Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Logoszféra  »  Szürke zóna

Hozzászólások

(#5905) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

Iszonyat naqyot szívtam a tegnapi szereléssel! :Y Levettem a kereket és először szemetelt az eső majd durván nekiállt szakadni. Gondoltam azt a fél órácskát amíg berakom a menetes perselyt kibírom és simán összeszerelem. Ezt csak úgy gondoltam! A perselyekben a menetet sírtam mire ezzel a vacak menetfúrókkal átvágtam. Mert nem volt elég kint átvágni amikor beütöttem a helyére annyit tömörödött a hüvely hogy nem kapott bele a csavar. Persze M9-es menetfúrót nálunk kapni? ÁÁÁÁ... Lehetetlen. Volt olyan barkácsbolt ahol még nem is hallottak erről a méretről. Azért átszenvedtem és összeraktam. Mire összeszereltem Szemit elállt az eső. Csak pár órácskát áztam, de semmi komoly csak mindenem tök vizes volt úgy hogy 1x hazajöttem átöltözni tetőtől talpig. Hiába próbáltam felkészülni de nem sikerült olyan szereléket vennem ami jó volt. Ha a perselyben valóban M9x1,25 menet lett volna és egy hajszállal nagyobb fúrószárat adnak a készletbe ami akkora lyukat készít hogy ne szűküljön be a persely akkor sima lett volna a szerelés. [link] Erről beszélek.
Délben elmentünk egy próbaútra ahol megnéztem unokatesómnál mit kell lambériázni. Ma már hozzá is látok az anyag lefestésének. Régóta húzódik hogy megcsinálom és eljött az ideje. Nem nagy munka de a héten letudom. Ha szerencsém van akkor már holnap végzek is vele. Jó volna mert ma elvileg elkészül a felvonóm 2. üteme amiben egy 1 és egy 2 méteres tag van benne plusz egy állítható forduló és egy új kocsi ami átmegy a kanyaron, és azt le szeretném festeni még pénteken. Szombatra elígérkeztem állványozni még a zsindelyezéses munkához hogy a tulajdonos le tudja festeni a fát és a csatornát.
Szép napot mindenkinek.

Útvonal

Fórumok  »  Logoszféra  »  Szürke zóna
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.