Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-10 15:17:20

LOGOUT.hu

Socket AM4 topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) -vitya-


-vitya-
őstag

Úgy néz ki, hogy nem várom meg a ryzen 2-eseket. Mi is a baj az Asrock ITX B450 deszkával? Kinéztem, mert pont azok vannak rajta, ami nekem kellene: optikai csatoló, alc1220, m2, b450 vezérlő és itx.

Amúgy ez lenne az összeállítás:

ASROCK B450 GAMING-ITX/AC
AMD Ryzen 5 2600
G.Skill Aegis 3000MHz 16GB
SAPPHIRE RX 580
SHARKOON QB ONE
A-DATA XPG GAMMIX S11P 512GB
4TB HDD
FSP 430W, 80+

Szóval van-e valós, komoly gond a fenti konfig esetén az alaplappal?

-=Витя=-

(#802) Madmax81 válasza -vitya- (#801) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Szia
Itt megnézheted az alaplapod főbb jellemzőit , a 430W táp biztos elég lesz csak kérdezem ??

1956-2010 07.22 Varga László

(#803) -vitya- válasza Madmax81 (#802) üzenetére


-vitya-
őstag

Hát:
Gpu -225W, proci legyen 80W (65wattos, de gondolom csak elzavarom legalább 3.8Ghz all coreig)

Más olyan nagy fogyasztó nincs benne

-=Витя=-

(#804) Madmax81 válasza -vitya- (#803) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Számold még az alaplap memória ssd hdd ventik ezek is fogyasztanak itt egy táp kalkulátor én beállítottam ezekre az értékekre tuningolva 550W ajánl.
Egy Ph tesztben kicsit több a fogyasztás

A processzorok fogyasztása (TDP, ACP, SDP) olvasd el és megérted hogy az egy elméleti érték amit megadnak a processzor fogyasztásának

[ Szerkesztve ]

1956-2010 07.22 Varga László

(#805) Madmax81 válasza -vitya- (#803) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Röviden

A TDP lényege, hogy ne azt a fogyasztási adatot kapják meg a partnerek, amit a chip elvi szinten képes abszolválni, hanem sokkal inkább azt, ami a gyakorlatban, valós alkalmazások futtatása mellett elérhető. Ez a hűtőrendszer tervezése szempontjából fontos, mivel a TDP értéke meghatározza, hogy mennyi hőt kell a gyakorlatban elvezetni a termékről. A TDP bevezetésével arra is figyelni kellett, hogy mi történik akkor, ha a hardver mégis túllépi a meghatározott fogyasztást, és ezzel egy előre meghatározott működési hőmérsékletet. Régebben ennek fagyás volt a következménye, hiszen a gépnek meg kellett védenie magát a gyenge hűtéstől, ma már sokkal modernebbek a lapkák, így a fagyás gyakorlatilag elkerülhető.

1956-2010 07.22 Varga László

(#806) -vitya- válasza Madmax81 (#804) üzenetére


-vitya-
őstag

Na hát én most ezt eléggé átnéztem, és nem, nem lesz kevés a 430W :)

1.: a megadott kalkulációs oldalon, ha beállítom, hogy szeretnék tuningolni, na akkor hoz 351W-ot teljes rendszer teljesítményére, maga az oldal is javasol 400W-os tápokat hozzá

2.: a pH! teszteket megnézve a TELJES rendszer teljesítménye az ami max 146W (amit nagyon kevésnek érzek, de ha ez jött ki nekik, hát ki vagyok én, hogy ne higgyem el?)

Szóval ezek fényében maga a fogyasztás nem lesz gond.

Ami miatt ebbe a topikba írtam, az az AM4-es alaplap, amit nem ajánl a topic felvezetője, de nem jöttem még rá, hogy miért :) Amúgy 3x2 + 2 fázisos a lap, de nem is akarok 200W-os CPUt betenni, szóval nem hiszem, hogy ez hatalmas gáz lenne...

-=Витя=-

(#807) Madmax81 válasza -vitya- (#806) üzenetére


Madmax81
aktív tag

2.: a pH! teszteket megnézve a TELJES rendszer teljesítménye az ami max 146W (amit nagyon kevésnek érzek, de ha ez jött ki nekik, hát ki vagyok én, hogy ne higgyem el?
Ha megnézed ebben a tesztben csak a proci van terhelve a vga nem ,vagy is én úgy látom hogy prime 95 ,aida64 volt, procival együtt lévő vga terhelés nem .

Igen a táp ellátó fázis kevés a lapon plusz a vrm hűtése sem nagy vagy is a proci feletti " kondikat "nem hűti tehát tuningra mérsékelten alkalmas.
Nekem van még egy Asus Tuf B450M -Plus Gaming Lapom ami szintén hasonló tesóm 2600 -as prociját autó módon sem hajlandó tuningolni mert ha felmelegszik a lap vagy a kondik még a gyári turbó órajelket sem képes tartani

[ Szerkesztve ]

1956-2010 07.22 Varga László

(#808) Paxker315


Paxker315
addikt

nem akarok lenni "that guy", de ismételten felhívnám a figyelmet a Wattman-AMD gyári programra. Egy kis optimalizálás után bőven 180w körül tartható az RX580 fogyasztása, teljesítményvesztés nélkül. Úgy meg tényleg elég kell, hogy legyen a 430W

betegebb emberek már használtak Vega64-et 400w-os táppal& Vega64 és 8700k kombit 450-es CXM Corsairrel.. :U

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#809) Frawly


Frawly
veterán

Ryzen 5 2600 alá milyen 450-es lapot és 2×8 GB DDR4 kitet ajánlotok, ami nem lehúzás, de normális? Főleg a RAM miatt aggódok, úgy olvastam, hogy a Ryzen-es lapok válogatnak.

(#810) Paxker315 válasza Frawly (#809) üzenetére


Paxker315
addikt

MSI B450M Mortar; Bazooka (Plus); B450(M) Gaming Plus; B450 Tomahawk
v Asrock B450(M) Pro4; Steel Legend

(M-->mATX.)

RAM: 2x8GB CL16 dual channel kit
Patriot Viper 4, 3000-3200-3400Mhz; GSkill Aegis-Ripjaws; Crucial Ballistix Sport AT-LT; TeamGroup Vulcan; Corsair Vengeance LPX

lap 23-35ezer; RAM: 27-33ezer

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#811) Frawly válasza Paxker315 (#810) üzenetére


Frawly
veterán

Kösz, ezekre ránézek. Úgy tudom, hogy a 450-es lapokban fog menni a 3. genes Ryzen is. Vagy tévedek?

Házat milyen ajánlasz? Valami jól szellőző normál ATX kéne.

(#812) morzsaja válasza Frawly (#811) üzenetére


morzsaja
csendes tag

Tudom hogy nem engem kérdeztél, de lehet ez megfelelne neked : Thermaltake core v31 (ezt használom, elég jól szellőzik, porszűrők vannak rajta, és 8 venti elfér benne) ha 3-nál több 3.5-ös hely kell, ott a v41 vagy v51

[ Szerkesztve ]

(#813) Feriboy2 válasza Frawly (#809) üzenetére


Feriboy2
aktív tag

ramból én most tuti ezt a patriotot venném: [link]
3733 mhz CL17-es ram, mindössze 33 ezerért. (bár ennyin tuti nem menne a mostani ryzenekkel, de kitudja mire lesz képes a 3. széria)

(#814) Frawly válasza Paxker315 (#810) üzenetére


Frawly
veterán

RAM-ból ez a Patriot 4 nekem is szimpatikus, viszont hajlok a Corsair Vengeance felé, mert arról olvastam, hogy Ryzenes lapokban tuti megy, és azt találtam jó áron, 80 fontért. Nem akarok úgy járni, hogy megveszem a cuccot és utána derül ki, hogy a lapban meg sem mukkan a RAM, mert csak simán nem szeretik egymást abban a bizonyos felállásban. Az is lehet, hogy nem kéne ettől tartanom, mert ez a a RAM-ra finnyásság csak a korai, 1. genes lapokra volt jellemző, főleg a 350-es chipsetnél.

Házakat még nézegetem, nem kell sok meghajtóhely, 1-2 SSD kerül csak bele és annyi, se HDD, se ODD. Esetleg később egy HDD, de abból is max. csak egy darab. A lényeg a jó legyen a szellőzése a háznak, meg a könnyű szerelhetősége, más szempont nincs. RGB LED meg egyéb csicsa sem kell bele. Ez a TT V31 szimpatikus, de kicsit drágállom annyiért, amennyiért itt Angliában megy, 68 font, nem vészes azért (B tervnek elteszem), de kicsit olcsóbbra gondoltam, kb. 50 alatt.

(#812) morzsaja: kösz a választ neked is, megnézem. Mindenkit kérdeztem, akinek van AM4-es gépe, minden visszajelzés jól jön.

[ Szerkesztve ]

(#815) Janby válasza Frawly (#814) üzenetére


Janby
tag

Szia.

Mára nagyrészt megoldódtak a RAM kompatibilitási problémák.Elég nehéz mellé nyúlni. Nekem Patriot Viper van,megy gond nélkül.
Azt olvastam, hogy amelyik laphoz jelenleg van már AGESA 0.0.7.2 tartalmú bios, arra nagy valószínűséggel fog jönni a 3000-es széria támogatása.
Olyan pletykák is vannak, hogy akár a PCI-E 4.0 is működhet a 450/470-es hidakkal, a procihoz legközelebbi PCI-E sínen...Hamarosan kiderül.

[ Szerkesztve ]

I AM:D

(#816) Frawly


Frawly
veterán

Kösz szépen, de már megrendeltem a cuccokat. Mindenkinek köszönöm a segítséget. Végül Ryzen 5 2600-hoz (gyári hűtővel, a sima, nem X-es verzió) egy MSI B450 Mortar lett, ez a Corsair Vengeance LPX RAM, és végül a házas topik ajánlására egy Zalman i3-as ház. Ez utóbbi 20 fonttal volt olcsóbb, mint a TT V31, és ugyanúgy megfelelőnek tűnik.

Nem vártam tovább a rendeléssel, már így is halogatom egy ideje. Jól lementek az árak most, gyorsan megvettem, mielőtt újra felmennek valami piaci manipuláció miatt.

Egyszer már ezt szívtam be, hogy pont akkor kellett RAM, mikor az egekben volt az ára, 140 fontért vettem akkor 2×8 GB Crucial LDDR3 1600 MHz-es kitet notiba, most meg DDR4 3000-es asztali RAM kit volt ugyanekkora 79 fontért.

(#817) apollo12


apollo12
veterán

haló adott lenne egy AsRock b350m pro4 lap és biost frissítettem, 5.00 ról 5.80 ra sikeres volt de azóta meghülyült teljesen(sokáig tart a bootolás folyamatosan elfelejti bios beállításokat) , sajnos én h.....e 5.50 biost kihagytam, hogyan tudnám vissza állítani 5.0 ra ?

(#818) Janby válasza apollo12 (#817) üzenetére


Janby
tag

Szia.

Az Asrock mintha azt írná, hogy nem lehet visszaállítani az előző verziót, ha frissítettél 5.80-ra. Meg még sok mást is irkál...

Nem olvasgattál/néztél szét előtte az oldalon? Nem onnan szedted le a Bios file-t?
Egyébként lehet van rá valamilyen módszer...

Jani

[ Szerkesztve ]

I AM:D

(#819) apollo12 válasza Janby (#818) üzenetére


apollo12
veterán

nem sajnos :W

(#820) Márk


Márk
senior tag

Asus X570-es lapok: [link]

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#821) Oliverda válasza Márk (#820) üzenetére


Oliverda
félisten

Négyből három aktív hűtéssel. :O

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#822) #10034944 válasza Oliverda (#821) üzenetére


#10034944
törölt tag

Kedvencem: dupla ventis [link]

(#823) Oliverda válasza #10034944 (#822) üzenetére


Oliverda
félisten

Legalább van értelme a vízhűtésnek.

ASRock X570 Aqua is a $1000 Zen2-ready Liquid-Cooled Monsterboard

;]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#824) Frawly válasza morzsaja (#812) üzenetére


Frawly
veterán

Tapasztalatként megírom, hogy megbántam, hogy nem fogadtam meg a tanácsaitokat. Nem rossz a Corsair RAM, jól megy 3000 MHz-en, de valószínű a 3700 MHz-es Patriottal jobban jártam volna minimálisan drágábban. A TT V31-es házzal meg egyenesen ezerszer jobb vétel lett volna, mint azzal a Zalman i3-mal, amit vettem. Hallgatnom kellett volna rátok, ahogy az alaplapnál is, azt nem is bántam meg.

(#825) nuke7


nuke7
veterán

sziasztok!

Esetleg tudjátok, hogy b350-es alaplapot (Asus b350-f Strix) fel lehet ébreszteni billentyűzetről ha ki van kapcsolva..? :F
Régen lehetett olyat, hogy billentyű kombinációval vagy jelszóval be lehetett kapcsolni a gépet, nem kellett a power gombot nyomkodni...

https://youtube.com/user/nuke7

(#826) Oliverda válasza nuke7 (#825) üzenetére


Oliverda
félisten

A Gigabyte-okat fel lehet simán.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#827) nuke7 válasza Oliverda (#826) üzenetére


nuke7
veterán

Asus bios-ban APM menuben nem találtam ilyen lehetőséget... :(

https://youtube.com/user/nuke7

(#828) Enclave


Enclave
aktív tag

Sziasztok!

Asrock X470 Taichi-hoz május 28.-án megjelent a Matisse (Zen 2) cpu-kat támogató 3.40-es BIOS.

Kíváncsi vagyok, hogy valaki kipróbálta-e már és mik a tapasztalatok vele?

A leírás szerint upgrade után nincs downgrade lehetőség...

1.Supports AMD next generation Ryzen™ processors
2.Update AMD AGESA Combo-AM4 1.0.0.1
* User will not able to flash previous BIOS once upgrading to this BIOS version.

üdv.

Semmi sem állandó, csak a változás.

(#829) Frawly válasza Enclave (#828) üzenetére


Frawly
veterán

Szerintem ezt nem nagyon fogják feltenni az emberek addig, míg a Ryzen 3xxx CPU-k meg nem jelennek. Egyelőre csak be voltak jelentve, meg demózva, de csak július 7-től lehet majd kapni őket.

(#830) morzsaja válasza Frawly (#824) üzenetére


morzsaja
csendes tag

Először én is túl drágának éreztem a TT házat, de napokig kerestem normális házat 20ezer körül, és ez volt az egyetlen ami megfelelt a kritériumoknak. A Zalman-nál első ránézésre látszik, hogy az elülső panelen lévő ventik nem kapnak teljes felületen levegőt, és inkább magas nyomású ventilátor kell oda mint nagy cf értékű. TT-vel egy bajom volt, hogy bármelyik csavart csak csavarhúzóval tudtam nehezen ki-be csavarni, és ezért elsőre nehéz a hátsó 2.5-ös tartókat a helyükre csavarni.

[ Szerkesztve ]

(#831) nuke7


nuke7
veterán

ok, szóval nem lehet billentyűzetről felébreszteni az asus b350-f strix-et...

Azt esetleg tudjátok, hogy miért nem tudok az 1600x-nek beállítani custom szorzót..? :F :U
Ha átrakom manual-ra a FID/DID nem állítható akkor se... :(

https://youtube.com/user/nuke7

(#832) Paxker315


Paxker315
addikt

PriceAlert Alza, B450M Gaming Plus MSI 25k

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#833) Shin Chen válasza Paxker315 (#832) üzenetére


Shin Chen
tag

Ahhoz képest, hogy induláskor volt ennyi az ára (vagyis 25k környéke) és felment 30k-ra lehet olcsónak tűnik, de ha árukeresőt használsz láthatod, hogy más üzletekhez képest nem bomba ár. :U
Ha csak azért vennéd mert ilyen méltányosan elengedik a felárat, lehet nem éri meg. :B
De ez csak egy meglátás. :P

"A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

(#834) Norman M249


Norman M249
tag

Sziasztok! Azzal a kérdéssel fordúlnék hozzátok, hogy a b350 lapomban csak pcie 8x módban megy a vga, amit tegnap cseréltem, eddig egy rx 560 2gb volt ami fizikailag is 8x bekötésü igy nem foglalkoztam vele. Most egy Asrock phantom 570 8gb gaming oc kari került a gépbe. A biosban be tudok állítani 1x16 vagy 4x 4x 4x 4x es uzemmodot. Mar biosban jelzi a board explorer, hogy csak 8x sebességgel megy a vga. Gpuz és aidaban is 8x ír. Az m2satas adata su 800 rendszer meghajtóra gyanakszom. Konfig : msi b350 tomahawk a legújabb nem beta bios. R5 1400, 16gb hyperx ram, 1 satas
gaming ssd, 2db merevlemez es a phantom. Neztem külföldi 980ti tesutet 8x módban, nincs komoly tempó difi, de azért piszkalja a csőröm. A segítségeteket előre is köszönöm

(#835) Norman M249 válasza Norman M249 (#834) üzenetére


Norman M249
tag

Napközben kikaptam az m2 ssd-t és, hát igy is maradt a 8x pcie sebesség az alaplap szerint,nem tudom mennyire hihető, mivel nem volt másik meghajtómon rendszer, hogy ott megnézzem mit mutat a gpu-z és az aida. Na mindegy, elengedem igy is lazán dupla FPS-t kaptam szinte minden játék esetén az rx 560-hoz képest : WOT, WOwarship, Ghost recon wildlands, The divison 2.

[ Szerkesztve ]

(#836) Janby válasza Norman M249 (#835) üzenetére


Janby
tag

Érdekes...Esetleg egy Bios reset az új VGA-val :F

I AM:D

(#837) Norman M249 válasza Janby (#836) üzenetére


Norman M249
tag

Egy sima restore default toltam neki, de most jumperrel is megprobalom es meglatjuk mit dob a gép.

(#838) Norman M249 válasza Norman M249 (#837) üzenetére


Norman M249
tag

Sajnos semmi, maradt a jumperes reset utan is 8x.Talaltam a toms hardveren egy ugyanilyen problémát, de ott mar alapból 16x kari volt a gépbe és ment is vissza a lap RMA ba. Kicsit csalódás az Msi lapja ezek után.

(#839) syberia válasza -vitya- (#801) üzenetére


syberia
veterán

Nem tudom mennyi idős a tápod, de a tuningolás felejtős vele, kivéve ha nem félted az alkatrészek épségét. :U FSP 430-as táp nem rémlik, Corsair, Evga, Seasonic gyártott ekkora teljesítményűt.

https://howbad.info/

(#840) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

GIGABYTE B450M-S2H
VRM hőmérsékletek

5 perc terheletlenül 25-29C VRM / 5 perc prime alaporajelen VRM 30-39C - vrm melletti alkatrészeknél 48C / 5 perc prime OC 35-40C vrm melletti alkatrész 50C

(#841) Pokesz007


Pokesz007
senior tag

Sziasztok
Próbálta már valaki az új Biost ? Nincs gond vele? CPU no tuning,csak memória XMP profillal.

2019/07/01
Asus PRIME B350-PLUS BIOS 5007
Update new AGESA to improve compatibility;
Recommend updating the BIOS via EZ Flash.

[ Szerkesztve ]

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#842) leviske


leviske
veterán

ha minden igaz, hamarosan frissül az összefoglaló a X570 lapok vrm listájával.

(#841) Pokesz007: Közhely, de ami működik, ahhoz nem nyúlunk. :DDD Stabilitási gondjaid vannak a lappal?

(#843) Pokesz007 válasza leviske (#842) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Szia
Stabil,mint a havi fizetés :C Nincs gond vele. Mindig felraktam az újabbat,mikor eszembe jutott,megnézni.
Leviske ismerős a neved. Mp majomfa oldal ismerős ?

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#844) leviske válasza Pokesz007 (#843) üzenetére


leviske
veterán

Szió! Én is így voltam vele, míg a Sabertooth-om nem lett egyszercsak egy sokkal rosszabb élmény, mint addig volt. :DDD Nem mondanám, hogy ismerős. Egy oldal ugrik be róla, de az azt hittem megszűnt.

MÁS: Az összefoglaló frissült, közben* Buildzoid pedig előállt pár elemzéssel:
MSI X570 Godlike,

ASUS Crosshair VIII Hero,
ASUS X570 Strix-F Gaming,
ASUS Prime X570-P,

Gigabyte X570 Aorus Ultra,
Gigabyte X570 Gaming X

*A közben itt azt jelenti, hogy úgy kb egy hete. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#845) Ablakos


Ablakos
őstag

Asus prime x470-pro lapba szeretnék. Ryzen 3900X cpu-t. Van olyan üzlet (létezik egyáltalán ilyen szolgáltatás), ahol vállalják a bios frissítést a legutolsóra, hogy elinduljon a proci?

(#846) Altair77 válasza Ablakos (#845) üzenetére


Altair77
tag

Az Aquában biztos megcsinálják Rufuszban és az Oáziscomouterben is.De ha minden kötél szakad akkor az aprón szokott lenni 8-10k körül am4-es proci.

[ Szerkesztve ]

''Aki vadállatot csinál magából, megszabadul az emberi lét fájdalmától''. /Dr. Johnson/

(#847) Floyd80


Floyd80
addikt

263 AM4 alaplap, ha még nem volt:

[link]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#848) Breakeat


Breakeat
csendes újonc

Hello
Két kérdésem lenne:
1 Hogy mi a különbség Asus Prime A 320m-k és Asus prime A 320m-E között?
2. Hogy a Asus prime A 320m-e Deivereit rálehet rakni A 320m-kra?
Előre is köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#849) Márk válasza Breakeat (#848) üzenetére


Márk
senior tag

[link]

Nagyvonalakban:

- a K-s változaton nincs DVI-D kimenet, az E-n van;
- a K-s változaton 4 USB 3.1 port van (külső), az E-s változaton 7 (5 külső, 2 belső);
- a K-s változaton 6 USB 2.0 port van (4 belső, 2 külső), az E-s változaton csak 4 belső

Első ránézésre ennyi.

Szerintem driver ügyileg egyforma a két lap.

[ Szerkesztve ]

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#850) Breakeat


Breakeat
csendes újonc

Köszönöm!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.