Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Logoszféra  »  Szürke zóna

Hozzászólások

(#5901) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

Tegnap elmentem beépíteni egy tetőkibúvót oda ahol pár éve készítettem a tetőt. Még hiányzott 20db hófogó amit beakaszgattam és a szomszéd alig egy éves tetőjére felmásztam megszámolni hány törött cserepe van amit az ácsokkal ki akar cseréltetni. Találkoztam pár érdekességgel amikor fent voltam. Még délig sem voltam és már jöttem is haza. Még este elmentünk randizni egyet kettesben a szerelmemmel a szokásos cukrászdába és hazafelé lemostuk Szemit. Már ráfért mert nagyon koszos volt.
Ma délelőtt mindenképpen rendet kell tennem a pincében mert óriás kupi van.
Szép napot mindenkinek.

(#5902) bim


bim
veterán

Jó reggelt

Tegnap délelőtt rendet raktam a pincében. 2 rossz tévét kivágtam a kuka mellé ami hamar el is tűnt onnan és 2 kinőtt bicó+az akkus sárga autó elajándékozásra került. Még Masniban vannak de legalább nem a pincében. Egész szép hely lett hogy ezek kikerültek. A maradékot elrendeztem és már el is férek. Elment egy óra vagy több is rá de megérte. Vannak polcok amihez nem mertem hozzá nyúlni mert maradék csavarok és kacatok vannak ott. Ez majd egy következő nekifutás lesz. Próbáltam egy helyre gyűjteni az autószerelési felszerelésemet mert nagyon úgy néz ki hogy hétfőn és kedden javítani fogom szeretett Szemimet. Kompletten rendbe akarom rakni az első futóművet fékestől.
Délután gyalázatos időmérő volt az RB. számára. Kíváncsi vagyok mi lesz a mai futamon.
Elvileg ma dől el hogy jövő héten mennem kell e segíteni srácnak tetőfelújítást csinálni, és ha igen mikortól. Ha nem kell menni akkor szerdától unokatesómnál lambériázok és szigetelek kicsit.
Szép napot mindenkinek.

(#5903) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

Tegnap szokásos vasárnapi délelőtt volt. Tamás atya megáldotta a tanulókat és a pedagógusokat a mise végén. Lehetett kérni áldást amire szerettek volna. Egy nyugdíjas "levitézlett pedagógus " (idézet tőle) kérte hogy ne engedjék be az iskolába a gender dolgokat. Fel is kaptam a fejemet mert az 5 gyerekem 1x sem kaptak a oviba/suliba semmilyen ilyen jellegű előadást. Vénásan hat a propaganda. ;]
Délután jó volt a káosz futam aminek a végét kocsiban néztem meg mert bementünk Adriért aki dolgozott. Nyilván mekiztünk egyet.
Ma autót fogok szerelni mert nem dőlt el hogy menni kell e a tetőfelújítást segíteni a srácnak. Terveim szerint ma a bal elejét újítom fel és holnap a jobb elejét. Ha nem kell menni a srácnak segíteni akkor unokatesómnál fogok lambériázni.
Szép napot mindenkinek.

(#5904) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

Tegnap reggel közösen elvittük a gyerekeket suliba és hazafelé bementem megvenni a kerékcsapágyat. Erre az oldalra Moog.-ot vettem. Másik oldalon talán Febi van. :F Megreggeliztem és utána mentem csak szétszedni az elejét. Nem kell mondanom hogy vért izzadtam minden egyes csavarral. Az állványcsonk összefogató csavar ami a másik oldalon elszakadt az most kijött de az állapota durva volt. [kép] Természetesen máshová fókuszált a telefon.
A szerszámok egy része amit vettem jól használható. Vettem gömbfejkinyomót: [kép] Ez szuper volt.
Vettem egy szétfeszítőt tanulva abból hogy az előző szerelésnél vért izzadva tudtam csak leszedni a csonkállványt a lengéscsillapítóról. [kép] Ez is ragyogóan működött.
A műhelyprés is kiválló volt pedig itt azért voltak kétségeim. [kép]
[kép] Most egybe kijött a csapágy és ez volt az állapota.
És ami szar volt. Vettem direkt menetes perselyt amivel a legyalázott menetet lehet felújítani a csonkállványban ami tartja a féknyerget. Nyilván VAG. csoportosat vettem amiben van menetfúró is és 10db. persely. Kiderült hogy nem 9x1,25-ös menet van bennük ami a hosszúkás csavaron és a menetfúrón is hanem vagy 9x0,75 vagy 9x1,5-ös. A könnyeim potyogtak mire átfúrtam a meneteket azzal az óriási melléfogásommal amit vettem. Ilyen gyalázatos menetmetsző készletet még nem fogtam a kezemben. A fúró menetvágó bordája elkezdett lekopni miközben próbáltam menetet varázsolni a perselybe. Majd attól eltörött a hajtószár hogy megpróbáltam megfeszíteni. Azért sikerült megoldanom nagy nehezen. [kép]
Ráment az egész napom erre az apró szerelésre. Megrángattam a lengéscsillapítót és a lengőkart is de semmi mozgást nem éreztem a szilentnél és a toronycsapágynál. Leszedtem a dob belső borítását is hogy megnézzem az állófűtés kályháját de az is fixen áll. Nem tudom a kotyogó hang honnan jöhet mert elvileg minden rendben van. :F
[kép] A végeredmény.
Ma a másik oldala jön. Itt szerencsémre csak a perselyezés van és a fékbetét és tárcsacsere. Igyekeznem kell mert el kell szaladnom az unokatestvéremhez felmérni a lambériázást és odarendezni az anyagot hogy tudjam holnap kezdeni. A tetőfelújításból nem lesz semmi mert megy a keverés.
Szép napot mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

(#5905) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

Iszonyat naqyot szívtam a tegnapi szereléssel! :Y Levettem a kereket és először szemetelt az eső majd durván nekiállt szakadni. Gondoltam azt a fél órácskát amíg berakom a menetes perselyt kibírom és simán összeszerelem. Ezt csak úgy gondoltam! A perselyekben a menetet sírtam mire ezzel a vacak menetfúrókkal átvágtam. Mert nem volt elég kint átvágni amikor beütöttem a helyére annyit tömörödött a hüvely hogy nem kapott bele a csavar. Persze M9-es menetfúrót nálunk kapni? ÁÁÁÁ... Lehetetlen. Volt olyan barkácsbolt ahol még nem is hallottak erről a méretről. Azért átszenvedtem és összeraktam. Mire összeszereltem Szemit elállt az eső. Csak pár órácskát áztam, de semmi komoly csak mindenem tök vizes volt úgy hogy 1x hazajöttem átöltözni tetőtől talpig. Hiába próbáltam felkészülni de nem sikerült olyan szereléket vennem ami jó volt. Ha a perselyben valóban M9x1,25 menet lett volna és egy hajszállal nagyobb fúrószárat adnak a készletbe ami akkora lyukat készít hogy ne szűküljön be a persely akkor sima lett volna a szerelés. [link] Erről beszélek.
Délben elmentünk egy próbaútra ahol megnéztem unokatesómnál mit kell lambériázni. Ma már hozzá is látok az anyag lefestésének. Régóta húzódik hogy megcsinálom és eljött az ideje. Nem nagy munka de a héten letudom. Ha szerencsém van akkor már holnap végzek is vele. Jó volna mert ma elvileg elkészül a felvonóm 2. üteme amiben egy 1 és egy 2 méteres tag van benne plusz egy állítható forduló és egy új kocsi ami átmegy a kanyaron, és azt le szeretném festeni még pénteken. Szombatra elígérkeztem állványozni még a zsindelyezéses munkához hogy a tulajdonos le tudja festeni a fát és a csatornát.
Szép napot mindenkinek.

(#5906) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

Tegnap délelőtt lefestettem a 25m2 lambériát fehérre. Ahogy számolgattam sajnos kevés lesz és lehet majd még kell 1-2 köteg hozzá. Délután felcsavaroztam a szarufa oldalára azokat a deszkákat ami a síkot adja hogy ne legyen olyan hullámos mint a Balaton.
Ma beszigetelem és lefóliázom , Majd megpróbálom elhasználni az összes lambériát amit hoztak hogy lássam mennyit kell még hozzá venni és lefesteni.
Sajnos nem készült el a felvonó. Majd talán ma lesz kész. :F
Az új bakancsban letoltam 12500 lépést és nem fájdult meg a talpam benne de azért nem tökéletes . Lehet kopnia kell neki hogy teljesen jó legyen.
Szép napot mindenkinek.

(#5907) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

Nem tölt be a win az asztali gépen és ezért nem tudtam írni tegnap naplót. Most is tabletről írok ami nem egyszerű. Befejeztem a lambériázást de a felvonó sajnos nincs teljesen kész. Csak a toldók hiányoznak. Hétfőn elkészül. Ma allvanyoznom kellene de eső lesz. Meglátjuk.
Szép napot mindenkinek.

(#5908) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

Tegnap délelőtt bőrig áztam az állványozás közben. Persze mikor befejeztük elállt.
Délután megprobálltam a PC. Meg össze szedni de valami h. Gondja van. Majd ma még próbálkozom.
Ma csak a szokásos vasárnapi menetrend lesz.
Szép napot mindenkinek.

(#5909) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

Sikerült megjavítanom az asztali gépemet. Úgy néz ki a HDD. adta meg magát. Azt pontosan nem tudom hogy az egész e vagy csak az a része ahol a rendszer volt. Kallódnak itthon merevlemezek amiből egyet kiválasztva kicseréltem és tettem rá rendszert. Már arról írok így no problem. Óriási szerencse hogy a g.mail gyűjti a jelszavakat mert gondban lennék ezekkel.
Tegnap a reggel szokásos volt és miután hazajöttem a géppel szenvedtem. Ma tulajdonképpen arra fogok várni hogy szóljanak a felvonósok hogy mehetek érte. Ez remélem délelőtt be fog következni és akkor délután le tudom alapozóval festeni. Kíváncsian várom hogy oldották meg a fordulót. Állítólag állítható és rögzíthető.
Közben családi életet élek. Elvisszük a gyerekeket suliba és veszünk pár dolgot a festéshez.
Szép napot mindenkinek.

(#5910) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

Sajnos tegnap még nem tudtam elmenni a felvonóért mert a srác aki a toldást gyártja nem jött még meg a szabiról. Remélem ma megoldódik a dolog mert nem marad időm lefesteni.
ha ma megjön az olaj Szemibe akkor még azt is le kell cserélnem. És csütörtökön már dobozolnom kell menni. Meglátjuk.
Szép napot mindenkinek.

(#5911) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

Tegnap reggel elvittük Boldit suliba és onnan elmentünk egy tárgyalásra oda ahol hétfőn kezdek. Igazából csak egy beszélgetés volt a tulajdonos nénivel aki jól megnézett magának. Elmeséltem mi és hogy fog történni. A fiától vállaltam a munkát aki itt fórumozik és így keveredtem oda. Egy elég nagy javítási munka ezért érthető hogy aggódott az anyukája.
Délután végre valahára mehettem a felvonóért de sajnos olyan későn hogy lefesteni már nem tudtam. Ez mára maradt. Reggel gyorsan lekenem alapozóval, délután pedig visszamegyek és lefújom feketére. A kanyart egész ötletesen megoldották és nagyon jónak tűnik, de nyilván használat közben fog kiderülni hogy mennyire használható. Akár egyenes elem is lehet belőle ha úgy alakulna.
Ma még lecserélem az olajat Szemiben. 8500km van benne és ha nekiállok messzire járni akkor emiatt nem akarom hogy kiessen a munkából. Most Motult vettem mert a LM. nem tett semmi olyat hozzá ami miatt megérné azt a plusz pénzt.
Szép napot mindenkinek.

(#5912) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

Tegnap festegettem és olajat cseréltem. Mivel a száradási időt kivártam ezért be is tartott egész nap a munka. Olajcsere közben átnéztem alulról a motorteret és sajnos elkezdett elég rendesen az olaj folyni a kormányműből. Sajnos ez aknás szerelés lenne ezért valszeg azzal majd szervizbe kell vinnem Szemit. Van egy kis cseppenés a főtengely végénél is de talán ki tudom védeni ha legközelebb maxlife.-ot veszek bele. [link] Volt egy kétszer amikor tiltás közelig elforgattam és lehet ez nem tett jót a tömítésnek. Ha vezérlés csere lesz akkor kicseréltetem ezt is.
Ma dobozolni megyek hogy előrébb araszoljak ott is, bár a kőművesek nagyon le vannak maradva.
Szép napot mindenkinek.

(#5913) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

Tegnap amit tudtam bedobozoltam a ragaljánál. Tulaj használt léceket hozott amit még ki kellett szegtelenítenem. Régi OSB.-t is fel kellett használnom de vett pár új táblát. Csóróság van. Még egy rakás munkát rám akart volna tolni hogy majd a végén elszámoljuk, de tartozik egy halom pénzzel ezért mondtam hogy előbb egyenlítse ki a tartozását és utána meglátjuk be tudom e vállalni. Kicsit duzzogott de ez van. Rá is kellett húznom hogy mindenhol ahol lehet végezzek.
Ma összekészítem a cuccokat amiket el akarok vinni a nagy tetőfelújításhoz és délután veszek ki egy futót amivel elfuvarozom őket. Viszek békát, felvonót, vasbakokat és pallókat és ami még eszembe jut menet közben.
Szép napot mindenkinek.

(#5914) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

Tegnap a sors úgy alakította hogy mégsem az anyagot vittem a munkahelyre hanem kiderült hogy a tetőfóliát kell elintézni hétfőre mert így hogy nem én rendeztem a cserepet teljesen kiment a fejemből hogy azt a cseréppel együtt hozzák. Csakhogy a cserép csak egy hét múlva érkezik mint ahogy kezdjük. Ilyenkor nagy szerencse hogy rendszermester vagyok és a területi képviselőmmel el tudtam intéztetni hogy levegyék a szállítmányról és lemenjünk érte Veszprémbe a gyárba hogy hétfőn kéznél legyen már. A gyárba más nem is mehet be csak kereskedő és rendszermester. Jó nagy szívás lett volna ha itt maradunk fólia nélkül.
Ma délelőtt Boldi sulijában családi nap lesz. Kirándulni mennek a szülők pedig addig paprikás krumplit főznek a gyerekeknek. Én csak egy picit leszek ott majd beugrok Fehérvárra csapágyat venni mert kiderült hogy a felvonó új kocsiján belső vezető görgőt nem raktak és valahogy pótolnom kell ezt. Amint megvettem megyek is vissza a rendezvényre. Délután a Móri bornapra megyünk ki a vurstliba és valami vásárfiát venni a gyerekeknek.
Szép napot mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

(#5915) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

Tegnap egész délelőtt csapatépítőn voltunk a gyerekekkel. Legalább megismerkedtünk pár szülővel, de igazán csak egy párral beszélgettem amíg szerelmem és a lányok az első osztályosokhoz csatlakozva harci túráztak az erdőben. Nyilván anya azért kellett ha Boldink elfárad akkor fel tudja venni és cipelni. Szerencsére csak egy rövid szakaszon kellett vinnie ahol meredeken emelkedett az út pedig 3 órát voltak el. Én gyorsan beszaladtam addig Fehérvárra csapágyakat venni mert valamiért a mostani felvonó kocsijára nem tettek oldaltartó görgőket amit délután pótolnom kell.
Délután bornapoztunk. Egy halom pénzt elköltöttünk a vurstliban de megérte mert a gyerekek nagyon jól érezték magukat.
Ma délelőtt szokásos menet apámnál és a misén. Utána itthon leszek egy kicsit és elmegyek a felvonó kocsiját megpróbálom megberhelni és késő délután elmegyek egy futóért megpakolni mindenféle cuccal amit holnap reggel vinni akarok.
Szép napot mindnekinek.

(#5916) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

Tegnap a délelőtt szokásos vasárnapi menetrend volt délután pedig kicsit reszelgettem még a felvonót. A fordulót kellett igazgatni és a kocsira szereltem vezető görgőket. Sötétedéskor még pakoltam az utánfutóra mindenféle dolgot ami kellhet a mai munkakezdéshez. Ma van a napja amikor egy nagyon hosszú tetőfelújításnak állok neki. Sok cserép le, mindent lesöprünk a szerkezetről és utána új fólia és léc, majd a végén új cserép vissza.
Szép napot mindenkinek.

(#5917) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

Kicsit bealudtunk ma ezért nem sok mindenre jut időm. Mivel messze dolgozok ezért korábban is kell indulnom. Elkezdtük lebontani a héjazatot de lassan haladunk mert iszonyat sok cserép van négyzetméterenként ebből a hódfarkúból a duplafedés miatt. Jól jön a felvonó mert anélkül törötten érkezne le nagy része a cserépnek.
Tegnap extra szülői értekezlet volt Boldinál mert a fiúk nagyon rosszak. Boldi nem verekedik de ő meg állítólag feláll órán és sétálgat . Ennek lesznek itthon következményei....
Ma bontás folyt köv. Remélem délelőtt le tudjuk szedni erről az oldalról a maradékot és neki tudunk állni a fóliázásnak.
Szép napot mindenkinek.

(#5918) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

Tegnap a belső oldalról lebontottuk az összes cserepet. Sajnos az aljáról le kellett szedni a lambériát hogy zsinórhoz rendbe tudjuk rakni és itt elakadtunk mert nem készültem gyalugéppel. Mondjuk vége is lett a napnak. Ma remélem be tudjuk fóliázni és lécezni hogy holnap a másik oldalának neki tudjunk állni.
Szép napot mindenkinek.

(#5919) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

Az ereszvonalat rendbe raktuk és visszacsavaroztam a lambériát. Volt ott minden. Vágni is kellett a szarufákból mert mint a hullámvasút olyan volt. Utána már tudtunk picit fóliázni is. Ma egyedül leszek mert a tulajdonos srác dolgozik a munkahelyén. Folytatom a fóliázást és lécezést. Ha marad időm rá akkor lebontom a másik oldalról a csatornát.
Szép napot mindenkinek.

(#5920) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

Tegnap egyedül dolgoztam mert a srác aki szokott velem járni nem jött. Fóliáztam és léceztem, délután pedig nekiálltam a hátsó oldal bontásának. Ez az északi oldal és cefet állapotban van itt a cserép plusz léc is. Azért az elég ciki hogy 20 évet bírt a tatai hódfarkú cserép. Remélem ma sikerül leszedni az összes cserepet erről az oldalról és talán még a lécezést is ha minden jól megy.
Szép napot mindenkinek.

(#5921) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

Tegnap egész nap a cserepet szedtük lefelé. A cserép állapota 20 év után. [kép]
[kép] És alatta a léc ilyen volt. [kép] Kész életveszély menni rajta.
A felvonómon először ment élesben a forduló és egész jól vizsgázott. Kellene még 2db. 1 méteres elem mert ezeken a léceken meglehetősen veszélyes a 2 méteres elemet hozzáépíteni a felvonóhoz. [kép]
Ma sem fogok unatkozni mert el kell mennem lebontani és elhordani az állványt a zsindelyes háztól. Na nem az összeset csak ami az utcán van és a ház elején. Ezzel el is megy a délelőttöm. Ígéret van egy kis pénzre is a pesti munkából de nem élem bele magamat mert ilyenkor szoktam pofára esni.
Szép napot mindenkinek.

(#5922) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

Tegnap végül 2 re értem haza mert az állványbontás előtt még el kellett mennem a polikarbonátos beállóhoz mert lejött az alu U profil a tetejéről és vissza kellett raknom rá. Kifúrtam és odacsavaroztam hogy többet ilyen ne forduljon elő ,bár elvileg ez nem történhetett volna meg.
Nagyon kifárasztott az állvány elhurcolása és Szemi is megszenvedett vele. Délután már pihentem.
Ma szokásos vasárnap sok pihenővel hogy regenerálódjak.
Szép napot mindenkinek.

(#5923) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

Tegnap semmi érdekes nem történt velünk. Délelőtt elment apámra és a misére, délután pedig pihentem. Este még elmentünk sütizni kettesben szerelmemmel hogy kicsit legyek vele is. Mindkettőnknek szüksége van erre a kis közös időre és ahányszor csak tudunk együtt vagyunk.
Ma folytatjuk a cserép leszedését a garázson és az aljával is tudunk talán foglalkozni kicsit. Meglátjuk mi fér majd bele az időbe.
Szép napot mindenkinek.

(#5924) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

Tegnap folytatódott a bontás építés. Ez egy piszok lassú folyamat amiben csak apránként tudunk előre araszolni. MA egyedül leszek, de úgy néz ki sikerül egy fix embert szereznem jövő héttől. Ma felhívom és pontosítok.
Tegnap szervizben volt Csillag. Kiírta hogy vigyük be és ha már bent volt átnézettük. Most rendes hivatalos helyre vittük ahol be is írták a szervizkönyvbe hogy lecserélték az olajat. Érdekes módon nem került egy forinttal se többe mint a zugműhelyekben ahová eddig hordtuk. Úgy látom hogy a továbbiakban ide fogjuk hordani. Nemsokára vezérléscsere amire kaptunk is árajánlatot. Nem olcsó de ezen nem akarok szarozni. Az átnézés eredménye az lett hogy minden rendben van az autóval és semmi javítást nem igényel. A hűtővíz minimum alatt volt azt feltöltötték és kicserélték azt a helyzetjelző izzót amit eddig senki nem akart kicserélni mert sok bontással járt volna. Így hogy szerelmem napi szinten jár vele Boldival, érezhetően jobban megy. Sokat jelentett neki hogy napi használatba került a heti/kétheti használattal szemben.
Ma fóliázás lécezés egyedül. Vidám napom lesz de semmi extra. Már hozzá szoktam ehhez.
Szép napot mindenkinek.

(#5925) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

Tegnap kicsit építettem és bontottam. Megjött a cserép ami 27 raklapon érkezett. Most tele lett az udvar és mindenhol az van. Remélem ma be tudom fóliázni és lécezni ezt a felét és akkor nagyjából kész lesz a garázs.
Tegnap megérkezett az új szerzeményem. Hozzájutottam jó áron egy újszerű Makita 5103R-hez. Ez egy 100mm átérő körfűrész. Van már régóta egy 5104s is ami ugyanennek a továbbfejlesztett változata de annyira jó árban volt hogy nem volt szívem ott hagyni. Tartaléknak jó lesz.
A héten csak pénteken tud segíteni a tulajdonos addig ki kell húznom. Elvileg jövő héttől lesz segítségem de nem akarom elkiabálni.
Szép napot mindenkinek.

(#5926) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

Tegnap bontottam és építettem is. sikerült befejeznem a végleges fóliázást és ma még felütök pár lécet a tetejére majd kiegyengetem a síkot. Délig itt vagyok és utána átmegyek a pesti tetőnél kivitték a kéményt amit körbe kell léceznem és fóliáznom. Ott ér véget a napom.
Szép napot mindnekinek.

(#5927) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

Tegnap délelőtt befejeztem a garázs feletti rész lécezését és kiegyengettem a síkot. Délután elmentem Pestre és körbezártam a két db. fém kéményt lécezéssel. Ha tudom hogy így oldják meg a kéményesek akkor simán áthúztam volna a fóliát és beléceztem volna előre mindent és ahová esik a kémény ott elvágják azt az 1 db. lécet.
Ma elindulunk hátrafelé a főépületen és lebontjuk végig a ragalján a csatornát és az alsó pár sor cserepet. zsinórhoz levágjuk és kiegyengetjük a síkot majd visszalambériázunk. Ez a terv és majd meglátjuk mit tudunk ebből végrehajtani.
Szép napot mindnekinek.

(#5928) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

Tegnap megépítettük az állványt a hátsó részre végig és leszedtük az alsó 4 sor cserepet. Sajnos a szélső szarufa vége elporladt amit valahogy ki kell javítani. Öröm és boldogság önti el ilyenkor a szívemet de ilyenek ezek a javítások. [kép] Ezt csak úgy ide teszem hogy mikkel találkozok. :DDD
De a tegnapelőtti kéményes "ajándékától" is megdobbant a szívem. ... [kép]
Ma extrakorán indulok mert végeznem kell 5 tetőablak cseréjével haveréknál. Jövő hétvégére nem vállalok semmit mert már kezdek kipurcanni.
Szép napot mindnekinek.

(#5929) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

Tegnap korán indultam és nagy szerencsémre pont ugyanolyan ablakot vettek haveromék amilyen be volt építve és ezért szinte semmit nem kellett nem kellett alakítani az ablakcserénél. 2.-re végeztünk mind az 5 ablakkal és már jöttem is haza. Már nagyon rám fér a pihenés mert kipurcantam teljesen. Jövő hétvégén nem akarok dolgozni hanem csak pihenni. Kitakarítom és lemosom Szemit és ennyi.
Ma reggel velem jön az én Mónikám is apámhoz. Amíg én misézek addig ő elmegy vásárolni és visszajön értem. Gyerekekre Adri és Cula vigyáz mert itt aludt nálunk.
Szép napot mindenkinek.

(#5930) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

Úgy elment ez a tegnapi nap mintha nem is lett volna. Délre értünk haza szerelmemmel. Legalább kicsit együtt voltunk a nagy rohanásban. Délután pihentem és már este is lett.
MA már lesz emberem ha minden igaz. Remélem nem vág át mert már bejelentettem. Folytatjuk a pénteken megkezdett alsó részt és ha azzal végeztünk átalakítjuk a felvonót. A ragalja 3 méteren van, de vagy 3 vagy 2 méteres taggal tudunk kezdeni de arra még rájön a forduló is ami nagyjából 50cm. Tehát a két méteressel nyitunk + a forduló, és rá kell aplikálni még 2db. állítható állványtalpat amivel pontosan be lehet állítani a megfelelő hosszt. Tervem van de nem tudom jó lesz e az elképzelésem.
Szép napot mindenkinek.

(#5931) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

Tegnap nagyon megszenvedtünk hogy egyenesre kihozzuk az ereszvonalat. A 20 méteren volt egy gödör és ami rosszabb egy 8 méteres domb is volt. Itt nem keveset kellett levágni a szarufa tetejéből. Nem is értem hogy sikerült ezt beletenni . Még a felvonó átalakításra sem maradt idő. Ma már kicsit fóliázunk is és lécezünk.Természetesen némi cserépbontás is lesz majd.
Szép napot mindenkinek.

(#5932) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

Tegnap kicsit fóliáztunk és léceztünk. Délután még leszedtünk egy kis cserepet is. Ma többet fogunk bontani mint építeni de valahogy terület kell a továbbhaladáshoz.
Tegnap lejárt az államkötvényünk és már csak 6,5% -os kamatra tudtam újra lekötni. Hol van már az év eleji 14,5%... Nagyjából ennyit az infláció feletti kamatszintről. Legközelebb majd akkor lesz magas ismét ha kijön az éves inflációadat ami nagyjából 18% körül alakul. Kíváncsian várom arra mit fognak majd adni. :F A hozamot visszautaltam és abból fogjuk rendbe tenni az autókat. Csillagnak vezérléscsere lesz 30.-án és majd nekem is ugyanez lesz aktuális ha ki tudom majd venni a melóból. Meglátjuk mi lesz.
Szép napot mindenkinek.

(#5933) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

Tegnap az első kutyaól egyik felét bontottuk le. Nem nagyon vacakoltak régen külön vápakészítéssel ezeknél a kiszögeléseknél ezért most szívunk. Ma lebontjuk a másik felét mert a vápapalló fenti összevágásához kell az is. Még holnap túl szeretnék jutni ezen az első kutyaólon hogy lássam menyi időt vesz igénybe az alapmunkálat. Nyilván majd vissza kell térni ide lambériázni de ha már rajta van az új fólia nem kell félni az ázástól.
Szép napot mindenkinek.

(#5934) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

Folytatódik a bontás és építés. Lassan de biztosan haladunk előre. Nagyon messze van még a vége. Csinálgatjuk és fogy. Tulajdonképpen azért is haladunk lassabban mert mindig takargatni kell és nem tudunk egyszerre akkora adagot lebontani ami a gyorsabb haladást támogatná.
Már nagyon várom hogy leteljen a hét mert az előző hétvégéken nem tudtam pihenni de ezt most pótolom.
Szép napot mindenkinek.

(#5935) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

Tegnap befejeztük az első kutyaól tetejét és némi szegés is belefért a napba. Most keddig pihenő. Egyedül a kocsit szeretném kitakarítani mert rettenetes állapotok uralkodnak benne de más tervem nincs.
Szép napot mindenkinek.

(#5936) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

Tegnap pont addig el is jutottam hogy kipakoljam a kocsiból a felesleges cuccokat ami nem kell a mostani munkához de porszívózásra nem volt jó az idő. Majd ma miséről hazafelé miután elmegyek megnézni egy munkát és onnan jövök, megállok takarítani.
Tegnap délután elmentünk apámhoz a gyerekekkel. Kicsit unokázott az öreg aminek mindig nagyon örül. Majd ma meghallgatom tőle milyen szépek és okosak a gyerekek és mekkorát nőttek abban a kb. 1 hónapban amióta nem látta őket.
Szép napot mindenkinek.

(#5937) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

A tegnap délelőttöm teljesen elment a szokásos apám és mise utáni munkamegbeszéléssel. Mivel esett az eső az autó takarítása délutánra csúszott. Már nagyon ráfért és nem is tudtam tökéletesen megoldani mert vacak volt a mosóban a porszívó és nem volt százasom. Le is mostam ha már ott voltam de gondolom az esti eső nem tett jót ennek.
Ma elmegyünk Sárvárra egyet pancsolni. Culát is visszük magunkkal így talán kicsit tudunk kettesben is lenni szerelmemmel.
Szép napot mindenkinek.

(#5938) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

Tegnap kellemesen elfáradtunk a fürdőzésben. Mindenki nagyon élvezte, főleg a gyerekek. [kép]
Ma vissza a darálóba. Úgy néz ki cserepezni fogunk miután visszaépítettük a két tetőablakot amit kiszereltem még az elején.
Szép napot mindenkinek.

(#5939) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

Tegnap leszegtük a garázs elejét és lecserepeztük a hátsó oldalát. Mivel nincs szegélycserép ezért a szélső sor kimaradt és az alsó sort se lehetett felrakni mert nem tudtam az alsó részt kialakítani csavarhiány miatt.
Ma a belső oldalt cserepezzük, ha eláll az eső mert most épp szakad.
Szép napot mindenkinek.

(#5940) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

Tegnap egész hamar elállt az eső ezért el tudtunk menni cserepezni. Lefedtük a javát a garázsnak bár szívem szerint megvártam volna míg ideér a szegélycserép. Ez volt a határozott kérés ami ellen nehéz volt bármit is tenni. Ma folytatjuk a bontás-építés folyamatot.Nagy részt nem szedhetünk szét mert ismét nagy esőzés jön és nem lehet nyitva hagyni a tetőt.
Szép napot mindenkinek.

(#5941) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

Tegnap tovább araszoltunk a bontás-építésben. Az a szerencsénk hogy a kutyaólak közel vannak egymáshoz és így elég jól tudunk szakaszolni. Nagyjából itt ki is merül minden pozitív dolog ennél a tetőnél.
Ma szakad az eső ezért szerintem nem fogunk menni.
Szép napot mindenkinek.

Útvonal

Fórumok  »  Logoszféra  »  Szürke zóna
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.