Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) l.skywalker válasza sh4d0w (#1000) üzenetére


l.skywalker
félisten

De ő legalább 5x felújította digitálisan :D

Félek is, hogy mire eljutok a 4-5-6-hoz, megint változtatnak benne valamit :DDD

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#1002) .LnB válasza l.skywalker (#999) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Lucas-on azért érezhető volt az előzménytrilógia esetében, hogy tényleg szeretett volna elmesélni valamit, amit eddig még nem tett meg. Például ott a nagyon erős politikai vonal. És voltak jó ötletei. De például Anakin-nel nem igazán tudott mit kezdeni, azon felül, hogy tudta hova fog kifutni a karakterfejlődése. Csak éppen a karakterfejlődést cseszte el, és tette unszimpatikus, nyámnyila "hercegnővé" őt. Viszont a merchandising szemelőtt tartása, nem annyira szembetűnő mint a Disney-nél. Jar-Jarékon kívül, a többi cucc, azért belesimul a környezetbe.

A Solo filmre semmi szükség nem volt. Ráadásul a négy fő karakterből, kettőt olyan színész alakítja, akik nem tudnak színjátszani. Emilia Clarke már a Trónok harcában is bizonyította, hogy borzasztó színész. Alden Ehrenreich-ről meg köztudott. Mivel a Solo forgatása alatt külön órákra küldték, annyira nem tudtak vele mit kezdeni. Hozzájuk képest meg a másik oldalon ott van egy Woody Harrelson és Donald Glover, akik felmossák a padlót az előző két "barbibabával". A sztori iszonyat gyenge és súlytalan. Na és az az R3-as robot, a droid álcába bújtatott feminisita fennhangjaival?! Hát úristen...! És a film végén abszolút nem érzed azt, hogy ebből a pojácából, az a csibész Solo lesz, akit megismertél az eredeti trilógiában.

A Disney-nek semmi féle "határozott" terve nem volt erre a lezárásra sajnos. :( Abrams a hetedik részt kapkodva írta. Másod magával egy diktafonra mondták fel a forgatókönyvet a díszletek között sétálgatva. (Mert az eredetinek tervezett VII forgatókönyvet kukázták a forgatás előtt) Utána jött Johnsonka, aki hát hagyjuk is, csinált amit csinált... Aztán szaladtak vissza Abrams-hez, hogy "figyu, megkapsz bármit, de hozd ezt helyre". Ő meg nagyon nem akarta. De belement.
És ahhoz képest, szigorúan ennek fényében, én azt mondom, hogy nem végzett annyira rossz munkát. Borzasztó nehéz dolga volt a VIII után. Kijavítani a 8-at, megoldani Leia lezárását, pontot tenni a Skywalker saga végére... Úgy, hogy a karakterek útját nem ő határozta meg. Ő csak bemutatta Rey-t, Finn-t és a többieket a VII-ben, útnak indította őket. Onnan még bármerre lehetett volna "fejleszteni" azokat a karaktereket. Akik közül egyedül Poe, és Kylo karaktere volt rendben a 8 után is. Ráadásul zárd le úgy a Skywalker Saga-t, hogy már egyetlen Skywalker sem él, hát köszi... :)

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1003) l.skywalker válasza .LnB (#1002) üzenetére


l.skywalker
félisten

Az 1-2-3 esetében én csak arra emlékszem, hogy a 10 évvel fiatalabb rokonaim akiknek nem a 4-5-6 volt a Star Wars, hanem ez - mindent megvettek. Minden volt kapható, minden IS. Akárcsak most.

De tény, hogy az egy új generációnak született trilógia volt, a történetek elmesélése pedig szerintem alapvetően elég nagy kihívás akkor, ha mindenki tudja mi a vége, csak a hogyan volt a kérdés. Ezt nem sikerült Lucas-nak megfognia és érezhetően bárgyú viccekkel próbálta kitölteni az űrt. Jar-Jar, Obi-van és Anakin beszólogatásai, az ep3-ban az R2-D2-t rugdosó droidok (de az az egész jelenet számomra egy tökönrúgás, nem elég, hogy R2 20 évvel az ep4 előtt még tudott repkedni, aztán elfelejtette... de az ahogy lelocsolja "olajjal" a robotokat majd felgyújtja és ott esnek-kelnek...) nem illet nekem akkor oda, ma már látom a gyerekeimen, amikor göndörre kacagják magukat rajta, hogy ezt ennek a korosztálynak szánta Lucas.

És a Disney-nél is ezt érzem, hogy nem egy alkotást tárnak azok elé akiket érdekel, hanem van célközönség és direkt nekik csinálják.

Amiket írtál, azokat nem tudtam, hogy Abrams így dolgozott. Olvastam dolgokat, de nem tulajdonítottam sokat neki, mert a filmeken úgy is érezni, hogy hova illeszkednek az egészben. Én a 8-ban egyébként Luke karaktervonalát nagyon jónak tartom. Az egész beteljesülése nálam elérte az elvártat.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#1004) .LnB válasza l.skywalker (#1003) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

"Én a 8-ban egyébként Luke karaktervonalát nagyon jónak tartom."

Na akkor itt fejezzük be az eszmecserét. :U
[link] Itt nagyon kevés hiányzott, hogy felálljak, és kijöjjek a moziból.
Aztán a IX részben Abramsz szépen arcon is köpi Johnson-t ezért a jelenetért. :D

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1005) l.skywalker válasza .LnB (#1004) üzenetére


l.skywalker
félisten

Kár, pedig jó volt beszélgetni... :(

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#1006) sh4d0w válasza l.skywalker (#1001) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A 4-ben a Mister a Solos kocsmajelenetért már nem egy szimpla pofont érdemelne...

https://www.coreinfinity.tech

(#1007) l.skywalker válasza sh4d0w (#1006) üzenetére


l.skywalker
félisten

Én ennyire nem vagyok kritikus, szerintem ott semmi gond nem volt.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#1008) sh4d0w válasza l.skywalker (#1007) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

De, mert az eredetiben Solóra nem lő rá tapírfej, ráadásul az egészről lerí, hogy utólag hozzányúltak.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#1009) l.skywalker válasza sh4d0w (#1008) üzenetére


l.skywalker
félisten

Ja úgy, azt hittem, hogy önmagában a jelenettel van gondod. Igen, az utólagos módosításokkal ez már kábé különálló 10 film :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#1010) sh4d0w válasza l.skywalker (#1009) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Mr. Lucas arra hivatkozott, hogy így még jobban ki akarta emelni Solo hősies jellemét. Mindezt egy olyan univerzumban, ahol senkinek az élete nem ér fabatkát sem és egy csempész (bizonyos fokig bűnöző) egy - a galaxis söpredékét összegyűjtő - kocsmában lelő egy valószínűleg szintén nem ártatlan fejvadászt.

Agyrém!

https://www.coreinfinity.tech

(#1011) l.skywalker válasza sh4d0w (#1010) üzenetére


l.skywalker
félisten

"Han shot first" :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#1012) l.skywalker


l.skywalker
félisten

A Disney azért nagyon rendesen viszi tovább Lukács örökségét. Ő is ilyen hülye módon védte a szellemi termékét:
Disney lawyers ruin the fun for some Star Wars fans’ MayThe4th celebration

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#1013) sh4d0w válasza l.skywalker (#1012) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Semmi meglepő nincs benne, befejezik Lucas munkáját: teljesen lerombolják a franchise-t.

https://www.coreinfinity.tech

(#1014) .LnB válasza sh4d0w (#1013) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Azt a lélektani határt már Rian Johnson elérte. Most onnan tartanak lejjebb. :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1015) l.skywalker válasza .LnB (#1014) üzenetére


l.skywalker
félisten

Az a szakmai mélység volt. De ez, hogy egy Twitter #-et akarnak kisajátítatni már rosszabb, mint amikor Lucas ügyvédje szólt egy Facebook rendezvénynek, hogy az Ep1 20 éves évfordulójára tervezett közös filmnézését egy pub-ban megtartás esetén beperlik az egészet a francba :D

Nesze neked fan love :D

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#1016) .LnB válasza l.skywalker (#1015) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Szerintem ez az egész fan love-nak ott lett vége, amikor Lucas elődöntötte, hogy megcsinálja az előzmény trilógiát. Oké, hogy múltkor pont írtam, hogy még volt amit el akart mesélni. De ott már látta, hogy mennyit tejel ez a biznisz. A Disney meg csak a pénzt nézi.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1017) l.skywalker válasza .LnB (#1016) üzenetére


l.skywalker
félisten

Pontosan így látom én is. Illetve talán azért mert akkor még "kisfiú" voltam, de '97-ben jött ki a mozikba (!) az eredeti trilógia digitálisan felújított változata, ami nekem élmény volt, mert moziban láthattam, de gyanús, hogy már az is ennek az útnak az eleje volt.

Szerk: amúgy a Disney-ben nagyot csalódtam ebből a szempontból, mert más franchise-okhoz jól nyúlnak, ezt ők is elqrták

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#1018) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nagyon érdekes az, hogy a Disney megvette a Star Wars-t, de se a vásárláskor, se a rákövetkező hónapokban, nem volt semmi koncepciójuk, nem volt tervük az egésszel. Egyszerűen nem értem. Kapkodva készült az első film, hogy minél hamarabb visszatermelje nekik a vétel árat. De más cél, terv nem volt. 13-ban Abrams megkapta a rendezést és kb mindent. Találjon ki valamit. Az Ébredő Erő világa c. könyvből kiderül, hogy lehetett volna az a film, nagyon más. Sokkal jobb!
Csak valamiért nem az lett. Nagyon jó koncepciók voltak, a karakterektől kezdve, a világra, a történetre. Csakhogy rengeteg ötleten én azt látom, hogy bár a hc rajongók letették volna a hajukat. De az újoncok kezét nem fogták volna. Nem vonzott volna be kicsiket, olyanokat akik esetleg eddig ne lettek volna SW fanok.

Ezért csináltak egy olyan filmet, vagyis megpróbálták. Ami a régi receptre építkezik, de kicsit frissebb. Kennedy meg a háttérbe számolgatott és irányított. Kell bele új cuki robot, afroamerikai szereplő stb stb. De az egész mögött mély koncepció nem volt.

Hát hogy lehet úgy trilógiát fogtani, hogy a három rész alatt az volt a terv, hogy minden rendező azt csinál amit akar!?!? És nem volt egy előre megszabott irány, hogy hova fog kifutni a sztori. Ki Rey? Ki Snoke? Senki se tudta. Voltak Abrams-nek elképzelései, de semmi több.

Aztán Johnson ámokfutása egyből behúzta a vészféket még Kennedy-nél is. Mert bár Johnson jó kutya volt, szépen kiaknázta a marchendiseing faktort. De azzal nem számoltak, hogy a Porgok, Thala szirének, ázsiai főszereplő tengerében, elveszik az egészből minden ami a Star Wars.

És akkor jött újra Abrams. Aki simán adhatta volna az a címet a kilencedik résznek, hogy Star Wars IX: A tűzoltás. Sajnálom a palit. Mert nem kapott jó kritikákat a IX. Nem is a legjobb SW film. De nézzük már meg, hogy honnan indult. A VIII után kb. mindenki pokolba kívánta a franchise-t. (Én meg is fogadtam, hogy az után nem megyek soha többet SW filmre moziba. Aaztán persze mégis). De hónapokig nem is bírtam SW logo-ra még rá se nézni.. :(
Abrams nem nyerhetett. Főleg úgy, hogy megint kapkodnia kellett, mivel a forgatás elkezdése előtt váltotta Colin Trevorrow-ot. Ezért csinált ő is hülyeségeket a kilencedik résszel.

Én mindenért Kathleen Kennedy-t hibáztatom. (Aki 2012 előtt azért nem semmi amit letett az asztalra.) De ez sok volt neki. Őt még Lucas, a felvásárlás előtt nevezte ki a Lucasfilm élére. De egyszerűen mindenkinek meg akart felelni. És túlzottan beleszólt a kreatív dolgokba. Nem kreatív ötletekkel. Hanem irányelvekkel, kötelező elemeknek. Ő egyszerre akart megfelelni mindenkinek. A részvényeseknek, a női egyenjogúságnak, az afroamerikai kultúrának, Kínának, a kis gyerekeknek.... Kb egy hajszál választott el minket egy Poe + Finn románctól.
Hirtelen meg se tudom számolni most, hogy mennyi író és rendező repült a Star Wars projektektől, kreatív ellentétekre hivatkozva. Szerintem nem kell mélyre ásni, hogy ez mit takarhat. Nem csinálták azt amit Kennedy elképzelt, vagy megszabott. 2018 körül le is akarták váltani. Abrams-nek fel is ajánlották a Lucasfilm vezetését, de ő köszönte szépen, nem vállalta. Kapott más is ajánlatot, de nem derült ki, hogy kik. Aztán mivel senki se akarta elvállalni, ezért meghosszabbították Kathleen szerződését 2021-ig.

Imádkozom, hogy 2021-ben lelépjen. A helyére Dave Filoni-t, és Jon Favreau-t pletykálják. Könnyű egyébként a dolog, csinálj valamit Star Wars témában, és ne legyen szar. Máris esélyes vagy a pozícióra. ;]

Nem baj, végre vége ennek az egész vergődésnek. A Skywalker saga lezárult. És hát őszintén?! Három filmből áll még mindig. Ugyan ott vagyunk kb ahol 1983 után. :)

A jővő:
Jön a Köztársaság Fénykora éra. Öt író akik eddig is Star Wars könyveket írtak. Összegyűltek a Skywalker Ranchen, hogy kitaláljanak valami újat. Valami mást, ami eddig még nem volt. Ez nagyon jól hangzik. Az már nem, hogy ezt a projectet is Kennedy okézta le. De nem baj, bízzunk azért a dologban. :) Én várom a könyveket. Megkapják az esélyt. Lehet, hogy az utolsót. A következő filmről annyit tudni, hogy az még nem a Köztársaság Fénykora érában fog játszódni. Sőt arról sincs infó, hogy egyáltalán valaha lesz a film ebből. Sőt az se fix még, hogy a következő film mozis lesz e, avagy stream-re megy. Rengeteg pletyka van.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1019) l.skywalker válasza .LnB (#1018) üzenetére


l.skywalker
félisten

Jon Favreau tetszene, valahogy ő jó érzékkel nyúl azokhoz a témákhoz, amiket a rajongók szeretnek (sajtburger!)

Amúgy vicces, hogy a VII rész után jött az a szöveg, hogy "minden évben lesz SW film" addig amíg a rajongóknak lesz rá igénye.

Hát 3-4 év után már változott a koncepció :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#1020) .LnB válasza l.skywalker (#1019) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

A nyolcadik rész után, a Solo oriási bukásnak számított SW szinten. Ott leállítottak nagyon sok mindent.

Egyébként nem tudom kit érdekel, de ez a könyv akció elég figyelemre méltó: [link] 256 oldal, kemény táblás. És ebből nagyon sok koncepció visszaköszön a következő két filmben.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1021) sh4d0w válasza .LnB (#1018) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Valójában az van, hogy a Talon Karrde-trilógia pont elfért volna ehelyett a három szar helyett, de számolatlanul állnak rendelkezésre régi könyvek, amelyek filmre várnak. Ott a Kirepülés, ami pont kiegészítő lehetne a Karrde-trilógiához. Ott van Timothy Zahn 3 remekműve, ami az Új Reményhez vezet, közte a valódi történettel a Halálcsillag terveinek ellopásáról, szerepel benne Solo, Csubakka, Lando, Boba Fett - többek között - és egyik sincs tele azzal a liberális szarral, ami az utolsó 3-5 filmet jellemzi. Ezt a liberális fasságot eleve értelmetlen egy olyan univerzumban nyomatni, ahol fajok sokasága van, 40 évvel ezelőtt már volt benne afroamerikai színész és nők vitték előre a Lázadókat (Leia, Mon Mothma).

Ezenkívül spinoff történeteket még magyar szerzők is írtak, kb 6-9 Solo könyvet olvastam, ott a Jedi-kristály, az X-szárnyúak sorozatok (Zsiványok és Lidércek) - a téma a földön hever, nem kell semmi újat kitalálni (nem, nincs szükség a járművek átdesignolására, pl. Halálcsillag erejű csillagrombolókra, vagy gravitációs elven működő bombázókra a világűrben, vagy légkörben repülő TIE-vadászokra), le kell hajolni, felvenni, leporolni és felcsapni a vászonra.

https://www.coreinfinity.tech

(#1022) l.skywalker válasza sh4d0w (#1021) üzenetére


l.skywalker
félisten

A Solo féle könyv trilógia is jobb lett volna. Abban a sztoriban ahogy Chewie és Han egymásra találnak egy hihetetlen jó filmalap lett volna. Ahogy végül filmre került az kábé mintha véletlen lett volna.

Ez is Disney baromság. Az egész Expanded Universe-t törölték. Nyilván azért, hogy minden szellemi terméket ők irányítsanak. Azért nem értem, mert a Lucas Books-ot is megvették.

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#1023) .LnB válasza sh4d0w (#1021) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ezt olvastad? [link]

Azt mondja: "Every one of these movies is a particularly hard nut to crack. There’s no source material. We don’t have comic books. We don’t have 800-page novels. We don’t have anything other than passionate storytellers who get together and talk about what the next iteration might be."

2019 novemberi interjú. :DDD Szerinted normális ez a nő?
Igazán szólhattál volna neki, hogy de van. :D

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1024) sh4d0w válasza .LnB (#1023) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Valószínűleg nem. Milliónyi képregény is rendelkezésre áll, ha már ötlet kell - persze bármit is vesznek alapul, a szerzőkkel, kiadókkal meg kell állapodni.

https://www.coreinfinity.tech

(#1025) .LnB válasza sh4d0w (#1024) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Dehogy kell nekik megállapodni. A Lucasfilms-é és a Disney-é minden jog. Ez fordítva működik ahhoz, hogy te írhass bármit ami Star Wars, neked kell megállapodnod velük. Bár manapság már inkább ők kérnek fel írókat, hogy írjanak meg ezt, meg azt.

Van az egész Star Wars körül egy kontroll csapat. Ha jól emlékszem 8 fő, de ez nem 100%. Akiknek az a dolguk, hogy MINDEN, ami megjelenik, azt felülvizsgálják. Azért, hogy maradéktalanul illeszkedjen a Disney elképzeléseihez, jövőbeni terveihez. Semmi, de semmi nem jelenhet meg, az ő áldásuk nélkül. Mármint ami a történetet bővítené. Játékok, filmek, sorozatok, könyvek, képregények. Nyilván egy Star Wars-os bögre megjelenhet. :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1026) l.skywalker válasza .LnB (#1025) üzenetére


l.skywalker
félisten

Hivatalosan a bögre sem, csak nem áll rendelkezésre akkora "hatalom", hogy bármelyik borsodi kerámiakészítőt is lefüleljenek :D

De a legjobb az Aliexpress. Minden SW figura kapható, csak nem Star Wars és eredeti nevén. Hanem olyanok, hogy "star trooper" :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#1027) .LnB válasza l.skywalker (#1026) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

A kettő nem ugyan az. Az egyik a trademark, és azt az ügyvédek intézik. Ez a fókuszcsoport meg mondom, hogy csak a Star Wars univerzum történéseit kontrollálja.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1028) l.skywalker válasza .LnB (#1027) üzenetére


l.skywalker
félisten

Ja értem, jogos.
Erről jut eszembe. Anyósom nagyban horgol. Kitalálta, hogy horgolna SW témájú cuccokat, adjam el neki az eBay-en itt/ott. Mire megcsinálta az elsőt, jött a hír, hogy a Lucasfilm az eBay-ről levetette a fan-made kézműves cuccokat is :D
De a prototípust megkaptam:

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#1029) l.skywalker


l.skywalker
félisten

https://port.hu/cikk/mozi/mark-hamill-mar-megint-a-star-wars-filmek-onellentmondasaval-viccelodik/article-65460?utm_source=index.hu&utm_medium=doboz&utm_campaign=link

:C

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#1030) ImACeltic


ImACeltic
őstag

Lepörgött a Clone Wars 7. évadja....eszméletlen volt ez az utolsó 4 rész. Nem tudom, hogy lesz-e valaha ilyen hangulatú Star Wars tartalom akár filmben, játékban vagy sorozatban.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#1031) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Taiki Waititi egész estés SW filmet fog rendezni
https://www.starwars.com/news/taika-waititi-announce

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#1032) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Kezd kicsit elszabadulni ez a Mandalorian S02 pletykaáradat. Már lassan mindenki "szerepelni fog benne", aki él, és aki halott, az is. Ahsoka-val kezdődött. Aztán halkan, de suttogtak Ezra-ról is, most meg Boba Fett, és Maul is terítéken van. :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1033) l.skywalker válasza .LnB (#1032) üzenetére


l.skywalker
félisten

Boba a regények szerint ugye nem halt meg. A mandaloriai páncél sav álló. Simán kimászott a Sarlacc gyomrából és Han után ment.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#1034) .LnB válasza l.skywalker (#1033) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nem is az a lényeg, hogy él e. Hanem, hogy szerintem itt már túl élénk a fantázia, meg nagyok az elvárások. Valahogy az első évadot látva, én nem látom ebben a sorozatban, hogy a saga szereplőinek a fele feltűnjön benne. Ahsoka-t nagyon várom, egyik kedvenc karakterem.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1035) l.skywalker válasza .LnB (#1034) üzenetére


l.skywalker
félisten

Ja értem. Igen szerintem is jó volt az első évad úgy ahogy volt. Nem kellene túlzásba esni. De hát Disney...

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#1036) solena válasza l.skywalker (#1035) üzenetére


solena
tag

Nyáron jön vmi elcseszett reggelizőpehely a Gyermekkel a borítóján... Mikor megláttam egy Mando csoportban, elég hangosan kicsúszott egy fierfek a számon. Szerintem a Disney vérszemet kapott, hogy az első élőszereplős sorozatuk ilyen jól szerepelt, csak éppenséggel szerintem a népek nem a merch f*szságok miatt nézik (oké, cuki a "bébiyoda", de nem azért néztem), hanem a sztori, az atmoszféra és a karakterinterakciók miatt lesz eladható (és lehetnek merchek).

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#1037) .LnB válasza solena (#1036) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Szerintem a Mandalorian egyetlen dologban erős, és plusz van még egy erénye. Viszont ezek közül egyik sem a sztori. Sőt, azon túl, hogy Mando védi a bébit, semmi nem történik benne, sőt még csak nem is bővíti az univerzumot túlzottan (eddig). Ami elviszi a hátán az egészet, és nálam is ez mentette meg, az a hangulat! Okosan, türelmesen építkeztek. És a ritmusa is könnyen befogadható, lassúcska.
Ami pluszban az erénye, az az a tény, hogy Mando egy melankolikus, legtöbbször szótlan, magányos farkas. Ez azt eredményezi szerencsére, hogy a Disney ezzel a karakterrel, és a cselekménnyel nem tud szétbarmolni semmit. :) Nem tapos agyon más filmben látott cselekményt. Szóval önmagában működik.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1038) solena válasza .LnB (#1037) üzenetére


solena
tag

Néha a látszólagos semmi történet is lehet jó történet. Nem kell mindig a világot megmenteni;) A személyes karaktertörténetek is vihetik előre a cselekményt, és nem kell galaxisrengetőnek lennie.

A Disney bármit is szét tud barmolni. Ha behozzák Boba Fettet, az nagyon két dudás lesz egy csárdában eset lesz. Mandót a Death Watch találta, és ami eddig leesett, az alapján egy hozzájuk közelálló/támogató klán fogadta be és nevelte fel, míg Boba Fett élete első tíz évében Jango Fettől True Mandalorian nevelést kaphatott. Jango Fett családját anno a Death Watch nyírta ki gyerekkorában, és Jaster Mereel fogadta örökbe, aki később Mand'alore-rá vált, és a Mandalor Polgárháborúban a Death Watch megölte, és Jango Fett lépett a helyére.

Szóval, ha tartják magukat az eddigi sztorikhoz, akkor elvileg csúnya hirig lehet belőle.

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#1039) .LnB válasza solena (#1038) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Aztán a valóság meg az lesz, hogy Boba csak elsurran a háttérben egy jelenetben, amikor a bébi Yoda egy újabb zseblámpát lop. :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1040) solena válasza .LnB (#1039) üzenetére


solena
tag

Remélem:D

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#1041) l.skywalker válasza .LnB (#1037) üzenetére


l.skywalker
félisten

Igen, a fő karakter "hangulata" tetszik nekem is és persze a körítés. A körítés végre megint olyan, mint az original trilógiában. Nincs túlzás, nagy csicsa és egyebek. Szolíd, de mutatós.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#1042) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Az egész Star Wars: The High Republic projectet eltolták 2021-re. [link]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1043) alex devil


alex devil
senior tag

Szevasztok,
A Rogue one végét ugye újraforgatták. Meg lehet nézni valahol az elsőnek forgatott jeleneteket?

S23

(#1044) .LnB válasza alex devil (#1043) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Sajnos nem csak a végét. Nagyon sokat újraforgattak belőle. Edwards egy sötétebb tónusú filmet akart, ez a Disney-nek sok lett volna.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1045) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Miközben arról lehet olvasni, hogy a Disney az egész 7-8-9 törli és az egész kánont újrakezdi ( [link] ), Rian Johnson egyre mélyebbre ássa magát ( [link] )

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#1046) hhenry válasza ImACeltic (#1030) üzenetére


hhenry
őstag

Lesz esetleg magyar szinkronnal?

(#1047) .LnB válasza l.skywalker (#1045) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ezt nem is hallottam, hogy törölnék őket (valami megbízható forrás?). Elég kamu szagú. Bár minimum a VIII-at kellene, az tény. :D

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1048) l.skywalker válasza .LnB (#1047) üzenetére


l.skywalker
félisten

Ez csak pletyka

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#1049) solena válasza hhenry (#1046) üzenetére


solena
tag

Szerintem legfeljebb akkor, ha a Disney+ végre méltóztatik idehaza is streamelni. De nézd inkább feliratosan, sokkal jobb, főleg, ha eszembe jut a magyar szinkronja a korábbi évadoknak. Pedig én bírom általában a magyar szinkront, de itt tényleg jobb az eredeti

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#1050) l.skywalker válasza solena (#1049) üzenetére


l.skywalker
félisten

HBO Go-n fent van az első 5 éved, több Marvel film ill. Disney mese. Amíg nem lesz ebben az országban Disney+ addig számolhatunk vele, hogy a régiós tartalmat kínáló app-ok, mint az HBO Go sugározni fognak Disney tartalmat, na persze nem rögtön a Mandaloriait, de egy Clone Wars várható

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.