Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas

Hozzászólások

(#3651) bakesz69 válasza Márton (#3644) üzenetére


bakesz69
csendes tag

Köszönöm a segítséget,most már megy

(#3652) ko9 válasza Thunderzolee (#3650) üzenetére


ko9
addikt

Üdv!
Tudtom szerint a 8.0c-hez van az utolsó magyarítás, itt elérheted.
Ex

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#3653) Thunderzolee válasza ko9 (#3652) üzenetére

:R

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#3654) ko9


ko9
addikt

Na sziasztok!
Lenne egy kérdésem... Sokat foglalkozok manapság Vegassal, de eddig úgy csináltam, hogy Vegassal PAL DV-be kikódoltatam, majd Ulead DVD MovieFactory 6.0-val átkódoltam DVD-re, de ez plusz idő... Hogy tudnám megoldani azt, hogy Vegassal kikódolnám MPEG2-be, olyan formában, hogy a MF ne kódolja újra, csak a menüt rakja rá?
Anno próbálkoztam, de úgyemlékszem a bitrátát nem tudtam beállítani annyira, hogy az eredmény pont akkora legyen, amekkora nekem kell... Bitrátát hogy tudom kiszámolni?
Köszönettel: Ex

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#3655) Kib4 válasza lacibacsi (#3646) üzenetére


Kib4
csendes tag

a Kérdésre válaszolva : Proceszor 3ghz
memo: 2gb

és akkor jelenik meg az ablak amikor lölti be a programot

valamint xp-m van

[ annak is örülnék ha valaki linket tudna adni ahonnan ő is letöltötte és neki működik hátha nálam is jó lenne]

[ Szerkesztve ]

(#3656) Rototti válasza Márton (#3638) üzenetére


Rototti
senior tag

Igen próbáltam korábban, az iso el is készült, de a windows sem képes lejátszani (mountolás után), és így gondolom a dvd lejátszó sem bírkózna meg vele. :F

[ Szerkesztve ]

Kimi - The King of Spa

(#3657) lacibacsi válasza Kib4 (#3655) üzenetére


lacibacsi
addikt

Hát?!?! Ilyen procival, meg memóriával már menni kellene. Az XP SP2-vel kell neki, azzal se lehet gond. Biztosan jól telepítetted fel? Mondjuk nem lehet eltéveszteni... :)
Linket itt nem fog neked adni senki. Mi nem ismerünk ilyeneket, mert itt mindenkinek eredeti, boltban vásárolt programja van... :K
Javaslatom: teljes eltávolítás (registry-ből, mindenhonnan), majd a legújabb demo verzió telepítése.
Ha ezután sem megy, akkor azerintem az XP-ben van valami gebasz.
Üdv!

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#3658) Kib4 válasza lacibacsi (#3657) üzenetére


Kib4
csendes tag

azért kértem linket mivel másnak netröl ful verzio megy amugy nekem is eredeti be van meg .. nem tudom mi lehet a baj... de azért kösz

(#3659) Márton válasza Rototti (#3656) üzenetére


Márton
nagyúr

Nyilván, mivel azt az UDF fájlrendszert egy sima xp nem is kezeli.
Buta hozzá, w7-tel próbáld.

Én kiirtam az isot BD-re, és vitte az asztali.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#3660) Rototti válasza Márton (#3659) üzenetére


Rototti
senior tag

Win7-tel próbáltam eddig is. De ok, megpróbálom majd kiírni. :K

Kimi - The King of Spa

(#3661) Márton válasza Rototti (#3660) üzenetére


Márton
nagyúr

És persze a mountolo proginak is ismernie kell e formátumot..
Na mindegy, szóval nekem ment, a Vegas nem hibázott.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#3662) Rototti válasza Márton (#3661) üzenetére


Rototti
senior tag

Sajna kiírva sem jó. :( Meg tudnád mutatni, hogy Te milyen beállításokkal hozod létre az iso-t? :B

Kimi - The King of Spa

(#3663) Márton válasza Rototti (#3662) üzenetére


Márton
nagyúr

Mpeg2
Bluray 1440x1080-50i, 25mbps template
Ac3 audio 48kHz, 16bit

Én neroval írtam ki az ISO-t, figyelve a helyes UDF beállításokra.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#3664) Rototti válasza Márton (#3663) üzenetére


Rototti
senior tag

Az Ac3 plugin nincs meg, így azt nem tudom használni, de nem hinném, hogy az lenne a gond. Helyes udf beállítások? Hmmm.
Köszi szépen a segítséget, majd próbálkozom. :R

Kimi - The King of Spa

(#3665) Márton válasza Rototti (#3664) üzenetére


Márton
nagyúr

UDF 2.5 Physical Partition

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#3666) Shaddar


Shaddar
csendes tag

Sziasztok,

Lenne két kérdésem. Az egyik, hogy Sony Vegas 9.0-t, amikor fölrakom, akkor nagyjából 5db effekt van benne, és az átmenetek sincenek meg. Ezenfelül minden indításnál beadja a regisztrációs ablakot, amire ha azt mondom, hogy mégse, akkor is betölti a progit, vagy ha újra megcsinálom a reges procedúrát, akkor szintén betölti a progit.

Emiatt a probléma miatt, inkább továbbra is 6.0d-t használok. De feltűnt, hogy a sony vega nem tud ogg-t olvasni. Esetleg tudnátok egy olyan progit mondani, ami át tudja konvertálni az ogg-t és az ogm-et a Sony Vegasnak felismerhető formátumúra?

Az élet egy játék, ha nem így fogod fel, elveszel az elkeseredettség hullámaiban!

(#3667) BigBadPlaYeR válasza Shaddar (#3666) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

1) Rossz a Crack fájl, akkor van ilyen.

2) Google

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#3668) Shaddar válasza BigBadPlaYeR (#3667) üzenetére


Shaddar
csendes tag

kösz a segítséget. Az elsőhöz annyit, h nem vagyok benne biztos, hogy a crack fájllal lenne a gond, mivel haverom adta kölcsönbe és ő is ugyanazt a cracket használta, és neki tökéletesen működött. Lehet hogy ez is egy olyan "X-akta" :D

Az élet egy játék, ha nem így fogod fel, elveszel az elkeseredettség hullámaiban!

(#3669) ono88


ono88
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy Vegas 9.0 -val szerkesztek videót. Full HD anyagból csinálok összeállítást és amikor meg akarnom nézni a munkát akkor a transition-nál mindig megakad a gépem. Valahogy ezt ki lehet küszöbölni? Vagy ennyire gyenge lenne a gépem az ilyen fajta videó vágásához?

A gépem konfigja:

Gigabyte GA 770TA alaplap
AMD Phenom II X2 545
MSI Geforce GT 240
4GB DDR3 Ram 1333MHz

(#3670) ono88


ono88
csendes tag

Transition-on a két videó közötti átmenetet értem:)

(#3671) Márton válasza ono88 (#3669) üzenetére


Márton
nagyúr

milyen a preview beállítás? quarter-en elvileg mennie kéne

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#3672) ono88 válasza Márton (#3671) üzenetére


ono88
csendes tag

Kipróbáltam mindenféle beállítással. Drafton, Previewen, Good, Besten. Ezekne belül is kipróbáltam az össze sopciót. Most hogy mondtad, megnéztem preview és azon belül quarteren. Folyamatosabb de még mindig nem az igazi. Mi lehet a gáz? Mikor jön a transition belassúl az egész, ahogy vége van a transitionnek egyből jó sebességgel folymatsoan játsza. Gyenge a videó karim?

[ Szerkesztve ]

(#3673) BigBadPlaYeR válasza ono88 (#3669) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Ha sok az áttünés, FX, bármilyen PC-t megakaszthat. De van rá orvosság. Szignómban lévő linken a gyorstippek közt megleled a választ.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#3674) Márton válasza BigBadPlaYeR (#3673) üzenetére


Márton
nagyúr

Sajnos a Vegas ebben nem jeleskedik, már a 3-as Edius is
legyalázta a real time effektek sebességében :(
Igazán ráférne valami effekt frissítés, most már hardveresen gyorsított is.

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#3676) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Kérem, valaki írja le, hogy kell a SUPER programmal konvertálni egy youtuberól letöltött .flv videót, hogy azt a Sony Vegas már tudja kezelni, a video track és az audio track egyforma hosszú legyen. Talán nem is a SUPER a legjobb erre?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#3677) No-kia


No-kia
őstag

hello! most ismerkedek a vegas 9-el, de próbálgatás közben vmit elállíthattam és nincs kép, hang működik mindig, de a kép nem látszik se a previewban, sem a lementett videóban, ha újra indítom a progit akkor se, mi lehet a gond? :F

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#3678) BigBadPlaYeR


BigBadPlaYeR
senior tag

tknof1871: Válassz egyet. Lehetőleg uncompressed AVI-ba mentsd.

No-kia: Valószínűleg megnyomtad a Timeline bal oldalán a "Mute" gombot.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#3679) Tibicsucsu


Tibicsucsu
aktív tag

Sziasztok!

Egy ismerősöm szeretne gépet vásárolni, amit elsődlegesen videóvágásra használna és leginkább a Sony Vegas 8,9-et használná hozzá. Nem értek az itteni szakzsargonhoz ezért idézném hogy mik az elvárásai:
"Renderelésnél ugye az idő fontos, hogy bizonyos komolyabb effekt csomagokkal ne 2óra legyen egy 30perces anyag kiírása.
Lejátszásnál pedig (amikor vágás közben nézzük a folyamatot) a vegasban be lehet állítani, hogy good, preview vagy draft, azokon belül full, half vagy quarter minőségben szeretném- e
látni a képet. Jó lenne, ha egy közepes minőségnél (draft full -preview half) már nem szaggatna. Ez a mostani gépemen egy dv anyagnál ok, de egy HD cuccnál már el sem indul...
Formátumok, amikkel dolgozunk:
Full HD
HDV
AVCHD
DV
avi, mp4 (H264) (ezeket anyám gépe is viszi) :)
"

A mostani gépe asszem egy Inteles Apple, de nem tudom a pontos specifikációt.
Szeretne beleférni 150e forintba (ház, táp, proci, lap, memória, video, hdd), de nem baj ha kicsit több.

Amit eddig ki tudtam venni a fórumokból az az hogy a videókari tök mindegy, mert nem használja ki a program a jobb kártyákat. A legfontosabb a proci kérdés lenne. Nézegettem teszteket, de nem teljesen igazodtam ki rajtuk. Néha mint ha egy 2 magos Core i5 jobb lenne mint egy Phenom II X4. Azt gondoltam, hogy ilyen munkáknál alap a minél több mag. Leginkább a prociban kérném a segítségeteket, mert az számít a legjobban. A többi alkatrésznek majd utánakérdezek a megfelelő topicokban.
Úgy számoltam hogy az egyebek elvisznek kb 100 - 110e Ft-ot (4 GB rammal), így 40 max 50e ft maradna a CPU-ra. AMD-kell nagyjából tisztában vagyok, de Intelen egyszerűen nem tudok kiigazodni (és az inteles lapokat, chipseteket sem ismerem).
Légyszi segítsetek!

Köszi!

(#3680) cigam válasza #46372352 (#3675) üzenetére


cigam
félisten

Tán a leírnád a pontos hibaüzenetet....

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#3681) cigam válasza Tibicsucsu (#3679) üzenetére


cigam
félisten

Nem lesz kevés az a 4GB RAM?
150e-be sem fér bele, merthogy egy jobbfajta I7 proci+ lap kerül ~100e-be, és a gyors RAID-be szervezett, vagy SSD winyóról nem is ejtettünk szót.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#3682) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok

Egy házi videót készítek mini dv kaziról.Nincs is semmi gond a vegas használatával,betettem az effekteket/feliratokat ahova kérték viszont arra hogy milyen programmal/kodekkel tudnám a legjobb minőségben DVD formátumúra (IFO-VOB) konvertálni sajnos nincs ötletem.Rutinosabb filmkészítők mit ajánlotok?Cirka 1,5 órás anyagról van szó.Menüt is szeretne az illető tehát erre való program se ártana.Nem kell hogy egy program tudjon mindent,jó az is ha külön-külön kell vele dolgozni csak "jófajta" legyen.Egy nagyon kedves ismerősömnek csinálom és nem szeretnék sz@rt kiadni a kezeim közül.Valakinek ötlet?

Azért gondoltam a ifo-vob kiterjesztésre mert ezt tuti lejátsza az asztali lejátszója.(nem divx-es).Viszont a legjobb minőség elérése a cél ezért jöhet bármilyen formátum maximum vetetek vele egy "okosabb" lejátszót.

Üdv:Viktor

(#3683) cigam válasza Viktoár (#3682) üzenetére


cigam
félisten

Vegassal? MPEG2-ben DVD-PAL profillal.
A DVDstyler-el összerakod a menüt, és kész.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#3684) Viktoár válasza cigam (#3683) üzenetére


Viktoár
addikt

Köszi,megnézem. :R

Üdv:Viktor

(#3685) Rototti


Rototti
senior tag

Sziasztok!

Ezt meg lehet csinálni vegasban (és ha igen hogy? :B ): például ha van a projectben két kép (video, vagy bármi), amihez írtam két különböző szöveget (vagy tettem alá zenét). Ezután szeretnék a kettő közé egy új képet rakni úgy, hogy a 3. képet a hozzá írt szöveggel együtt eltolja. Mert ha csak behúzom a két kép közé az újat, akkor nem tolja el, hanem egymásra rakja. Ez két képnél még egyszerű megoldani, mert arrébb húzom az uccsó képet (és a hozzá tartozó szöveget) és beteszem az üres helyre az újat, de egy nagyobb projektnél, ha be szeretnék szúrni vmit, akkor már bonyolultabb.
Remélem érthetően leírtam, mit szeretnék. :U

Köszi szépen!

Kimi - The King of Spa

(#3686) BigBadPlaYeR válasza Rototti (#3685) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Szia!
Ha arra gondolsz, hogy a Timeline-on időben eltolni a jeleneteket, hogy be tudj szúrni egy újabbat, akkor a Ctrl lenyomása mellett ki tudsz jelölni több eventet is, és akkor egyszerre tudod őket mozgatni. Pont, mint a Windows intézőben. De természetesen, a Shift+kattintás "tól-ig" kijelölés is ugyanígy működik. Valamint, ha egy adott részhez már nem akarsz hozzányúlni, de még nincs meg a végleges helye, akkor az előbb említett módokon kijelölöd és jobb klikk -> Group -> Create Group -al csoportba rendezheted őket. Ez után a csoport bármely tagjánál fogva vonszolod a timeline-on, az egész csoport vele együtt mozdul.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#3687) Rototti válasza BigBadPlaYeR (#3686) üzenetére


Rototti
senior tag

Köszi a kimerítő választ. :R

Kimi - The King of Spa

(#3689) cigam válasza #46372352 (#3688) üzenetére


cigam
félisten

furi, hogy az nt dll-re hivatkozik. nincs felpörgetve a gép?
A felbontás kissebb mint a forrásvideóé?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#3691) Trionin


Trionin
tag

Üdv.
Olyan kérdésem lennem, hogyan lehet Vegasba ilyen torzított effectet csinálni?
Kép (forráskép)

Nem =)

(#3692) Z(o)zz


Z(o)zz
tag

Nekem egy gondom van csak. Túl nagy méretű fájlokat exportálok mindig. Egy 160Mb-os videót ha megvágok akkor is min 300MB-os lesz, hogy megmaradjon a minőség is. Mibe ajánlatos kimenteni, hogy kis méretű legyen és a minőség is megmaradjon? Az lenne a legjobb ha vágás után csak simán el lehetne menteni az eredeti minőségben :)

Amit birtokolsz, az birtokba vesz.

(#3693) cigam válasza Z(o)zz (#3692) üzenetére


cigam
félisten

Ha tényleg csak vágod, akkor Avidemux-ot használj. Az tudja úgy is menteni, hogy nem kódolja újra.(streamcopy)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#3694) Z(o)zz válasza cigam (#3693) üzenetére


Z(o)zz
tag

Köszi, megpróbálom ;)

Amit birtokolsz, az birtokba vesz.

(#3695) Tibicsucsu válasza cigam (#3681) üzenetére


Tibicsucsu
aktív tag

Ezzel nem nagyon lettem kisegítve, de azért köszi a választ!
Nyilván én is tudom, hogy ha mindenből a legdrágábbat és a lehető legtöbbet megveszem, akkor menni fog minden faján, de van egy keret (ahogy az szokott lenni), amit nem lehet átlépni és ehhez képest kellene a leghasználhatóbb konfiguráció.

Most a srác egy Core 2 T7100-as (ha jól emléxem) Apple gépet használ. Asszem 150-ből ennél csak egy jobb asztali gépet tudnék összerakni. A kérdés az, hogy adott pénztárcához mérve melyik a legideálisabb konfiguráció. Ha már felvetetted a RAM dolgot: érdemes például egy Phenom II X4 945 mellé bepakolni 4 helyett 8 gigát vagy inkább egy drágább, gyorsabb proci (mondjuk egy Core i5 750) mellé csak csak 4-et? Más: számít-e annyira a RAM sebessége videóvágásnál, hogy felárat fizessek a gyorsabb memóriákért?

(#3696) cigam válasza Tibicsucsu (#3695) üzenetére


cigam
félisten

Akkor válaszd az izmosabb procit, memóriát később könnyebben bővíthet, mint CPU-t/platformot.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#3697) Tibicsucsu válasza cigam (#3696) üzenetére


Tibicsucsu
aktív tag

Igen ez valóban logikusnak hangzik. Kár hogy nem nagyon tudni, hogy mit akar az Intel az LGA1156-tal. Te (vagy bárki itt) egyébként milyen vassal használod a Vegas-t?

(#3698) cigam válasza Tibicsucsu (#3697) üzenetére


cigam
félisten

Tessék kapaszkodni: P4celeron, ill. egy CD-s laptopon. Viszont én nem is vágok HD videót ;)
No és türelmes vagyok, mert az kell hozzá...

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#3699) Kolondrum

Üdv! Tud ez a program képeket kezelni? Tehát képekből vidit csinálni áttünésekkel néhol rendes videókkal megspékelve. Kimenteni pedig youtube kompatibilisbe menteném. 9-es verzióval készülök nekiállni majd.

(#3700) cigam válasza Kolondrum (#3699) üzenetére


cigam
félisten

Persze.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.