Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  SUSE Linux (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4032) attilav2


attilav2
őstag

Na, hoppoltam Arch-ról Tumbleweed-re. Volt egy kis szívás, először klónozással gondoltam átköltöztetni a belakott, 64GB-os ssd-n levő tumbleweed-et a 480G-os ssd-re. De az Arch telepítő médián lévő clonezilla nem látta a 64g-os lemezt, pedig fdisk listázta. Letöltöttem a clonezilla oldaláról egy bootolható iso-t, ez látta mindkét lemezt, és sikerült átklónoznia a 480-as ssd-re. De jött a feketeleves, nem tudtam átméretezni a partíciót, mind a clonezilla live iso mind az arch telepítő alól indítva elszállt a cfdisk valami hibával. A 480-as ssd-re átklónozott tumbli szépen bootolt, felraktam egy gparted-et, ez látszólag átméretezte a partíciót, de ez csak újraindításig tartott. Na akkor mindent gyalultam mindkét ssd-ről és a 480-asra felraktam a tumblit a legújabb snapshot telepítő iso-val. Beállítottam amit kell. Az tetszik hogy az Arch-al ellentétben tumbleweed-en kaptam egy majdnem kulcsrakész rendszert, amin már csak keveset kellett reszelni. Felraktam az nfs szervert(filmek megosztása média lejátszónak), letiltottam a gyári tűzfalat és ufw-t izzítottam helyette. Az ufw-t és az nfs szervert konzolban telepítettem és konfiguráltam. A YaST-ot csak a SuSe gyári tűzfal letiltására vettem igénybe. Telepítettem szintén konzolból a megszokott alkalmazásaimat. Nomeg tetszik a Vaapi támogatással ellátott chromium a tumbleweed-ben, amihez ubuntun külön tárolót kell felvenni, arh-on meg aur csomagból felrakni egy patchelt chromiumot, aminek a vaapi támogatását a csomagkarbantartók eltörték így a chromium hw gyorsítás nem működik egy ideje arch-on. Majd meglátom mennyire válik be válik be a tumbli, a kezdet biztató :)

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  SUSE Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.