Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-10 15:17:20

LOGOUT.hu

Socket AM4 topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) Robert1987


Robert1987
tag

Üdvözlök mindenkit!

Azzal a problémával fordulok hozzátok, hogy egy Asus rog strix B350-F Gaming alaplappal rendelkező gépre telepíteném a windowst, de a BIOS-ba sem tudok belépni, mert egyszerűen nem reagál a Logitech G510-es billentyűzetemre... A bill. világít, de egyik gombbal sem tudok belépni a BIOS-ba, a ctrl+alt+del-re sem reagál.
Az lenne a kérdésem, hogy ilyenkor mit lehet tenni, ugyan is PS/2-es port nincs az alaplapon.

robert1987#2387

(#302) bob011 válasza Robert1987 (#301) üzenetére


bob011
tag

Másik usb-s billentyűzet vagy egér. Próbáld úgy, hogy csak billentyűzet és egér meg monitor van rajta, aztán csak billentyűzet.
Ki kell szűrni, hogy hol a hiba.

[ Szerkesztve ]

(#303) Devas válasza Robert1987 (#301) üzenetére


Devas
őstag

Usb 2.0-ba dugd ha van olyan a lapon. Ne az USB 3.0-ba.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#304) Robert1987


Robert1987
tag

Köszönöm a segítségeteket!

Egy teljesen alap usb-s billentyűzettel be tudtam lépni a BIOS-ba és elvégezni a szükséges műveleteket.

[ Szerkesztve ]

robert1987#2387

(#305) Sgt. Chris


Sgt. Chris
aktív tag

Hali! Egy Strix B350-F és 1500X kombinációt tervezek beszerezni... A kérdés, hogy van e jobb választás ebben a 35-40k-s alaplap kategóriában? Vagy olcsóbb? Mert azon agyalok, hogy ez a lap és egy box-os cpu e a jobb, vagy másik (olcsóbb) alaplap, oem cpu-val, az elözö verzióhoz mképest megspórolt pénzből meg egy jobb cooler?

ASUS ROG Strix B350-F, AMD Ryzen 5 1600, 2*8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX, ASUS RX470 4GB STRIX, Samsung EVO 970 250GB+Adata SP920 128GB SSD, 1TB+2TB WD HDD, FSP Hyper 600W

(#306) Pista0001


Pista0001
addikt

Sziasztok. A hűtő kompatibilitás nem tiszta nekem egy kicsit. Az egyedi rögzítős megoldás tiszta sor, nem passzol, mert máshol vannak a furatok. De mi a helyzet azokkal, amiket a gyári keretre kell rögzíteni? Egységesen kompatibilisek, vagy alaplap függő a dolog?

(#307) varmi2 válasza Pista0001 (#306) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ami a gyári keretet használja, a két kis pöcköt, az kompatibilis az am4el is.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#308) Pista0001 válasza varmi2 (#307) üzenetére


Pista0001
addikt

Jó hír, köszi. Továbbra sem kell kidobni a Ninja Minimet :D

(#309) Pacee87


Pacee87
aktív tag

Sziasztok!

Remélem jó helyre írok, a tegnapi napon érkezett meg és állítottam össze (egyelőre csak részben) az új konfigomat, ami az alábbi elemekből áll (Ez úton is köszönet az ajánlásokért a milyen PC-t vegyek téma gazdáinak):

Alaplap: MSI X370 Krait Gaming
Processzor: Ryzen 1700X
Processzor hűtő: Be Quiet! Pure Rock 130TDP
Memória: Patriot Viper Elite DDR4 2x8GB 3200MHz 1.35V
Videókártya: egyelőre GTX460 lesz benne!

Mivel késő éjjel sikerült elindítanom nagyjából 0 tapasztalatom van vele, de két dolog feltűnt:
Memória csak 21xxMhz-en pörög és 1,35V-nál kisebb érték volt beállítva a BIOS-ban.
A proci hőmérséklete terhelés nélkül percek alatt 50°C fölött volt. A venti alap beállítása valamikor 53°C körül váltott volna 50%-ra. Ez normális így?

Szeretnék tanácsot kérni az optimális beállításokat illetően.

Köszi előre is!

(#310) FeRkE válasza Pacee87 (#309) üzenetére


FeRkE
őstag

Szia,

gyere at ide, itt joval nagyobb az elet. A BIOS-ban volt annyi a proci homerseklete vagy Windows alatt? BIOSban altalaban magasabb, ott nem megy a takarekoskodas ha jol tudom.

A memoriat valoszinu BIOSban kell finomhangolnod, elsore probald beallitani az XMP profile-t hogy azt hasznalja, ha nem megy akkor manualisan kell beallitani a RAMnak az 1.35V-ot meg az idoziteseket amit a memo tud 3200MHz-en.

(#311) Pacee87 válasza FeRkE (#310) üzenetére


Pacee87
aktív tag

Köszi szépen! Épp most nézegettem, a Ryzen témát, pont arra gondoltam, hogy ott is fel kéne dobnom a kérdést, úgyhogy meg is teszem! :)
Windows még nincs a gépen, addig nem jutottam el, szóval BIOS-ban néztem mindent!

(#312) Hardstyler01


Hardstyler01
tag

Tudtok róla vagy szerintetek lesz valaha is alaplap felkészítve vízhűtésre, gondolok itt az inteles alapalapoknál Hybrid Vrm hűtés ami lég és vízhűtőként is használható!
Mert ahogy látom az AMD-s lapok mint ha mostoha gyerekek lennének ebből a szempontból nem nagyon lehet vizezi Amd rendszert csak a CPU-t
Sőt AMD-s lapoknál nem nagyon hirdetik hogy hányfázisokak legalább is az MSI-nél nem nagyon találok róluk leírást
Javítsatok kérlek ha rosszul tudom

[ Szerkesztve ]

"A létező legnagyobb ámítás az ember saját véleménye!" - Leonardo da Vinci

(#313) varmi2 válasza Hardstyler01 (#312) üzenetére


varmi2
nagyúr

Itt a alaplap vrm lista.
A vízhűtésről meg annyit, hogy az alaplapi vrm-nek elég a gyári borda, felesleges a vízhűtés, a többi alkatrésznek meg tudsz rakni vízűtőt.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#314) Hardstyler01 válasza varmi2 (#313) üzenetére


Hardstyler01
tag

Köszönöm ebbe a linkbe már belefutottam, Most egy MSI 970A Pro Carbonom van és egyszerűen annak a hűtése, no meg az északihídé ami annyik annyira forrók hogy hosszabb játék után kifagyok, már lecseréltem a házventiket erősebbre stb..
Aztán ha Gépfejlesztésnél tartok akkor már VRM Liquid hűtést szeretnék!
De akkor ha jól értem ilyen nincs?

[ Szerkesztve ]

"A létező legnagyobb ámítás az ember saját véleménye!" - Leonardo da Vinci

(#315) varmi2 válasza Hardstyler01 (#314) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nos, am4ben nincs északi híd, az mind a cpuba van integrálva, a déli híd ugyan megmaradt, de csak pár apróság van rá bízva. Pár sata port, pár usb port, meg talán némi pcie sáv, de ez nem biztos. Az am4ben maximum 95W cpuk mehetnek. Így a rajtuk lévő borda tökéletesen elég, bármilyen tuninghoz. A full tuning kell, akkor x370 lap kell neked, azokon a borda is nagyobb, normál tuninghoz elég egy jobb b350 lap is.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#316) bowman3


bowman3
csendes tag

Asus Strix B350-F Gaming és MSI B350 Gaming Pro Carbon közül szerintetek melyik a jobb vétel?
Kb 2ezer forint van jelenleg köztük (via PCX), felszereltségben kb megegyeznek, kivéve hogy az msi 4+2je duplázva van V_core oldalon 8+2re, a strixé pedig SoC oldalon duplázott 4+2.

Vélemények? :(

(#317) kriszpontaz válasza varmi2 (#315) üzenetére


kriszpontaz
veterán

A külső déli híd nélkül is üzemképes a proci mert az is integrálva van, ha jól tudom.... csak ilyen alaplapot (pl. ITX méretben) még nem láttam, mert ha kell, ha nem, rápakolják a gyártók a külső hidat.

(#318) varmi2 válasza kriszpontaz (#317) üzenetére


varmi2
nagyúr

Így igaz.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#319) gaborw


gaborw
tag

Jött új alaplap "AMD Chipset Drivers" 17.30 8/10/2017

(#320) police25b


police25b
csendes tag

Sziasztok! Hülye kérdés de hol tudom megnézni, hogy az általam kiválasztott alaplapba milyen ramot tehetek? Ergo hol találom meg a qvl listát?? Köszi

(#321) attamero81 válasza police25b (#320) üzenetére


attamero81
senior tag

Az adott gyártói oldalon a letöltèseknèl.

Szerintetek mekkora ugrást vagy csak nyüansznyi lèpès az X370-hez kèpest a X399?
Új Ryzen-ek (APU-k) mikor lesznek felènk?

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#322) Devas válasza police25b (#320) üzenetére


Devas
őstag

Alaplap gyarto oldalan a valasztott lap supportjaban.

Az APUkat pedig 2018 elejere igertek.

[ Szerkesztve ]

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#323) varmi2 válasza attamero81 (#321) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az x399 teljesen más kategória, és nem kompatibilis az am4el.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#324) attamero81 válasza varmi2 (#323) üzenetére


attamero81
senior tag

Akkor ennek a foglalatnak mi a neve?
Már csak azèrt,mert kint külföldön sorra ömlenek ki az új alaplapok.Szerintem itt is lehet kapni majd.

Időközben rátaláltam.SP3 (Ryzen 9)
Akkor ez a vonal az Opteron család újítása. (Szerver)

[ Szerkesztve ]

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#325) attamero81 válasza attamero81 (#324) üzenetére


attamero81
senior tag

Kövezettek meg amièrt ilyen csúnyát írtam (SP3)
TR4-et akartam!!! Szórri!! :DDD

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#326) Hardstyler01


Hardstyler01
tag

Szerintetek az Asus Silent Square hűtőmhöz tudok gyártani AM4-es hátlapot vagy teljesen máshol vannak a lyukak mint a jelenlegi AM3+ -os szetten és nem lesz jó lefogatóm? Megvan a többi onteles gyári lefogató ha esetleg azokat át lehetne megbízhatóan variálni

[ Szerkesztve ]

"A létező legnagyobb ámítás az ember saját véleménye!" - Leonardo da Vinci

(#327) attamero81 válasza Hardstyler01 (#326) üzenetére


attamero81
senior tag

Akármit át variálhatsz.Nekem egy 775-ös Asus V60 van a Ryzen-en.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#328) Hardstyler01 válasza attamero81 (#327) üzenetére


Hardstyler01
tag

De hogy oldottad meg nem máshol vannak a lyukak vagy gyártottál lefogató? hogy kéne ezt megoldani?

"A létező legnagyobb ámítás az ember saját véleménye!" - Leonardo da Vinci

(#329) attamero81 válasza Hardstyler01 (#328) üzenetére


attamero81
senior tag

A csavarjait levettem ès az AM4-es lyukmèrete alapján gyártattam le egy esztergályossal.Kimarattattam a 4 lyuk mellett a sávját,hogy V60-as beleüljön ès a gyári kiscsavarjait felhasználva fogattam le az új legyártott AM4-es foglalathoz.
Amúgy lègy kreatív.Egy a lènyeg,hogy a proci felülete minèl nagyobb felületen èrintkezzen az adott hűtővel.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#330) Hardstyler01 válasza attamero81 (#329) üzenetére


Hardstyler01
tag

Rendben megkérdezem az ismim aki ezzel foglalkozik hogy mit gondol..

"A létező legnagyobb ámítás az ember saját véleménye!" - Leonardo da Vinci

(#331) süttyő


süttyő
tag

Sziasztok!
AM4-es mini itx lapot szeretnek vasarolni, de kb 2-3-at talaltam beloluk. Ennyi jelent volna meg? Vagy meg ezutan fognak megjelenni?

(#332) Televan74 válasza süttyő (#331) üzenetére


Televan74
nagyúr

Hát eléggé vérszegény a kínálat itx fronton.Nem tudni hogy bővülni fog e még a választék.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#333) süttyő


süttyő
tag

A meglevoek kozul melyik ajanlhato? Egy r5 1600-as proci lenne benne kis tuningal. A gigabyte-al szemezgetek, az asrock draga, a biostar-nal pedig elriasztott a 4 pin-es cpu tap csatlakozo.

(#334) CSB29


CSB29
aktív tag

Sziasztok.
Nem tudom melyik topikba kéne, itt is próbálkozok.
A gépem: msi x370 sli plus (bios .v34) ryzen 5 1600, gskill aegis 2x8 2133mhz, evga 500bq vadiúj táp. Ram meg proci alap órajelen, semmi xmp meg oc.
A gépem csak a sokadik próbálkozásra bootol. Először kb 5-10 ik alkalommal indul, most már 1-5 ikre. Windowst újraraktam előtte, mert új ssd-m van, de régen is csinálta, majd abbahagyta. Most akkor szerintetek megint várjam a csodát, hogy később helyreálljon? Ez is az AM4 szépsége?
Köszi

Más MSI x370 sli plus tulaj még itt?

(#335) R3laX válasza CSB29 (#334) üzenetére


R3laX
addikt

Heló!

XMP profilt én benyomnám a helyedben, mivel nem biztos hogy automatán normális időzítéseket ad neki. Aztán manual átraknám a cas latency 15-öt 16-ra, mert a Ryzen nem nagyon szereti a 15-öt. Egyébként lehet lazán visz magasabb frekvenciákat is, sőt lehet menne cl14-en, csak a 15 a necces neki. XMP-t nyomd be mindenképp.

(#336) CSB29 válasza R3laX (#335) üzenetére


CSB29
aktív tag

Aha köszi, megpróbálom. Előző windows alatt 1.35 volt xmp ramra ragasztott matrica alapján állítottam be a késleltetéseket, úgy stabilan vitte 3200 mhzen.. Elég fura, de kipróbálom majd és írok. Most direkt hagytam neki az alapot, hátha rosszabbul járok.
3000mhzre volt csak minősítve a ram, vertem is a mellem, hogy viszi 3200-n, most meg szenved.

[ Szerkesztve ]

(#337) CSB29 válasza R3laX (#335) üzenetére


CSB29
aktív tag

Közben sikerült egy stabil beállítást találnom: 2933mhz@1,36 V (16-16-16-38), ennél gyorsabbat már nem szeret akármilyen beállítással próbálkoztam.
A régi windows gond nélkül felállt és stresszelhető is volt 3200mhz-en (16-16-16-38). Prime 95 + játékok.

Ezt nem értem, hogy lehet, hogy csak ssd-t cseréltem, meg újratelepítettem a az os-t, mégis 266mhzzel lassabbra tudom csak állítani a ramot...a bios is ugyanaz a verzió.

Valami megoldás? Vagy nyugodjak bele? Nyilván ez is egy ilyen first world problem, de akkor is idegesít.
Köszi.

szerk: voltage~1,36V

[ Szerkesztve ]

(#338) R3laX válasza CSB29 (#337) üzenetére


R3laX
addikt

Hm, nem tudom, esetleg egy windows frissítés is betehet neki. Én felraknám a legújabb biost a laphoz, ha meg mindenképp szeretném 3200-on járatni, akkor adnék neki még egy kis plusz feszt. Ha atomstabil lenne mondjuk már 1.37v-on, vagy 1.38-on, akkor az még semmit nem árthat. Tényleg, még a VSoc-ra ránézhetnél. Először csak a Vsoc feszültséget próbáld meg 1.1v-ra állítani, ez megoldhatja az instabilitást. Nekem automatán is 1.1-en megy, illetve másnak is bevált már. Egyébként az már tényleg nagy szerencse, h egy ideig vitte stabilan a 3200-at is :) . Fura, mert ezekről a borda nélküli ramokról ált csak jót lehet olvasni/hallani.

[ Szerkesztve ]

(#339) CSB29 válasza R3laX (#338) üzenetére


CSB29
aktív tag

Rendben, megpróbálom még a feszültségett állítani. BIOS frissítéstől mindig is féltem, de AM4-nél amúgy is kötelező..
Köszi a választ, majd írok mire jutottam :) A 2933mhz azért annyira nem könnyfakasztó eredmény, csak nem értem a dolgot. :U

[ Szerkesztve ]

(#340) R3laX válasza CSB29 (#339) üzenetére


R3laX
addikt

Ja és semmiképp se frissíts winből! Msi update progija nem a legmegbízhatóbb, de amúgy minden lapnál biosból ajánlott.

(#341) CSB29 válasza R3laX (#340) üzenetére


CSB29
aktív tag

Letöltöm pendrivera az MSI honlapjáról a legfrissebb biost, bedugom, reboot és a biosban találok olyan opciót h bios frissítés pendriveról? Végigmegy, mindent leokézok, megvárom, hogy bejusson a windózba, aztán megint játszadozhatok az új OC beállításokkal? Majd várom a csodát, hogy megint 3200mhz-en hasítsanak a ramok? Ennyi lenne? :)

(#342) R3laX válasza CSB29 (#341) üzenetére


R3laX
addikt

Aha :K , de én a vsoc voltage-t is megnézném a helyedben. Adj neki stabil 1.1V-ot, az még biztonságos.

(#343) CSB29 válasza R3laX (#342) üzenetére


CSB29
aktív tag

Akárhogy próbálkoztam, marad a 2933 :(
Kicsit szomorú vagyok

(#344) R3laX válasza CSB29 (#343) üzenetére


R3laX
addikt

Ühüm :( . Egyébként a Ryzen procis topikban több tapasztalat van ezzel a lappal/rammal kapcsolatban, így kicsit off lesz ott, mégis ott gyűlik jobban össze az infó. Gyere át, írd le ott is.

(#345) Televan74


Televan74
nagyúr

MSI X370 Gaming Pro laphoz kint a 4.5 bios.Végre elértem a Hynix M-die - os memóriámmal a 3066Mhz -et. Eddig csak 2933Mhz -en bootolt be.3200Mhz továbbra sem megy. :D Most jön az időzítés, proci oc,majd a játékteszt,lehet korai az öröm mert elhasal majd a rendszer. ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#346) Televan74 válasza Televan74 (#345) üzenetére


Televan74
nagyúr

Ez sem jött be. De legalább nálam már nem olyan bugos mint a 4.4 -e bios volt.Maradhat és megbékélek a 2933Mhz -el. CPU oc nélkül ment a 3066, oc -val csak a 2933 megy. :DDD

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#347) daredar562


daredar562
tag

Sziasztok, esetleg valaki használ ilyen lapot ? ASROCK AB350M Pro4
Tapasztalatok vagy vélemény esetleg hogy megéri e erre építeni ?
Ryzen 3 1300x-et szánok bele és G.SKILL 16GB Trident Z DDR4 3200MHz CL16 KIT F4-3200C16D-16GTZB memóriát, support listárol kinézve, egy GTX 1050 et hajtana majd a vas.

Asrock B450 Steel Legend - Ryzen 5 2600 - 2x8 GB Kingston HyperX

(#348) Pasadena83


Pasadena83
csendes tag

Sziasztok. Msi b350 gaming pro carbon lapom van, de sehol sem talalom a beallitast, hogy ne fullon porgesse allandoan a procit... a cool n quiet be van kapcsolva, de akkor is maxon megy a proci. Szerintetek mi lehet a gond ?

(#349) Pasadena83


Pasadena83
csendes tag

Sziasztok. Msi b350 gaming pro carbon lapom van, de sehol sem talalom a beallitast, hogy ne fullon porgesse allandoan a procit... a cool n quiet be van kapcsolva, de akkor is maxon megy a proci. Szerintetek mi lehet a gond ?

(#350) Márk válasza Pasadena83 (#349) üzenetére


Márk
senior tag

Nézd meg, hogy a Windowsban az energiagazdálkodás kiegyensúlyozott-tan van-e.

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.