Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-10 15:17:20

LOGOUT.hu

Socket AM4 topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) kecsawi válasza mzso (#600) üzenetére


kecsawi
senior tag

Az előző biosszal 2666.on sem mentek a ramok, most 3000-en megy, sokkal gördülékenyebb az érzés, hiába 22-es a késleltetés. (Fesz 4 alatt, a ram pedig gyárilag 2133-as)

(#602) mzso válasza kecsawi (#601) üzenetére


mzso
veterán

Mondjuk én nem értek a feszültségekhez, meg a késleltetésekhez. Csak megnöveltem a frekvenciát a többit meg a bios-ra hagytam. Bár ha ilyen mértékben javult neked akkor lehet, hogy nekem is stabil maradna magasabb frekvencián.

(#603) Törzsúr válasza _PetZ_ (#598) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Én a sima 2600-at venném, B450-es lappal és a különbözetet valami jobb féle ramra adnám. :B
Pl.: GSkill Trident széria 3200 és felette páros időzítéssel.

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#604) leviske


leviske
veterán

Sziasztok!

Az MSI lapoknál mennyire megszokott, hogy durván túlfeszelik a processzort? Mert jelenleg van egy alapon járatott 1700-asom egy X370 Gaming Pro-ban és minden gond nélkül felküldi a feszt 1,4V-ig terhelés alatt.

Nagyon megzavarom az energiagazdálkodásban a lapot, ha manuálisan leveszem a Vcore-t 1,3V-ra? Esetleg az alap órajel mellett lehet próbálkpzni alacsonyabb feszültséggel is? Mondjuk 1,2V?

Jelenleg nagyon stabil a gép, túlmelegedési problémák sincsenek, de ha nagyon túllövi a feszt és mások nem tapasztaltak stabilitás gondokat az alacsonyabb feszültségekből, akkor én is korrigálnám.

(#605) Lendova válasza leviske (#604) üzenetére


Lendova
őstag

Akiknek jó példányuk van, azoknak 1.3-1.35V-on tud 4GHz-et. Az enyém eléggé az alja és 1.4V-on tud 3.85GHz-et all core.
Szóval igen, erősen "túl van feszelve" stock-on, de nem kell aggódni. Maradhat úgy 24/7, nem árt annak.

Pulowski! Nuclear Protection On A Budget!

(#606) leviske válasza Lendova (#605) üzenetére


leviske
veterán

Rendben, köszi. Akkor hagyom így, mert úgyse a CPU a szűk keresztmetszet jelenleg.

(#607) komi77


komi77
senior tag

Sziasztok! Ámátőr kérdéssel fordulnék hozzátok. Ha veszek egy olyan alaplapot ami csak bios frissítés után támogatja a 2xxx szériás Ryzen procikat, akkor a mellé vásárolt 2xxx-es procival még a bios frissítését sem tudom megoldani? :)

Szegény ember kézzel nőz.

(#608) varmi2 válasza komi77 (#607) üzenetére


varmi2
nagyúr

Így van, nem fog menni. Ezért kell a boltban kérni a frissítést, ahol veszed.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#609) komi77 válasza varmi2 (#608) üzenetére


komi77
senior tag

Köszi! iPon-nál nézegettem de nem látok bios frissítési lehetőséget.

Szegény ember kézzel nőz.

(#610) leviske válasza komi77 (#609) üzenetére


leviske
veterán

Egyes ASUS lapokon van olyan lehetőség, hogy teljesen processzor nélkül frissít. A Crosshair 6 biztos, hogy ilyen, de lehet, hogy akad több is a kínálatukban.

Az iponnál meg elég responsive a banda, szóval ha rájuk írsz mailben (oldaluk alján az elérhetőség), akkor fognak válaszolni. Technikailag elégnek kéne lennie annyinak, hogy vásárláskor írásban jelzed.

Érdemes lehet majd jelezned is a topikban, hogy mit sikerült intézni, így másoknak segítség volna vásárláskor.

(#611) #92006144 válasza komi77 (#609) üzenetére


#92006144
törölt tag

Kérni kell megjegyzésben, és jó esetben meg is csinálják.
Nekem megcsinálták felár nélkül, ezt jeleztem is a szaktopikban, és ezen felbuzdulva egyik fórumtársunk is így kérte, de régi bios-szal kapta.

(#612) komi77 válasza #92006144 (#611) üzenetére


komi77
senior tag

Köszönöm az infókat! :K

Szegény ember kézzel nőz.

(#613) #55809408


#55809408
törölt tag

Idetalálós upp.

(#614) sonyfan998


sonyfan998
csendes tag

Sziasztok! Vettem egy ROG STRIX B350-F GAMING alaplapot kb egy hónapja. Most gyűlt össze a pénz a procira és meg is vettem a Ryzen 2700x-et. Elvileg az alaplap már támogatja a 2xxx szériás procikat (valószinű már bios frissített változatot kaptam).
Szerintetek bírni fogja az alaplap?
Anno még amikor az FX procival építettem az előző gépemet ott az alaplapom nem igazán bírta a 8magos FX-et. :(
Több videót fórumot is megnéztem már és elvileg nem lehet gond vele, de azért rákérdezek hátha valaki tud megnyugtató választ adni. :))

Előre is köszi!

(#615) leviske válasza sonyfan998 (#614) üzenetére


leviske
veterán

Miután a 2700X-et nincs értelme tuningolni a XFR miatt és a lap támogatási listáján ott figyel a processzor, én nem aggódnék. Ha úgy érzed, hogy throttlingol a VRM hőmérséklet miatt, akkor irányíts rá egy ventit és csók.

(#616) varmi2 válasza sonyfan998 (#614) üzenetére


varmi2
nagyúr

Bírnia kellene, alapórajelen tuti. Milyen vga van mellette?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#617) sonyfan998 válasza varmi2 (#616) üzenetére


sonyfan998
csendes tag

R9 290 megy mellé. Késöbb meg egy GTX 1070-et tervezek.
Köszönöm mindenkinek a megnyugtató választ. :R

(#618) Fransico


Fransico
tag

Sziasztok!

ASUS PRIME X470-PRO lapba szeretnék 3200-es memóriát.
Ár- érték arányban nekem ez tűnik a legjobbnak: G.SKILL F4-3200C16D-16GTZR
Van esetleg valakinek tapasztalata vele?
Vagy esetleg más hasonló árú 3200-on stabil memóriát használ valaki ebben a lapban?

(#619) Törzsúr válasza Fransico (#618) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Ez a memória biztosra veszem, hogy menni fog 3200MHz-en a megjelölt alaplapban. G.Skillnél nem sok jobb van jelenleg a piacon.

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#620) nincsilyenxx


nincsilyenxx
csendes tag

Sziasztok, lecserélném az 3930k-mat egy ryzen buildre, mit ajánlotok?
Gtx 1060 6gb van mellette, streamelésre és gamingre lenne.

Elég a ryzen 5 vagy az nem lenne elörelépés?
1700-on meg egy b350 asus rog strix-en gondolkodok

(#621) leviske válasza nincsilyenxx (#620) üzenetére


leviske
veterán

Önmagában a processzor nem sokat mond. Milyen memóriát tervezel mellé rakni? A GTX1060 is megérezheti, ha valami awful Kit mellé kerül. A 3000MHz@CL16 aránytól nem célszerű negatív irányba (alacsonyabb frek, magasabb időzítés) eltérni. Ráadásul ezt a kitnek el is kell érnie, ami az első generációs Ryzenek esetében nem mindegyiknél biztosított.

Általánosságban kijelenthető, hogy egy Ryzen 5 2600-at olcsóbban megkapsz és sokszor magasabb fps számot produkál, mint a 1700. Viszont stream során a több mag mindig jobb.

Az AM4-es Strixekről én még negatív kritikán nem olvastam, így attól nem kell félni. Csak második generációs Ryzen vásárlása esetén ügyelj arra, hogy a BIOS friss legyen.

(#622) nincsilyenxx válasza leviske (#621) üzenetére


nincsilyenxx
csendes tag

Ballistix Tactical Tracer BLT8G4D26BFT4 K RGB - Ebből 2 db (amazonon akciós 66 euró darabja) 3000mhz
Asus b350
ASUS ROG STRIX B350-F GAMING Alaplap
Ryzen 7 1700 gyári hűtővel

Ez lenne amit összeraktam magamnak

Jelenlegi kompozíció:

i7-3930k
Supermicro X9SRA alaplap (szerver lap, nem tudom benne húzni a procimat)
12 giga 1333 mhz ram

Ahogy látom a kiválasztott ramom nincs rajta az alaplap hivatalos ram support listáján, az baj lehet?

[ Szerkesztve ]

(#623) Madmax81 válasza nincsilyenxx (#622) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Szia

Fáradj át ide és itt tedd fel a kérdéseidet biztosan tudnak majd válaszolni :) AMD Ryzen 7 / 5 2***(X) "Pinnacle Ridge" (AM4)

[ Szerkesztve ]

1956-2010 07.22 Varga László

(#624) nincsilyenxx válasza Madmax81 (#623) üzenetére


nincsilyenxx
csendes tag

Köszönöm :)

(#625) leviske válasza nincsilyenxx (#622) üzenetére


leviske
veterán

Hülyeséget nem szívesen írok, de azt hiszem egyik platformon (akár AMD, akár Intel) sem szerencsés 4 modul, ha 2 csatornás memvezérlő felel értük. Az órajelek elszoktak maradni a várttól.

Ha nincs benne a támogatási listában, akkor szerencse kérdése.

Itt egy lista a PH!-s tagokról, akik megosztották, hogy a saját összeállításaik mit bírnak. Hátha segít a döntésekben.

(#626) FMogyi


FMogyi
újonc

Ryzen 3 2200G + lap + Memória vásárlás

Vásárlási tanácsot szeretnék kérni, mivel több helyről is hallottam, hogy a Ryzen procik kényesek a memóriára.Lapok esetében meg sok csak BIOS frissítés után tud mit kezdeni a 2. generációs Ryzenekkel.

Hétköznapi (alap) használatra kell a gép. Játékra nem igazán. Ezért lapokból jó nekem a belépő kategória.
Nem látom értelmét a tuningnak, mivel max. 10%-ot lehet tolni rajtuk és az el is megy a +hűtéssel illetve a drágább alaplappal szerintem.

Viszont a 3 monitoros üzemmód (HDMI) és az NVME M.2 nem árt, ha van. AsRock A320M-HDV R3.0 -ra gondoltam , mivel az már Ryzen 2000 Ready. Magamtól nem tudnék Biost- frissíteni, mert nincs feles AM4-es procim. A mostani lapon is AsRock és kb. 12 éve dolgozik Atholn 64 X2-vel, de ideje cserélni.

Ehhez jönne 2*4GB memória 2666 vagy 3000Mhz.

Köszönöm a válaszokat.

(#627) leviske válasza FMogyi (#626) üzenetére


leviske
veterán

Amennyiben alap használatra kell, úgy a memória nem annyira lényeg. Játékok alatt jön ki a memória jelentősége. Netezős, irodai használatra nem hiszem, hogy különösebben megéreznéd akár a 2400MHz-es memóriák hátrányait. 3000MHz alatt pedig átlagban az összes modul megy, akármilyen viszonyban van a Ryzenekkel. Én jelen esetben a memóriákon spórolnék és, ha marad feles pénzem, a 2400G-t venném a +4 szál miatt, ami azért idővel Firefox/Chrome/LibreOffice, stb alatt is kijön majd.

Mindenesetre most pl az iponnál ELVILEG kapni 23k-ért 3000MHz-es, 8GB-os Patriot kit-et, amit a kiszemelt lap is támogat 2933MHz-en. Ez mindenképp jó üzlet, DE ismétlem: erre a használatra nem szükséges magas órajelű memória. Szóval, ha találsz olcsóbban memóriát, az is biztos jó lesz.

Az alaplapnál én sem találtam jobbat az említett igényekhez.

(#628) #09305600


#09305600
törölt tag

Sziasztok!Tanácsot szeretnék kérni nálam tapasztaltabb fórumozóktól gép építéssel kapcsolatban.A cél az lenne hogy megbízható stabil rendszer legyen ebben az összeállításban. Játszani nem nagyon fogok és a tuninghoz sem igazán értek és nem is feltétlenül szeretnék foglalkozni vele... :N Bármilyen ötletet,javaslatot szívesen fogadok :K :C :R

Összeállítás az alábbi lenne:
Gigabyte GA-AB350-Gaming 3 alaplap /optikai hang kimenet miatt..../
AMD Ryzen 3 2200G
RAM Kérdéses:
Kingston HyperX Predator 8GB DDR4 2400MHz HX424C12PB3/8
vagy ?
8GB 2666MHz DDR4 RAM Kingston HyperX Fury Black CL15 (2x4GB) (HX426C15FBK2/8)
120GB WD Green 2,5" SSD meghajtó (WDS120G2G0A)
Gigabyte PW400 400W tápegység fekete /GP-PW400/
Videókártya egyenlőre nem lesz....

(#629) leviske válasza #09305600 (#628) üzenetére


leviske
veterán

A 2400MHz@CL12 messze jobb, mint a 2666MHz@CL15.

Viszont a kinézett CL12-es memória nem kit, ami miatt felezed a memsávszélességet. Ha abból találsz jó áron 8GB-os kitet (ami PB3 helyett PB3K2-re végződik), az lesz az igazi.

Lehet, hogy én vagyok a régimódi, de tápból azon az áron inkább FSP Hexa+ 400-at vennék. Bár ez már nem az a topik.

(#630) zsotyo válasza leviske (#629) üzenetére


zsotyo
csendes tag

Köszi! :R

(#631) DanielLong


DanielLong
senior tag

Sziasztok!
Egy jó mini-ITX lapot keresek Ryzen 2600 alá. Minimális OC is lenne, de csak amennyit alapfeszen tud.
Néztem több lapot is, de nehéz döntenem, mert az AsRockról sok helyen vannak negatív tapasztalatok, az Asus drága, a Gigabyte és az MSI nem igazán elérhető. Árban 45ezer alatt gondoltam a dolgot, így elsősorban a B450 chipset jöhetne szóba. Ti mit ajánlanátok?

(#632) leviske válasza DanielLong (#631) üzenetére


leviske
veterán

Ha nem csak hirdetve van, hanem kapható is, akkor a MSI B450I Gaming Plus AC mindenképp jó vételnek tűnik a feladatra, ahogy a Gigabyte B450I AORUS PRO WiFi is. Alapvetően az AsRocktól sem kell félni, pláne Zen+ esetén. Az ITX Fatal1ty is inkább pozitív fennhangon került a látóterembe.

Miután nekem MSI lapom van és meg vagyok vele elégedve, nyilván arra szavazok, de valószínűleg a többivel sem jársz rosszul. Azt hiszem a procik topikjában mind a MSI, mind a Gigabyte mind pedig az AsRock ITX lapjaival van tapasztalat.

(#633) John Rose


John Rose
aktív tag

Amikor vettem az alaplapomat, akkor még nem voltak 450/470 chioset-es lapok. A legfrissebb bios-al tökéletesen üzemel a 2200G procim egy ASsrock AB350M PRO4 alaplapban.

(#634) komi77


komi77
senior tag

Sziasztok! Egy probléma miatt kérném a véleményeteket. Fiam gépében Asus Rog Strix X370 lap, Ryzen 5 1600 proci és 2x8 Gb G.SKILL 16GB Aegis DDR4 3000MHz memók vannak. Eddig a proci 3600 Mhz-n a memók 2933 Mhz-n futottak hiba és akadás nélkül. Újabban a BfV alatt random elmegy a kép, viszont a pc megy tovább, nem indul újra. Ha a procit és a memókat alapértékre állítom nincs vele baj. Próbáltam csak a procit és külön a memókat is oc-zni de mindig ugyanaz. Valaki járt már így? Mi lehet a hiba? Stresszteszt órákig mehet, semmi gond. Ráadásul csak mostanában csinálja, előtte semmi gond nem volt ezekkel a beállításokkal. Válaszaitokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Szegény ember kézzel nőz.

(#635) varmi2 válasza komi77 (#634) üzenetére


varmi2
nagyúr

Mennyi feszt kap a cpu, soc, ram?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#636) komi77 válasza varmi2 (#635) üzenetére


komi77
senior tag

Cpu: 1,237V, Soc: 0,85V, Ram: 1,35V.

Szegény ember kézzel nőz.

(#637) varmi2 válasza komi77 (#636) üzenetére


varmi2
nagyúr

soc kevés. legyen kicsivel 1V felett.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#638) komi77 válasza varmi2 (#637) üzenetére


komi77
senior tag

Ok, próba.

Szegény ember kézzel nőz.

(#639) #55809408


#55809408
törölt tag

Fm2+ ról váltanék, 50 ezer körül keresgélek de több is lehet. Olyan desztkát keresnék amiben a legjobb a hangkártya. :R

[ Szerkesztve ]

(#640) varmi2 válasza #55809408 (#639) üzenetére


varmi2
nagyúr

Vegyél 30-35k körüli b450-es lapot, és hozzá egy asus dgx/dsx hangkártyát, áron belül vagy, és jóval jobb a hang, mint bármilyen alaplapi integrált.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#641) #55809408 válasza varmi2 (#640) üzenetére


#55809408
törölt tag

Köszi megnézem. Ezt a hangkártyát rátudom kötni az előlapi fejhallgató kimenetre is? Az még beleférne pluszban. 2-3 ssd és hdd nél több nem lesz a gépben. Ahogy néztem némelyik csak a csatlakozók mennyisége miatt drágább adott tipuson belül. Egy gyors, stabil megbízható lap kellene.

[ Szerkesztve ]

(#642) varmi2 válasza #55809408 (#641) üzenetére


varmi2
nagyúr

Természetesen a gépház előlapi hangkimenetét is rákötheted. Nekem dsx van pár éve, ha van kérdésed, tedd fel.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#643) Márk


Márk
senior tag

Sziasztok!

Találtam Asus Prime X370-Pro laphoz moddolt Bios-t, ezt írják róla:

Option für Bus Speed Spread Spectrum hinzugefügt
Erweiterte DC Lüftersteuerung für AIO_PUMP und W_PUMP
- Min Lüftergeschwindigkeit kann auf 0% reduziert werden (vorher 60%)
- Mittel Lüftergeschwindigkeit kann auf 0% reduziert werden (vorher 60%)
- Option Allow Fan Stop hinzugefügt
AMD CBS freigeschalten (Advanced)
- Inklusive Precision Boost Overdrive für Ryzen+

Na most nekem a legutolsó izgatja a fantáziámat.

Elviekben azt jelenti, hogy a 2000-es szériájú integrált grafika nélküli Ryzen 5 és 7-es sorozatú CPU-knál ugyanúgy működhet a Precision Boost Overdrive, minthogyha X470-es chipsetű lapja lenne az embernek?

[link]

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#644) #55809408


#55809408
törölt tag

No most vagy ennyire jól sikerült az am4, hogy senkinek semmi problémája, kérdése nem akad vagy senki nem vesz am4-et. :) Elég ritka a hozzászólás pedig nem lenne rossz olvasni egy két új véleményt. :F

(#645) Madmax81 válasza #55809408 (#644) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Szia
Itt mindent kibeszélünk az alaplapokat is AMD Ryzen 7 / 5 2***(X) "Pinnacle Ridge" (AM4)

1956-2010 07.22 Varga László

(#646) #55809408 válasza Madmax81 (#645) üzenetére


#55809408
törölt tag

köszi.

(#647) Shin Chen válasza #55809408 (#646) üzenetére


Shin Chen
tag

Vagy [Raven Ridge (2xxxG)]

"A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

(#648) komi77 válasza varmi2 (#637) üzenetére


komi77
senior tag

Szia! Próbálgattam a soc fesz. emeléssel meg még a kutyafüle tudja mivel. A helyzet változatlan. Most mindent defaulton használunk. A röhej az, hogy már így is eldobja magát a gép. Stressztesztet 1:36 perc után állítottam le - minden be volt pipálva - semmi. Van egy gyengébb Ryzen-es gépünk is azt szét lehet oc-zni és sem melegedés, sem stabilitási gond nincs. Csak arra nem tudok rájönni vajon mi okozhatja. Talán még win10-et telepítek újra, meg egy régebbi Radeon drivert (17.1.1) aztán meglátjuk. Legutoljára fél évig tojóztunk hasonló gondok miatt a G.skill FalreX-es memória kitt hibája miatt. Két lapot is cseréltem alatta, tápot, stb. és mindig instabil volt a gép. Végén már a stresszteszt indításakor is ledobta magát. Ez kb. fél év volt mire kiderült a memória hibája. Lehet most is kifogtam egy G.skill-t. :)

Szegény ember kézzel nőz.

(#649) leviske válasza komi77 (#648) üzenetére


leviske
veterán

ha van otthon működő Ryzen rendszer, akkor én kivenném egy próba erejére abból a memóriákat

[ Szerkesztve ]

(#650) komi77 válasza leviske (#649) üzenetére


komi77
senior tag

Köszi a segítő hozzászólást. Időközben meg találtam a problémás alkatrészt. Egy m.2 pci ssd okozta a gondomat. A kis Plextor még az elsők között jelent meg és úgy néz ki pár év alatt szépen elhasználódott. Most egy cserével könnyedén orvosoltam a helyzetet. Már a memókat és a procit is engedi oc-zni. Illetve oc mellett/nélkül is stabil a rendszer. Köszönöm mindenkinek a segítő hozzászólását, B.U.É.K. mindenkinek! :)

Szegény ember kézzel nőz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.