Hirdetés

2019. október 19., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Spotify

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-10-05 11:53:45

LOGOUT.hu

Spotify

Összefoglaló kinyitása ▼

(#601) unravel válasza Aweriot (#599) üzenetére

unravel
(őstag)

Aweriot: ha van last.fm fiokod akkor ezeket le tudod jatszani a spotival : http://www.last.fm/tag/blues/tracks

lck: nem tudom pontosan mire gondolsz, keves a magyar playlist. Talán a Digster Magyarországot ajánlanám. Vagy használd a keresőt.

LG V30 ¯\_(ツ)_/¯

(#602) Aweriot válasza unravel (#601) üzenetére

Aweriot
(Topikgazda)

Köszi :R

"mindenki egy kicsit neonak érzi magát amikor először végigpörög az orra előtt egy apt update/upgrade"

(#603) lck válasza unravel (#601) üzenetére

lck
(senior tag)

Arra gondoltam, hogy ha mejelenik egy magyar előadó lemeze, akkor lenne egy adatbázis ami azt egyből tartalmazná. Persze minden előadóra rá lehet keresni, de kényelmes lenne így.

(#604) unravel válasza lck (#603) üzenetére

unravel
(őstag)

swarm.fm
Jelentkezz be a spotify fiokoddal es elvileg tudni fogja h miket hallgatsz, de ha nem akkor be lehet jelolni a kedvenceket. S utana lehet nezegetni az uj megjeleneseket. Pentekenkent szokott sok ujdonsag kijonni.
....
De ha a Spotifyban fleiratkozol az eloadora akkor is jelez ha uj album van nem?

LG V30 ¯\_(ツ)_/¯

(#605) kakuk.tamas

kakuk.tamas
(őstag)

Angliában, és Amerikában ha fizetsz 3 havi prémiumot egybe, kapsz egy Chromecast-ot ingyen. Mi mindig kimaradunk ebből. :c
Azért írom, mert aki kint van, vagy ismerőse van kint, az így tud szerezni.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Ha tőlem vásárolnál, olvasd el: https://tinyurl.hu/PKrH/ ~ Zalaegerszeg ~ Huawei Mate 20 Pro Twilight ~ Xbox One X 1TB ~ MS Xbox One Patrol Tech ~ LG 43UJ63 ~

(#606) Aweriot válasza kakuk.tamas (#605) üzenetére

Aweriot
(Topikgazda)

Németeknél sincs.

"mindenki egy kicsit neonak érzi magát amikor először végigpörög az orra előtt egy apt update/upgrade"

(#607) DJosef

DJosef
(őstag)

Üdv Urak!

Érdeklődni szeretnék, hogy van e olyan kolléga itt aki használt e Google Play Zene alkalmazást, és ahhoz képest miben jobb vagy rosszabb a Spotify?

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#608) unravel válasza DJosef (#607) üzenetére

unravel
(őstag)

Szia

Mindegyik streaming szolgáltatást kipróbáltam, a Googleét is.
Majdnem mindegyiken ugyanazok a zenék vannak meg. A "rádió" funkciója talán jobb. Nekem Android kitkaten többször megállt 1 masodpercekre egy számon belül. Nekem nem tetszik ez a fehér felület. És nincs annyi online feature mint a spotifyhoz. De egy próbát megér. Nézd meg a topikját is.

LG V30 ¯\_(ツ)_/¯

(#609) lappa86 válasza DJosef (#607) üzenetére

lappa86
(tag)

A különböző zenei streamingek között nincs olyan nagy különbség, a választék közel azonos, talán a Tidalnak kisebb. A Play Music mellett szól, hogy az előfizetés mellé jár a YouTube Red (ami még Magyarországon nincs), a Spotifynak meg jobb az ajánló algoritmusa.

Always with the negative waves.

(#610) HollyBoni válasza lappa86 (#609) üzenetére

HollyBoni
(veterán)

"Spotifynak meg jobb az ajánló algoritmusa."

Én már csak ezért is a Spotify-t választanám az összes közül, nagyon jó.

(#611) repvez

repvez
(őstag)

És mi alapján ajánl zenéket? mert én még nem találtam rá arra menüre ami hasonló zenéket nyomatna mint amik már a kedvencek között mentve vannak.eddig se magyar számokat se mai slágereket nem dob ami mostanába a rádióba vagy a clubbokba szól

(#612) HollyBoni válasza repvez (#611) üzenetére

HollyBoni
(veterán)

Discover weekly.

(#613) DJosef

DJosef
(őstag)

Üdv Urak!

EQ van a Spotify-be?

Illetve mennyibe kerül most a prémium tagság?

Köszi.

(#614) lappa86 válasza DJosef (#613) üzenetére

lappa86
(tag)

Mobilos appban van equalizer, desktopon nincs. Prémium 5 EUR, családi két fő részére 7,5 EUR havonta; első hónap ingyenes.

(#615) Aweriot válasza DJosef (#607) üzenetére

Aweriot
(Topikgazda)

Onnan váltottam, egy ideig volt mind a kettő párhuzamosan. Sokkal jobb a Spotify! A Google lehet,hogy csak nálam de egy tetűlassú appot rakott össze. A dizájn nekem a Google-nél tetszett jobban, de ez szv. A Spotify desktop appja sokkal kényelmesebbé teszi a használatot, kis erőforrásigénye van. Hátránya a Spotinak,hogy a saját zenéidet nem tudod hozzáadni. Van mind a két szolgáltatásnak ingyenes hónapja, próbáld ki majd döntsd el.

(#616) kakuk.tamas válasza DJosef (#607) üzenetére

kakuk.tamas
(őstag)

És a Spotify-n mintha jobb lenne a hanganyag, mint a többin. Nahjó, a Tidal-nál jobb hangminőség nem nagyon akad a streaming világban.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Ha tőlem vásárolnál, olvasd el: https://tinyurl.hu/PKrH/ ~ Zalaegerszeg ~ Huawei Mate 20 Pro Twilight ~ Xbox One X 1TB ~ MS Xbox One Patrol Tech ~ LG 43UJ63 ~

(#617) Aweriot

Aweriot
(Topikgazda)

[link] próbáljátok ki, tényleg jókat dob :)

(#618) Gerzsi

Gerzsi
(tag)

Sziasztok, Előfizettem újra Spotifyra Telekomnál és néha azt látom hogy más eszköz is csatlakozva van. Hallgat valamit és a lejátszási listáim is eltüntek. Tapasztalt már más is ilyet? Változtattam jelszót, kiléptettem webről minden készüléket és ugyan az a helyzet.

(#619) generic

generic
(senior tag)

1 éve vagyok premium előfizető, most szeretném bevonni a páromat is egy családi csomag keretein belül.

Hogyan lehet megoldani, hogy nekem megmaradjanak a zenéim, listáim?

(#620) Aweriot válasza generic (#619) üzenetére

Aweriot
(Topikgazda)

A párodnak külön fiókja lesz,a tiéden semmi nem fog változni.

Gerzsi : Rakd újra az appot, ha nem változik, akkor support.

[ Szerkesztve ]

(#621) Gerzsi válasza Aweriot (#620) üzenetére

Gerzsi
(tag)

Hát az újratelepítés nem segített

(#622) Aweriot válasza Gerzsi (#621) üzenetére

Aweriot
(Topikgazda)

[link]

(#623) ImpersonatoR

ImpersonatoR
(őstag)

Na amióta utoljára próbáltam volt egy kettő update.
Windows appon sikerült megoldani, hogy oda mentsen ahova én akarom és nem továbbra is a C: -re akármit állítok be gyorsítótárnak?

(#624) Raynes válasza Kobe (#546) üzenetére

Raynes
(tag)

Ott valami gond lesz a hangrendszerrel és a fülessel. Én ilyen alap, 4 ezer forintos, agybadugós fülesekkel (Philips, Sony, 10 Hz – 25 000 Hz-es átvitellel) tolom gépen és olcsó, alsó kategóriás androidos telefonon is a zenét, és semmi sistergés. Nem lehet észrevenni a minőséget a FLAC, mp3, aac és az ogg között.

Valaki itt kérdezte visszább, hogy miért ogg-ot tesznek bele mindenbe, közöttük a Spotifybe. Főleg licencelési oka van, az mp3 licencügyileg nem ingyenes, míg az ogg az. Másrészt az ogg egy újabb és fejletlen formátum, ugyanazon a bitrátán jobb minőséget hoz, mint az mp3, ez főleg alacsonyabb bitrátákon jön ki. Másrészt az encoderét is jól átgondolták, nincsenek benne gányolásra alkalmas kapcsolók, míg mp3-nál az encoderek, főleg a LAME tartalmaz egy csomó kapcsolót, tömörítési módot, ami oda vezet, hogy sokan rossz beállításokkal, gányolva tömörítenek. Ez a hármas előnye indokolja, hogy ogg-ot tesznek bele mindenbe. Egy nagy hátránya van, sok régi eszköz nem támogatja, míg az mp3-at lényegében minden kezeli.

(#625) Raynes

Raynes
(tag)

Ami miatt benéztem a topikba, az nem is ez, hanem az alábbi probléma. Linuxon használom a 1.0.19.106-os verziójú Spotify klienst ingyenes fiókkal, facebookos belépéssel. A mai naptól elkezdte azt játszani, hogy mikor reklámot tesznek be, akkor a reklám után megáll a lejátszás, és a lejátszási listában a lejátszás nem folytatódik a következő számmal. Találkozott ezzel valaki, van rá valami megoldás?

(#626) whbear válasza Raynes (#624) üzenetére

whbear
(senior tag)

Elnézést, hogy közbeszólok, de nem lehetsz nagy audiofil. Semmi különbség nincs flac, mp3 és ogg között? Remélem ezt komolyan írtad mert még viccnek is rossz annyira nagy hülyeség. Az ogg egy kásás mosott hangú szükséges rossz a licenc miatt. Hogy az Ogg Vorbis fejlettebb lenne? Ezt kétlem. Ami fejlettebb az az aac+. Hallgattál már 24 bites flac-ot nem 4000 forintos agybadugós fülessel és nem alaplapi integrált hangkártyával? Mert ha nem akkor menj el egy audiofil szalonba, hallgasd meg és csodálkozz. De még a Tidal 320 aac is keményen odaver a 320 ogg-nek, hát még a tömörítetlen 1440 flac.
Ajánlott olvasmány a Hydrogenaudio fórumok.

[ Szerkesztve ]

Arch Linux KDE, XFCE

(#627) Aweriot válasza whbear (#626) üzenetére

Aweriot
(Topikgazda)

A 320as OGG vagy mit ad a Spotify, teljesen megfelel nekem a Pistonommal.

(#628) Raynes válasza whbear (#626) üzenetére

Raynes
(tag)

Azért írtam, hogy Androidos telefonon nincs különbség! Ott a valós különbség nem tud kijönni a korlátozott minőség miatt. Itt a kolléga pont azt fejtegette, hogy nála Androidon kijön, meg így sistereg, úgy tompa. Sőt, tovább megyek, átlag, alaplapi hangkártyán sem jön ki, ha nem olyan cucc van rákötve, és normális a lejátszószoftver, még akkor sem, ha hangfalakon vagy 30 ezer forintos fejessel hallgatod.

Vagy nagyon minőségi hangkártya, vagy optikai kimenet kell ahhoz, hogy a minőségkülönbséget észre lehessen venni.

AAC+-ot nem próbáltam még, nem szeretem, mivel sok lejátszó nem tud beletekerni az AAC-s fájlokba sajnos. Az AAC-t csak a példa kedvéért írtam, hogy legyen egy plusz audioformátum, meg arról sok fanatikus azt állítja, hogy jobb a dinamikája, mikor ez szerintem nem igaz, de eggyel akkor is jobb összehasonlítási alap.

Viszont jó lenne, ha az általam írt bugra tudna valaki valamit tanácsolni. A linuxos topikokban azt írták, hogy tegyek fel béta vagy régebbi klienst, azzal jó, de előbb esélyt szeretnék adni a legújabb kliensnek, mert azért csak jobb mindig frisset használni.

(#629) HollyBoni válasza Raynes (#628) üzenetére

HollyBoni
(veterán)

Volt erről már szó és valaki jól megaszonta az igazságot. Igen, van különbség, de én a buszon ülve nem fogok audiofilkedni.

[ Szerkesztve ]

(#630) Digital

Digital
(addikt)

Sziasztok!

OTP-s Maestro kártyával szeretnék fizetni, de hibás kártyaszámot dob vissza a rendszer.
A szám stimmel, a kártya netes vásárlásra alkalmas, más esetben rendszeresen használom. A Spotify ilyen finnyás?

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#631) Keem1 válasza Digital (#630) üzenetére

Keem1
(addikt)

Csak egy javaslat: rendeld hozzá PayPal fiókhoz, és utána minden ilyesminél csak a PP fiókot kell megadni. Én azzal fizetek mindent, ahol csak látom a PP logót.

Szerk: a Spoti amúgy a Mastercardomat elfogadta, fizettem már azzal is, de sajnos a Maestro-t nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7 edge | Nexus 7 (2013) | Dropbox reg: https://goo.gl/6rOnTn | OneDrive reg: https://goo.gl/7VH7RU ... Mindketten +500 MB-ot kapunk. Te is, én is. | Revolut: +3000 Ft neked is, nekem is http://bit.ly/2PgWzrG

(#632) Aweriot válasza Digital (#630) üzenetére

Aweriot
(Topikgazda)

Maestro-t nem kedveli :(

[ Szerkesztve ]

(#633) unravel válasza Keem1 (#631) üzenetére

unravel
(őstag)

"Csak egy javaslat: rendeld hozzá PayPal fiókhoz, és utána minden ilyesminél csak a PP fiókot kell megadni."
Nekem így sem ment. Új kártya kellett. Maestro helyett VISA.
VISAval jó simán is és Paypalon keresztül is.

LG V30 ¯\_(ツ)_/¯

(#634) HollyBoni válasza unravel (#633) üzenetére

HollyBoni
(veterán)

Nálam hibátlanul ment, Maestro kártya + PayPal. Sokan szidják a Masetro kártyát, de nem értem miért, nálam semmi gond nem volt még vele. PayPal-t használom rendesen mert webshopunk van.

[ Szerkesztve ]

(#635) Keem1 válasza unravel (#633) üzenetére

Keem1
(addikt)

Egyszer kérdezték tőlem eddig, hogy milyen kártyát kérek: Visa-t vagy Mastercardot. Utóbbit választottam, azóta is MC van, amivel meg vagyok elégedve, de Maestro nem is volt a listában :D

Samsung Galaxy S7 edge | Nexus 7 (2013) | Dropbox reg: https://goo.gl/6rOnTn | OneDrive reg: https://goo.gl/7VH7RU ... Mindketten +500 MB-ot kapunk. Te is, én is. | Revolut: +3000 Ft neked is, nekem is http://bit.ly/2PgWzrG

(#636) unravel válasza HollyBoni (#634) üzenetére

unravel
(őstag)

banktól is függ.
amit kaptam a káendhától májsztrót az szinte mindenre jó (volt)...egyedül a szpotifájt nem tudtam fizetni vele.
neked megy a szpoti májsztróval? :) :F

LG V30 ¯\_(ツ)_/¯

(#637) Aweriot válasza unravel (#636) üzenetére

Aweriot
(Topikgazda)

Elvileg csak Visa, Mastercard és Amex-et fogad el.

(#638) HollyBoni válasza unravel (#636) üzenetére

HollyBoni
(veterán)

Nálam Unicredit+Maestro van. PayPal-t használok főleg fizetéshez, meg én is fogadok rajta pénzt, de eddig soha semmi gond nem volt se PP se bankkártyás fizetésnél. Spoty megy de ott is PP-t használok.

[ Szerkesztve ]

(#639) Digital

Digital
(addikt)

Sziasztok!

Pc-n keresztül fel tudom a telefonomra tölteni az offline zenéim? WiFi hálózat nincs a közelembe, a mobilnet meg fogy. :)

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#640) HollyBoni válasza Digital (#639) üzenetére

HollyBoni
(veterán)

Én nem tudok róla. PC-n és telefonon is nem simán mp3-ba vagy ilyesmibe menti el a zenéket hanem védve van. Mindenképp rá kell bökni a telefonon hogy "available offline" és letölteni különben nem fog menni.

[ Szerkesztve ]

(#641) devil-k válasza Digital (#639) üzenetére

devil-k
(veterán)

Tömören: Nem.

[ Szerkesztve ]

"A türelmed nélkül, kitűnő barátom, úgy dagonyáznánk a tudatlanságban, akár egy ólnyi disznó."

(#642) HollyBoni válasza Digital (#639) üzenetére

HollyBoni
(veterán)

Én jó pár éve az első wifis telefonom miatt vettem egy 5 ezres wifi routert, neked is ezt ajánlom. :) Másra nem is használom a wifit.

(#643) lappa86

lappa86
(tag)

Lett hat új playlist, amivel a Spotify ismeretlen előadókat próbál egy kicsit megfuttatni. Minden szerdán frissülnek 30-30 új számmal, de ez nem személyre szabott lesz, mint a Discover Weekly, hanem mindenkinek ugyanezek a számok lesznek a playlistekben.

Bővebben itt: https://news.spotify.com/us/2016/03/02/introducing-fresh-finds/

[ Szerkesztve ]

(#644) unravel válasza lappa86 (#643) üzenetére

unravel
(őstag)

nekem tetszik. ;)
a hiphop és a vocal pop kivételével mind használható. :)

LG V30 ¯\_(ツ)_/¯

(#645) generic

generic
(senior tag)

Ha angol bankkártyát használok fizetésnél, akkor az 5 eurós premium megdrágulhat 10 fontra?

(#646) PBrick válasza generic (#645) üzenetére

PBrick
(őstag)

Lehetséges, egy próbát azért megérhet.
Vagy hozzákötöd a kártyát egy PayPal-hoz és fizetsz azzal.

(#647) spammer válasza Raynes (#625) üzenetére

spammer
(veterán)

A linuxos Spotify-nak 5 hónapja nincs dedikált fejlesztője: Spotify for Linux Sucks, But At Least We Now Know Why :U

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#648) Keem1

Keem1
(addikt)

Gyerekek, a frissítésben benne volt, hogy már elérhetők a videók. Na de hol? :F
Én ugyan eddig nem találtam meg. Vagy ebből Magyarország megint kimarad (egy ideig)?

(#649) HollyBoni válasza Keem1 (#648) üzenetére

HollyBoni
(veterán)

Kérdezték már és elvileg MO kimarad, hogy meddig azt nem tudom.

(#650) Keem1 válasza HollyBoni (#649) üzenetére

Keem1
(addikt)

Remek... :(((
Nem érint túlzottan, de kipróbáltam volna, és maga az elv bosszant, hogy van valami, de itthon mégse. A Netflix esete ugye... (az itthoni kínálat töredéke az amerikainak).

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Spotify
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.