Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-10 15:17:20

LOGOUT.hu

Socket AM4 topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) Márk válasza Raggie (#1700) üzenetére


Márk
senior tag

Gigabyte sem vezeti ki.

Mondjuk ha nincs a prociban, akkor nincs is mit.

Valószínű neked van igazad, a prociban nincs Sata kontroller.

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#1702) varmi2 válasza Márk (#1701) üzenetére


varmi2
nagyúr

Itt van kiemelve piros keret a cpu-ban lévő sata vezérlő, a zöld keret meg a chipsetben lévő.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#1703) Márk válasza varmi2 (#1702) üzenetére


Márk
senior tag

Valóban.

Akkor a B450-nél még kivezették a lapra, az X570-nél, B550-nél meg már nem.

Fura, hogy az újabb chipseteknél már nem vezették ki.

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#1704) Raggie válasza varmi2 (#1702) üzenetére


Raggie
őstag

Nézd meg az alaplap manualjának 21. oldalát.
Csak PCI-E van a prociban, és arra kötött az alaplap egy switchet ami vagy az M2.SSD-t vagy egy SATA vezérlőt rak rá. De maga a SATA vezérlő az nem a prociban van. ;)
LINK: https://download.msi.com/archive/mnu_exe/mb/E7C02v1.5.pdf

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#1705) GAbre


GAbre
veterán

Sziasztok!
Órákat szenvedtem,hogy próbáljak ki nem 1,hanem kivételesen 2 kártyát Csóró kis x570 lapban.(részletek adatlapomon)
Aminek windows hiba,majd most már helyrehozhatatlan!? windows összeomlás lett a vége.
Nagyon nem tudom felfogni,hogy miért:
Gép nem bootolt,meghalt boot képet sem adott,megakadt win betöltés 2 kátyával.
Volt hogy betöltött telepítette +gpu drivert.Kiírta gpu-z,eszközkezelő másik kártyát,de pl msi afterburner nem látta,vagy csak egy kettes kártya,mintha még nem települt volna fel.
Se gen 1 módban nem akart változni helyzet,gondoltam biztos a 2 m2 ssd ami elveszi a "lehetőséget" a +1 kártyától.
Így fogtam és sima ssd-ről bootoltattam,de kb ott is hasonló eredmény.
Nagyon lassan bootol,ha bootol épp,valahogy van még 1 kijelző is(szerinte),mikor monitor csak 1 kártyán van.
Én meg csak vakarom a fejem,hogy normális ez a jelenség?Tudom,hogy elég szar csóró 40-50ezer Ft-os alaplap,mi a francot várna tőle az ember? :F
De raktam már össze több kártyát is, régebbi gépekben is gond nélkül mentek.

Avatar

(#1706) Raggie válasza GAbre (#1705) üzenetére


Raggie
őstag

Milyen két kártyával próbálkozol?

Clint Eastwood FTW

(#1707) GAbre


GAbre
veterán

Adatlapomon lévő hasonlóval.De ez nem releváns sztem.

Avatar

(#1708) Raggie válasza GAbre (#1707) üzenetére


Raggie
őstag

Dehogynem releváns. Amikor valamilyen hardverelem bekerül a gépbe és hirtelen meghal minden, akkor nagyon is releváns, hogy mi volt az ami bekerült... :U
Nvidia driverek teljes lepucolása és újratevése megvolt? Win újrainstall volt?
Alaplapi BIOS az UEFI módban van? Nem maradt véletlenül kompatibilitási módban? Újabb VGA-knak az tud gondot okozni.

Hirtelen ezek jutottak eszembe.

Clint Eastwood FTW

(#1709) GAbre válasza Raggie (#1708) üzenetére


GAbre
veterán

Próbáltam uefi és nem uefi módban.Amiben tudtam pci-e slotban.
Több riserrel is.
Mi köze van a drivernek ahhoz,hogy maga a gép nem bootol,ott még nincs driver se.
Alapba szar szerintem a lap.Ezért is rühellem msi-t már.
Más alaplapoknál b550-es lapon vagy régi fm2 vagy intel régebbi lapon.
Asus x570-es lapon működik minden gond nélkül.
De ezen a foson sehogy sem.Nem tudom minek csúfolják meg az ilyen lapot ilyen árral,és minek raknak rá feleslegesen 4-5 pci-e slotot....
Már alapba is a legfrissebb stabil biosz volt fenn.Most meg béta utolsó biosz van.
Chipset driver is le lett szedve.
Köszönöm,hogy foglalkoztál velem.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#1710) Raggie válasza GAbre (#1709) üzenetére


Raggie
őstag

Esetleg még BIOS frissítést lehet tolni hátha az segít.
Valamint AMD chipset drivert is lehet frissíteni, mert sok PCI-E sávot kezel a chipset az X570 esetében.
Egyébként jelezd az MSI supportnak, általában segítőkészek szoktak lenni. Hátha valami olyasmi, amit ki tudnak javítani.

Clint Eastwood FTW

(#1711) GAbre válasza Raggie (#1710) üzenetére


GAbre
veterán

Igen gyorsan válaszoltak,hogy pucoljam le driver cleanerrel.
Az ok,de mondom,miért nem bootol a gép? :D
Tuti nem azzal van gond.De megnézem most win 11 alatt is.
Sejtettem,hogy nem igazán fognak tudni mit mondani.

Avatar

(#1712) jovás válasza GAbre (#1705) üzenetére


jovás
aktív tag

Esetleg nincs valami USB-s kütyü a gépre dugva? Hallottam olyanról hogy bezavart a bootolásnál. Egy próbát megér.

(#1713) GAbre válasza jovás (#1712) üzenetére


GAbre
veterán

És 1 kártyánál működik 2nèl nem?
Monitor van radugva,meg füles

Avatar

(#1714) GAbre válasza GAbre (#1713) üzenetére


GAbre
veterán

No update.
Valamiért megjavult,és szar kis kínai risert már lehet dugni alaplapra.
Ami érdekes,mert normális 4.0-át,illetve 3.0-ás occsó kínait is próbáltam anno.
No mind1.
Szépen le is törölte biosz profil mentéseim.
Hangolhatom be már 3x a bioszt újra.
Jee msi :)
De sime risert nem akarja(0.06c).Így 2 kártya akkor működik.
Mind1,akkor se normális ez.Másik lapok nem csinálnak ilyen furcsaságokat.

Avatar

(#1715) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Sziasztok!

Van-e mód arra, hogy B450-es alaplapon PCIe Gen4-es tempót tudjak használni?

Régebben olvastam, hogy pár gyártó engedett ennek a funkciónak.

Az alany egy Gigabyte B450I Aorus Wifi, nem szívesen cserélném le, mert ebben a méretben nehezebb lapot találni. :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1716) ricsip válasza Graphics (#1715) üzenetére


ricsip
addikt

A mai számítástechnikában még a hivatalosan támogatott, nagy mellénnyel hangosan marketingelt, elvileg papíron tökéletesen működő funckcióknak is gyakran véres a torka, nemhogy a nemhivatalosan, eseti jelleggel, béta módra engedélyezett funkcióknak.

-

(#1717) Graphics válasza ricsip (#1716) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Tehát? :)

Van rá mód, avagy nincs? :) Tweaktown cikke alapján kérdezem.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1718) varmi2 válasza Graphics (#1717) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nincs.
Eleinte voltak olyan béta biosok amiben engedélyezve volt. De már nem elérhetőek.
Ahhoz hogy mennyen a PCIe 4.0. Ryzen 3xxx vagy 5xxx cpu kell, és b550 vagy x570 lap kell.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#1719) Graphics válasza varmi2 (#1718) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

BIOS-ból lehet régebbit visszatenni amúgy? :) úgy általánosságban.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1720) varmi2 válasza Graphics (#1719) üzenetére


varmi2
nagyúr

Úgy általánosságban igen. De vannak esetek amikor nem lehet vissza lépni. Mindig el kell olvasni hogy mi van írva az aktuális bioshoz.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#1721) Graphics válasza varmi2 (#1720) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Köszi, hát nem terveztem új lapot venni, még azért szétnézek, mert alapvetően csak a nyers tempója kéne az SSD-nek, egy PM9A1 PCIe Gen4.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1722) varmi2 válasza Graphics (#1721) üzenetére


varmi2
nagyúr

Emagon jó áron volt az MSI b550 Toma lap. Nem tudom, hogy akciós e még.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#1723) Graphics válasza varmi2 (#1722) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

ITX kell, mert egy miniházban van a masina :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1724) varmi2 válasza Graphics (#1723) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ja értem....

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#1725) apollo12


apollo12
veterán

Hali 5800x társaságához melyik lap lenne az ideális ? :)
[link] [link] [link] [link]

(#1726) jeni válasza apollo12 (#1725) üzenetére


jeni
félisten

én választásom
az MSi a 4. helyen
a BioStar a 3. helyen (2.1 HDMi és WIFI 6 van!)
az Asrock a 2. helyen (HDMI 2.1 és 2,5G Lan!)
az Asus az 1 helyen (HDMi 2.1 és 2,5 G Lan!)

kérdés kell-e optikai kimenet is? Asus és ASrock van

[ Szerkesztve ]

(#1727) MaddeNNNN válasza apollo12 (#1725) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Mindenképpen mATX kell? Egy ilyen jó processzor alól kár kisporolni az alaplapot. Mire hasznalnad?
Ha mindenképpen a listadrol kellene választani asus tuf vagy az asrock steel legend.
TUF a firstshopnal olcsóbb és 3 év garancia

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#1728) apollo12 válasza MaddeNNNN (#1727) üzenetére


apollo12
veterán

Matx házam van [link] és ha atx lapot rakok bele nem lehet felülre radiátort rakni

atx ből milyen lap lenne ?

jeni

köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#1729) MaddeNNNN válasza apollo12 (#1728) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

hát erre akkor tudunk válaszolni, ha elmondod mire szeretnéd használni. ház oldalára nem szeretnéd a radiátort?

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#1730) jeni válasza apollo12 (#1728) üzenetére


jeni
félisten

komolyabb léghűtés is betehető,itt inkább a szerelési sorrend lehet a lényeges szempont. de ahogy néztem a videót,ebbe a házba CPU vízhűtés dukál.
NZXT Kraken Z73 esetleg ennél kisebb az X73 és a X63 RGB vagy a sima X63 is jó.
vannak több jó márkák ebből olcsóbban is.
persze kell -e 3 ventis verzió?
két ventis
ATX verzióból ugyan azok a típusok is lehetnek melyek az M-ATX esetén kinéztél.

[ Szerkesztve ]

(#1731) apollo12 válasza MaddeNNNN (#1729) üzenetére


apollo12
veterán

Nah igy néz ki a gép :) bárhogy mérek atx miatt felül a hűtő borda nem fér el :( , felhasználás játékok, és a procin annyi tuning lesz PBO val lesz csesztetve. Csere, mióta bent a van az új proci a lapban ki fagy a gép random ha 2db memória van benne

(#1732) MaddeNNNN válasza apollo12 (#1731) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Jaa hogy épített víz, nem játékvíz. Az más :D.
Kifagyás nem feltétlen a lap miatt lehet csak. Esetleg tesztelted a ramokat másik gépben, vagy másik ramot ebben a lapban?
Meg nem tudom mennyi a keret, de 40-ért lehet kapni MSI B550 Mortart a Foramaxnál, az is 3 év gari. Legjobb mATX VRM, debug led, 6 sata. minden jóság van rajta

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#1733) apollo12 válasza MaddeNNNN (#1732) üzenetére


apollo12
veterán

most másik ram van benne , 2db gép van itthon :) már nem tudok másra gondolni

(#1734) apollo12


apollo12
veterán

Hali meg vettem amit ajánlottatok lapot, mai nap össze raktam és folyamatosan vga hibára sipol a gép, vissza raktam a régi lapot és jó a gép :(, bios gondja lehet vagy kifogtam egy hibás lapot :o ?

(#1735) MaddeNNNN válasza apollo12 (#1734) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Lapon próbálj egy cmos resetet, meg másik vgat próbálj ki benne. Ha azzal is sípol lehetséges hogy kifogtal egy rosszat.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#1736) apollo12 válasza MaddeNNNN (#1735) üzenetére


apollo12
veterán

Probáltam :( sajnos ugyan ugy csinálja

(#1737) belaazallat válasza apollo12 (#1734) üzenetére


belaazallat
addikt

téves

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#1738) gzoli2


gzoli2
tag

Üdv, használ valaki Gigabyte A520 lapban Ryzen 5600x-et ? Vrm bírja hosszabb távon (tuning nem terv)? 65 watt-tdp nem lehet gond elvileg.

Vhk clán , még aktiv uo hq klán. www.vhkclan.atw.hu

(#1739) MaddeNNNN válasza apollo12 (#1736) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Esetleg azt nézd meg, hogy a másik pcie 16os slotban mit csinál. Ha ott működik akkor kifogtal egy hibasat.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#1740) apollo12 válasza MaddeNNNN (#1739) üzenetére


apollo12
veterán

holnap megy vissza, elvileg a héten itt az új :)

(#1741) Szoszo94


Szoszo94
őstag

Sziasztok!

Járt már úgy valaki, hogy BIOS-t nem hajlandó megjeleníteni a gép? Bekapcsol, működik, minden oké vele, de ha BIOS-ba lépek nem mutat semmit a monitor. HDMI kábellel van összekötve a VGA és a monitor, most váltottam platformot, majd hétvégére szerzek DP kábelt és megpróbálom azzal is, hátha.

MSI MAG B550 Tomahawk
AMD Ryzen 5 1600
MSI Gaming X RX480 8GB
4*4GB CL15 2666MHz HyperX Fury

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#1742) belaazallat válasza Szoszo94 (#1741) üzenetére


belaazallat
addikt

Szia!

B550 -es lap tudtommal nem támogatja 1-es és 2 es Rysen-eket. Csoda, hogy működik. CPU támogatási listában sincs... :U
[link]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#1743) Raggie válasza Szoszo94 (#1741) üzenetére


Raggie
őstag

Több monitor(esetleg TV) is rá van kötve a VGA-ra? Ha igen, mindegyiket kapcsold be mert az egiken ott lesz a kép.
Esetleg még másik újabb VGA-val is megpróbálnám, mert vannak olyan régebbi típusú VGA-k, amikhez át kell állítani a BIOS-t UEFI módról régi CSM módra, hog adjon képet. Alap esetben ezt magától felismeri a BIOS és átálltja magát, de nálad lehet nem.

Clint Eastwood FTW

(#1744) Szoszo94 válasza belaazallat (#1742) üzenetére


Szoszo94
őstag

Jól tudod, de alkalmi vétel volt a lap és a processzor is (utóbbi használtan, ismerőstől), úgyhogy bepróbálkoztam és az én legnagyobb meglepetésemre működik :DDD Ha nem ment volna, rendelnék 5600X-et, de így ráérek úgy néz ki :)

Raggie: nincs semmi más rákötve, csak a monitor, próbáltam mindegyik HDMI portot de nem adott képet. Újabb VGA sajnos nincs :B Egyébként UEFI módban kellene működnie a kártyának, eddig is úgy volt, de majd még próbálkozok, csak vennem kell DP kábelt. Az is lehet, hogy a kártyán frissítek egy BIOS-t, hátha.

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#1745) jovás válasza Szoszo94 (#1741) üzenetére


jovás
aktív tag

Bios reset megvolt?

(#1746) Szoszo94 válasza jovás (#1745) üzenetére


Szoszo94
őstag

Persze, azzal kezdtem rögtön :K
Meg is lett az ok egyébként, vagyis a megoldás: VGA biosának a frissítése után már van kép bekapcsolás után egyből :K
Most már nincs időm belemászni, de a hétvégén átnyálazom.

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#1747) jovás válasza Szoszo94 (#1746) üzenetére


jovás
aktív tag

Akkor örülünk. :)

(#1748) belaazallat válasza jovás (#1747) üzenetére


belaazallat
addikt

Én annyira nem, mert így MSI 550 Tomahawk tulajként átverve érzem magam. Mikor januárba kellett vennem új konfigot alaplapból mindenképp újat(550-est) akartam, gondoltam majd procit később cserélem. Mivel állítólag nem mennek ebben a lapban nem mnnek a 2-es szériás Ryzenek, kénytelen voltam nagyon drágán venni egy 3500X-es procit, mivel csak az volt akkor. Ha tudom hogy működik a korábbival, olcsóbban vettem volna többszálas procit.
Számomra eléggé frusztráló :W .

Szek: a fentiek ellenére örülök, hogy a fórumtársnak megoldódott a problémája!

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#1749) apollo12 válasza belaazallat (#1748) üzenetére


apollo12
veterán

Nekem ma megjött a MSI B550M MORTAR és 5800x nem ismerte fel, még jó hogy volt itthon egy 1700X konfig hogy tudjam frissíteni a BIOS-t :((( És nagy betűkkel rá van írva Zen 3 is használható :(((

(#1750) belaazallat válasza apollo12 (#1749) üzenetére


belaazallat
addikt

Ezért kell vásárlás előtt megkérdezni melyik bios verzió van a lapon, és tudni melyiktől támogatja

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.