Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dokar


dokar
addikt

Van egy cserepes virágunk. Nekem és az asszonynak. Nem tudom ki kapta, talán én. Eddig sosem törődtem a virágokkal. Elhatároztam, hogy kicsit rendbe teszem ezt a virágot. Én szoktam öntözni, de nagyon vízköves már a levelei tövénél. Mit csináljak? Egy broméliáról van szó. Foltokban el vannak száradva a levelei is. :(

Nem találtam topikot. :U

extra - SEXRay

(#2) Janoska26 válasza dokar (#1) üzenetére


Janoska26
addikt

Vegyél másikat, olcsó pézbe kerülnek mostanság :DDD

(#3) dokar válasza Janoska26 (#2) üzenetére


dokar
addikt

Sztem teljesen egészséges, csak kicsit megviselt állapotban van. Este rakok fel róla képeket.
Lehet, hogy túl sok fényt kap vagy keveset, esetleg túlöntözöm, nem tudom. :U
Ha már úgy lesz, hogy normálisan tudom gondozni, akkor veszek még egyet.

itt egy neten talált kép, szal ilyenem van:

[kép]

[Szerkesztve]

extra - SEXRay

(#4) Janoska26 válasza dokar (#3) üzenetére


Janoska26
addikt

Nincs ennek semmi baja :U :DDD
Ilyen nekünk is van, vagyis Én vettem az asszonynak, ezeknek állítólag a virága behal vagy mit csinál, és hoz valami mellékhajtást, amit el kell ültetni és azt kell nevelni, legalábbis én ezt vettem ki a virágboltos szavaiból, de ez nem igazán világos nekem, mert akkor hogy nő meg olyan nagyra :F

(#5) paramedic válasza dokar (#1) üzenetére


paramedic
aktív tag

Szárítsd meg teljesen a leveleit és szívd el... :U

(#6) dokar válasza Janoska26 (#4) üzenetére


dokar
addikt

:D este lefotózom az enyémet is

a bromélia azt szereti, ha a levéltölcsérben víz áll.
csapvízzel öntözöm, teljesen vízkövesek már a levelei, mitévő legyek?

extra - SEXRay

(#7) #54715584 válasza dokar (#6) üzenetére


#54715584
törölt tag

veso, kalapacs, ha meg veletlen tonkremegy, dobd ki :D

na komolyra forditva, mi is csapvizzel ontozzuk a viragokat, van amikor egy nagy zuhanyt is kapnak
viszont nem vizkovesednek, es sztem a tapoldattol/rudtol, amit hasznalunk, raadasul idonkent atultetjuk oket friss viragfoldbe, mondjuk evente egyszer...
elvileg igy siman el kell viselniuk a csapvizet ko nelkul

(#8) Janoska26 válasza dokar (#6) üzenetére


Janoska26
addikt

Valahogy szedd le a vízkövet, a leveleit meg mosd meg sörrel, de ne sokkal, a maradékot meg idd meg ;)

(#9) #54715584 válasza Janoska26 (#8) üzenetére


#54715584
törölt tag

sorrel? :D eeeh, nema :D
sztem eleg ha szepen attorli a leveleket

mod: lehet nem is vizkoves, csak ahogy locsoltatok a foldbol raragadt kicsi, kiszaradt, es olyan, mintha vizko lenne...
a boilerbol kiindulva az voros, a mosogep szerint szurkes-feheres, ez milyen szinu? :)

mod2 Janoska: gondolom fenylett mint allat, azert nezett ki jol :)

[Szerkesztve]

(#10) Janoska26 válasza #54715584 (#9) üzenetére


Janoska26
addikt

Komolyan, anyám mindíg azzal mosta le, nemtom miért de szépek voltak tőle az tény :) mi milyen színű? :F
Igen fénylett, meg egészséges volt tőle :)

[Szerkesztve]

(#11) sgergi válasza Janoska26 (#10) üzenetére


sgergi
veterán

Mi is sörrel mossuk a leveleket, nem tudom mit csinál vele, de szépek és egészségesek lesznek tőle a levelek.

Vízkő ellen pedig hatásos lehet, ha állott vízzel locsolsz, pl teletöltesz egy kólásüveget vízzel, felteszed a hűtő tetejére és 2-3 nap múlva azzal locsolsz. Ezenkívül ez is jobb a növénynek, nem tudom miért. (pl szobahőmérsékletű a víz)

(#12) Janoska26 válasza sgergi (#11) üzenetére


Janoska26
addikt

Ez télleg igaz, szerintem a vízkő leszáll a flakon aljára vagy nemtom, de az legalább biztos :DDD

(#13) dokar válasza #54715584 (#9) üzenetére


dokar
addikt

az vízkő, mivel a bromélia azt szereti, ha a levéltölcsérben víz áll, aztán onnan elpárolog vagy felszívja, aztán a vízkő ott marad. kitehetem én ezt a növényt az erkélyre?

extra - SEXRay

(#14) dokar válasza sgergi (#11) üzenetére


dokar
addikt

Vízkő ellen pedig hatásos lehet, ha állott vízzel locsolsz, pl teletöltesz egy kólásüveget vízzel, felteszed a hűtő tetejére és 2-3 nap múlva azzal locsolsz.

ez jó ötlet. :R

én még arra is gondoltam, hogy az erkélyre rakok vödröt ami összegyűjti az esővizet, bár sztem galambürülékkel hamarabb tele lenne :U

extra - SEXRay

(#15) #54715584 válasza dokar (#13) üzenetére


#54715584
törölt tag

hat, nem ertek ehhez a viraghoz, ha jo ido kell neki es viz a leveltolcserben, akkor sztem siman :)

(#16) dokar válasza #54715584 (#15) üzenetére


dokar
addikt

a kiskártyáján az van, hogy ne közvetlen fényen legyen, akkor most a szoba sötétebbik felébe rakjam?

extra - SEXRay

(#17) Pompi válasza dokar (#1) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

''Nem találtam topikot.''

Csak a ''növény'' szóra kell rákeresni:
Mentsük meg a növényemet! [link] ;)

Feel Good Inc.

(#18) Csyppa válasza dokar (#13) üzenetére


Csyppa
senior tag

Hát ha nincs hideg az erkélyeden akkor szerintem ki.
Ill. maradhat hideg időben is csak ha jól tudom akkor nem szabad hogy víz maradjon a leveleknél.( hideg alatt olyan 14-15 C-ot értek)

"Basically, a computer is a very fast moron."

(#19) sgergi válasza dokar (#16) üzenetére


sgergi
veterán

Tűző napra semmiképpen ne rakd ki, az se baj, ha nem süt rá a nap. Inkább félárnyékban szeret, és a közepében mindig legyen víz, akkor fog szépen virágozni.

(#20) dokar válasza Pompi (#17) üzenetére


dokar
addikt

Köszi, de nem csak egy növény megmentéséről van szó. Komolyan gondolom a témát. Később szeretnék venni további cserepes virágokat. Érdekel minden ami a szobanövényekkel kapcsolatos. :B

extra - SEXRay

(#21) dokar válasza sgergi (#19) üzenetére


dokar
addikt

Értem; és mitől van az hogy puhulnak a levelei? Sok víz, sok Nap? :F

extra - SEXRay

(#22) Pompi válasza dokar (#20) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Ezért is nem zártam a topicot :DDD

Feel Good Inc.

(#23) molecula válasza dokar (#21) üzenetére


molecula
csendes tag

Sziasztok!
A sok víztől bepuhul a virág levele, mivel ez pláne kocsonyás belül!(Raktározza a nedvességet)
A leírtakból a következő a diagnózisom: ''túl öntözted''+ha ablakban volt a napfény egy kicsit rásegített és hogy szépen fejezzem ki magam megpunnyadt!!
A sör tényleg jó ne kérjétek hogy leírjam reakció egyenlettel, hogy mit csinál a vízkövel de reagál!!!
Szerintem minél hamarabb ültesd át friss virágföldbe!
''Mivel Mo. területén kemény a víz'' használj vízlágyjtót! Jó az állot víz!

[Szerkesztve]

Pályázatok írását, figyelését, vállalom cégek és civil szervezetek számára! sokadik nap

(#24) dokar válasza molecula (#23) üzenetére


dokar
addikt

A leírtakból a következő a diagnózisom: ''túl öntözted''+ha ablakban volt a napfény egy kicsit rásegített és hogy szépen fejezzem ki magam megpunnyadt!!

De az az előírás, hogy a levelek tövén mindig álljon a víz. Esetleg a cserépbe öntsek kevesebbet?

Szerintem minél hamarabb ültesd át friss virágföldbe!

2-3 hónapja lett átültetve egy vmivel nagyobb cserépbe, új földet is kapott, de tök száraz és darabos. :U Megéri venni ezt a táprudat amit a földbe kell dugni?

extra - SEXRay

(#25) #54715584 válasza dokar (#24) üzenetére


#54715584
törölt tag

a mi novenyeinknek hasznal a rud es a tapoldat is, szep egeszsegesek tole

(#26) molecula válasza dokar (#24) üzenetére


molecula
csendes tag

Nekem is volt ilyen virágom!Csak a mácskám elöl ki kellet raknom a szobából mert megcsócsálta a leveleit!A cserépbe annak függvényébe kell vizet rakni hogy mennyira van megszáradva a föld, de olyan darabosnak kell lennie.Az hogy a levelei között álljon a víz előírásként szerepel persze de most viccen kívül tényleg nem szabad sok vizet adni mert elrohad!
Milyen rendszerességgel öntözöd!
Azt ne felejtsük el, hogy nem a tartósságáról leghíresebb virág!! :(
Én még eddíg egy virágnak sem adtam táp bigyót és van egy annyi idős szobafenyőnk mint én (25)!!!I :R

Pályázatok írását, figyelését, vállalom cégek és civil szervezetek számára! sokadik nap

(#27) molecula


molecula
csendes tag

Régen volt, hogy növény tanból vizsgáztam, de ha emlékeim nem csalnak ennek a fajtának a katuszokhoz van valami köze tehát tényleg nem szereti a sok vizet!

Pályázatok írását, figyelését, vállalom cégek és civil szervezetek számára! sokadik nap

(#28) rien válasza dokar (#24) üzenetére


rien
senior tag

én úgy tudom havonta fejre kell állítani és kicsorgatni belőle az állott vizet
végül is ha belegondolsz van benne valami....folyamatosan felöntöd a possadt vizet, mitől lenne jókedve? :)

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#29) dokar válasza rien (#28) üzenetére


dokar
addikt

akkor kihullik a föld is :)

extra - SEXRay

(#30) #54715584 válasza rien (#28) üzenetére


#54715584
törölt tag

ha toredezett darabos a fold, akkor hol van benne allott viz?
egyebkent ez a noveny milyen szinben letezik meg? bromelia a rendes neve?

(#31) molecula válasza #54715584 (#30) üzenetére


molecula
csendes tag

A szárában áll a víz!
Javítsatok ki ha tévedek de abromélia nincs fehérben vagy rózsaszínben?!Én úgy emlékszem hogy ez a bordó van csak!
Most itt filozófálok, hogy valami olyan is rémlik hogy a virága az nem virág hanem a szártól eltérő színű sima ugyanolyan levélzet!
Na nics itt a közelbe biológus, vagy kertész? :W

[Szerkesztve]

Pályázatok írását, figyelését, vállalom cégek és civil szervezetek számára! sokadik nap

(#32) rien válasza dokar (#29) üzenetére


rien
senior tag

:) ja igen.... óvatosan állítjuk fejre, és nem rázzuk meg ilyenek :D

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#33) dokar válasza molecula (#31) üzenetére


dokar
addikt

a virága az nem virág hanem a szártól eltérő színű sima ugyanolyan levélzet

ja, olyan vöröses színű, de sztem nagyon szép növény :)

extra - SEXRay

(#34) Boxiné válasza dokar (#14) üzenetére


Boxiné
tag

Nagyon sok növénynek jót tesz az ásványvíz. Anyukám pl. az Orchideát csak azzal locsolja, és a növény meg is hálálja rendesen. Most is 17 hatalmas virága van. :)
És bizony igazad van, mert az esővíz is megfelelő. Egy kicsivel azért kevesebb káros anyag van benne, mint a csapvízben.

"A mosoly a legrövidebb út az emberek között!"

(#35) #54715584


#54715584
törölt tag

akkor maradjunk annyiban, hogy noveny :D vagy cserepes virag, vagyis cserepes noveny, de nem zold :D
es mennyiert vesztegetnek ilyen bromeliat? van minden viraguzletben?

mod: boxine: es ha savaseso esik? :D

[Szerkesztve]

(#36) dokar válasza Boxiné (#34) üzenetére


dokar
addikt

a szénsavas ásványvíz is jó neki? vagy inkább kirázzam a buborékokat belőle?

extra - SEXRay

(#37) Boxiné válasza dokar (#36) üzenetére


Boxiné
tag

Inkább a szénsavmentes. Majd én is csinálok képet az Orchideáról, hogy megmutassam milyen gyönyörű.

monstre: Jaj, de buta vagy. A savasesőt össze sem tudná gyüjteni, mert kimarná az edényt ;] :DDD (na jó, csak vicc volt, ennyire nem vagyok szőke :DDD )

"A mosoly a legrövidebb út az emberek között!"

(#38) #54715584 válasza Boxiné (#37) üzenetére


#54715584
törölt tag

en se :))

(#39) #54715584


#54715584
törölt tag

szoval mennyibe kerul egy ilyen noveny es hol? :) varom a valaszokat
lehet meg ma meglepem vele a parom

mod: es van egy sanda gyanum, hogy tobbfele bromelia letezik :D nem muxik a link, szoval gugliban a kepkeresobe irtam be, hogy bromelia, es rengeteg kep van ott

mod2 link2 [link]

[Szerkesztve]

(#40) Boxiné válasza #54715584 (#39) üzenetére


Boxiné
tag

Hát semmiképp sem a hentesnél keresd! ;] :DDD
Találtam egy oldalt, itt legalább vannak árak is: [link]

"A mosoly a legrövidebb út az emberek között!"

(#41) #54715584 válasza Boxiné (#40) üzenetére


#54715584
törölt tag

he TE ott, ne szemtelenkeggy :D
jo arban van, lehet veszek is egyet
tetszik ez a szetnyilo levelzet, a lila sem rossz

(#42) Boxiné válasza #54715584 (#41) üzenetére


Boxiné
tag

Nem is szemtelenkedem. Van nekem szemem, kettő is. :DDD
Nekem is a lila tetszik jobban. Lepd meg a párodat. Tuti, hogy örülni fog! :C

"A mosoly a legrövidebb út az emberek között!"

(#43) #54715584 válasza Boxiné (#42) üzenetére


#54715584
törölt tag

nekem 4, en nyertem :D
egyebkent a parom benne van a lakasberendezesben meg ilyenekben es a csucsos szuros vegu novenyek nem jok, mert negativ energia meg stb...
na mind1, ha hozzamvagja, odaadom masnak :D

(#44) bocX


bocX
tag

jé, most látom van ilyen totyik is... :)

na akkor kérdezek, hátha valaki jobban vágja a témát mint én.
szóval nekem egy-két kisebb fajta növényre lenne szükségem, ami birja a magas páratartalmat (olyan ~80% kb), és nem mérgező(!!!ez fontos). és az sem baj ha nem nő 70-80cmnél nagyobbra.
tudtok valamit javallani? :F

sok munka és ugyanannyi lazaság

(#45) Boxiné válasza #54715584 (#43) üzenetére


Boxiné
tag

Na, ha már itt tartunk, hogy negatív energia: a kaktuszféléket mindig ablakba, vagy a bejárati ajtó közelébe kell tenni, hogy a negatív energiákat távol tartsa a lakástól. Én legalábbis így tudom.

"A mosoly a legrövidebb út az emberek között!"

(#46) #54715584 válasza Boxiné (#45) üzenetére


#54715584
törölt tag

en ebben nem vagyok annyira benne, o tudja, de remelem nem vagja hozzam :D
mindjart meg is nezek egy boltot, nem is olyan draga :)

bocX: pafrany furdoszobaba? :)

(#47) Boxiné válasza bocX (#44) üzenetére


Boxiné
tag

A pálmafélék azok amik jól bírják a magas páratartalmat. Viszont nagy részük gyorsan, és nagyra nő.
Nekem a cikász tetszik nagyon. Mutatós kis növény. Lassan nő.
Terráriumba szeretnéd? Oda viszont a Tillandsiát ajánlom.

monstre: sok sikert!

[Szerkesztve]

"A mosoly a legrövidebb út az emberek között!"

(#48) bocX válasza #54715584 (#46) üzenetére


bocX
tag

az a baj, nem fürdőbe lenne, hanem állatnak, azért lenne fontos, hogy ne legyen mérgező, csak eddig semmi értelmeset nem találtam, talán anyósnyelv vagy mi a neve, de másról meg nem tudok és kicsit felkéne valamivel dobni az élőhelyet, mert az annyira nem mutatós...és én nem nagyon vágom a témát, azt gondoltam hátha valaki tudtok ti valami kosat mondani...de ha van még 5let várom.... ;)

páfrány az nagyon terebéjes nem, vagy azt lehet vagdosni visszább? :F

szerk.: jha és alapvetően az a baj, a könyvekbe sem bizok, elővettem szüliem régi szobanövény könyvét, meg annak egy ujabb kiadását, hát sok infoval nem szolgált, és van egy két növény amihez kicsit mást irt az uj könyvbe mint a régibe :U azt elbizonytalanottam
a két könyv között kb 20 év van mondjuk


[Szerkesztve]

sok munka és ugyanannyi lazaság

(#49) #54715584 válasza Boxiné (#47) üzenetére


#54715584
törölt tag

megvettem :D
kicsit kaptam, nem volt nagy meret, es volt meg egy nagy darab, ami szegeny beteg/haldoklik, de ingye elhozhattam, remelem sikerul megmenteni
es a fel meteres fog kb olyan 3-4e-be kerulni, de elobb le kell egyeztetnem a feng-shui szabalyokata parommal
remelem ezt sem vagja hozzam :D

(#50) Boxiné válasza #54715584 (#49) üzenetére


Boxiné
tag

Ez igen. Gyors voltál. A szomszédban van virágüzlet? Csak nem fog balhézni a párod a virág miatt. Biztos fog örülni, hogy gondoltál rá. :C
Majd írd le, hogyan gyógyulgat a nagyobbik!

bocX: milyen állatkád van?


[Szerkesztve]

"A mosoly a legrövidebb út az emberek között!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.