Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Spotify

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-12-25 18:18:56

LOGOUT.hu

Spotify

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) #78032384


#78032384
törölt tag

Akartam még írni a Discover Weekly playlist telitalálat nálam. Jól megcsinálták az algoritmust. Vicces, de hétvégén szinte várom a hétfőt.

(#302) BLOODSHOT válasza #78032384 (#299) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Tökmind1,

mert az Apple Music is pont annyira életbiztosítás mint a Spotify. Nyilván az Apple nem fog csődbemenni, de ha nem tartják elég jövedelmezőnek, akkor offolni fogják ezt a projecktet.

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#303) marsu. válasza BLOODSHOT (#302) üzenetére


marsu.
senior tag

Spotinak jelenleg még szerencséje, hogy az Apple Music egy hatalmas összevisszaság. Ha azt is megcsinálják egyszer csak használhatóra, plusz csinálnak hozzá valami ingyenes, egyszerű appot, hogy átvidd a zenéidet, akkor rengeteg fizető ügyfelet fognak elveszíteni.

(#304) devil-k válasza marsu. (#303) üzenetére


devil-k
nagyúr

Úgy gondolod, hogy ingyen ezt lehet hosszabb távon csinálni? ;]

- mozi bolondéria -

(#305) marsu. válasza devil-k (#304) üzenetére


marsu.
senior tag

What?:) Én olyan appra gondoltam ingyen, hogy áthúzza a zenéidet, lejátszási listáidat, stb.. Spotiból az Apple Music-ba

(#306) devil-k válasza marsu. (#305) üzenetére


devil-k
nagyúr

Már értem. Akkor félreértettük egymást, bocsi. :B

- mozi bolondéria -

(#307) #78032384 válasza marsu. (#303) üzenetére


#78032384
törölt tag

A különbség a zene az Apple-nek csak egy része az egész üzletnek, a Spotify profilja viszont csak a zene, így sokkal motiváltabbak a jobb szolgáltatás nyújtásában. A Spotify egyelőre több év előnnyel bír, igaz az Apple-nek több a pénze és jobb kapcsolatban vannak a kiadókkal.
A közel jövőben szerintem nem fognak tömegek váltani. Inkább arról hallani nagy százalékban dobják még a Mac és iphone userek is, ahogy lejár a free trial. AM csak ios egyelőre, ott is szidják az UI-t, sync gondok, felhőben sosem volt erős az Apple. Spoti van még Windows Phone-on is, Playstation-ön is stb. Desktopon AM azt jelenti a világ egyik leggyűlöltebb programját, az itunes-t kell használni, mert még web player sincs.

(#308) BLOODSHOT


BLOODSHOT
senior tag

Egy gondolat még az előző felvetésemre, miszerint ha beteszem az összes zenémet Spotify-ba és törlöm az Mp3 megfelelőjét akkor ott biztonságban van-e kvázi örökre?!

Ha neadja isten meghal a Spotify, gondolom legalább a Playlistjeim megmaradnak, nem? Tehát az alapján újra tudom építeni a zenei könyvtáram?!

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#309) devil-k válasza BLOODSHOT (#308) üzenetére


devil-k
nagyúr

"Ha neadja isten meghal a Spotify, gondolom legalább a Playlistjeim megmaradnak, nem? Tehát az alapján újra tudom építeni a zenei könyvtáram?!"

Erre semmi garancia nincs. De gondolj arra, hogy minden okés lesz. Gondolom nem úgy mész ki az utcára sem mindennap, hogy mi lesz, ha meghalok ma?

- mozi bolondéria -

(#310) spammer válasza BLOODSHOT (#308) üzenetére


spammer
veterán

Ha fontosak az adataid, legyenek róla mentéseid, ennyire egyszerű. Senki nem adja neked írásban, hogy a Spotify-ban mindig meglesznek a zenéid, soha nem is lesz rá semmilyen garancia. Az az adat van meg, ami több helyen is megvan (és még az sem biztos és örökös).

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#311) BLOODSHOT válasza spammer (#310) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Esetleg tudtok valami listázó programot ami lementi listába hogy mi van a Spotify-ban?

Bár egyébként gondolom ha majd épp megszünni készül a dolog, csak szólnak előre...

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#312) #78032384 válasza BLOODSHOT (#308) üzenetére


#78032384
törölt tag

Most ugyanazt kérdezed megint. :) A már letöltött MP3 a tied, a streaming az bérlés. Ha holnap XY előadó kiadója, ügyvédje leveteti a zenéjét a Spotify-ból, akkor nem vagy biztonságban. Vagy a Spotify éppen úgy dönt adott régióra nem fizeti a jogdíjat és beszürkül a listádban a dal. Kicsi az esélye, de lehet a szerveren elveszik a playlisted. Ha meg csődbe mennek az nem egy pillanat alatt történik, előtte szólnak exportáld a listáid.
Ha pedig annyira fontos MP3 gyűjteményed van, akkor mentesz több helyre. Kb. 20 ezer 1 TB külső HDD. Amit írsz az alapján gondolom backupod sincs, tehát olyan mintha azt kérdeznéd ha meghal a winchestered mennyire lehet menteni a helyzetet. De ez már nem is Spotify kérdés. Nálam fotók és dokumentumok SSD és egyik backup HDD a gépben, másik backup külső HDD-re, legfontosabbak felhőben (onedrive) és lakástűz esetére egy pendrive-on is, ami nem itthon van.

(#313) unravel válasza #78032384 (#312) üzenetére


unravel
őstag

Jó, de mi lesz ha tényleg megszűnik a szpotifály? :))

¯\_(ツ)_/¯

(#314) devil-k válasza unravel (#313) üzenetére


devil-k
nagyúr

Jaaaaaajjjjj :DDD

- mozi bolondéria -

(#315) whbear válasza devil-k (#300) üzenetére


whbear
senior tag

Egyébként miért használ ogg-t a Spotify? Az én fülem szerint olyan mosott hangja van. Tompa, dinamika is szűk nagyon. Ezért váltottam Tidalra, de ott is csak a 320 aac, ugyanaz a bitrate de ég és föld a különbség az aac javára.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#316) csabi63 válasza whbear (#315) üzenetére


csabi63
senior tag

A Vorbis nyílt forrású szoftver, nem korlátozzák szabadalmak. Legalábbis amikor indult a Spotify, ez volt a magyarázat.
A 320-as Ogg rendben van. Az AAC szerintem is jobb, de az ég és föld inkább a Tidal lossless. A Spotiify az átlag hallgatónak bőven megfelel, aki pedig jobbra vágyik vannak lehetőségei.

[ Szerkesztve ]

(#317) whbear válasza csabi63 (#316) üzenetére


whbear
senior tag

Köszi a választ. Viszont azt vettem észre, hogy van ami a tidalon gyalázatosan rossz, mint egy AM rádió. Ugyanaz a Spotify-n jó volt. Főleg magyar előadóknál vettem észre.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#318) zack


zack
nagyúr

Nem tudom offline hallgatni a zenéket. Lehet én vagyok a hülye, de mintha lett volna erre opció a beállításokban, de most nem találom. :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#319) HollyBoni válasza zack (#318) üzenetére


HollyBoni
veterán

Premiumod van?

[ Szerkesztve ]

(#320) zack válasza HollyBoni (#319) üzenetére


zack
nagyúr

Persze.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#321) HollyBoni válasza zack (#320) üzenetére


HollyBoni
veterán

Asztali alkalmazásban jobbklikk egy playlist-re -> offline is elérhető

Android: hosszan nyomj egy playlist-re -> download

(#322) zack válasza HollyBoni (#321) üzenetére


zack
nagyúr

Nincs külön playlist. Nem hoztam létre, mert albumokat nem szoktam letölteni, csak számokat, így nincs értelme külön playlist-et kreálni.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#323) HollyBoni válasza zack (#322) üzenetére


HollyBoni
veterán

Én is csak számogat szoktam hozzáadni, de csináltam egy "all" playlistet ahova minden megy.

Csak tipp, de próbáld meg:

Androidos alkalmazásban your music -> songs -> available offline gomb

Asztali alkalmazásban nem látom én sem.

(#324) radicspeter1


radicspeter1
őstag

Aki szeretne saját 2 hónapos Spotify előfizetést az írjon privátot nekem ;)

[LG NEXUS 5]

(#325) gabee jr


gabee jr
tag

Mivel a világot a pénz mozgatja, én is afelé tendálok, hogy idővel a Spotify is valamely pénzjegynyomda világvállalt tulajdona lesz, biztos nem fog csődbe menni, azon már túlnőtte magát.

A múltból jó példa erre a Youtube-Google, a közelmúltból a Skype-Microsoft házassága. Ugyan nem kifejezetten IT iparban történt a legutóbbi felvásárlás, de itt is elképesztő mennyiségű pénz cserélt gazdát, ez pedig a Lucasfilm-Disney.

Az én titkos tippem az egyenlőre Windows 10 sikereitől függő Microsoft, második talán a Google...

Aztán lehet nem lesz az egészből semmi, ahogy sikertelenül próbálják felvásárolni évről évre a Twittert is.

"Csukaharapást szőrivel"

(#326) HollyBoni válasza gabee jr (#325) üzenetére


HollyBoni
veterán

He?

(#327) zack válasza HollyBoni (#323) üzenetére


zack
nagyúr

Köszi. Tényleg ez volt a gond. ;) PC-n is lett offline gomb, de inkább telefonon van ennek szerepe.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#328) unravel


unravel
őstag

Desktopon miért nincs Running? 😉

¯\_(ツ)_/¯

(#329) devil-k válasza unravel (#328) üzenetére


devil-k
nagyúr

Hogy ne fuss helyben otthon. :D

- mozi bolondéria -

(#330) unravel válasza devil-k (#329) üzenetére


unravel
őstag

Az asztalival akartam Margitsziget kört menni, de akkor erre a fícsörre még várni kell.

¯\_(ツ)_/¯

(#331) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok!

Elkezdtem vasárnap Spotify-t hallgatni, Free regisztrációval, arra se klikkeltem rá, hogy kipróbálom a Premiumot. Eddig tetszik a dolog, marha sok zene van, tudok műfaj szerint zenét hallgatni. Az feltűnt, hogy nem tudok mindig számot váltani, meg ugye a reklámok is vannak. Kérdésem az, hogy ez marad így, ahogy van, vagy bizonyos idő után ezt korlátozni fogják? Premium miben lenne másabb, mint a sima Free? Annyit tudok, hogy a minősége jobb lenne a zenének, bele tudok tekerni bármelyikbe, meg le tudom tölteni a zenét. Valami van még? Köszönöm szíves válaszotok! Biztos volt már sokszor ez a kérdés sor, de nekem ez nem tiszta momentán. :R

Sic Parvis Magna

(#332) devil-k válasza 30z.Samu (#331) üzenetére


devil-k
nagyúr

:)


[link]

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#333) marsu. válasza 30z.Samu (#331) üzenetére


marsu.
senior tag

Elvileg maradnak azok a "korlátozások" amik most is. [link] Egyébként a jobb hangminőséget kihallani sztem sose fogja az ember, én legalábbis nem hallottam a hétköznapokban. A zeneletöltés az meg csak inkább offline-ba tétel. Szal, ha nem fizeted akkor nem tudod hallgatni, úgymond csak béreled a zenéket. :D De gondolom ezt tudtad.

Nekem azért jön be nagyon, mert csak rákeresek a zenére, egy "gombnyomás" és már a telefonon is pihen. Nem kell szarakodni, hogy letöltöd, kábel, itunes stb... Plusz anno Shazam tudta, hogy felismertettél vele egy zenét és ott volt a Spoti gomb, amivel egyből le tudtad tölteni a zenét, akár az adott mixben is(tudom van másik ilyen program ami tudja is a Spotis átvezetést). Szvsz 1500/hó nem nagy összeg, a többi ilyen is ennyi.

(#334) 30z.Samu válasza marsu. (#333) üzenetére


30z.Samu
félisten

Köszönöm mindkettőtöknek! Igazából nekem az jön be ebben nagyon, hogy viszem a telefont edzésre (később tervben van egy iPod) és csak mondjuk a műfajt kell megadni és had szóljon. :) Olyan zenék is mennek, amiket eddig életemben nem hallottam. :)

Sic Parvis Magna

(#335) zack válasza marsu. (#333) üzenetére


zack
nagyúr

Nem ennyi. Tidal elméletileg 3000ft/hó, de kisebb az adatbázis, és komoly streamelési hibák vannak, valószínűleg a FLAC stream miatt.
Szóltam nekik, de nem tudták orvosolni. Dobtam is az előfizut, mert így 1ft-ot sem ér.
A minősége jobb, de a számok végén megugrik, átugrik 5-10sec. Ez egy 5 perces számnál az utolsó 1 perce 20sec alatt átlépi. Baromi idegesítő.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#336) marsu. válasza 30z.Samu (#334) üzenetére


marsu.
senior tag

Ha az edzés, konditermet vagy valami ilyesmit takar, ahol van wifi, akkor lehet nem nagyon éri meg előfizetni rá, de ezt már te tudod. :)

@zack: Spotin és Apple Music-on kívül nem próbáltam ilyesfajta fizetős szolgáltatást, így nem ismerem őket annyira. Spotit már több mint egy éve használom és fizetem, nekem akkor bevált, ezért nem is váltok, pláne amilyen az AM... :U

(#337) 30z.Samu válasza marsu. (#336) üzenetére


30z.Samu
félisten

Igen, konditerem, van Wifi is, azon használom, eddig nagyon bejött a dolog. :)

Sic Parvis Magna

(#338) HollyBoni válasza 30z.Samu (#337) üzenetére


HollyBoni
veterán

Spotify az egyik legjobb dolog a világon, szerintem előbb utóbb úgyis előfizetsz. Havi 1500 semmi.

Tudom ajánlani a Discover Weekly-t, minden hétfőn csinál egy 30 számos playlistet az alapján amilyen zenéket hallgatsz. Nekem nagyon bejött.

(#339) devil-k válasza HollyBoni (#338) üzenetére


devil-k
nagyúr

+1 Egyetértek. Imádom. 2 éve használom lassan, de azóta 1 db számot nem töltöttem le. :)

- mozi bolondéria -

(#340) 30z.Samu válasza HollyBoni (#338) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nem tartom kizártnak... :) Egyébként a playlistek fixek, vagy mindig változik? Én mintha azt vettem volna észre, hogy a listából jelez 20-at kb, de jóval több számot játszik le. Vagy nem vettem észre, hogy újrakezdte.. :D

Sic Parvis Magna

(#341) whbear válasza zack (#335) üzenetére


whbear
senior tag

Én a tidalt használom, nálam semmi gond nincs vele. A 320 aac sokkal jobb minőségű mint a 320 ogg, és ez is csak 1500 forint. Viszont tényleg kisebb a választék. Valamint nem olyan jól ajánl hasonló előadókat. Lehet hogy visszatérek spotira én is.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#342) zack válasza whbear (#341) üzenetére


zack
nagyúr

Tidal-ból nekem a plafon volt. FLAC 1411kb/s. Szerintem a stream nem tudott megbirkózni vele, mert tömörítetlen. AAC, OGG az tömörített állomány.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#343) whbear válasza zack (#342) üzenetére


whbear
senior tag

Igen, használtam a flacos hifi előfizetést is 4G T-mobile MiFi-vel és jó volt. De a tesztidőszak lejárta után csak a normál 1500 forintos 320 aac előfizetést választottam. Itt sincs probléma. Nem kötekedésből írom, csak ha valaki olvassa lásson egy olyan véleményt is ami szerint jól működik.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#344) zack válasza whbear (#343) üzenetére


zack
nagyúr

Oké. Legyen igazad. Beszéltem velük a problémáról annó. Tudtak róla. :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#345) unravel válasza marsu. (#333) üzenetére


unravel
őstag

MNORBI96: "Egyébként a jobb hangminőséget kihallani sztem sose fogja az ember"
Desktop mellett ülve fejhallgatóval sokkal több és szebb a mély mint az ingyenesben. A négyeshatoson döcögve már nehezebb meghallani a Prémium hangminőséget.

¯\_(ツ)_/¯

(#346) gabee jr válasza unravel (#345) üzenetére


gabee jr
tag

+1 :K

"Csukaharapást szőrivel"

(#347) whbear válasza zack (#344) üzenetére


whbear
senior tag

Lehet hogy van ilyen probléma, nem azt mondtam. Lehet hogy igazad van, mert legtöbbször a flac offline ment és streaming 320. Viszont a playlist többször megakad.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#348) #78032384 válasza 30z.Samu (#331) üzenetére


#78032384
törölt tag

Miért jó a prémium?

Nincs reklám és bármikor válthatsz számot. Offline listák. Be tudod állítani a 320 kbps minőséget. Otthon egyértelműen kijön a különbség, utcán mászkálva elég az alap is. 96-160-320 kbps közül lehet választani.

Mobilon ha Telekom előfizető vagy és rajtuk keresztül veszed ugyanannyiért a Spotify-t a Music opcióval, kapsz ajándékba havi 500 MB Spotify adategyenleget. Mivel utcán, buszon úgyis elég az alap bitrate-tel streamelni, ez sok órányi zenét jelent:
96 kbps: 43 MB óránként
160 kbps: 72 MB óránként
320 kbps: 144 MB óránként
Én úgy csinálom a kedvencek listám 320-szal letöltve a mobilra offline elérésre és a stream beállítás az alap 96, így havonta 10-11 órányi utcai felfedező zeném van. Ha elfogy a Spotify 500 MB, akkor a normál mobilnetből szívja.

(#349) tomp válasza zack (#335) üzenetére


tomp
félisten

A kezdetektől gond van a Tidal-Telekom HU közötti kapcsolattal.
A gond konkrétan a telekom hazai DNS szervereivel van.
Nekem év elejétől van meg a tidal(akkor még dollárban ment) de egyszer sem volt streamelési gondom pedig mindig online megy. Offline módot nem használom a telefonon. Telefonon telenor, otthon upc hálózat. HiFi előfizetés.

(#350) whbear válasza tomp (#349) üzenetére


whbear
senior tag

Lehet hogy nekem azért nincs gondom vele, mert nem a Telekom DNS-t használom? Annyi azért van, hogy ha nincs bekapcsolva a crossfade akkor megáll a playlist. Ha 1s-re teszem akkor nem.
Szerintem a streamtól független hogy megszakad vagy nem, mivel előreolvas rendesen ahogy látom. Ha az első perc után kiveszem alóla a netet akkor is lejátssza a számot.

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Spotify
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.