Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) somogyib


somogyib
őstag

Nem vagyok túl nagy SW rajongó de ez VII. rész szuper volt!

Élménybeszámoló:

A drámai jelenetben, amikor az apa próbálja a fiát 'visszatéríteni' a jó oldalra: ez a párhuzam óriási volt.

Ez a Rey csaj nagyon el lett találva, a karakter is meg a színész is.
Kylo is jó volt, sisakkal és sisak nélkül is. (Mondjuk a monológos jelentben a "nagyapa" szót én inkább "nagyapám"-ra szinkronizáltam volna, úgy komolyabban hangzott volna).

De a lényeg Han Solo! Ugyanolyan mozdulatokkal lövöldözik mint a '77-es IV. részben, és a beszólásai! Beszarás!

A lézerkardos jelenet: semmi kelties mozgástechnika, nem szaltóznak meg ugrabugrálnak csak "csapkodnak össze-vissza"... a havas erdőben a fák között, elképesztően látványos volt.

Ami nem tetszett: a sith (?) nagyúr. Amikor megjelent úgy éreztem, hogy ez a figura nem a SW-ba való (mintha a Gyűrűk Ura vagy másmilyen fantasy filmből lépett volna elő). Viszont gyanús volt, hogy a fején pont ott van egy vágás, mint anno Dart Vader-nek volt (de lehet, hogy ezt már csak belemagyarázom :) )

És az is nagyon gyanús, hogy Ray Luke lánya...

Ezek az első benyomások, majd ha párszor még megnézem tisztább lesz a kép :)

(#852) TheProb válasza somogyib (#851) üzenetére


TheProb
veterán

Ha már szinkron, nem lett gagyi? Nekem a szinkronos előzetesekben nagyon nem tetszettek a hangok, főleg Rey-é.

+A vicceskedés, érdekes, hogy eddig még senki se szólta le, hogy "hú, mért kellett vígjátékot", "marvelles viccesfilmet" csinálni belőle. Én ezt hittem, hogy ez fogja leginkább baszarintani a "rajongók" fülét, de eddig még nem láttam ilyen jellegű negatív kommentet. Mert azért valljuk be, az eredeti filmekben nem nagyon viccelődtek.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#853) HPAA válasza TheProb (#852) üzenetére


HPAA
őstag

de azért meg volt a humoros rész minden klasszikus részben
csak itt már szerintem nagyobb problémák is adódtak , mintsem ,hogy erre is kitérjenek a kommentek /egyébként nekem sem tettszett néhány poénnak szánt blődség/

************* censored

(#854) Edge válasza HPAA (#853) üzenetére


Edge
veterán

Jó néhány inkább a filmnek a saját paródiájába ment át, pl Kylo második dühöngésénél amikor egy újabb helységet szabdalt szarrá a kardjával mutatnak két rohamosztagost akik kb "fütyörészve" inkább odébb állnak.

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#855) HPAA válasza Edge (#854) üzenetére


HPAA
őstag

igen , ilyesmikre gondolok
lehet keményen fogalmazok , de ez a rendezés nem nőtt fel a feladathoz , pedig azt hittük , de nem tudta mihez is nyúlt valójában , egy ekkora kaliberű sorozatnál /univerzumnál/ nem lehet így csapongani ide-oda , ennek már van egy kitaposott útja sztem ...

************* censored

(#856) Edge válasza HPAA (#855) üzenetére


Edge
veterán

Sajnos hemzseg a logikai bakiktól, a hangulat meg a nosztalgia meg az hogy nézem mert érdekel és érdekes ez elvitte a hátán, de minél többet beszélgettünk haverokkal róla a film után annál szarabbá vált, ordenáré nagy sületlenségek vannak benne sajna, amit egy sw fan észre vesz de a casual réteg bekajálja. Néhány dolog számomra úgy hatott és annyira univerzum idegen volt mintha a hobbit3 öt sereg csatájában a csatatéren egyik snitben egy ganxta rapper breakelt volna lila ruciban egyet.

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#857) HPAA válasza Edge (#856) üzenetére


HPAA
őstag

szívemből szóltál
és igen, a lényeg talán az hogy a "casual réteg" nek csinálják ettől fogva /kösz Disney :o / . a régebbi motorosoknak meg marad a nosztalgia.

************* censored

(#858) somogyib válasza TheProb (#852) üzenetére


somogyib
őstag

"Ha már szinkron, nem lett gagyi?"

Szerintem nem lett gagyi, jól megy mindenkihez. Viszont C3PO hangja nem tetszett, szerintem nem ugyanaz volt mint eddig. Az előző részekben sem tudom, hogy ki szinkronizálta, de most mintha más valaki lett volna.

(SP)A szinkronról még annyit, hogy van egy baki ami nekem is feltűnt: amikor Rey BB8-nak azt mondja: "Ő Finn és segíteni fog nekünk"... majd Finn-hez fordul és azt mondja: "Nem tudom még a neved." (De hát az előbb mondta nem?)

Más fórumokon olvastam, hogy ez állítólag el lett tolva, mivel az eredetiben ezt mondja Rey BB8-nak:
"He's gonna help us." És utána kérdezi meg Finn-t, hogy mi a neve.
Ha ez tényleg igaz, akkor ez szinkron szempontjából elég gáz :)(/SP)

Bár ennél már szarabbat is láttam: multifunkciós nyomtatón az account szót számlára fordították (ami megérhető, ha a szöveget csak úgy oda dobják egy fordítónak, de az azt se tudja, hogy mi a szövegkörnyezet). És a felhasználónév helyett a nyomtató mindig azt írta ki, hogy számlanév :)

[ Szerkesztve ]

(#859) soo277


soo277
őstag

Kellemes karácsonyi ünnepeket :)

BT: wersoo#21211

(#860) balint107


balint107
aktív tag

Ma láttam az SW VII-et a moziba.Ketten voltunk mindössze bent rajta. Nagyon Feelinges volt :D Nem volt se zacskócsörgés, se gyerekhiszti. Mintha egy magán moziba lettem volna :D... Szerintem ezt nem sok mindenki mondhatja el ;]

(#861) batai15 válasza batai15 (#836) üzenetére


batai15
félisten

Erre valaki valamit ?
Kellemes ünnepeket, az erő legyen veletek !

[ Szerkesztve ]

(#862) Gergő_


Gergő_
őstag

Hatalmas Spoiler:

akit érdekel Rey eredete:

(#863) Edge válasza batai15 (#861) üzenetére


Edge
veterán

hálózsákon van egy tonna

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#864) voyager4.4 válasza Gergő_ (#862) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Elvileg nem azt mondja...
Egyébként jelenleg én is ezt a teóriát tartom a legvalószínűbbnek.
Viszont a korok nem stimmelnek, Lüke ugye azután megy nyaralni, hogy Kylo elbukik, Rey látomása szerint Kylo ekkor már egész magas (feltételezem ezt a jelenetet látjuk), viszont Rey-t nagyon pici korában hagyják ott a Jakkun. Rey meg Kylo viszont kb egykorúnak tűnik nekem...
Más dolog, hogy valószínűleg kapott kiképzést régebben, mert amiket csinál, ha kiképzés nélkül ilyeneket csinálna akkor kb erősebb mint Yoda meg Anakin összesen :))

no fate but what we make

(#865) TheProb


TheProb
veterán

Van arról valakinek infója, hogy Csubbi íjának a lövedéke miért lett piros színű? (zöld helyett)

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#866) HPAA válasza voyager4.4 (#864) üzenetére


HPAA
őstag

szerintem /sajnos/ ilyen mélységekben abszolút nem érdekli már a készítőket hogy hitelesek legyenek , popcorn movie-t a népnek , nincs min gondolkodni , nézed az effekteket és ennyi ...
pedig itt tényleg egy galaxisról volt szó

************* censored

(#867) Gergő_ válasza TheProb (#865) üzenetére


Gergő_
őstag

Át fog térni a Sötét Oldalra.

(#868) TheProb válasza Gergő_ (#867) üzenetére


TheProb
veterán

fene, pedig benne bíztam.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#869) Gergő_ válasza TheProb (#868) üzenetére


Gergő_
őstag

nyugi csak vicc volt. :)) Gőzöm nincs amúgy

(#870) TheProb válasza Gergő_ (#869) üzenetére


TheProb
veterán

énis vicceltem :D

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#871) baryll válasza TheProb (#865) üzenetére


baryll
tag

Birodalmi kupacból markolta fel a tárat. :P
Bocs!

(#872) Livius


Livius
őstag

Ma megnéztem az új részt, és ez már nem mondható Star Wars-nak. Amint a nyikhaj új keresztkardos Sithnövendék felbukkan az arcával, számomra az egész olyanná válik, mint egy ócska rajongói film. Egy Sithnek félelmetesnek kell lenni, olyat várnék el a filmben, akin látszik hogy legyőzhetetlen, ennek ellenére képesek voltak egy hülyegyerek karaktert bele rakni gonoszként a filmbe, vicc. Egyébként szerintem a Disney nem lehet tisztában az Star Wars univerzum, vagyis a Jedik és Sithek működésével.

Olyan nem létezik a Star Wars-ban, hogy egy Sith az erővel bánni tudó foglyát egyedül hagyja őrökkel, hogy majd azok elméjét irányítva simán kiszabaduljon. Számomra ez a része a filmnek egy óriási csalódás, és lejáratta magát a szememben az egész Disney, mert merem kijelenteni, hogy sok rajongó többet tud a Star Wars világ működéséről mint ők.

Egyébként a történet ahogy többen is írták egy nagy ötlettelen trágya kupac. Gyakorlatilag átkopizták a 4, 5, 6 rész történetét 80%-ban, és megint droidok után megy a keresés, aztán meg egy új halálcsillag pajzs kiiktatás a cél és megsemmisítés. Azért illet volna ennél egyedibb történet, mint hogy az eddigieket ismételjék újra.

Egyébként nem is értem hogy tudják sok blogokban, meg netes elemzők ezt a filmet dicsérni orrba-szájba.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#873) HPAA válasza Livius (#872) üzenetére


HPAA
őstag

alakul ,alakul
az újdonság varázsa után azért odakintről is egyre több a negatív felhang
és ami a szomorúbb ettől: hova fog ez vezetni ... :F

************* censored

(#874) edda80


edda80
tag

Azt mondja meg valaki pls, hogy:
2kérdésem lenne: A film legelején ki az az öreg férfi aki átadja a pilotának a térképet és Kylo-val is beszélget és még mondja is hogy már születése óta ismeri?
Másik: Ki volt az a nagy hologram akivel Kylo beszélgetett? Az lehetséges, hogy a császár az? Csak valahogy életre keltették ilyen testben?

(#875) Gergő_ válasza edda80 (#874) üzenetére


Gergő_
őstag

Lor San Tekka

Snoke, Supreme Leader

Chancellor Palpatine-ra gondolsz? Nem hiszem, ő igazából Palpatine Sith mestere lehet.

(#876) Gergő_ válasza Livius (#872) üzenetére


Gergő_
őstag

Luke is nyikhaj volt fiatalon:)

Egyetértek, hogy nagyon selejt a sztori, de remélhetőleg így akarják a másik két részt felemelni és ez csak a bőrlehúzás és felvezetés volt.

(#877) Livius válasza Gergő_ (#876) üzenetére


Livius
őstag

Abból kiindulva, hogy évente lesz majd új rész, itt az összes bőrlehúzás lesz, szuper látványos effektekkel, de semmi tartalommal.

Luke meg persze hogy nyikhaj gyerek volt, de a "gyengébbik" jó oldalnak az passzol általában, a sötét oldalon ez a zöldfülű stílus nagyon leértékeli a filmet számomra.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#878) edda80 válasza Gergő_ (#875) üzenetére


edda80
tag

köszi! :D

(#879) Gergő_ válasza Livius (#877) üzenetére


Gergő_
őstag

Szerintem a Sötét Oldal, nagyobb erővel rendelkezik de sosem tudja okosan használni ezért végül nem erősebb. Egyenlő.
A Jedi pedig nem képes megszűntetni a Sith-et, mert akkor eggyé válna vele, azonosulna. Sith nélkül nincs Jedi. Yodát a filmekben sosem láttuk Sith-et ölni. De pl Mace Windu sem csinált semmit Palpatine-al. Ott volt előtte egy másodperc alatt véget vethetett volna neki.
A körforgásban ott van Qui Gon Jinn, aki megpróbálta elpusztítatani a Sith-et, de ő pusztult és átkerült a szellemvilágba, Obi Wan szintén...
Yoda és Luke más történet, magasabb midi-chlorian-os arcok, ők inkább visszavonulva vártak a megfelelő időpontra hogy visszatérhessenek, a biztos halál vagy Sith-é válás helyett.

(#880) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Megneztuk mi is, nekem bejott.
Igaz hogy a tortenet nagyban hajaz az eredetiekre, nagyon biztosra akartak menni vele, es kicsit tul jol sikerult, meg Kylo nekem is kicsit nyikhaj, de a tobbi szereplo nagyon jo, es visszahoztak az eredeti filmek vizualis megjeleneset, nincsenek krom urhajok, meg cafrangos ruhak. A kosztumok, makettek, CGI toppon van. Szoval nekem bejott, nem hibatlan film, de a regiek hangulatat sok helyen hozta, a poenok ultek, tetszett.

Rey valoszinu hogy Luke lanya, hogy kitol az passz.
1. R2D2 passzivban van miota Luke elment, amikor Rey megerkezik a bazisra feleled.
2. Amikor megfogja Luke kardjat jonnek a latomasok.
3. Amikor magahoz huzza Luke kardjat az erovel a Kylo harcnal a zene Luke theme picit athangszerelve.

(#881) edda80


edda80
tag

Terjed egy olyan pletyka, hogy Rey anyja az Snoke, tehát Luke és Snoke közös gyermeke. Szerintem ez orbitálisan nagy baromság! Egyszerűen képtelenség, nincs összefüggés, Snoke szerintem egy teljesen jelentéktelen karakter a filmben...

(#882) Gergő_ válasza edda80 (#881) üzenetére


Gergő_
őstag

Phasma?

(#883) edda80 válasza Gergő_ (#882) üzenetére


edda80
tag

igen.

(#884) HPAA válasza edda80 (#883) üzenetére


HPAA
őstag

ja , mert a másik is férfi , az fura lenne még tőlük is :DD

************* censored

(#885) edda80 válasza HPAA (#884) üzenetére


edda80
tag

Nem az! :)

(#886) HPAA válasza edda80 (#885) üzenetére


HPAA
őstag

ebben as felfogásban/rendezésben nekem már semmi nem fura :DDD

************* censored

(#887) Malibutomi válasza edda80 (#885) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Snoke nem ferfi? Vagy mar belegabalyodtam a hozzaszolasokba?

(#888) edda80 válasza Malibutomi (#887) üzenetére


edda80
tag

Snoke az Nő. :D

(#889) HPAA válasza edda80 (#888) üzenetére


HPAA
őstag

nem ,Phasma a nő
Snoke

[ Szerkesztve ]

************* censored

(#890) Malibutomi válasza HPAA (#889) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Furcsalltam volna ha no lenne Snoke, vagy a birodalomban is volt NDK-s noi uszovalogatott. :)

HPAA
Ugy-ugy.

[ Szerkesztve ]

(#891) edda80


edda80
tag

ROFL! :D Én beírtam keresőbe is, így hogy: Phasma Snoke és az a női rohamosztagos jött be... xD

(#892) Malibutomi válasza edda80 (#891) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Snoke a fogenya.

Captain Phasma meg a krom rohamosztagos csaj.

Jo reklam elhelyezes?

[ Szerkesztve ]

(#893) edda80 válasza Malibutomi (#892) üzenetére


edda80
tag

Aha, értem már, csak saját magamat csaptam be sajnos belekavarodtam nevekbe... xD

Ja ez a reklám így pont jó XDDDDDD

(#894) Gergő_


Gergő_
őstag

Eddig is tudtuk hogy Jar Jar sith, de ezt most találtam és érdekesen mutatja be a teóriát.

(#896) soo277 válasza #45553408 (#895) üzenetére


soo277
őstag

BT: wersoo#21211

(#897) S1M0N


S1M0N
senior tag

Nekem most sikerült csak megnéznem a VII. részt, és bár 1-2 dolog nem tetszik benne, összességében szerintem jó lett.

Mondjuk a fénykardos sebesülések igen furcsák, Finn túléli, hogy a gerince mentén végighúzzák a kard hegyét, bár ha csak éppen hogy érintette, akkor még elmegy, csak furcsa, hogy aztán meg Ren is ugyan így jár, csak ő az arcával.

Han Solo halálát már pár hónapja elspoilerezték nekem, így az nem volt meglepetés, de sajnálom, hogy így lett vége neki.

Volt pár hasonlóság az Új reménnyel, de szerintem vállalható mennyiségben, bár a szteroidos Halálcsillagot még mindig simán ki lehet iktatni, igaz, most már belülről kellett lekapcsolni a pajzsot, amit persze senki nem vesz észre a bolygón... A másik furcsaság, az a vívótudás. Nehogy már egy elméletileg gyerekkora óta Jedi/Sith harcos ne tudjon lenyomni két senkit, akik életükben nem fogtak még fénykardot! Oké, hogy megsérült, de a düh és a fájdalom pont arra lenne jó neki, hogy erőt merítsen belőle. Bár lehet, hogy a belső vívódásai Han halálával megmaradtak, vagy fel is erősödtek, ki tudja.

Hirtelen ennyi.

Kíváncsian várom a folytatást, nekem kellemes meglepetés volt a film, szerintem a szereplőgárda is jól lett összeválogatva.

(#899) pikszel


pikszel
őstag

Elhunyt Kenny Baker. :(

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#900) TheProb


TheProb
veterán

Na kinek, hogy tetszettek a zsiványok? Számomra bejött amit tippeltem, jobban tetszett, mint a VII.

Amúgy azt tudja valaki, hogy mért nem volt a filmben egy csomó jelenet a trailerhez képes?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.