Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-10 15:17:20

LOGOUT.hu

Socket AM4 topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) ncc1701 válasza TPeti (#1998) üzenetére


ncc1701
veterán

A b450 chipset nem tud pcie4-et.

(#2002) TPeti válasza Márk (#2000) üzenetére


TPeti
tag

A CPU-Z 4.0-t ír az alaplapnál. Viszont a sebességet csak 8GT/s-nak mutatja. A GPU-z is 4.0-t mutat, de ott látszik, hogy 4.0@3.0 . Többeknek 4.0-ban fut a 4.0-ás kártya 5000es Ryzennel B450 alaplapban, mert a PCIe vonalak direktben a prociról jönnek le, a chipsetnek semmi köze hozzá. Elvileg. Ezért gondoltam arra, hogy az NVMe meghajtóm csak 3.0-ás és ezzel szinkronizálja a proci a sebességet.

Serpent 750 Nitro TC, Serpent.com

(#2003) varmi2 válasza TPeti (#2002) üzenetére


varmi2
nagyúr

A b450 alaplapok nem tudnak pcie 4.0. Fogadd el, ez tény. b550 lap kell ehez minimum.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#2004) Törzsúr


Törzsúr
senior tag

Sziasztok!
B350 Mortar Arctic lapomon úgy emlékszem volt Secure boot a bioszban, viszont frissítettem a legújabb béta bioszra mert 5000-es szériára váltottam. A lényeg, hogy a legfrissebb béta bioszban nem tudom bekapcsolni az SC-t így nem enged frissíteni W11-re. :U
Ötlet? :R

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#2005) Fred23 válasza Törzsúr (#2004) üzenetére


Fred23
nagyúr

Rufus.

(#2006) Törzsúr válasza Fred23 (#2005) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Ez sem tűnik rossznak viszont nekem van rendszerem csak frissíteni szeretném. Nekem nincs ilyen ISO fileom.
A beta biosz ami kellett az új procihoz, csak CSM módban volt hajlandó Windowsba menni. (Ott két lehetőségem van UEFI vagy CSM)
Ha visszamegyek a bioszba és UEFI-re teszem akkor bekapcsolható lenne a Secure boot, viszont akkor a gép nem indul el. :DDD

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#2007) ncc1701 válasza Törzsúr (#2006) üzenetére


ncc1701
veterán

Élő, legacy módban telepített win alatt bekapcsolni a secure bootot, hát persze, h nem fog elindulni. Gúglizz egy kicsit, rendesen át kell alakítanod a dolgokat ahhoz, h menjen. Gyakorlatilag egy szűz installal jobban jársz, egyszerűbb.
De örülj neki, így legalább tuti nem frissül 11-re, nekem is így van. Majd ha muszáj lesz 2025-ben.

[ Szerkesztve ]

(#2008) Fred23 válasza Törzsúr (#2006) üzenetére


Fred23
nagyúr

Hivatalos iso linkje, ha esetleg használnád.
Pillanatok alatt felmegy egy új rendszer. Rufus-szal pendrive-ra teszed, aztán onnan telepítheted. Secure boot-tal vagy nélküle, ahogy Rufus-ban beállítod.

[ Szerkesztve ]

(#2009) Törzsúr válasza ncc1701 (#2007) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Köszi mindkettőtöknek. Közben guglizok is. :R
Fred23 :R

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#2010) zsid


zsid
senior tag

Hali, kellene egy kis segítség, mert elvesztem.

Haveromnak próbálok távsegítséget nyújtani, mert lefutott egy rendszeres "thermal shutdown" problémába.

Giga B450M Gaming lap
Ryzen 5 5600G
2x8GB RAM
Kingston nvme
valami GTX videókártya

A gyerek korábban csak az IGP-vel játszott és akkor jött elő gyakrabban, de most kapott egy dedikált kártyát és a hiba megmaradt: a gyári hűtővel a proci eléri a 70 fokot és azonnal leáll a gép. Ami a problémám, hogy semmilyen opciót nem találtam sem a manualban sem a biosban a Shutdown Temp. átállítására. Lézetne, hogy ennél a lapnál nincs lehetőség ennek az állítására?

Ha kimaradt a Gigabyte biosából akkor szoftveres ( pl Ryzen Master) lehet ezen emelni?

Ránéztem a saját 3700X-emre, CPU-Z stress test alatt nálam 75fok a Die Temp, pedig van némi UV is és egy 360-as AIO hűti, szóval a 70 fokos shutdown temp az sztem irreális.

<tRucKdriFteR>

(#2011) belaazallat válasza zsid (#2010) üzenetére


belaazallat
addikt

Üdv!

Milyen házba van beépítve? Hogy jelentkezik a probléma, pontosan? Mit csinál? Játszik, konvertál? Ír ki valamit a gép?

Ha diszkrét VGA előtt is túlmelegedett, akkor ha belefűt egy, akkor pláne túl melegedhet. Elég gyenge a gyári hűtő, nincs valami erősebb? Sokkal gyengébb processzoron stressz teszt alatt 100 fokig ment fel a hőfok nálam azzal a hűtővel, szóvas sanszos, hogy kevés tényleg..

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#2012) belaazallat válasza zsid (#2010) üzenetére


belaazallat
addikt

Átolvasva a manuált, van benne hőmérséklet kontrol,
"Temperature Warning
Sets the warning threshold for temperature. When temperature exceeds the threshold, BIOS will emit warning sound. Options are: Disabled (default), 60C/140F, 70C/158F, 80C/176F, 90C/194F."

Szóval tessék tanulmányozni azt a fránya manuált, minden benne van!

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#2013) zsid válasza belaazallat (#2011) üzenetére


zsid
senior tag

Meg nem mondom milyen ház, de elől van 2 venti valamint hátul 1. Tegnap próbálgattuk ( én csak online vettem részt ), nyitott házban, idle 35-6 fok körül ment a proci, indítottunk egy CPU-Z stress testet, szépen felpörgött maxra a processzorhűtő, HWinfo64-gyel követtük a hőfokokat. kb 1 perc alatt ment el 70 fokig, 69,8 °C volt az utolsó amit láttunk ezután instant kikapcsolt a gép, teljes azonnali leállás ( kipróbáltuk többször is, mindig ugyanez, mindig 70 foknál ). Csak némi várakozás vagy áramtalanítás után tudod újra bekapcsolni.

A gyári hűtő az elég kicsi ( nem is világos miért nem adtak APUhoz legalébb egy Wraight Prismt), korábban dedikált kártya nélkül játszott a gyerek, ott szerintem nem volt meglepő hogy nem bírt az 5600G-vel a hűtő, ezért kapott most egy GTX1660-at talán, az IGP-t kikapcsoltuk de így is előjön a leállás.

A stress teszt az nyilván extrém terhelés, a kissrác csak Fortniteozik ami azért nem kimondottan processzorintenzív játék, oda elégnek kellene lennie a gyári hútőnek is.

Ezért is néztem rá a saját Ryzen 7-emre, mert ennél is 70 fok felett van a die temp, de youtubeon random rákeresve minden látni 5000-res Ryzeneknél 70 fok feletti hőfokot 40% alatti terhelésnél.

Ezért is gondoltam, hogy feljebb kellene állítnai a shutdown tempet de ilyen opciót nem találok. :F

<tRucKdriFteR>

(#2014) zsid válasza belaazallat (#2012) üzenetére


zsid
senior tag

Ez csak WARNING, át van állítva 90 fokra, ugyanúgy lekapcsol 70 foknál.

<tRucKdriFteR>

(#2015) belaazallat válasza zsid (#2013) üzenetére


belaazallat
addikt

boost-ot kapcsoljátok ki, az összes energiagazdálkodást kapcsoljátok be, próbáljatok egy fix órajelet belőni, alulfeszelve. Esetleg egy másik hűtővel teszt?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#2016) varmi2


varmi2
nagyúr

Vettem egy ilyen lapot: Asus A320I-K itx. Csak apu -val lesz használva netezés meg ilyen hasonló dolgokra. Jelenleg egy 3200G van kinézve hozzá. Jól gondolom hogy erre elég ez a lap?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#2017) Francia91 válasza varmi2 (#2016) üzenetére


Francia91
veterán

Simán
Apáméknál 2200G és egy Gigabyea AB350N Gaming Wifi ITX lap van ilyen feladatokra használva, 8 GB RAM-mal és SSD-vel, kiváló Windows 10 alatt :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#2018) konci79 válasza zsid (#2014) üzenetére


konci79
őstag

Bios melyik van rajta?
Nincs lehetőség másik lapban kipróbálnia a procit?
Külföldi fórumokon olvastam, korai szériás 5600g -k hajlamosak volt tönkremenni, akár az is lehet.
Az alaplap sem túl acélos hűtés tekintetében, többi hőfok milyen?
SSD pl, vagy alaplap, memoriát kicsit alapon használni, ott is előjön-e?
Lehet nem is a proci miatt kapcsol ki.

Szerk:
Hwinfo képet kérünk :)

[ Szerkesztve ]

(#2019) zsid válasza konci79 (#2018) üzenetére


zsid
senior tag

F62d bios van rajta és sajnos nincs másik lap kéznél.
A proci az kb 2 hónapos, gariztatva volt mert az előző 5600G is ugyanezt produkálta.
A többi hőfok teljesen normális, még a VRM is 40 fok alatt marad stress tesztnél.

Tegnap Ryzen Masterrel visszavettük a Socket Powert 88Wattról 65Wattra, így már tartotta a rettenet Wraight Stealth is a 68-69 fokot elég sokáig, majd akkor jött a leállás - de itt már jóval később - amikor a CPU die temp átugrott 70-re. Az elmúlt két napban simán belevittük vagy 15 ilyenbe, de ha 69 foknál megállítod a processzorgyilkolást akkor nincs gond, teljesen normálisan pár másodperc alatt visszahűl a mag és nincs leállás.

Maga a gép egy éves, ha nincs "elmelegítve" a proci akkor gond nélkül megy napokig is, nem jön elő semmi hiba, se kék halál, semmi, teljesen stabil a rendszer. Eddig csak játék alatt jött elő, korábban viszonylag gyakran ( nyilván a dedikált videókártya hiányában ) , de mióta megkapta a GTX1660-at azóta is előfordult néha.

Ami érdekes, hogy a Ryzen Master szerint is 95°C a max CPU hőfok ( ahogy az AMD szerint is ), de 70 fölé nem tud elmenni leállás nélkül.

HWinfo képem sajnos nincs, mert én pár országgal odébb vagyok és videohívásban csináltunk mindent.
A lap még garis, jövő héten megy vissza gariztatásra :)

<tRucKdriFteR>

(#2020) vlevi


vlevi
nagyúr

Ez walami új?
Béta BIOS-t kiadnak?
Rénztem a lapom oldalára, van-e újdonság, és azt látom, hogy bétaverziós BIOS update van a honlapon. Én tudom, mit jelent a béla verzió, de sokan nem tudják, letöltik, aztán meg lesnek, ha belefutnak valami teszteletlen bugba...
TUF B450M-PLUS GAMING|Alaplapok|ASUS Magyarország

[ Szerkesztve ]

(#2021) Fred23 válasza vlevi (#2020) üzenetére


Fred23
nagyúr

ASRock is szokott ilyet, anno fel is tettem egyiket, teljesen jó volt.

(#2022) Leki78


Leki78
tag

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni alaplapot egy AMD Ryzen 3 1200 processzorhoz.
Ki is néztem egy olcsóbb típust: [link]
A gyártói oldalon nincs a processzor a támogatottak között.
Működne a fent említett proci az alaplappal?

Le szoktál maradni a kedvenc műsorodról a Tv-ben? Ennek ezennel vége! Itt a megoldás: http://tvben.hu/zzepg/zzepg/ajanlas.php?ki=24

(#2023) Francia91 válasza Leki78 (#2022) üzenetére


Francia91
veterán

Az 500-as szériák már a 3xxx szériára lettek kiadva, és mivel a BIOS chip-be nem fér bele az összes mikrokód, stb, az első szériás Ryzen-ek nem támogatottak. Valami hasonló sztori rémlik
Ha nincs a támogatott procik közt a Tied, akkor esélyes, hogy nem fog menni benne

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#2024) Gyuri27 válasza Leki78 (#2022) üzenetére


Gyuri27
félisten

Mert hivatalosan nem támogatja.
Aztán vagy megy vagy nem. Volt akinek 5xx lapban különféle 1xxx-2xxx ment. De erre nincs garancia.
[link] nem sokkal drágább.

Amd - Radeon - Ryzen

(#2025) Leki78 válasza Gyuri27 (#2024) üzenetére


Leki78
tag

Köszi, ez is jó lesz és ennél fel is van tüntetve a proci. :R

Le szoktál maradni a kedvenc műsorodról a Tv-ben? Ennek ezennel vége! Itt a megoldás: http://tvben.hu/zzepg/zzepg/ajanlas.php?ki=24

(#2026) Leki78 válasza Gyuri27 (#2024) üzenetére


Leki78
tag

Kellene még bele 1db 8gb-os memória modul, vehetek bele bármilyen DDR 4-est vagy itt is van olyan típus ami felejtős ebben az alaplapban? Itt is az olcsó kategória ami elsősorban szóba jöhet.

[ Szerkesztve ]

Le szoktál maradni a kedvenc műsorodról a Tv-ben? Ennek ezennel vége! Itt a megoldás: http://tvben.hu/zzepg/zzepg/ajanlas.php?ki=24

(#2027) Gyuri27 válasza Leki78 (#2026) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nem tudom milyen van. Próbálj olyat keresni. Hogy a dc meglegyen.
Ami 99% megy a lap manulja szerinti támogatottakon kivül a gskill aegis. Ebből 15-16 ezres egy 2x8 gigás 3000-es kit. Ez megfontolandó.

Amd - Radeon - Ryzen

(#2028) Crucio


Crucio
aktív tag

Sziasztok!
Egy rendkívül idegesítő hibával találkoztam egy R5 5600G-s konfiggal: link

Kínomban már vettem egy MSI MAG B550 Tomahawk alaplapot az Alzáról, hátha megoldja. Természetesen azzal akartam kezdeni, hogy lefrissítem a BIOS-t, azonban nem látta a BIOS fájlt. Némi kutakodás után feltűnt, hogy az alaplapon az MPG B550 Gaming Edge Wifi (MS-7C91) laphoz tartozó E7C91AMS.1B0 verziójú BIOS van. Na ez most hogy lehetséges? :F Mit tudok ezzel tenni?

[ Szerkesztve ]

(#2029) Gyuri27 válasza Crucio (#2028) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ha frissithető a bios proci nélkül pendrivéről akkor nyertél. Ha nem kell egy támogatott proci kölcsön.

Az asusnál van valami gyári progi (valami guard vagy protekt) ami képes ilyeneket csinálni. Azt friss telepitéskor leirtod és akkor nagy eséllyel nem lesz gond.

Amd - Radeon - Ryzen

(#2030) Crucio válasza Gyuri27 (#2029) üzenetére


Crucio
aktív tag

Nem igazán értem. Van egy Ryzen 5 5600G-m és ahhoz vettem az MSI alaplapot, de nem az a BIOS van rajta, ami az alaplaphoz tartozik, hanem a gyártón belül egy másik modellé.

(#2031) Gyuri27 válasza Crucio (#2030) üzenetére


Gyuri27
félisten

Valaki, valahol elnézte. Ha bontatlan volt a lap akkor a gyárban. Ha bontott, akkor visszaküldött lap és a tulaj volt okos.

Amd - Radeon - Ryzen

(#2032) Crucio válasza Gyuri27 (#2031) üzenetére


Crucio
aktív tag

Ezt értem csak nem tudom mit kell vele kezdeni. Mindenesetre ezzel a lappal is előjön a hiba, szóval nem az alaplap volt a ludas.

(#2033) belaazallat válasza Crucio (#2032) üzenetére


belaazallat
addikt

Üdv!

Ha nem engedi fel a rávaló biost, akkor lehet nem marad más, mint kivenni a bios chipet és valakivel átíratni. Apróhirdetések között szoktam látni ilyen hirdetést.
Bár emlékeim szerint volt valami parancs bios frissítésnél, amivel rá lehetett erőltetn a nem kompatibilis biosokat, de ez nem uefi biosnál volt, és nem vagyok biztos, hogy jól emlékszem.

Szerk: pl őt [link] ő meg tudja mondani, mit lehet tenni ez ügyben.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#2034) jeni válasza belaazallat (#2033) üzenetére


jeni
félisten

Garis lappal minek vesződni főleg ha 14 napon belüli vásárlású. Már csak azt kell bizonyítani, hogy nem a vásárló tett fel rossz BIOS-t.

(#2035) belaazallat válasza jeni (#2034) üzenetére


belaazallat
addikt

És hogy bizonyítod, hogy így jött? Egy gyári alaplap?! Ráadásul a user próbált bios-t frissíteni....

Ne értsd félre, valszeg az Alza hibázott, bontott terméket adtak el, de kérdés elismeri-e?!

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#2036) Crucio válasza belaazallat (#2035) üzenetére


Crucio
aktív tag

Nem tudod megpróbálni, mert nem is látja a fájlt a lap.

(#2037) fabko


fabko
tag

Sziasztok,
Van egy Gigabyte B450M DS3H (BIOS legfrissebb) és Ryzen 9 5900X. A feladatkezelő 6/12-es CPU-nak látja, az eszközkezelő listázza a 24db CPU-t. AIDA64-el szintén csak 6/12 látszik. Jól van ez így, vagy nem is használja a 6/12 feletti magokat/szálakat?
Köszönöm a segítséget!

(#2038) varmi2 válasza fabko (#2037) üzenetére


varmi2
nagyúr

Mutass képet. A feladatkezelőben mindenképpen kell látszani a 24 magnak.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#2039) fabko válasza varmi2 (#2038) üzenetére


fabko
tag

(#2040) varmi2 válasza fabko (#2039) üzenetére


varmi2
nagyúr

Jobb gomb a grafikon területére. Másik grafikon típus, azon belül logikai processorok.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#2041) varmi2 válasza fabko (#2039) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ezt csináld meg. Utána jó lesz.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#2042) fabko válasza varmi2 (#2040) üzenetére


fabko
tag

(#2043) fabko válasza varmi2 (#2041) üzenetére


fabko
tag

Megcsináltam és kékhalál :F

(#2044) fabko válasza fabko (#2043) üzenetére


fabko
tag

SESSION1 INITILAZION FAILED-et ír a kékhalál, csökkentett módban is.

(#2045) varmi2 válasza fabko (#2043) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az az alaplap gyenge ehez a cpu-hoz.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#2046) Francia91 válasza fabko (#2037) üzenetére


Francia91
veterán

BIOS verzió, tápegységed teljesítménye, amit elsősorban megkérdeznék, ha ezen problémák állnak fenn.
Az alaplap hivatalosan az F60-as BIOS-tól támogatja az 5900X-et, és a +12V-os tápcsati 8 tűs (a gyengébbeken, amik 8 magig támogatnak, általában 4 tűs +12V-os CPU tápcsati van)

Mert vagy nem bírja elég krafttal ellátni a processzort a tápod, vagy olyan BIOS van rajta, ami nem ismeri fel rendesen a procidat

#2045varmi2
Elégnek kell lennie a lapnak a procihoz, hivatalosan támogatja, és 8 tűs CPU tápcsati van rajta

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#2047) fabko válasza Francia91 (#2046) üzenetére


fabko
tag

Köszönöm a választ!

A BIOS F64a.
A táp egy 600W Chieftec
A VGA egy RX6650 XT
A kékhalált nem tudtam megszüntetni, újratelepítés után (Win11) most látja mind a 24magot/szálat, de így nagyon melegszik, az Aida stresstest 9 másodperc után kilépett!
A hűtő egy Xilence, ránézésre is kicsi ehhez a CPU-hoz. Egy CM MA410P van kéznél, holnap átszerelem és megmérem.

(#2048) fabko válasza fabko (#2047) üzenetére


fabko
tag

A CM-el AIDA stresszteszt alatt (20perc) nem ment feljebb 75 C-nál, de a VRM-re az AIDA 86 fokot írt, kézzel nem lehet megérinteni a hűtőbordát. Ez hosszú távon fog tudni rendesen működni, vagy valóban kell egy komolyabb VRM-es alaplap?

(#2049) Francia91 válasza fabko (#2048) üzenetére


Francia91
veterán

86 fok már sok... Vagy nem kap szellőzést a VRM, vagy alapvetően nem bírja a 12 magos procikat, hiába a hivatalos támogatás

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#2050) fabko válasza Francia91 (#2049) üzenetére


fabko
tag

Milyen alaplapot ajánlanál ami nem túl drága, de nem gond neki a 5900X?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.