Hirdetés

2019. augusztus 25., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Spotify

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-04-06 13:34:23

LOGOUT.hu

Spotify

Összefoglaló kinyitása ▼

(#551) devil-k válasza Keem1 (#550) üzenetére

devil-k
(addikt)

Sokan elbuknának a FLAC vs. jó minőségű mp3 tesztjén. Rendszer ide vagy oda.

"A türelmed nélkül, kitűnő barátom, úgy dagonyáznánk a tudatlanságban, akár egy ólnyi disznó."

(#552) unravel válasza devil-k (#551) üzenetére

unravel
(őstag)

nemááár. most volt hogy séta közben lehet hallani hogy egy szám hány kbps. :((
:))

LG V30 ¯\_(ツ)_/¯

(#553) devil-k válasza unravel (#552) üzenetére

devil-k
(addikt)

Az. :DDD Örülnék, ha minden zene legalább ilyen minőségben szólna mindenhol, mint a Spotify-on.

"A türelmed nélkül, kitűnő barátom, úgy dagonyáznánk a tudatlanságban, akár egy ólnyi disznó."

(#554) unravel válasza devil-k (#553) üzenetére

unravel
(őstag)

Amikor beindult a Spotify és akik kapásból rávágták hogy "jó lesz csak az a baj hogy nem veszteségmentes", szóóóval, ők most vadul nyomatják a tidált? :)

LG V30 ¯\_(ツ)_/¯

(#555) devil-k válasza unravel (#554) üzenetére

devil-k
(addikt)

Jó kérdés. Majd reagálnak, hogy olvassák ezt a bejegyzést. :)

(#556) Keem1 válasza unravel (#554) üzenetére

Keem1
(addikt)

Ez baromság, szerintem az is tudja ezt, aki a Spoti hangminőségét kritizálja. Tidal vagy Spoti vagy akármi... Nem egy hétköznapi okostelefon fogja meghajtani (szifon se, Wolfson DAC se), ahhoz megfelelő technikai háttér kell.
Engem nem zavar, nem érdekel, egy 7 ezer forintos Sennheiser fülhallgatóm és egy Galaxy S4-em van, plusz Nexus tablet, plusz PC egy egyszerű házimozi hangfalszettel. Szépen szól, biztos, lehetne jobbat is kihozni, de nem célom, nem ér annyit az egész.
Most akkor az a rész fog következni az ingyenes vita után, hogy igénytelen, aki Spotit hallgat? Agyam eldobom, egyesek de ráérnek.

Samsung Galaxy S7 edge | Nexus 7 (2013) | Dropbox reg: https://goo.gl/6rOnTn | OneDrive reg: https://goo.gl/7VH7RU ... Mindketten +500 MB-ot kapunk. Te is, én is.

(#557) devil-k válasza Keem1 (#556) üzenetére

devil-k
(addikt)

"Most akkor az a rész fog következni az ingyenes vita után, hogy igénytelen, aki Spotit hallgat? Agyam eldobom, egyesek de ráérnek."

Valamit nagyon félreértettél. Én házimozis vagyok, elég jó rendszerrel rendelkezem, de mégsem azon hallgatom a Spotify-t.

(#558) Keem1 válasza devil-k (#557) üzenetére

Keem1
(addikt)

Nem is rád értettem. De már látom szemeim előtt az ilyesfajta kibontakozó vitát, mint hetekkel ezelőtt az ingyenes és a prémium közötti összefeszüléseket.

Samsung Galaxy S7 edge | Nexus 7 (2013) | Dropbox reg: https://goo.gl/6rOnTn | OneDrive reg: https://goo.gl/7VH7RU ... Mindketten +500 MB-ot kapunk. Te is, én is.

(#559) devil-k válasza Keem1 (#558) üzenetére

devil-k
(addikt)

Az ilyen vitáknak a többsége szimpla sznobizmus, semmi más. Nem kell vele foglalkozni.

(#560) whbear válasza devil-k (#559) üzenetére

whbear
(senior tag)

Szerintem itt nincs vita csak ténymegállapítás. Mindenki azt hallgat amit szeretne.

Arch Linux KDE, XFCE

(#561) devil-k válasza whbear (#560) üzenetére

devil-k
(addikt)

Szerencsére ezt a topikot nem érte még el. :)

(#562) Kobe válasza Keem1 (#556) üzenetére

Kobe
(veterán)

nem a spotifyosok igénytelenségéről volt szó, én csak leírtam pl, hogy a különbség már igenis hallható egy átlagos árú fülhallgató és egy sima poweramphoz / normális EQ beállításokkal rendelkező androidos playerhez képest is.

Én speciel egy Mi4-et, legújabb powerampot + egy kb 15e HUF-os VSonic VSD5-öt hallgatok. Ez se nem vájtfülű cucc, se nem high end, max az igényesebb kategória belépőszintje. De pl egy Piston2-vel, VSD3-assal ugyanazokat az általános jelenségeket tapasztaltam, mint a komolyabb VSD5-tel. Pedig az a aktegória vagyok aki egy 320as mp3 és egy flac között már nehezen hallja ki a különbséget.

Ami _engem_ személy szerint a legjobban zavart, hogy a hangerő kb 20-30%-a spotifyon keresztül nálam sistergésből állt. Értsd, hogy azon a hangerőn amin hallgatni szoktam a zenét, ez kb olyan mértékű volt mintha sercegő, forrásban levő olajosserpenyő mellett állnál....annál a zenénél ahol van szünet, mély és magas közti váltás, irdatlan zavaró (én pl rockot, klasszikusokat, jazzt hallgattam rajta, sajna mindhárom műfaj erősen épít a szünetekre).
Ha mondjuk egy 5-10% közötti minőségvesztést kell beáldoznom a helytakarékosság maitt, azt mondom üsse kavics, mert a tömegközlekedés háttérzajában nem mindig fogom kihallani, de úgy hogy ott volt a sistergés, nekem nem volt tartható. Nem tudom ez DAC + dll kombináció hibája, simán lehet, nálam nem jött át. Pedig az elképzelés jó lenne.

[ Szerkesztve ]

(#563) unravel válasza whbear (#560) üzenetére

unravel
(őstag)

Szerintem a Spotify a legjobb dolog az internet kitalálása óta. :)

LG V30 ¯\_(ツ)_/¯

(#564) Aweriot

Aweriot
(Topikgazda)

Ne veszekedjetek, inkább azt mondjátok meg, hogyan tudok saját zenét telefonon hozzáadni egy playlisthez? :F

"mindenki egy kicsit neonak érzi magát amikor először végigpörög az orra előtt egy apt update/upgrade"

(#565) unravel válasza Aweriot (#564) üzenetére

unravel
(őstag)

prémiummal.
állítsd be a Local Files-t
készíts egy playlistet amibe belehúzod a kívánt számokat.
mobilon nyisd meg ezt a listát és tölsd le azzal a kis csúszkával.

szóljhanemlehetértenialeírásombólsemmit.

LG V30 ¯\_(ツ)_/¯

(#566) Aweriot válasza unravel (#565) üzenetére

Aweriot
(Topikgazda)

Pont ugyanezt csináltam, és persze nem engedi letölteni :DDD

"mindenki egy kicsit neonak érzi magát amikor először végigpörög az orra előtt egy apt update/upgrade"

(#567) unravel válasza Aweriot (#566) üzenetére

unravel
(őstag)

wifin vagy?
van elég tárhely?
mi történik?
mit ír ki?
nem csinál semmit? :F

LG V30 ¯\_(ツ)_/¯

(#568) Aweriot válasza unravel (#567) üzenetére

Aweriot
(Topikgazda)

Wifin, tárhely még van 10 giga, Megjelenik a lista, de minden szürke benne. Nem ír ki semmit, meg sem jelenik a letöltés jele.

(#569) unravel válasza Aweriot (#568) üzenetére

unravel
(őstag)

Nekem is volt hasonlo nemreg.

A, eltavolitanam a sajat mp3kat letrehozott listabol es megprobalnam ujra beletenni es letoltetni.
Ha nem jo akkor:
B, delete cache.t nyomnek. Ebben az esetben ujra le kell tolteni minden kivant zeneszamot.

LG V30 ¯\_(ツ)_/¯

(#570) Dave™ válasza Kobe (#562) üzenetére

Dave™
(veterán)

Én semmi hasonlót nem tapasztaltam/tapasztalok, pedig a mobil mellett egy komolyabbnak vehető láncon is hallgatom a Spotify-t HTPC-n, tehát ott jobban ki kellene jönnie a különbségnek. Normális EQ beállítások alatt nem tudom mire gondolsz, szerintem az a normális ha nincs EQ (ha kiemelsz bizonyos szűk tartományokat, pont azzal fogsz torzításokat okozni).

(#571) whbear válasza Kobe (#562) üzenetére

whbear
(senior tag)

Szerintem nálad valami kompatibilitási gond van. Stock Android van? Nincs Viper fent? Másik telefonon nem tudod kipróbálni? Amúgy az igazi hifis körökben nem is tudják mi az az equalizer. Csakis linear! Én direktben hallgatok mindent.

Arch Linux KDE, XFCE

(#572) HollyBoni válasza whbear (#571) üzenetére

HollyBoni
(veterán)

Nagyon nem vagyok audiofil, de szerintem is az EQ csak mindent elront.

(#573) whbear válasza HollyBoni (#572) üzenetére

whbear
(senior tag)

Van néhány dsp a Jetaudio-ban ami régi felvételeknél jól jön, de a sima equalizer csak arra jó hogy szétvágja a hangképet.

Arch Linux KDE, XFCE

(#574) Aweriot válasza unravel (#569) üzenetére

Aweriot
(Topikgazda)

Így sem megy. Úgy kezeli mintha üres lenne a lista.

(#575) smileismarci

smileismarci
(tag)

Sziasztok !
Ma újratelepítettem a telefonomat, eddig le voltak mentve a zenék az SD kártyára viszont ha most bármit offline szeretnék menteni akkor a telefonra menti. Valami ötlet, hogy lehetne ezt átállítani, a beállításokban nem találtam ilyet. :F :(

Apple iPhone 6S

(#576) HollyBoni válasza smileismarci (#575) üzenetére

HollyBoni
(veterán)

Velem is előfordult párszor, akkor ment SD-re ha több hely van ott mint a telefon memóriáján.

(#577) smileismarci válasza HollyBoni (#576) üzenetére

smileismarci
(tag)

SD-n 13 GB hely van telefonon 1 GB de még, megpróbálom párszor kivenni és visszatenni az SD-t hátha.

Apple iPhone 6S

(#578) HollyBoni válasza smileismarci (#577) üzenetére

HollyBoni
(veterán)

Próbáld meg hogy törölsz minden spotify cache-t, a memkártyáról törölj le minden spotify dolgot, és rakd újra az appot. Nekem ez segített. Olvastam már utána, külföldi fórumokon is mindenhol ezt írják, más megoldás nem igen van.

(#579) Aweriot

Aweriot
(Topikgazda)

Nektek megy az új videós rész?

(#580) unravel válasza Aweriot (#579) üzenetére

unravel
(őstag)

verziószám?
hol keressem?

LG V30 ¯\_(ツ)_/¯

(#581) PBrick válasza Aweriot (#579) üzenetére

PBrick
(őstag)

Kicsiny országunkban még nem elérhető.

(#582) Aweriot válasza PBrick (#581) üzenetére

Aweriot
(Topikgazda)

Ja vagy úgy :)

(#583) unravel

unravel
(őstag)

Volt egy frissítés és ez jelent meg felül:

:F :F

LG V30 ¯\_(ツ)_/¯

(#584) Aweriot válasza unravel (#583) üzenetére

Aweriot
(Topikgazda)

Nem valami bétás alkalmazást használsz? A szövegből arra következtetnék.

(#585) HollyBoni válasza unravel (#583) üzenetére

HollyBoni
(veterán)

Nálam nem frissített. :N

(#586) unravel válasza Aweriot (#584) üzenetére

unravel
(őstag)

LG V30 ¯\_(ツ)_/¯

(#587) Aweriot válasza HollyBoni (#585) üzenetére

Aweriot
(Topikgazda)

Nálam igen, de maradt minden a régiben.

(#588) Aweriot válasza unravel (#586) üzenetére

Aweriot
(Topikgazda)

Nem teljesen értem, tegnap este frissült. Magyar régióban vagy regisztrálva?

(#589) HollyBoni válasza Aweriot (#588) üzenetére

HollyBoni
(veterán)

Akkor nálam is frissített, csak nem vettem észre. Ugyanez a verzió szám mint neked.

(#590) unravel válasza HollyBoni (#589) üzenetére

unravel
(őstag)

akkor az a 1.0.23 egy BETA lesz, elfelejtettem hogy a fórumon csatlakoztam a beta bandhez (deminek?:D)
újratöltöttem a spotify.com-ról s most nekem is az van ami nektek.

LG V30 ¯\_(ツ)_/¯

(#591) Tomaaasz válasza smileismarci (#575) üzenetére

Tomaaasz
(aktív tag)

Szia!

6+-os Android?
Sikerült elb.szniuk az auto tárhely kiválasztást az új droid verzió alatt.
3+ hónapba telt nekik megoldani, tegnap óta megy, de csak a legutolsó bétával.

Vicc ez a fejlesztői gárda, de ahogy olvasom Windowson se nagyon sikerül nekik belőni a cache-t.

[link]

Oda mentem, ahol vagyok!

(#592) Aweriot válasza Tomaaasz (#591) üzenetére

Aweriot
(Topikgazda)

Nekem 5.1 alatt is ugyanezt csinálja most.

(#593) HollyBoni válasza Aweriot (#592) üzenetére

HollyBoni
(veterán)

Nekem az utóbbi 2 évben az összes android és app verzió alatt ezt csinálta, még elég extrém esetekben is. 2-300mb hely van a telefonomon, SD kártyán 2-3gb, erre elkezdi telefon memóriára tölteni a számokat...
Igazán megcsinálhatnák már, nem értem miért lenne olyan bonyolult hogy te választanád ki hova akarod tölteni a zenéket.

(#594) Tomaaasz válasza Aweriot (#592) üzenetére

Tomaaasz
(aktív tag)

5.1 alatt csak akkor volt hajlandó sd-re menteni, ha extremre állítottam a minőséget. :U

Oda mentem, ahol vagyok!

(#595) Aweriot válasza Tomaaasz (#594) üzenetére

Aweriot
(Topikgazda)

Nekem mindig azon van. (Most KK-n működik rendesen)

(#596) zack

zack
(nagyúr)

6.0-án csak roottal fog menteni SD-re. Szerintem. Van rá progi (Write to SD progik a Play-ből) de root kell hozzá.

Samsung Galaxy Note 9 Ocean Blue 128GB /64GB Samsung Evo Class10 <<>> Sony NW-A35 + Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 <<>> Spotify Premium + Tidal HiFi

(#597) repvez

repvez
(őstag)

Tudja valaki ,hogy hogy lehetne ugy beállitani a spotyfyt, hogy akár PC-n akár androidon csak olyan zenékből válogasson amik nekem tetszenek müfajok?
Mert vagy csak egy fajtára lehet koncentrálni vagy válogatásokra, de vagy olyan számok jönnek be amiket nem ismerek egyáltalán vagy olyan ami nem is teszik.
Az meg elég pepecs meló lenne, hogy minden egyes zenét manuálisan keressek meg.
Magyar számokat meg szinte nem is ad be.
a 90es évektől napjaink trance és dance zenéi kellenének és magyar "örökzöldek" rapublik, beatrice, lord tankcsapda stb és a mai slágerek.
Ez elég változatos ahhoz, hogy egy kategórián belül megtaláljam öket és igy nem is ajánl fel

Illetve amiket bepipáltam , hogy meglegyen a saját zenék között,de csak online ha erre megyek rá akkor is lejátszik olyan számokat is amik bár ugyan attól az előadótól van de nem pipáltam be mint tetsző számot.

(#598) unravel válasza repvez (#597) üzenetére

unravel
(őstag)

Mivel a "90es evek trance es Tankcsapda" lejatszasi listat szerintem nem sokan csinaltak meg.
En azt csinalnam h letrehoznek egy mappat benne 2 listaval: trance es magyar orokzoldek.
Rakaresnek a 90s dance re es a talat listakbol belehuznam a sajat listaba a zeneket. Ugyanigy a magyarokkal.
Ezt ezutan egyben is es kulon is lehet hallgatni illetve kiszorni belole a szart vagy hozzaadni ami esetleg eszedbe jut kesobb.
...
Masik opcio h kiprobalod a Google Musicot.

LG V30 ¯\_(ツ)_/¯

(#599) Aweriot

Aweriot
(Topikgazda)

Ismer valaki valami jó Blues playlistet? Ami "alapból" van azt már mind meghallgattam.

(#600) lck

lck
(senior tag)

Tényleg olyan listát nem lehet valahol megtalálni, ami felsorolja a fent lévő magyar albumokat ?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Spotify
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.