Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) bandi0000


bandi0000
nagyúr

sziasztok

nem tudom tustok e segíteni de hátha, most néztem meg újra mind a 7 részt, és felmerült pár kérdés bennem

egyrészt amikor kiderült h a szenátor sit nagyúr, akkor ugye a klónok kezdték ölni a jediket, na de a klónok miért is engedelmeskedtek neki?

és amikor luke és kenobi megmentették ugye a hercegnöt, elvileg ott halt meg kenobi, na de mi is volt ez a meghalás? gyakorlatilag csak eltűnt kenobi, de mégis halott lett

S1M0N: nem tom spoilereznem kéne e, de abba rakom a választ:
Rey multját homály fedi, sok elmélet van h ki ő, én leg is arra gondolok h vagy luke lánya,vagy han soloé, bár utóbbi furcsa, esetleg lehet úgy fogant mint anakin, az viszont szinte biztos h megkapta a kiképzést, viszont fiatalabb vagy 10 évvel mint kylo ren, és ha igy van akkor azt nem értem h mikor Ren a átállt a sötét oldalra, akkor hogy hogy kiképezte még Rey-t is Luke, mert pont az átállás miatt tűnt el...persze ezek csak spekulációk

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#902) pbalu válasza bandi0000 (#901) üzenetére


pbalu
aktív tag

A szenátor rendelte meg a klón sereget így előre be tudta programozni őket. Illetve akkor már ő volt a "főnök" mikor kiadta a 66os parancsot.

A Sithek mindig is kutatták az örök élet titkát, de sosem jöttek rá, viszont a Jedik igen: nem úgy működik hogy örökké élsz, ki kell lépni testi valódból, és szellemi síkon élhetsz tovább. Ezért tudott Kenobi továbbra is segíteni Luke-nak, "halottként".

''...Ayrton azt mondta: Látod, nem lehet. Egy folyó van a fal mögött, úgyhogy nem lehet máshova tenni. ...Pontosan ezen a helyen vesztette el az életét.''

(#903) Góliát válasza TheProb (#900) üzenetére


Góliát
senior tag

Szia. Nekem tetszett, jobban mint az Ébredő Erő. Bár nem döntötte meg a dollár bevételi listán, de így is a második hellyel büszélkedhet. Az elején a jó ismert felirat hiányzott egy kicsit, de azt leszámítva hozta a jól ismert Star Wars feelinget.Az első fél órában döcögősen mutatják be a szereplőketde ami utána jön az kárpótol!
Az erő legyen veled

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#904) Blyan válasza TheProb (#900) üzenetére


Blyan
félisten

Sokkal, de sokkal jobb volt, mint az EP VII. Bitang jó!

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#905) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Ma néztem meg..az utolsó 10 perc badass! Ilyennek kellett volna lennie végig a filmnek :)

Asrock b760m pg riptide, Intel Core i3-12100F heavy overdrive :D

(#906) Kotomicuki


Kotomicuki
senior tag

Úgy tűnik, az Erő magához szólította Carrie Fisher-t!

Nyugodjon békében a Hercegnő!

A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

(#907) Rive válasza TheProb (#900) üzenetére


Rive
veterán

Frissen a vetítésről hazaesve: nem jött be. Szerintem ezen a forgatókönyvön kellett volna még dolgozni, sokat. Túl sok egyedi karakterre jutott túl kevés idő a túl sok akció mellett. A karakterfejlődés megalapozatlan, egyszercsak mindenki másképp csinálja/gondolja oszt' a' Erő izé. A vágás elkapkodott, a jelenetek túl rövidek, semmi sincs kidolgozva rendesen.

A tech jó volt, de az nem visz el egy ilyen filmet.

Lehetett volna belőle ütős háborús/kémkedős film, de ez így inkább olyan volt, mintha a Ryan közlegénybe írtak volna enyelgős szerelmi szálat két főszereplő közé Kis Hableány stílusban.

Az első és az utolsó öt perc ütött. A többiért kár.

Szumma: Baljós árnyak alá, vastagon.
Hozzáteszem, nekem pl. ugyanakkor Az ébredő Erő bejött.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#908) Freddy76


Freddy76
addikt

Egy másik topikban már feldobtam, de ott keveseket érdekelt a téma.

Megnéztük a Zsivány Egyest, nekem nagyon bejött. Nem a klasszikus Star Wars, nem annyira a saga része, de egy nagyon fontos eleme a teljes történetnek. Az Ébredő erőnél klasszisokkal jobb, számomra az Új remény és a Birodalom visszavág után a Jedi visszatérrel van egy szinten. Ezt követi a Klónok támadása, legalul pedig a három sz@r:
- Baljós árnyak: midikloriánok, Jar Jar, szűznemzés, kereskedelmi szövetségi blokád, miafasz???
- Ébredő erő: hisztis tini sithféleség (Ren lovagjai????), csillag erejét elszívó szuper bolygóromboló, régi történet új köntösben, menjenekapicsába.
- Sithek bosszúja: a filmtörténet egyik legikonikusabb gonoszának "keletkezéstörténete" egy hisztis picsa nyűglődése. Nem hiteles, elbaszott az egész. A film jó lenne, de az, ahogy Anakinból Vader lett, abszurd, hiteltelen.

A Zsivány Egyesnek van pár nagyon fontos jelenete, különösen Vader két jelenete. Az egyik amikor mutatják levágott végtagokkal a gyógyítótartájban, kiszolgáltatva, sérülten, csonkán, egy komornyikra utalva - ez a pár másodperc jobban segít megérteni a Jedi visszatér végi "átállását", mint a teljes Sithek bosszúja. A másik jelenet pedig végre megvillantja, hogy mire is képes Vader, miért rettegnek tőle. Ahogy lekaszabolja a felkelőket, epic. Nekem ez a két rövid feltűnés sokkal jobban bemutatja Vader énjének kettősségét, mint a Sithek bosszúja és a Jedi visszatér.

A Sithek bosszúja el lett cseszve, de egy jó Vader filmmel ezt helyre lehetne billenteni. A Disney tervei szerint minden második évben jön egy film a storyline-ban (jövőre az Ébredő erő folytatása), a közbülső években pedig egy sztori az univerzumból, most a Zsivány Egyes, két év múlva az ifjú Han Solo története. Szerintem Vader megérne egy filmet. Hogyan éli meg a legerősebb Jedi, hogy átáll, de a célja, amiért ezt megteszi, meghiúsul, és Padmé meghal? Hogyan éli meg, hogy erős harcosból egy lábak nélküli, szétégett, egykezű, gépek nélkül élni képtelen valami lett? Egy olyan Sith nagyúr, aki a vállpáncélja miatt nem tudja felemelni a kezét víváskor, nem tud villámokat szórni, és csak egy kezével tudja használni az erőt? Az uralkodó mennyire volt elégedett, hogy a reménybeli tökéletes tanítvány helyett egy emberi roncsot kapott, akit bár átjár az erő, de fizikailag súlyosan korlátozott? Hogyan lett ez a két ember a Birodalom ura? Szerintem ezekre a kérdésekre egy bitang filmet lehetne készíteni. Persze el is lehetne cseszni az egészet, nagyon.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#909) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Sziasztok,

Nekem megint előhozta az "idei" (ugye már tavalyi) Star Wars film a rajongásomat. :) Nekem tetszett a Rogue One. És most így két film után örülök, hogy a Disney tovább viszi ezt a világot. Nekem a VII is tetszett. Főleg ha azt vesszük, hogy a "nagy" Lucas mit tett az Episode I - II - III-mal. Sírni tudnék komolyan. Főleg az Episode I-en. Ezt figyelembe véve a Disney eddigi két filmje pazar. Szerintem. De elfogadom a negatív véleményeket. Mert egyik se tökéletes, EP VII-et "láttuk már valahol", viszont lehetne rosszabb. :D

A Rogue One-ban nagyon megtetszett ez a dallam/szólam a filmben: [link] Sajnáltam is, hogy jobban ez nem lett felhasználva a filmben, sőt a soundtack-ben sem szerepel csak ennek a számnak a végén. :(

Nem vagyok egy nagy Star Wars relikvia gyüjtő, és nem is leszek. De most berendeltem pár könyvet. Talán majd később (még csak 4 éves) a fiamat is megfogja ez a világ ha lapozgatja. :) A következőket:
Star Wars - Az ébredő Erő - Fantasztikus keresztmetszetek
Star Wars: Az ébredő Erő - A képes útmutató
Star Wars - Szereplők nagykönyve - Frissített és bővített kiadás
Star Wars - Minden, ami Star Wars
Phil Szostak: Star Wars - Az ébredő Erő világa
Star Wars - Zsivány Egyes

Kíváncsi leszek rájuk.

És lenne a végére egy kérdésem. Így 30 éves fejjel, élvezhető ez a SW:Rebels és Clone Wars mese? És csak ez a kettő van?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#910) Gergő_ válasza Freddy76 (#908) üzenetére


Gergő_
őstag

Erről láttam egy összefoglalót. Vader tudatosan van ebben a maskarában tartva.
Olyasmi mint a kékszállú herceg.
[link]

(#911) Freddy76 válasza .LnB (#909) üzenetére


Freddy76
addikt

Én 40 évesen nézem a Rebels-t, és bejön. Persze mese, és akként is kell kezelni. A részek egy része übergagyi, egy része szórakoztató, de van benne egy-kettő, ami üt. Összességében nézhető, de nyílván nem egy film.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#912) .LnB válasza Freddy76 (#911) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Elkezdtem tegnap én is. ep0-ep2-ig jutottam. Annyira nem rossz. Egyedül pont a "főhős" Ezra nem szimpi. Viszont helyenként elég pofás a táj ábrázolása. Kisfiamnak még ezt nem fogom megmutatni (4 éves). Marad a Lego SW. Bár azt is megnézem inkább majd előre mielőtt engedem neki. Lego Star Wars: The Padawan Menace-t látta már, azt szereti.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#913) BalanceR


BalanceR
addikt

Valakit nem érdekel egy vászon StormTrooper kép?
Nekem túl nagy lett...

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#914) .LnB válasza BalanceR (#913) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ilyen falra lógathatós? Feltekerhető? Mekkora méret?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#915) BalanceR válasza .LnB (#914) üzenetére


BalanceR
addikt

50x75ös...
Vászon, keretre feszítve.

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#916) .LnB válasza BalanceR (#915) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ja én nagyobbra gondoltam. Nekünk van itthon pár ilyen lógó vászon "plakát" (nem tudom mi a pontos megnevezése), de azok másfél méteresek kb. viszont nem StarWars-os egyik sem. :)

Más : Megjöttek a könyvek ma. Lesz mit olvasni.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#917) Góliát válasza .LnB (#916) üzenetére


Góliát
senior tag

kellemes időtöltést.

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#918) .LnB válasza Góliát (#917) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Köszönöm szépen. Belelapozgatva nagyon érdekesnek tűnnek. Én mindig is szerettem az SW-t de sose volt hozzá lexikális tudásom. Ezért most elhatároztam, hogy kicsit kibővítem a tudásomat. Erre alkalmasak is ezek a könyvek.

Ez is külön érdekesnek ígérkezik: [link] Pont ma láttam róla ezt a cikket, lehet ezzel fogok kezdeni.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#919) .LnB válasza Freddy76 (#911) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Igaz rég volt téma, de gondoltam válaszolok. Megnéztem a Rebels két évadát, és a 3. évad 0. részét (talán az 1.-is). Nem volt rossz, de lehetett volna jobb. A 2. évad végén Ezra 2 perc ismerettség után hisz Maul-nak, az nagyon gáz. De Asoka szimpi, meg van benne jó dolog is azért.

Most a Clone Wars-t kezdtem el. 1. évad felének vagyok. Annak ellenére, hogy ebben vannak felháborító "beszélgetések" és zenék, már most jobb mint a Rebels. Csak lehetne komolyabb. Kicsit bugyuta az egész.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#920) zolka95 válasza bandi0000 (#901) üzenetére


zolka95
őstag

A Clone Wars utolsó évadjában derül ki, hogy valami chip van az agyukban, ami miatt teljesíteni fogják a 66-os parancsot. Aztán most a Rebels animációs sorozatban is szerepelnek régi klónok, akik nem álltak át a birodalomhoz, mert rájöttek erre a turpisságra még a Clone Warsban. A fejükön látszik is a vágás, talán kiszedték maguknak, nem tudom. Ezekre már pontosan nem emlékszek. Elmagyarázzák benne.

Rey származásáról olvastam egy pár teóriát, de most újranézve eszembe jutott valami. Ezt még egyikben sem olvastam. A film elején az öreg aki átadja Poe-nak a térképet fontos karakter lehetett. Hogyan jutott hozzá? R2D2 is hibernálta magát, akinél a térkép másik része volt. R2D2 Luke droidja volt, mikor felébred C3PO is úgy beszél róla, hogy "Luke gazda". És amikor Rey látomásai vannak, amikor megfogja a fénykardot, akkor látja, hogy Luke R2D2-ra teszi a robot kezét, ami a 6. részben még ép volt, tehát itt már egy harc után lehetett ilyen. Azután lehet ez a jelenet, miután Kylo lemészárolta a tanoncokat. Ráadásul ott ég mellettük a tűz, ami szerintem a padawanjai lehettek. Mert ugye a jedik elégetik őket.
Szóval Kylo átállt, megölt mindenkit, Luke elmenekült. R2D2-nak odaadta a térkép egyik részét, a másikat pedig az öregnek.
De vajon mért pont erre az öregre bízza rá, ki lehet ez az öreg? Csak nem Rey valami rokona vagy nagyapja, az öreg pedig Obi-Wannak a fia? :Y Hasonlít is az öreg Ben Kenobira :D
Neki lett volna oka a Jakkura vinni Rey-t, mivel a térképről az Ellenállás és Leia sem tudott. Csak ő tudott róla és számított rá, hogy ha az Első Rend tudomására jut, hogy nála van, akkor eljönnek érte. Tehát neki el kellett titkolnia Reyt mindenki elől. Rey apja nem lehet, mert túl öreg, vagy igen? Nem tudom hány évesek a karakterek.

Közben visszanéztem és mikor átadja Poe-nak a térképet, akkor Poe azt mondja, hogy a tábornok már régóta várt erre.

Amikor az öreget Kylo elé viszik nem az az első találkozásuk. Kylo azt mondja neki, hogy mennyire megvénült. Az öreg pedig szemrehányást tesz neki, hogy átállt és elárulta a családját.
Közel állhatott a Skywalkerekhez ha ennyire ismeri őket. Ez még egy ok amiért nem egy mellékszereplője a történetnek. De honnan tudhat róluk ennyit? Talán azért, mert az egyik tanonc apja lehetett, talán pont Rey apja. Rey pedig túl fiatal volt a kiképzéshez, ezért még nem kezdték el, csak felfedezték hogy erőérzékeny. Vagy pont sikerült elmenekíteni az utolsó pillanatban, amikor már Luke is kitervelte azt hogy elrejtőzik és térképeket dugdos el, ezért lett így eltitkolva Rey.

Han Solo és Leia lánya pedig nem lehet, mert nem ismerik Rey-t. Luke sem lehet az apja, mert akkor mért nem vitte magával és képezte ki jedivé? Ha pedig attól félt, hogy átállna a sötét oldalra, akkor elrejti, de mért pont a Jakkura rejtené? Nem vigyáz rá senki, egyedül nő fel, magáról gondoskodik. Akkor már inkább az ellenállásnál rejtené el, ahol Luke testvére, Leia vigyázna rá. Ő benne jobban megbízna. Azt meg eltitkolnák, hogy ő Luke lánya. Csak úgy ott lenne az Ellenállásnál vagy valamelyik békés bolygón, de nem a Jakku-n.

[ Szerkesztve ]

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#921) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Mit szólnátok egy Ahsoka Tano filmhez? [link] Én örülnék neki. Jó karakter, főleg a Rebels-ben

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#922) zolka95


zolka95
őstag

Egy teória szerint Kylo Ren és a Ren lovagjai azért viselik ezt a nevet, mert már nem a régi sith hagyományokat követik.
És ez a Snoke pedig el akarja törölni a jedi rendet is, mert régen nem volt ilyen éles határ az erő használói között.
A The Last Jedi pedig tuti, hogy Luke-ra utal. És nem többesszámban értendő. A jedik kihaltak. Idővel feledésbe merülnek a régi dogmák. Luke kudarcot vallott egy vagy több tanítványánál, mert átálltak a sötét oldalra. Új generáció jön az erő használókból is. Úgy ahogy az eredeti trilógia gyerek rajongói is felnőttek és megváltoztak, így fog változni ez is. Az új generációnak jönnek majd az új Star Wars filmek. A régi karakterektől pedig könnyes búcsút vesznek.

Star Wars - Return of the Jedi - Yoda Dies
Megnéztem ezt a jelenetet és ezért jutott róla eszembe mindez. Yoda mondta Luke-nak ha meghal ő lesz az utolsó jedi. Ha lesz X. XI. XII. rész is, tehát egy újabb trilógia, abban már szerintem az öregek nem fognak szerepelni.
Han meghalt, szegény Carrie Fisher is eggyé vált az erővel. A filmben is valszeg meghal majd a karaktere.
Már csak Luke maradt, ő pedig szerintem úgy hal meg, mint Yoda vagy Ben Kenobi. Eltűnik, mint a régi nagy mesterek. :)
Na az epic lenne. Szerintem ha megölik tuti így hal meg, nem csak lekaszabolják mint Han Solo-t.

Már a 7. részben is úgy mutatták be vagy beszéltek a régi szereplőkről és cselekedeteikről, mint egy legenda. Ezért fogják epikusra csinálni Luke és vele együtt a régi, jedi rend halálát.

Sad Medley :Y

[ Szerkesztve ]

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#923) Góliát válasza zolka95 (#922) üzenetére


Góliát
senior tag

Ez a Sad Medley nagyon ott van. :)

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#924) Kissssss válasza .LnB (#921) üzenetére


Kissssss
csendes tag

jó lenne ha készítenének egy értelmes lezárást Ahsokának mert a rebelsben eléggé levegőben lóg a további sorsa.

(#925) asuskiddd


asuskiddd
tag

Én ezt a 2 könyvet szerintem berendelem, amikor majd lehet:

Star Wars - Minden, ami Star Wars
Star Wars - Évről évre

gyerekemelőlvittedelakarácsonyiajándékát :DD, iPohne 20 Pro Ultra Max

(#926) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Válasz erre: [link]

Néztem én is azt a könyvet, már majdnem elő is rendeltem, de várok vele. Külföldön elég szép kiadásban jelent meg: [link] Nálunk szerintem nem így fog. :( Lehet majd megveszem, most még van otthon sok olvasnivaló.

Visszatérve a múltkori "Minden ami Star Wars" könyvre. Volt időm folytatni az olvasását. A helyszínek bemutatása rész elég kapufa. Legtöbbször csak az van leírva a helyszínekről, hogy mi történt ott a filmekben, vagy az animációs sorozatokban.. Tegnap meg megint találkoztam olyannal, hogy egy oldalon két szöveg panel is ugyan arról szólt. :((( Csekély a plusz információ benne a helyszínekről. De még mindig van jó pár oldal belőle, a hajók, fegyverek. Kíváncsi leszek rá. Remélem egy DL-44-s blaster bemutatása nem abból fog állni, hogy leírjak azt, hogy Han Solo használta és kész.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#927) asuskiddd válasza .LnB (#926) üzenetére


asuskiddd
tag

Remélem ebben a díszkiadásban jelenik meg, ha már a borítóképet is lefordították. Mikor kiveszi belőle, akkor látni az eredeti borítót. A videóban van 2 fajta egy bővített meg egy sima. Ez vajon a bővített lesz? Mert nem írják.

Lehet ilyen esetben jobb olyan könyvet venni, ami csak helyszínről, vagy csak fegyverekről szól.

[ Szerkesztve ]

gyerekemelőlvittedelakarácsonyiajándékát :DD, iPohne 20 Pro Ultra Max

(#928) .LnB válasza asuskiddd (#927) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

[link] Nem tudom, hogy ez a kép csak egy sablon e. De itt úgy néz ki a borítón lesz Kylo. Szóval nem külön "dobozba" lesz a könyv.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#929) asuskiddd válasza .LnB (#928) üzenetére


asuskiddd
tag

Sablon, a többi könyv is úgy néz ki. Nem lenne értelme megváltoztatni a könyvet.

Közbe még néztem ezt is:

Star Wars - Szereplők nagykönyve - Frissített és bővített kiadás

Na itt felmerül a kérdés, hogy ez bővebb, mint pl. a másik könyv, mivel itt csak karaktereket mutatnak be?

[ Szerkesztve ]

gyerekemelőlvittedelakarácsonyiajándékát :DD, iPohne 20 Pro Ultra Max

(#930) .LnB válasza asuskiddd (#929) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Star Wars - Szereplők nagykönyve az megvan nekem. A VII rész karakterei még benne vannak, a Rogue One-é nincsenek. És igen, egy oldal egy karakter. Ennyi. De még nem olvastam belőle, csak átlapoztam.

Most olvasom még a Minden ami Star Wars-ot. És elkezdtem a Jedi útját (az nagyon jó), és van még a Rouge One Képes Enciklopédia. Elkezdtem olvasni kettőt, aztán félbe maradt mert kiolvastam a Rogue One Katalizátort. És most pótolom ami félbe maradt. A szereplők nagykönyvéhez még nem jutottam el. :)

szerk.: Írok nekik egy email-t, érdeklődök az Évről évre - Egy galaxis története-ről. Majd írok ha válaszoltak.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#931) asuskiddd válasza .LnB (#930) üzenetére


asuskiddd
tag

Akkor, ha majd ott tartasz, érdekelne, hogy bővebb-e, mint ami a minden ami star wars könyvben van. :)

Okok, remélem a díszdobozos kiadást adják ki. :)

[ Szerkesztve ]

gyerekemelőlvittedelakarácsonyiajándékát :DD, iPohne 20 Pro Ultra Max

(#932) .LnB válasza asuskiddd (#931) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Mármint, hogy a Star Wars - Szereplők nagykönyve bővebb e mint a Minden ami Star Wars? Mert méretben jóval kisebb az előbbi. Itt láthatod: [link] Tartalomra, hogy jobban kifejti e a karaktereket azt nem tudom, de ma belelapozok ha nem felejtem el.

(A képen látható könyvek vannak meg nekem, vagyis az első adag, azóta rendeltem még párat)

Az ébredő erő Képes utmutató az szörnyű. Azt kerüld, meg kb vele együtt az összes Képes útmutatót. De érdekes, hogy a Zsivány Egyes Képes Enciklopédia pedig jó. Enciklopédia >> Képes útmutatót

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#933) asuskiddd válasza .LnB (#932) üzenetére


asuskiddd
tag

Igen a tartalomra gondolok, hogy több információt ad-e a karakterekről. Oké a képes útmutatókat elkerülöm. ;)

[ Szerkesztve ]

gyerekemelőlvittedelakarácsonyiajándékát :DD, iPohne 20 Pro Ultra Max

(#934) asuskiddd válasza asuskiddd (#927) üzenetére


asuskiddd
tag

Most nézem, összekevertem ezzel: Star Wars Year by Year: A Visual Chronicles.

[ Szerkesztve ]

gyerekemelőlvittedelakarácsonyiajándékát :DD, iPohne 20 Pro Ultra Max

(#935) .LnB válasza asuskiddd (#934) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Most írtak választ, hogy nem olyan változat lesz mint a videóban ami van. Hanem sima.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#936) asuskiddd válasza .LnB (#935) üzenetére


asuskiddd
tag

Akkor ezért nem volt ráírva, hogy frissített és bővített verzió... Így felejtős. Nem értem miért engednek kiadni butított változatot.

[ Szerkesztve ]

gyerekemelőlvittedelakarácsonyiajándékát :DD, iPohne 20 Pro Ultra Max

(#938) .LnB válasza Shadowfax (#937) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Tetszik. Csak én gondoltam arra, hogy azon a szigeten valahol van egy hasonló sötét erő által "uralt" barlang mint a Dagobah-n? És Rey pont onnan jön ki a trailer elején mikor zihál?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#939) #53932800 válasza .LnB (#938) üzenetére


#53932800
törölt tag

Nekem úgy tűnik mintha Luke fojtogatta volna.

[ Szerkesztve ]

(#940) #53932800


#53932800
törölt tag

Star Wars: Rebels 4., utolsó évad trailere

Érdekes visszahozzák Rukh-ot, Thrawn személyes testőrét legendákból a kánonba. Mondjuk én nem így képzeltem el, amikor olvastam a könyvet de egye fene :D

[ Szerkesztve ]

(#941) Kissssss válasza #53932800 (#940) üzenetére


Kissssss
csendes tag

nagy kár a sorozatért... meg nem is kár érte, rossz mert ez után kérdéses lesz e még új animációs sw sorozat, és nem is baj részemről hogy befejeződik mert ez alatt a 3 évad alatt egyszer se tudott megkomolyodni a sorozat, az utolsó részt kivéve egy olyan epizódra se emlékszem ahol úgy istenesen seggbe rúgták volna a lázadókat az ereje teljében lévő birodalom katonái.

értem én hogy gyerekeknek készült meg stb.. de még a clone warsnak is sikerült hoznia a felnőttek által is nézhető színvonalat az első 2 évad után.

(#942) #53932800 válasza Kissssss (#941) üzenetére


#53932800
törölt tag

Remélem ez az utolsó sötét tónusú lesz...A jedik haljanak meg Sidious altál, Ahsoka Vader által, a csapat másik fele meg a Scariffi csatában és én teljesen elégedett leszek. Thrawn meg nagyon remélem, hogy nem hal meg, hanem a kudarcai miatt a Császár elküldi a galaxis felderítetlen részibe.

[ Szerkesztve ]

(#943) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Eltelt úgy a tegnapi nap, hogy nem történt kb semmi a Disney részéről SW ügyben?! Ez csak szerintem gáz? Vagy elkerülte valami a figyelmemet?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#944) #53932800 válasza .LnB (#943) üzenetére


#53932800
törölt tag

Én se láttam semmit :(

(#945) Magnézium


Magnézium
kezdő

MINDEN, AMIT A STAR WARS IX. EPIZÓDJÁRÓL EDDIG TUDUNK

Szerintetek a trilógia zárórészében lezárul a Skywallker-ek története?

(#946) zolka95 válasza Magnézium (#945) üzenetére


zolka95
őstag

Szerintem igen, mert a 8. rész meg úgy az egész új trilógia védelme melletti egyik érv az, hogy hát a Skywalkerek története miatt IS lett ilyen kevésbé jól sikerült film az SW8.
A neten elkezdett keringeni ez az indok. SW7-nél még nem vagy legalábbis nem volt vele tele az internet. Szerintem nem is véletlenül 8. rész után kezdtek el erről pletykák keringeni. Drága franchise ez és védik ahogy tudják. Még olyat is olvasni, hogy OROSZ trollok direkt kritizálják a filmet, hogy ezzel negatív irányba tereljék a filmek megítélését a közösségi oldalakon.

Az előzménytrilógiát sem tartják jónak, de ott sosem érveltek azzal, hogy a Skywalkerek miatt lenne rossz. Senkinek nem jutott eszébe.

Nem sorolom magam egyik táborhoz se, bár nekem se tetszett a film. Van sok ellene meg mellette szóló érv, de elmondható, hogy elrontották a filmet és ez az eddigi legrosszabb SW film szerintem.

Röhejesnek tartom hogy twitteren vitáznak a rajongók és még a rendezőnek is védeni kell a filmet, meg magyarázatokat adnia mi miért történt úgy a filmben ahogy. Meg hogy ennyi cikk született erről, de főleg ez az orosz trollos dolog a legnevetségesebb.
Már ebből is látható, hogy valamit elszúrtak a filmben, akár a SW8 mellett érvelők szemszögéből nézzük a filmet, akár a kritizálókéból.

Szóval én úgy gondolom hogy a 9. résszel lezáródik ez a Skywalker éra és később úgy fognak visszatekinteni erre a trilógiára, hogy hát sajnos a Skywalker család történetének is szerepe volt a negatív megítélésben. És abban reménykednek hogy ettől az eljövendő filmekre pozitívabban fognak tekinteni/hozzáállni a rajongók. Mert végre akkor már teljesen új történettel indíthatnak SW filmeket.

(Pedig pusztán a rendező volt béna és rossz filmet csinált. Semmi köze ennek a Skywalker családnak. Attól még lehetett volna jó filmet csinálni belőle.)

[ Szerkesztve ]

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#947) l.skywalker


l.skywalker
félisten

A GoT alkotók SW sorozata úgy néz ki, hogy az Old Republic-ban fog játszódni [link]

(#946) zolka95: én még mindig nehezebben tudom megemészteni az előzménytrilógiát mint az új részeket. A 7. rész nagyon tetszett, a 8. rész önmagában vontatott és unalmas volt, de Luke sorsának beteljesülése miatt számomra felért egy katarzissal, így a végén mondhatni: boldogan álltam fel. De a Disney éra leginkább számomra értékelt terméke a két Story film. Mind a Rogue One, mind a Solo azt az érzést hozta számomra, mint a könyvek. Új, megnyerő és teljesen lekötött. Ha ezt a vonalat folytatják és eröltetik, szóval karaktertörténetek, régi események egész estés feldolgozása, teljesen elégedett leszek. Jelenleg Luke kiválásával nincs olyan karaktere a fő történetnek, ami miatt "szurkolnék" neki.

Amúgy meg a Skywalkerek kálváriájáról csak ez jut eszembe:
Anakin - Loses a hand
Luke - Loses a hand
Leia - Loses Han
:C

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#948) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Éledezik a Lucasfilm Games. Új pozikat hirdettek meg. [link]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#949) Magnézium


Magnézium
kezdő

Ideiglenesen hasznát veszi Obi-Wan. :)

(#950) l.skywalker


l.skywalker
félisten

A Mandalorian sorozatnak már a második évadját is úgy néz ki, hogy berendeli a Disney

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.