Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas

Hozzászólások

(#3801) benzol válasza DinaCica (#3800) üzenetére


benzol
aktív tag

Hali!

Valószínűleg codec probléma, 64bites oprendszernél, esetleg 32bites codecek vannak csak telepítve. Ha 64 bites oprendszered van akkor a videóhoz kell szerezni megfelelő codecet, esetleg codec pack-ot.
Ha 32 bitesed van akkor csak egyszerűen hiányzik a megfelelő videocodec

legalább is nálam ez megoldotta az ilyen problémát (Win7 64bit)

gondolom az avi vagy mjpeg vagy divx/xvid tömörítésű...

Üdv

[ Szerkesztve ]

///\oo/\\\

(#3802) benzol válasza bognar110 (#3798) üzenetére


benzol
aktív tag

Hali!

Milyen formátumú lesz az elkészült videód? pl. xvid/mp3 vagy divx/ac3 stb

[ Szerkesztve ]

///\oo/\\\

(#3803) Hurkafej


Hurkafej
aktív tag

Üdv!
Infó órára az év végi jegyünk egy projektmunka határozza meg, van pár feltétel aminek meg kell felelni, nem nagy dolog. De a történet részben semmi jó nem jutott eszembe, egészen mostanáig. Lézerkard.
Olvastam, hogy Sony Vegassal meg lehet csinálni, az After effect-el. (esetleg mással is?)
[link]
Találtam ezt az oldalt, de sajnos már a tutorialok részt törölték a tárhelyről. Tud valaki leirást hozzá? :)

(#3804) Hurkafej


Hurkafej
aktív tag

Valamint érdekelne, hogy melyik verziót ajánljátok?
Úgy láttam, hogy a 8.0a verzióhoz van magyaritás is.
De van már pro v10, valamint Sony Vegas Movie Studio HD Platinum 10.0.179
Melyik a jobb a 3 közül?

(#3805) benzol válasza Hurkafej (#3803) üzenetére


benzol
aktív tag

Hali!

tutorial-1, tutorial-2

remélem használhatóak.... :DDD

///\oo/\\\

(#3806) lacibacsi válasza Hurkafej (#3803) üzenetére


lacibacsi
addikt

Próbáld ki az LS Maker (Lightsaber Maker) programot. Ez kimondottan fénykard utómunkához készült és van hozzá hang kiegészítő is.
Ja, és nem utolsó sorban: magyar fejlesztésű, magyarul tudó program!!

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#3807) Hurkafej


Hurkafej
aktív tag

Köszi srácok, jelenleg a LS Makerrel csináltam egy 15 másodperces videót, elég jónak tűnik, ha lesz időm akkor megnézem majd az after effectet is, hátha sikerül :D

(#3808) 14adam


14adam
addikt

üdv
nem tudom,hogy volt-e már ilyen kérdés de amikor a vegasba lejátszom teljes képernyőn a videót akkor nagyon rossz a minősége. 310x256 :U ha majd elmentem akkor már jó felbontásba fogja menteni vagy marad ilyen silány?
win7 64bit vegas 8 :D

[ Szerkesztve ]

(#3809) benzol válasza 14adam (#3808) üzenetére


benzol
aktív tag

Üdv!

Természetesen jobb lesz (lehet) ha úgy állítod..... :DD az előnézet(amit vágás közben látsz) minőségét is lehet állítani..

az előnézeti kép felett draft, preview, good, best beállítások (valami ilyesmi ha jól emlékszem...)

///\oo/\\\

(#3810) 14adam válasza benzol (#3809) üzenetére


14adam
addikt

megnyugodtam,köszi :D így már sokkal jobb a minőség,hogy állítottam rajta :R

(#3811) 14adam


14adam
addikt

és amikor a videót úgy akarom elmenteni,hogy letudjam játszani media playerrel akkor azt hogyan tudom? hiába állítom avi-ra és renderel pár percig sehogyan se tudom lejátszani :B

Bocs a tudatlanságomért. Próbáltam keresni az első hsz-be is de nem találtam

(#3812) 14adam válasza 14adam (#3811) üzenetére


14adam
addikt

megoldottam,ki kellet jelölni a vegasba,hogy mit akarok elmentei XD facepalm D:

(#3813) Jamby18


Jamby18
senior tag

Sziasztok!
Lenne egy videóm amin néha a kép 90°-180°-al van elforgatva, ráadásul többször, felraktam a Sony Vegas Pro 9.0-t hogy kellene ezzel megbírkoznom.
Előre is köszi.
Illetve 1-2 szót is szeretnék rátenni.

[ Szerkesztve ]

(#3814) benzol válasza Jamby18 (#3813) üzenetére


benzol
aktív tag

Hali!

Itt egy tutorial, ha nem megy vele majd szólsz. :DDD

///\oo/\\\

(#3815) benzol válasza Jamby18 (#3813) üzenetére


benzol
aktív tag

Este megnézem, mert már nem emlékszem mindenre.

///\oo/\\\

(#3816) Jamby18 válasza benzol (#3815) üzenetére


Jamby18
senior tag

Megnéztem, bár nekem úgy jött le az egész, hogy itt csak szöveget fordított el, a másik meg nekem totál nem így néz ki a Vegas, jobbra van a videolejátszás középen pedig egy szürke rész ahol nincs semmi.
Találtam viszont Movie Marker-es videót, azután (feltelepítettem) és az effekteknél ott a 90-180 fokos elfordítás de ott meg nincs olyan hogy egy 1-2 percet fordítrson el, csak az egész videót lehet fordítani állandóra :F

(#3817) benzol válasza Jamby18 (#3816) üzenetére


benzol
aktív tag

Hali!

A Vegasban lehet egész videót fordítani, illetve lehet megadni "pontokat" a videón belül pl forduljon jobbra 90°-ot a videó 1perc1mp és 1perc 2mp -között ilyenkor a videó 1mp-alatt elfordul 90°-ot.(fejből nem emlékszem rá de azt hiszem a pan/crop beállításoknál lehet... de este megtudom nézni...)

De szerintem neked a "forgatásokat" is ki kellene vágni belőle gondolom....

lesz rá megoldás, ha estig ráér... :D

addig is itt ez a tutorial, ebben ugyan szöveget forgatnak de teljesen mindegy ugyan úgy kell csinálni

[ Szerkesztve ]

///\oo/\\\

(#3818) Jamby18 válasza benzol (#3817) üzenetére


Jamby18
senior tag

Na igen ezaz, :R felugrik az ablak és fordítom, már csak az a kérdés hogy lehet többször megcsinálni és közbe mentegetni, mert amit az elején elforgattam az felülíródott a második elforgatással, leokézás meg nincs a forgatáskor.

(#3819) lakcos


lakcos
csendes tag

Hali!

Vettem 1 videókamerát és HD-ba rögzítek vele (.avi kiterjesztés). A problémám az, hogy a vegas-ba, amikor behúzom a filmet, akkor nincs hangsávom, azaz azt nem jeleníti meg. VirtualDub-al próbáltam tömörítetlen aviba átkonvertálni hátha akkor a hang is mellette lesz sajnos ott is vmi hibát dob ki a hang miatt. Remélem tud vki segíteni mi lehet a probléma ugyanis szeretném a videóimat megvágni, de szükségem lenne a hozzá tartozó hangokra is. Vki vmit orvoslást tud erre vonatkozóan??? Kamera: Toshiba Camileo P30. Előre is köszönöm ha vki tud érdemben válaszolni.

[ Szerkesztve ]

(#3820) lackos


lackos
csendes tag

Közben kicsit olvasgattam, bár ezt már kipróbáltam azelőtt is, mielőtt bármit olvastam volna. VirtualDub-al azért nem sikerült a hangot kimentenem, mert nem ismerte fel a VirtualDub milyen hangformátumról van szó, így nem csoda, hogy egy vegas nem tudja értelmezni. Most már csak azt nem értem, hogy a Media Player hogyan értelmezi és miért játsza le a képet a hanggal 1üt míg a VD miért nem.... Sehogy sem tudom kinyerni a mocskos hangot alóla :(

ASUS P5LD2 SE, Dual-Core 2180, 2x1GB DDR2 Kingmax 800MHz, MSI N250GTS DDR2 PCI-E

(#3821) benzol válasza Jamby18 (#3818) üzenetére


benzol
aktív tag

Hali!

Megpróbálom leírni, megcsinálni kb 30mp .. :DD

Nincs szerencséd, nem vagyok egy grafomániás.. így ez lett az eredménye :) ha nem érted nyugodtan írj majd leírom még bonyultabban :DDD
(de az A variációból gyártottam egy sample filet-t neked azt beregelt e-mail címedre eltolom...)

2 lehetőség van:

A - egyben hagyod a videót, amikor forog a kép akkor ezt lekövetve forgatod te is a videót.. :DD érdekes eredményt hoz, de nézhető
B - szétvágod a videókat szeletekre, magát az elfordítást kivágod belőle és a a lényegeket pedig jó irányba fordítod

A - a videó berekava a timeline-ba
- a videó(kép,szöveg) timeline-os előnézeti képének a végén látsz két kicsi ikont Event Pan/Crop, Event FX, na neked a Pan/Crop kell
- rákattintás után megjelenik a Pan/Crop párbeszéd ablaka, egy újabb timeline-os kis ablak, benne a videóval, ebben az ablakban tudod a mediát jelen esetben a videót forgatni(akár 3D-ben is), nagyítani, mozgatni....
- közvetlen a videód alatt ebben a kis ablakban van egy Position sor, annak a legelején látsz egy elforgatott négyzetet(ezek a keyframe-ek) a négyzetre kattintva láthatod az aktuális méretet, elforgatást, nagyítást, eltolást stb...
- ebben a sorban dupla kattintással tudsz újabbat letenni ahol megtudod adni pl az új szöget..
- egy példa: :a videó tájolása 0-30mp-ig OK akkor a 30mp-hez teszel egy kockát a szöget megadod 0-ra (akkor a videód 0-30-ig 0°-os lesz), majd 30-32-ig fordul -90°-ot, akkor 32. mp-hez teszel egy kockát megadod a szöget -90-ra (2mp alatt fordul a videód -90°-ot), 32-79mp a videó marad ezen a szögön 79mp-nél új kocka: szög -90° (32-79 között a videód -90°-on áll) stb....

B - videó bennt a timeline-ban
- arra a pontra állsz a videódon ameddig rendben a kép, majd nyomsz egy S betűt ez annyit tesz, hogy abban a pontban kétté választja a videód
- majd a kamera fordítás mozzanatának a végére állsz ott is nyomsz egy S-t, így már 3 részre osztottad a videód
- a 2. selejt ( ez a forgatás), egyszerűen rákattintasz és delete, majd a harmadikat megragadva visszahúzhatod az előző mögé - ezt addig ismételve míg csak a hasznos videó részek maradnak meg...
- az így kialakult szeleteket már külön külön tudod forgatni, a következőt kell csinálni: a timeline-ban az előnézeti képük bal oldalán a Event Pan/Crop ikonra kattintani, majd a megjelenő pan/crop párbeszédablakban megkeresni az angle rublikát és beírni a megfelelő szöget...

Sok szerencsét! :DDD :C

[ Szerkesztve ]

///\oo/\\\

(#3822) benzol válasza lackos (#3820) üzenetére


benzol
aktív tag

Hali!

Ha tudsz csinálni egy szösszenetnyi kis filmet 10-20mb és elküldöd nekem az e-mail címemre akkor meglesem.. úgy egyszerűbb mint találgatni :).

Google bácsit megkérdezve sokan találkoztak ezzel a hibával. :N

Mindenre van megoldás, erre is lesz! ;)

[ Szerkesztve ]

///\oo/\\\

(#3823) Jamby18 válasza benzol (#3821) üzenetére


Jamby18
senior tag

Hello!!
Hűűű nagyon szépen köszönöm sikerült megcsinálnom az A módszerrel.
Ha nem lennék pofátlan még abba kérnék segítséget, hogy szöveget az elejére lehet-e csinálni illetve, (mondjuk jobbról balról bejön és ugyanígy eltűnik, már ha lehet ilyet csinálni a Vegassal) szavakat hogyan lehet a videóra tenni?

Jah és ezt az egészet, hogy kell elmenteni mert még meg van nyitva a Pan/Crop ablak, ezt bezárhatom aztán mehet a save?

[ Szerkesztve ]

(#3824) benzol válasza Jamby18 (#3823) üzenetére


benzol
aktív tag

Hali!

Menteni bármikor lehet a save paranccsal, de így csak a projektet mented *.veg file-ba.

Ha video file-t szeretnél kapni akkor azt renderelni kel "Render as" parancsal... majd ott beállítani a kívánt kódolást....

A szöveg egyszerű, részben alakalmazni kell a "A" verzióban leírtakat.

- a timeline-ban megfogod a videóidat és hátrébbhúzod őket, ezzel helyet(időt) csinálva a szövegnek.
- ezután View menü-nél a Video FX-nél pipa kell hogy legyen
- a Video FX is egy panel (ebben rengeteg előre beállított effekt található amit ráhúzhatsz a videóidra), a panel alján látsz olyat hogy Media Generator, abban kell majd keresni a Text -et
- mondjuk a fekete alapon fehér betűset megragadod berántod a timeline-ba, a videósávba a videóid elé, ezután egyből tudod is konfigurálni, ha véletlen bezárod a kofig. panelt akkor a timeline előnézeti képének jobboldalán a filmszallagra kattintva (Pan/Crop felett) ismét megteheted
- ezután kattint a szöveg Event Pan/Crop-jára, ennek a paneljén látni fogsz a baloldali ikonsorban az utolsó ikonnál nyilakat, addig kell rá kattingatni míg csak vízszintes nyilat nem látsz(ezzel azt éred el hogy csak vízszintes irányban tudod elmozgatni majd a szövegedet)
- a "szokásos" position sorban lévő első kockára katt. majd a panel előnézeti képét egyszerűen megragadod és elhúzod jobbra vagy balra ahogy tetszik, ezt ellenőrizni a projekt előnézeti képén tudod(lényeg hogy ne lásd a szöveged) :)
- tetszőleges távolságra(idő) teszel egy másik pöttyöt, majd duplán rákattintasz és a panel előzézeti képén jobb klikk, restore, így visszaáll középre a szöveged.....

és ennyi ezzel az eljárással bárhogyan tudod tovább ragozni a dolgot....

de van egy másik lehetőség is a Video FX panelban a Media Generátornál van úgynevezett Credit Roll is ami olyan mint egy film végi stáblista, olyat is csinálhatsz... de azt már nem írom le... egyébként teljesen egyértelmű a dolog csak próbálgatni kell

ennyi.. :DDD ( a helyesírási hibákért nem vállalom a felelősséget :DD )

///\oo/\\\

(#3825) Jamby18 válasza benzol (#3824) üzenetére


Jamby18
senior tag

Hello !
Elég rögös az út, de haladok, olyan effekt nincs véltlenül amin látszik a kép és azon fut keresztül a szöveg, mert ez a fekete alapon fehér szöveg nem tetszik, sajna nem 100% az angolom így nem tudom melyik mi, még ha mozgó kép is van hozzá.
Gondolom a 9.0-hoz nincs megyarítás :F

[ Szerkesztve ]

(#3826) benzol válasza Jamby18 (#3825) üzenetére


benzol
aktív tag

Hali!

Magyarításról nem tudok.

Ha esetleg megcsináltad a szöveget akkor azt semmikép ne "dobd ki".

- Insert menü - Video track - ezzel kapsz egy új videó sávot a timeline-ban
- egyszerűen áthúzod ebbe a szöveged, a videód pedig az alatta lévő sávban visszahúzod az elejére...
- a szöveg beállító paneljében, ahol a szöveget is tudod szerkeszteni van 4db fülecskéd Edit Placement Properties Effect
- a Properties-nél a Background Color jelöli a háttérszínt... ott van egy függőleges csuszka egyszerűen lehúzod az aljára ás kész is nincs háttered.. és a szöveged máris a videó felett van
- több videó sávnál mindig az alacsonyabb sorszámú(az ami feljebb van) az látszik először, legfelül..

ha bármi van még szólj nyugodtan... :DDD

///\oo/\\\

(#3827) Jamby18 válasza benzol (#3826) üzenetére


Jamby18
senior tag

Sikerült :P
Egy résznél ki szeretném még írni, hogy FAIL erre pont jó lenne a Credit Roll "Timed, Scroll Right, on Frosty White", ez meg is jelenik, de valahogy ennél nem tudom beírni amit akarok (FAIL), míg Text-nél sikerült, ezt hol lehet?

(#3828) benzol válasza Jamby18 (#3827) üzenetére


benzol
aktív tag

Üdv!

Ha kell vagyok! Sajna sok melóm volt, meg mellesleg újra raktam a rendszert! :)

///\oo/\\\

(#3829) Jamby18 válasza benzol (#3828) üzenetére


Jamby18
senior tag

Azóta már megoldottam és a youtube-on éli életét :R
Viszont megfogalmazódott bennem még kérdés.
Olyan effektet tud csinálni a vegas mint itt pl.:
-[link] egy személyt így (előre) kiemelünk.
-[link] 0:43
Egy adott képre animációt és nyilakat rak.
Ezeket meg lehet csinálni, vagy másfele keresgessek?

(#3830) Sifu


Sifu
csendes tag

sziasztok, tudna valaki segíteni abban, hogy miért nem indulnak el a sony vegassal készített videók nálam? Letöltöttem pár tutorialt és ahogy lépésről lépésre követem és csinálom az effekteket el tudom készíteni, csak amikor visszajátszom nem mozog a betű. A videóban pedig amikor kipróbálják közben, hogy milyen az effekt, akkor ott működik?

Ezekkel próbálkoztam:

http://videosmart.hu/video/sony-vegas-latvanyos-szoveges-bevezeto-animacio-keszitese

http://videosmart.hu/video/sony-vegas-latvanyos-szoveges-animacio-keszites

lehet, hogy valami rosszul van beállítva?
Előre is köszi, szép napot:)

(#3831) benzol válasza Jamby18 (#3829) üzenetére


benzol
aktív tag

Időben válaszolok :DDD sajna nagyon nincs időm. Amit te mondasz azt maszkolással meglehet csinálni.. egy kicsit macerás de szerintem lehet.. próbálj ilyen tutorialokat keresni... . Én még ilyet konkrétan nem csináltam, azért nem is próbálkozom a leírásával..

(#3830) Sifu: küld el az e-mail címemre a *.veg project file, belenézek ha gondolod, abból lehet kiderül mi a bibi... :U

///\oo/\\\

(#3832) Horka1 válasza Sifu (#3830) üzenetére


Horka1
tag

Esélyes, hogy a keyframek beállításainál lesz valami bibi.

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#3833) benzol válasza Horka1 (#3832) üzenetére


benzol
aktív tag

99% :K

///\oo/\\\

(#3834) moland007


moland007
tag

hello szakik!

arra lenne szükségem, hogy egy tetszőleges dvd-t amin több nyelvű hang van azt átkódolni mégpedig úgy, h pl:
BE - magyar
JE - angol
BH - német
JH - olasz
stb

persze ha már rajt van a lemezen (hozzátenni nem kell)
tehát egy hangsávba összerakni az addigi 5.1 eket nyelvenként

remélem érthető ...

amin lejátszásra kerül azon külön vannak a hang kimenetek. (6ch)
video rész meg amennyi hely marad egy üres dvd-n

ha otthon lejátszod BE magyarul beszélnek JE angolul egyszerre stb stb

tnx !

55A83J

(#3835) benzol válasza moland007 (#3834) üzenetére


benzol
aktív tag

:N :F nekem nem tiszta mit is szeretnél...

///\oo/\\\

(#3836) moland007 válasza benzol (#3835) üzenetére


moland007
tag

adott egy gyári dvd
1 video
és pl 3 audio sávval (angol,német,magyar)

az audió sávokbol létrehozni egy-egy mono csatornát (pl 5.1 ből mono)
igy lenne 3 darab mono hangunk (angol,német,magyar)

majd az eredeti videohoz hozzádni az elkészített 3 hangcsatornát úgy, hogy pl
bal elől az angol
jobb elől a magyar
center német legyen

remélem így már érthető :)

vegas 10 van

tnx

55A83J

(#3837) lacibacsi válasza moland007 (#3836) üzenetére


lacibacsi
addikt

A videó sáv alá készítesz annyi audió sávot, ahány hangot szeretnél. Ezek után a sávokat külön-külön bepozicionálod, hogy melyik sáv hangja melyik csatornán szóljon. Tadáám!

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#3838) benzol válasza moland007 (#3836) üzenetére


benzol
aktív tag

Így már OK :D... és a választ lacibacsi ki is sütötte neked...

elég érdekes végeredménye lesz a dolognak.... :DDD

ajánlok még egy szoftvert hozzá.. Sony DVD Architecht :K

[ Szerkesztve ]

///\oo/\\\

(#3839) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Sziasztok!

Egyre többször látok itt-ott felbukkanni olyan videókat, amiket néha "kicsiny világ", néha "mikro világ" néven vannak emlegetve.

Mindjárt világossá válik, hogy mire gondolok annak aki nézi az Euroviziós dalfesztivált: az előadók bemutatkozásának elején van egy rövid filmbejátszás ezzel a technikával.
Például [EBBEN] a videóban a 9. és 16. másodperc között.
Általában nagytotál felvételek, felgyorsítva. Alul és felül valamilyen blur, a közepén feltételezhetően erős sharp effekttel, nagy valószínűségel többféle színkorrekcióval.

A lényege az egésznek az, hogy a végeredmény olyan hatást kelt, mintha egy játékvárost mindennapjait néznéd.

Próbálkozott már valaki ilyennel? Ha igen, akkor milyen módszerrel lehet elérni ezt a hatást? Esetleg egy .veg fájlt, vagy egy script-et nem tudna valaki megosztani ebben a témában?

Köszönöm előre is.

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#3840) benzol válasza lacibacsi (#3839) üzenetére


benzol
aktív tag

Hali!

Ugyan még nem csináltam de értem a lényegét.

Ez speciális TiltShift objektívvel készített Time-lapse "videók" illetve fotó sorozatok, legtöbb esetben ezeket digit fényképezőkkel csinálják fénykép sorozatokból.

Maga a TiltShift objektív eszméletlen drága de van DIY megoldás is. De természetesen megoldható PS módszerrel is. Ezekre rengeteg tutorial van neten.

A Timelapse pedig azt jelenti pl: hogy a felvétel 3fps-al készül viszont 24fps-al játszod le.

Ezt a két dolgot összekombinálva kapod ezt a fantaszasztikus eredményt.

A két kulcsszó ha kersel Time-lapse, Tilt-shift.

A személyes kedvencem. sok sikert a keresgéléshez....

///\oo/\\\

(#3841) benzol válasza lacibacsi (#3839) üzenetére


benzol
aktív tag

(#3842) lacibacsi válasza benzol (#3840) üzenetére


lacibacsi
addikt

Szia!

No igen.. a time-lapse technikát ismerem. Elsőre nem is tudom miért nem egyből erre gondoltam. Minden esetre ha nincs olyan vasad, amivel tudsz ilyet csinálni, akkor is van megoldás: folyamatos videófelvételből minden x-edik képkockát kell beemelni a timeline-ra... a hatás ugyanaz.

Tilt-Shift objektív... veszek ma lottót. :((

Tilt-Shift effekt: fotókon alkalmazva, PS-ban nem tűnik annyira bonyolultnak. Vegasban biztos, hogy nagyobb falat...

Köszönöm az infókat. Sokat segítettek.

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#3843) benzol válasza lacibacsi (#3842) üzenetére


benzol
aktív tag

Ha kisütsz valamit, és publikus lesz a végeredmény akkor megnézném... :K

///\oo/\\\

(#3844) lacibacsi válasza benzol (#3843) üzenetére


lacibacsi
addikt

Ha sikerül valamit kisütnöm, akkor ígérem publikus lesz. De hogy ez mikor lesz, arra nem nagyon tudok most időpont garanciát adni...

Na, most már ideje dolgozni, mert majd kapok a főnöktől...

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#3845) moland007 válasza lacibacsi (#3837) üzenetére


moland007
tag

láma vagyok a kérdésben. Megtennéd h részletezed. Az összes audio elejétől a végéig menne.
Tnx

55A83J

(#3846) lacibacsi válasza moland007 (#3845) üzenetére


lacibacsi
addikt

Szerintem elég érthető voltam. Sokkal részletesebben nem is tudom elmondani...

A File -> Properties-ben az audio fülön beállítod a Master bus mode-t 5.1 sorround-ra.

Behúzod a videót egy videósávra.

Alá csinálsz 3 audió sávot (ha pl. 3 hangsávot akarsz egyszerre hallani)

Ezekre sorban behúzod a külön elmentett hangsávokat.

A hangsáv elején láthatod, hogy a hang honnan szól. Amelyiket a bal-első csatornából akarod hallani, annak kis sárga négyzetet odahúzod, a többit értelem szerint.
Ha a számítógépednek 5.1 hangrendszere van, akkor realtime tudod ellenőrizni is a munkád.

(keyframe-ekkel azt is megteheted, hogy menet közben helyet cserélnek a hangsávok... vagy éppen körbejárnak a szobában)

Renderelsz.

Élvezed.

[ Szerkesztve ]

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#3847) moland007 válasza lacibacsi (#3846) üzenetére


moland007
tag

tnx

de magukat az audio sávokat és a videot ki tudom nyerni vegassal az iso-bol? vagy ide szükség van egy célprogramra?

55A83J

(#3848) lacibacsi válasza moland007 (#3847) üzenetére


lacibacsi
addikt

Szerintem erre a célra a VirtualDub jobb megoldás

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#3849) .DLL


.DLL
veterán

Hali!

Nem lehet megoldani valahogyan, hogy a Velocity (sebesség) görbe állítgatásával a videó hossza is változzon? Nagyon zavaró, hogy pl. egy kétszeres lassításnál nem nyújtja meg a videó "event" azon szakaszát a kétszeresére, visszatéréskor pedig nem ahhoz a frame-hez jut, ahol tartania kéne.
Ha sorban haladok, nem pedig előre rakom le a pontokat, akkor ezt ugyan kiküszöböltem, de egy későbbi módosítás, vagy újabb sebességváltozás beszúrásakor minden ami utána van az borul...

:F

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#3850) lacibacsi válasza benzol (#3843) üzenetére


lacibacsi
addikt

Na kérem. Sikerült összehozni valamit.

Az kiderült, hogy erre a célra nem alkalmas egy "sima" PAL rendszerű kamera (Canon MV750i), mert a félképekből bizony nem lehet éles gyorsított képet előcsalogatni.

Azért megpróbáltam a lehetőségekből valamit csinálni és szerintem a lényegét sikerült elkapnom a dolognak. (Jobbat biztosan nem tudok alkotni, amíg nincs profibb kamerám)

Az effektezéshez ötletet a Youtube-on kerestem. Kevés kísérletezés után négy videoeffekt segítségével elő tudtam állítani a végterméket. Amit használtam: gaussian blur, cookie cutter, sharpen, color corrector.

Szóval a lényeg ITTEN van.

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.