Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-10 15:17:20

LOGOUT.hu

Socket AM4 topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) Törzsúr válasza strike19 (#500) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Ez nem az a topik. De.

Össze lehet szerelni. Viszont CS-hez meg Wordhöz elég overkillnek érzem ezt a konstrukciót.
A tápból elég a 400W-os Be Quiet is. Processzorból a havi 1 videóvágás miatt nem azt venném, hanem egy 2400G-t amiben van elég erős IGP, a n710 vagymit pedig kihajítanám. Lapból a proci miatt a jelenleg elérhető X470 szériát vedd meg. (Úgy nem kell biost flashelgetni)

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#502) tkesy válasza Törzsúr (#501) üzenetére


tkesy
őstag

Valamint a ramból is jobb lenne valami páros időzítésű pl cl14 / cl16 és lehetőleg 3000-es vagy gyorsabb főként ha végül a 2400g kerül bele...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#503) John Rose


John Rose
aktív tag

Sziasztok!
Szerintetek milyen az Asus prime a350b-m 5x alaplapja?

(#504) John Rose


John Rose
aktív tag

Bocsánat, Asus Prime B350M-A 5X

(#505) Televan74 válasza John Rose (#504) üzenetére


Televan74
nagyúr

Hűtetlen VRM -ek miatt,max irodába ajánlanám.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#506) Plague666 válasza Televan74 (#505) üzenetére


Plague666
tag

Azért ezt erősnek érzem. Nem is tudjuk milyen procihoz kell. Mi van ha nem akar tuningolni pl? Mert nem evidens, hogy az átlag júzer olcsón akarja szénnéhúzni, csak mert elvileg képes rá az eszköz. Mi nálad akkor a belépőszint amúgy, a 40-50 ezer?

(#507) Televan74 válasza Plague666 (#506) üzenetére


Televan74
nagyúr

33.000 körül már MSI X370 -s lapot lehet kapni. [link] Nem vennék 24.000-25.000 -ért ASUS PRIME B350M-A alaplapot [link]. :)

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#508) Törzsúr válasza Televan74 (#507) üzenetére


Törzsúr
senior tag

B350 kisebb és kb. 500Ft-ból meglehet oldani a hűtését a VRM-nek. Mellesleg nekem Mortar Arcticom van ami 27k körül mozog és azon van VRM hűtés és ugyan úgy mATX. :K

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#509) John Rose


John Rose
aktív tag

Ryzen 5 2400g procihoz kellene.

(#510) Televan74 válasza Törzsúr (#508) üzenetére


Televan74
nagyúr

MSI B350 -es sorozata mATX(Mortal,Aritic,Bazooka,Gaming Pro) -be mind ugyan ilyen jó.Ha már mindenképp mATX kell.

Csak azt nem értem az Asus miért spórolja le az 500Ft alu darabot.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#511) Törzsúr válasza Televan74 (#510) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Ahogy mondtad irodai környezetben egy légkondis helységben 80-100 fok körül is elvannak azok a fetek meg a VRM is. :U

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#512) Törzsúr válasza John Rose (#509) üzenetére


Törzsúr
senior tag

ATX vagy mATX kell?
Én egy B350M típusra szavazok frissített biossal. (Úgy vedd meg) ;)

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#513) John Rose


John Rose
aktív tag

Elég lenne egy mATX lap is.

(#514) Cirkaloo válasza strike19 (#500) üzenetére


Cirkaloo
tag

Szerintem az egész konfig egy masszív overkill irodai munkára. :D Ha szeretnél egy AM4 konfigot, mert elavult az előző pc-d, én a helyedben egy Ryzen 3 2200G-t vennék, B350 lappal (gyártó ízlés kérdése) és 8GB 3200Mhz memóriával, amit egy be quiet! Straight Power E10 Gold 400W táppal fejelnék meg. (Hátha később mégis belekerül egy VGA... ;) ) Ez alapján úgy tűnik, hogy a Vega 8 iGPU valamivel jobb, mint az a 710-es GF. Mondjuk ajtótámasznak jó lesz az. :)

Így olcsóbban jössz ki, mégis korszerű géped lesz, ami egyrészt megfelelő arra, amire használnád, másrészt a jövőben még tudnád fejleszteni. Ja, és igen, 8GB RAM elég.

Szerk.: Azt mutatta a gép, hogy ez volt az utolsó komment a topikban, én meg írok egy regényt, mikor már a többiek leírták... :W

[ Szerkesztve ]

A jó üzlet alapja a kölcsönös tisztelet és bizalom!

(#515) GAbre


GAbre
veterán

Üdv!

Igen fura hibákra lettem figyelmes az új amd-s konfigomnál.Tápon,meghajtókon,és vga-n kívül mindent cseréltem(Mert abnormálisan melegedet cpu tuningnál),és lecseréltem ryzen 1500x majd 1600x-re.
Ehhez egy msi x370 gaming plus alaplapot,és Micron Ballistix Sport ddr4-es memóriákat vettem.
Papírforma szerint minden okés:cpu prime-olva,memóriák,táp,meghajtók tesztelve.
Egyedül a 397.64-os nvidia driverrel volt bajom(máig az volt a legfrissebb driver),az okozott 1-2 problémát.
De a fő gondom:
Alapban lassabb a betöltés,lomhább az egész rendszer,mint előző konfigal volt.
A programok szeretnek befagyni,nem válaszolni,egyszerre mind,filmben hang megy,kép nincs,program nem válaszol,böngésző megy,de nem működik az internet ez idő alatt.Ez van,hogy csak 10 másodperc,van hogy 2 percbe is beletelik,mire helyreáll.Illetve van,hogy játék/film be is záródik magától,letöltés pedig legyen az steames,vagy pl torrentes szintén bezáródik.
Próbáltam másik windows telepítőt,teljesen formáztam ssd-t is.Alaplaphibára gyanakszok,illetve lehetséges lenne,hogy mem- és primeteszt ellenére mégis memóriahiba lenne?(ezeket is próbáltam külön,másik slotokban is)

Válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#516) Márk válasza GAbre (#515) üzenetére


Márk
senior tag

Windows eseménynaplóban esetleg látsz storahci hibákat?

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#517) GAbre válasza Márk (#516) üzenetére


GAbre
veterán


Igen van jópár

Avatar

(#518) Márk válasza GAbre (#517) üzenetére


Márk
senior tag

Akkor itt a megoldás:

Engem is szopatott vagy egy hétig mire rájöttem..... nekem bevált.

Először csináld meg az 1-es 2-es pontokat, ha még úgy is csinálja, akkor mehet a 3-as 4-es is.

A hiba abból fakad, hogy a Windows 10 beépített AHCI vezérlője hibás (az AMD meg nem csinál sajátot), és túl hamar küldi el "aludni" az SSD-t/vinyót, és amíg felébred, az okozza az akadásokat.

A registryben átírt dolgokkal akadályozzuk meg, hogy aludni menjen az SSD.

[ Szerkesztve ]

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#519) GAbre válasza Márk (#518) üzenetére


GAbre
veterán

Köszi ez végre használt.
A fene se gondolta volna ezt :S

Utolsó kérdés:
Be lehet kapcsolni az am4-es bioszban,h ne kapcsolja le az usb-n az energiát?
Nem találom sehol. :S

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#520) Márk válasza GAbre (#519) üzenetére


Márk
senior tag

Megfogtál.

Végigtúrtam a lapod user manualját, de én sem találtam erre vonatkozó részt...... :U

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#521) Atti777 válasza GAbre (#519) üzenetére


Atti777
senior tag

Azt nem a Windows csinálja? (Eszközkezelő / USB kontroller / USB Hub / és az energaigazdálkodás fülön kivenni a pipát hogy kikapcsolja azt az eszközt? )

Путин, иди нахуй!

(#522) GAbre válasza Atti777 (#521) üzenetére


GAbre
veterán

Az asrock z77 extreme 4 nem kapcsolta le az áramot.
Ez a lap újraindításnál néha illetve lekapcsolásnál,lekapcsolja az áramot usb-n.
Elalszanak a ledek.
Önmagában ez nem baj.
Csak az egerem dpi-jét mindíg újra be kell állítanom így.Minden egyes újraindításnál,kicsit idegesítő. :S

Avatar

(#523) Pista0001 válasza GAbre (#522) üzenetére


Pista0001
addikt

A "Power management setupban" az "ErP ready" enabled vagy disabled?

(#524) GAbre válasza Pista0001 (#523) üzenetére


GAbre
veterán

Igen.Azt hiszem az is.

Avatar

(#525) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

AM4-be mennyire passzol a G.SKILL Aegis 16GB (2x8GB) DDR4 3000MHz F4-3000C16D-16GISB ram?

Furcsa, hogy a 3GHz ellenére a legolcsóbb boltban kapható ram a 2x8GB dual chanel kiszerelések között az árukereső szerint.. :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#526) galaktikus válasza Bici (#525) üzenetére


galaktikus
aktív tag

Én kb. egyik G.Skill memóriát sem találom a kinézett alaplap QLV-jében, azok közül amik emberi áron vannak.. :( Persze tudom, hogy attól még lehet, hogy jó benne, de egyszerűen nem akarok mazsolázgatva memóriát venni..

To all:
Érdemes kivárni a B450-es chipkészletet? 2600-os a kinézett proci.. Remélhetőleg azzal még jobban kiforr a memória kompatibilitás, úgyhogy én most erre bazírozok.

Talán addig kihúzza a már kissé döglődő i7 920-am.. :))

[ Szerkesztve ]

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#527) Bici válasza galaktikus (#526) üzenetére


Bici
félisten

Értem.

Ez esetben lehet, hogy jobb lapot veszek, ha arra kevesebbet kell ráfizetni, mint a ram-ra.
Ezt leszámítva megfelelö a ram?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#528) Plague666 válasza galaktikus (#526) üzenetére


Plague666
tag

Szerintem már érdemes várni. Jómagam is pont ezt teszem. Az asus-msi-asrock trió már bemutatta az új lapok első példányait, adatok, képek rendelkezésre állnak, csak a magyar oldalak még nem foglalkoznak velük. Júli végén érkeznek a boltokba.

(#529) Bici válasza Bici (#527) üzenetére


Bici
félisten

Még valami: Ha egy RX480- hoz szeretnék procit, akkor megéri 2200G-t venni?
Valahol olvastam, hogy nem minden Ryzen tud 16db 3.0-s pci-e sávot nyújtani.
Ez igaz? És egy 480 esetén mennyire gáz?

Kössz!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#530) Bici válasza Bici (#529) üzenetére


Bici
félisten

Illetve meg annyi, hogy a 20k alatti lapok kozott lehet minosegbeli kulonbseg?
Olyanra gondolok, hogy ciripelesre valo hajlamossag, esetleg proci vagy VGA sebessege nem minden esetben maximalis, VRM melegedes, stb.

Kossz!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#531) Dave69


Dave69
tag

Sziasztok! egy kis segítséget kérnék,hogy eddig am3+ lapot használtam most váltottam am4-esre és használtam eddig egy enermax liqmax ii 120 vízhűtés de am4-re nincs lefogató átalakítóm hozzá és hiába keresgélek ehez nem nagyon találok ,hogy valakinek esetleg ötlet hogy hol lehet beszerezni?

Az élet olyan, hogy mindig másképp történik minden, mint ahogy elgondolta előre az ember.

(#532) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

Feltünt egy AM4-es Server/Workstation lap ( IPMI + BMC + A320 chipset )

"AMD Ryzen Server Motherboard Tyan Tomcat EX S8015 Spied"
https://www.servethehome.com/amd-ryzen-server-motherboard-tyan-tomcat-ex-s8015-spied/

"Tyan Tomcat EX: The First AM4 Ryzen Motherboard with Management Control"
https://www.anandtech.com/show/12962/tyan-tomcat-ex-the-first-am4-ryzen-motherboard-with-management-control

Mottó: "A verseny jó!"

(#533) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

Aki hosszú távra tervez, annak nem árt olyan lapot nézni , amiben 256 Mb -os BIOS chip -van.
- ami remélhetőleg a B450 és az X470 -es lapokban a gyári default lesz.

"The simple way to support all the processors is to increase the size of the BIOS chip, by moving from 128 Mb to 256 Mb. "

AMD BIOS Limitations: Bristol Ridge Dropped From Certain Motherboards
https://www.anandtech.com/show/12971/amd-bios-limitations-bristol-ridge-dropped-from-certain-motherboards

Mottó: "A verseny jó!"

(#534) Bici válasza S_x96x_S (#533) üzenetére


Bici
félisten

Kössz az infót!

Honnan lehet tudni, hogy mely lapokban van 256Mbit-es chip?
Egyenként elkezdtem nézni, de az MSI nem írja, a többi pedig mind 128Mb-et ír.
Van valami lista a 256Mbitesekről?

Illetve kb. mikor jönnek a B450-es lapok? Lesz A420 is?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#535) varmi2 válasza S_x96x_S (#533) üzenetére


varmi2
nagyúr

Mi köze van bármihez is, annak, hogy mekkora tárhelyel rendlkezik a bios chip? Egy mondern uefi bios 6-10Mb, a következő pár évben nem fog meg 30x-odni a méret.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#536) S_x96x_S válasza Bici (#534) üzenetére


S_x96x_S
őstag

>Van valami lista a 256Mbitesekről?

Eddig csak az ASRock X470 -esek gyári lapján láttam.
A többi kérdésedre nem tudom a pontos választ.

Mottó: "A verseny jó!"

(#537) Bici válasza varmi2 (#535) üzenetére


Bici
félisten

Míg az FM2 lapok BIOS-ai 8.4 MByte méretűek, a Ryzen lapok esetén a BIOS file mérete 16.8 MByte.
Gondolom, a file tartalmaz némi meta adatot, és így jön ki a nettó 16MByte, ami 128Mbit.

Feltételezem, hogy nem minden esetben van tele ez a méret valós kóddal, de miért ne lehetne?
Lehet, hogy a Ryzen sok mikrokódot igényel.
Vagy akár a két teljesen eltérő architektura (Bulldozer + Zen) támogatása miatt is lehet nagy a BIOS file.

Ha valóban megtelik ez a 16MByte, akkor kellhet a 32MByte-os BIOS chip, ami 256 Mbit.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#538) Zoulfly


Zoulfly
tag

Sziasztok.
Az új X470-es lapoknál mekkora jelentősége van a 2. 8 pines cpu csatinak? egy 2600x procit használnék.
Előre is köszönöm. :R

(#539) varmi2 válasza Zoulfly (#538) üzenetére


varmi2
nagyúr

Semmi.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#540) Bici válasza Bici (#530) üzenetére


Bici
félisten

Sziasztok!

Ezekre a kerdesekre esetleg tudja valaki a valaszt? :B

Foleg az alaplapos lenne fontos; VRM melegedes, ciripeles.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#541) S_x96x_S válasza Bici (#530) üzenetére


S_x96x_S
őstag

>Illetve meg annyi, hogy a 20k alatti lapok kozott lehet minosegbeli kulonbseg?

Az "ASRock AB350M Pro4" ( "M"-es végű! ) egy lutri, mind sebességben[1] mind meghibásodásban.
A többiről nem tudok. De ha ez aggaszt, akkor nézz a használtpiacon egy ajánlott márkát.

A maximális memóriasebességben is eltérhetnek (lásd [1] többi tesztjeit )
Ha APU-t akarsz belerakni, akkor a videóoutputok is leszükítik a választékot
( Van-e rajta: HDMI, DVI-D, D-Sub ) - sőt tripla monitor támogatás ...
Kell-e 4 DIMM , vagy elég kettő?
B350-es chipset kell, vagy jó az A320-as.
elég egy M.2 csati, vagy kettő kell ?

érdemes külföldi review-kat olvasni ( newegg, ... ) és akkor nagyjából tisztába leszel a várható problémákkal. kevesebb csalódás ér.

[1]
https://us.hardware.info/reviews/7592/13/26-amd-socket-am4-motherboards-review-the-best-boards-for-ryzen-benchmarks-cpu

Mottó: "A verseny jó!"

(#542) Bici válasza S_x96x_S (#541) üzenetére


Bici
félisten

Kössz!

Akkor ideje újtojást olvasni. :D

Egyébként a Gigabyte GA-A320M-S2H a kiszemelt, mivel van már itthon egy a családban, es eddig nincs baja (nem ciripel), de ez lehet a szabályt erősítő kivétel is.
Pont az emlitett ASRock lap lett volna a másik befutó a VRM bordák miatt. :Y
Ezek szerint máris megérte feltennem a kérdést. :K

Igyekszem figyelembe venni ezt a listát is, bár nem tudom, hogy linux alatt végül melyik műxik tényleg 4K@60Hz-en.
Nem lenne rossz 4K felbontason dolgozni. :B

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#543) S_x96x_S válasza Bici (#542) üzenetére


S_x96x_S
őstag

>Pont az emlitett ASRock lap lett volna a másik befutó a VRM bordák miatt.

többen is irták, hogy nem valami jó sorozat,
de Az IPON feltüntetett statisztikája a jelezz valami meghibásodási arányt, habár sose bizz meg ilyen számokban ;) Főleg akkor ne, ha 0,0%-ék

pl.
GIGABYTE GA-A320M-S2H: Meghibásodási arány: 1,9%
ASROCK AB350M Pro4 : Meghibásodási arány: 15,4%
ASROCK A320M Pro4 : Meghibásodási arány: 15,4%
ASROCK AB350 Pro4 : Meghibásodási arány: 1,0%
ASROCK A320M-DGS : Meghibásodási arány: 1,2%
ASROCK AB350M : Meghibásodási arány: 9,5%
ASROCK AB350M-HDV : Meghibásodási arány: 4,8%
ASUS PRIME A320M-K : Meghibásodási arány: 3,7%
GIGABYTE GA-AB350M-DS3H : Meghibásodási arány: 0,0% ( Ez meg gyanús, vagy nem adtak még el belőle eleget, vagy nagyon új termék )

mindenesetre szerintem az utóbbi pár hónapban megjelent ("rev"?) -es lapok
általában jobb minőségüek, fixáltak rajtuk pár problémát.

mindenesetre a bolt szervizesét se árt megkérdezni, aki a garanciális dolgokat teszteli, keresi, - csak tudja, hogy melyik sorozattal van gond - és már önvédelemből is valami másikra akar rábeszélni ;)
Vagy kérj bolti tesztelést ...

>Egyébként a Gigabyte GA-A320M-S2H a kiszemelt,

A kisérlet kedvéért, nézz valami másik gyártótól
valami hasonló lapot, csak hogy legyen összehasonlítási alapod ;)

konkrét tanácsot nem akarok és nem is tudok adni. De majd ird meg a tapasztalataidat ;)

Mottó: "A verseny jó!"

(#544) Bici válasza S_x96x_S (#543) üzenetére


Bici
félisten

Hát jó, pedig pont a kísérletezést szerettem volna kihagyni. :D

Nézzük sorra:
ASRock: eddig semmi bajon nem volt velük, de elhiszem, hogy ez egy rosszabb széria.
ASUS: eddig 3-ból 3 lap ment nálam tönkre (tudom, hogy jók, de nekem valahogy nincs szerencsém velük)
Biostar: eddig 2 ilyen lapom volt, mindkettő ciripelt egy idő után
Gigabyte: eddig minden okés minden Giga lapommal, leszámítva, hogy a win 8.1 valamiért egy intel ACPI vezérlőt detektált egy AMD-s lapon, amihez, ha feltettem a javasolt drivert, akkor kék halál, és windows kampec
MSI: egy lapom volt tőlük, aminek valami UEFI-s nyűgje volt, ami miatt az egy évesnél frissebb linux kernelek esetén csak nomodeset paraméterrel indult. A phoronix fórumon is több AMD APU-s problémánál jön szóba, hogy az MSI lap okozza - nincs rá bizonyíték, de gyanús.

Marad az ASUS, Giga. :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#545) komi77


komi77
senior tag

Sziasztok! Asus Rog Strix B350-F Gaming alaplapom van, Ryzen R5 1600 procival, 2db G.SKILL 16GB Flare X DDR4 3200MHz CL14 KIT F4-3200C14D-16GFX memóval. Hogy tudnám elérni, hogy a memók stabilan fussanak 3200MHz-n, esetleg a procit is legalább 3600-ra fel szeretném húzni. A BIOS-ban a D.O.C.P.-t használva be tudom állítani a memókat 3200MHz-ra de többszöri újraindulás után visszaáll alapértékre. A procit már sikerült 3600-on futtatni 2933MHz memória mellett stabilan. E felett folyamatos kék halál, lefagyás, nem indulás. Olvasgattam, hogy memó és proci alulfeszeléssel lehet ezen segíteni de nem értek ezekhez. Ha van köztetek valaki akinek hasonló komponensei vannak és sikerült már a memót + procit beállítania kérem segítsen! Minden segítséget örömmel fogadok! Előre is köszönöm!

Szegény ember kézzel nőz.

(#546) Márk válasza komi77 (#545) üzenetére


Márk
senior tag

Szia!

Ugyanolyan procim+ramom van mint neked, de nálam a lap az egy Asus Prime X370-Pro.

Nálam a ramok betonstabilan futnak 3200 MHz-en D.O.C.P profil kiválasztásával. Amit betöltött magának profilt, azon csak a "Power Down" Enabled-et raktam Disabled-re.

A bios verzió az nálam 0812 (2017.08.25), 1.0.0.0.6 AGESA kóddal.

Te most melyik bios verzión vagy?

A ramok ugye megkapják a maguk 1,35V-át?

Én 3,8 Ghz-et tudtam elérni a procival 1,3V magfeszültség mellett.

[ Szerkesztve ]

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#547) komi77 válasza Márk (#546) üzenetére


komi77
senior tag

Köszi az infót! Én is nézegettem annak idején az X370-es verziót. A BIOS-t most fejből nem tudom, majd megnézem otthon, hogy melyik. Viszont a kérdés, hogy a feszültségeket a D.O.C.P. kiválasztása mellett/után Te magad adod meg? Mert lehet, hogy én itt voltam figyelmetlen. Azt gondoltam, hogy a D.O.C.P. lehetőség automatikusan belövi a komponenseknek a legjobb feszültséget.

Szegény ember kézzel nőz.

(#548) Márk válasza komi77 (#547) üzenetére


Márk
senior tag

Elvileg belövi a feszkót a D.O.C.P kiválasztása, de azért nem árt ránézni a dologra.

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#549) komi77 válasza Márk (#548) üzenetére


komi77
senior tag

Köszi szépen, megnézem, hogy mit művel a fesszel. :)

Szegény ember kézzel nőz.

(#550) Márk


Márk
senior tag

Spoiler alert! :DDD

Nem hiszem, hogy neked jó lesz, de hátha mégis.....



2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.