Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  SZTE Infósok topicja

Hozzászólások

(#3851) 8nemesis8 válasza snow.man (#3842) üzenetére


8nemesis8
veterán

C# mérnök infón nem tudod van e?
Mert így hirtelen nem rémlik, hogy tanulni fogom!?

[ Szerkesztve ]

(#3852) 8nemesis8 válasza corinne (#3844) üzenetére


8nemesis8
veterán

Szerintem nem volt baj, hogy csúsztam progalapból eljutottam elsőre vizsgára de semmit nem értettem.Most elég keményen megtanultam megértettem a dolgokat és ez előnyömre vált prog1nél is ami megint nagyon jó lett.
De ha nem buksz semmiből, akkor esetleg érdemes lehet diplomamunka előtt halasztani.

(#3853) 8nemesis8 válasza Tottu (#3850) üzenetére


8nemesis8
veterán

Igaz.
Ilyen interjún mi kerül elő?
Nyelvtudás?Szakmai kérdések, feladatok?

(#3854) Tottu válasza 8nemesis8 (#3853) üzenetére


Tottu
senior tag

Először az önéletrajzodon mentek végig belemélyedve a szakmai tapasztalatokba (esetleg bemutathatod, hogy mit csináltál amire büszke vagy). Ha még nem szereztél gyakorlatot akkor jön a "mi érdekelt legjobban az egyetemen" kérdés.
Egyelőre 1 cégnél került elő az idegennyelv, ott beszélgetni is kellett egy kicsit szintén a szakmai dolgokról. A nyelvtudás egyébként nagyon fontos, van olyan ismerősöm akit azért nem vettek fel egy adott munkahelyre, mert nem volt valami erős az angol nyelvtudása és a cégen belüli képzés angolul lett volna. (Ha egy új céghez kerülsz ott pedig tuti új dolgokat kell, és fogsz tanulni)
Tesztet még nem kellett sehol se kitöltenem (majd köv. héten :) ), de snow.man bolgján találsz párat.
Egyébként biztos minden cégnél előkerül egy bizonyos teszt a szakmai jártasság felméréséhez, ha komolyan keresnek embereket. Ezt sajnos még nem tapasztaltam, de ahogy mondtam is, nem nagyon kerestek embereket ott ahol voltam.

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#3855) 8nemesis8 válasza Tottu (#3854) üzenetére


8nemesis8
veterán

Köszi.
A blogban már olvastam a tesztet, hát elég kevésre tudok válaszolni, de még sok mindent csak most fogok tanulni abból.
Hát igen nem hátrány az idegennyelv ismeret, pláne ha azon a nyelven megy minden akkor tény, hogy elengedhetetlen.

(#3856) tlac


tlac
nagyúr

Aki dolgozni akar suli mellett, az érdeklődjön a tanszékeken is, ott is szoktak munkák lenni. Ezek mind kötetlen munkaidőben mennek, sőt vizsgaidőszakban, ha nem sürgős a feladat, akkor kicsit lehet pihentetni is.

(#3857) Putbill


Putbill
csendes tag

A nyelvtudás nagyon fontos, szinte kizárólag angol. Referenciát egyetem alatt is lehet szerezni, szépen el kell tenni minden nagyobb projektmunkát, vagy nyáron kitalálni és megvalósítani saját ötleteket, szakdogához írott programot faszán megírni satöbbi. Lényeges, hogy tudjál csapatban dolgozni, mert hiába vagy zseni, ha teljesen antiszociális vagy - ez ki fog derülni, bár sokszor csak miután felvettek, de általában 3 hónap a próbaidő. Van még egy olyan tényező, amit nem nagyon lehet alakítani: a személyes szimpátia, ez sokszor el tudja dönteni a felvétel kimenetelét. Aztán a CV-be lehetőleg csak az igazat szabad beírni, főleg nyelvtudás esetén, nem kell nagyképűsködni. Vannak helyek, ahol szeretik a lányokat, hogy javítsák az ivararányt. Demonstrátorság nem hiszem, hogy számít, de mindenképpen be lehet írni a CV-be.

(#3858) phantom88


phantom88
tag

Államilag finanszírozott Nappali MSc-re Hány évig lehet BSc után jelentkezni?

Mert lehet nyelvvizsga miatt én nem tudok egyből MSc-re menni és inkább BSc után 1 évig dolgoznék, majd visszajönnék MSc-re, de azért fontos lenne, hogy ne nekem kelljen fizetni.

Rock, paper, scissors, lizard, Spock..... http://www.youtube.com/watch?v=_4PFWow-q1s

(#3859) Putbill válasza phantom88 (#3858) üzenetére


Putbill
csendes tag

szerintem nincs ilyen időkorlát

(#3860) frnc


frnc
újonc

nem tudna nekem valaki belinkelni egy gazdinfós előfeltétel honlapot vagy táblázatot?

(#3861) corinne válasza frnc (#3860) üzenetére


corinne
újonc

[link]

:)

(#3862) frnc


frnc
újonc

köszi de már találtam közben de én ilyenre gondoltam mint a twisterrob mert ott legalább nem kell bogarászni semmit csak az a baj h nincs minden rajta

(#3863) Minty


Minty
csendes tag

Szerintem abban benne van a gazdinfó is. (Régebben azt hiszem, tényleg nem volt.) [link]

(#3864) Lollita


Lollita
csendes tag

hello! nem emlékszem, hogy aztán született-e megoldás a kérdésre, de én ma megkérdeztem a TO-n, hogy mi van, ha minden tárgyam megvan, kivéve a záróvizsga. Azt mondták, hogy tényleg passzív félévre tesznek akkor, mert már meg van az abszolutórium.
Szóval ma mennék logikából, végre tanultam rá, és nem szabad sikerülnie... LOL

[ Szerkesztve ]

(#3865) Arhquis válasza Lollita (#3864) üzenetére


Arhquis
aktív tag

Marha nehéz lesz nem sikerültre megírni :D

Mellesleg őszinte részvétem, sz@r érzés lehet... :S

(#3866) Szögecs


Szögecs
csendes tag

Ha mérnök infón szereztem 40 kreditet, de úgy, hogy ebbe beletartoznak SZV-k is (ezek nélkül csak 24), akkor maradok államin vagy átsorolnak fizetőre?

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#3867) MrTurner


MrTurner
csendes tag

OFF

így vizsgaidőszak végefelé, az ember megengedhet magának ezt-azt. Unalmasabb, felhős/esős napokon pedig a travian se rossz elfoglaltság. Mivel kijött az új verzió (3.5) néhány hasznos újítással, bátorkodom ide szpamolni a linkemet, lehet tenni egy próbát :)

http://www.travian.hu/?uc=hu8_7100

Sima szerón 75, speeden 250ig kéne elvinni (legalább), előre is kösz ha vki bepróbálja :)

/OFF

(#3868) Arhquis válasza Szögecs (#3866) üzenetére


Arhquis
aktív tag

6.6. A hallgató nem folytathatja államilag támogatott képzésben a tanulmányait, és költségtérítésessé
válik, ha a képzési időszak felét követő leckekönyv-zárási időszak végéig a képesítési és
kimeneti követelménye szerinti kreditmennyiség negyedénél (25%) kevesebb kreditet teljesített.
(Hatályos a tanulmányaikat 2007. 09. 01-jét megelőzően megkezdett hallgatókra, illetve
azon hallgatókra, akik átvételre, szakcserére, korábbi tanulmányok folytatására engedélyt kaptak,
és az engedély a hallgatói jogviszony folytonosságát kimondja.)
6.7. A hallgató nem folytathatja államilag támogatott képzésben a tanulmányait, és költségtérítéses
státuszba kell sorolni, ha az utolsó két bejelentkezett félévben nem teljesítette az ajánlott tantervében
előírt éves kreditmennyiség legalább 50%-át. Az átsorolás alól mentesülnek az összesített
korrigált kreditindex alapján képezet rangsorban az átsorolandók közötti legjobb hallgatók
akkor, ha az FTV 55. §-a (1) bekezdésében foglalt szabály alapján az átsorolandó hallgatói
létszám felettinek minősülnek.
Az összesített korrigált kreditindex alapján képezett rangsort itt, és minden erre a mutatóra
épülő egyetemi szintű sorrend készítésekor karonként – felsőfokú szakképzés esetén szakokra,
minden más területen képzési ágakra a Hallgatói Önkormányzat által megállapított elvek alapján,
a Hallgatói Szolgáltató Iroda által számított sorrend szerint – kell meghatározni, majd
egyetemi szintre összesíteni.
Hatályos a 2007/2008. tanévben beiratkozó első évfolyamos hallgatókra, felmenő rendszerben.

(#3869) Szögecs válasza Arhquis (#3868) üzenetére


Szögecs
csendes tag

Mennyi az előírt éves kreditmennyiség? :D És ez a kötelezőkre vonatkozik, vagy csak általánosságban van meghatározva a kreditmennyiség és bármiből teljesíthetem?

May the Force be with you!

(#3870) Arhquis válasza Szögecs (#3869) üzenetére


Arhquis
aktív tag

AZ előírt kreditmennyiség = összes teljesítendő kreditmennyiség ( 6 féléves bsc általában 180 kredit) osztva az évek számával.

Nekem, mint prog terv infesnek ez 180/3=60 -> 60/2=30 -> egymást követő két félévben minimum 30 kredit kell!

Hogy neked mennyi, azt etr-ben tudod megnézni.

A második kérdésedre sajnos nem tudok érdemben válaszolni. De mivel kell speckoll, és szabadon választott is a 180 kredit eléréséhez, felteszem beleszámít ez is.

(#3871) Szögecs válasza Arhquis (#3870) üzenetére


Szögecs
csendes tag

Köszkösz!

May the Force be with you!

(#3872) dekac válasza Szögecs (#3871) üzenetére


dekac
tag

augusztusban úgyis menni fog levél, hogy áttettek-e... :DDD

(#3873) mike90


mike90
újonc

Sziasztok! Tudna nekem némi infoval szolgálni valaki, ugyanis most tipródom a sorrendmódosításon, most felvételizem. Szegeden a gazdinfot szeretném megjelölni, de azt hallottam, hogy nagyon szívatós egy kar, nagyon nagy a bukási arány és szinte lehetetlen elvégezni. Én nem tanultam az infot emelt szinten és nem tudok programozni sem. Mit gondoltok van-e értelme idejönni, ilyen előképzettség nélkül fogom-e bírni. Mennyire végezhető el ez a szak.? Ha adnátok némi útbaigazítást, nagyon megköszönném.

(#3874) MrTurner válasza mike90 (#3873) üzenetére


MrTurner
csendes tag

én úgy tudom, hogy TTIK-n 3 azaz három szak létezik: mérnök infó, progmat és gazdinfó.

A progmat mint azt a neve is mondja legfőképp programozásból és matematikából/logikából áll. Ide nem árt, ha az ember már tanult előtte programozást, de ha valaki úgy jön, hogy semmit nem tud róla, viszont szorgalmas, akkor itt sem lesz gondja, mivel mindent az alapoktól tanítanak.

A mérnöki infó, nos ez szerintem nehezebb, mivel ugyanazt tanulod első évben mint az előző szakon, de bónuszként van még fizika és elektronika és egy-két gazdasági tantárgy is. Ha van affinitásod ezekhez a tárgyakhoz, akkor ez a te szakod, de ne feledd itt is van jócskán programozás.

Végül a gazdinfó. Szerintem a három közül ez a legkönnyebb, de ez az első évben nem fog feltünni, mivel mindhárom szakon ugyanazt tanulják az emberek az első évben minimális eltérésekkel. Szal programozás nélkül itt sem fogsz boldogulni. Szerény véleményem szerint neked erre kéne jelentkezned ha úgy döntesz ide jönnél.

Mondjuk én "infós" középsuliba jártam, de az infó órák annó netezésből és titkárnő-képző tanfolyamokból (microsoft office...) álltak. Volt persze 2 programozás óránk is, ahol a Turbo Pascal alapjaival ismerkedtünk meg, ami épp csak arra volt jó, hogy a ciklusokat megtanuljuk. Az egyetemen már a C nyelv, majd másodikban a Java lesz, amiket én is itt ismertem meg, mégis leraktam őket, szal annyira nem gáz.

Szivatós tárgyak első szemeszterben: SZámítógépes ARchitektúrák (logika), Programozás alapjai, Kalkulus I (matek). Ezekkel szenvednek legtöbbet az emberek, de ha az első naptól tanulsz nem lesz gond.
Az meg hogy milyenek a vizsgák hát eléggé változó. Leggyakrabban elméleti vizsgák vannak, nem olyan vészesek.

Nos remélem tudtam segíteni a döntésben, ha vmit rosszul írtam majd a többiek kijavítják :)

(#3875) mike90 válasza MrTurner (#3874) üzenetére


mike90
újonc

Köszi a gyors és részletes választ, én is úgy gondoltam, hogy biztosn alapjaitól fognak tanítani, de majd a nyáron próbálok keríteni egy infost és egy kicsit átnézzük ezt a programozást. Kb. 65 km-re lakom Szegedtől, szerinted van esélyem a kolira, hogy megkapjam, jó lenne kolisnak lenni, mert ott tudnak segíteni egymásnak az emberkék. És ha van ilyen tapasztalatod, akkor melyiket ajánlanád, melyik van közel és melyik lakható, díjszabás stb. Szeretek bulizni, de azt hiszem itt nem ez lesz a főszempont, fel kell kötni a gatyaszárat úgy látom. Előre is köszi,hogy bajlódsz velem.

(#3876) Arhquis válasza mike90 (#3875) üzenetére


Arhquis
aktív tag

Ha tanulni akarsz, akkor albérlet!!!!

Ha bulizni akkor koli.

És igen, vannak akik koliban tudnak jól tanulni, de ezek száma szerintem nem nagy, saját tapasztalat. És ugyanúgy segítenek a haverok, akikkel órán találkozol, mintha egy koliban lennétek.

Amúgy megkapod a kolit is szerintem, főleg, ha a közlekedés rossz.

A díjszabás meg nem egy nagy összeg, viszont nem 5 csillagos szállodák, leginkább 2-3-4 személyes szobákban van az elhelyezés, tehát nagyadak mák kell, ha jó társakat akarsz. :)

(#3877) ivjoe válasza mike90 (#3873) üzenetére


ivjoe
tag

Középsuliban biosz-kémia szakos voltam, sosem tanultam programozni (nyolcadikos koromban láttam kis pascal-t önerőből pár matekházi erejéig), nem voltam infó faktos sosem, ráadásul humános osztályba jártam, matek fizikát nem vitték túlzásba, viszont én szerettem, és mikor faktot kellett választani fizika-infót akartam, de nem tehettem így lett biosz-infó, de órarendet elcseszték és biosz-kémiásnak kellett lennem. :D (Leírhatom részletesen mi, hogy miért alakult így, de most nem fárasztanék ezzel senkit.)

Első bsc-s évfolyammal kezdtem 2006?-ban, kolis vagyok 3. éve, és jövő félévben szeretnék végezni, megvannak a tárgyaim, közben dolgoztam egyetem mellett szoftverfejlesztőként egy évet, szeptembertől asszem megint szeretnék. :)

Bukási arány hatalmas, nem tudom mérnök infó bsc-n decemberben hányan végzünk. :(
Szóval megcsinálható, még koli, no infó, no programozás, szegényes matek és fizika ismeretekkel asszem, a lényeg, hogy szeresd, amit csinálsz, mert nekem van egy olyan érzésem, hogy itt megpróbálják majd veled megutáltatni. :)

Az a baj, hogy sokan azt gondolják, középiskolás fejjel, hogy ha vágom, hogy milyen videokártyát, processzort, stb. érdemes venni és jó vagyok CS-ben, akkor infószak. :)
Igen, ezt én sem gondolom komolyan, csak ironizáltam kicsit. :) Én azt szoktam mondani a szakomról (jaigen mérnök-infós vagyok, írtam már? :D), hogy mi 50%-ban matematikusok, 50%-ban fizikusok és 50%-ban informatikusok vagyunk. Ez így össz. 150%, amit el is várnak, ki is hajtanak belőlünk. Sztem az egyetem legnehezebb szakjai között ott van a három infószak, de olyan nagy rálátásom nincs a többire, bukási arányt tekintve már lehet, hogy nagyobb biztonsággal mondhatom. :) De vannak ősrégi legendák az infósok között, miszerint vannak akik elvégzik. És néha fel-felbukkannak olyan személyek is, akik azt állítják magukról, hogy informatikus diplomájuk van. :D Mindent összevetve, szerintem az infós diplomaosztón színészek szerepelnek. :D Najó, abbahagytam. :)

Azt akartam még mondani, hogy legjobb képet úgy kapsz az egyetemről, ha leülsz egy felsőbb évessel, egy korsó sör, vagy akármi mellé, mert napokat lehet mesélni a szakról. :)

http://lorem.hu

(#3878) dekac válasza mike90 (#3873) üzenetére


dekac
tag

Én csak annyit tennék a többiek hsz-éhez, hogy ha nincs "előképzettséged" akkor elég nehéz lesz...előtte sosem tanultam programozni, gimiben word volt meg excel és annyi.
Szorgalom az kell, ha van kitartásod és erős akaratod (márpedig én ezt akkor is elvégzem) és nem hátrány, hogy ha pénzed is van;-) mert én pl dolgozom suli mellett és nem könnyű. Ebből kifolyólag nem nagyon ismerem a buli fogalmát. Hozzá kell szokni a gondolathoz, hogy igen, lesznek olyan tárgyak amik nem fognak elsőre sikerülni, de következő körben bele kell adni apait-anyait. Jól kell tűrni az igazságtalanságokat...míg te igen keményen megszenvedsz egy kettesért, más egész évben rá sem bagózik egy tárgyra és simán 4-est kap, mert mázlija van, vagy egyszerűen te magad sem jössz rá, hogy az illető mire kapott jobbat. Tehát a végszó: nehéz, de megfelelő szorgalommal és kitartással nem lehetetlen;-)

(#3879) dekac válasza Arhquis (#3876) üzenetére


dekac
tag

Teljes mértékben így van!
Ahhoz, hogy gördülékenyen menjen minden, nagyon sok emberrel kell jóban lenni:)
Gondolok itt arra, hogy pl egy adott zh-nál más már tudja, hogy mi az elvárás, mit kell tudni, mit fog kérdezni a tanár...és egyszerűbb csak megkérdezni és ennek tudatában készülni a zh-ra. Ebből a szempontból jobb a kolesz.
Ellenben a koliban nincs tanulás...

(#3880) 8nemesis8 válasza dekac (#3879) üzenetére


8nemesis8
veterán

Hát igen én is hallom koleszos haveroktól, olyan a kolesz ,mintha minden nap osztálykirándulás lenne:D
Egyébként tanulószobán lehet tanulni, de kell hozzá kitartás, elszántság, hogy amikor mindenki bulizik/sportol/e-az, akkor le lemész és nyomod a tanulást.
Nah ez kell szerintem az infó szakhoz éppen.Vagy kiemelkedő tehetség.

(#3881) Putbill


Putbill
csendes tag

Ne szívassátok már szerencsétlen srácot. El lehet végezni, sokan megcsinálták. Idén is:

[link]

(mondjuk a BSC-sek nem vitték túlzásba, pl. gazdinfón egy darabot adtak ki)

(#3882) 8nemesis8 válasza Putbill (#3881) üzenetére


8nemesis8
veterán

Mérnök infóval mi van?
Senki nem kapott:D
(Alapszakra gondolok)

[ Szerkesztve ]

(#3883) Arhquis válasza Putbill (#3881) üzenetére


Arhquis
aktív tag

Ne csodálkozz, BSC akkora szívatás, mint a ház.

Nekem meg űbertripla szívatás...

Régen egységes osztatlenban voltam, most BSC-n, tantárgyelfogadtatás mizériák, tárgyfelvételi mizériák az elfogadtatások miatt. Mindent össze vissza alakítanak, a tanulók nagy része azt sem tudja mi van. Ráadásul, aki bukik logikát vagy fonyát, automatikusan +1 év, mert nem tudja felvenni bonyát és HWSW-t.

És nemrég hallottam a hírt, hogy még mindíg alakítani fognak tán rajta, mert nem az igazni...

(#3884) dekac válasza 8nemesis8 (#3882) üzenetére


dekac
tag

szép.... :C
előbb-utóbb csak elvégzem :W
de úgy néz ki, hogy inkább utóbb :Y

(#3885) 8nemesis8 válasza dekac (#3884) üzenetére


8nemesis8
veterán

Te is mérnök infós vagy?
Én is direkt a szakomat kerestem, nem csodálom, szerintem is a legnehezebb a 3infós szak közül.De azért, hogy nem végezetek.

[ Szerkesztve ]

(#3886) Putbill válasza Arhquis (#3883) üzenetére


Putbill
csendes tag

de hát ez (fonya,bonya) régebben is így volt, mióta világ a világ, mégse heten végeztek

egyáltalán mérnökinfóból kifutott már egy végzős évfolyam (3.5 év, ugye?)

(#3887) 8nemesis8 válasza Putbill (#3886) üzenetére


8nemesis8
veterán

Igen.
Most leszek 3.éves és előttem indult az egész.
Tehát kellett volna végezni.

(#3888) Putbill válasza 8nemesis8 (#3887) üzenetére


Putbill
csendes tag

hát, ha ekkora kezdőlétszámú szakok mellett egyszámjegyű a kibocsátás, akkor hajlok arra, hogy nem csak a hallgatókkal van a baj

(#3889) 8nemesis8 válasza Putbill (#3888) üzenetére


8nemesis8
veterán

:D
Mi ha jól tudom 400an voltunk elsősök.

(#3890) Putbill válasza 8nemesis8 (#3889) üzenetére


Putbill
csendes tag

mi olyan 320 körül infósok, ha jól emlékszek

(#3891) Rolly


Rolly
veterán

Nem nehezek a ttk-n a prog szakok :), én pl 6-od éves vagyok és már csak az államvizsga van hátra mivel elsőre nem sikerült :). (ja pm-es vagyok ami 3 éves szak :D, de mondjuk soha se tanultam, csak ami ragadt rám, meg 1 évet halasztottam, ja és 2,5 éve dolgozom ...)

Szóval kezd el a sulit tanulj ki egy-két nyelvet otthon pluszban s 3-ad évtől lehet 1000-rel dolgozni a diploma meg majd meglesz ....

(#3892) 8nemesis8 válasza Putbill (#3890) üzenetére


8nemesis8
veterán

De most gondolkozom, hogy nekem mérnök-infón 7féléves a suli, tehát nem most, hanem félévkor kellett végeznünk.
Esetlegesen arról nincs hír akkor mennyien végeztek?
Mert biztos vagyok benne, hogy valaki végzett.
Képtelenség, hogy senki ne végezzen.
A BME-n is végeznek ha nem is sokan, nehogymár keményebb legyen az SZTE :D

(#3893) 8nemesis8 válasza Rolly (#3891) üzenetére


8nemesis8
veterán

miért csak 3-ad évtől lehetne dolgozni?
Egyáltalán mit dolgozol?

(#3894) Putbill válasza 8nemesis8 (#3892) üzenetére


Putbill
csendes tag

Passz, u-szeged.hu-n tán van róla hir.

A BME-n szerintem sokan (100-as nagyságrend) végeznek, de mondjuk oda átlagban jobb képességű hallgatók is járnak.

(#3895) Arhquis válasza Putbill (#3886) üzenetére


Arhquis
aktív tag

Persze, régebben is így volt, de osztatlan képzésben nagyobb tered volt variálni, ha buktál.

Most ha második évben meghúznak logikából, vagy fonyából, az garantált +1 év bonya meg hwsw miatt. Nekem ráadásul bejött ugye az újra felvétel, tárgyak egy részét csak nagy nehezen tudtam elfogadtatni, és mire sikerült megoldanom ( megcsinálni linalgot a két dimat mellé, hogy meglegyen az új 3 dimat, mert fejesek kitalálták, hogy linalgot rakunk új dimat 1-be, és háromba, mert az a finom :D ) addigra lejárt az elfogadtatás időszak, és emiatt is sikerült csúsznom egy évet. Pl abban a félévben volt KÉT tárgyam. Most meg 39 kreditnyi a csúszás miatt...

Nem azt mondom hogy mindenki hibája, én meg arany egy bárány vagyok, mert tanulással igenis megcsinálható a szak.

De. Ha menet közben variálnak (lásd új szarch, abból is bukot ezer meg egy ember), ha más rendszrebe kerüléskor elfogadtatási mizériákkal küzdesz, az illetékesek meg csak vonogatják a vállukat. Továbbá míg egy 7 kredites tárgyat el lehet végezni kellő erőfeszítéssel, de egy 3-4 kredites tárgyért vért ízzaadsz, addig nem kell csodálkozni, hogy alig mennek ki emberek.

És a legszomorúbb még emellé, hogy látom, van jónéhány jó szakembernek való tanuló folyamatosan, és szívnak. (persze kontra rengeteg, de istentelen sok nem ide való ember is itt van) De akkor sem 300/1 az arány...

(#3896) Putbill válasza Arhquis (#3895) üzenetére


Putbill
csendes tag

Variálni? Nem teljesen értelek, bármikor ha buktál egy tárgyból, csúsztál - ha csak nem olyanból, ami nem volt más tárgy előfeltétele. Sőt, kreditrendszer előtt ha bármiből buktál, akkor szó szerint évet kellett ismételned, úgy, hogy ha pl. 3. félévben kikúrtak num.matból, akkor fél évig nem csináltál semmit, majd következő ősszel újra felvehetted azt. Következő kör pedig már nem is volt.

Ha jól értem, te átmentél Bsc-re ptm-ről. No az valóban szivás lehet, de miért mentél át? Mindegy, gondolom megvolt rá az okod.

(#3897) isti84


isti84
csendes tag

Üdv Néktek!

Nekem az a véleményem, hogy a szegedi informatikai oktatás kezd eléggé elfajulni. Nem hogy nem képez az egyetem jó szakembert. De nem is érdeke hogy minél több szakember végezzen. Szerény véleményem szerint egyes BSC-s diplomákkal semmire sem lehet jutni. Az alapszakok nagyon semmire sem jók. Lásd informatika, matematika, kémia stb. alapszakok.

A BSC egy zsákutca rendszer, ami alól Európa szerte próbálna szabadulni. A franciák egyenesen farkuk felvágva menekülnek a "bolonyai rendszer" alól. A mester képzésre eléggé csekély esély van. Szánalmas hogy a BSC rendszeren belül az informatikusokból 300 / 1. arányban diplomáztak a hallgatók.

A másik dolog amire ki akarok térni. Az a helyzet, hogy ezen tudással amit itt szerzünk nem sokra fogunk menni. A kötelező órák jó része alapjában véve jó, de mint gyakorlatot felirni totálisan felesleges az önéletrajzodra. A klasszikus értelemben vett programozóknak jónehány tárgy felesleges, lásd: logika. A tárgyban tanultakat, csak célorientált programozásban tudod kamatoztatni, nem az általános "programozói" életben.

De pl hiány van az assembly kódolókból, a C# programozókból, a jó java programozókból.

Nincs esélyed gyakorlatra szert tenni, mert nem alkalmaznak mint programozót sehol sem (ez jogi probléma, nem az én dolgom). A tanszékek a hallgatók nagyon kicsi részét fedik le a szakmai gyakorlatodnak. A kötelező programjaid, pedig nem használhatod fel az életedben sehol, mert az egyetem csücsül a jogain, nem pedig a tulajdonosa.

Sosem értettem miért veszik halálosan komolyan az elméleti oktatás fontosságát. Sajnos sokan átveszik, hogy elmélet kell nem gyakorlat. Holott a gyakorlat jelentősége sokkal nagyobbnak kéne lennie. Sok programozónak tanuló ismerősöm íratja a programjait. Nem maga jön rá a dolgokra. Akik írják azok meg jót profitálnak az emberi butaságból. Meg se tudom számolni hány programozó végzett szegeden aki még most sem tud megírni egy "hello wolrd!" progit java nyelven.

Sajna itt nem csak az oktatásnak, de a hallgatóságnak is kellene sok mindenben fejlődnie, de majd idővel. A sokadik újra felvételi után, majdcsak eszmélünk.

Ami hiány még. Nincs megfelelő számonkérés. Pölö heti számonkéréssel, jobban sikerülnének a vizsgáink nem gondoljátok?Le lehetne zavarni a vizsgákat masszív 2 hét alatt. De mint mondtam ez hiányosság, és a tanári kar nem nagyon akaródzik ezen változtatni.

Persze, mint mindig akadnak ellenpéldák. Nem nevezem meg őket, mert hamar a fülükbe jut. S nem akarhatjuk, hogy elbízzák magukat. De higgyétek el, hogy ha sokan felállunk azért hogy a diplománk érjen is többet mint egy papírfecni akkor bele kell húznunk srácok de nagyon.

Egy hatalmas nagy jó tanács, ha kell mindig kérjetek segítséget a tanároktól, gyakvezektől, vagy felsőbb évesektől.

Üdv István

Kockák előre!!! :D

(#3898) Arhquis válasza Putbill (#3896) üzenetére


Arhquis
aktív tag

Nem kertelek, kirúgtak, Okot nem írok, az magánjellegű, de ebből kifolyólag nem tanultam, és kirúgtak. Ez idáig stimm is, my fauilt.

A variálás, hogy menet közben alakítgatják át a tantervet. Meg nálam ugye ami volt, hogy dima1-2-3 nekem régen dimat1-2 és linalg volt.

És azzal is egyetértek, hogy ha régen buktál, buktál mindenből. De az régen volt, most nem ez van. Akkor ne hírdessék fennen hangon, hogy így kreditrendszer meg úgy.

A csúszás meg nem minden esetben volt tényleges csúszás, még ha épültek is rá tárgyak. De most nállam az lesz, hogy uolsó évben 1-1 tárgyam lesz a két félévben, holott lehetne keresztfélévezni, vagy csak elgondolkozni azon, valóban alapkövetelménye-e egyik a másiknak, de ha még az is, akkor se legyen már egy négy kredites tárgy ilyen cefet nehéz. Mikor olyan tárgyak, mint alkfejl, nem jut elég idő az oktatásra, és folyamatosan vagdossák le róla az anyagot, mert idézem: "nehéééééz".

(#3899) Putbill válasza isti84 (#3897) üzenetére


Putbill
csendes tag

ptm/pm már évtizedek óta bsc/msc., ha úgy tetszik, mert régóta kétlépcsős a képzés, ilyen értelemben ez nem változott (persze ettől sok szaknál, pl. matek hülyeség a bolognai cucc)

Az egyetem - tudom, ez idealizmus - nem java/C#,assembly kódolókat képez, hanem informatikusokat. Java programozóhoz elég egy féléves intenziv tanfolyam. Elég hülyeség is volna, ha az egyetemek lemennének erre a szintre. Megkapod a diplomádat 2009-ben, és ha mondjuk 2019-re már azt se tudják, mi az hogy Java, mert teljesen más technológiák jönnek, akkor mit csinálsz? Olyan alapok kellenek, amik nem változnak - nekem pl. számtalanszor kellett logika, stat, valszám, fonya, gráfelmélet a munkám során, vagy ha nem is kellett, de jó volt, hogy hallottam ezekről.

A kötprogos dolgot honnan veszed? Nem újrafelhasználni kell egyébként, hanem referenciaként megjelölni. A világ röheje volna, ha még azt sem irhatnád be a CV-be, hogy irtál egy ilyen-olyan kötprogit/szakdoga progit.

A folyamatos számonkérés nem hülyeség, de gyanitom, hogy a hallgatók fele azonnal elkezdene pampogni, hogy miazhogyévközbentanulnikell.

(#3900) Arhquis válasza Putbill (#3899) üzenetére


Arhquis
aktív tag

A ptm/pm kétlépcsős volt, de azért mégsem. Egyben volt a dolog, csak elméletben volt két külön, legalábbis én így emléxem. És egyben ért is valamit, most így külön matematikailag is nagyobb az esélyed, hogy valós évet vesztesz.

Az is ok, hogy ilyen alapokat tanít, mint logika, fonya, stb. De valaha is tudnod kellett munkád során a fonya tételeket kívülről? Mind a 23-at? Szóról szóra?
Vagy elég volt az, hogy mint a gyakon tudtad alkalmazni, és nagyjából képben voltál?

A folyamatos számonkérés meg működik, lásd Alga1. És akárki akármit mond, vizsgaidőszakra már csak minimálisat kellett rátanulnom, és meglett elsőre. Igenis legyen heti számonkérés. Vagy legyen opcionális, és járjon előnyökkel.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  SZTE Infósok topicja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.