Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  SZTE Infósok topicja

Hozzászólások

(#3401) 8nemesis8 válasza Putbill (#3399) üzenetére


8nemesis8
veterán

Érdekel engem is, hogy mi az a tárgy ami megfektetett, ha mindent elsőre megcsináltál.
Talán a logika???
Sokan szeretik felvenni többször is:)

(#3402) Putbill válasza dekac (#3400) üzenetére


Putbill
csendes tag

:)

automaták és formális nyelvek (nem az, amit ti fonya-ként emlegettek)

volt benne egy téma (az automaták és a másodrendű logika kapcsolatáról), azt szerintem az előadó se nagyon értette, persze államvizsga tétel volt, miért is ne ... a v. sanyi mondta róla, ha jól emlékszek, hogy azt "nem ajánlott kapni", persze azt ki nem hagyták volna egy ÁV napon se (mert nem húzni kell tételt, hanem szépen boritékban megkapod, "véletlenül" ez a tétel mindig kiosztásra került) - egy srácot majdnem kikúrták, mert azt kapta ésiknél, pedig nem volt hülye a gyerek, sőt

(#3403) elnofx válasza 8nemesis8 (#3386) üzenetére


elnofx
csendes tag

robotika vizsga engem is érdekelne:)

(#3404) dekac válasza elnofx (#3403) üzenetére


dekac
tag

pont ma kaptam infót robotika vizsgáról....

hát nem egyszerű...

3 tétel volt
-egy pd irányítás
-volt egy inverz kinematika(?) előnyei, hátrányai
-meg asszem csuklónyomaték kiszámolása (képlet)

és nem adja könnyen az előadó a jegyet....
leírta a gyerek a papírra a tételeket, nem is kérdezett,
hát "kolléga, ez kevés"....kapa xD

szóval ilyen :U
ha megyek én is, akkor megosztok személyes tapasztalatokat:)

(#3405) dekac válasza Putbill (#3402) üzenetére


dekac
tag

még a hangzása is elég borzasztó:D :Y

(#3406) 8904


8904
csendes tag

aki már volt alga2ből vizsgázni, kik vannak bennt felügyelni? szabivan és szilivan mint alga1en?;) puskázás szempontjából érdekelne:)

(#3407) DarkByte válasza 8904 (#3406) üzenetére


DarkByte
addikt

Engem a vizsga mikéntje érdekelne. Pl. miket kérdeztek legutóbb.

(#3408) ivjoe válasza dekac (#3404) üzenetére


ivjoe
tag

:o
Én tavaly csináltam a tárgyat, megírtam, behívott, volt egy kérdése a paraméterek időfüggéséről, és heló kollega, ötös. :)

http://lorem.hu

(#3409) elnofx válasza dekac (#3404) üzenetére


elnofx
csendes tag

köszi az infót, és akkor az előadásanyagból kell tanulni ugye?

(#3410) Putbill válasza dekac (#3404) üzenetére


Putbill
csendes tag

ez jó :)

tiszta HGy, fullosan kidolgozott tételnél közbevágja, hogy: "mi a while-ciklus végfeltétele? áhhhh" - aztán DURRRR be a karó :D és közben lehord mindenféle ökörnek, hogy ezt nem tudod :D

(#3411) Koree válasza DarkByte (#3407) üzenetére


Koree
csendes tag

Gyanús, hogy most mivel olyan a vizsga mint alga1-ből volt tavaly, ezért nagy valószinűséggel mindenkinek személyre szabott feladatsora lesz az 50 kiskérdésből meg a 20 tételből... Bár én csak a végén megyek belőle, szal nem tapasztalat :)

A disznónak is két oldala van, mégsem egyenlet...

(#3412) 8904 válasza DarkByte (#3407) üzenetére


8904
csendes tag

igen, 7 kiskérdés lesz 63 pontért ( http://www.inf.u-szeged.hu/~cimreh/09I404kerdes.pdf -> ezekből) ebből kell min 35öt összeszedni. meg vannak tételek is, de azt nem sokan szokták tanulni:D
igen, mondta utolsó előadáson h személyre szabott lesz mint alga1ből, klaszterezve lesz vhogy, szal elvileg elég megtanulni kb 35-40 algoritmust:D mondjuk a klaszterhatárokat jó lenne tudni, de sztem témánként van szétvágdosva, szal nemhiszem h kaphatsz 2-t pl a hasítófgvekből.

(#3413) DarkByte válasza 8904 (#3412) üzenetére


DarkByte
addikt

Jó tudni, mondjuk a kis kérdésekkel még nem feltétlen lenne meg a vizsgám (gyakról. csak 50 pontot viszek) szóval kell tételt is valamennyire tanulnom.

(#3414) 8904 válasza DarkByte (#3413) üzenetére


8904
csendes tag

mondjuk ez a tétel rész is olyan h némelyik nehéz, némelyik meg atomkönnyű. én pl alga1ből meg se néztem a tételeket otthon, aztán vizsgán mikor kész voltam a kiskérdésekkel, asszem a mátrixszorzást meg a LKR-t kaptam tételként, meg is kérdeztem vizsgán Iván Szilárdot, hogyha ide leírom az algoritmusokat meg a problémefelvetések (amik kiskérdések voltak) azért jár e pont, azt mondta jár, nem is kevés. végül max pontos is lett. szóval nagyon sok tételhez le lehet ugyanazt írni mint a kiskérdésekbe, vmennyit úgyis adnak rá.

(#3415) Chewbacca88


Chewbacca88
újonc

szerintetek 2 nap készüléssel prog1 vizsgán elérhető a minimum pont?

év közben nem tanultam, előadásra nem tettem be a lábam, a memóriám meg kb átlagos :DDD

(#3416) dekac válasza ivjoe (#3408) üzenetére


dekac
tag

remélem nálam is így lesz:D :U

(#3417) dekac válasza elnofx (#3409) üzenetére


dekac
tag

gondolom igen:)

(#3418) elnofx válasza Chewbacca88 (#3415) üzenetére


elnofx
csendes tag

ha szerencsés vagy akkor igen:)

(#3419) 8nemesis8 válasza Chewbacca88 (#3415) üzenetére


8nemesis8
veterán

defeket tanuld meg ,mert talán abból van minimum is meg keményen mennek a mínusz pontok.

(#3420) Szőri válasza Chewbacca88 (#3415) üzenetére


Szőri
csendes tag

Mivel 50 pont kell összesen a 100-ból (minimum vizsgapont), emiatt szerintem először tanuld meg a programokat.
Ha jól tudom kb 5 program szokott ismétlődni, azok kidolgozása és megértése szerintem olyan pár óra. Azután defekből is ajánlott tanulni azokat, ami régebbi vizsgákon voltak. (ahogy néztem, ismétlődni szoktak). Ez olyan 40-50 darab. Aztán kell hozzá még sok szerencse. De szerintem meg lehet csinálni.
A program az 35 pont, defekből meg max 40-et lehet elérni.

(#3421) 7600 GS


7600 GS
addikt

Sziasztok!

Kicsit off topic lenne: körülbelül októberre meglesz az ECDL vizsgám minden modulból. Ez ér valamit a továbbtanulásom során?

Üdv.: Marci

(#3422) Chewbacca88


Chewbacca88
újonc

Kösz szépen, holnap el is kezdek akkor készülni a hétfői vizsgára :) :K
Aztán majd csak lesz valami ;)

(#3423) Szőri válasza 7600 GS (#3421) üzenetére


Szőri
csendes tag

Hello!
Én nem hinném hogy érne bármit is. Mondjuk én kaptam az info érettségim mellé :D
Akkor ér valamit ha nem infósnak mész, mivel akkor SZTE-TTIK-n van kötelező informatikai alapismeretek, ahol csak ilyesmiket tanulsz. Ha infósnak szeretnél menni, akkor első félévben Programozás alapjaid van, amihez Linuxot kell használni, és C-ben kell programokat írni. Ehhez nem hiszem hogy sokat segít a táblázatkezelés, vagy prezentációkészítés.
Hogy pontnak valahol beszámítják-e, arról nem tudok.

(#3424) snow.man válasza 7600 GS (#3421) üzenetére


snow.man
csendes tag

Elnézést, de most egy kicsit vulgáris leszek és idézném a volt infó tanárom szavait:
"Az ECDL bizonyítvánnyal csak azért nem tudjuk kitörölni a s*ggünket, mert kemény..."
És tényleg. :)
Infós szakokon sehol nem veszik figyelembe, szinte alap, hogy az ilyeneket tudja az ember (ezért nem is tanítják). Máshol lehet, hogy ki lehet váltani vele valami infós alapismeretek nevezetű igen nehéz kurzust, de ez mindenhol sajátos, utána kell nézni...

(#3425) 7600 GS


7600 GS
addikt

Szőri, snow.man köszi a válaszokat. Igazából még nem aktuális a dolog, mert az általános iskola 7. osztályát most fejezem be. :DDD :DDD

(#3426) snow.man válasza 7600 GS (#3425) üzenetére


snow.man
csendes tag

Akkor viszont nem kicsit tervezel előre... :)

(#3427) 7600 GS válasza snow.man (#3426) üzenetére


7600 GS
addikt

Hát igen, csak megragadott engem ez a továbbtanulás téma. :K

(#3428) ALI_G


ALI_G
veterán

összesen 4 ösztöndíj jár félévenként vagy csak 3? Májusban már kaptam, de eddig csak 3 hónapra. :(

(#3429) ALI_G válasza Szőri (#3423) üzenetére


ALI_G
veterán

Ott se fogadják már el az ECDL-t. Kidobott pénz volt nekem is.

(#3430) Szőri válasza ALI_G (#3428) üzenetére


Szőri
csendes tag

Én úgy tudom négy, a negyediket majd júniusban utalják.

(#3431) Szőri válasza 7600 GS (#3427) üzenetére


Szőri
csendes tag

Először még érdemes középsulira koncentrálni. Az is lehet hogy 2 év múlva egyáltalán nem akarsz infós lenni :D Sose tudni :)

Nekem annyira nem volt pénzkidobás, mert érettségi eredménye miatt kiállították 5500 Ft-ért... Az meg nem vészes. Van még egy papír, ami semmire nem jó. :D

(#3432) 7600 GS válasza Szőri (#3431) üzenetére


7600 GS
addikt

Jah. :DDD :DDD Simán elképzelem. Mondjuk úgy hallottam, hogy k*rva sok a matek. Én velem ezért az ECDL-ért kidobattak 15 ezer Ft-ot. :( Azt mondták, hogy nagyon sokat ér a továbbiakban. Ezekszerint átvertek. Mondjuk télleg ezek ilyen alapismeretek, szal ha infó szakra mék akkor alap, hogy tudnom kell. Csak érdekességből megkérdezném: Ti mennyit tanultok?

Üdv.: Marci

(#3433) Gergello válasza 7600 GS (#3432) üzenetére


Gergello
addikt

Mennyit micsinálunk? :DDD ;]
Vizsgára jó pár napot általában, de mindig közbe jön vmi. Zh-ra meg előző délután. Nem annyira vészes.

(#3434) 8nemesis8 válasza 7600 GS (#3432) üzenetére


8nemesis8
veterán

Hát infó szak nem éppen könnyű, itt szegeden legalábbis ez igaz. Szerintem nyomni kell rendesen, de eléggé képességfüggő. Más is írtam már itt, hogy alig tanulgatott és elvégezte van aki orrvérzésig és mégsem:D
Különböző vagyunk, de szerintem a többség azért sokat tanul. Sok a beadandó kötelezőprogram és egyéb finomságok, amik eszik az időt rendesen.

(#3435) Koree válasza 7600 GS (#3432) üzenetére


Koree
csendes tag

Diplomatikus válasz: amennyit kell :)

A disznónak is két oldala van, mégsem egyenlet...

(#3436) snow.man válasza 8nemesis8 (#3434) üzenetére


snow.man
csendes tag

Persze ez függ attól is, hogy ki hány év alatt szeretné elvégezni a szakot. :)
Ha valaki komolyan veszi a dolgokat és jó szakember szeretne lenni, annak tényleg elég sokat kell tanulni. De ezt nem igazán lehet konkrét órában vagy napban meghatározni, nagyon sok mindentől függ...

(#3437) dvcs_


dvcs_
újonc

hat a kotprogot nem mondanam tanulasnak azokat eddig elveztem :D
bezzeg a vizsgak...

[ Szerkesztve ]

(#3438) dekac válasza dvcs_ (#3437) üzenetére


dekac
tag

:Y egy fanatikus...élvezi a kötprogokat:D :C
én is élvezném, ha az anyag végeztével +1 hónap megírási idő lenne:) :K

(#3439) ALI_G válasza 8nemesis8 (#3434) üzenetére


ALI_G
veterán

Én úgy érzem sokat. Főleg akkor érzi az ember amikor tanul mint a gép és 1-est kap a vizsgán egy rossz tétel miatt, a haveroknak meg mákja van mindig és felnégyelném őket néha :) Én egy rossz képességű hallgató vagyok ezek szerint.

(#3440) DarkByte válasza ALI_G (#3439) üzenetére


DarkByte
addikt

Ajjaj, milyen rejtett agressziók vannak itt kérem. :D

[ Szerkesztve ]

(#3441) ALI_G válasza DarkByte (#3440) üzenetére


ALI_G
veterán

nincs itt semmi se rejtve ;]

(#3442) snow.man válasza 7600 GS (#3432) üzenetére


snow.man
csendes tag

A kreditrendszer azért valamennyire tükrözi a szükséges tanulás mennyiségét. Egy átlagos képességű hallgatónak átlagos energiabefektetéssel 30 kredit körül kellene teljesítenie félévenként.

Ez a következőt jelenti:
Mivel 1 kredit kb. 30 munkaórányi befektetést jelent, ezért a félévben közel 900 órát kell tanulni (elvileg). Ebben minden benne van: az előadások, a gyakorlatok, az otthoni felkészülés és a vizsgákra készülés is. A 30 kredit olyan 14-16 órányi előadást (a félév alatt összesen kb. 200 óra) és 7-8 órányi gyakorlatot (a félév alatt összesen kb. 100 óra) jelent hetente. Ha mondjuk azt vesszük, hogy átlagosan minden vizsgára tanulunk 5 napot napi 8 órában (összesen 40 óra), akkor viszgákra összesen kb. 250-300 órát készülünk. Eddig a 900 órából ugye 200 elmegy az előadásokkal, 100 a gyakorlatokkal és 300 a vizsgákkal, de még mindig marad 300 óra, ami nyilván a szorgalmi időszak alatti otthoni tanulást teszi ki (zh-kra tanulás, kötprogok elkészítése, stb.). Ez azt jelenti, hogy a szorgalmi időszak alatt olyan 25-30 órát kell(ene) otthon tanulni hetente, ami tárgyanként 3-4 óra.

Ez persze csak egy hozzávetőleges adat, van olyan tárgy, amibe ennél kevesebb, de van olyan is, amibe ennél több munkát kell fektetni. Egyébként így úgy tűnik, hogy nagyjából azért reális a kredit-munkaóra kapcsolata, legalábbis a mi karunkon valami hasonló mennyiséget kell(ene) tanulni...

(#3443) ALI_G válasza snow.man (#3442) üzenetére


ALI_G
veterán

kellene :) na én soha se tanultam ennyit egy tárgyra sem. Ennyi tanulással még anyámnak is 5-ösre kellene vizsgáznia meg még summa cum laude-t is kéne kapjon :)
Szerintem fele tanulás elég egy átlagos hallgatónak, de annál már egy perccel sem lehet kevesebb.

(#3444) snow.man válasza ALI_G (#3443) üzenetére


snow.man
csendes tag

Gondolom az otthoni készülés a kevesebb (szerintem az mindenkinél). De azért ha belegondolunk, ha 2-3 napig csinálunk egy kötprogot, ami mondjuk 20-30 óra, akkor már szinte meg is van az a heti 3-4 óra otthoni munka, csak egyben. És akkor még a zh-kra tanulást nem is számoltuk. Szal sztem reális a dolog...

(#3445) Pho3bus


Pho3bus
tag

Üdv a kérdés azokhoz szól, akik már túl vannak a Prog1 vizsgán!

Elmélet : Mennyire kell definiciós szinten visszaadni, vagy elegendő ha megértem és a saját szavaimmal magyarázom el, esetleg egy-két kódrészlettel kiegészítve?
Program : Mennyire kell optimailizálni?Gondolok itt arra, h ha van egy feladat amit meglehet oldani ArrayList-el és én tömbbel oldom meg,de ugyanúgy múködik csak mittomén több memórát pazaroltam el,akkor az mínusz pont,avagy bőven elég ha múködik és azt csinálja ami a feladatkiirásban szerepel?

A válaszokat előre is köszi!

(#3446) snow.man válasza Pho3bus (#3445) üzenetére


snow.man
csendes tag

Az elméletet nem logika szinten kérik számon. Tehát nem szó szerint kell visszaadni, elég ha érted és leírod a saját szavaiddal (persze nyilván nem konyhanyelven).
A programnak sem kell optimálisnak lenni, nem a megoldás módja a lényeges, hanem a helyesség és működőképesség. Persze lehet, hogy jobb szemmel nézik, ha java-specifikusan valósítod meg a dolgokat és nem kizárt, hogy ezt egy-két plusz ponttal is jutalmazzák, de tényleg nem ezen van a hangsúly...

(#3447) ALI_G válasza snow.man (#3444) üzenetére


ALI_G
veterán

Hát én ZH-kra sokat szoktam tanulni, mert "béna" vagyok,szóval nekem arra kell az idő.
kötprogokat meg szinte kivétel nélkül órák alatt megszoktam írni, csak a vele töltött idő ennek 10-20-szorosa, mert mindig szar valami, kell linux, akkor azzal elkúrok fél napot :) arra a környezet beállítása még pár óra, vagy windows alatt is valami mindig nem megy...
pl mestint 1 progit is olyan 1-2 óra alatt csináltam meg, de 3-4 napot csináltam mégis. Ebben benne van a sok google-özés, 3-4 program variáns, debugolás megint rakás idő :) béna vagyok :D
kalkulus 2-re viszont heti 2-3 órát készültem ZH-k előtt, vizsgára meg 2-3 nap és 4-es lett, gyakom max pontos volt :)) az frankó volt, igaz 3 alkalomra sikerült és egyszer vizsgáztam összesen :D
Bonyelmre 11 napot tanultam és 1-est kaptam :( haverok meg 4-5 nap tanulással 4-eseket kaptak

(#3448) Gergello


Gergello
addikt

Kb 8 soros "programok" vannak. Nagy vicc volt ez a prog1 vizsga...

(#3449) Pho3bus válasza snow.man (#3446) üzenetére


Pho3bus
tag

Köszi Szépen a választ!

(#3450) ALI_G


ALI_G
veterán

nem tudtok valami melót nyárra meg úgy egyébként is akár 8 órába? Ha lenne valami frankó akkor kimennék levelezőre.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  SZTE Infósok topicja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.