Hirdetés

2024. szeptember 9., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) n4n3x


n4n3x
csendes tag

Ezt szép hacsis háttérképet esetleg el lehet kérni privátban? Neten a Google kereső nem adja ki. :(

(#2) mjani1172


mjani1172
addikt

"A Sony viheti haza az első helyért járó díjat, ha természetességről van szó. A főkamera képei remek dinamikát, színeket, fehéregyensúlyt és vonalélességet hoznak nappali fények között,"
Lehet, hogy hazaviheti,......de a Sonynál már hagyomány, hogy ezt a minőséget tudja amikor valami mozgás van a képen.
Ez a képből ki van vágva,de nincs nagyítva ez 100% .
Csak úgy itt hagyom.

[ Szerkesztve ]

(#3) allergia válasza mjani1172 (#2) üzenetére


allergia
csendes tag

Én 3 éve pont a brutálisan gyenge kamerás képességek miatt váltam SOS a Sony 'szupertelefonomtól'. Nagyon nagy csalódás volt, pedig anno imádtam a Xperia telefonokat.

Ha meg természetes képeket akar valaki, vegyen Pixelt.

(#4) Crafter32


Crafter32
őstag

Nagyon tetszik külsőre a telefon. Kár, hogy a 10 VI nem ilyen lett. Gondolom nyakukon maradt a rengeteg kijelző.
Androidok közt nehéz lenne szebb telefont mutatni most, mint a Sony.

(#5) Probert75 válasza n4n3x (#1) üzenetére


Probert75
addikt

(#6) Pedrok


Pedrok
friss újonc

Az értesítési led hiányát nagyon sajnálom én imádom

(#7) doooo válasza allergia (#3) üzenetére


doooo
veterán

Mondjuk a Pixelekre sok minden igaz, de a természetesség semmiképp. Agresszív az "AI" algoritmus, abszolút mindenbe belenyúl, és ahol jól végzi a dolgát, ott oké (sokszor túlzottan is), de ahol hibázik, ott nagyon szembetűnő; már csak azért is, mert így hatalmas a kontraszt a kép jól sikerült részeivel szemben (pl. bármilyen random, árnyékos rész mondjuk egy fákkal/fűvel teli, napos képen; ezt évek óta nem tudják megoldani).
Ezzel szemben itt legalább konzisztens a végeredmény, azaz kisebb a kontraszt a jó és rossz részek között.

(#8) hankock


hankock
tag

Mindenki a saját preferenciája alapján dönt, de az S24 U hosszabb támogatással, jobb kijelzővel, közel ötvenezerrel olcsóbb. Szerintem a Sony-val mindig ez (volt) a baj, hogy túlárazza a készülékeit.

[ Szerkesztve ]

(#9) DS39


DS39
nagyúr

Az árához képest ez a "csomag" nem elég jó.
Pozitívum, hogy még mindig van Jack, és nem lyukasztják ki a kijelzőt.
Negatívum, hogy visszavettek a felbontásból.
Nonszensz hogy még kábel sem jár hozzá. Tehát natúrban konkrétan nem lehet feltölteni! (Ez fogyasztó védelmi szempontból vajon tök oké?)
Kábellel legalább egy pc-hez, powerbankhez lehetne csatlakoztatni.

[ Szerkesztve ]

(#10) Drakmusz válasza doooo (#7) üzenetére


Drakmusz
addikt

Ez mindegyik gyári produkcióra érvényes, nincs kivétel.
Nem akarják megoldani, ez itt a kulcs.
Olyan mint a Samsung viszonyulása a zöldekhez.

https://photos.app.goo.gl/nyFQFvMeShSznmuk7

(#11) csako


csako
veterán

Érdekesnek tartom, hogy nem valamelyik LYT szenzor van benne, azt hittem az a csúcs most, és maguknak azért csak belepakolják :D

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#12) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Külsőre (előlap) nagyon bejön. Az ideális számomra. Szinte szögletes kijelző, mindenféle lyuk, noccs, egyébtől mentes. Alul-felül pont akkora káva, amekkora kell, hogy elférjen rajtuk minden és fektetett módban kényelmesen meg lehessen fogni. És már nem annyira elnyújtott kijelző képarány. Tökéletes. :) Engem nem zavarna, hogy már csak fhd a felbontás. Ha az LG V50-emen leveszem a felbontást fhd-ra, szinte fel sem tűnik.
Az ára viszont rohadt sok. Az meg kifejezetten ellenszenves, hogy mindent, de tényleg mindent kispórolnak a dobozból. Jövőre jön az üres doboz egy kis leírással, amin az lesz, hogy minek kéne a dobozban lenni??

[ Szerkesztve ]

(#13) Szena67


Szena67
tag

Ha valami meg akarja venni, az ne most tegye, bevezetéskor a legmagasabb az ár. Lesz black friday, stb. Maradok az 1V 21:9 4k-nál. Nekem ez visszalépés. Nem vagyok üzemidő megszállott, nekem az 1V elég jó. Éppen a jobb felbontás és a karcsú arányok, egyedi design miatt vettem Sonyt. Ebből most 2-őt elvettek. A cikkíró elég zavarsan ír le dolgokat a beépített hangzásal kapcsolatban. Tudtommal semmi extra DAC-ot nem tette bele a Sony, mert akkor akkor azt nagy betűkkel kiírnák, mint annó az LG. A Qualcomm SOC beépített DAC-ját használják. Inkább további hangolásról lehet szó. A hangszórók frekvenciamenetéhez jobban hozzáhangolták a beállításokat. Kb EQ beállítás kategória, mint a HTC tette annó a Beats Audio beállításokkal. Esetleg egy másik Cirrus Logic erősítő chip-et tettek bele (ez nem DAC), de nem tartom valószínűnek. Inkább a korábbi 1V Cirrus chipjének beállítását finomították, meg a hangszórók rezonancia kamrájának geometiája is megváltozott, picit szélesebb lett, ezért faragtak rajta.

[ Szerkesztve ]

(#14) sh4d0w


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Ennek a telefonnak ket baja van:
- az ara (ennyi penzert mindennek is a dobozban kellene lennie)
- a nem 9:21-es keparanya (ezert olyanok sirtak, akik sosem vettek vagy vesznek Sony telefont).

https://www.coreinfinity.tech

(#15) allergia válasza doooo (#7) üzenetére


allergia
csendes tag

Tiszteletben tartom a véleményed, légy szíves te is majd az enyémet.

Nálam egy telefonnál a fő prioritás a kamera. Csak az elmúlt egy naptári évben kipróbáltam vagy 10 csúcskategóriás telót (S24U-tól iPhone 15 PM-en át Oppo Find X 7 Ultra, Huawei Mate 60 Ultra (!!!),) és nálam (és tudom ez szubjektív) toronymagasan a Pixel 8 Pro a nyerő. Hogy maga a P8P valóban a legjobb telefon-e, ízlés kérdése, de nálam összességében a P8P toronymagasan a legjobb kamerás teló.

A Sony anno óriási csalódás volt. Csak hogy a topiknál maradjunk. Egyértelműen a kamera szoftver gyengesége miatt.

(#16) mjani1172 válasza allergia (#15) üzenetére


mjani1172
addikt

Igen, a pixelek nagyon jók fotóban.

(#17) hdavid1


hdavid1
tag

Kár érte, lehetne ez jobb is.

(#18) Szena67 válasza Szena67 (#13) üzenetére


Szena67
tag

*valaki

(#19) vilmose33


vilmose33
őstag

Köszönöm a tesztet. Értem,hogy környezet védelme, de akkor legalább egy szuper tokot miért nem adnak hozzá, az biztos nincs ,illetve kijelző fóliát meg egy jó kis vezetékes haedsett-et, gondolom belefért volna az árba.

A jövő most van

(#20) gyerecske válasza Szena67 (#13) üzenetére


gyerecske
senior tag

MM-ben már most is akciós.

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#21) Szena67 válasza gyerecske (#20) üzenetére


Szena67
tag

Majd olyan 400 körül már akciós, mint az 1V volt. Az is ilyen horror áron nyitott, aztán meg lehetett venni olcsóbban is kb 3 hónappal később.

(#22) janeszgol


janeszgol
félisten

Sok javulás van, pláne kamera terén. A felvett hang mindenhol pöpec. A 48 mpx-es képek jók, a 12 mpx-est egy középkategóriás telefon is kiröhögi. De gondolom minden épeszű a 48 mp-es felbontást használja majd.
a Videók is tök jók. Végre.

A melegedés gáz, de sajnos ilyen ma az ipar. Pontszámokban alig marad el a többitől. Bár a 44%-os stability tesztre nem lennék büszke. Az S23U-m 68 körül van, és ott is úgy érzem, hogy az SoC harmadának árát kitettem a kukába vásárlásnál.
A GSMArena is 46.7%-ot mért. Őszinte leszek és ez nem csak a Sony-nak szól. Ez kurva gáz.

(#23) Crafter32


Crafter32
őstag

Lesz Sony 10 VI teszt is?

(#24) Brett001 válasza Szena67 (#13) üzenetére


Brett001
aktív tag

Én is úgy tudom, hogy a Sony a 24/192-es hangminőséget szoftveres felskálázással produkálja, nem pedig nativan hardveresen, mint az LG V széria ESS Sabre Quad DAC-ja. Gyakorlatilag jelenleg nincs a piacon olyan gyártó aki audiofil minőségű DAC-ot használna (már a Jack is ritkaság). Aki vájtfülű az vegyen külső telóhoz való DAC-ot, úgy vannak vele.

[ Szerkesztve ]

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#25) sh4d0w válasza Crafter32 (#23) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Teszt vege...

https://www.coreinfinity.tech

(#26) Elit3Zotya válasza csako (#11) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Mindent tud amit egy Lyt szenzor, csak más a neve. :)
Bár az is igaz, hogy ha már van, akkor belepakolhatták volna a jelenlegi csúcs lyt900-at is, de akkor meg vastagabb lenne.
A főszenzor még jó is, inkább a zoom kamera ami nagyon gyenge szerintem.
Egy s24 ultra vagy pixel 8 pro, a jobb szenzor miatt, sokkal jobb minőséget tud zoomban.

The King Of Innovation - Vivo X Fold3 Pro

(#27) Graphics


Graphics
Jómunkásember
LOGOUT blog

Semmi értelme ennek a Snapinak ebben a készülékben... 50%? Total feleslegesen.

Tették volna bele akár a 8s Gen3-at, vagy olyat amivel elbír.

Hűtés semmit se ér..

[ Szerkesztve ]

Black Shark Watch GT okosóra eladó, vadiúj bontatlan.

(#28) janeszgol válasza Graphics (#27) üzenetére


janeszgol
félisten

GSMArena:

S23U: 62.9%
S24U: 46.8%

A többi SD8 gen2 és gen3 mobil sem jobb ezektől. Vagy nem sokkal jobb.
Ez lenne a nagy hardvergyártás? Ebbe feccölnek dollármilliárdokat? Hol van az SD860 vagy SD865/870 99.6%-os stability-je? Oké Extreme stress alatt lemegy 88-93% köré.
Persze akadt olyan telefon 865-tel vagy 870-el, ami szintén stability-ben 8x% volt.

Csak halkan hozzáteszem, hogy az Xperia és a két csúcs Galaxy értéke az a sima stability. Az Extreme Stress az még csúnyább. Notebookcheck:

S23U extreme stress: 58.7%
S23U stability: 69%

S24U extreme stress: 46.1%
S24U stability: 56.4%

(#29) pirosmajom válasza sh4d0w (#25) üzenetére


pirosmajom
csendes tag

khm biztos vak vagyok, vagy csak értetlen, de mi van a teszt végén?

(#30) janeszgol válasza janeszgol (#28) üzenetére


janeszgol
félisten

Még annyi kiegészítés, hogy az almás oldal sem mindig virágos terhelésben. Ugye a SE-k és Minik értéke alapból rossz. De a többi sem büszkélkedhet. A 14 PM pl egész elfogadható. (80.1% és 66.7%)

Az i15 Plus-al tök elégedett vagyok (stability 82%, extreme stress 73.3%).

De a Pixelek sem szerepelnek jól.

(#31) sh4d0w válasza pirosmajom (#29) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Most en sem talalom, de biztos vagyok benne, hogy irva volt. Lesz teszt a 10-esrol hamarosan.

https://www.coreinfinity.tech

(#32) csorbajeno válasza sh4d0w (#31) üzenetére


csorbajeno
veterán

Pedig ott van az, jól emlékeztek ;) A fotók oldalon a 12MP ultraszéles fotók alatt van írva zárójelben, nem az összegzésnél van :D

(#33) Crafter32 válasza sh4d0w (#31) üzenetére


Crafter32
őstag

Megtaláltam benne elrejtve:
"Az olcsóbb Sony mobiloknál itt szokott a legtöbb gond lenni (Xperia 10 VI teszt hamarosan), az Xperia 1 viszont korrekt módon teljesít."

Ezekszerint lesz teszt. Kiváncsi vagyok rá nagyon. Mediamarktban nagyon jó áron van. A 10 IV és V sokkal drágább volt még akcióban is mint most a 10 VI -ot kínálják a megjelenése után pár hónappal.

(#34) janeszgol válasza Crafter32 (#33) üzenetére


janeszgol
félisten

Egy nagyon megbízható eladó árulja 91 ezerért. Gondolkoztam rajta, nézegettem teszteket. Tök gagyi a 10 VI, de majd meglátod.
Ami jó benne az a jack csati és a keskenysége. Meg a kijelzője is jó.

(#35) Hallosz


Hallosz
senior tag

Ez a Sony, ez jó lett. Két Xperia telót is használtam az elmúlt egy évben, de a képaránnyal nem tudtam megbarátkozni. A novemberi feketepénteken majd jóáras lesz.

(#36) janeszgol válasza janeszgol (#34) üzenetére


janeszgol
félisten

Ja nem, a kijelzője sem jó, csak lejárt a szerkesztési idő. Sem színkezelésben, sem képfrissítésben. Teljesen elavult, ósdi.
Xperia 10 VI Review: Why Does This Phone Exist? (youtube.com)

(#37) judas13


judas13
addikt

Múltban ragadt formavilág.

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#38) klaya86 válasza janeszgol (#28) üzenetére


klaya86
senior tag

Anno a poco f2 prom,ha jól emlékszem 98% stabilitást tudott a snapdragon 865el. Ilyen szempontból azóta sem sikerült hasonló,de még megközelítően jó csúcskategóriás processzort sem csinálni. Asszem még a 870 volt, ami frankó volt,csak valamiért nem terjedt el. Azóta igazából a gen2 az, amire azt mondom, hogy rendben van.

(#39) hdavid1 válasza judas13 (#37) üzenetére


hdavid1
tag

:Y

(#40) -Skylake- válasza pirosmajom (#29) üzenetére


-Skylake-
addikt

leginkabb egy olyan osszeg ami azt feltetelezi, hogy egy iphone 15 pro is melle van csomagolva.

"Homie, I get up I run my shit, Really, I don't give a fuck "

(#41) csako válasza Elit3Zotya (#26) üzenetére


csako
veterán

:R

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#42) Teringettét


Teringettét
csendes tag

Ha a jelen az a lyukas kijelző, akkor köszönöm, örömmel ragadok a múltban.

(#43) Predatorr


Predatorr
őstag

Néztem, de jó, gyors SOC, SD, jack, szögletes képernyő, megér 300e-t, de ezt megint úgy árazták, hogy csak lesz egy rakás hülye, aki megveszi dupla áron. :(((

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#44) elmo


elmo
aktív tag

Még klasszabb lenne (számomra) abban a kék színben, ami itt-ott szerepel a cikkben. :) Várjuk a _komoly_ akciókat. :D

(#45) janeszgol válasza elmo (#44) üzenetére


janeszgol
félisten

Sony-nál szokott lenni komoly akció?

(#46) Silenzio válasza csako (#11) üzenetére


Silenzio
addikt

Az IMX 888 az a LYT 808, utóbbi néven került be a Oneplus Openbe is. A 900-ast ők nem hiszem, hogy használni fogják. Azaz de, ha majd csinálnak egy új Xperia Pro készüléket.

Ezt meg mindenkinek: nem tudom, mit lehet ennyit sírni a Sony termékek automatikus képességei miatt. Fél éve beruháztam egy sima Xperia 1 III-ra, téli vaksötétben mcpro24fps beizzít, elmentem kamerázni a szakadó hóesésben. A képminőségen is meresztettem a szemem, zaj ugyanis konkrétan nem volt egyáltalán - itt a cikkben prezentált videóminőség szinte nevetséges ahhoz képest - de a mikrofonok térrögzítése telefonos viszonylatban páratlan volt. Most meg itt a mérföldekkel újabb és modernebb Honor Magic V2 a birtokomban (a cikkben is említik), és egy rakás szar, amit produkál - kivéve a mikrofonokat, azok több mint korrektek.

Aki nem ért hozzá, vegyen telefont megbízható brandből, Apple, Samsung stb., de point n shootra szinte nem is lehet mellélőni, a Honor algoritmusai is kiválóak. Csak nekem nem ez kell, így aki ért is hozzá, annak nehezebb a dolga, én most pl. befürödtem, de a Sony-ban még nem csalódtam, mióta az 1/5 vonalat elindították. Mindegyik készülék képalkotó tudása pazar, és ez csakis attól függ, mennyire tudnak programozni és mennyire követik a Google kamerákra vonatkozó előírásait. A Honor pl. nem nagyon, ez megmaradt a Huawei "majdénazttudom" mentalitásából.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#47) Szena67


Szena67
tag

Ázsiában népszerűbb az 1VI és a 10VI, mint a korábbi modellek. Ennek oka talán a bonyolultabb írásjelek miatt a szélesebb kijelző (10-nél inkább csak a jobb hardver) előnye illetve az extra vörös változat népszerűsége. Ha van eszük az EU-ba is hoznak további színeket vörös, kék... Black Friday meg hasonló akció kell, főleg egy ilyen csóró országban, mint a mienk.

(#48) elmo válasza janeszgol (#45) üzenetére


elmo
aktív tag

Ja, úgy értem várni azt lehet. :) Meg említették itt a fekete pénteket. Tudod, a lepényhal először...

(#49) tms+ válasza allergia (#15) üzenetére


tms+
tag

Nem értem, hogy ki nem tartotta tiszteletben a véleményede, teljesen kulturáltan reagált a hozzászólásodra.

Egyetértek azzal, hogy a Pixelek nagyon jók fotózásban, de szerintem sem mondható el róluk, hogy a Pixelek produkálják a legtermészetesebb képeket.

Teszthez: nekem nagyon tetszik ez a Sony, és szívesen ki is próbálnám, de iszonyat magas ez az ár. Ilyen áron nem merném bevállalni, hogy tegyek vele egy próbát, mert lehet, hogy nem passzolnék vele. Ennyiért számomra a Galaxy többet nyújt, legalábbis biztosabbat, mert itt tudom, mire számíthatok.

Galaxy S24 Ultra & S24 | Watch4 44mm | Buds Pro

(#50) Szena67 válasza tms+ (#49) üzenetére


Szena67
tag

+10% ártöbblet esetén is sampon helyett inkább a Sony. Ennél legalább figyelembe vették, hogy az embernek néha telefonálni is szükséges és esetleg nem akar egy tabletet a fejéhez tartani. :DDD Ez, mint minden kezdőár magas, de majd év vége felé a fogyasztókért folyatatott harcban biztos lesznek más ajánlatok is. Több helyen kell figyelni, nem csak MM meg a kis hülye idegesítő zöld robotos gyittegyletnél. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.