Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-10 15:17:20

LOGOUT.hu

Socket AM4 topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

MSI X570S Tomahawk Wifi Max lapban megy az 1800X, eredeti biosban is.

elejen kicsit gondolkodott, de aztan biosba lazan ment. orajelek is okek.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#1802) pacni120


pacni120
tag

Sziasztok!
Egy tök jó kis "budget" játszós gépet raktam össze a feleségemnek még anno, új és használt alkatrészekből, kb. 1 évvel ezelőtt, ami eddig hibátlanul működött.

A főbb alkatrészek:
Asus B450m-k alaplap (új)
ryzen 5 1600 (szinte új)
rog strix rx 570 (ultrabányász, szuper sufni-tuning random ventikkel stb)
16gb RAM Kingston HyperX Fury 16GB 2666MHz (használt).
FPS táp (új)

Látszólag minden normálisan üzemel, 8 pines tápcsatinál és az asus logó világít. Hosszas próbálgatás után azt tapasztaltam, hogy a PCI-e 16x-es slot és a kártya csatlakozásánál lehet valami kontakt hiba (?), mert ha nem rögzítettem a gépházhoz csavarral a kártyát, akkor a kártya saját súlya hatására "megfelelő" pozícióba került a pci slotban és így működött ideig-óráig. Most is elindul így, de kékhalál lesz a vége egy idő után.
Igyekszem másik AMD-s rendszerben tesztelni a VGA-t, de hálás lennék bármilyen ötletért, tanácsért!

(#1803) jeni válasza pacni120 (#1802) üzenetére


jeni
félisten

nézd meg a VGA érintkezőit,kopottak,beégtek,elhajolt,stb...
attól még az alaplap PCIe 16x csatija is lehet hibás.
próbáld az oldalára fektetni a házat és úgy használd a gépet,ezzel a VGA a súlyát nem oldalról lefelé viszi,hanem az alaplap PCI 16x csatlakozói felé így stabilabban függőlegesen fekszik majd fel rá a VGA a Pcie 16x-ra.
ezzel ha jól megy a géped,akkor kopott a VGA érint,vagy az alaplapi PCI 16x csatlakozói kontakt hibásak.
a másik,hogy egy bányász VGA-tól idővel ne várj atom stabil működést.

[ Szerkesztve ]

(#1804) MaddeNNNN válasza jeni (#1803) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

attól, hogy egy vga bányász nem egyenlő azzal, hogy szar is. ha a kártya tulajdonosa törődik vele, akkor az a kártya jó állapotban lesz. természetesen ha nem törődik vele, akkor lehet gamer is az illető akkor is szar állapotban lesz a kártya.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#1805) pacni120 válasza jeni (#1803) üzenetére


pacni120
tag

Köszi a válaszokat!
Megpróbálom ezt a fektetős dolgot. Amúgy tegnap megint elindult, bootolt szépen a windows, majd kb. 2 perc után kékhalál.
Annyit vettem még észre, hogy ha elindulós kedvében van, akkor az egér/bill felvillan. Ha nincs elindulós kedvében, akkor viszont csak az alapgépben lévő ilyen-olyan ledek világítanak, és a ház/vga ventik pörögnek.
Az a vicc, hogy a VGA-nak szerintem semmi baja, egy Aliara nevű fórumtárstól vettem, az ország egyik legjobb szervizesével javíttatja a kártyáit, ez is egy ilyen kártya volt.
A saját RTX-es gépembe nagyon nem akarom átrakni az RX kártyát, mert nehezen sikerült betonstabilra belőni, ha lehet soha nem bolygatnám már meg azt a konfigot.
A hétvégén szétszedem a gépet, átmosok mindent IPA-val, aztán meglátjuk mi lesz. Amúgy bármilyen egyéb tanácsot elfogadok!
Nagyon köszi!

(#1806) gorgo


gorgo
őstag

Uhh, 6 éven nem építettem gépet, hát jó bonyolult lett. Lenne pár kérdésem:
5600G procit tervezek venni, hozzá kéne lap. Árban 35k fölé nem mennék. Valszeg veszek hozzá egy rtx 3050 VGA-t is (igen tudom!) amivel kijátszok 1-2 gamet, és eladom, marad dedikált VGA nélkül a rendszer.
Nem kell wifi. Amiben nem vagyok teljesen biztos:
G-s procival csak PCIe 3.0 -t tud, viszont X-s procival meg PCIe 4.0-t ????
Ez kihatással lesz akkor a dedikált VGA teljesítményére?
Illetve az M.2 ssd-k támogatása is függ attól hogy G-s vagy X-es proci van installálva?

Avagy csak röviden, ezek így együtt mennek rendben:
Gigabyte B550M DS3H
Kingston SSD M.2 NV1
M.2 NVMe ssd-ből kétféle fizikai csatlakozási formát is látni, amelyiknek a nyák-lábsorában 1 illesztési bemarás (asszimmetrikusan) van és amelyiknek 2 bemarás is van (szimmetrikusan).
Életképes elgondolás? Illetve valami jobbat tudtok javasloni? THX! :R

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#1807) Francia91 válasza gorgo (#1806) üzenetére


Francia91
veterán

Igen, az AMD adatlapja szerint az 5600G és az 5700G is PCIe 3.0 szabányt támogat, míg az 5600(X) és 5700(X) már PCIe 4.0-át támogat. Így nyilvánvalóan az M2-es SSD-kre is kihatással lesz, mert ha jól tévedek, a CPU-ban lévő PCIe vezérlőtő vezérli az M.2-es portot/portokat

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#1808) Str8 sk8r


Str8 sk8r
őstag

...sziasztok...próbálgatok olvasgatni is meg nézelődni is...

...van egy MSI x470 -es deszkám...jelenleg egy r7 2700x procival, és 2x8 GB ram 512 samsung nvme ssd rx 6500 vga stb...és a procit szeretném minél újabbra cserélni...érdemes mondjuk egy 5700 prociban gondolkodnom, támogatná-e a PCIe4 szabványt, vagy a kompatibilitással gondok lennének-mit javasoltok? :F ...

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#1809) jeni válasza Str8 sk8r (#1808) üzenetére


jeni
félisten

X470 GAMING PLUS MAX

PCIe Gen 3 a lapod. Az újabbat nem tudja.
Az 5xxx procit kezeli megfelelő BIOS-al.
Annyi,hogy lefelé kompatibilis.

(#1810) Str8 sk8r válasza jeni (#1809) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...értem...csak azért érdeklődöm mert valamelyik cikkben mintha olvastam volna hogy egyes 400-as lapoknál is engedni fogják a PCI-e 4-et...illetve kompatibilitási gondokra úgy gondoltam mint proci-alaplap-ram összeférés = stabilitas stb...
:R

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#1811) Francia91 válasza Str8 sk8r (#1810) üzenetére


Francia91
veterán

Nem tudják utólag engedélyezni a PCIe 4.0-át a 400-as lapokon, az csak az 500-as lapok "kiváltsága". Az eleve 3.0-ának lett "bekötve" a 400-as lapokon, marad úgy.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#1812) fckdup01


fckdup01
tag

Sziasztok!
Van egy PC-m amit most fejlesztek. MSI B350M Mortar lap van benne, a régi Ryzen 5 1500X-emet lecseréltem egy Ryzen 5 3600-ra. Kártyát is újítottam.
A következő lépésben 16 GB RAM-ról szeretnék váltani 32 GB-ra.
A jelenleg operáló ram egy G.Skill Aegis 3000 Mhz-es kit, amit amúgy meglepetésemre ma a G.Skill weboldalát böngészve tudtam meg, hogy elvileg nincs a lap qvl listáján, mégis tökéletesen működik. Ez volt az első tényező ami összezavart.
Böngésztem a netet és amire jutottam, hogy 70 ezer ft alatt nincs 3000 Mhz-es 2x16-os vagy 4x8-as kit, kivéve a Corsair VENGEANCE LPX 32GB (2x16GB) DDR4 3200Mhz-t, amit ha jól tudok még tudna futtatni 3200-on.
Kérdésem a következő lenne:
Lehetséges, hogy a qvl lista nem teljes, vagy csak óriási mákom volt ezzel a mostani kit-tel?
Van-e értelme annak, hogy vegyek inkább még egy 2x8-as ugyanilyen kit-et, fog működni dual channelben?
Szarjam le, adjam el a régi kit-et és vegyem meg a corsairt?
Előre is köszi a válaszokat.

(#1813) MaddeNNNN válasza fckdup01 (#1812) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

A QVL lista nem teljes
Nyugodtan vehetsz az aegisből 2x16GB-os kitet, újan 40k körül mennek. Vagy esetleg aprón találhatsz még olcsóbban.
Én nem rizikóznám a 4x8-at, bár ez lap topológia függő is. Lehet hogy menne de sokkal biztosabb a 2x16-os aegis kit.

[ Szerkesztve ]

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#1814) fckdup01 válasza MaddeNNNN (#1813) üzenetére


fckdup01
tag

Köszi! Akkor lehet veszek egy Aegis 2x16-os kit-et. Egyébként a Ryzen 5 3600-hoz nem lenne jobb egy 3200-as? vagy a 3000-est lehet oc-zni 3200-ra simán? Úgy tudom, hogy 1.45 V-ig jó vagyok.

(#1815) MaddeNNNN válasza fckdup01 (#1814) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

A 3000 és a 3200 között ár különbség nem éri meg a nagyobb javára, nagy valószínűséggel a 3000-est is meg tudod ráncigálni legalább addig. A "sweet spot" a 3600mhz/cl16 lenne. Bár tesztek alapján általában a minimum fps-ben dob valamennyit.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#1816) varmi2 válasza fckdup01 (#1812) üzenetére


varmi2
nagyúr

De ugye, azt tudod, ha most a 16Gb ram nincs kihasdználva teljesen, akkor a 32Gb ram semmi sebességnövekedést nem fog okozni, csak kidobott pénz. Nézd meg, hogy most mennyi a ram használat. Ha olyan 10-14Gb között vagy ez alatt. Akkor nincs értelme a dupla ramnak. Ez kb olyan, mintha lenne két azonos autó, csak egyben különbözne, az egyikben dupla tank lenne. De ha csak 30l tankolsz bele, akkor a dupla tanknak semmi előnye nem lesz. Csak ha kihasználod a dupla tankot, és tele töltöd. Így van ez a ramokkal is.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#1817) fckdup01 válasza varmi2 (#1816) üzenetére


fckdup01
tag

Szia!
Cities Skylines-al jatszok legtobbet 20 gb folott siman megenne, ha tobb assetet raknek akkor meg a 30-at is meg tudja enni, ezert szeretnek boviteni.

(#1818) varmi2 válasza fckdup01 (#1817) üzenetére


varmi2
nagyúr

Értem, így van értelme. De törekedj a 2x16-ra és kerüld a 4x8at, mert a3xxx procik jobban szeretik a két ramot, mint a négyet.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#1819) fckdup01 válasza varmi2 (#1818) üzenetére


fckdup01
tag

Koszonom, maradok akkor a 2x16-nal. Meg elgondolkodom a 3600-as ram-on.

(#1820) Sgt. Chris


Sgt. Chris
aktív tag

[link] Asus B350-F Gaming lapba a mostani 5xxx CPU-ból várható, hogy elfut valamelyik? A QVL lista elég régi. A BIOS-t most frissítettem a legújabbra, ami az AGESA kód miatt lett kiadva. Jelenleg az aláírásban szereplő masina fut, néha eljátszok a gondolatta, hogy még egy CPU cserét megbírna...

ASUS ROG Strix B350-F, AMD Ryzen 5 1600, 2*8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX, ASUS RX470 4GB STRIX, Samsung EVO 970 250GB+Adata SP920 128GB SSD, 1TB+2TB WD HDD, FSP Hyper 600W

(#1821) MaddeNNNN válasza Sgt. Chris (#1820) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Szerintem az mellett a videókártya mellett nem nagyon hozna érdemi javulást. Talán a minimum FPS-eid picivel nagyobbak lennének, de itt a vga lenne a bottleneck biztosan.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#1822) Márk válasza Sgt. Chris (#1820) üzenetére


Márk
senior tag

A CPU Support list alapján nem támogat semmilyen 5xxx CPU-t, és ez már nagy valószínűséggel nem is fog változni.

Válassz valamilyen 3xxx CPU-t, az 1600-hoz képest ég és föld lesz a különbség.

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#1823) vlevi válasza Sgt. Chris (#1820) üzenetére


vlevi
nagyúr

1600 helyett 3600?
Egy össze hasonlitas a techpowerup oldalán.
[link]
A VGA egy 2080 volt a testhez, ezt is érdemes belekalkulálni.
De ha hinni lehet az ezzel foglalkozó oldalaknak, mégis lesz 5xxx támogatás a b350 lapokhoz.
[link]
De amíg az Asus nem ad ki olyan BIOS-t ami támogatja, addig nem gondolkodnek az 5xxx procikon.

(#1824) fckdup01 válasza fckdup01 (#1812) üzenetére


fckdup01
tag

Udv ujra Urak!
A vege egy 2x16 gb 3600 mhz cl16 g skill ripjaws lett.
ryzen 5 3600
1070 ti
meg vettem egy seasonic gx 550 gold tapot.
Ha lecserelni keszulnek az alaplapot is, milyet tudnatok ajanlani 40-50k ft-ig?

[ Szerkesztve ]

(#1825) -KP- válasza vlevi (#1823) üzenetére


-KP-
addikt

Már március 28 óta van Zen3 támogatás Asus B350 lapokra. :W

(#1826) Sgt. Chris válasza vlevi (#1823) üzenetére


Sgt. Chris
aktív tag

Köszi Mindenkinek a tippeket! :R A VGA...nos igen, de tudjuk, hogy mi megy most VGA fronton. A lépcsőzetes fejlesztést alkalmaztam eddig, ami bevált, tehát most még a CPU-normálisabb áron lenne elérhető, mint egy új VGA, remélem, mire teljesen elavulna az RX470-esem, addigra normalizálódna a helyzet a videokártyák területén. (Nyilván így mindig van bottleneck, de már nem gamer-kedek annyit, amit meg igen, a jelenlegi is megbírja. (WarThunder, Enlisted, FarCry 5+Primal)

ASUS ROG Strix B350-F, AMD Ryzen 5 1600, 2*8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX, ASUS RX470 4GB STRIX, Samsung EVO 970 250GB+Adata SP920 128GB SSD, 1TB+2TB WD HDD, FSP Hyper 600W

(#1827) vlevi válasza -KP- (#1825) üzenetére


vlevi
nagyúr

Na, igen, csak a Chris által használt laphoz, ha jól láttam, az ASUS által kiadott legutolsó BIOS sem említi a kompatibilitási listán az 5xxx-ket.

(#1828) varmi2


varmi2
nagyúr

Üdv.
Ismertek olyan itx lapot, ami elboldogul egy Ryzen 9 5900x-el?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#1829) Viktor77 válasza varmi2 (#1828) üzenetére


Viktor77
titán

Például.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#1830) MaddeNNNN válasza varmi2 (#1828) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

GIGABYTE B550I AORUS PRO AX
vagy ha nem számít a keret:
ASUS ROG Strix X570-I GAMING

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#1831) fckdup01


fckdup01
tag

Sziasztok!
Nem kaptam választ korábban ezért bepróbálkozok újra. Segítséget szeretnék kérni alaplap választásában.
Adott az alábbi konfigom:
Ryzen 5 3600 - BQ Pure Rock BK009 hűtővel
GTX 1070 Ti
G.Skill RipJaws 2x16 GB 3600 MHz
Egy béna Samsung EVO 870 SATA3 SSD
1 WD 1 terrás HDD
Seasonic Focus GX-550
A gépház pedig egy Zalman Z11 Plus
A mostani lapom egy B350M Mortar, ezt szeretném lecserélni egy újabbra. Wifi-re nincs szükségem, kábelen megy a gép.
Szeretnék még egy M2 SSD-t a későbbiekben.
40-50k lenne a keret.
Előre is köszi a segítséget!

(#1832) varmi2 válasza fckdup01 (#1831) üzenetére


varmi2
nagyúr

Msi b450 tomahawk max vagy max 2.
Ha később szeretnél egy 5. genes cpu-t is bele tenni, akkor is jó az említett lap. De ha árban feljebb mennél, akkor ugyan ez a márka ugyan ez a szériája csak b550 chippel. Minden igényt kielégít.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#1833) fckdup01 válasza varmi2 (#1832) üzenetére


fckdup01
tag

Ezer hála :R
Ennyi különbséggel akkor inkább az 550-est fogom megvenni.

[ Szerkesztve ]

(#1834) MaddeNNNN válasza fckdup01 (#1831) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

b550 tomahawk
vagy valamennyivel olcsóbban giga b550 aorus elite v2
mindkettő elbír egy 5900x-szel megfelelő légáramlással

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#1835) b0bcat


b0bcat
addikt

Sziasztok!

ASRock A320M alaplap kapcsán lenne kérdésem.

Amikor az alaplapon található RGB LED csatlakozóra rákötöm az ID Cooling DK03A proci hűtő RGB csatlakozóját, akkor világít ugyan a venti, sőt, BIOS-ból a fényeffekteket is tudom állítgatni, de kizárólag kékes fénnyel hajlandó világítani. Próbáltam a különféle világítás módokat, állítottam elvileg a színt is, de a szín nem változik.

Mit csinálok vajon rosszul? :U Előre is köszönöm az ötleteket! :R

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#1836) fckdup01


fckdup01
tag

Sziasztok!
Megerkezett a B550 Tomahawk-om.
Egy kerdesem lenne, ez a legfrissebb bios-szal erkezik, vagy van frissebb? Ha van, erdemes frissiteni?

[ Szerkesztve ]

(#1837) jeni válasza fckdup01 (#1836) üzenetére


jeni
félisten

mi van a dobozon vagy a alaplapon egy matricán feltüntetve?

ha a legfrisebb 5800X 3D procid van akkor igen

(#1838) fckdup01 válasza jeni (#1837) üzenetére


fckdup01
tag

*edit*
Rajottem, hogy nem ez a matrica a lenyeg, rajta van a dobozon, hogy 5000 desktop ready.
3600-asom van, holnap szerelik at a gepet, es ha szukseges akkora utana megcsinalom a frissitest.

[ Szerkesztve ]

(#1839) jeni válasza fckdup01 (#1838) üzenetére


jeni
félisten

belül ahol van a hátlapi csatlakozás annak az alu full hűtőjének az oldalán van egy pici matrica vagy az alaplapon ráragasztva.
amúgy ha 3600 procid van akkor nem szükséges a BIOS frissítés.

(#1840) MikaVejneGI


MikaVejneGI
aktív tag

Sziasztok.
Adva van a MSI B450 Tomahawk max alaplapom. Amiben 2 db sata-s ssd-t használok , ezeket szeretném kiváltani egy M.2 PCIe slotos ssd-vel. Kérdésem , a m.2 slot foglalata ugye az a PCi csati felett helyezkedik el, amiben egy rtx 2070 es kártya található , okozhat ez melegedési problémát a vga-nál , ill kell erre a M.2 PCIe ssd-re hütő borda?
Köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

Steam ID: MikaVejneGI , PSN ID: MikaVejneGI mindenhol másutt: MikaVejneGI vagy ATis_HUN

(#1841) br120 válasza MikaVejneGI (#1840) üzenetére


br120
csendes tag

Szia.
A vga-nak nem lesz melegedési problémája az ssd-től , inkább a vga fűt alá az ssd.nek , úgyhogy egy kis plusz hűtés jól jöhet neki. Nálam ADATA XPG SPECTRIX S40G 512GB ssd van a lapban és RX570 a vga , melegedéssel még nem volt gondom. Főleg netezésre használom a gépet és néha játék (WoT).

(#1842) raveinT


raveinT
tag

Sziasztok!

msi x370 sli plus alaplapon készülök cpu cserére. Jelenleg egy enermax liqmax II hűtő van rajta (anno félconfigot vettem, és ez a csomag része volt), viszont ez nagyjából az 5. évét tapossa és szét is van nyúzva, ezért az új procira már egy Noctua NH-U12S hűtőt tervezek feltenni.
A problémám, hogy a noctua szerelési útmutatója arra alapoz, hogy megvan az alaplaphoz járó processzorhűtő lefogató (remélem jól mondom, az a lapka ami az alaplap hátoldalán kéne legyen a hűtő rögzítéséhez), azonban úgy néz ki ezt az alkatrészt elfelejtette mellékelni az előző tulaj, akitől a félconfigot vettem (ha volt ilyen egyáltalán).

Szerintetek a liqmax lefogatója is működhet, vagy szükséges valahonnan "stock" lefogatót szereznem? :F

(#1843) raveinT válasza raveinT (#1842) üzenetére


raveinT
tag

Megoldottam időközben, törölhető a hsz

(#1844) ZaJanga


ZaJanga
tag

Sziasztok!
Hátha tudtok segíteni!
ASRock B550 phantom gaming itx lap, 5700G proci.
Ha biosban állítok v.mit majd save exit elmenti és kikapcsol. Nem indul újra.
Ugyan ez történik, ha win10 újra indítás van. Simán kikapcsol.
Átállítottam a főkapcsoló beállítását is ahogy korábban ( [link] ), de nem változik meg.
Nincs újraindítás, csak kikapcs.
Van v.mi ötletetek?
Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Ámítástechnika

(#1845) Vibalazs


Vibalazs
tag

Sziasztok!

Vettem egy Ryzen 5 5500 processzort.
Alaplap oldalán azt írja támogatott, így felraktam a támogatott BIOS-t de sajnos a bekapcsolt led-en kívűl csak a ventilátorok forognak. Egy másik lapban tökéletesen működik. Viszont azt vettem észre, hogy a processzor feszültsége nagyon alacsony, pontosan 0.352V.

Kérdés: lehet baja az alaplapi VRM-nek és emiatt nem indul el?

Gigabyte GA-A320M-S2H rev.1 Alkatrészek listája:
PWM Kontroller - Intersil ISL95712 3+3 fázis módban
Gate Driver - Intersil ISL6625ACRZ
CPU VCC MOSFETs - ONSemi 4C10N & 4C06N
SoC VCC MOSFETs - ONSemi 4C10N & 4C06N

Milyen alaplapot érdemes venni ami támogatja a megszokotthoz képest is alacsonyabb feszültségeket?

Amiben most gondolkozom az egy: Gigabyte A520m DS3H

Chipset leírásában azt találtam, hogy a 300 Szériát támogatják AGESA1.2.0.6b/c -től.
Nekem 1.2.0.7 -es van és 1.2.0.5. Sajnos közte nincsen semmi.

Processzor valószínűleg jó. Sikerült másik alaplapban elindítanom MSI B450 Tomahawk MAX. (AGESA 1.2.0.6c) Benchmark alatt szépen teljesített. Kipróbáltam a saját RAM moduljaimmal is. Így a memóriából adódó kompatibilitást kizártam.

Gigabyte-al felvettem a kapcsolatot. Sajnos nem jutottam előrébb.

Néhány LINK:
https://www.techpowerup.com/cpu-specs/ryzen-5-5500.c2756
https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-A320M-S2H-rev-1x/support#support-dl-bios
https://www.amd.com/en/product/11811
https://www.userbenchmark.com/userrun/52960209

Köszönöm ha elolvastad! :)

[ Szerkesztve ]

(#1846) belaazallat válasza Vibalazs (#1845) üzenetére


belaazallat
addikt

Szia!

Amennyiben a lapod Gigabyte GA-A320M-S2H rev.1, F55-ös biosra van szükséged, töltsd le újra és updateld a lapod, majd, biztos ami biztos nyomj egy clear cmos-t és úgy próbáld meg az 5500-as procit, ha így sem működik, akkor valószínűleg lapcsere.

Azért olyan alacsony a feszültsége a procinak, mert bekapcsolt az energiagazdálkodási funkció, visszavette az órajelet és a feszültséget. Nem emiatt nem megy a a lapodban.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#1847) Vibalazs válasza belaazallat (#1846) üzenetére


Vibalazs
tag

Szia!

Előtte F55b BIOS volt rajta. Újra felraktam, sajnos semmi változás. Utána vissza raktam az eggyel korábbit is majd megint felraktam az F55b-t. Marad a lapcsere.

Azért Köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#1848) belaazallat válasza Vibalazs (#1847) üzenetére


belaazallat
addikt

Sajnálom!

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#1849) kecsawi


kecsawi
senior tag

Üdv!
Asus b350-f gaming lapban 2200g-vel frissítettem 6042-re a biost. cpu-t eladtam, vettem egy 5600g-t bele, de csak pörög a venti, narancssárga led világít (dram hiba, másik lapban a ram hibátlan). Tanácstalan vagyok mit tegyek? Nincs másik am4-es lapom. Még visszaküldhetném a procit, de jó lenne más megoldás. :F

(#1850) varmi2 válasza kecsawi (#1849) üzenetére


varmi2
nagyúr

Bios resetet nyomtál már?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.