Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas

Hozzászólások

(#3401) Horka1 válasza }{3@Đ$}{0ot (#3396) üzenetére


Horka1
tag

Ez egy photoshop tutorial videó részlete a kedvedért csináltam egy egypercest, hogy lássuk a Vegas néhány alapvető lehetőségét! Ha a renderelés nem tartana napokig, csinálnék több normális videót, amikből tanulhatnál ezt-azt, még ha nem is értek hozzá!

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#3402) }{3@Đ$}{0ot


}{3@Đ$}{0ot
addikt

felőlem aztán azt csinálsz amit akarsz............

valaki tud mondani olyat hogy lehet képet(fotó) szerkeszteni(lehet amúgy?)ha igen akkor mit hogyan?

És honnan lehet több effectet meg betűtípust szerezni? vagy több háttér,vagy mit tudom én mik vannak még!

[ Szerkesztve ]

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#3403) szaba16


szaba16
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem...
Már mindenhol próbáltam, de nem találtam hol lehet beállítani egy videón a zene tempóját, tehát gyorsaságát vagy lassúságát. A bal alsó sarokban van egy ilyen, na de az rendelés után nem csinál semmit, hiába állítom.
Köszönöm előre is a választ.

(#3404) Horka1 válasza szaba16 (#3403) üzenetére


Horka1
tag

Ezt figyeld meg

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#3405) szaba16 válasza Horka1 (#3404) üzenetére


szaba16
csendes tag

Huhh, ezer hála!! Köszi :) :R

(#3406) BigBadPlaYeR válasza Horka1 (#3404) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Ezt gif-el csináltad?

}{3@Đ$}{0ot: Kicsit konkretizáld az igényeidet, mert így nem nagyon tudunk segíteni. Ja, meg a lendületből is vissza kéne venni...

[ Szerkesztve ]

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#3407) Horka1 válasza BigBadPlaYeR (#3406) üzenetére


Horka1
tag

Igen!

Photoshoppal csináltam képmentéseket, és egymásutáni be paste-ztam, és át tettem Image Ready-be, az csinált a rétegekből "animációt" gyakorlatilag képváltásokat! Be lehet állítani, hogy egy képet mennyi ideig mutasson stb...

Image Ready sajnos csak a 7.0-ás ban volt utoljára, de az újabb Photoshopokba van más , meg van ezer progi ehhez! Pl Vegas :)) megcsinálod filmbe és mondjuk az avi to gif nevü progival átkonvertálod, vagy sok más megoldás is van!
Vegas nem tud gif-be menteni? Majd megnézem! Érdekes, abból is a 7-est használom! :))

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#3408) Horka1 válasza szaba16 (#3405) üzenetére


Horka1
tag

Szívesen!

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#3409) }{3@Đ$}{0ot válasza BigBadPlaYeR (#3406) üzenetére


}{3@Đ$}{0ot
addikt

ebben mit nehéz érteni hogy kéne több effect meg több betűtípus?
például itt:nincs ilyen betűtípus meg effect,vagy van? mert én nem találtam!

Sony vegassal nem lehet képet szerkeszteni?

[ Szerkesztve ]

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#3410) Horka1 válasza }{3@Đ$}{0ot (#3409) üzenetére


Horka1
tag

Betűtípusok

A Vegas nem képszerkesztő program! Ahhoz használj mondjuk photoshop-ot!

"ebben mit nehéz érteni hogy kéne több effect"

Pontosan ezzel a számonkérő, és a másikat hülyéző stílussal van a probléma! Nincs alapod számonkérni, és főleg okoskodni, főleg ha még ott sem tartasz a témában, hogy milyen eszközökkel egyáltalán mit lehet csinálni! Sokan segítenek szívesen, de tudni kell, hogy hol a helyed, és annak megfelelő stílusban kommunikálni velünk!

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#3411) }{3@Đ$}{0ot válasza Horka1 (#3410) üzenetére


}{3@Đ$}{0ot
addikt

én használni is lehet ezeket a Vegasban vagy mit csináljak vele?

már megvan...........

[ Szerkesztve ]

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#3412) Vinca


Vinca
csendes tag

Sziasztok! Nem sikerül sehogy sem egy film beégett részét valahogy mérsékelnem (Vegas 5). A Color Curves kicsit javított, a Correctorok nem (sem a Primary, sem a Secondary). Azt sem értem, hogy ha kiválasztom az iszonyú beégés legvilágosabb részét, és azt javítom a Sec. Corrector-ral, miért változik a többi szín is. A felhasználói könyve szerint, ez az opció pont 1 db szín javítására alkalmas. Lenne vkinek ötlete? Megköszönök minden apró ötletet!

Ja, és vajon miért nem reagál a SplitScreen opció?

[ Szerkesztve ]

(#3413) Horka1


Horka1
tag

Csináltam egy rövidke kis intro-t majdani videókhoz!

Használható lesz szerintetek?

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#3414) Horka1 válasza Vinca (#3412) üzenetére


Horka1
tag

Lehet, hogy nem ártana egy újabb Vegas verziót beszerezni! De majd később póobálgatom a dolgot, hogy mit lehetne vele csinálni, csak mondjuk ahhoz kellene nekem az eredeti filmecske másolata!

Bár a Vegas, retusáláshoz nem biztos, hogy a legalkalmasabb!

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#3415) Horka1 válasza Horka1 (#3413) üzenetére


Horka1
tag

Kicsit módosítottam rajta, meg tettem alá zenét, így még kulturáltabb!
Tutorial Intro

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#3416) Vinca válasza Horka1 (#3414) üzenetére


Vinca
csendes tag

Köszönöm Horka 1, de a 30 sec-os filmecske több, különböző megvilágítású klipből van összerakva. Ezekből 2 ilyen beégett (a film közepetáján). A Saturation Adjust-tal finomítottam rajta, utána a Color Curves-ban Reduce Contrast. Ez lett belőle:

Az a meleg barna szín azért nagyon hiányzik!

[ Szerkesztve ]

(#3417) Horka1 válasza Vinca (#3416) üzenetére


Horka1
tag

HSL adjust-al nem tudsz egy kis életet lehelni bele még?

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#3418) Vinca válasza Horka1 (#3417) üzenetére


Vinca
csendes tag

De igen! Köszönöm! Íme:

(#3419) Horka1


Horka1
tag

Azért ehhez a képminőséghez, még kell fejlődni a youtube-nak HD ide, vagy oda!

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#3420) Horka1


Horka1
tag

felmerült a kérdés, hogy mi módon lehet ilyen divx lejátszót beépíteni weboldalba, ezért csináltam ehhez is egy kis videót!

[link]

Ezt a kódot illeszd be a látott módon, és már megy is!

<div align="center">

<p>&nbsp;<embed height="384" width="512" bannerenabled="false" allowcontextmenu="false" disabledimmer="true" previewimage="divx.jpg" autoplay="false" custommode="none" type="video/divx" src="divx_player.divx" /></p>
<p>Divx webplayer beépülő szükséges a lejátszáshoz <a href="http://download.divx.com/player/DivXWebPlayerInstaller.exe" target="_parent">Windows direct link</a> </p>
</div>

Annyi még, hogy a previewimage="divx.jpg"-nél csinálj egy neked tetsző képet, és azt is nevezd át és töltsd fel mellé, akkor azzal a képpel indul majd a video!

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#3421) Sk8erPeter válasza }{3@Đ$}{0ot (#3409) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Bocs, de belekotyogok, mert én is rendszeresen olvasom a topicot: itt készségesen szoktak segíteni (főleg BigBadPlayer, ahogy látom, Horka1 is), de te ilyen lekezelően és tenyérbemászó stílusban beszélsz mindenkivel... talán vegyél vissza a hatalmas orcádból, és akkor még fogsz is segítséget kapni, vagy egyáltalán ne írj ide. Minden rossz szándék nélkül mondom ezt, saját érdeked is (de azoké is, akik utálják ezt az arrogáns stílust) - ha mások is képesek rá, neked is menni fog, ha kicsit megerőlteted magad...

Sk8erPeter

(#3422) }{3@Đ$}{0ot válasza Sk8erPeter (#3421) üzenetére


}{3@Đ$}{0ot
addikt

sajnálom,de volt egy fényes gyerek korom,ami még most is folytatódik.......mind1 :W :W :W

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#3423) Sk8erPeter válasza }{3@Đ$}{0ot (#3422) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Akkor majd kezdd minden hsz.-edet úgy, hogy "bocs, hogy megint bunkó stílusban fogok írni, de volt egy fényes gyerekkorom, ami még most is folytatódik..." ... :U

Sk8erPeter

(#3424) }{3@Đ$}{0ot válasza Sk8erPeter (#3423) üzenetére


}{3@Đ$}{0ot
addikt

látom nem érted,ez szokott lenni mindig!!!!!

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#3425) BigBadPlaYeR válasza }{3@Đ$}{0ot (#3424) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Szerintem most hagyja abba mindenki az offolást.

Amúgy nekem sem volt fényes gyerekkorom (meg gyanús, hogy nem sokan vannak, akik tejben vajban fürödve élték le életük első 18 évét), mégis tudok viselkedni...

De nem szeretném tovább húzni a dolgot, mindenki írjon szépen, ha problémája van, aztán ha olyan stílusú, biztosan lesz rá válaszadó.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#3426) Horka1


Horka1
tag

Kollégák! Az miért van, hogy bizonyos avi-kat, sok piros képpel jelenít meg a Vegas, és nem csinál semmit velük, pedig a filmek kiváló minőségűek, tehát egy sima lejátszó gyönyörűen lejátsza!

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#3427) BigBadPlaYeR válasza Horka1 (#3426) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Nemrég volt ilyen probléma itt, pár oldallal feljebb. Azt hiszem valaki azt válaszolta, hogy angol nyelvű fórumon azt írták, hogy vagy túl nagy a videó felbontása (valahol olvastam én is konkrét számot, de csak annyi rémlik, hogy jóval HD felbontás felett), illetve még asszem memóriahiányra/hibára hivatkoztak.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#3428) Horka1 válasza BigBadPlaYeR (#3427) üzenetére


Horka1
tag

Hát 1024x768-as ami szarakodik!
több féle kodekkel próbáltam a felvevő progival renderelni, kiváló minőséget adott, de a vegas nem akarja kezelni ezeket!

Egész délelőttöm azzal ment el, hogy kísérleteztem mindenféle kodekekkel!

Ha memóriát hiányolna, akkor többinél is ez lenne nem?

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#3429) Sk8erPeter válasza Horka1 (#3428) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hali!
Hátha ez segít valamit: [link] Magának a Vegasnak külön is lehet rendelni több memóriát. Érdemes megpróbálni, hátha megoldja, persze nem garantálom. :P Azt írják, az is okozhatja, ha túl sok a réteg, szóval lehet, hogy valamelyiknél előjön, valamelyiknél nem, a szerkesztett videótól függhet adott esetben. Csak tipp.

Sk8erPeter

(#3430) Horka1 válasza Sk8erPeter (#3429) üzenetére


Horka1
tag

Az egyik linken egy nagyon jó kis tutorial oldalt találtam :)) Az hasznos nagyon, persze nem csak Vegas, hanem sok más is!

Az a helyzet, hogy a piros képek, nem állóképek, hanem a film bizonyos képei pirosak!

Itt tartok pillanatnyilag!

A történet a következő! Camtasia Studió-val rögzítettem egy filmet, amit a Camtasia-val divx-re rendereltem, ez kiváló minőségű lett!
Igen ám, de a Vegas nem hajlandó ezt kezelni a fele pirosan jelenik meg! Rendereltem más kodekekkel, xvid, mpeg, wmv9, miegymás, vagy nézhetetlen minőségűek, vagy pirosak, vagy csak a hangsávot jeleníti meg, képet egyáltalán nem!

Mivel kevés a vinyó helyem ódszkodtam az uncomressedtől, de a végén megkockáztattam! Camtasia felvevő kodeknek beállítottam uncompressed-avi-t! Kiváló minőség! Azt behúztam Vegasba, le rendereltem vele szerkesztés nélkül csak simán szintén uncompressedbe, és csodák csodájára, fele akkora lett a fájl, és elhomályosodott nézhetetlen minőségű lett!

Ma egész nap kísérleteztem kodekekkel, az összes létező kodekkel ami a gépen található kipróbáltam, és a fenti gondokba ütközök!

Mi a bánatot csinálhatnék, hogy a Vegas mondjuk legalább az uncompressed-ből ne csináljon trágyát?

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#3431) BigBadPlaYeR válasza Horka1 (#3430) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Én újabban belefáradtam a codec-ek beállításaiba és MOV-ba renderelek. Vagy esetleg valami sablont használok valamilyen más formátumnál.

Egyébként Camtasia-ból próbáltad hyuffuv-al kimenteni? Az majdnem uncompressed, csak fele akkora.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#3432) Horka1 válasza BigBadPlaYeR (#3431) üzenetére


Horka1
tag

A camtasia szépen megcsinálja a dolgát! Most ott tartok, hogy a Vegas semmiféle formátumból nem csinál nézhető minőségű videót! Uncompressed avi-ból is youtube-s minőséget gyárt!

Ma az egész napom erre ment, már azt sem tudom, hogyan csináltam az intrót, hogy olyan lett?

Ott tartok, hogy újra telepítem az egész gépet, mert már semmit nem csinál normálisan!
Gondolkodtam, hogy a 9-est fel kéne raknom, de hát ahhoz meg kicsi a gépem!

Ace kodek pack volt fenn, leszedtem! FFDshow-t tettem, le szedtem! K-lite tettem fel, le szedtem! Most csináltam rendszer visszaállítást 3 nappal ez előtti állapotra, a rendszer vissza is állt, de a Vegas szart csinál mindenből!

Az elmúlt két hétben már kétszer húztam újra az XP-t, de úgy látom, hogy lesz egy harmadik nekifutásom is! :O :O :(((

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#3433) Horka1


Horka1
tag

Azt hogy lehet Vegassal megcsinálni, hogy két track tartalma együtt mozogjon?

Tehát beteszek egy akármilyen színű sávot, fölé pedig rakok valami feliratot, hogyan tudom összekapcsolni a két objektumot, hogy együtt mozogjanak?

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#3434) BigBadPlaYeR válasza Horka1 (#3433) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Kijelölöd őket, jobb klikk és Group (G).

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#3435) Horka1 válasza BigBadPlaYeR (#3434) üzenetére


Horka1
tag

Na az odáig rendben van, ennyit tudtam én is :) Az a kérdés, hogy pl keyframek paraméterei is vonatkozzanak mindkettőre!

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#3436) BigBadPlaYeR válasza Horka1 (#3435) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Jó kérdés. Szólj, ha rájöttél ;]

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#3437) Sk8erPeter válasza Horka1 (#3430) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

De próbáltad már a felhasználható RAM mennyiségét növelni? Ki tudja...
Na meg codecpack-ok mindig ellenségek, én nem ajánlanám a használatukat.
Registry-tisztítással egybekötött Vegas-uninstall (vagy Revo Uninstallerrel szedd le, az kitakarít maga után) és reinstall kéne még a Win-újrahúzás előtt.
Na meg érdemes lenne megfigyelned azt is, hogy újratelepítés után miket csinálsz, aminek következményeként elromlik. Pl. újratelepítés után közvetlenül működik? Ha igen, akkor a későbbi lépéseknél lesz a hiba... Most tudom, ezzel olyan nagy segítséget nem adtam, de így távolról nehéz is megtippelni, mi lehet a konkrét ok. :(

Sk8erPeter

(#3438) Horka1 válasza Sk8erPeter (#3437) üzenetére


Horka1
tag

Köszi a segítő szándékot!

RAM-ot átállítottam duplájára

Reinstall megvolt, sőt csináltam egy rendszervisszaállítást is előtte, most ace mega kodek pack van fent, de évek óta ez van fenn nem volt vele még gondom! Most ott tart a Vegas, hogy már olyat sem csinál, hogy ha keyframezni akarok, akkor a keyframe sávot nem tudom felhúzni, a kurzor nem vált át nyíllá, annyira felidegesített, hogy az elmúlt két napban töltöttem le 5 gigányi After Effects tutorialt és abba bele vetettem magam!

A rendszer újrahúzáskor a telepítési sorrend nálam így szokott zajlani!

1. A rendszert
2. Driver-ek
3. Víruskeresők
4. kodekek
5. gyakran használt programok-->Photoshop; Vegas; Camtasia; BBFlashback aztán a többi aprólék

Most a Vegas semmilyen formátumban nem ad elfogadható minőséget, ilyenre még nem volt példa, 1 egész napom ment el a kísérletezésre, így reggeltől éjfélig, minden kodeket kipróbáltam amit talált a Vegas! Se mov, se wmv, se mpd, se avi nem ad nézhető minőséget!

Tudniillik az a szempont, hogy egy desktop rekorderrel (Camtasia; BBFlashback) rögzítem az anyagomat, majd azt Vegasban szeretném szerkeszteni! A rögzítők szépen lekódolják, de azt már a Vegas nem kezeli, pedig dolgoztam már vele mov-ból avi-ból, mpg-ből és nem volt vele gondom!

Sajnos elkövetem mindig azt a hibát, hogy találok kis új programokat, és azokat fel is telepítgetem kipróbálás céljából, így találok is igen hasznos dolgokat, amiért nem kell egy Vegas szintű apparátot beindítani, de ezek tele szemetelik a gépet, aztán időnként nálam elkerülhetetlen, hogy ne legyen rendszer újrahúzás, csak ezt most már kétszer is megcsináltam az elmúlt 2-3 hétben, és nem tudom, hogy mi kúrja el a rendszeremet, hogy ilyen hibák fordulnak elő!

[ Szerkesztve ]

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#3439) Sk8erPeter válasza Horka1 (#3438) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát a codec pack-ek épp akkor tudják a legnagyobb meglepetést okozni, amikor még véletlenül se gondolsz arra, hogy az lehet a hiba forrása. Én legalábbis már szívtam meg ezzel, azóta nem engedek fel a gépemre semmiféle codec pack-et. Vannak normális lejátszók, amibe integrálják a codeceket, és nem kell, hogy teleszemeteljék a registry-t, ha meg videoszerkesztéshez kell, akkor felrakom konkrétan azt a codecet, amire szükségem van.
Persze most nem biztos, hogy nálad épp a codec pack a hibás, de simán lehet.
Mindenesetre a teljesen tiszta, még nem összekutyult rendszeredről érdemes egy Ghost-tal való mentést készíteni, főleg, hogy ezek szerint sűrűn van szükséged újratelepítésre. Én is szoktam próbálgatni programokat, akkor vagy azt csinálom, hogy virtuális oprendszerre pakolom fel, VAGY előtte készítek egy Ghost-mentést az egész rendszeremről, és amikor kell, akkor 6 és fél perc alatt (nem vicc! tényleg ennyi idő az egész) visszarakom az egész komplett rendszert, programokkal együtt.
Ha érdekel a dolog, és még nem próbáltad, az XP topicban leírtam, hogyan kell Ghost-mentést csinálni: [link]. Tényleg érdemes megcsinálni.
Egyébként a rendszer újrahúzásakor formattálod a vinyót, amire felrakod a rendszert (persze adatmentés után)?

Már az is eszembe jutott, mi van, ha egyszerűen poros lett a videókártyád, és ráférne egy tisztítás a számítógépház belsejére... :B
De lehet, hogy simán szoftveres eredetű a baj.
Próbáld meg, hogy eltávolítod a felesleges kodekeket, kodekcsomagokat főként, leszeded a Vegast, azután alapos registry-tisztítást hajtasz végre, és visszarakod a Vegast. Először próbáld meg így. Ha ez se jön be, jöhet az újratelepítés, bár az kicsit favágó megoldás, de lehet, hogy nem érdemes több időt elcseszni a hibadiagnosztizálással.

Sk8erPeter

(#3440) Horka1 válasza Sk8erPeter (#3439) üzenetére


Horka1
tag

Erről a ghostolásról hallottam már, de nem csináltam még, kösz a tippet, majd kipróbálom! Egy dolgot nem értek benne, hogy amikor vissza másolom a rendszert pl dvd-ről, akkor az a rendszer vezérli a dvd meghajtót, amelyiket éppen halálba akarok küldeni! Öngyilkosságra kényszeríthető az ikszpé?

Most már hagyom így ahogy van, barátkozok az AE-vel, sok tutorialt megnézve, meg kell állapítanom, hogy sokkal nagyobb tudású, mint a Vegas, na annyival bonyolultabb is, de kezdem érteni a logikáját! Persze a Vegas-t is használni fogom, mert vannak dolgok amit abban egyszerűbb megcsinálni, csak ez a renderelés ez kardinális probléma!

Csináltam egy kis filmet vágatlanul, egyet csak a felvevő progi által renderelve és aztán azt a Vegassal renderelve, ugyan azzal a wmv beállítással! Na egyébként odáig jutottam, hogy egyáltalán már dolgozik a recorder progi által készített anyaggal!
Mindjárt feltöltöm, és hátha észrevesztek benne valamit amit rosszul állítok be és csak az a gond, nagy előny volna, nem kellene újra telepítenem a rendszert :)

Ja újra telepítéskor nem csak formatálok, hanem partíciót szüntetek meg és újat hozok létre (ugyan azon a területen persze) de zsír új minden! Tehát teljesen tiszta partícióra telepítek!

[ Szerkesztve ]

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#3441) Horka1 válasza Horka1 (#3440) üzenetére


Horka1
tag

Tehát ugyan az az anyag mindkétszer, csak az egyik, a link nevében a lényeg!
Persze értem én, hogy egy kódolt anyag tovább kódolva romlik, de ennyire?

http://penzforrasod.atw.hu/recorder-render.wmv
http://penzforrasod.atw.hu/vegas-renderels.wmv

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#3442) Sk8erPeter válasza Horka1 (#3440) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Egy dolgot nem értek benne, hogy amikor vissza másolom a rendszert pl dvd-ről, akkor az a rendszer vezérli a dvd meghajtót, amelyiket éppen halálba akarok küldeni!"
Dehogyis! Ilyenkor nem XP alól dolgozol, hanem egy DOS-os alapú programról van szó, ami CD-ről bootolható! Tehát köze sincs az egésznek a telepített operációs rendszerhez, éppen ezért tud hozzáférni olyan rendszerfájlokhoz is, amihez az operációs rendszer alól nem férne hozzá, mivel azok hozzáférése korlátozott/tiltott.
Kb. 3 MB maga a bootolható Norton Ghost program, ha kell, el tudom küldeni.

Egyébként milyen kodeket használsz a "tömörítéshez"?

Sk8erPeter

(#3443) BigBadPlaYeR válasza Horka1 (#3441) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Hát, szerintem ott kezdődik a dolog, hogy rossz project beállításokkal dolgozol. Ugyanis a videó mérete lecsökkent, ráadásul nem is valamilyen szabályos méretaránnyal. Az pedig igen csúnyán betorzít mindent. Nyomj egy Alt+Entert, aztán nézd meg, hogy a forrásvideó méretei vannak-e beállítva. Vagy ha kisebbet akarsz, akkor felezd, negyedeld, stb. méreteket.

Ja, most megnéztem. A vegasból renderelt anyag az alap NTSC felbontáson van. Most lebuktál, hogy nem olvastad el a házifeladatot, mert az oldalon ezzel kezdem az egész irományt :D

Amúgy igen érdekesen renderelted ki, mert a WMP le se játszotta :Y
De KMPlayer vitte rendesen :P

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#3444) Horka1 válasza BigBadPlaYeR (#3443) üzenetére


Horka1
tag

Na kéremszépen!

Átolvastam a házifeladatot! Annyi hasznom volt belőle, hogy most odafigyeltem a frame rátákra meg ilyesmire!

Tehát BBflashback-el rendereltem uncompressedbe azt behúztam vegasba, tettem rá egy-két szöveget a vicc kedvéért, és most így állítottam be!

beállítás

Majd ezt simán átneveztem divx-re és láss csodát, működik, rohaggyon meg!

Nézhető minőségben ráadásul!

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#3445) BigBadPlaYeR válasza Horka1 (#3444) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Az elég csúnya lett volna, ha nem csinálta volna meg, miután rendesen beállítottad ;] Najó, nem gonoszkodok tovább:

Egyébként a pixel aspect ratio-t állítsd át 1-re, mert a PC-n szerencsére nincs azzal kavarc, csak PAL meg NTSC esetében. De mivel sz.gépről vetted fel, ezért azt mindenképp 1-re rakd. Ugyanezen okból kifojólag progressivre állítsd a project beállításoknál a képet (bár ha jól látom, ezt megtetted).

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#3446) Horka1 válasza BigBadPlaYeR (#3445) üzenetére


Horka1
tag

8 perc, ha lesz időd nézd meg, hátha meglátsz még valami turpisságot! :))
Így állítottam végül is

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#3447) Horka1


Horka1
tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget, úgy néz ki, hogy megoldódott a probléma, én voltam a balfasz! :DD

A legnagyobb gondot úgy néz ki, hogy az okozza ha NTSC-t választunk PAL norma helyett, és persze az apróbb beállítások is számítanak!
Amit még észrevettem, hogy az így nyert avi-t simát átlehet nevezni divx-re és mehet a netre a jó minőségű anyag! Akkor is át lehetett nevezni, ha wmv9-es kodekkel tömörítettem avi-ba, a divx player lejátszotta! És wmv9-es kodek kissebb fálj méretet eredményez, bár kicsit gyengébb is a képminőség, de azért még nézhető!

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#3448) }{3@Đ$}{0ot


}{3@Đ$}{0ot
addikt

szevasztok!
Csináltam new videót:[link] Kicsit több effect meg minden van hozzá!

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#3449) Sk8erPeter válasza Horka1 (#3447) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ez eszembe se jutott volna, nem is értem, korábban miért ragaszkodtál az NTSC-hez... :N :D

Sk8erPeter

(#3450) Kolondrum

Olvasom mester olvasom az első HSZ-t! :D

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.