Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:38:27

LOGOUT.hu

SJCAM SJ4000 FullHD Action Cam téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10401) kelzsoca válasza maj-viktor (#10400) üzenetére


kelzsoca
félisten

Egyébként a nagy multik is ezt csinálják egymással, nyilvánosan ütik egymást, miközben a színfalak mögött a legjobb barátok, és egymásból élnek. (pl: samsung-apple)

Ez a cirkusz semmi másra nem jó, mint felverni a hype-ot, a két forgalmazó körül, ennél jobb reklám szerintem nem is kell.

A legjobb az egészben, hogy egy olyan közösségben megy a színjáték, ahol a felhasználók döntő többsége közvetlenül kínai webshopból rendeli be a terméket, és nem fogja érdekelni hogy magyar, vagy szlovák webshopból ugyan drágábban, de gyorsabban megkapja, és az sem érdekli hogy a csomagban van számla vagy nincs, vagy a garanciát miképpen tudja majd érvényesíteni, nem érdekli mert kínából olcsóbb a termék, és különben is a szemét vállalkozó csak ne rajta gazdagodjon meg...

Attól hogy más forgalmazó miképp áll hozzád, vagy a konkurenciához, még nem biztos hogy egy harmadik kereskedő is ilyen stílusban szeretne kommunikálni.

https://vertigostore.eu

(#10402) bepi81 válasza Kolondrum (#10356) üzenetére


bepi81
tag

Próbáld meg esetleg, hogy az expo korrekciót -0,3-ra állítod. Hátha akkor kevésbé világít az ég.

(#10403) kellerman


kellerman
tag

Én vásároltam kelzsocától (eustock.hu-ról) SJ kamerát. Eredetit kaptam minden papírral ami kell, de nekem nem jött be a kamera. Másnap visszaküldtem és 3-4 nap múlva visszautalta a vételárát.
Szerintem korrekt eladó. Buktam a postaköltséget oda-vissza, de legalább nem maradt rajtam. :)

(#10404) Kolondrum válasza kellerman (#10403) üzenetére

Ez így megy manapság? Nem tetszik vidd ahova akarod? Nem gyenge emberek vannak.

[ Szerkesztve ]

(#10405) kellerman válasza Kolondrum (#10404) üzenetére


kellerman
tag

Neked meg mi bajod? Interneten vásárláskor 14 napig vissza lehet küldeni indoklás nélkül is. Nekem az volt a bajom, hogy wifi része használhatatlan volt,forró volt 15 perc használat után és a kijelző csak szemmagasságban volt jól látható, stb.

(#10406) Kolondrum válasza kellerman (#10405) üzenetére

A melegedés normális, a wifivel mi bajod volt? Appot én már nem nagyon használom.

[ Szerkesztve ]

(#10407) kellerman válasza Kolondrum (#10406) üzenetére


kellerman
tag

Nem csak melegedett, hanem tűz forró volt alig lehetett megfogni, wifi élőkép felvételkor átment állóképbe .
Wifi üzemmódban 10-15 perc után kikapcsol a kamera.

(#10408) Attila444 válasza kellerman (#10407) üzenetére


Attila444
aktív tag

Hibás kamerát kaptál...

(#10409) -=RelakS=- válasza Kolondrum (#10404) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ráadásul kellerman még nem is az a "kedves" ember a leírtak alapján, aki a csúcskamerát a nyaralás idejére "kölcsönzi" ki, illetve a nyomtató már nem is kell, amikor kifogyott belőle a tinta ;]

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#10410) axlfsi válasza kellerman (#10407) üzenetére


axlfsi
veterán

Ez pontosan melyik kamera volt? A topik cimeben szereplo sima 4000-ben nincs... 4000 wifi? Csak kivancsisagbol...

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#10411) kelzsoca válasza axlfsi (#10410) üzenetére


kelzsoca
félisten

Egy SJ5000+ kameráról van szó.

https://vertigostore.eu

(#10412) werttzui


werttzui
őstag

A sima sj4000-hez nincs valami firm ami javítja a fehér egyensúlyt (wb) ? :F

PENTAX

(#10413) Kolondrum válasza kelzsoca (#10401) üzenetére

Személyesen elérhetőek vagytok? Valaki kérdezi, lenne pár kérdése, nem PH-s. Ide írj, mert a PÜ nem fog megérkezni. Thx!

(#10414) kelzsoca válasza Kolondrum (#10413) üzenetére


kelzsoca
félisten

Kérdés esetén az illető nyugodtan küldjön emailt (info kukac eustock.hu)

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#10415) axlfsi válasza Kolondrum (#10413) üzenetére


axlfsi
veterán

Egyaltalan semmi kozom hozza, de mi az, hogy a pü nem fog megerkezni? Letiltottatok egymast vagy wtf?! :D

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#10416) dragonfire44


dragonfire44
tag

Hali
Ez a cucc [link] jó sj4000hez? Illetve a ragasztó lehet olyan minőségű mint a gyári sj-s?
Köszi
Üdv

(#10417) Leki78


Leki78
tag

Vettem egy PowerBank-ot és az lenne a kérdésem, hogy tölthetem-e az SJ4000-es hálózati töltőjével? A Powerbank-ra ez van ráírva: Bemenet: DC 5V-600mA (max) a kamera töltője pedig DC 5V 1000mA ad le. Lenne-e baj, ha ezzel tölteném fel? Vagy maradjak az USB-s számítógépes megoldásnál?

Le szoktál maradni a kedvenc műsorodról a Tv-ben? Ennek ezennel vége! Itt a megoldás: http://tvben.hu/zzepg/zzepg/ajanlas.php?ki=24

(#10418) -=RelakS=- válasza Leki78 (#10417) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

A töltőkre mindig a maximum áram van kiírva. Ha a 2A-es töltőbe olyan eszközt dugsz, ami nem hajlandó legfeljebb 200mA-el tölteni, nem fogja a töltő a 2A-t ráerőszakolni.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#10419) Cocos 2. válasza Turbobacsi (#10364) üzenetére


Cocos 2.
csendes tag

Köszönöm szépen a választ.

(#10420) sasa311 válasza Leki78 (#10417) üzenetére


sasa311
veterán

Jó a 600 ma az USB csak 500-at ad le.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#10421) KeMa


KeMa
csendes tag

Sziasztok!

Ismét gondom van. A kamera autóban, folyamatos töltés közbeni használat mellett egyik pillanatról a másikra kikapcsolt, azóta nem lehet feléleszteni. Kapcsolóra nem reagál, ha töltőt dugok rá a piros LED teljes fénnyel, a kék halványan világít. Ha megnyomom a bekapcsolo gombot, a kek elalszik, de mas nem történik... Ilyenkor mi van?

(#10422) axlfsi válasza KeMa (#10421) üzenetére


axlfsi
veterán

Garancia va ra? (hacsak nem akarsz magad nekiesni es javitani, mar amennyiben ertesz az elektronikahoz, ismered a kamera tervrajzat es hozzafersz a gyari alkatreszekhez).

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#10423) KeMa válasza axlfsi (#10422) üzenetére


KeMa
csendes tag

Mar nincsen sajna. Elvileg műszerész vagyok, szóval ha ez nem egy ismert probléma, szerintem nekiesek. Valószínű a táp körül lesz a hiba, mert most látom, az autós töltő kábele kontaktos :(

(#10424) mozo78 válasza KeMa (#10421) üzenetére


mozo78
csendes tag

Szia!

Másik akksival próbáltad már? Elképzelhető, hogy dashcam módban többet fogyaszt, mint amennyit a szivargyújtós töltőről felvesz, és teljesen lemerült az akkumulátor.

Ericsson GA318-Panasonic GD50-Ericsson R320-Ericsson R310-Ericsson R520-Siemens M65-SonyEricsson K750-SonyEricsson W810-SonyEricsson G502- SonyEricsson K800-SonyEricsson Xperia X1- Motorola Defy-Sony Xperia Z

(#10425) mozo78


mozo78
csendes tag

Próbálta már valaki a felvett videókat gps-szel hozzáadott értékekkel "tuningolni"? Olyanra gondolok, mint amit a Garmin Virb csinál, hogy a jobb felső sarokba beteszi az aktuális helyzetet kis térképen, átellenben meg a sebességet, magasságot. A Virb szoftvere elvileg össze tudná másolni az SJ által késztített videót egy tetszőleges gps track-jével, a gond csak az, hogy más időt mutat a gps és mást a kamera. Kiváltképp, ha lemerült és elfelejtettem beállítani a pontos időt. :)

Ericsson GA318-Panasonic GD50-Ericsson R320-Ericsson R310-Ericsson R520-Siemens M65-SonyEricsson K750-SonyEricsson W810-SonyEricsson G502- SonyEricsson K800-SonyEricsson Xperia X1- Motorola Defy-Sony Xperia Z

(#10426) hoge87


hoge87
tag

Valakinek sikerült már összehasonlítania az sj4000+ -t az sj5000 wifivel?Milyen minőségbeli különbségek figyelhetőek meg?Melyiket ajánljátok?(nem fps és ár alapján, hanem minőség)

(#10427) KeMa válasza mozo78 (#10424) üzenetére


KeMa
csendes tag

Igen, teljesen feltöltött akkukkal próbáltam, sajnos nem segít. Hálózati töltő is csak a fentebb irt ledes jelenséget csinálja.

(#10428) mati12 válasza mozo78 (#10425) üzenetére


mati12
senior tag

Otthon vagy esetleg a Garmin Virb Edit program kezelésében? Én a múlt héten váltottam Sjcam 5000 wifiről egy Virb Elitre,de sajnos a szerkesztő programmal valamiért nem boldogulok.

(#10429) Kolondrum válasza hoge87 (#10426) üzenetére

Nekem. a plus fehér egyensúly hibával küzd. Remélem javítják. Ellenben 2x annyit megy el akkuról.

(#10430) @mPeR™


@mPeR™
csendes tag

Sziasztok! Újfajta ("gombkimélős" :) ) vízálló tokot szeretnék rendelni, legkésőbb jövő heti kiszállítással. Honnan érdemes?
A kapcsolók reményeim szerint ma/holnap ideérnek és már cserélem is őket, de nem használnám már régi tokot hozzá..

(#10431) mozo78 válasza mati12 (#10428) üzenetére


mozo78
csendes tag

Csak valami tutorialt néztem, meg letöltöttem. És konstatáltam, hogy nem megy ubuntu alatt, wine használatával sem. :(. De van cimborám, aki most régi virbet használ. Ha itt felteszed a kérdésedet, akkor elküldöm neki. Ő hátha tud segíteni.

Valaki itt linkelt be utángyártott sisakos kétoldalú ragasztós tartót. Nekem van, és nem a ragasztó a gyenge pont. Hanem valahogy más a mérete, mint a "szánjába" belecsatlakozó résznek és egy-két millimétert mozog benne.
Tegnap feltettem a gagyi lidlis sisakra így, de most a legkisebb motoron (50ccm) teszteltem. Ilyen lett:

https://youtu.be/BbVutwkHUFg

[ Szerkesztve ]

Ericsson GA318-Panasonic GD50-Ericsson R320-Ericsson R310-Ericsson R520-Siemens M65-SonyEricsson K750-SonyEricsson W810-SonyEricsson G502- SonyEricsson K800-SonyEricsson Xperia X1- Motorola Defy-Sony Xperia Z

(#10432) mati12 válasza mozo78 (#10431) üzenetére


mati12
senior tag

Köszi.De inkább elküldöm privátban,hogy ne offoljuk szét ezt a topicot vele.

(#10433) mozo78 válasza mati12 (#10432) üzenetére


mozo78
csendes tag

Rendben, várom!

Ericsson GA318-Panasonic GD50-Ericsson R320-Ericsson R310-Ericsson R520-Siemens M65-SonyEricsson K750-SonyEricsson W810-SonyEricsson G502- SonyEricsson K800-SonyEricsson Xperia X1- Motorola Defy-Sony Xperia Z

(#10434) Kolondrum válasza mozo78 (#10431) üzenetére

Mozog hát, mert más az anyagvastagság. Erről már volt szó. Nem azért mert kínai. Anno írtam 5000-nél ezt, de a 4000+ -nál is ez van. Mindent át kell alakítani erre a vastagságra.

(#10435) imrus72


imrus72
tag

Először is ha volt már akkor elnézést.
Úgy látom sokan küszködünk White Balance gondokkal,és nem rég valaki a polárszűrőt emlegette .
Kicsit utánajártam a dolognak,és ezeket találtam.
Lehet a kamerához 58mm Filter Adapter-t kapni PL : ITT nem egy ökör ára.

Szükségünk van még egy 58mm-es CPL Filter-re.
Lehet válogatni.

És ITT egy teszt filteres,és filter nélküli felvételekre.
Valamint a Blog ahol szépen képekkel is le van vezetve minden.
Hátha valakinek újat mondtam,bár itt sokkal profibb emberek vannak nálam,csak engem is zavar a beégés gond,és ez úgy néz ki segít,és nem is nagy beruházás. :R

(#10436) krumplista válasza imrus72 (#10435) üzenetére


krumplista
tag

Nem tudom, hogy találkoztatok-e már élőben polárszűrővel, de szerintem nem ilyen egyszerű a dolog. Magát a szűrőt lehet tekergetni, attól függően milyen szögben akarjuk kiszűrni a tükröződést. Namost ez fotónál, meg egyhelyben készített videónál (ahogy a tesztvideó is készült) nagyon jó tud lenni (bár túl sok különbséget én nem láttam), de amint mozgatod a kamerát, a szűrőt is tekergetni kéne a beeső fény szögétől függően, hogy tényleg jól működjön. Vágóképeknél el lehet vele szöttyögni, de ha mondjuk sisakon, biciklin, akármin folyamatosan rögzít, ahogy más irányból fog sütni a fény, nem fog jól működni, sőt még zavaró is lehet.

(#10437) imrus72 válasza krumplista (#10436) üzenetére


imrus72
tag

Ezért is írtam ide le,mert jóval tájékozottabbak vannak itt nálam,és meg lehet beszélni.
Egy külföldi fórumon írta,és fotózta le egy user,hogy vett ilyet az SJ4000-hez,és rettentően örült neki,azután kezdtem utánanézni.
Akkor videóhoz ezek szerint nem sok értelme van. Én a tesztvideón az eget láttam szebbnek ezzel.

(#10438) axlfsi


axlfsi
veterán

Nem tudom ismeritek-e Jay Alvarrez csatornajat (ha masert nem, a baratnojeert megeri :P ). Igaz, nem SJCAM hanem GoPro, de az most mindegy, es gyakorlatilag a mi kamerank is kepes lenne ilyen felvetelekre (igaz?). Nyaralasrol homevideokat keresgeltem es otleteket gyujtok, aztan ennel a faszinal ugy leakadtam, hogy elmult egy ora :DDD
Elkepesztoen brutaljok ezek a videok, nekem nagyon tetszik az osszes (amit eddig lattam).. OK, van vele utomunka nem keves, meg vagy 3-an, 4-en is kameraznak neha (ejtosernyos es egyeb bohockodasoknal), szoval ez nem egy amator homevideozas, hanem szerintem feligmeddig profi csapat van mogotte... de azert, na! :C

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#10439) Kolondrum válasza axlfsi (#10438) üzenetére

Alexis Ren aki alig 18. :DD

(#10440) axlfsi válasza Kolondrum (#10439) üzenetére


axlfsi
veterán

Valahogy megbiroznek vele es a tudattal, hogy meg fiatal es tapasztalatlan :DDD

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#10441) BalooTM


BalooTM
tag

Csak hogy valami témába vágó is legyen:
SJ4000+ hegyi video 1080p/60fps
Van rafting is, azt még vágom, de jó lett szerintem.

Letiltott telefonszámot nem veszek fel!

(#10442) bepi81 válasza axlfsi (#10438) üzenetére


bepi81
tag

Nagyon profi, de GoPro-val készült felvételek. Iszonyú jó a zene (Girl of my dreams 2015), profi a vágás és ilyen csaj nem létezik... :Y :D :R

a szerk.: annyira idealizált életet mutat be, hogy az már szinte zavaró (in California)...

[ Szerkesztve ]

(#10443) KL48 válasza BalooTM (#10441) üzenetére


KL48
tag

Egy ilyen ámulatba ejtően szép kör svenk látványa megérdemelt volna egy állványt. A "recegés" teljesen elrontja. Aztán mikor elindulsz, ott már érezni a gyaloglást, és nem olyan zavaró, bár én ott is megkockáztatnék egy stabilizátort.

[ Szerkesztve ]

(#10444) BalooTM válasza KL48 (#10443) üzenetére


BalooTM
tag

Majd legközelebb felviszem magammal :)
Most még csak ismerkedési fázisban vagyok a kamerával.

Letiltott telefonszámot nem veszek fel!

(#10445) mm89 válasza BalooTM (#10441) üzenetére


mm89
őstag

Ez igen, nagyon szép!

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#10446) OccsE válasza BalooTM (#10441) üzenetére


OccsE
aktív tag

Merre vannak ezek a vicek-vacak dombocskak? ;)

(#10447) don pardon válasza krumplista (#10436) üzenetére


don pardon
aktív tag

Valami ilyesmire gondoltam en is. Na majd ha sut a nap kiprobalom, mert van egy szurom otthon. Aztan megcsamcsoghatjuk az eredmenyt. :B

Ha 5 perc múlva nem jövök vissza, várjanak tovább! - by Ace Ventura

(#10448) axlfsi válasza OccsE (#10446) üzenetére


axlfsi
veterán

Gondolom itt valahol

[link]

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#10449) BalooTM válasza OccsE (#10446) üzenetére


BalooTM
tag

Jaja: itt

Letiltott telefonszámot nem veszek fel!

(#10450) krumplista válasza don pardon (#10447) üzenetére


krumplista
tag

Közben találtam egy rövid videót (bár fotós témában, és angolul) ahol bemutatják hogy működik. Elmondja, hogy pl. szembe, vagy hátfénynél nem működik eget fényképezve, illetve hogy a fényt 50-75%-al csökkenti, tehát sötétebb/árnyékosabb helyeken nem ajánlott használni.
Polár szűrő

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.