Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas

Hozzászólások

(#3751) Syklas válasza Horka1 (#3750) üzenetére


Syklas
tag

A zene.. Trentemøller - Miss You
..ezen az albumon található.. Trentemøller - The Last Resort CD1 ...2cd-s album... :K
...keres rá valamelyik torrent keresőbe! Ott bizti fent van valahol..

Kedves Jézuska egész évben jó voltam... okéé, csak néha-néha... Áááá..hagyjuk inkább,megveszem magamnak a Prohardveren..!

(#3752) Horka1 válasza Syklas (#3751) üzenetére


Horka1
tag

Kösz, találtam.

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#3753) Horka1


Horka1
tag

Kollégák, Vegashoz plug-in-ek meg vst-effektek merre található?

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#3754) Ronin-


Ronin-
senior tag

hali. a vegas 10 -ben sincs "velocity" ?

(#3755) BigBadPlaYeR válasza Ronin- (#3754) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Keresd a PRO verziót.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#3756) Redcaster


Redcaster
őstag

Hali!
Az lenne a problémám, hogy szerkesztem a videót, és tennék rá effektet, pl hullámzást. Beállítom a dolgokat rajta, viszont amikor megnézném, hogy hogyan sikerült, akkor nem lehet látni az effektet, hanem csak akkor, miután átkonvertálom a videót. Ez mitől van? :F
Vmit állítani kell rajta?
Előre is köszi a segítséget :R

(#3757) Horka1 válasza Redcaster (#3756) üzenetére


Horka1
tag

Attól, hogy gyenge a géped és nem tudja rendesen kódolni lejátszás közben. Nekem is így csinálja, de rendereléskor jó minden. Kell néha csinálni egy-egy próba renderelés. egy 10mp részről, hogy jó-e az adott rész, ha fasza minden, akkor nem kell foglalkozni vele. A Vegas ugyan is nem média lejátszó, nem arra lett kitalálva, ráadásul a nyersanyag nem is tekinthető filmnek!

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#3758) Horka1


Horka1
tag

Na hát a szövegfelhőt nem csináltam meg végül, de ilyen lett a film.
Játékidő 4 perc.
Családfelállítás
Ha van ideje valakinek megnézni és persze véleményezni, akkor tegye meg, köszi.

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#3759) Redcaster válasza Horka1 (#3757) üzenetére


Redcaster
őstag

A gépem nem lehet a hibás, mivel érdekes módon leszedtem a 9.0-t, és azzal működik, míg 8.0-n nem :l
Mindegy, azért köszi a segítséget :R

(#3760) BigBadPlaYeR válasza Redcaster (#3759) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

A új Vegas már jobban van optimalizálva. Sok effectnél segíthet a Shift+B. Szignómban lévő linken a gyorstippek közt le van írva pontosan.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#3761) PeTyAprod válasza Horka1 (#3746) üzenetére


PeTyAprod
csendes tag

Szeva!
Ha az amire gondolok akkor ilyen effektet elérhetsz adobe after effect használatával.
ott kimondottan van ilyen, hogy ráhuzod a szövegre s össze vissza dobálja majd az összeset!Én pl egy szónál használtam, hogy darabokra szedje betűnként, de biztosan van olyan is hogy egész mondatot dobáljon a képen!
Szia

(#3762) Horka1 válasza PeTyAprod (#3761) üzenetére


Horka1
tag

Kösz a tippet, de sajnos az after effecthez nagyon gyenge a gépem

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#3763) Horka1


Horka1
tag

Volna egy másik kérdés is, hogy Vegasban meg lehet-e oldani olyat, hogy fényképeket mint filmszallagot vetítsen egymás után?

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#3764) BigBadPlaYeR válasza Horka1 (#3763) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Pontosítsd, hogy mit szeretnél.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#3765) Horka1 válasza BigBadPlaYeR (#3764) üzenetére


Horka1
tag

Az alább linkel kisfilmen akarok finomítani olymódon, hogy a képernyő alsó részén (lábléc)
Fényképek ússzanak be egymás mellett, mintha filmkockák lennének. mint amikor a vetítőgépbe megy a filmszalag, csak ez vízszintesen alul.

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#3766) BigBadPlaYeR válasza Horka1 (#3765) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Vagyis egy sima slid-show -t, push áttünéssel? Állítsd be, hogy az új event-eket átfedéssel rakja be, ráengeded mindenhova a push transition-t. Így kész a slide-show. 3D motion-ban pedig elmozgatod az adott track-et, hogy az előtérben, kicsiben látszódjon. Vagy az is jó, ha külön .veg-ben csinálod meg a slide-show -t és úgy ágyazod a fő projectbe, akkor elég lehet pan/crop-olni. De a 3D-vel szebb.

+ megfűszerezheted, hogy a teljes slide-show track-re nyomsz egy Cookie cutter FX-et. Én csak egy enyhe négyzet alakú fade-et szoktam a szélekre nyomni. Vagy valami hasonlót, hogy ne legyen olyan éles a határvonal a két kép között.

Kb. ennyi.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#3767) Horka1 válasza BigBadPlaYeR (#3766) üzenetére


Horka1
tag

Hát nem éppen slide show-t akarnék.
Hanem, olyasféle dolgot, hogy egymás mellett halad mondjuk 4-5 kép.
Beúszik balról és végig halad a képernyő alján úgy, hogy követik a többi képek, majd jobbra kiúszik a képből és követi a többi, miközben jobbról folyamatosan úsznak be a további képek.

Ilyesmi lenne a cél.

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#3768) Horka1


Horka1
tag

Na a film effekt dolgot azt hiszem sikerül megoldani, viszont más gond akadt közben.

Kettő is:

Az egyik, hogy amikor track-et másolok, akkor a másolat ugye rendelkezik az eredeti tulajdonságokkal ami nyilvánvaló, csakhogy amikor a másolaton szeretnék egy paramétert megváltoztatni, az visszahat az eredetire is, és viszont. Tehát a változás az eredetin is megtörténik.
Hogyan kell ezt a függést, vagy összeköttetést megszüntetni?

A másik gond, hogy particle Illusionnal csináltam egy kis vibráló dolgot, ki rendereltem tömöritetlen aviba, szépen behúztam Vegasba, megy is rendesen ahogy kell, csakhogy szeretném átszínezni, gondoltam egy HSL adjustmet fx-el menni fog, de az fx- semmiféle hatást nem gyakorol rá.

Miért?

Másik projektbe simán át tudtam színezni ugyanezt!

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#3769) Redcaster


Redcaster
őstag

Hali. Akadt még egy gondom a SV 9-el, méghozzá a következő:
Felveszem a klipeket F1CH 99-02-ből. Berakom az időcsíkra, eleinte lejátssza, viszont amikor tesztek be egy-két új klipet, és visszanézném az addig összerakott videót, akkor azokat a klipeket, amiket eleinte lejátszott, azokat nem jeleníti meg, sötét a képernyő :S
Eléggé idegesítő a dolog, mert futamösszefoglalót csinálnék, és eléggé szemet szúr, mint ebben a videóban 7:46-nál.
Hogy lehet ezt megoldani? A program a Fraps, és a SV 8-al is volt ilyen problémám, de azt már nemtudom, hogy hogyan oldottam meg :(((
Ja és a gondok ott kezdődnek, hogy kidob egy ablakot, amin az áll, hogy rossz Fraps formátum, vagy valami ilyesmi, és hogy telepítsem újra a frapset. Ezzel megoldható lenne a probléma, vagy a SV 9-en kell valamit álligatni hogy jó legyen?
Köszönöm a segítséget! :R

(#3770) bogingrol


bogingrol
aktív tag

Tsa!
Sony Vegas 9-hez keresek magyarositast. Valaki tudna segiteni? (masnem link privibe vagy valami ilyesmi...)

...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

(#3771) zH.


zH.
senior tag

Üdv!

Milyen codek kell ,hogy betudjak tölteni xvid fájlokat Vegasba? ( 10 )
Ha xvid akkor epicfail és sorry. :D

üdv

Akit esetleg érdekelne (bár nem hiszem) én eddig ezt csináltam. Tudom ,hogy kezdő ,mostmár sokkal jobbat csinálnák.
Most Skins jelenetek szerepnék összevágni ,megszerkeszteni ,zenét rakni alá stb..
Valami ilyesmit

[ Szerkesztve ]

just be

(#3772) Elichan


Elichan
csendes tag

Hello !
Lenne egy fura problémám... az van, hogy kész a videóm amit le szeretnék menteni, be ish állítom hogy HD -1080 50i(1920x1080; 25,000 fps ) legyen a vidi ... de amikor mentem akkor az a kettő fekete csík a video szélén visszajön... bocsi a hülye fogalmazásért. Szóval a lényeg hogy nem úgy menti el hiába ellenőrzök mindent és állítom be százszor..
Van ötletetek hogy miért nem menti úgy ahogy be állítom ? :F

(#3773) BigBadPlaYeR válasza Elichan (#3772) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Szia!

A képpont arányok (pixel aspect) miatt. Szignómban lévő linken van róla szó, most így fejből meg nem mondom melyiket kell beállítani.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#3774) Elichan


Elichan
csendes tag

Köszi, tényleg... csak az a baj hogy az már be volt állítva... minden megvan... mégis senki sem tudja hogy mi a baj... eddig senki sem tudta megmondani...

(#3775) PeTyAprod válasza Elichan (#3774) üzenetére


PeTyAprod
csendes tag

szia!
rámész a videósávra, és ott jobbklikk-properties, aztán ott elvileg kettő négyzet van kipipálva(nemtom biztosan, mert már régen használtam a progit) és az alsót kiveszed!!
utána teljes képernyős lesz!...sajnos nemtudom megmondani h melyik igy fejből, de ha kiveszed egyenkét a pipákta biztos megtalálod!
szia

(#3776) TommyX_


TommyX_
őstag

Nekem olyan gondom lenne, hogy valamiért nem indul el a 10-es Vegas, pedig nemrég még működött, rákattintok az ikonjára és nem csinál semmit(a mappájából is próbáltam indítani, de úgy sem jó), aki tud legyen szíves segítsen. :F

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#3777) Márton válasza PeTyAprod (#3775) üzenetére


Márton
nagyúr

jó tanács, de nekem a videósávnál nincs jobbklikkre properties,
maximum "set default track properties", de az mást csinál.

Ellenben renderelésnél, a filenév panelen alul ha kipipálja a
"stretch video to fill output frame size"-t, nekem az mindig segített! :K

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#3778) S0m30n3


S0m30n3
aktív tag

Hello.
Vegas 10-ben csináltam videót, képeket, alá meg zenét... előnézetben még minden jó volt, de akárhogy is renderelem, mindig vibrál a kép... mi lehet a gond? olvasgattam pár oldalt, de nem találtam megoldást...
bár... BigBadPlayer FAQ oldalán van egy olyan, hogy "reduce interlace flicker"... de azt mindegyik képen egyenként állítsam be? Mert azt meg nem találtam, hogy hogy lehetne egyszerre az összes képen, márpedig mindegyik vibrál. Vagy kezdhetem elölről? Vagy más formátumba kell tenni a videót?

(#3779) BigBadPlaYeR válasza S0m30n3 (#3778) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Jelöld ki az összes eventet (Shift+Klikk, Ctrl+klikk működik) és utána jobb klikk az egyikre: Switches - reduce interlace flicker.

De volt anno valami script-em is, Vegas 6-hoz, hogy keresse ki az összes videót és állítsa be. Nem tom megvan-e még, vagy működik-e az újabb verziókkal.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#3780) S0m30n3 válasza BigBadPlaYeR (#3779) üzenetére


S0m30n3
aktív tag

Oké, köszi a gyors választ, jobb is lett, igaz még nagyon minimálisan mintha vibrálna, de egyáltalán nem zavaró már, meg én is csak azért látom mert csak azt figyelem, amúgy nem vehető észre szerintem. :D Még egyszer köszönöm a segítséget. Majd szépen lassan elolvasgatom az oldalad, nagyon jónak tűnik, sokat segít. :)

(#3781) Márton válasza S0m30n3 (#3778) üzenetére


Márton
nagyúr

A reduce sokszor nekem sem tünteti el a vibrálást sajna.
Nem lehet állítani a mértékét.
Inkább töltsd be photoshopba a képeket és függőleges motion blur-t eressz rájuk,élességtől függően 1-2 pixellel.

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#3782) Maksifül


Maksifül
senior tag

1. Valaki meg tudná mondani, hogy a Vegas Pro-ban hogy kell azt beállítani, vagy milyen formátumban rendereljem, hogy a nyers HD anyagból készített, megvágott-megszerkesztett videót szintén 1920x1080 50p-ben lássam viszont a számítógépemen? Tehát, hogy a minőségét pontosan ugyanúgy megőrizzel, ahogy azt a kamera felvette.

2. Az is érdekelne, hogy milyen beállításokat használjak a rendereléshez, hogy ha Youtube-ra való 1080-as videót szeretnék készíteni jó minőségben a fentebb is említett nyers anyagból? :R

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#3783) BigBadPlaYeR válasza Maksifül (#3782) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

A legtöbb alap kérdésre a szignómban lévő linken választ találsz.
Egyébként Alt+Enter-el be tudsz lépni a beállításokba. Állítsd be ahogy tetszik, vagy válassz ki egy HD sablont.

Megjegyzés: Mivel újratömörítesz, az eredeti minőséged sosem marad meg.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#3784) Maksifül válasza BigBadPlaYeR (#3783) üzenetére


Maksifül
senior tag

Köszönöm, korábban már végigolvastam az oldaladon lévő információkat.
Véleményed szerint, mely beállítás közelíti meg leginkább a kamera által rögzített 1080/50p-s minőséget?

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#3785) ono88


ono88
csendes tag

Sziasztok!

Lenne pár kérdésem a Sony Vegas működésével kapcsolatban. Ezt a pár angol szót nem tudom lefordítani, így nem is értem mit csinál ezekkel a funkciókkal gombokkal.

Automation
Pan
Ripple
Envelope

Köszi szépen:)

(#3786) Rayyy


Rayyy
senior tag

Üdv! Nagyon egyszerű - valószínűleg - dolgot szeretnék megtudni: hogy lehet egy 3D-s programból kirenderelt képszekvenciából videót csinálni Vegas-ban és mondjuk avi-ban elmenteni?
Odáig eljutottam, hogy a képszekvenciát behúztam a timeline-ra, de 5 másodperces közönként rakja be, nekem viszont 25 vagy 30 fps-el, tehát egyhuszonötöd v. egyharmincad másodpercenként kéne...

Köszi!

Minden a legnagyobb render!

(#3787) BigBadPlaYeR válasza Rayyy (#3786) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Vegasban most így fejből nem tudom, hogy hogyan kell, de a szignómban lévő linken van egy VirtualDub tutorial videó. Abban benne van.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#3788) #74459392


#74459392
törölt tag

Sziasztok!

Van egy filmem a gépen angol verzióban. VHS-en ugyan az megvan magyarul. Most veszem fel a hangot. (Sajnos tv tuner nincs így egész filmet nem tudom felvenni, plusz nekem fekete-fehérben van, gépen meg színesbe)
Szóval ezt a hangot szeretném majd feltenni rá.
A kérdés az, hogy ha sony vegasban beteszem ezt a hangot, így rajta lesz angol meg magyar is, íg lehet majd váltani a hangot, tehát dual chanel lesz?
Vagy azt hogyan kellen csinálni, ha nem így?

(#3789) Márton válasza Rayyy (#3786) üzenetére


Márton
nagyúr

import media-nal ha csak az első képfájlt jelölöd ki,
és alul bepipálod hogy "open still image seqence"?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#3790) Rayyy válasza BigBadPlaYeR (#3787) üzenetére


Rayyy
senior tag

Köszi, a VirtualDub-os megoldás jónak tűnik.

Minden a legnagyobb render!

(#3791) Rayyy válasza Márton (#3789) üzenetére


Rayyy
senior tag

Este kipróbálom ezt.

Minden a legnagyobb render!

(#3792) csokad


csokad
senior tag

SVP 9 [link] ezt írja ki mikor szöveget akarok berakni, amikor arra megyek hogy Insert Media Text , valaki tudna segíteni hogy miért? vagy mit tudok ellene tenni?

[ Szerkesztve ]

(#3793) MaciG


MaciG
addikt

üdv.

Felraktam egy Sony vegas Pro 8-at, és egy olyan problémám van így első körben, hogy mikor beteszek szerkesztésre egy olyan videót amit telefonnal vettem fel (*.mp4) akkor csak hang van és a videó sáv tök fekete, tehát nincs kép. Ha egy másik mp4 típusú fájlt teszek be az jó, csak az nem amit a telefonnal lett felvéve. Elég fura, mert a videót amúgy le tudom simán játszani.

BANZAII

(#3794) jolmegmondom


jolmegmondom
csendes tag

Sziasztok!
Feltelepítettem a sony vegas studio hd platinum 10 et, beírom a kódokat stb és ilyen hibát kapok: http://noob.hu/2011/02/12/hiba.png
Találtam megoldást, de csak xp-re vagy 2000 re jó, win7 x64 re nem. Létezik erre megoldás? A program nem torrentes, csak a kipróbálható verzió!

http://jolmegmondom.eu/ érdekességek, leírások

(#3795) jolmegmondom válasza jolmegmondom (#3794) üzenetére


jolmegmondom
csendes tag

Jólvan, megcsináltam. a windows wia szolgáltatásnak futnia kell, ha esetleg másnak is lenne ilyeng ondja :)

http://jolmegmondom.eu/ érdekességek, leírások

(#3796) Norti7


Norti7
csendes tag

Hali!

Eddig sima SD anyagokat vágtam a Vegassal. Most vettem egy HD kamerát és Vegas 10 pro 64bit van fent. Kérdésem az lenne, hogy kell e a HD anyag kifogástalan vágásához valamilyen speckó codec, mert a Vegas elég kényes a codecekre.
Pl egyszer még a 8-as verzióval volt olyan probláma, hogy az AVI videóknak nem látszott a videó sávja csak a hang. Rájöttem, hogy a codec nem tetszett neki ami fel volt rakva.

Köszönöm a válaszokat előre is!

képeim: http://www.flickr.com/photos/for3st3r/

(#3797) ono88


ono88
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy hogyan lehet az audió sávokat a következő képen szerkeszteni. Egy sporteseményen hangos bekiabálások voltak és szereteném ezeket a videóról eltűntetni, úgy hogy viszont a háttérhang megmaradjon csak az ordibálás nem hallatszodjon. Valakinek valamilyen ötlete?

Köszi szépen

(#3798) bognar110


bognar110
őstag

Sziasztok az miért van hogy ha aviba mentem el a videómat akkor nincs hang a videon és nagyon akad is ?

(#3799) sbazsi


sbazsi
veterán

adott egy video. koncertfelvétel. 3db fájlból áll. (kb 3x3gb, panasonic camera által felvett full hd, mts)
a kérdésem: hogy volna a legyegyszerűbb számonként lementeni?
tud olyan a vegas, hogy nem tömöríti újra, hanem csak fájlonként elmenti?
hogy tudom azt megcsinálni, hogy beállítom, hogy vágja ketté, és megcsinálja. korábban egyesével mentettem, így sokáig tartott. arra gondoltam, hogyha rászánok fél órát, amig belövöm, hogy hol legyen a szünet, utána a gép megcsinálná.
a timeline-on kiválasztom, hogy hol legyen a szünet. majd jobb egérgomb, és insert marker.
ez így jó, vagy máshogy kell :F

:R

(#3800) DinaCica


DinaCica
csendes tag

Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni. Tegnap telepitettem fel a Sony Vegas Pro 10. és miután egy videót (.avi) be importáltam és mondjuk elakarom inditani nem mutat semmi képet, a lejátszón feketesség van. De amikor elkezdem levágni akkor mutatja a képet, hogy hol tartok a vágással de a videót ígyse játsza/mutatja.
Zenét rendesen játsza, csak ezzel a problémával nem tudok, mit kezdeni :S
Köszönöm segitségeteket!
Sz. Dina

u.i: régebben használtam már sony-t, csak a 9.0s változatott. ott nem volt semmi gond vele.

Te és Én, az két ember, de az ágy..az ágy egyszemélyes.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.