Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Spórolós topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 13:42:52

LOGOUT.hu

Spórolós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5951) MittuDomain_ válasza #49155328 (#5950) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Szoktam venni olyan búzát, ár/érték vállalható.
Legutóbb csak 1db-ot sikerült, nem volt több az üzletben. :(((

[ Szerkesztve ]

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#5952) #49155328 válasza MittuDomain_ (#5951) üzenetére


#49155328
törölt tag

Na basszus én vettem 8 kartonnal. :D
Nálunk meg márka Fanta nem volt egy darab sem..

(#5953) MittuDomain_ válasza #49155328 (#5952) üzenetére


MittuDomain_
őstag

8 karton???
Szerintem ki sem adnának felénk annyit egy vásárlónak, és jönne a NAV, hol a zug kocsma.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#5954) #49155328 válasza MittuDomain_ (#5953) üzenetére


#49155328
törölt tag

108db sör, kb egy hónapnyi dózis. :DDD
Kell a B-komplex ezekben a nehéz időkben. ;]

(#5955) Top cat válasza #49155328 (#5954) üzenetére


Top cat
őstag

Akkor nem barnát kellene inni? :)

(#5956) bul07


bul07
nagyúr

Kis ajánlás

Penny
Fagylakoma Csirkemell Cornflakes Panírban, 700g, most valahol 1300-1400Ft

Rendes csirkemell van panírozva nem darált cucc
Egy zacskóban igen sok van, 30db körül

Én úgy szoktam hogy sütök hasáb burgonyát és ahhoz 6db-ot, majonézzel

Ha keresitek akkor ne a neten is látható kék csomagolásban, mert most változott és barna csomagolású lett.
Kerestem vagy 5percig mire megtaláltam legutóbb mert én kék csomagolásban kerestem :DDD

Majd ha lesz megint akcióba akkor be fogok belőle tárazni (ilyen 900Ft környékére volt legutóbb)

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5957) Louro válasza bul07 (#5956) üzenetére


Louro
őstag

Annyiért már háztáji csirkemellet veszek.

Budapest, Gazdagrét és környékieknek, de máshová is szállítanak. https://www.hazhozkacsa.hu/

Igaz nincs előre panírozva. :( De látványban és ízben hatalmas a különbség a boltihoz.

Mess with the best / Die like the rest

(#5958) elistvan válasza zoltan6 (#5887) üzenetére


elistvan
senior tag

Két fajta van A Bubble Max 12 a sima cukros, a 12 Light az édesítás amiben Na-ciklamát, aceszulfám-K, steviol-glikozidok vannak.

Párat már kóstoltam amit merek ajánlani az az eper, a narancs, a meggy és a mangó illetve a citrom lime sem rossz. Tényleg nagyon jók! Amí bűnrossz az a bodza.

[ Szerkesztve ]

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#5959) Mr.Csizmás válasza Louro (#5957) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

No offense, de mennyiert adod a munkaoradat forintban, a panir anyagot (es beszerzeset), melyhutesi energiakoltseget? Jol hangzik a haztaji, amig nem arazod be a sajat munkadat - az a legdragabb, mert nem fizeti meg senki neked.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#5960) raziel01 válasza bul07 (#5956) üzenetére


raziel01
veterán

Teljes árát szvsz nem éri meg de akciósan nekem is bejött.
Szeretem a házilag készült dolgokat de az tény, hogy néha nagyon sokat jelent ha csak annyit kell foglalkozni sütéssel, hogy berakom forró olajba és 10 perc múlva kész.
Főleg az tudja ezt értékelni aki dolgozik heti 6 napot.

Viszont a pennyben a fagyasztott sajtkarika az gáz volt. Nekem az teljesen kifolyt mindig sütés közben. Az is pár hónapja jött be a kínálatba.

(#5961) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

Én most arra szoktam rá, hogy sutozacskoban megsutom a hust ( eddig csak csirkemellet ).
Egyszeru, kb 5 perc mire rendezem a hust, leszedem ami nem kell rá, ez az, befuszerezem. Aztán zacsko. Tényleg, pár perc, sutési idot meg ne számoljuk.
1 kg hus pár napra elég. Mosogatni se kell nagyon utána :D

(#5962) Paxker315


Paxker315
addikt

En is rakattantam az elmult hetekben a sutozacskora, pedig, 2012 ota nem nagyon hasznaltam : D De jo, beleontom a brokkolit-kelbimbot, jo roppanos kivul, omlos belul. Hus szinten. Gondmentes-bolondbiztos es tiszta :D Nem ko mosogatni! Mostansag foleg zoldfuszereket & Pennyben kaphato Provence es olasz keverekeket hasznalom, nagyon jo minimalinveszt mellett jokat enni. A zacsi jo cucc. :R :R a 15. miatti 50%-ozas LIDL-ben: ennyi bebispenotot, rukolat meg madarsalatat meg soha nem vettem, de hamar elfogy. Kar, hogy az addiktiv cuccok dragak.

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#5963) Sterilzona válasza Paxker315 (#5962) üzenetére


Sterilzona
senior tag

Te ilyen zoldlevél fuggo vagy? :DD

(#5964) erdey_a válasza Sterilzona (#5961) üzenetére


erdey_a
őstag

mi néha kenyeret sütünk zacsiban, aldis lisztkeverékből. kiváló lesz, csak ajánlani tudom.

Vérboci

(#5965) Sterilzona válasza erdey_a (#5964) üzenetére


Sterilzona
senior tag

kenyeret zacsiban ?
nahát
nem hallottam még errol
amugy nem eszek kenyeret

(#5966) erdey_a válasza Sterilzona (#5965) üzenetére


erdey_a
őstag

bizony, és nagyon jó lesz. semmi hókuszpókusz, ráadásul közönséges statikus gázsütőben

Vérboci

(#5967) MADcat válasza erdey_a (#5966) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Abban kevered össze is?

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#5968) erdey_a válasza MADcat (#5967) üzenetére


erdey_a
őstag

dehogy... :B
aldiban van mindenféle lisztkeverék (teljes kiőrlésű, magos, paraszt, stb.) annak követem az utasításait (gyakorlatilag víz kell a lisztkeverékhez), kelsztem, formázom, bevágom, zacsiba teszem, még kicsit kelesztem, aztán 170 fokon 35-40 percig sütöm
(400g lisztből készült kenyérről van szó)

Vérboci

(#5969) erdey_a


erdey_a
őstag

túrtam képet...

Vérboci

(#5970) Mr.Csizmás válasza erdey_a (#5968) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

hol és milyen sütőzacsit veszel? triggereli a fantáziámat a téma, jövőhéten ráállok.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#5971) raziel01 válasza erdey_a (#5969) üzenetére


raziel01
veterán

Eddig nem érdekelt. Most felkeltette a fantáziámat. Ezzel lehet menőzni a vendégek előtt, hogy friss házi kenyér. :D

(#5972) erdey_a válasza Mr.Csizmás (#5970) üzenetére


erdey_a
őstag

aldis a zacsi is, xxl méretűbe egy fél kilós kenyér kényelmesen elfér


a sütési időt ki kell tapasztalni, az első alkalommal 45 percig sütöttem, az kicsit sok lett. sima alsósütéses a gázsütőnk és az alját nagyon megsütötte, de nem égett meg. azóta inkább 35-37 perc után kiveszem. szóval ez sütő és kenyérméret függő
de zacsiban tuti elég a 170 fok, nem kell 200-220.!!!

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#5973) Louro válasza erdey_a (#5972) üzenetére


Louro
őstag

Mi is ezt használjuk. Nagyon jó. Egy harmad zacskóból 500 grammos kenyér jön ki. Mi néha teszünk bele sült hagymát, szárított paradicsomot, szezámmagot,.... . De ez a sütőzacskóban sütés....ledöbbentem.

Mess with the best / Die like the rest

(#5974) DJGABI válasza erdey_a (#5969) üzenetére


DJGABI
addikt

hát ez rohadt nagy ötlet, meg jól is néz ki a végeredmény, lehet én is kipróbálom majd :C

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#5975) lord_m válasza erdey_a (#5964) üzenetére


lord_m
senior tag

Én eddig jénaiban, cserépedényben sütöttem kenyeret, de ezt a zacskós megoldást ki fogom próbálni.Hihetetlen ötlet! :C

(#5976) 8 válasza erdey_a (#5972) üzenetére


8
senior tag

A sütőzacskó nagyon nagy ötlet, biztosan kipróbáljuk.

+ tipp mert ez a spórolós topik, hogy mivel elég drága az aldis lisztkeverék, nyugodtan sütheted a kenyér kétharmadát sima liszttel.
Plusz élesztő sem kell bele, mert bőven elég ami a lisztkeverékben van, de fél órával tovább érdemes így keleszteni.
Egy evőkanál ecetet is érdemes is tésztához adni: ettől még ruganyosabb és könnyebb lesz a kenyér, az ecetet nem fogod érezni benne.
Mi a zöld vitalbrot lisztkeverék változatot nagyon szeretjük, az elég magos, tartalmas, ahhoz teszünk 2/3 rész sima lisztet, így nagyon kellemes kenyér a végeredmény.
Pl nekünk az aldis sima búzaliszt nagyon bejött kenyérhez, más fajtákkal (pl nagyi titka) nem lett olyan jó.

[ Szerkesztve ]

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#5977) Digitalpimp válasza lord_m (#5975) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Miért kellene bármibe is beletenni? Simán ráteszem a tepsire és megsül. Régen a kemencébe is csak belapátolták.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#5978) Jovanny2 válasza elistvan (#5958) üzenetére


Jovanny2
őstag

Most vettem egyet, áfonyás. Rendes cukros, nem light. Egész finom, tényleg kiváltja a 2,5x árú SodaStream szirupot. Mondjuk abból van energiaital ízű, amit viszont nagyon csípek. Kevertem most egyet felesben áfonyával. :D Kipróbálom azokat is, amiket ajánlottál.

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#5979) Paxker315 válasza erdey_a (#5972) üzenetére


Paxker315
addikt

uhh : ) Amit még kipróbálnék "feljavítani".. Egy jó nagy kanál búzasikérrel feldobni a tésztát. Szellős-lágy-hálós lesz. Nem is tudtam, hogy a zacskó ilyen sokrétű lehet. :B

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#5980) bul07 válasza Louro (#5957) üzenetére


bul07
nagyúr

Ide a román határhoz biztos nem :)
De nem is kellene, ha friss kell akkor édesanyám kimegy a tyúkólba és kampec egynek

Bár inkább nyári elfoglaltsága, ilyenkor inkább vesszük a húst, a tojás nagyobb érték mint egy étkezés, napi 5-9tojás

Amúgy csirkemellbe olyan nagy különbség nincs mert az elég száraz része és erősen fűszerezni kell
Én ki nem állhatom a csak főt húsokat semmi fűszer nélkül, egyedül a húslevesbe főt csontos húsok a kivételek

Na meg ugye az elkészítéséhez kell órákat szöszmötölni, megvárni míg kiolvad a hús, hártyázni, mócsingokat leszedni, panírozni,
Ez zacskóból ki, és már sül is

Nem mellékesen előszeretettel állok neki este 9körül sütni főzni, mivel az esetek 70-80%-ban nappal alszok , vagy későn dél egy körül kellek így a vacsora is későbbre datálódik

(#5960) raziel01

Szerintem ha nem sok fogy akkor megéri
Mert a mell filé kilója is kb 1300-1400Ft, és ugye azt még hártyázni kell meg mindenfajta mócsingot leszedni, a veszteség 80-100g is meglehet kilónként(ha nem több)
Tehát egy 700g ilyen előállítása költségben 1000Ft felett van, a többi a kényelem ára

De ez legalább nem húspépből amibe aztán minden van :)

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5981) bul07


bul07
nagyúr

óóó rosszul számoltam töröltem

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5982) Soulfly842 válasza erdey_a (#5969) üzenetére


Soulfly842
addikt

Basszus, pont tegnap nézegettem őket, de egyelőre még nem vettem :) Tök jó, hogy pont most írtál/írtok róla! :D köszi! Ki fogom próbálni!

[ Szerkesztve ]

(#5983) Csabex


Csabex
őstag

Ez meglepő számomra, hogy ekkora sláger itt a kenyér sütés :) Mi lassan egy éve hogy 80 - 90%-ban (meló meg egyéb elfoglaltságok miatt nem 100 :D) magunknak sütjük, vagyis süti asszonyság, de zacsi meg semmi nélkül. Néha magvakkal, burgonyával meg minden egyéb érdekességgel kísérletezik, de mindig remek a végeredmény. Megközelíti azt amit nagyanyám sütött annak idején a kemencében vidéken.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#5984) Soulfly842 válasza Csabex (#5983) üzenetére


Soulfly842
addikt

Mi is szoktunk, de ritkábban :) S hiába van kenyérsütőgép (IT cég, versenypontokból - ingyen volt a németagyoncég és az egyik fő partnernek köszönhetően) nem használjuk :D Inkább klasszikusabb módon sütünk, az meg csak foglalja a helyet a konyhapulton :)

[ Szerkesztve ]

(#5985) Csabex válasza Soulfly842 (#5984) üzenetére


Csabex
őstag

Hehe, ugyanez :) Itt is van valami robotféle, de kézzel sokkal jobban szoktuk dagasztani. Besegítek én is ha tudok, mert nem semmi azért kézzel dagasztani. Jaa és valami kovászt is szokott etetni a hűtőben is amit az élesztő helyett használ néha :D

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#5986) Ciccuka válasza Csabex (#5983) üzenetére


Ciccuka
veterán

Hardcore pizza és kenyér topik
Főzőcskés topic

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#5987) lord_m válasza Digitalpimp (#5977) üzenetére


lord_m
senior tag

Sokszor a dagasztás nélküli kenyeret sütöm, melyet a sütés elején a forró edénybe, fedővel kell tenni, majd az uccsó 20 percre fedő nélkül. :K

(#5988) Louro


Louro
őstag

Mivel láttam itt környékbelit - Budapest, Gazdagrét illetve Sasad -, hátha van valaki, aki rendelne a yuva.hu-ról. Nincs akció, csak eléggé promózták az itteni kollégák :)

14 üveg szörpöt nem vállalnék be elsőre.

Mess with the best / Die like the rest

(#5989) zoltan6 válasza Louro (#5988) üzenetére


zoltan6
őstag

Nézd meg az eurofamilyben (mostmár ecofamily) ha van a közeledbe,mert olcsóbb mint a saját webshopjukban.Van amikor akciózzák is 650-680ft körül a szörpöket.
Most is 690ft akció nélkül: [link]
Van ott is webshop 990ft a kiszállítás,20000ft felett ingyenes.

(#5990) Louro válasza zoltan6 (#5989) üzenetére


Louro
őstag

Köszi, meg is lesem. Hátha....

Szerk.: Annyira nincs messze. Lehet teszek egy kitérőt majd arra. :)

[ Szerkesztve ]

Mess with the best / Die like the rest

(#5991) #49155328 válasza bul07 (#5980) üzenetére


#49155328
törölt tag

Ti nálatok nem tudom milyen a csirkemell, de a csirkemell file amit veszünk a piacon azon kb. 2-3 dkg sallang van amit le kell szedni, ilyen fehér zsír csomók.
Mit hártyázol a csirkemellen :F

Az előkészítése az 1kg csirkemellnek kb 10perc.
Aztán a serpenyőben megkapatod mindkét oldalát, majd a
190 fokos sütőbe beteszed negyed órára.
Szaftos omlós. ;)
Igaz nem paníros tocsogós, de legalább egészséges.

(#5992) Paxker315 válasza bul07 (#5980) üzenetére


Paxker315
addikt

sosem értettem a panírmentalitást, a legjobb kajákat "rombolják le" panírral-olajjal. :(

Minel egyszerubben keszul az etel, annal jobb ize van, szerintem. Nem veletlen kerultek elo a klasszikus zoldfuszerek, sutozacsko meg parolos elkeszitesi modok. ^^

Mondjuk én hánytam már sugárban többször disznóvágáson, esküvőn, és, soha életemben nem ettem se levest, se halászlevet, se tőtött káposztát, de rosszul vagyok még pár "staple food" látványától-szagától is :D a panír-rántott cuccokat különösen ehetetlennek, gyomorforgatónak tartom.

De ezt most bezártam.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#5993) Laca1212 válasza bul07 (#5956) üzenetére


Laca1212
őstag

Ha ez az, akkor csütörtöktől. És a kedvenc sonka is akciós lesz.

(#5994) Kaba válasza Laca1212 (#5993) üzenetére


Kaba
veterán

Jól sejted,ebből a csirkemellből szokott betárazni.

(#5995) Csabex válasza Ciccuka (#5986) üzenetére


Csabex
őstag

:R Benézek majd :)

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#5996) #49155328 válasza Laca1212 (#5993) üzenetére


#49155328
törölt tag

40%-a panír. ;]

(#5997) elistvan válasza Jovanny2 (#5978) üzenetére


elistvan
senior tag

Egészségedre!

[ Szerkesztve ]

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#5998) Laca1212 válasza #49155328 (#5996) üzenetére


Laca1212
őstag

Jólvan....szerintem ez tárgyald ki priviben Paxker315-el. :W

(#5999) bul07 válasza #49155328 (#5991) üzenetére


bul07
nagyúr

Bőr alatt van hártya az rajta szokott lenni , meg még egy két dolog
Én nagyon finnyás vagyok ilyen téren

Mint írtam én a fűszeresen szeretem, nem állhatom csak főt hűs ízű húsokat
Ezért is szoktam vékonyra szeleteltetni még a sült húsnak is valót, sőt van hogy ropogósra sütöm, hogy majd kikezdi az ínyemet :)

(#5992) Paxker315

Az ilyen olyan felkapott dogok, jönnek mennek és aktuálisan mindig vannak vérig harcoló támogatók, mindig van valami trend
Te úgy szereted és annyi

soha életemben nem ettem se levest, se halászlevet, se tőtött káposztát,

Most komolyan

Leírhatnám hogy mindenki aki halat, rákot, őzt/szarvast, vaddisznót, stb eszik az eszement (amiket nem szeretek)
De nem írom mert attól hogy én nem szeretem más szeretheti és jóízűen eheti
Mást elítélni mert mint hogy szeret, elég szűklátókörű szerintem

Sőt édesanyám a panírt jobban szereti mint a húst, ha eszik van hogy ő a panírt esz meg és a macskáknak dobálja a húst, és nem fordítva

(#5993) Laca1212

Igen ez az, na törhetem a fejemet hogy menjek biztosra
Mert nekem nem annyi hogy lesétálok, 25Km a penny, és ha potyára megyek be akkor az nekem kb -1500Ft, ugye ha elfogyna mire bemegyek

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#6000) #49155328 válasza bul07 (#5999) üzenetére


#49155328
törölt tag

Te kis finnyás, meg jó hogy nem látod a késztermékekben milyen fincsi dolgok vannak. ;] :DDD

De bunda nélkül is lehet fűszeres jó ropogós a csirkemell is na.
Amúgy ha már rántott hús, akkor a karaj a legjobb szerintem.
Meg ha sürget az idő akkor pikkpakk kész van.
De a friss az friss, a fagyasztott hús már nem olyan.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Spórolós topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.