Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-10 15:17:20

LOGOUT.hu

Socket AM4 topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) arabus válasza Tubica (#1400) üzenetére


arabus
addikt

ha már megvetted mindegy.ha volt kukába dobós pénz rá.
4.1 fixre szokták tenni a procit a memón maradhat xmp.
esetleg 3266-ot megpróbálhatod.

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#1402) zsoltika3510


zsoltika3510
csendes tag

Sziasztok sos segitség kéne mert anyagilag sokba fàj és màr idegeim is ki készültek mert itt nincs nyomorult segîtség.

(#1403) jovás válasza zsoltika3510 (#1402) üzenetére


jovás
aktív tag

Miben kellene segíteni?

(#1404) zsoltika3510


zsoltika3510
csendes tag

Van egy 350gigabit gaming 3 alaplapom a 3ryzen1200 af procival 2gb videókarival ment de el adtam a procit vettem egy2200g procit nem nyitott vele semilyen kép vettem egy athlon 4x 950 procit azzal se nyit képet nem tudom mi a gond mert minden hűtés alaplap megy de se kép se hang

(#1405) jovás válasza zsoltika3510 (#1404) üzenetére


jovás
aktív tag

Az a baj, hogy nem tudom kisilabizálni mit szeretnél mondani, én viszont most nagyon fáradt vagyok, reméljük benéz ide valaki, aki érdemben tud neked segíteni.

(#1406) zsoltika3510


zsoltika3510
csendes tag

A integrált kàrtyàs procikkal nem nyit a gép még akkor se ha külön vga karit rakok bele

(#1407) Debilon válasza zsoltika3510 (#1406) üzenetére


Debilon
addikt

lépj be a BIOS-ba, vagy az alaplapon a Clear CMOS jumpert használd (vedd elő az alaplap manual-t vagy töltsd le és nézd meg)

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#1408) raveinT válasza zsoltika3510 (#1406) üzenetére


raveinT
tag

Az alaplap bios firmware verziója támogatja az új processzorodat? Lehet először azt kell frissíteni, hogy "felismerje" a processzort.

(#1409) kecsawi válasza zsoltika3510 (#1406) üzenetére


kecsawi
senior tag

Hátul jó helyen van a vga kábel? A procisnál át kell rakni.

(#1410) zsoltika3510


zsoltika3510
csendes tag

Àt van rakva de semmi

(#1411) jeni


jeni
félisten

Hello!
Erről van valakinek tapasztalata Ryzen bármely lapjával használva?
Egyetlen hátul ütője van,hogy csak szólóban kapható és azonosan párban kell venni ebből 2db-t.
A sorban a 3600 előtt a Z betű elvileg az Ryzen kompatibilítást jelent.

Corsair Vengeance RGB Pro Black
CMW16GX4M1Z3600C18

[ Szerkesztve ]

(#1412) MaddeNNNN válasza jeni (#1411) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Én egy r7 2700-zal használom egy Asrock b450 steel legend lapban a 3200mhzes Dual kites verzióját, hiba nélkül megy lassan 1 éve 3200 cl16on

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#1413) zsoltika3510


zsoltika3510
csendes tag

Nem tudom mert eddig ment de nem integràlt kàrtyàs procival

(#1414) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Sziasztok
Vásároltam egy X570 alaplapot, ASUS STRIX Gaming-E személyében.
Én épitett vizet szeretnék erre a rendszeremre is. (előző X299 volt).
Vásároltam rá csak egy EK Water Blocks EK-Velocity AMD nikkel blokkot, amivel csak a CPU hűtöm, VRM nem, csak szolidan ventilátorral tekerem le rolla a levegőt a lamellákról.
Mennyire problémás a VRM hőtermelése? (Ryzen5900X)

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#1415) varmi2 válasza ÁdiBá (#1414) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nem kell aggódnod a vrm hőfok miatt.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#1416) AsakuraDave


AsakuraDave
őstag

Hali,

B550 Aorus PRO AC-re, hogy lehet BIOS-t frissíteni proci nélkül?
Simán legyen áram alatt a gép azt USB be és Q-flash megnyom?
Ne legyen benne semmi hardver gondolom? (proci,ram,vga stb)

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#1417) varmi2 válasza AsakuraDave (#1416) üzenetére


varmi2
nagyúr

Miért akarsz biost frissíteni rajta? Milyen procid van?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#1418) AsakuraDave válasza varmi2 (#1417) üzenetére


AsakuraDave
őstag

5600X menne belé de nincs 3000-sem.
De neten videón csávókám csak bedugta a 24pin meg 8pin-t a lapba bekapcsolta a tápot semmi más nem volt a lapba csak bedugta az USB-t megnyomta a Q-Flash gombot és lefrissitette a BIOS-t a lap. :C

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#1419) jeni válasza AsakuraDave (#1416) üzenetére


jeni
félisten

igen a piros esetleg a fehér USB Flash helyre kell bedugni a pendrive-t
csak a tápegység kell.
a használatiban benne van.
Q-Flash Plus BIOS-frissítés CPU, Memória és Grafikus kártya beszerelése nélkül

[ Szerkesztve ]

(#1420) barabasb


barabasb
tag

Sziasztok,
Összebarkácsoltam a következő konfigot
MSI MPG X570 gaming plus
Corsair ballistix 2x16GB DDR4 3200 MHz
Ryzen 5600X (saját hűtővel)
Gigabyte 750W táp
Nvidia GTX750 (tudom, régi)

Az a gond, hogy az alaplap elindul, világít, mennek a ventik, de a monitoron nincs jel. Próbáltam a ramokat pakolgatni ide-oda, semmi. BIOS-t nem tudok frissíteni, mert nem látok semmit. Egyvalamiben bizonytalan vagyok: az alaplapon a CPU-hoz két csatlakozó van, egy 8 és egy 4 pines (próbálok képet csatolni). A tápnak csak 6 és 8 pines van, 4-es nincs, legalábbis kocka formájú nem, csak egyvonalban. Lehet, hogy kell mindkettő? Más fórumokon azt olvastam, hogy elég a 8-as, de mittudomén. Köszi.

(#1421) varmi2 válasza barabasb (#1420) üzenetére


varmi2
nagyúr

Bios frissítés kell.
Más: a cpunak csak olyan tápkábel jó, ami 4 vagy 2x4 pines. Ilyet keress. A 6+2 az VGA táp kábel. Nem jó a cpuhoz.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#1422) barabasb válasza varmi2 (#1421) üzenetére


barabasb
tag

BIOS: gondolom "szárazon", egy sima usb stickkel nem lehet frissiteni, kell hozzá egy régebbi proci, hogy lássam a bios-t a képernyőn... nem?
Kábel: az alaplapon két csatlakozó van, a CPU Power 1 (ez a képen a 8 pines) és CPU Power 2 (a 4 pines, amiben nincs csatlakozó). A leirás szerint ide kell csatlakoztatni a proci tápjait, de egyes vélemények szerint nem kell mindkettőbe, elég csak a 8-asba. A táphoz nem adtak olyan kábelt, aminek kocka 4 pines a vége, csak 8 ki-8 be.

(#1423) jeni válasza barabasb (#1422) üzenetére


jeni
félisten

CPU 8pin az maradhat
az extra 4pin ami mellette van az csak extra tuning esetén kell,de ez ne foglalkozzon téged.
az alaplapot tudod frissíteni következő módon:
kiszeded a CPU-t
kiszeded a karit
kiszeded a memóriát
csak két dolog legyen bedugva!
a 24pin csatlakozó és a 8pin cpu csati!
semmi más ne legyen rajta!
még egyszer leírom,hogy a CPU se legyen benne se a memóriák!
ezek fizikai oldala a dolognak.
a szoftveres rész most jön,hogy BIOS legújabbat szedd le és mentsd ki egy usb pendrive egységre de előbb FAT32-re legyen formatálva amin semmi más ne legyen rajta !
erre rámásolod a fájlt és átnevezed a végén MSI.ROM

7C37vAB
Release Date 2020-11-04

a letöltött fájlt kicsomagolod és átnevezed erre!

MSI.ROM

pendrive a régi egér alatti legalsó USB amin flash USB jelölés van (baloldalon legalul) oda bedugod a letöltött át nevezett MSI.ROM bin fálj usb egységet.
és a flash pici gombot megnyomod!
vársz míg a folyamat végig megy ez akár lehet 5-10 perc is.

valami LED jelzésed lesz az alaplapodon is ha végig ment a folyamat.
utána mindent össze raksz és boldogság!
az 5xxx széria procid miatt van és erre még az előző BIOS tették fel.

[ Szerkesztve ]

(#1424) varmi2 válasza barabasb (#1422) üzenetére


varmi2
nagyúr

Elvileg nem kell másik proci. Olvass utánna, hogy pontosan melyik usb portba kell tenni a pendrivot, amin rajta van az új bios file.
A táp kérdésre. Elég a 8 pines tápba dugni, de oda olyan kell, ami 4+4 pinből áll.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#1425) barabasb válasza jeni (#1423) üzenetére


barabasb
tag

Oh boy. Mindjárt csinálom is.

(#1426) barabasb válasza jeni (#1423) üzenetére


barabasb
tag

SIKERÜLT!!! :DD
Izgalmamban elfelejtettem visszadugni a processzorhűtő venti kábelét és leállt a gép. Nem kicsit izzadtam le. Aztán rádugtam és elindult. Ohh jessz.

(#1427) jeni válasza barabasb (#1426) üzenetére


jeni
félisten

a lényeg,hogy a prociddal frankón megy a géped.
milyen CPU hűtő van rajta ha leáll a venti (esetleg nem érzékeli a venti fordulatot) akkor a gép is leáll rögtön?

[ Szerkesztve ]

(#1428) barabasb válasza jeni (#1427) üzenetére


barabasb
tag

Az AMD új Ryzen-szériájában az 5600x az egyetlen, amihez adnak hűtőt, azt használom. Alu bordái vannak, nem valami bonyolult cucc. Frissités után visszaszereltem a procit meg a hűtőt de elfelejtettem visszadugni a hűtő kábelét. Elinditottam és pár másodperc múlva leállt. Belém meg a frász. De nem lett semmi baja, visszadugtam, elindult és rendben volt.

(#1429) varmi2 válasza barabasb (#1428) üzenetére


varmi2
nagyúr

Már nagyon régóta van bennük hővédelem. így nem károsodnak, ha nincsennek hűtve, csak vissza vesznek, vagy lekapcsolnak.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#1430) jeni válasza varmi2 (#1429) üzenetére


jeni
félisten

Passziv hűtő esetén akkor mi a helyzet?
Ott nincs fordulatszám mérés.

(#1431) jeni válasza barabasb (#1428) üzenetére


jeni
félisten

Nem ilyet adnak hozzá?
AMD Wraith Prism RGB hűtő

(#1432) b0bcat válasza jeni (#1430) üzenetére


b0bcat
addikt

Nyilván ott a hőmérsékletet figyeli.

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#1433) barabasb válasza jeni (#1431) üzenetére


barabasb
tag

Nem, Wraith Stealth. Csak az alu bordák meg egy ventillátor van rajta, semmi RGB.

(#1434) b0bcat válasza barabasb (#1428) üzenetére


b0bcat
addikt

Most vettem 3100-as Ryzen-t, ahhoz is adtak hűtőt. :K

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#1435) jeni válasza barabasb (#1433) üzenetére


jeni
félisten

rendben-
akkor ezek szerint gyenge hűtőt dobtak a procihoz. így érdemes egy komolyabbat rátenni,mert ha leáll a venti akkor a géped is leáll vele.

(#1436) barabasb válasza jeni (#1435) üzenetére


barabasb
tag

Hát hosszabb távon igen, de amig csak ismerkedek vele, addig nem akarom komolyabban meghajtani, arra meg jó ez is. Viszont apropo ismerkedés: a ramom 3200 MHz órajelű, viszont a bios szerint 2666-on fut, mit csinálok (-tam) rosszul?

(#1437) MaddeNNNN


MaddeNNNN
őstag

A2 B2 slot, xmp on.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#1438) barabasb válasza MaddeNNNN (#1437) üzenetére


barabasb
tag

Tényleg, mi ez a hülyeség, hogy a 2-es slottal kell kezdeni? Van valami logikája vagy mert csak?

(#1439) jeni válasza barabasb (#1438) üzenetére


jeni
félisten

ez van a manualban is
14. oldalon le van írva.

betettem 1db! 3600Mhz 1x16Gb és nyavalygott már bekapcsolás után a gépem,hogy nem lesz optimalizált működésem!
a hűtő (nem fért el mellette) miatt nem tudtam az 1 és a 2-be tenni a LED magasított memóriát.

[ Szerkesztve ]

(#1440) barabasb válasza jeni (#1439) üzenetére


barabasb
tag

Tudom, hogy ez van írva, de most már sejtem, hogy a hűtő miatt. Bár akkor úgy kéne tervezni, hogy a slotok távolabb legyenek a procitól, mert ugye mi van, ha 4 modult kell berakni? Berakom cipőkanállal? Költői kérdés persze, de talán mégsem.

(#1441) varmi2 válasza barabasb (#1440) üzenetére


varmi2
nagyúr

Alacsonyabb ram modulokat kell venni. Illetve nem ajánlott a 4 modul. Mert ezek dual chanelt támogatnak. 4 modul esetén megnövekszik a memória vezérlő terhelése. Ami azt eredményezi hogyan csak kisebb frekin fog menni stabilan a ram.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#1442) jeni válasza barabasb (#1440) üzenetére


jeni
félisten

én is ebbe estem bele.
a gyártók rámentek a LED-s memóriákra amik magasabbak lettek jóval.
bár ezt egy flex géppel meg tudnám oldani,hogy a széléből alulról nézve 3 lamellánál kb. 10-15mm-t vissza vágok.
akár lemezvágó ollóval is lehetne vágni.
szerkezetileg ettől nem változna meg,hiszen a hűtési tulajdonságok ettől nem változnak meg nagy mértékben. a termelt hő úgyis felfelé áramlik.


[ Szerkesztve ]

(#1443) barabasb válasza varmi2 (#1441) üzenetére


barabasb
tag

Annyira nem tudsz alacsony modult venni, ld. jeni kolléga posztját alább. A lamellák nagyon lent vannak minden hűtőnél, esetleg át lehetne tervezni az alaplapokat, hogy oda kerüljön az M2-es ssd, amit úgyis fektetve kell berakni, tehát felfele helyet nem foglal. De hát kicsik vagyunk ehhez, ugye.

(#1444) jeni válasza barabasb (#1443) üzenetére


jeni
félisten

az amelyen nincs kiépítve LED fény forrás,mint Corsair Vengeance LPX az alacsony profilú.
ez a Kingston HyperX Predator picit nagyobb de ez még belefér az alacsony magasságúba,a Dark Pro 3 alá befér.
Predator RGB ez határ eset még.

(#1445) barabasb válasza jeni (#1444) üzenetére


barabasb
tag

És mire jó a led? Mutatja, hogy működik? vagy?...

(#1446) jeni válasza barabasb (#1445) üzenetére


jeni
félisten

dizájn-csilli-villi
tudod,hogy áram alatt van a géped :)

(#1447) barabasb válasza jeni (#1446) üzenetére


barabasb
tag

tyűasztaaaa

(#1448) barabasb


barabasb
tag

Itt lenne a nap feladványa. Adott az alábbi konfig:
MSI MPG X570 gaming plus
Ryzen 5600X
Nvidia GTX750, csatlakozók: HDMI, DVI, VGA.

1. sz. (teszt) monitor, csatlakozók: dvi, vga
csatlakoztatva DVI-DVI és VGA-VGA kábellel, látszik, minden oké.

2. sz. monitor amivel véglegesen használnám a rendszert, csatlakozók: HDMI, VGA, Displayport.
HDMI-HDMI és VGA-VGA kábellel látszik a kép, de piros pixelekkel itt-ott, mintha valami kábelhiba lenne (ismétlem: két különböző kábellel kipróbálva)
DVI-Displayport átalakítóval és DVI-HDMI kábellel: nincs kép. Mintha csak ugyanolyan csatlakozóval működne, nem fogadja el, ha más megy ki a kártyából és más megy be a monitorba.

Elsősorban a pixelhiba zavar. Nem a monitor panel hibája, próbáltam más géppel és éles a kép, nincs hibája. Csak ezzel a GTX750-nel. Leszögezném, hogy oprendszerig nem jutott el, ez csak a bios képe, boot után.

Mi legyen, ne törődjek vele? És miért nem jön jel átalakítón keresztül?

(#1449) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

láttatok normális alaplapot X570 esetleg b550 chipekkel, amin belül van spdif header (pinout)
Mostanában nem láttam semmi ilyen alaplapot. Csak optika hátul.
Ezekből a chipekből várhatóan mely gyártókjkal lesz kevesebb gond?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#1450) barabasb


barabasb
tag

Az alaplaphoz kaptam egy fémlapot, amit elvileg az M.2 ssd-re kell rácsavarozni. Ennek van valami funkciója, vagy csak dísznek van? Nem hinném, hogy egy ssd annyire melegedne, hogy hűteni kell.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.