Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas

Hozzászólások

(#3151) Cthulhu Dawn


Cthulhu Dawn
őstag

Hello!
Lehet ez elég alap dolog, de nekem nem sikerült rájönnöm: hogy lehet SV-ban feliratot tenni a videóba, mert nekem csak úgy ment, hogy elsötétítette az egész képet és csak felirat volt fekete háttérrel meg az alatta lévő videó hangja. Vegas Pro 8.0-ám van.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#3152) megintrich válasza Cthulhu Dawn (#3151) üzenetére


megintrich
csendes tag

http://bigbadplayer-faq.extra.hu/downloads/sony.vegas.tutorial.avi

[ Szerkesztve ]

(#3153) Cthulhu Dawn válasza megintrich (#3152) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Közbe rájöttem, hogy én voltam a balf@sz, mert nem külön idősorba raktam a feliratot. :DDD :B

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#3154) DarkKurosaki


DarkKurosaki
csendes tag

Hali!
Nos, én Sony Vegas 7.0-át használok.
Semmi egyéb bajom sincs vele, csak annyi, hogy nem tudok képet kivágni.
Sokat olvastam utánna, de konkrétan sehol se találtam leírva, hogy hogyan lehet Color Correctorral kivágni, pedig sokan alkalmazzák, mégis nekem a "hagyományos" maszkolást mondták, ott, ahol be lehet állítani a kép arányt, meg ilyesmit.
Kérlek titeket, hogy írjátok meg nekem, ugyanis verseny vidit szeretnék befejezni, és egy mep partot kéne leadnom 30-ig.
Egyébként a képkivágást úgy értem, ha valaki nem értené, hogy mondjuk beteszek az egyik sávba, egy mezős képet.
Fölé beteszek egy madarat, és ugye azt szeretném az eredeti hátteréből kivágni, hogy a háttér ne legyen ott, csak a madár a mezős képpel.
Remélem értitek mi a gondom, és ha valaki tud nekem segíteni, és leírná lépésről lépésre, hogy hogyan is tudnám Colorral kivágni az óhajtott képet, megköszönném! :P

[ Szerkesztve ]

(#3155) BigBadPlaYeR válasza DarkKurosaki (#3154) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Ilyet Green/Blue Box-al lehet csak csinálni (és nem a color correctal, hirtelen nem jut eszembe az fx neve), vagy a már általad említett "hagyományos" maszkolással. Tehát ha a madárka egy egyszínű hátteren van, nincs gond. De ha mondjuk fák között, akkor marad a maszkolás.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#3156) murdock25


murdock25
tag

Üdv Mindenkinek!

Rettenetesen kezdő vagyok Vegas és filmvágás terén, mindössze nemrég zajlott esküvőm videóit szeretném rendesen összerakni a rokonoknak.
A problémám, hogy amikor elkezdtem dolgozni a Vegas Platinum 9-el és a videóban szerettem volna a jelentek váltakozásainál jelzést elhelyezni, akkor azt kérte, hogy a Text sorra rakjam a videót, így átraktam. Most viszont, hogy készen van a nyers (effekt-mentes) videó és avi-t akarok gyártani belőle, alapból csak fekete semmit rögzít.
Valamit szöszmötöltem rajta, mire sikerült képet is rögzítenie, de hang még mindig nincs.
Hogyan lehet átrakni a feldarabolt videót a Text-ről a Video sorra? Vagy ez nem lényeges?
Előre is köszönök minden segítséget!

Murdock

(#3157) Scoobyka


Scoobyka
addikt

üdv szakik a vegas 6os van nekem meg magyar nyelvű,de 2 dolgot nem tudok megoldani benne...egyik,hogy a kisablakba lássam az adott videot.... a másik,hogy hogy kell aviba vagy másba lemetneni a dolgot?
sürgős lenne...

(#3158) }{3@Đ$}{0ot


}{3@Đ$}{0ot
addikt

Hát én feladóm............

Nekem valahogy mindig nem jön össze,de direkt még óvatosan csinálom,de akkor is,vagy elcsúszik a kép,vagy hang!! :W :W :W

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#3159) }{3@Đ$}{0ot


}{3@Đ$}{0ot
addikt

öcsém,ez mekkora baromság!!!

Itt van "Ingyenes" magyarítás a sony vegashoz erre kér valami hülye jelszó meg minden szir-szart!
[link]

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#3160) }{3@Đ$}{0ot


}{3@Đ$}{0ot
addikt

Nah ennyit ér a miszter hungarian a sony vegashoz,csak nagy átß@xás az egész!!! :W :W :W

Feltelepíti a magyarítást erre ugyan úgy angol,és még nem lehet letörölni sem!!!!

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#3161) Gááboor


Gááboor
tag

Hello.
Már használok vegast, most még a 7 es vann fenn mert szeretem hogy magyar, viszont most találtam ezt a topikot és lenne pár kérdésem. Pl. hogyan lehet azt elkerülni, hogy át kelljen a Track Motionnal méreteznia képet, mert ha ezt nem teszem akkor a kész dvdnél a képszélek körben nem leszbnek láthatók.
A másik, hogy dvd formátumot akarok, dv aviból, és mi lenne a legjobb eljárás a lehetőségekhez képest legjobb minőség elérése végett?
Én most úgy szoktam, hog Avi és PAL DV a minőségnél, majd DVD Architectel készítem aDVD -t. Szóval lehet ennél jóbb minőséget elérni mint ezek az alap beállítások?

(#3162) megintrich válasza Gááboor (#3161) üzenetére


megintrich
csendes tag

- a video megjelenitesenel ha composite kimenetrol hajtod (RCA, vagy euroscart) a TV-d akkor az teljesen normalis, hogy a kep szeleit levagja. ha s-video (ez a bemenet van mar a regebbi TV-ken is, ez is lehet euroscart) vagy VGA, DVI a jel (pl a monitorod) akkor nincs ez a jelenseg. A VHS kazin vagy regi DVD-ken :pl a szarnyas fejvadasz, ha szamitogepen nezed akkor fekete kerete van eppen azert hogy ne vesszen el a kepresz a kulso eleknel.
- az main concept mpeg a vegas-ban eleg jo en ott renderelem. igy van tobb beallitasi lehetoseg. max bitrate korul szoktam renderelni constant bitrate-tel, mondvan ez lesz a legjobb minoseg, de ez helyzabalo. 55 perc koruli video megy fel egy dvd-re. de ha jo minosegu az alap video egy 6-7Mbps variable bitrate-tel egy jo DVD-t lehet csinalni. a tobbi beallitas az advanced fulnel nekem kinai.

[ Szerkesztve ]

(#3163) Gááboor válasza megintrich (#3162) üzenetére


Gááboor
tag

Értem. Sajnos scart-on és hdmi-n is lejátszásra kerülnek az anyagok, mind a kettőn kitakarás nélkül kell. Akkor ez pat helyzet, marad az átméretezés, de ez nem jár valahogyan minőség romlással? Illetve nincs ennek valami automatizált beállítása a vegasban?

Tapasztaltam olyat, hogy hdmi-n fekete fehér volt a cucc, de scarton minden okés volt. Ez például miért lehet?

[ Szerkesztve ]

(#3164) Creative997


Creative997
őstag

Sziasztok,
Megszereztem a Vegas 9-et, hamarosan elkezdek vele ismerkedni. Egy játékból szeretnék majd videókat készíteni, jó minőségbe. Videók felvételéhez jelenleg Fraps-et használok, de csak 512x384-be veszi fel, 30fps-re állítottam és 2:34 terjedelmű felvétel közel 1,4GB lett.
A kérdések: mivel, hogyan lehet nagyobb felbontásban felvenni??? Mert ugye tömöríteni szeretném és akkor elég gagyi minőségű lesz. Illetve h Vegas-sal le lehet tömöríteni?
Kezdő vagyok még e téren :B
Köszönöm a helpet

Project Torque 4ever! http://www.youtube.com/watch?v=mZFd76UmplE

(#3165) Dictator^ válasza Creative997 (#3164) üzenetére


Dictator^
veterán

Choosing Half-size will store the movie at half the resolution of the game screen. Full-size will store the movie at the same resolution as the game screen.

Gyanitom, ha neked 512x384be van a felbontás akkor te HALF SIZE-t használsz, ami full sizenál 1024x768 lenne.. tehát rakd át Full sizeba.

Tehát ha full sizeba van a felvételnél kiválasztva, akkor olyan felbontásba veszi ki amibe van a játék épp.

Vegassal utólag tudsz kodolni (tömöriteni), nem tudom milyen minőségbe akarod, én divxbe szoktam, elég korrekt minőség, már ami nekem kell.

Ha jól tudom a fraps külön nem tömörit, tehát elég sok hely kell neki a nyersanyag felvételéhez..

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#3166) Creative997 válasza Dictator^ (#3165) üzenetére


Creative997
őstag

A divx az jó nekem, meglesem.
Eddig Virtualdub-ot használtam, de az régi és rossz minőségű lesz (nagyon betömöríti, 50MB-ba), ezért kérdezem h Vegassal lehet e avgy valami mással.
El is felejtettem a Full Size-ot, thx, megnézem.

Project Torque 4ever! http://www.youtube.com/watch?v=mZFd76UmplE

(#3167) BigBadPlaYeR válasza Creative997 (#3166) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

x264 codec-et ajánlom 2pass-ban. Ezt kódolhatod Vegasban, VirtualDub-ban, StaxRip-ben, vagy amiben csak akarod.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#3168) megintrich válasza Gááboor (#3163) üzenetére


megintrich
csendes tag

talan lehet sript-et fellelni erre, de manualisan sem ordongoseg. a track motion-ban lekicsinyited 10%-al hogy bennt legyen a safe area-ban es kesz (ha profi akarsz lenni akkor elokeszitesz egy meretezett keresztet es azt lerenderelve es lejatszva a TV-n meglathatod hogy hogyan jeleniti meg).
ha tobb track-ed van adj folulre egy ures track-et es paret-old (make childs) be a tobbi trecket hozza es azt modositsd. ha meg tobb projected van akkor egy uj ures project-be behuzod a projectedet es ott modositod a meretet.
a minoseg romlani fog. ha a tomoritett videot ujraszamoltatod. amugy is romlik a kepfelbontas, mert a valos kepet osszehuzod. de a TV-n composite bemeneten nem lesz erezheto a 10%-os kicsinytes.
a hdmi problemara pedig nincs egyertelmu orvossagom. talan a kabel? vagy a hdmi bemeneten a color korrekcio? vagy a hardver...?

[ Szerkesztve ]

(#3169) Gááboor


Gááboor
tag

Hmm. szóval ez van manuálisan méretezni..

Más kérdés... hogyan tudok üres területet beilleszteni, klippek elé-vagy akár közé- ? Akkor lenne jó, amikor újabb klippet kellenne beilleszteni. Elég macerás adott esetben 20 -40 klippet kijelölni, eggyesével, hogy aztán mozgathassam. Előfordult, hogy akkor csúszott el valami és nem vettem észre.

(#3170) fsb1000 válasza BigBadPlaYeR (#3167) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Üdv olvastam az oldalad és rajta a lassítás/gyorsítás módjait.
A CTRL+egérhúzást választottam, mert a 9-esen nincs insert/envelop->velocity
(legalábbis nem talláltam)

Kérdéseim:
- Hogy lehet megoldani, hogy gyorsításnál ne kelletkezzenek átmenetek?
Olyan mintha visszhangos lenne kép (4x gyorsítás):

- Hogyan lehet 4x gyorsításnal "erősebbet elérni?

- Másképp is érdekelne a gyorsítás: Hogy lehet megoldani hogy csak minden 8. kocka maradjon meg a jelenetben, de azok módosítatlanul?

Lassításnál ugyan az a gondom:
- Hogy lehetne úgy lassittani, hogy ne legyenek átmenetek, azaz a framek pl. duplázódjnak, vagy triplázódjanak meg.
(tehát egy szakadozott film lenne az eredmény)

(#3171) megintrich válasza Gááboor (#3169) üzenetére


megintrich
csendes tag

van olyan funkcio, hogy insert Time. csak arra kell ugyelned, hogy az auto ripple be legyen kapcsolva es all tracks & markers-en legyen (asszem hogy illesztes elott meg ajanlott nyomni egy cltr+a -t). es igy biztos hogy minden az illesztes utani dolog az illessztes mertekevel megegyezoen elmozdul. (arra vigyazz, ha event elejen vagy vegen illesztesz akkor az even-t elejehez vagy vegehez letett marker-t vagy audio track region-t lehet hogy nem mozditja el)

(#3172) megintrich válasza fsb1000 (#3170) üzenetére


megintrich
csendes tag

asszem errol mar volt szo de..
- a velocity-val 3x-os sebbeseget lehet elerni. utana az event prop-ban a playback rate-el meg fel lehet huzni 4x-esre (ami ugyan az mintha cltr+drag -al nyomnad ossze), igy ez mar 12x-es. ha tobbet akarsz akkor tobb project-et kell ismetelten egymasba tenni, vagy le kell renderelni es ujra felgyorsitani.
- az event prop-ban a masik fontos opcio az undersampling rate, amivel be tudod allitani, hogy hany kepkockat jatszon le a 25-bol (ha PAL). ha 0,2 akkor minden otodik kepkockat jatsza le. itt van ertelme a smart, force es disable resample-nek (figyelem BigBad!!!), mert ettol fugg, hogy szaggatott - vagy ha akarod eles- kepvaltasok, vagy smooth-os (atmosodott ;) ) kepvaltasok lesznek. ha disabel-en hagyod akkor megmarad addig a kepkocka ameddig a masik le nem valtja es igy szep diaporamat csinalhatsz :)

[ Szerkesztve ]

(#3173) megintrich válasza Gááboor (#3169) üzenetére


megintrich
csendes tag

bocs asszem crtl+a -t akkor kell nyomod ha tok elore akarod tenni a beillesztest!?

(#3174) megintrich válasza megintrich (#3172) üzenetére


megintrich
csendes tag

lehet hogy hulyeseget irtam a resample beallitasokrol!!??
kiprobaltam es nem ugy mukodik ahogy gondoltam. furcsa mert csinaltam egy videot szaggatott kepekbol egy eve es az maradt meg bennem amit leirtam.
ennek utananezek majd egy kevesbe kesoi idopontban. bocs :R

(#3175) Gááboor válasza megintrich (#3174) üzenetére


Gááboor
tag

Nem probléma. Azért próbálgatom, mert közben mindíg rájön valamire az ember.

Megint más, aDVD architektben ha szeretnék egy fotó összeállítást, akkor ott vannak minden féle animálási lehetőségek... , de kb 120 fotónál eggyenként kellene beállítani, pl a fotóba zoom- olást.. lehet ezt valahoyg az egészre vonatkoztatni? Meg lehet e valmai egyszerű áttünés effektet rakni a fotók közé?

(#3176) Gááboor


Gááboor
tag

Na én meg rosszara válaszoltam. :B

De ha már..... akkor. Azt belehet állítani valahogy a fotó összeállításnál, hogy a fájl elnevezéseket megjelenítse a fotón vetítés közben? A 120 db fotónak text -et írni agyrém lenne...
Lehet kicsit sokat akarok...hmm..?

[ Szerkesztve ]

(#3177) megintrich válasza fsb1000 (#3170) üzenetére


megintrich
csendes tag

utana neztem a resemple-nek.
tehat az ugymondvan "allokepes" videot ugy csinaltam hogy lerendereltem 10fps-ben es azt tettem be a 25fsp-s project-be. igy mar lathatova valik a force es a disable resamle kozti kulomseg (elmosodott vagy eles attunesek). de a rendernel is rahat az eredmenyre hogy milyen resamle-re volt beallitva a video.
a rendernel akar 1fps-es vagy meg lassabb fsp-t is be tudsz allitani uncompressed-ben vagy mjpeg-ben.

[ Szerkesztve ]

(#3178) fsb1000 válasza megintrich (#3177) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Köszi. hogy utánanéztél.

(#3179) Daneeka


Daneeka
senior tag

De régen jártam erre, látom BigBad még mindig itt van :R

Sajna már egy éve legalább nem csináltam semmit aminek lenne köze a videószerkesztéshez. :(

(#3180) BigBadPlaYeR válasza fsb1000 (#3170) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

3 napig nem jövök és összegyűlik ennyi hsz... :)
Most hirtelen csak erre válaszolok:

Tools -> Scripting -> Render Image Sequence
Itt pedig a step-nél beállíthatod, hogy minden hányadik képkockát renderelje ki. Így akármekkora gyorsítást elérhetsz.

Daneeka: Én csak írom ide a hülyeségeket :DDD , már én se vágtam régóta. :(

[ Szerkesztve ]

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#3181) lvalovics


lvalovics
csendes tag

Sony Vegas programokhoz létezik magyar nyelvű felhasználói kézikönyv? Sajnos nem jó az angol tudásom. Vegas 9 Pro Trial változatom van. Régebbi változatok kézikönyve is érdekel
Ha van valakinek akkor várom pdf vagy egyéb formátumokban, lvalovics@invitel.hu-ra.

Előre is köszönöm.

Üdv: Laci.

(#3182) fsb1000 válasza BigBadPlaYeR (#3180) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Köszi! EZ jó lesz.

(#3183) SOLESZ 30 válasza }{3@Đ$}{0ot (#3160) üzenetére


SOLESZ 30
csendes tag

Szevasz. Ha a magyaritást feltelepited, akkor a telepitési mappába, ahol az eredeti sony vegas van, és az az ikon amit az asztalra kirakott, oda rak egy másik ugyanolyan ikont, ami már magyar. Én a vegas 6, 7-et használom és igy csináltam.

(#3184) SOLESZ 30 válasza lvalovics (#3181) üzenetére


SOLESZ 30
csendes tag

http://dvdx.hu/index.php?option=com_frontpagepro&Itemid=300
Itt sokmindent találsz a vegashoz

(#3185) Ice!?


Ice!?
őstag

Sziasztok!
Egy "kezdőnek" melyik Sony Vegast ajánljátok? Melyiket a legkönnyebb kezelni?
Üdv.

(#3186) BigBadPlaYeR válasza Ice!? (#3185) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Szerencsére a kezelés az idők folyamán nem változott szinte semmit, így teljesen mindegy. Nem Adobe, hogy minden új verzióhoz 3 DVD-t kell megnézni, mert annyi mindent változtattak. Én a 6-os óta használom és eddig semmi nehézséget nem okoztak a verzióváltások, bár a 8-asnál most leragadtam, 9-re végül nem tértem át egyenlőre.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#3187) Ice!? válasza BigBadPlaYeR (#3186) üzenetére


Ice!?
őstag

Köszi a választ, akkor kipróbálom én is a 8-ast.
Üdv.

(#3188) }{3@Đ$}{0ot válasza SOLESZ 30 (#3183) üzenetére


}{3@Đ$}{0ot
addikt

mind1,nem nagyon izgat már ez a fos!!
ha ilyen hülyén van megcsinálva,igy jártam,de azért köszi!!! :C

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#3189) virkir


virkir
veterán

Lenne egy problémám nem kimondottan a vegashoz kapcsolódik inkább általános vágási gond de ez a legpörgősebb ilyen téma.
Adott egy sony kamera amin be lehet állítani a felvétel módnál a 16:9 formátumot és én kis balga, hogy felkészüljek a TV cserére az utóbbi időben ezt használom.
Namost a sony trükközött és nem valós 16:9 formátumban rögzít ez a tetves kamera hanem csak kitakar a felvételből alul, felül egy sávot a kész felvétel 720x576 pixel lesz.
Hogy rogyjon rá az ég a sony-ra.
A gond az ha megvágom és konvertálom akkor az összes program amit próbáltam megnyújtja a magasságot az 576-ra kihagyva az alsó, felső fekete sávot, tehát torz lesz a végeredmény.
A legszebb az egészben hogy a programok mikor megjelenítik a videót ott nincs sáv csak a tényleges felvétel egyedül a WMP rak sávokat a vágatlan DV-re.
Tehát ha megnyitom pl. a Premier, a Vdub, BsPlayer is úgy jeleníti meg mintha valós 16:9 lenne viszont ha mentem akkor már 5:4-be menti.
Hogyan tudnám pl. levágni a fekete sávokat és ténylegesen 16:9-be menteni.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#3190) BigBadPlaYeR válasza virkir (#3189) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Fura, hogy a VirtualDub sem kezeli rendesen, pedig abban elég korrekt a resize filterben a Crop funkció.

Ha már ennyi programot kipróbáltál, akkor Vegasban elvileg működnie kell az alábbi metódusnak:
Állítsd be valamelyik 16:9-es template-et, aminek ugye 720x480-as a felbontása. Ez után behúzod, az ugyebár valójában 720x576-os videót. Aztán Pan/Crop-ban kikapcsolod a "Lock Aspect ratio"-t és a magasságot átírod a kívánt 480-ra.

Elméletileg így működnie kell rendesen. Ha nem Vegasban akarsz vágni, hanem csak átrenderelni, akkor vagy minőségromlási problémák lesznek, vagy kirenderelheted tömörítetlenbe is (1óra ~ 13GB DV-ben), utána tovább vághatod bármiben és renderelheted amivel csak akarod. Vagy mindent egyben Vegasban.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#3191) virkir válasza BigBadPlaYeR (#3190) üzenetére


virkir
veterán

Köszi megnézem ezt a módszert.
Az a baj, hogy a vegas nem áll kézre.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#3192) walkben


walkben
csendes tag

Sziasztok! Nagy bajom van.

Virtual Tuningos videót csinálok. Tehát:
- van ugye a videó a háttérben, amiben éppen photoshoppolok.
- vannak feliratok (éppen mit csinálok, és tutorial.)
- és van a háttérzene.

Namost a videó elég hosszú, 12 perces.
A hiba az, hogy renderelésnél, huszonpár százaléknál a háttérvideó elmegy.
A felirat, zene marad. De nincs videó, ami a lényeg lenne. Hihetetlenül idegesít, mi lehet a baja :(

Próbáltam más formátumba kirenderelni, és megnéztem hogy minden stimmel-e a projectben, de Previewben tökéletes a videó. :((

(#3193) ponix


ponix
aktív tag

Üdvözletem ismét! Nem volt netem egy darabig, de most ismét van, szóval megint belekotnyeleskednék a fórum életébe!

volna is egy kérdésem mindjárt, bár nem Vegas-os de nem találtam topikot erre a célra!

szóval az volna a kérdésem, hogy videokártya jelet, hogy a bánatban lehetne egy tv-re küldeni, úgy, hogy a tv-n koax, meg scart ajzat van csak!

Vagy az is segítség volna, ha tudtok ilyen fórumról, ahol ilyesmivel foglalkoznak! köszi előre is

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#3194) BigBadPlaYeR


BigBadPlaYeR
senior tag

walkben: A renderelésnél van olyan opció, hogy csak a kijelölt részt renderelje ki. Vagy jelöld ki az egészet, vagy kapcsold ki ezt a beállítást (render loop region only).

ponix: Milyen csatlakozók vannak a VGA-n? Általában mostanában mondjuk kerül rá egy S-Video, kell hozzá egy S-Video -> "Százlábú" (scart) átalakító, amit meg tudsz venni szinte bármilyen műszaki cikkeket árusító üzletben és kész.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#3195) Ice!?


Ice!?
őstag

Sziasztok!

Van egy videó, amit most szerkesztettem, és nem tudom elmenteni. Pontosabban el tudom, csak "rosszul menti el". Se kép, se hang. [link] Már a mentésnél se jeleníti meg a képet, és lejátszásnál is fekete kép.
Ez miért lehet?

Üdv.

(#3196) megintrich válasza Ice!? (#3195) üzenetére


megintrich
csendes tag

en sem a trimmer-ben, sem az event-ben nem latok hanghullamokat, lehet hogy nincs hang??
a render preview-t meg pipald be a properties-ben (Show progress in Video Preview window while rendering)
nezz ra az event FX-re lehet hogy ott van vlmi ami feketet csinal.
vagy a video bus track (crtl+shift+b) van elallitva fade to black.
vagy a render codec vagy ... hmmm ...

(#3197) ponix válasza Ice!? (#3195) üzenetére


ponix
aktív tag

milyen formátumba rendereled?

szerk:

Tényleg! Nincs hang a video alatt! Észre sem vettem!

[ Szerkesztve ]

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#3198) Ice!? válasza megintrich (#3196) üzenetére


Ice!?
őstag

Igen, ezen a videón tényleg nincs hang, de minden szerkesztett videóról eltűnik az is.
Semmit nem állítottam át, csak ami a videó kinézetén változtat.
Nem értem, hogy mi lehet, előszőr használom a programot. Teljes verzió /Sony Vegas 8/.

ponix: avi-ba.

[ Szerkesztve ]

(#3199) ponix válasza Ice!? (#3198) üzenetére


ponix
aktív tag

Azt ugyan nem tudom, hogy mi a gáz a filmeddel, de egyet megtanultam Vegassal kapcsolatban! A legtöbb ilyen jellegű problémát a tömörített állományok szerkesztése okozza! Vagyis, mielőtt a Vegasba behúzod a filmet, konvertáld át mondjuk virtualdub-al uncompressed avi-ba a hangját pedig wav-ba! Szerintem ilyen gond lesz! Ha több videó többféle kódolással még nagyobb gondot csinál! Tehát csak tömörítetlen formátumokkal érdemes dolgozni! Nekem legalább is ez a tapasztalatom! Azt aztán olyanba rendereled, amilyet csak kezel a Vegas :)) Mert nem minden formátummal van kibékülve :DD

szerk:

Mondjuk én 7-est használok, de tökéletesen megfelel!

[ Szerkesztve ]

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#3200) Ice!? válasza ponix (#3199) üzenetére


Ice!?
őstag

Elmentettem a Virtualdub-al ahogy javasoltad is, és utána azzal dolgoztam tovább. Elmenteni is sikerült. :R
Köszi a tippet! :R
Üdv.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.