Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4151) kali válasza meroly (#4149) üzenetére


kali
legenda

nekem is elég az epc3925, el is adtam a saját tl-wr941nd routert, de azt azért meg sem közelíti wifi szórás tekintetében, de nem is a lakótelepet akarom beszórni, a lakásban meg bőven elég a beépített antennás is!

Rick4; eltérő kategória - más szabvány, mimo képesség...stb - és így adott a különbség, de saját kategóriájában - azonos szabvány és mimo képesség mellett - már nem domborít annyira!

[ Szerkesztve ]

(#4152) kali válasza kali (#4151) üzenetére


kali
legenda

ja, hogy pontosítsak, a firmware verzió függvénye is, de nem emlékszem pontosan, hogy melyik módosított firmware verzió alatt nincs n képesség!?!? :(
amennyiben az fut, úgy pedig hiába a több antenna, nincs kihasználva! :(
gyári firmware mellett, biztosan jobb adott külső antennás asus router wifi szórása!

meroly; látatlanban nem nagyon lehet megmondani, majd kiderül a gyakorlatban...

[ Szerkesztve ]

(#4153) meroly válasza kali (#4151) üzenetére


meroly
veterán

Családi házban lakunk, az udvar 200 m2, bőven jó volt a d-link, de azért ez az epc is elviszi addig nem?
Meg az emeleten volt a router, de a pincében is volt még bőven 2 pálcika az erejéből.

Impossible is nothing

(#4154) wmati válasza meroly (#4153) üzenetére


wmati
addikt

epc jóval gyengébb a wifije gondolj bele nincs is rajta külső antenna

(#4155) meroly válasza wmati (#4154) üzenetére


meroly
veterán

Jó de azért két szinten 60-60 m2-t csak befed, különben mi értelme lenne?
Amúgy 100%, hogy ezt adják?
Csak mert itt nincs felsorolva.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#4156) wmati válasza meroly (#4155) üzenetére


wmati
addikt

Igen mostanság 3925 adják kábelnet mellé van egy hasnló Cisco is de szerintem azt már nem adják Senki nem fogja neked megmondani hogy nálad pont jó lesz e a wifi annyi mindentől függ

[ Szerkesztve ]

(#4157) meroly válasza wmati (#4156) üzenetére


meroly
veterán

Pff... mindegy, akkor majd kiderül, ha meg nem jó, még megvan a wifi routerem ;)
A modemet el is viszik?
Az ügyfélszolgálaton azt mondták, hogy minden marad és egy kis eszközt építenek a modem elé.... nagyon tudják a dolgukat úgy látszik ;]

Impossible is nothing

(#4158) wmati válasza meroly (#4157) üzenetére


wmati
addikt

Milyen internet ez ? adsl vagy kábelnet ? kábelnet mellé adnak cisco epc 3925
remélhetőleg tudják a dolguk

(#4159) meroly válasza wmati (#4158) üzenetére


meroly
veterán

DSL-ről térünk át kábelnetre.
Hát remélem tudják a dolguk a szerelők, ha a call centeres a műszaki részt annyira nem is tudja...

Impossible is nothing

(#4160) wmati válasza meroly (#4159) üzenetére


wmati
addikt

Nagyon jól teszitek hogy kábelnettre váltotok, kábelnet úgy néz ki hogy a koax hálózatra ráraknak egy modemet és kész régi dsl modemet ha a tied akkor marad

[ Szerkesztve ]

(#4161) szoszo75


szoszo75
aktív tag

Ki váltott mostanság a T-Fosnál/Home/ :D 120-as csomagra? Vélemények., tapasztalatok? Esti órákban hogy muzsikál? Mert itt örülhetek ha 18 óra után a max 80-90 közötti sebességet hozza. De van hogy még a 80-ra is nehezen tornázza fel magát, pedig korábban a 80-as csomag szinte mindig fullon működött csúcs idő ide vagy oda.. :o

DIGI 500 ról 1000-re

(#4162) wmati válasza szoszo75 (#4161) üzenetére


wmati
addikt

T hálózata nagyon kevés helyen megfelelő 120 internethez ettől függetlenül lehet hogy nálad más gond van Roli27 váltott nem rég

(#4163) meroly válasza wmati (#4160) üzenetére


meroly
veterán

Nem, a modem nem az enyém, de tőlem vihetik is, úgysincs rá szükség, nem?

Impossible is nothing

(#4164) wmati válasza meroly (#4163) üzenetére


wmati
addikt

Hát nem sok, ha le mondod a Dsl nettedet akkor max porfogónak

(#4165) #78121280 válasza wmati (#4162) üzenetére


#78121280
törölt tag

T-s fórumon már megtárgyaltuk szoszo75-el. :)

(#4161) szoszo75 Most ilyen.

(#4166) wmati válasza #78121280 (#4165) üzenetére


wmati
addikt

Megérezted hogy rólad van szó?

(#4167) #78121280 válasza wmati (#4166) üzenetére


#78121280
törölt tag

Nem. De folyamatosan figyelemmel kísérem a topikokat ha van időm. :)

(#4168) wmati válasza #78121280 (#4167) üzenetére


wmati
addikt

És hogy megy 120 net felétek mindig tartja a 120-at ?

(#4169) meroly válasza wmati (#4164) üzenetére


meroly
veterán

Ellehetetlenedik, nem kell lemondanom külön, azt mondták törlik.

Impossible is nothing

(#4170) #78121280 válasza wmati (#4168) üzenetére


#78121280
törölt tag

100 volt eddig a legrosszabb, de úgy vagyok vele ha meg van a 80 akkor már nekem megfelel.
Feltöltés az meg van fixen.
Talán a hosszú hétvégének is betudható a kilengés, többen tartózkodnak otthon nagyobb a forgalom.

(#4171) wmati válasza #78121280 (#4170) üzenetére


wmati
addikt

Erre fele érezhetően több gond van most remélem csak időszakos, eddig egy laza 400 pingem volt

(#4172) szoszo75 válasza #78121280 (#4165) üzenetére


szoszo75
aktív tag

Jó neked. A korábbi 80-as csomagommal nem volt gond/szegmentálás után persze/ egészen a váltásig. Az zavar nagyon ha a 80-as ment rendesen akkor a nagyobb csomagnál miért szenved sokszor hogy még a 80-at is elérje. Én azért egy stabil min. 100 körüli sebességgel lennék elégedett ennél a csomagnál. Mert ha esténként mindig csak ennyit bír akkor maradhattam volna a 80-as csomagnál mert az legalább ment rendesen és még kevesebbet is kellett fizetni érte. :W

DIGI 500 ról 1000-re

(#4173) Rick4 válasza kali (#4151) üzenetére


Rick4
félisten

Én se a szomszéd utcában akarok böngészni, nomeg az se menő, ha a nagy sugárzástól világít a fejem, ennek ellenére ha ismered a wl-500w-t, és melléteszed a cisco ep3925-öst, láthatod, egyikben milyen hosszú az antenna ( nem a műanyag ház, hanem a belseje) másikban vízszintesen lehet a teljes készülékhosszban antenna, nem? Mondom, házon belül, ugyanarról a pontról ugyanarra a pontra több falon keresztül egyik gyenge volt, és tételezzük fel, hogy a beállított mW érték valós érték, ezzel szemben a másik korrekten fogható mindenféle trükk nélkül....

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4174) kali válasza Rick4 (#4173) üzenetére


kali
legenda

ismerem mind a két típust, ezért is írtam, hogy alapban jobb az asus router wifi szórása!
a módosított firmware valós értékével kapcsolatban nem tudok nyilatkozni, de már olyatz is láttam, hogy nem javított, hanem rontott a dolgon - például amit írtam is, hogy nem működött a valós n szabványos szórás, így mimo sem, ami pedig - megfelelő ellenoldal esetén - fontos tényező a wifi kapcsolat szempontjából! persze fordítva is igaz lehet, de a te esetedben ez nem valószínű...
igaz, az asus nem a legnagyobb antennákkal szereli a típusat, sok routere csak 2dBi antennákat kap, amíg például egy olcsóbb tp-link 2 * 5dBi vagy 3 * 3dBi értékűekkel bír, de mindegy is, a lényeg az, hogy jellemzően jobb a külső kiépítés!
az epc3x25 esetében két kis belső lemezke az antenna; link, amíg a wl-500w esetében három külső adott; link

(#4175) mlinus válasza szoszo75 (#4172) üzenetére


mlinus
őstag

Ha maradtál volna 80-on se érné el a 80 mbitet a kapcsolatod csúcsidőben, mivel a környékeden valószinüleg többen váltottak nagyobb csomagra, ezért hamarabb elfogy a sávszél.

(#4176) Rick4 válasza kali (#4174) üzenetére


Rick4
félisten

Ha jobb, ha nem, nálam nem és ez tény... Több eszközzel, több asus firmware-rel, és főként már a második cisco routerrel kapom ugyanazokat az eredményeket...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4177) meroly


meroly
veterán

Bonyolódik a helyzetem. Segítsetek!

A szolgáltatási területen, ahol lakunk egy másik szolgáltató (vidanet) ad kábel tv előfizetést. A t-home-nál azt mondták a vidanet szerelők fognak kijönni bekötni. Gondolom akkor a kábelnet az ő kábelükön fog bejönni, jól értem?
Tehát mivel a lakásban mindenhol van kábel dugalj (minden szobában van tv), ezért teljesen mindegy lesz hogy a modemet hova rakom? Nagyban segítene a dolgokon ha így lenne.
Szerintetek?

Impossible is nothing

(#4178) Rick4 válasza meroly (#4177) üzenetére


Rick4
félisten

Azt nem tudni, hogy analóg, vagy digitális kábeltv szolgáltatást kapsz-e, de akármelyik szolgáltatást is kapod, a bejövő pontnál le lesz osztva, a jel internet-tv-rádió részre, tehát joggal gondolom, hogy ez a padláson lesz még, analóg tévénél így a teljes belső koaxrendszer nyomja az analógot, a modemet meg a leágazásról vezeted oda ahova szeretnéd.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4179) meroly válasza Rick4 (#4178) üzenetére


meroly
veterán

Kábel tv-t nem kapok, mert az marad a vidanetes, a t-home-tól csak netet rendeltem meg telefont.
Akkor tehát ha jól értem, a régi telefonkábel megszűnik, felejtsem is el, helyette a vidanet kábeljén fog jönni a padlásig a fő kábel. Ott lesz egy elosztó, egyiken megy a szokásos analóg tv szolgáltatás a tv készülékekbe, a másikon pedig a net a modembe? Akkor eddig jók vagyunk, mert a régi telefonkábel a földszinten volt, és fel kellett vinni az emeltre hogy szét tudjam routerrel osztani. Ha fentről indulunk, akkor már jók vagyunk, mert a feljövő telefonkábel az majd lemegy a telefonhoz és ami lement a lenti géphez, az ugyanúgy le fog menni, fent meg elosztom magamnak ahogy akarom :DDD

Impossible is nothing

(#4180) Rick4 válasza meroly (#4179) üzenetére


Rick4
félisten

A modem épp lehet a padláson is, vagy egy helyiségbe egy kábellel lehúzod, abból meg kijön egy madzag a telefonba és kész. Szóval célszerű még fent lerakni a modemet.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4181) meroly válasza Rick4 (#4180) üzenetére


meroly
veterán

Nemhogy célszerű, de én úgy szeretném alapból. A mostani modem/router páros helyén.

Impossible is nothing

(#4182) meroly


meroly
veterán

Nah megint gratulálok a T-nek!

Sikerült ma este lekapcsolniuk minket az adsl-ről, pedig a kábel bekötés 30-án lesz.
Méghogy zökkenőmentes az átállás.
Panaszt tettem.

Impossible is nothing

(#4183) kali válasza meroly (#4182) üzenetére


kali
legenda

az szép... :(

(#4184) meroly válasza kali (#4183) üzenetére


meroly
veterán

És holnap jönnek bekötni, persze nem leszek itthon, majd telefonon elnavigálom őket és remélem be is állítják mindegyik gépen, mert az itthoniak nem értenek hozzá.

Impossible is nothing

(#4185) Digital


Digital
addikt

Ma én is megrendeltem a T-Home-tól a 120/10-es netet.
Szegeden lakom, kábelen érkezik az áldás. Kíváncsi vagyok mit pirít!

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#4186) wmati válasza meroly (#4184) üzenetére


wmati
addikt

Csak elmondom hogy a szerelőknek annyi a dolga hogy lerakják a modemet esetleg iptv boxokat modem feljelentkezik esetleg saját laptoppal ellenőrzik és a szerelők elmennek nem fogják megnézni másik 20 gépen mi van mert ők csak anyit garantálnak hogy igen feljelentkezik a modem van net 1 gépen

(#4187) meroly válasza wmati (#4186) üzenetére


meroly
veterán

Remek, de mivel engem sz.patnak ezzel, annyit megtehetnek (tudom nem ők a hibásak, ők csak végrehajtók) hogy rácsekkolnak a másik gépre is.
Ennek úgy kell működnie amúgy, hogy ha egyszer be van állítva a kábelnet modem, akkor ha rádugom a gépet mennie kell? Nem kell "betárcsázni" mint a pppoe kapcsolatot? Tehát kvázi ha beállítják, az itthoniaknak nincs már teendőjük, ugye?

Impossible is nothing

(#4188) kali válasza meroly (#4187) üzenetére


kali
legenda

ez nem pppoe, nem kell betárcsázni, amennyiben a hgw beállításra kerül általuk, utána arra már csak rádugjátok a munkaállomásokat, és menni fognak automata beállítással!

(#4189) wmati válasza meroly (#4187) üzenetére


wmati
addikt

Itt semmi betárcsázós marhaság nincs modemet a szerelők regisztrálják az feljelentkezik a hálózatra és utána azonnal dughatod rá a gépeket ahogy jóé esik

(#4190) meroly válasza kali (#4188) üzenetére


meroly
veterán

és wmati:
köszi :R

Ha gondom van akkor reconnect hogy megy?

Impossible is nothing

(#4191) wmati válasza meroly (#4190) üzenetére


wmati
addikt

modem kikapcs vagy a modem belső felületén gombnyomásra

(#4192) meroly válasza wmati (#4191) üzenetére


meroly
veterán

Értem, köszi.

Impossible is nothing

(#4193) veze válasza meroly (#4181) üzenetére


veze
őstag

ott jobb lesz a hűtése is télen :D

(#4194) Rick4 válasza Digital (#4185) üzenetére


Rick4
félisten

Ha tegnap rendelted, nem tuti, hogy ma meglesz...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4195) #78121280 válasza Digital (#4185) üzenetére


#78121280
törölt tag

Úgy látom a 120/10 csomag elég népszerű lett. ;]

(#4196) Digital válasza Rick4 (#4194) üzenetére


Digital
addikt

Délután kettőkor kötöttem meg a szerződést, 5-kor már jött az sms a szolgáltatás élesítéséről!

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#4197) wmati válasza #78121280 (#4195) üzenetére


wmati
addikt

Nem lesz jó vége szerintem :N

[ Szerkesztve ]

(#4198) #78121280 válasza wmati (#4197) üzenetére


#78121280
törölt tag

Szerintem se. Már reggel/délelőtt se tudja tartani a 120 tempót, "csak" 60-80 néha felugrik 120-ra. :U

(#4199) gabeeen


gabeeen
tag

Bp. XV ker

[ Szerkesztve ]

(#4200) wmati válasza #78121280 (#4198) üzenetére


wmati
addikt

Gondolj bele nálam akadozik a net többi helyen még rosszabb

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.