modemet egy DOCSIS 3 kompatibilis D-Link-re, de a hiba még fennáll, a hálózatukban lehet valami gebasz (akár még az optikai gerincben is), a modem jelszintek jók, mégis van percenként pár packet loss, ami érdekes módon a stat felületekben nem látszik

különben egy végtelenül értelmes és hozzáértő szerelő jött ki, aki meg is akarta oldani a gondot, de innen nem sokra ment, úh. folyt. köv.

(#4130) Vyndree válasza meroly (#4118) üzenetére


Vyndree
őstag

Semmit nem kábeleztek nálunk. Ugyanazon jön a mostani kábel (akár 80Mbit/s + IPTV) mint amin a Monorteles 2Mbit/s-os jött. A ház 2005-ben épült, a falban eredeti koax van. A T csak a csatlakozót cserélte, nem tudom milyet tettek rá. Az oszlopon kötötték át, kb 15 perc alatt, bent kb 10 perc volt a mutatvány.

(#4131) Narxis válasza Vyndree (#4130) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nálunk újra kötötték pár évvel ezelőtt, igaz, az a koax kábel tényleg régi volt, még MATÁV-os időkben kaptuk. :) Szerintem szerelő válogatja. Nekem egyetlen jó tanácsom van, mindenki álljon a sarkára, szóljon ha valamit nem ért vagy az szerinte nem úgy van, vagy azt is meg kell nézni stb.

Thanos was right.

(#4132) meroly válasza Narxis (#4131) üzenetére


meroly
veterán

A baj hogy nem leszek otthon mikor jönnek, az ügyfélszolgálatost kérdeztem mikor időpontot egyeztetett, dehát szegénynek lövése se volt hozzá....

Impossible is nothing

(#4133) greyslay válasza c41r0^ (#4128) üzenetére


greyslay
aktív tag

(#4128) c41r0^ válasz: szerintem a te bajodat valami szakszerűtlen (el)kötés okozta zajosodás okozhatja, mérniük kellene jel/zaj viszonyt a kábeled végpontján, vagy valami alközpont hiba van a környéken, az alközpontban másik portra kéne "rádugatnod" magad

Igen én is a kábelben keresem a hibát, mert másra már nem tudok gondolni. Viszont amikor kikísértem a szerelőt, és mutatom neki a kábelt, meg a házba becsatlakozó dobozt, hogy mondom nem e ott a hiba, erre csak annyi volt a válasza hogy áhh ott nem lehet az jó bevan kötve az úgy rendben van, meg szart rá igazából.

A szomszédom kb. 30 méterre lakik, máshova vezet a kábele, neki az 5 mega mint mondtam olyan stabil, hogy hetente nem szakad meg kb.

"embertelen ember munka"

(#4134) meroly válasza Narxis (#4131) üzenetére


meroly
veterán

Még mindig nem teljesen értem. :F
A kis elosztó kütyüből lesz egy nagyobb, ami a telefon és a netet osztja ketté. Abból a net dugóból megy a koax a modembe? Akkor új modemem is lesz? Vagy hogy????

Impossible is nothing

(#4135) meroly


meroly
veterán

Csináltam egy ábrát a mostani adsl bekötésre:
[link]

Valaki lerajzolná nekem a kábelnetes bekötést úgy hogy ráírja hol lesz koax?
Köszönöm szépen előre is :R

Impossible is nothing

(#4136) kali válasza meroly (#4134) üzenetére


kali
legenda

korábban kábeles megoldást írtál, ott bemegy a koaxiális kábel egy home gateway eszközbe - ami egy modem + router kombó, például; epc3925 -, az pedig rendelkezik 4 lan és 2 telefonos csatival, illetve b/g/n wifi képes is!
a lan csatikra megy az iptv médiabox, illetve pc, noti...stb, a két telefonos csatira a telefon(ok), wifi útján pedig minden megfelelő eszköz felkapcsolódik!

[ Szerkesztve ]

(#4137) meroly válasza kali (#4136) üzenetére


meroly
veterán

És ezt az eszközt adják?
Az a gondom, hogy kb 15 méter megy most a kis elosztóból a modembe fel az emeletre.... és asztali géphez, tehát ott nincs wifi.
A LAN portokra mehet router is?
Vagy kidobhatom a frissen vásárolt routerem a kukába? :F

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#4138) wmati válasza meroly (#4137) üzenetére


wmati
addikt

A lan portokra mehet router, pc, iptv box ami jól esik

(#4139) meroly válasza wmati (#4138) üzenetére


meroly
veterán

Aham, akkor az jó, mert ha lent hagyom ezt a home gateway-t, akkor arra megy a lenti gép, plusz a szokásos kábel fel hozzám, rá a routerem, stb.
Kíváncsi vagyok milyen eszközt ad a szolgáltató....

Impossible is nothing

(#4140) wmati válasza meroly (#4139) üzenetére


wmati
addikt

Kábel nethez cisco epc3925 vagy van egy másik annyi különbséggel hogy nincs rajta telefon csatlakozó

(#4141) meroly válasza wmati (#4140) üzenetére


meroly
veterán

Kértünk telefont is, úgyhogy akkor ez lesz.... jó ez az eszköz?
Ahogy nézem ehhez már nem érdemes routert csatlakoztatni, elég okos kis kütyü...

Impossible is nothing

(#4142) wmati válasza meroly (#4141) üzenetére


wmati
addikt

Cisco termék ami egy elég magas minőségre utal szerintem ami most is így van, az hogy kicsit le van butítva szolgáltató által az más kérdés bár a wifi -je kicsit gyenge, az hogy raksz routert utána azt már neked kell eldöntened hogy kell e vagy nem

[ Szerkesztve ]

(#4143) meroly válasza wmati (#4142) üzenetére


meroly
veterán

Végülis nem kell, ha van benne wifi és ha mindent tudni fog a kis "hálózatom" mint előtte.

Impossible is nothing

(#4144) wmati válasza meroly (#4143) üzenetére


wmati
addikt

Van benne wifi csak nem olyan erős

(#4145) meroly válasza wmati (#4144) üzenetére


meroly
veterán

Megnézzük, addig nem adom el a routerem, ha gyenge akkor rákötöm azt is a hálózatra.

Impossible is nothing

(#4146) Rick4 válasza wmati (#4144) üzenetére


Rick4
félisten

Csak nem olyan erős? Olyan erős, hogy az asus wl-500w-m minipci-os 3 antennás wifijét 300mW-ra állítva még mindig magasról veri több falon keresztül...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4147) Rick4 válasza greyslay (#4133) üzenetére


Rick4
félisten

Ez szimplán lehet egy koax splitter is, ilyen gond nekem is volt. 10 perces meló...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4148) kali válasza Rick4 (#4146) üzenetére


kali
legenda

normális n szabványos és mimo képes külső antennás routerekkel, sajnos nem veszi fel a versenyt - persze azonos feltételek mellett használva, nem pedig n szabványos és mimo képes ellenoldallal tesztelve, ahol utóbbi képességet kihasználva jobb a kapcsolat, mint azonos ellenoldallal egy antennás és nem mimo képes, vagy csak g szabványos router mellett létrejött kapcsolatot tekintve!
a matematika és a fizika itt is érvényesül, hiszen a beépített kis antennák általában 1, 1.5, jobb esetben 2 dBi, illetve ezek kombinációja, de jobb esetben is csak 3 * 2 dBi, és ez külső antennás eszközöknél jellemzően 3 * 3 dBi!

[ Szerkesztve ]

(#4149) meroly válasza kali (#4148) üzenetére


meroly
veterán

Jó lesz az itthonra nekem, bőven sok is... ;)
Legalább végre lesz egy eszköz, aztán kész. Nem kell külön modem, router, száz kábel, stb, egy van ami megy a nagy gépbe, meg egy a telefonba, a többi wifi. Örülök hogy végre megszabadulok a sok madzagtól ;]
És ha gond van vele, legalább tudom mivel van a gond és nem kell találgatni, hogy most akkor csak a routeren keresztül nincs net, az romlott el, vagy amúgy sincs és a modem is szar... egybe van a dolog, ez tetszik benne.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#4150) Rick4 válasza kali (#4148) üzenetére


Rick4
félisten

Én csak azt tudom, hogy az én asus wl-500w-m amin tomato futott, és 300mW-ra volt állítva nekem ez a teljesítmény, az bizony 3 falon keresztül a ház másik végében nem dolgozott olyan jól, mint ez a router... És ez akármilyen számítás, képlet helyett konkrétabb dolog, jobban használható a másiknál és elég is ennyi.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.