- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- bambano: Bambanő háza tája
- Parci: Milyen mosógépet vegyek?
- Flashback: Építsünk PC-t akciós alkatrészekből, lassan. upd: 05.28
- GAI: Retro GPU-k mindörökké: a végleges koncepció, és a szereplők bemutatása
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- Ismerkedés a Zyxel NSA325 v2-vel
- sh4d0w: Árnyékos sarok
-
LOGOUT
Telekom (vezetékes telefon, IPTV, xDSL / kábelnet / optinet)
Új hozzászólás Aktív témák
-
dchard
veterán
válasz
Allien #27695 üzenetére
Erről beszéltem amikor azt mondtam: felnőtt emberek vagyunk. Mindenki meg tudja állapítani, hogy képes-e egy feladat elvégzésére, vagy sem.
A probléma az egész DSL-es témával az, hogy a Telekom is meg maga az iparág is eltolta ezt nagyon:
1. MÉg a relatíve fiatal vonalakat (igen azokról van szó amiket a telekomos DSL szolgáltatás megjelenése után húztak ki) is szarul, hibásan építették meg (lásd: földelt a légkábel de nincs a föld bekötve stb.).
2. Az iparág túl sokáig agonizált a VDSL2 bevezetésével, standardizálásával ezért későn jelentek meg rá az eszközök (jellemző az egész telecom szerktorra ami történt egyébként).
3. A G.INP és a G.Vector (aktív zajkizárás) szabványokkal szintén késtek, ezek alig 1-2 évesek, pedig rengeteget dobnak a hálózaton. Ha nem toltak volna el ennyi időt, akkor most jó eséllyel az ország nagy részén lenne 30-40megát tudó VDSL2 amin rendesen lehet IPTV-t, IP telefont meg internetet szolgáltatni. És van hozzá 5-10megabit feltöltés is.
Ehhez képest most gyakorlatilag szitokszó az ADSL. Pedig valójában jobb technológia, mint a DOCSIS, és sokkal olcsóbb az üvegnél. MOndhatni ez lehetne a szent grál, mert drágán gyors kapcsolatot (üveg) nem nehéz csinálni, de olcsón megfelelően gyors kapcsolatot csinálni már annál nagyobb kihívás, erre pedig a VDSL2 kiválóan alkalmas.
Dchard
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
Olvasd el az összefoglalót!
Szolgáltatók összehasonlítása ITT!
Jelszinteket ide írhatsz!
Kötbér kijátszására, annak elkerülésére segítséget kérni és ahhoz segítséget nyújtani szigorúan TILOS.
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- Szomorú jövőt vetít előre a dedikált GPU-knak a Jon Peddie Research
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Vicces képek
- Autós topik
- Energiaital topic
- Hunt: Showdown
- alza vélemények - tapasztalatok
- További aktív témák...
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i5 13400F 32/64GB RAM RX 7700 XT 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- 121 - Lenovo Legion Pro 5 (16ARX8) - AMD Ryzen 7 7745HX, RTX 4070 (48 hónap garancia!)
- Dell Latitude 8-11. gen i5, i7, all-in one szinte minden típus csalódásmentes, jó ár, garancia
- LG 65G4 - 65" OLED evo - 4K 144Hz & 0.1ms - MLA Plus - 3000 Nits - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium
- BESZÁMÍTÁS! Gamer számítógép Asus B150M i3 6100 16GB DDR4 240GB SSD GTX 1050 Ti 4GB Sharkoon 500W
Állásajánlatok
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest