Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-10 15:17:20

LOGOUT.hu

Socket AM4 topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) apollo12 válasza belaazallat (#1750) üzenetére


apollo12
veterán

boltba annyit mondtak dobozán az áll támogatja a zen3 at

(#1752) MaddeNNNN válasza apollo12 (#1751) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

persze mert ránézésre ők sem tudják milyen bios van rajta. maga a lap nyilván támogatja a zen3-at, kérdés hogy már olyan biosszal jön ki, vagy frissíteni kell mint a te esetedben.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#1753) belaazallat válasza apollo12 (#1751) üzenetére


belaazallat
addikt

Na abból a boltból se vásárolnék többet, ezek szerint nem szerelnek össze gépet, nincs tapasztalat. :Y

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#1754) Raggie válasza apollo12 (#1749) üzenetére


Raggie
őstag

Leht rajta proci nélkül is BIOS-t frissíteni USB-ről. Olvass utána mielőtt szidod! ;)

Clint Eastwood FTW

(#1755) jeni válasza belaazallat (#1753) üzenetére


jeni
félisten

szerintem egyetlen egy boltost sem fog rizikózni a alaplap felbontásával vagy annak használatba vételével, mert használtként nem akarja eladni.
az eladó látta,hogy rajta van a logó a Zen3.
amúgy a vásárló (egyesek) tudja vagy megnézheti az adott alaplap milyen BIOS-al hozzák forgalomba. ez rajta van többnyire a gyári doboz adat matricáján.,ha nem akkor az alaplapon ezt külön jelzik a BIOS verziót.
ha úgy megy be a vásárló,hogy kér rá frissítést akkor ezt megtudják oldani boltra válogatva.

(#1756) apollo12


apollo12
veterán

Hát a gondom nem oldódott meg sajnos :(, zen 3 nem szereti ezt a fajta memóriát ami nekem van, új memóriát kell választanom.
G.skill ből F4-3200C16D-32GVR támogat a lap zen 3 nál, sehol nem találok, de F4-3200C16D-32GVK van sok helyen, ugyan az lehet?

(#1758) belaazallat válasza jeni (#1755) üzenetére


belaazallat
addikt

Nem is mondtam egy szóval sem, hogy bontsa fel. Rengeteg teszt van róla, különböző fórumok, ahol utána lehet nézni. Bolti eladóként én nem mondok olyat, amit nem tudok biztosan, nem néztem utána. Valamint nem hiszem el, hogy nem raknak ott össze gépet alkatrészekből. Gépösszeszerelésnél tapasztalat, hogy bios verziónként változhat a processzor támogatás, nem csak a mostani helyzetre gondolva, hanem a régebbi architektúráknál is sokszor volt ilyen, nem hiszem, hogy nem futottak még bele ilyenbe, ha mégsem, akkor mint korábban írtam, hiányzik a tapasztalat, tehát még jobban utána kéne néznie az eladónak. Főleg a mai világban, ahol bármikor tudunk netről rendelni, akkor pont az ilyen kis apróságokkal tudja az eladó megtartani a bolt vevőkörét.

Mint végzet bolti eladó és mint informatikában dolgozó személy mondom ezeket. :R

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#1759) apollo12 válasza jeni (#1757) üzenetére


apollo12
veterán

Igen

(#1760) galaktikus


galaktikus
aktív tag

Sziasztok!
Cseréltem a régi R5 3600-as procit 5800x-re az MSI B450 Tomahawk max deszkámban és azóta világít a debug led. Olvastam redditen, hogy van ennél a lapnál egy ilyen bug az 5000-es Ryzenekkel. Meg tudja nekem ezt valaki erősíteni? Egyébként semmilyen stabilitási gond nincs.

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#1761) nesa


nesa
veterán

Sziasztok!

Remélem valaki tud segíteni MSI B350 Tomahawk alapnál hogy lehet beállítani hogy kikapcsolt állapotban is töltse a telefont ez a rakéta balta.

(#1762) pilu85


pilu85
őstag

Sziasztok. Egy 5700g mennyire melegszik? Alpenföhn brocken 3 a hűtőm.. tuningot hogy bírná? Elég kecsegtető a 65watt.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#1763) MaddeNNNN válasza pilu85 (#1762) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

TomsHardware teszt alapján PBO-val max 90 W-ot eszik, azt a hűtőd megeszi reggelire.
Ebben a tesztben lehet látni, hogy egy 280-as AIO-val nyitott térben, 25 fokos hőmérsékleten max 64 fokra ment fel.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#1764) g@bo


g@bo
nagyúr

urak,

egy 5600g alá keresek lapot, mennyire vállalható alá egy a520m, pl ez? kemény 12500 huf [link]

de ha nagyon gáz, esetleg ez a b550m 21k ért? [link]

:R

[ Szerkesztve ]

(#1765) MaddeNNNN válasza g@bo (#1764) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

attól függ mire használnád és mik az igényeid(sata portok száma, hang, lan sebesség, vrm, m.2ssd slotok)

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#1766) jeni válasza g@bo (#1764) üzenetére


jeni
félisten

kettő között a megerősített fémes PCIe slot és a Gen4 / Gen3 támogatás az ami a B550 javára szól, amúgy lehet a BIOS-ban a B550 fog több támogatást kapni.

[ Szerkesztve ]

(#1767) nesa válasza g@bo (#1764) üzenetére


nesa
veterán

Én egyiket sem venném saját célra, az ilyen alaplapokat semmire sem tartom, én még egy jól felszerelt mATX lapra is húzom a szám, nekem az ATX az alaplap 4db memória slot és sok pci-e , amit kinéztél és ha neked elég, biztos jó lesz az is, bár a proci tápellátása is elég soványka, de gondolom tuning úgyse lesz.

(#1768) Márk válasza g@bo (#1764) üzenetére


Márk
senior tag

Akkor már inkább kicsit drágábban egy Asus Prime B550M-A [link]

Ezen legalább van minimális VRM hűtés, a CPU tápcsatlakozója 8 tűs, 2 db M.2 SSD hely van rajta, 4 memóriafoglalat.

Mindkét MSI lap elég gagyinak néz ki az Asus-hoz képest.

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#1769) Hencso válasza g@bo (#1764) üzenetére


Hencso
Ármester

én mindenképp olyan lapot keresnék amire később azért lehet rakni komoly kockát bele.. pl vrm ek hűtve legyenek ... arról nem beszélve hogy pl 12+4 digi power pashe desinges legyen ... alaplapon én nem spórolnák ...

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#1770) Francia91


Francia91
veterán

Sziasztok!
Két problémával kapcsolatban írnék ebbe a topikba:

1. Adott egy kisgép itthon, pár évvel ezelőtt raktam össze.
Képernyőmentésen látható a konfig

Egyik problémám, hogy az F50-es BIOS frissítéséig eljutottam (az alaplapom), az F51-est (F51c és F51d) már nem rakja fel a képen látható hibaüzenettel. A programból leszedtem a gyártó honlapján a legfrissebbet, ami január 12-ei, és ezt írja. BIOS-ból, pendrive-ra rakva mehet a BIOS frissítés? Az alaplapom Rev 1.0, és az ahhoz tartozó BIOS-t szedtem le, ez nem lehet a hiba oka.
Egy Ryzen 4650G-t szeretnék belerakni tavasz végéig, a legújabb BIOS-szal 100%-osan támogatja, ezért frissíteném a BIOS-t

2. Egy ideje, mióta lecseréltem a régi monitort egy ASUS 27"-os IPS-re, ami D-Sub helyett HDMI-vel van rákötve a gépre, a Windows driver betöltéséig nincs kép, a monitoron "Tartományon kívül" felirat kóborol. Erre lehet megoldás, vagy kössem rá a monitort egy HDMI - VGA átalakítóval próba erejéig, háta úgy ad képet maga a BIOS is?

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#1771) Medvus válasza Francia91 (#1770) üzenetére


Medvus
csendes tag

Szia!
1.F50esbből melyiket raktad fel? Persze megpróbálhatod biosból is.
2.Bios beállításokban lehet hogy érdemes csm compatibilityt a boot szekcióban bekapcsolni nekem akkor csinált ilyet mikor az nem volt bekapcsolva, bár nekem display porton szórakozott. Külön, dedikált videókártya ha jól értelmezem nincs a gépben?

(#1772) Medvus válasza Márk (#1768) üzenetére


Medvus
csendes tag

Hát igen, én mondjuk minimum egy ilyet, ASUS TUF GAMING B550M-PLUS, ha olcsón akarnám kihozni alá csapnék. De persze már az is sokkal jobb amit te linkeltél neki.

(#1773) Francia91 válasza Medvus (#1771) üzenetére


Francia91
veterán

1. A legutolsót (képernyőmentésen ott is van, F50e). Szépen, egyesével felfele lépkedve frissítettem a BIOS-okat.

2. Az a baj, hogy egyenlőre hiába lépek be a BIOS-ba, nem látom a képét :D
Előkeresem otthon a HDMI- D-Sub átalakítót, és megnézem, hogy azzal ad-e képet a monitorra, D-Sub-bal. Ha igen, megkeresem ezt az opciót :R
Nincs dedikált videokártya, jól értelmezed. Egy ez netezős, videokonvertálós, filmezős MiniITX kis gép

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#1774) Medvus válasza Francia91 (#1773) üzenetére


Medvus
csendes tag

1.Akkor nincs más hátra mint előre, próbáld meg biosból.
2. Érdemes lehet az elsődleges videó adaptert IGFX re állitani, lehet az is elvan állítva, volt valaha videókártya a gépben? Esetleg egy cmos resetet is meglehet próbálni.

[ Szerkesztve ]

(#1775) Francia91 válasza Medvus (#1774) üzenetére


Francia91
veterán

Nem volt sosem dedikált kártya a gépben
CMOS Reset-tel kezdtem legelőször, akkor javult annyit a helyzet, hogy a Windows driver betöltésekor már volt kép. CMOS reset előtt még akkor sem volt kép :D

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#1776) Medvus válasza Francia91 (#1775) üzenetére


Medvus
csendes tag

Esetleg a monitoron nincsen bármiféle lehetőség hdmi verziójának állitására? Nekem display portal csinált hasonlót és lejjebb kellet vennem a verziót és az segített, bár nem tudom hdmi nél is van e ilyen lehetőség... Lehet érdemes lenne megpróbálni esetleg másik kábelt, másik monitort is hdmi-n. (Külföldi forumokon még olvastam olyat is hogy meglehetne próbálni mindent lehuzni laprol usbét, satákat is, nvmet is, egy cmos reset és úgy megpróbálni hátha valami bezavar...) De mindenek előtt valahogy biosban ellenőrizni kéne hogy az elsődleges videóvezérlő igfx legyen, ha ideiglenesen is akár egy videókártyával, vagy amint írtad hogy d-subbal volt kép, akkor avval.

[ Szerkesztve ]

(#1777) Francia91 válasza Medvus (#1776) üzenetére


Francia91
veterán

Nem tudok semmit állítani a monitor bemenetén.
Másik kábel természetesen volt. A héten előszedem az átalakítót meg egy S-Sub kábelt, és megnézem, csak nem nagyon vagyok otthon :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#1778) Medvus válasza Francia91 (#1777) üzenetére


Medvus
csendes tag

Kíváncsi leszek! ezek az X-akták jók szoktak lenni ...:D :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1779) Francia91 válasza Medvus (#1778) üzenetére


Francia91
veterán

No, kerítettem D-Sub kábelt....
HDMI - D-Sub átalakítóval, a monitor D-Sub bemenetére kötve egyből van BIOS kép is. Az alaplapon ugyanarra a HDMI kimenetre van rádugva az átalakító.
A BIOS beállítások a következőek, szerintem ez így rendben van

Visszarakva a monitor HDMI bemenetére, ugyanaz, mint korábban, a Windows driver betöltésétől van képernyő csak. Szerintem, ezekből következtetve a monitor lehet válogatós a jelre. De legalább ha BIOS-ban kell turkálnom, előszedem az átalakítót, és tudom, hogy azzal lesz kép

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#1780) pengwin


pengwin
addikt

Szervusztok!
Öregecskedő B350-es alaplapomat szeretném egy újabbra cserélni.

Négy modellt néztem ki 46-53 ezer forint között:
1. Gigabyte B550 Aorus Elite v2
2. Asus TUF Gaming B550-Plus
3. Gigabyte B550 Aorus Pro v2
4. MSI MAG B550 Tomahawk

Az Aorus Pro lenne a top választásom, utána a Tomahawk jön. Az Aorus Elite a fillérszexualizáló opció.

Specifikációk alapján nagyon közel vannak egymáshoz a lapok (VRM és I/O eltéréseket értem), úgyhogy két kérdésem lenne:

1. Milyen a BIOS-ok jelenlegi állapota?
2. Azok a nyomorult müanyag fedlapok leszedhetőek-e garanciavesztés nélkül az I/O shield és a VRM hűtés közül valamelyik lapon?

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#1781) belaazallat válasza pengwin (#1780) üzenetére


belaazallat
addikt

Szia!

MSI B550 Tomahawk.
Bios jó.

"2. Azok a nyomorult müanyag fedlapok leszedhetőek-e garanciavesztés nélkül az I/O shield és a VRM hűtés közül valamelyik lapon?"

Mire gondolsz? MSI-n fém az egész. :U

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#1782) pengwin válasza belaazallat (#1781) üzenetére


pengwin
addikt

Szervusz!

Nagyon szépen köszönöm a választ.

A két Gigabyte lapon ránézésre van egy műanyag fedlap ami takarja a hátoldali I/O csatlakozókat belülről.

Az MSi-n se tudtam eldönteni, hogy műanyag toldás nyúl hátrafelé, vagy a VRM borda folytatódik.

Az Asus TUF-on egyértelműen csak egy fém borda van.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#1783) Hencso válasza pengwin (#1782) üzenetére


Hencso
Ármester

Tuf x580 plus gaming ra azért rá néznék mert az is fém...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#1784) proci985 válasza apollo12 (#1749) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

szoval megis megy az 1.gen B550 / x570ben?

lap kivetelevel van itthon egy masodik felkonfig ami jo lenne (1800X, 4x8GB mem), de nem talalok ertelmes aron B450es lapot sem, X470et foleg. X370bol meg kb egy maroknyi lap volt ami egyaltalan valamennyire ertelmes.

a jelenlegi 3900X alatt ott az MSI X370 Titanium, csak eppen fel nap lenne kiszedni a ketkoros vizhutes alol.

egyebkent agyalok veszek egy MSI B550 Unifityt vagy egy X570S Tomahawk Max Wifit, aztan meg van oldva a problema.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#1785) arn


arn
félisten

B550ben (pl msi gaming edge wifi), egyaltalan nem megy a 2700x? X570sben?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1786) Márk válasza arn (#1785) üzenetére


Márk
senior tag

X570s-ben megy, B550-ben nem.

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#1787) proci985 válasza Márk (#1786) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

errol (illetve 1800Xrol) tudsz adni valami linket?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#1788) arn válasza Márk (#1786) üzenetére


arn
félisten

Meg jo, hogy sporolni akarnek, hogy ne kelljen 50-60 euroert egy eladhatatlan wifis kartyat venni. a kulonbozetbol siman kijon, es akkor lap se kell igazabol, amig nem veszek ujabb procit. :DDD
nagy esz volt aki ezt a korlatozast kitalalta.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1789) Márk válasza proci985 (#1787) üzenetére


Márk
senior tag

[link]

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#1790) g@bo


g@bo
nagyúr

Sziasztok

tudtok olyan b450m lapot ami alapból (bios kokàny) ismeri az 5600g-t?

2 ram slot elony. :R

(#1791) jeni válasza g@bo (#1790) üzenetére


jeni
félisten

hello
MSI B450M-A PRO MAX (fapados-olcsón)
gyári oldal
komolyabb hűtési potenciával és 4 memória slot
MSI B450 MORTAR MAX
gyári oldal
lehet én már nem is néznék B450M lapot arra a G procira,hanem inkább a B550M lapot keresnék inkább HELYETTE.
Nem -e inkább 4 ram slot előnyt szerettél volna írni?

[ Szerkesztve ]

(#1792) arn válasza Márk (#1786) üzenetére


arn
félisten

De utana olvasva vkik hasznalnak 2700xet benne. Min mulik? Bios tamogatas?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1793) varmi2 válasza arn (#1792) üzenetére


varmi2
nagyúr

Igen, csak a bioson.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#1794) Francia91 válasza g@bo (#1790) üzenetére


Francia91
veterán

jeni-nek igaza van, B550-est nézzél inkább, árban kb ugyanott vannak

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#1795) g@bo válasza jeni (#1791) üzenetére


g@bo
nagyúr

Köszönöm urak,

2 slot, a méret miatt. Az msi 450 vrm hűtèse eleg hiányos, az nem gond? Alapból tuti bios bütykölős, ami otthon gàz, regi proci hiánya miatt.

450 lap a visszafele kompatibilitàs miatt szimpatikus, amúgy nekem a gigabyte b550m s2h mint lap, elég is lenne.

[ Szerkesztve ]

(#1796) jeni válasza g@bo (#1795) üzenetére


jeni
félisten

a G5600 proci esetén már nem kell feltétlenül a visszafelé kompatibilitásnak megfelelni.
G3200-G3300 procit már úgysem teszel oda,vagy esetleg a GPU nélküli Ryzen 1700-t.
az,hogy 2 slot vagy 4 memória slot van az alaplapon attól nem lesz kisebb vagy nagyobb az m-ATX lap.

ennek az összefoglalójában megtalálod a javasolt B450 vagy a B550 m-ATX lapokat.

[ Szerkesztve ]

(#1797) g@bo válasza jeni (#1796) üzenetére


g@bo
nagyúr

2 slottal jellemzően nem 24,4x24,4 cm a lap mérete, hanem csak 24,4x20,5.
nekem az a 4 cm minusz kell. :B De akkor marad az 550es vonal… csak keresni kell.

[ Szerkesztve ]

(#1798) Viktor77 válasza g@bo (#1795) üzenetére


Viktor77
titán

A Mortarokhoz (meg még jó pár laphoz) nem kell se proci, se ram, se vga a bios frissítéshez.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#1799) Hencso


Hencso
Ármester

Sziasztok.
Asus Tuf x570 gaming plus .
CF et támogat azt tudom .
Vajon az SLI is megy benne?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#1800) Márk válasza Hencso (#1799) üzenetére


Márk
senior tag

SLI hivatalosan nem megy benne.

Hogy nem hivatalosan megy-e azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.