Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-10 15:17:20

LOGOUT.hu

Socket AM4 topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) aNorganiK_


aNorganiK_
tag

Sziasztok!

Új konfig vásárlása előtt vagyok.

B450 chipsetet néztem ki ezek közül is a következő lapokat:

ASRock B450 STEEL LEGEND
GIGABYTE B450 AORUS PRO
MSI B450 TOMAHAWK MAX

Ezek közül ti melyiket ajánljátok? Illetve ezek fogadják majd az új 4xxx procikat?

Proci téren még nem döntöttem 2600,2700,3600.. itt is elfogadok tanácsot.

Válaszokat előre is köszönöm.

Üdv: Gergő

--- too weird to live too rare to die ---

(#1252) Brogyi válasza aNorganiK_ (#1251) üzenetére


Brogyi
senior tag

Nekem a Gigabyte a legszimpatikusabb, bár a net tele van a Tomahawk dicséretével.
Ha eltekintünk a listádtól akkor ez én lapom is szóba jöhet. :) Asus ROG STRIX B450-F GAMING.
Szerintem azonos az én szememnek.
"Illetve ezek fogadják majd az új 4xxx procikat?"
Állítólag menni fog, de ha frissítetted a BIOS-t akkor a régi nem fog menni. Szerintem ez még korai kérdés. A többiek megerősítik, vagy cáfolják. Sajnos nem igazán követem napi szinten.

(#1253) Gyuri27 válasza aNorganiK_ (#1251) üzenetére


Gyuri27
félisten

A sorrend msi, asrock, giga.
Az msi-n dubla akkora a hely a biosnak. Illetve ők már beharangozták, hogy csinálnak 4xxx-hez biost.
Én őt javaslom.

Amd - Radeon - Ryzen

(#1254) Zalanius válasza st.marci (#1250) üzenetére


Zalanius
tag

Hasonló tünetek, szintén Asus alaplap. Korábban azt reméltem, hogy a 1407 majd hoz egy kis stabilitást, de nem változott semmi. A szokásos köröket én is lefutottam, tehát:
1. XMP nélkül nincs gond
2. XMP-t bekapcsolva pár nap múlva kezdődik a sárga ledezés
3. átírtam az időzítéseket auto-ról a DRAM calc szerint, egy darabig megint nincs gond, aztán újra sárga led.
4. VDDCR CPU power phase control --> extreme. Pár napig stabil, aztán kezdődik elölről.
5. Pár nap után visszaállítottam extreme-ről optimized-ra, pár napig stabil, aztán kezdődik elölről.

Nem egy éjszakás a kaland, hanem hosszabb, és ha a BIOS-ban járok, bármilyen okból, utána jó. Ez így teljesen értelmetlen egyébként, de akkor is 5 hónapos folyamatos tapasztalat, ilyen random nincs. 10+egynéhány cold boot gond nélkül, és utána a jelenség egyre sűrűbb.

--= Zalán =--

(#1255) st.marci válasza Zalanius (#1254) üzenetére


st.marci
csendes tag

Szia Zalán!

Örülök, hogy nem vagyok egyedül ezzel a problémával. Én sokáig gyanakodtam arra, hogy az alaplap (Prime X570-Pro) valamelyik komponense gyári hibás, de akkor XMP nélkül miért megy? Stb. Ráadásul neked is rossz..

Szerintem valami történik, amikor frissítjük a beállításokat a BIOS-ban (gondolom újratraineli a RAM-ot) és hosszabb idő elteltével mindig újra kell inicializálnia, de nem mindig sikerül. Ez alól kivétel az, ha beállításfrissítés történik, mert akkor ha lekapcsolom a gépet kisebb időre akkor pillanatok alatt bebootol, tehát még érvényben van valami, ami elfelejtődik hosszabb idő után. De ettől függetlenül ez nem állapot, mert ha véletlenül áramtalanítom a gépet vagy hosszab ideig nem használom, akkor is elvárható, hogy konzisztensen bebootoljon.

Én egy dologban reménykedem, hogy ha már a 1407-es nem hozta meg a várt eredményt (nekem sem), hogy az AGESA 1.0.0.5-ben javítanak POST problémákat Micron 3200-as RAM-okkal. Nekem Hynix van, CL16-os, de ebben bízom egy picit, mert vagy a BIOS vagy az AGESA környékén lehet ez a bug szerintem, mert a RAM ugyan nem Samsung de ettől függetlenül teljesen stabilan működik 3200MHzen, tehát nem hiszem azt sem, hogy a gyári XMP profil hibás vagy instabil lenne ehhez a konfigurációhoz.

Köszi még egyszer!
Marci

(#1256) fisi válasza Zalanius (#1254) üzenetére


fisi
senior tag

A jó Isten tudja miről beszéltek nekem is Asus Prime Pro x 570 van de már elejétől xmp- vel semmiféle sárga led nem világított sohasem. :)

(#1257) st.marci válasza fisi (#1256) üzenetére


st.marci
csendes tag

Milyen RAM van az alaplapodban? Mik az időzítések?

(#1258) fisi válasza st.marci (#1257) üzenetére


fisi
senior tag

Alőször G. Skill Aegis 3000 mhz- es asszem cl 16 volt utána váltottam csak a pék fa..a tudja minek 3600 mhz G.Skill Cl 16 ramra, de azon kívül hogy méregdrága volt semmiféle változás nem következett be... :W

[link]

(#1259) st.marci válasza fisi (#1258) üzenetére


st.marci
csendes tag

Lehet, hogy azért működik a tiéd gond nélkül, mert az Samsung B-die :) Egyébként nem gond, visszavettem átmenetileg a frekvenciát és így nem jelentkezik a probléma. Biztosan megcsinálják majd, hogy szélesebb körben kompatibilis legyen.

(#1260) Zalanius válasza fisi (#1256) üzenetére


Zalanius
tag

Addig jó, amíg nem fordul elő. Egyébként Q LED néven találod meg a manualban ezeket, idézem:

Q LEDs check key components (CPU, DRAM, VGA card, and booting devices) in
sequence during motherboard booting process. If an error is found, the corresponding
LED remains lit until the problem is solved.

Ha jó az a feltevés, hogy a lap válogatós, akkor a G.Skillt a tiéd megeszi, a Crucialt meg az enyém csak fenntartásokkal. De nagyon nincs kedvem másikat venni csak azért, mert x db bootból nem mindegyik sikeres, miközben egyébként semmi gond nincs.

[ Szerkesztve ]

--= Zalán =--

(#1261) fisi válasza Zalanius (#1260) üzenetére


fisi
senior tag

Ismerem a ledes izét elolvastam a gépkönyvet amúgy az Aegis szerintem nem B- die volt.
Ja és az Aegis az előző lapomban is benne volt még Asus B 450 prime Plus vagy mi volt a neve- már nem emlékszem teljesen... Azzal is teljesen rendben futott az XMP.

[ Szerkesztve ]

(#1262) st.marci válasza Zalanius (#1260) üzenetére


st.marci
csendes tag

Sziasztok!

Úgy tűnik 2407-es BIOS frissítéssel megoldódott a probléma. RAM topikban javasolták, hogy emeljem meg a feszültséget 1.4V-ra, az is megoldotta a problémát, de nem tűntek el a WHEA warningok és mint kiderült még a SOC voltage is rosszul volt kijelezve.

A 2407-es BIOS minden problémát megoldott (írták is, hogy DRAM kompatibilitási fejlesztések voltak benne).

Javaslom, hogy frissítsen mindenki, akinek ilyen lapja van.

Üdv,
Marci

(#1263) nuke7


nuke7
veterán

Sziasztok,
ROG STRIX B350-F gaming asus lapom van, 5008-as bios és egy 3600-as proci.

Ha jól láttam, létezik eggyel újabb bios a laphoz - érdemes feltenni..? :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#1264) Mizol29 válasza nuke7 (#1263) üzenetére


Mizol29
senior tag

Indokolja valami a bios frissítést? Ha jól működik valakinek a gépe miért akarna biost frissíteni? Ezt sose értettem

(#1265) nuke7 válasza Mizol29 (#1264) üzenetére


nuke7
veterán

Hat csak hangosan gondolkodok - ugye az első biosok nem voltak igazán jók a 3-as szériához.
az idle / light load alatt most kb. 10% OC-vel 3.9GHZ körül 40-45fok között mozog és gondoltam hátha tud jobb energia gazdálkodást az új bios.. :U

( voltage-hez nem nyúltam manuálisan, csak a szorzóhoz, de azt is az ai suite tesztelte és mondta h stabil így :) )

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#1266) kecsawi válasza nuke7 (#1263) üzenetére


kecsawi
senior tag

Azóta 4 bios jött ki, ROG STRIX B350-F GAMING BIOS 5406
Update Agesa to 1004B az utolsó. Nekem nincs vele bajom.

(#1267) nuke7 válasza kecsawi (#1266) üzenetére


nuke7
veterán

nekem a boot lett érezhetően lassabb, de ezt az 5406 se oldotta meg... viszont 50°C körül vagyok most 3.9-4.0Ghz között böngészés közben. (kb. 60 tab ff meg 1-2 másik progi)

https://youtube.com/user/nuke7

(#1268) Megykó


Megykó
csendes újonc

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek, remélem meg tudjuk oldani a problémám, ami a következő:
Még kb másfél éve vettem egy asrock X370 killer SLI lapot egy R5 2400g-vel, amit lecseréltem egy R5 2600x-re, a problémám az, hogy ismerősömnek raknék össze egy gépet, egy asrock B450M-HDV R4.0 lapba raknám bele a nem használt 2400g-t, de nem áll fel vele, se videokártyával, se nélküle, ram-mal is próbálkoztam, a két slottal külön, külön, illetve egyben, a 2600x-el szó nélkül feláll, valamint az X370-el megy a 2400g is. Már felraktam a 2600x-el egy win10-et hátha csak az AMD ALL IN ONE drivert hiányolja, de proci csere után se kép, se hang.
BIOS X370: agesa 1.0.0.1
B450M- HDV R4.0: agesa 1.0.0.4

Remélem tudtok segíteni, előre is köszi. :)

[ Szerkesztve ]

(#1269) Atti777 válasza Megykó (#1268) üzenetére


Atti777
senior tag

CMOS reset?

Путин, иди нахуй!

(#1270) Megykó válasza Atti777 (#1269) üzenetére


Megykó
csendes újonc

Megvolt, többször is.

(#1271) nuke7


nuke7
veterán

van valakinek olyan, asus b350-f ROG STRIX lappal, hogy a kábeles net néha elmegy..?
Tegnap kezdte nekem, olyan, mintha nem lenne kábel csatlakoztatva az intel hálókártyához, aztán pár másodperc múlva megjavul...

Mi lehet a baj? Kábel, router, alaplapl..? :F
(kábel nem változott, router-ként meg most a szolgáltató modeme van a router helyett, lehet az okoz ilyen tünetetket..? :F )

https://youtube.com/user/nuke7

(#1272) Stifler85


Stifler85
csendes tag

Sziasztok nekem olyan problémám lenne hogy van egy Msi b450 tomahawk max alaplapom. Van 4x8gb egyforma HyperX ramom ha 2x8 használok nincs semmi gond de ha 4x8 állandóan kekhalal

(#1273) jeni válasza Stifler85 (#1272) üzenetére


jeni
félisten

hello!
mind a négy ramot próbáltad felcserélni a slotokban?
amúgy bármely 2 db memória KIT-t hibátlanként kezeli?
egyesével kipróbálva hajtva sem fagy le mikor csak 1 db van és minden egyes slotokban is hibátlan?
alap frekin használva 2133mhz is lefagy?
1,35V-n ra beállítva is lefagy a 4 ram?

(#1274) varmi2 válasza Stifler85 (#1272) üzenetére


varmi2
nagyúr

4 modul jobban terheli a memória vezérlőt, mint a 2 modul. Egy lépéssel vegyél visszább a ram frekin, emelj a soc volt értékén egy kicsit. Ha 2 modullal megy a 3200Mhz akkor 4 modullal a 3000-t célozd meg.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#1275) ecx válasza aNorganiK_ (#1251) üzenetére


ecx
tag

Sziasztok!
Hasonló szituban vagyok mint aNorganiK_ kolléga, AMD 3600 vagy 3600x-et vennék, egy költséghatékony, stabil lapot keresek (tuning nem érdekes), előző i5 konfigom MSI lappal 9 évig hiba nélkül szolgált, ma is ez ketyeg.
Látom, MSI/Gigabyte a preferencia sokatoknál, az egyik PCX videóban eléggé lehúzták az Asus AM4 lapokat, mondván sok velük a garis probléma.

Részemről a keret 25-30k lenne alaplapra max, mit ajánlotok ennyiért?

Illetve mi indokolja a Tomahawk max lap közel kétszeres árát egy belépő AM4-es laphoz képest? (4 memória foglalat nem fontos nekem, 2x8GB RAMot 3200 tervezek.) Lehet, hogy ezek az extrák számomra nem szükségesek, ezért csak akkor költenék drágább lapra, ha az tényleg pluszt jelent nekem.

Köszönöm szépen a segítségeteket! :R

A legjobbakat!

(#1276) Stifler85 válasza jeni (#1273) üzenetére


Stifler85
csendes tag

Helló mindegyiket hibátlanként kezel ha xmp ben van ha simán lefagy ujra telepitettem semmi változás

(#1277) jeni válasza Stifler85 (#1276) üzenetére


jeni
félisten

hello
XMP nélkül és 2133Mhz is lefagy?
talán másik 4 db ram modul (KIT-ben vásárolva) ,ezt a lapod feltehetőleg nem szereti vagy 1 KIT és az legyen 2x16Gb ha kell a mennyiség.
vannak akiknek megy a 4 modullal de más az alaplapjaik és más a ramok benne.
vagy a varmi2 megoldását kövesd.

a gyártói oldalon a támogatott listájában benne vannak a ramok?

[ Szerkesztve ]

(#1278) nuke7


nuke7
veterán

alappal lehet probléma esetleg?
hibajelenség:

az usb eszközök, (2-3 audio interface, mikrofon, telefon, usb lámpa, stb.) összeakadnak.

Pl. ha leveszem a telefont a kábelről "pattan" a hangfal ami az usb-s audio interface-n van.
(meg bekapcsoláskor is, meg amikor ASIO-ra váltok Wasapi-ról...)

https://youtube.com/user/nuke7

(#1279) b0bcat


b0bcat
addikt

Sziasztok!

Tegnap furcsa hibába botlottam. Van egy ASRock A320M alaplapom, amibe egy újonnan vásárolt Ryzen 1200 procit tettem, ám nem indult vele a gép. Pontosabban elindultak a ventik, de képet nem adott a VGA-ra (RX560), és kb. 10 mp és 2 rövid sípolás után újraindult a rendszer, és ezt csinálta onnantól ismétlődően.

Az alaplapon eredetileg 2.4-es BIOS volt fent, ami elméletileg már bőven tudja kezelni a Ryzen procikat (1.1-es BIOS verziótól jók bele a Ryzen-ek), mégsem működött benne. A BIOS-t sikerült 3.0-ás verzióra frissítenem Instant Flash-sel (az újabb verziókat nem volt hajlandó felismerni a BIOS valamiért), de csak annyi változott, hogy már nincs 2 rövid sípolás, de ugyanúgy nem csinál semmit a gép. :(

(Ha esetleg számít, a többi hardver elem: 2x8GB Hyper X Fury 3000 MHz RAM, 120 gigás SSD a rendszernek, 1 TB-os Seagate HDD, 1000W Enermax táp.)

Miután visszatettem a régi procit (Athlon X4 950) az alaplapba, minden működik újra. :U

Mi lehet a gond? Lehetséges, hogy hibás a vadi új, dobozos proci? :F

[ Szerkesztve ]

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#1280) jeni válasza b0bcat (#1279) üzenetére


jeni
félisten

Lehet hibás proci vagy rosszul berakott.
Az újabb bios tartalmazza a ryzen 1200 procit?
Lehet azt a procit nem támogatja

(#1281) Atti777 válasza b0bcat (#1279) üzenetére


Atti777
senior tag

Régi proci ki, CMOS reset, új proci be eljárással mi történik?

Путин, иди нахуй!

(#1282) b0bcat válasza jeni (#1280) üzenetére


b0bcat
addikt

Hogyan lehet rosszul berakni a procit? :U Nem ma kezdtem a "szakmát"... :N

Mint írtam, az összes BIOS változatnak kezelnie kellene a procit 1.1-es verziótól kezdve. Az én alaplapom 2.4-es BIOS-t tartalmazott tegnapig, amikor 3.0-ásra frissítettem. Nem segített.

A támogatott procik listájában szerepel.

Hogyan tudnám kizárni a proci hibás voltát? :U

@Atti777:

Ez mind volt. (CMOS reset proci cserék után) Sajnos nem változott semmi. :( Többször kicseréltem a két procit, mert próbáltam másik DDR4-es RAM-mal párosítva az indítást, de nem segített. A BIOS csere után is csak annyi változott, hogy elmaradt a két sípolás. :U

Köszi a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#1283) vlevi válasza b0bcat (#1282) üzenetére


vlevi
nagyúr

Olvastam olyanokat, hogy van olyan alaplap, aminél az újabb BIOS már nem támogatja az első Ryzeneket.
Azt nem tudom ellenőrizni, hogy ez valóság-e, vagy csak mendemonda, de ismerek olyat, akinek a haverja állítólag már találkozott olyan emberrel, aki látott ilyet. :F

(#1284) varmi2 válasza vlevi (#1283) üzenetére


varmi2
nagyúr

Van ilyen, de ezt mindig írják is az adott biosnál.
ime az én lapom egyik biosához a leírás:
1. Update AMD AGESA Combo-AM4 1.0.0.3 ABB
2. Improve Destiny2 gaming experience with Matisse CPU.

*ASRock do NOT recommend updating this BIOS if Pinnacle, Raven, Summit or Bristol Ridge CPU is being used on your system.
*Before updating this BIOS, please also read the description in previous BIOS version.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#1285) b0bcat válasza varmi2 (#1284) üzenetére


b0bcat
addikt

Az enyém is ír ilyet, de sem az eredeti (2.4-es), sem a frissített (3.0-ás) BIOS verzióra ez nem vonatkozik. :(

@vlevi:

Az én alaplapom régi, 2017-es.

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#1286) jeni válasza b0bcat (#1282) üzenetére


jeni
félisten

Tudom nehéz fordítva vagy rosszul berakni.
Inkább az lehet,hogy az új bios a korábbi 1 szériás procikat nem támogatja.
Megoldás ha vissza lehetne tenni a legelső verziót

[ Szerkesztve ]

(#1287) b0bcat válasza jeni (#1286) üzenetére


b0bcat
addikt

Tehát szerinted túl új a BIOS? :Y

(3.0 van most rajta, 2.4-ről indultunk, de 5.9-nél tart a lista a honlapon...)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#1288) jeni válasza b0bcat (#1287) üzenetére


jeni
félisten

Ha nem BIOS hiba akkor a proci a rossz

(#1289) kecsawi válasza b0bcat (#1287) üzenetére


kecsawi
senior tag

Nem véletlenül AF-es az 1200-asod, mert az nincs a támogatott listában, míg a 1600-ast berakták (nem summit, hanem Pinnacle alapú). [link]

(#1290) arabus válasza ecx (#1275) üzenetére


arabus
addikt

pl: [link]

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#1291) jeni válasza kecsawi (#1289) üzenetére


jeni
félisten

akkor mégis jól írhattam,hogy a 1200 proci nem alkalmas 2.60 feletti BIOS kezelésére az alaplapban.
így ha van módod akkor tedd vissza a 2.60-t már ha lehet vissza lépni azokra?
biztosra vettem,hogy maga a proci jó csak most jön ki a proci sokasága,hogy egyszerűen nem fér bele az összes vagyis valamelyikéről véglegesen le kell mondani a tulajnak
vagyis marad a régi és úgy használod a gépet vagy beruházol egy újabb CPU-ra.

[ Szerkesztve ]

(#1292) b0bcat válasza kecsawi (#1289) üzenetére


b0bcat
addikt

De, AF-es. Ezek szerint ez a gond? :Y

@jeni:

2.4-es BIOS-szal sem működött. :(

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#1293) jeni válasza b0bcat (#1292) üzenetére


jeni
félisten

ezt nem írtad :U

(#1294) arabus válasza b0bcat (#1292) üzenetére


arabus
addikt

5.90-es bios kell

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#1295) jeni válasza arabus (#1294) üzenetére


jeni
félisten

ez jó lesz neki?

ez az 1600AF-ra vonatkozik

AM4
Ryzen 5
1600(YD1600BBM6IAF)
65W
Pinnacle Ridge
3.2GHz
3MB
B2
P5.90

(#1296) arabus válasza jeni (#1295) üzenetére


arabus
addikt

jó lesz az kell hozzá.
mindkettö kodja benne kell legyen

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#1297) b0bcat válasza arabus (#1294) üzenetére


b0bcat
addikt

Nem volt hajlandó feltenni az Instant Flash valamiért. :( Több BIOS upgrade fájlt is feltettem a pendrive-ra, de egyedül a 3.0-ást volt hajlandó telepíteni, a többit nem. Az 5.9-est is próbáltam. :U

@jeni:

De, írtam. :K Idézem: "Az alaplapon eredetileg 2.4-es BIOS volt fent, ami elméletileg már bőven tudja kezelni a Ryzen procikat (1.1-es BIOS verziótól jók bele a Ryzen-ek), mégsem működött benne." ;)

Mindenkinek köszönöm a segítséget! :R

A konklúzióm: elengedem ezt a dolgot, visszaviszem hétfőn a procit a boltba, és új alaplapot veszek majd a későbbiekben új Ryzen procival. :) (Vagy - ezek szerint - régebbi, használt Ryzen procit is nézhetek ehhez az alaplaphoz.)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#1298) arabus válasza b0bcat (#1297) üzenetére


arabus
addikt

sajnálom hogy nem sikerült.

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#1299) b0bcat válasza arabus (#1298) üzenetére


b0bcat
addikt

Nincs semmi gond. :N Ezek szerint én nem voltam eléggé körültekintő. Ma este 6 óra előtt nem is tudtam róla, hogy kétféle 1200-as Ryzen proci létezik... :DDD

Hétfőn visszaviszem a procit, és visszakérem az árát. Online vásárlás volt, 14 napon belül vagyunk, és hibátlan csomagolásban adom vissza, úgyhogy onnantól számítva két héten belül vissza kell kapnom a teljes árát.

Kár nem ért, cserébe tanultam valami újat. :)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#1300) kecsawi válasza b0bcat (#1299) üzenetére


kecsawi
senior tag

Ha tudsz bele 1600 AF-et szerezni, az nagy upgrade lenne, (5.90-el) de ha csak egy 1200 AE megy bele az sem gond, élhető.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.