Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas

Hozzászólások

(#3301) szaba16


szaba16
csendes tag

BigBadPlaYeR: Miután megírtam az üzenetem, szétnéztem, és láttam az oldalad. Elfelejtettem írni, de oldaladnak köszönhetően beállítottam úgy (és én hülye az avitól nem elszakadva mentettem mindig, holott a wmv is tud jó eredményt produkálni :) )
Nagyon klassz az oldal, jó, hogy így segítséget adsz a kezdőknek. :)

(#3302) szaba16


szaba16
csendes tag

Még egy kérdésem lenne, amire ott nem találtam választ, illetve sehol.

Ebben a videóban: http://www.youtube.com/watch?v=oAEjbQyuxXs
0:54-től látható egy olyan nagyon finom, lassú közelítő effekt, illetve utána rögtön az 1 percnél egy újabb.

Ezek megoldhatók Sony-ban? És, ha igen valaki tudja hogyan, vagy mi az effekt neve, esetleg, vagy megoldása? :)

[ Szerkesztve ]

(#3303) szaba16


szaba16
csendes tag

Bocsánat, nem akartam ennyi üzenetet, de már látom erre is a megoldást, szintén ugyanazon az oldalon.

Hát legközelebb már csak akkor kérdezek, ha nem találtam rá választ. Elnézést a kellemetlenségért. Sziasztok :)

(#3304) BigBadPlaYeR válasza szaba16 (#3303) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

OK. Örülök, hogy megoldódott és hasznos volt az oldal.
Tervben van egy csak Pan/Crop-al foglalkozó video tutorial, de nem tudom mikor lesz rá időm.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#3305) ftpalma válasza BigBadPlaYeR (#3300) üzenetére


ftpalma
csendes tag

Szia!

Nagyon köszönöm, most már működik, tényleg az volt a baj, hogy a "render loop region only" be volt pipálva.
Nagyon köszönöm még egyszer, tényleg szuper az oldal, ennyi infót a Vegasról sehol nem lehet találni, csak így tovább. :K
Köszi.
ftpalma

(#3306) Syklas


Syklas
tag

Csináltam egy nagyon egyszerű kis rövid videót.. WARS In The WORLD
De ezt még a W.Movie Maker-ral.. így nem is lett olyan igényes mint amilyennek szerettem volna.. most a Vegas-sal próbálkozom.. mert szeretném megcsinálni a Full verziót ami 5.5 perc lesz.. mint ahogy az a WMM- es videon is látszik .. ahogy bejön az elején a felirat.. a betűkön keresztül látszik a háttérbe berakott kép.. Na ezt szeretném a Vegassal is megcsinálni de még nem jöttem rá hogyan.. esetleg ötlet valaki??!

Kedves Jézuska egész évben jó voltam... okéé, csak néha-néha... Áááá..hagyjuk inkább,megveszem magamnak a Prohardveren..!

(#3307) BigBadPlaYeR válasza Syklas (#3306) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Érdekes téma és megrázó képek.

Ha most ismerkedsz a Vegas-al, "ajánlom magamat". A szignómban lévő linken vannak leírások és videók is.

A konkrét megoldása ennek úgy megy, hogy a felső sávba megy a felirat, és a beállításainál a hátteret átállítod 100%-ra, meg megadsz neki valamilyen színt. A feliratot pedig beállítod áttetszőre (0%). Szóval két csúszkát kell hozzá használni.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#3308) SzVFE1


SzVFE1
csendes tag

Sziasztok, nagyon kezdő vagyok, le tudná valaki részletesen írni, hogy hogyan tudok egy wmv file-ból egy részletet kivágni? Vagy megfelelne az is, hogy az elején és a végén levágnám a felesleges részt. Eddig így próbálkoztam, de a video hossza megmaradt, csak a kivágott részen üres képet és hangot hagyott. Légyszi részletesen, amennyire lehet. Köszi!

(#3309) BigBadPlaYeR válasza SzVFE1 (#3308) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

A szignómban lévő linken vannak leírások, videók. Kifejezetten kezdőknek.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#3310) fsb1000 válasza SzVFE1 (#3308) üzenetére


fsb1000
nagyúr

- nyitsz egy új projektet
- beilleszted a Wmv forrást (Import Média..)
- Kijelölöd az elejét ami nem kell + jobb egér -> törlés
- Kijelölöd a végét ami nem kell + jobb egér -> törlés
- A megmaradt részt az elejére húzod
- Aztán "Render As", ahol a wmv-t választod a szükséges kimeneti paraméterekkel.

***

Vagy egyszerübben:
Kijelölöd a szükséges részt (sárga csik felül) és "Render As"-nál a "Loop region only"-t választod.

(#3311) woodyka


woodyka
csendes tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Elkészítettem az anyagot aviból, renderelni szeretném mpeg2-be, elindul, de hol 5%-nál, hol 15%-nál, hol 20%-nál, hol 25%-nál megáll, csak fekete kép jelenik meg és nem megy tovább a renderelés. 3-4x próbálkoztam.

Aviba ugyanezt az anyagot simán renderelte. Az így készített avi-ból is próbáltam mpeg2-t, de most meg 8%-nál áll le. Mi lehet a baj?

Az anyag hossza 2 óra 15 perc több (2) hangsáv van rajta, a végén pedig néhány kép. Többször csináltam már ilyen anyagot, de ilyen probléma még nem merült fel.

Mi lehet a gond?????????????????????
HELP ME:::::::::: :O

Amit nem látunk, az nem biztos, hogy nem létezik...

(#3312) BigBadPlaYeR válasza woodyka (#3311) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Miért mindenképp MPEG2 kell? Ha AVI-ba kirenderelte hibátlanul (uncompressed-be), akkor valamilyen másik programmal át tudod konvertálni. Hányas Vegas amúgy?

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#3313) Vinca


Vinca
csendes tag

Hahó! Az a gondom, hogy a filmemhez (640x480) sok álló fotót is használok, a fekvők mellett. A fekvő fotók a Match Aspect Ratio-val jól kitöltik a képernyőt (Vegas 5). Az állóképek azonban kilógnak a filmből. Ezért az elsőt Pan/Crop-pal behúztam a Safe Area 5%-os vonaláig, a beállítását elmentettem, és a többinél már ezt használtam. De még a jó sem tökéletes, azaz a film és a fotó magassága között hajszálnyi, de látható eltérés van, amit képtelen vagyok korrigálni! Újabb módszer: a fotók magasságához hozzáadtam 10 %-ot, de a hajszál ottmaradt! A levesből legalább ki tudom halászni, de innen... ? Van valami ötletetek?

Köszönöm előre is!

(#3314) Vinca válasza Vinca (#3313) üzenetére


Vinca
csendes tag

Hahó! Az a gondom, hogy a filmemhez (640x480) sok álló fotót is használok, a fekvők mellett. A fekvő fotók a Match Aspect Ratio-val jól kitöltik a képernyőt (Vegas 5). Az állóképek azonban kilógnak a filmből. Ezért az elsőt Pan/Crop-pal behúztam a Safe Area 5%-os vonaláig, a beállítását elmentettem, és a többinél már ezt használtam. De még a jó sem tökéletes, azaz a film és a fotó magassága között hajszálnyi, de látható eltérés van, amit képtelen vagyok korrigálni! Újabb módszer: a fotók magasságához hozzáadtam 10 %-ot, de a hajszál ottmaradt! A levesből legalább ki tudom halászni, de innen... ? Van valami ötletetek?

Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#3315) BigBadPlaYeR válasza Vinca (#3314) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Tegyél fel pár képet a pan/crop-beállításokról és a preview ablakról, hogy jobban átlássuk a problémát. De ha a képet csak a safe area-ig húztad, akkor persze, hogy marad rész, ami nincs letakarva. Ha számítógépen lesz csak vetítve, akkor lényegében a safe area-val nem kell foglalkozni, mert a digitális adásban nincs ilyen. Faltól falig küld mindent.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#3316) Vinca válasza BigBadPlaYeR (#3315) üzenetére


Vinca
csendes tag

A teljes fotókat szeretném látni, levágás nélkül. A Safe Area-val (SA) azért kell foglalkozni, legalábbis úgy gondolom, mert fotókkal és videókkal kombináltam egy úti beszámolót. A fotók mérete csak akkor egyezett meg a film méretével (hajszál híján), amikor korrigáltam az SA-val (11%-ot). Csatolom az eredeti és a korrigált fotót, és a kilógó fotó látványát a WMPlayer-en.

[ Szerkesztve ]

(#3317) Vinca válasza Vinca (#3316) üzenetére


Vinca
csendes tag

Itt vannak a fotók:

Kép

Kép

Kép

[ Szerkesztve ]

(#3318) Vinca válasza Vinca (#3317) üzenetére


Vinca
csendes tag

Bocs, nem látszik rendesen. Talán most:

Kép

Kép

Kép

[ Szerkesztve ]

(#3319) BigBadPlaYeR válasza Vinca (#3318) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Talán a preview ablak csap be. Ugyanis, ha nagyon összehúzod, akkor nem látszik a kép széle. Próbáld meg az ablak szélén lévő kis pöttyöknél fogva kihúzni külön ablakba és állítsd át preview-full -ra. Akkor jobban látszik.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#3320) Vinca válasza BigBadPlaYeR (#3319) üzenetére


Vinca
csendes tag

Talán minden látszik végre! A Preview átállítása megszüntetné a fotó kilógását a filmből? Persze, kipróbálom, de most, hogy látod a P-t, lehet, hogy más is eszedbe jutna?

Kép

Kép

Kép

(#3321) Vinca válasza Vinca (#3320) üzenetére


Vinca
csendes tag

Abban reménykedem, hogy van vmi olyan opció, amely a 10%-os SA-hoz igazítana mindent, mondjuk az összes fotó kijelölése után, és nem egyenként kellene velük vacakolni. Már megtettem, csak a sötét a jövő... :O

A másik kérdésem: Ha a PP-rel 3 db filmet húzok be egy videó felső sorába, miért van az, hogy a "drága V" kettőt tökéletesen egymás mellé illeszt, de a harmadikat kilógatja! És kezdődhet a taszigálás - ld. fenn. És mindezt azután, hogy mind3 film méretei (W,H) megegyeznek, továbbá a magassági Poziciójuk is (távolság a film felső szélétől). A forrás- és cél fájl mérete is azonos!

(#3322) BigBadPlaYeR válasza Vinca (#3321) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Vágjunk újra bele a problémába, mert nem sikerült megértenem, hogy mi a gond. A képeket meg tedd föl teljes méretben a kepfeltoltes.hu-ra és ide csak a direkt linket szúrd be; mert így nem sokminden látszik belőlük.

PP :F

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#3323) Vinca válasza BigBadPlaYeR (#3322) üzenetére


Vinca
csendes tag

Sajnos, a kepfeltoltes.hu nem fogadta el a képeimet. Most megpróbálom ezekkel a linkekkel (előre is bocs, ha vmit elszúrtam). Ha mégsem sikerülne, kérlek nézd meg az először felküldött óriásokat. Azokon látszik a kilógás, ill. a filmhez igazított korrekció is, és a Pan/Crop ablakokban pedig a méretkülönbségek. Itt a magasság az érdekes, mert a kép szélességét már a program számította ki (bekapcsolt Lock Aspect Ratio).

A linkek:

http://www.geocities.com/matraikati/eredeti_foto.jpg

http://www.geocities.com/matraikati/eredeti_foto_WMPlayer.jpg

http://www.geocities.com/matraikati/korrigalt_foto.jpg

http://www.geocities.com/matraikati/korrigalt_foto_WMPlayer.jpg

A PP = Picture in Picture (kár volt rövidítenem).

(#3324) Vinca válasza Vinca (#3323) üzenetére


Vinca
csendes tag

Már megint elszúrtam! :((

Talán így:

[L:http://www.geocities.com/matraikati/eredeti_foto.jpg[/L]

[L:http://www.geocities.com/matraikati/eredeti_foto_WMPlayer.jpg[/L]

[L:http://www.geocities.com/matraikati/korrigalt_foto.jpg[/L]

[L:http://www.geocities.com/matraikati/korrigalt_foto_WMPlayer.jpg[/L]

[ Szerkesztve ]

(#3325) Vinca válasza BigBadPlaYeR (#3266) üzenetére


Vinca
csendes tag

BigBad, most tudtam megnézni a Gyorstippek oldaladat, de egy oldalnál lejjebb nem lehet görgetni (a Preset Manager-ről írsz az utolsó sorban). Az én gépemmel, netalántán velem lehet a gond, v. vmi egyéb zűr van?

[ Szerkesztve ]

(#3326) BigBadPlaYeR válasza Vinca (#3325) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

A hiba nem az Ön készülékében van! Csupán eddig többet nem írtam :) (Csak a nyáron nyitottam ezt a részleget, nem sok minden jött még össze.)

Próbáld meg, hogy a Pan/Crop-ban a magasság értéket, a fotó méretével megegyezőre írod át.

[ Szerkesztve ]

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#3327) Vinca válasza BigBadPlaYeR (#3326) üzenetére


Vinca
csendes tag

De hát megegyezik vele! Ez az eredeti képméret, ami kilóg: W=930, H=2633

A 11%-os korrekció után, ami majdnem jó: W=1023, H=2896,3

(#3328) BigBadPlaYeR válasza Vinca (#3327) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Hát így én még nem jártam... El nem tudom képzelni, hogy mi lehet a problémád...

Egyáltalán mi az a piros háttér? Lehet, hogy a kép és a videó eltérő pixel aspect ratio-ja okozza a jelenséget, ami neked nem tetszik. Ez okozhat némi galibát. Ilyenkor nincs mit tenni. Pixelek mennek-jönnek. Némi rész elveszik. Meg miért WMP-vel játszod le? Nézd meg valami normális lejátszóval. KMplayer, SMplayer, VLC player. Ezek mind ingyenesek, van belőlük portable verzió, ezzel a regisztrit sem terhelik és nem kell hozzájuk semmiféle codecet telepíteni.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#3329) Vinca válasza BigBadPlaYeR (#3328) üzenetére


Vinca
csendes tag

BigBad! Most már csatolom a filmet
(6 perc). (Az Általatok készítettektől messze elmarad technikai színvonalban, de pillanatnyilag itt tartok.) A film tele van fotókkal. Képzeld azt el, hogy miközben pereg a film, az álló fotók (pl. keskeny, de magas épületek, igen szűk utcák) felső és alsó széle, kb. 1/2 cm-re kilógna. Ezt az állapotot tudtam korrigálni a magasság megváltoztatásával, ahogy már leírtam. Itt nem pár pixelről van szó, mert az a hajszálnyi csík nem annyira érdekes, hanem a 11%-os különbségről. Arra gondoltam, hogy a magas fotók együttes kijelölése után, pár klikkeléssel megúszom az egyenkénti korrigálást. De most már azt hiszem, nincs megoldás. Még menteni sem érdemes a beállításokat, mert minden fotó egyedi méretű (itthon még vagdostam őket).

A piros hátteret csak a jobb láthatóság miatt tettem be.

OK, kipróbálom a javasolt lejátszókat. De az eredeti probléma ezeken is megmarad, azt hiszem.

(#3330) BigBadPlaYeR válasza Vinca (#3329) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Megnéztem WMP11-el, KMplayer-el, VLC 1.0.1-el, és nem volt semmiféle "hajszál". Azt nem tudom, hogy a preview ablakon kilógott-e, de ha igen, abszolút nem volt feltűnő, hogy a kép egy része hiányozna.

KMPlayer
WMP11
VLC

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#3331) Vinca válasza BigBadPlaYeR (#3330) üzenetére


Vinca
csendes tag

Kösz, hogy megnézted! Igen, most már "jó". De ez a helyzet a magas fotók egyenkénti átméretezésével állt elő (+11%). Ezt szerettem volna pár klikkelésre rövidíteni. Valószínű azonban, hogy marad az egyenkénti buhera. Sajnálom, ha nem voltam érthető.

(#3332) bogingrol


bogingrol
aktív tag

Kerdes:egy videoba tobb kep van felvillantva egymas utan, amikor a default wmv -vel renderelem ki a kep tok jo, ha elkezdek trukkozni az xvid-el a kepek olyanok mint a video amikor nincs bekapcsolva a reduce interlace flicker, szal csikosak.otlet?

BigBadPlaYeR: Meg egy kerdes. A Two Pass-os xvid renderelessel kapcs.
Kicsit lehet nehezen fogom a dolgokat, de itt tulajdon keppen arrol van szo hogy eloszor kivalasztom az xvid-et, aztan a megfelelo fulon a Twopass-1st pass, ezutan kirenderelodik a file-om, majd ujra inditom az egesz procedurat (File\Render As\.....video for windows,custom,xvid stb es utana Twopass-2nd pass? Es akkor a vegeredmeny tulajdon keppen ketto avi file? Lehet rosszul ertelmeztem valamit a leirasodba, vagy csak nekem annyira nem tunik logikusnak...

...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

(#3333) BigBadPlaYeR


BigBadPlaYeR
senior tag

Vinca: Sajnos a videóvágásban kevés dolog automatizálható, lévén minden eset más. Pan/Crop-ban annyi automatizálható, hogyha egy adott sávban lévő összes képre akarsz valamilyen módosítást véghezvinni, azt megteheted a (2D) Track Motionnel is. Nem teljesen ugyanazt csinálja, mint a Pan/Crop, de végeredményben ki lehet hozni ugyanazt.

bogingrol: Igen, jól érted a helyzetet. A második AVI lesz a végleges. De ha ugyanarra a fájlra mented, azt hiszem akkor is működik talán. Bár ha én ilyesmit csináltam (azért múlt idő, mert rászoktam a MOV-ra), akkor inkább kirendereltem 1x uncompressed AVI-ba, és után VirtualDub-al kódoltam. Abból a megfontolásból, hogy akkor a VDub-al már csak tisztán a kódolással kell foglalkozni, nem kell másodjára is újra kiszámolni minden áttünést, stb.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#3334) Gááboor


Gááboor
tag

Hali.

most próbálgatom a vegas 9 prot- eddig a 7-es volt. Amikor lementek dv felvételt hd-ba 1080 - 60i vagy 24p az eredmény az hogy szaggat , de nagyon.
Nem gép probléma mert ez alatt nem is igazán dolgozik meg a filmeket viszi.
Mi lehet a probléma ?

A másik, hogy a prewiev ablak méretéhez képesz nagyon kicsi a kép méret és nem tudom hogyan kell a prew. ablakhoz igazítani.

Hmm. és még egy.. :) ha external monitort akarok, akkor nem látja a hdmi-n csatlakozott monitort. Ez gond vagy normális. Persze ha megfogom a prewiev ablakot és ki húzom akkor ott van, de rákattintok, hogy external monitor akkor a számítógép monitorán adja ki teljes képernyőre.

[ Szerkesztve ]

(#3335) bogingrol válasza BigBadPlaYeR (#3333) üzenetére


bogingrol
aktív tag

Nagyon koszi. :D

...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

(#3336) Gááboor


Gááboor
tag

Hm. azt csinálja a 9-es, hogy a klippek egybecsusztatásánál akadozik és pixeles az át menet. At első hárm klippet rendbe megcsinálta -crossfade- a többit nem akarj. ááá miért?

(#3337) BigBadPlaYeR válasza Gááboor (#3334) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

DV felvételt miért HD-ba mentesz :F Vagy HDV kazid van? Mert akkor van értelme a dolognak. Nem tudom milyen számítógéped van, adatlapodon nincs kitöltve, de azért azt is vedd számításba, hogy ha tömörítetlenül mentetted le 1900x1080-as felbontásban, ráadásul 60i-ben, az igen szép adatfolyam. Egy winchester nem bizos, hogy elbírja. Komolyabb helyeken 2-3 HDD van RAID0-ba kötve, hogy ne szaggasson az előnézet.

Preview-t állítst ád preview minőségbe és felezd, vagy még inkább negyedeld a méretét.
Hogy érted, hogy a "a preview ablak méretéhez képest nagyon kicsi a képméret"? Nem fér bele a teljes kép az előnézeti ablakba? Vagy húzd szét a körülötte a timeline-t, FX ablakot, stb. vagy fogd meg a pöttyözött résznél és húzd ki külön ablakba.

Külső monitort elég macerás belőni. Be kell állítani külön a számítógép videó beállításai közt, be kell állítani a Vegas-ban, hogy mi a külső megjelenítő, és aztán talán működik :DDD Egy pár kört járni kell vele.

Áttünéseknél fellépő akadozás szintén az óriási mérettel magyarázható. Borzalmasan sok műveletet kéne elvégeznie egyszerre. Azt tudom javasolni, hogy jelöld ki az áttünést, és nyomj egy Shift+B-t. Ez kirendereli memóriába az adott részt és utána szépen lejátsza. De a honlapomon a gyorstippek közt részletesebben is le van írva ez a funkció.

Próbálj meg ügyelni kérlek egy kicsit a helyesírásra, meg hogy ne nagyon maradjanak ki karakterek 1-1 szóból; mert néha elég volt kibogarászni mit szeretnél...

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#3338) Gááboor válasza BigBadPlaYeR (#3337) üzenetére


Gááboor
tag

Áttünésnél nem tudom miért csinálta, de berakosgattam a klippek újra és akkor jó volt.

A prewiev ablak meg viccelt, mert nem ehhez voltam szokva a korábbinál. Ha a középső trimmer méretét változtatom, akkor változik a prewiev ablak is. No lám.

Van egy olyan, hogy prewiev device és ott lehet 3 lehetőség közül választani pl. windovs external monitor, de ott sem rakja ki. ha rákattintok az external monitor gombra. Vagy az nem ugyan az?

HD-val azért próbálkoztam hátha javul a minőség mert LCD -n -hd ready- a minősége, a dv avinak nem olyan jó, -pláne ha dvd-re kiírom, annak megfelelő formátumba, de az más történet.
Erre van valami ötleted, vagy azzal kell főzni, ami van.

(#3339) BigBadPlaYeR válasza Gááboor (#3338) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

A minőségjavítás egy nem létező fogalom.

Ajánlom figyelmedbe a szignómban lévő honlapon a videózás alapfogalmai cikkeket.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#3340) Vinca válasza BigBadPlaYeR (#3333) üzenetére


Vinca
csendes tag

Kösz a jó ötletet BigBad! Sajnos, a magas fotók különböző méretűek, de lehet, hogy a Track Motion "ráncba tudja szedni őket". :)

(#3341) BigBadPlaYeR válasza Vinca (#3340) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Igazán azonos képméretnél lenne értelme a dolognak. Ha a képek különbözőek, akkor az eredmény is más lesz mindegyiknél.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#3342) .:Richie:.


.:Richie:.
tag

Sziasztok!

Tudom ez egy videóvágó progi, de nem találtam a problémámnak megfelelő topicot.

Egy olyan HANGvágó progit keresek, ami egyszerű és felhasználó barát.
Konkrétan arra kéne, hogy van egy magnókaziról felvett anyag, amit egy fájlba mentett el és ezt kéne feldarabolnom, elvágnom két szám között.
Erre várnék segítséget és program ajánlatokat.

(#3343) BigBadPlaYeR válasza .:Richie:. (#3342) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Erre van külön topic: Milyen program ami...?

Egyébként: MP3 DirectCUT ami minőségromlás nélkül tud vágni, de ott van az Audacity, amiből a portableapps.com-on van hordozható verzió, vagy az említett topickban mondták még a free audio editort is.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#3344) .:Richie:. válasza BigBadPlaYeR (#3343) üzenetére


.:Richie:.
tag

Már meg van, köszönöm!

(#3345) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok

Olyan problémám van hogy mini dv kaziról átkepcsöröztem a felvételt de ha lejátszáskor az "élek" csíkosak.Vegas 8-al csináltam de nem tudom hogy mit kell állítanom hogy lejátszáskor nem legyen olyan a felvétel.Valamint hogy mentsem el hogy úgy is maradjon? :F

Üdv:Viktor

(#3346) BigBadPlaYeR válasza Viktoár (#3345) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Üdv!

Project settings-ben állítsd át progresszívre. De a szignómban lévő linken elég sokminden részletesen le van írva.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#3347) Viktoár válasza BigBadPlaYeR (#3346) üzenetére


Viktoár
addikt

Szia

Köszi szépen megnézem. :R

Üdv:Viktor

(#3348) yoli666


yoli666
tag

Sziasztok!

Nálam profibbak segítségét szeretném kérni...
Eddig Vegasban dv anyagot behúztam be és aviba rendereltem le, majd abból achitectel dvd, de sajnos ez rengeteg idő, kipróbáltam mpeg2-ben, de szerintem rosszabb volt a minőség.
Szerintetek hogyan lehet a legjobb minőséget elérni? Kinek mi a javaslata?
Valamint Tud valaki abban segíteni, hogy a kontroll monitorra(tv-re) nem mindig teszi ki a képet, vajon mi lehet a baja? (a tv a dv magnóra van kötve és az a gépre)
De hol kimegy a kép, hol nem és semmi rendszert nem találok benne :(
Valamint a dv magnó-ról csak dv-ben tudok behúzni és hdvben nem látja az eszközt, itt mi lehet a gond?
De lagfőképp az érdekelne, hogy szerintetek a legjobb minőség elérése érdekében hogy kezeljem a behúzott anyagot?

Előre is köszönöm segítségeteket!

(#3349) benzol válasza yoli666 (#3348) üzenetére


benzol
aktív tag

Hali!

Ha csak konvertálni illetve vágni szeretnéd a DV anyagot akkor arra nem biztos hogy a vegas legegyszerűbb megoldás és erre TMPGEnc 4.x progit ajánlom. Az tökéletesen lekezeli a DV-avit és full kompatibilis mpeg2-es file-t produkál, természetesen nem csak mpeg2-t tud hanem rengeteg egyebet is. Az így készült mpeg2-es file-okat a DVD Architecht is szereti.
De ez csak akkor működik ha nem akarsz effektezni, csak vágni.
TMPGEnc

Én most konvertáltam át kb. 80Gb-nyi DV anyagot és csinálom belőlük a DVD-ket. Még jó hogy nővéreméknek van DV kamerájuk, csak éppen nem tudják a "számítógépre tenni" a videókat. És ekkor jó hogy van egy öcsike... :DD

"a tv a dv magnóra van kötve és az a gépre" ez nem igazán tiszta :) most mindkettő a TV-re van kötve :) lehet hogy csak fáradt vagyok de nem értem. Próbálj videókártya drivert frissíteni.
Esetleg ha mind kettő eszköz(kamera, PC) egyidőben van a TV-hez kötve, és mindkettő be van kapcsolva, akkor a TV lehet hogy nem tudja lekezelni, ilyet már láttam, hiába van rajta AV1 ill AV2-es bemenet mégis egyként kezeli érzékeli.

Nekem anno mikor cseréltem a monitorom akkor simán ment a vegas 6-os 2 monitoron méghozzá úgy hogy két videokártya volt a gépben egy Gef2MX440 volt a főnök azon szerkesztettem, és egy ősrégi PCI-os Riva 128 -on ment a preview, tökéletesen működött.

HDV formátumot csak akkor lát annak a Vegas, ha valóban HDV formátumú fájlról van szó, a miniDV-k által készített file-okat nem fogja HDV-nek értelmezni.

talán tudtam valamiben segíteni.

///\oo/\\\

(#3350) benzol válasza yoli666 (#3348) üzenetére


benzol
aktív tag

még egy dolog..

a DV avi átkonvertálása mpeg2-es formátumba valóban nagy, számítás igényes feladat, a gyors eredményhez erőgép kell... jó minőség eléréséhez sajnos nem lehet az időn és a "jó magyarosan" bitrátán spórolni.
Az én gépem egy erőgép................ lehetett volna valamikor 2000-2001 környékén :DD . Úgyhogy én is szoktam fogni a fejem mikor 2 órányi DV anyagot két menetben kódolok és a Time left-nél akár 10-12 óra is megjelenik.

Tapasztalatom szerint (82cm-es LCD-n) minimum 4500-5000Kbit/sec kell a képnek de inkább több, ha esetleg nyugis nem mozgalmas a film akkor lehet kb 4000Kbit/sec is, de ezeknél egy egy hirtelen mozgásnál már rendesen kikockásodhat a kép.

A vegas teszteléséhez érdemes egy rövid szakaszt kipróbálni a legjobb renderelési módban, maximun bitrátával... ha ez OK akkor vagy a bitrátát vagy a renderelési módot vagy mindkettőt fokozatosan visszább venni, mindaddig míg elfogadható a kép.

Természetesen mivel az mpeg2-es file sokkal tömörebb mint maga a DV avi ezért valamivel rosszabb minőséget produkál. De ennek nem szabadna hogy túlságosan észrevehető legyen.

Próbálgatni kell... szerintem ez csak így fog menni...

///\oo/\\\

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.