Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#908) Freddy76


Freddy76
addikt

Egy másik topikban már feldobtam, de ott keveseket érdekelt a téma.

Megnéztük a Zsivány Egyest, nekem nagyon bejött. Nem a klasszikus Star Wars, nem annyira a saga része, de egy nagyon fontos eleme a teljes történetnek. Az Ébredő erőnél klasszisokkal jobb, számomra az Új remény és a Birodalom visszavág után a Jedi visszatérrel van egy szinten. Ezt követi a Klónok támadása, legalul pedig a három sz@r:
- Baljós árnyak: midikloriánok, Jar Jar, szűznemzés, kereskedelmi szövetségi blokád, miafasz???
- Ébredő erő: hisztis tini sithféleség (Ren lovagjai????), csillag erejét elszívó szuper bolygóromboló, régi történet új köntösben, menjenekapicsába.
- Sithek bosszúja: a filmtörténet egyik legikonikusabb gonoszának "keletkezéstörténete" egy hisztis picsa nyűglődése. Nem hiteles, elbaszott az egész. A film jó lenne, de az, ahogy Anakinból Vader lett, abszurd, hiteltelen.

A Zsivány Egyesnek van pár nagyon fontos jelenete, különösen Vader két jelenete. Az egyik amikor mutatják levágott végtagokkal a gyógyítótartájban, kiszolgáltatva, sérülten, csonkán, egy komornyikra utalva - ez a pár másodperc jobban segít megérteni a Jedi visszatér végi "átállását", mint a teljes Sithek bosszúja. A másik jelenet pedig végre megvillantja, hogy mire is képes Vader, miért rettegnek tőle. Ahogy lekaszabolja a felkelőket, epic. Nekem ez a két rövid feltűnés sokkal jobban bemutatja Vader énjének kettősségét, mint a Sithek bosszúja és a Jedi visszatér.

A Sithek bosszúja el lett cseszve, de egy jó Vader filmmel ezt helyre lehetne billenteni. A Disney tervei szerint minden második évben jön egy film a storyline-ban (jövőre az Ébredő erő folytatása), a közbülső években pedig egy sztori az univerzumból, most a Zsivány Egyes, két év múlva az ifjú Han Solo története. Szerintem Vader megérne egy filmet. Hogyan éli meg a legerősebb Jedi, hogy átáll, de a célja, amiért ezt megteszi, meghiúsul, és Padmé meghal? Hogyan éli meg, hogy erős harcosból egy lábak nélküli, szétégett, egykezű, gépek nélkül élni képtelen valami lett? Egy olyan Sith nagyúr, aki a vállpáncélja miatt nem tudja felemelni a kezét víváskor, nem tud villámokat szórni, és csak egy kezével tudja használni az erőt? Az uralkodó mennyire volt elégedett, hogy a reménybeli tökéletes tanítvány helyett egy emberi roncsot kapott, akit bár átjár az erő, de fizikailag súlyosan korlátozott? Hogyan lett ez a két ember a Birodalom ura? Szerintem ezekre a kérdésekre egy bitang filmet lehetne készíteni. Persze el is lehetne cseszni az egészet, nagyon.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.