Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-19 21:50:28

LOGOUT.hu

►►►ÖSSZEFOGLALÓ◄◄◄

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4101) Magozobetyar


Magozobetyar
csendes tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy esetleg valakinek van-e tapasztalata a következő banggoodos, "Budi" márkás 9 az 1-ben mindenes tartó-olvasó kombóval? [link]

Főleg olyan tekintetben érdekel, hogy a kártyaolvasó fele mennyire megbízható?

Felszaporodtak mostanában az SD és microSD kártyák, és viszonylag sokat mocorgok is. Szeretnék némi rendet vágni ezen a frontomon, és mindent egy ilyesmibe eltenni :U

(#4102) Donki Hóte válasza Magozobetyar (#4101) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nincs tapasztalatom a kérdéses cuccal, de szerintem ilyet csak akkor éri meg beszerezni, ha fontos, hogy a kártyáidat tárolni is tudd benne.

Ha csak az olvasási funkció fontos neked, akkor én inkább valami megbízható cégtől származó kártyaolvasót vennék.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#4103) Magozobetyar válasza Donki Hóte (#4102) üzenetére


Magozobetyar
csendes tag

Szerintem bevállalom a kísérleti nyúl szerepét, beszámolok majd az élményekről.

Átgondolva 80%-ban tárolás, rendezés, hordozás miatt kell, a 20%-ban az írás/olvasás meg javarészt 3d nyomtató sd kártyájára lesz, nyomokban raspberry pi image készítés.

(#4104) beers


beers
addikt

Sziasztok!
Emagos Kingston Canvas Select Plus-t be lehet a gyártónál regisztrálni garancia végett? Mint ha gyártói lifetime gari lenne érvényes rá?! :R

M&N

(#4105) MaxxDamage válasza beers (#4104) üzenetére


MaxxDamage
Topikgazda
LOGOUT blog

Szia!

Tudtommal nem kell regisztrálni sehol.

1. A bolt amit adott rá (x év gari) addig rajtuk keresztül is tudod gariztatni, ha gond lenne vele.
2. Van a "gyártói" LifeTime gari, azt bármikor tudod intézni a gyártón keresztül. /RMA - csere kérése pl./
A számla legyen meg/félre rakva. :K

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#4106) beers válasza MaxxDamage (#4105) üzenetére


beers
addikt

Köszi! :R

M&N

(#4107) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! 2 biztonsági kamerámon is megszűnt a felvételi lehetőség. microSD kártyák (Sansung EVO Plus 32GB) írásvédetté váltak, ezért nem tudom formázni, rajtuk lévő felvétel megnézhető de további felvételre nincs lehetőség. Biztonsági kamera topikban azt mondták ezzel nem lehet mit csinálni, de azért itt is megkérdezem van valami lehetőség vagy ezeknek a kártyáknak tényleg annyi? Egyébként mi lehet a probléma, a folyamatos rögzítés tönkretette a kártyát?

[ Szerkesztve ]

(#4108) MaxxDamage válasza pinnacle (#4107) üzenetére


MaxxDamage
Topikgazda
LOGOUT blog

Szia,

Sajnos annak az "ideje" lejárt és zárolva van.
Nézni tudod a tartalmát, mást nagyon nem...jól írták a másik topikba.
Sajnos nincs más megoldás, mint venni új kártyát a készülékbe.
/újabb széria javasolt/

Igen, folyamatos írás tönkre teheti ilyen módon...hasonló, mint SSD-nél a TBW

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#4109) pinnacle válasza MaxxDamage (#4108) üzenetére


pinnacle
nagyúr

OK! Köszi! Akkor ha eléri a gyárilag garantált írásmennyiséget, "letilt"?
Van valami táblázat, hogy microSD kártyák mennyi teljes újraírást bírnak? Nem tudom, hogy érdemes pl. Samsung Pro Endurance-et venni, ami elméletileg pont kamerákba való, vagy mindegy mert kb. évente újat kell venni, folyamatos rögzítés esetén?

[ Szerkesztve ]

(#4110) MaxxDamage válasza pinnacle (#4109) üzenetére


MaxxDamage
Topikgazda
LOGOUT blog

Nincs erről adat/infó tudtommal.
Ez gyártó függő és nem lehet tudni melyik meddig bírja.
Nekem van még 1 meg 2 GB mSD kártyám is ami(k) köszöni(k) szépen jól vannak. :)
Nézd meg a gyártói oldalt, vagy meg kell kérdezni a Supportot, hogy mi a max. ami bele tehető (kapacitás, CL, A*, U*, V*, stb...) és úgy keresni egyet a készülékbe a piacon.
Csak eredetit erdemes venni, nem szabad a legolcsóbbat keresni!
Már nem egetverő áron adják az 512GB kártyákat sem... :B

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#4111) pinnacle válasza MaxxDamage (#4110) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Samsung Pro Endurance-nál Akár 17,520 óra (vagy 2 év) írnak. Akkor ez azt jelenti, hogy 730 nap után ez is leáll. EVO Plusnál már nincs időtartam megadva.

(#4112) MaxxDamage válasza pinnacle (#4111) üzenetére


MaxxDamage
Topikgazda
LOGOUT blog

Azt úgy kell érteni, hogy az a "garantált" afelett még jó lehet, de már "nem biztonságos" és használható, de fontos adat ne legyen rajta és x naponta menteni kell a tartalmát. /ajánlott/ :K

Ezek ilyen "alap" kártyák?
U1 meg V10 azt ennyi... U3 ajánlott meg V30 , A2 (persze az is fontos, hogy mit tud a készülék amibe lenne....)

Én helyedbe újabb gyártástech.-el készült kártyákat vennék.
Amik tönkre mentek azok milyenek voltak? Eredetiek voltak? (látom már EVO Plus)

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#4113) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Helló, van egy ilyen kártyám:

Még 2018-ban vásároltam, de a pontos típusszáma nincs a számlában sem.
Az emailben lévő link ide visz: Sandisk 128GB micro SDXC Ultra UHS-I Class 10 173449 memóriakártya + adapter | PCX.hu
De nem tudom biztosan, hogy ez: SanDisk Ultra® microSD, UHS-I card, Full HD Store | Western Digital arra lennék kíváncsi, hogy ez a száma:
Part#: SDSQUAB-128G-GN6MA
vagy ettől eltérő, és mivel lehetne esetleg kiolvastatni?

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#4114) I.P.M.


I.P.M.
kezdő

Samsung A54 telefonhoz ez a kártya mire elég? [link]
Előre is köszönöm a választ.

(#4115) MaxxDamage válasza I.P.M. (#4114) üzenetére


MaxxDamage
Topikgazda
LOGOUT blog

Szia!

Teljesen jó az amit kinéztél, de én akkor már ezt venném.
Mire elég? Film, Zene, Képek hatalmas mennyiségben, vagy bármi más.
Kingston microSDXC Canvas Go Plus 512GB SDCG3/512GB

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#4116) I.P.M. válasza MaxxDamage (#4115) üzenetére


I.P.M.
kezdő

Ez már megvan benne a telefonba csak nem értek hozzá ezért kérdezek ilyeneket.
Köszönöm a válaszodat.

(#4117) MaxxDamage válasza I.P.M. (#4116) üzenetére


MaxxDamage
Topikgazda
LOGOUT blog

Memória kártya általában azért szokott kelleni pl. (esetedbe) telefonba is, hogy legyen tárhely amit tud használni az user.
Nekem is régóta 512GB-s van és sok ezer kép, mp3, flac, film, doku, stb...van rajta.
Ha kell, bármikor kéznél van. Hasznos!

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#4118) Donki Hóte válasza GoodSpeed (#4113) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A kártya hátoldalán (az érintkező felöli oldalán) van egy nagyon apró betűs számsor, az írja le pontosan a kártya típusát.

Egyébként miért érdekel a pontos típusszám :F

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#4119) MaxxDamage


MaxxDamage
Topikgazda
LOGOUT blog

Van aki próbálta a BlitzWolf kártyákat?
Véleményeket szívesen fogadok, azt írjak jó és megbízható. [link]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#4120) Donki Hóte válasza MaxxDamage (#4119) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Látatlanban azt mondom, hogy a Blitzwolf néven forgalmazott termékek mindig a jobb minőségi kategóriába tartoznak, az más kérdés, hogy 7000-8000 Ft között itthon is kapható 256 GB-os microSD kártya, szóval nem biztos, hogy érdemes kínából rendelni.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#4121) MaxxDamage válasza Donki Hóte (#4120) üzenetére


MaxxDamage
Topikgazda
LOGOUT blog

Isten ments hogy rendeljek, nekem a Samsung meg Kingston felső kat. mSD kártya is tökéletesen megfelel.
Kíváncsi lennék felhasználói tapasztalatra azzal kapcsolatban. :)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#4122) mobilemaster


mobilemaster
csendes tag

Sziasztok!
Egy elég érdekes problémával fordulok hozzátok, lehet hogy kissé zavaros lesz a leírás, de hátha tudtok segíteni, hogy mi lehet a gond.
Lexar 32gb micro sd-re ki lett másolva körülbelül 100-200 fájl, amely közt 3 típus van: nagy fájlok (videók), felirat fájlok (kb 64kbyte), és info fájlok (kb 32kbyte). Kimásolás után a forrással össze lett hasonlítva kétszer, az sd-n és a hdd-n lévő adatok tökéletesen egyeztek, tehát hibátlanul kerültek kiírásra. (A gépben 3gb ram van, nem férhetett bele ennyi adat a gyorsítótárba.)
És most jön az érdekes rész: 10 nap múlva elő lett véve a kártya, és össze lett hasonlítva a hdd-n lévő fájlokkal a tartalma. A nagy fájlok, és a kb. 64kbyte fájlok mind hibátlanok, de a 32kbyte-osok egységesen megsérültek. Binárisan nézve a fájlok elejére szemét került, utána a fájl vége következett, majd folytatódott a közepével. A fájlok elején több helyen ugyanaz a hibás bejegyzés látható, majd a random szemét következik. Két olvasóban lett visszaolvasva, ugyanaz az eredmény.
Korábban nem volt vele gond, bár általában egy adag cucc legfeljebb 1-2 napig volt rajta tárolva, beolvasásra került, majd törlésre és felülírásra. Nem egy régi eszköz, alig pár írási ciklus van benne. Mitől lehet, hogy 10 nap pihenés alatt mégis megváltoztak, sérültek a 32kbyte fájlok?

(#4123) MaxxDamage válasza mobilemaster (#4122) üzenetére


MaxxDamage
Topikgazda
LOGOUT blog

Szia!

Néhány dolog, amit érdemes figyelembe venni:

Környezeti tényezők: Az extrém hőmérsékleti változások, páratartalom vagy elektromágneses zavarok befolyásolhatják az SD kártyák adatintegritását hosszabb távon.

SD kártya minősége: Nem mindegyik SD kártya egyformán megbízható. Olcsóbb kártyák esetén gyakran lehetnek megbízhatósági problémák, mint például adatvesztés.

Fájlrendszer hiba: Lehetséges, hogy a fájlrendszer sérült vagy sérülékeny volt, és ez vezetett az adatok torzulásához.

Kártyaolvasó hibái: A kártyaolvasó vagy a kapcsolódó hardver eszközök hibásak lehetnek, és hibás olvasást vagy írást okozhatnak.

Az ilyen problémák diagnosztizálása és az okok meghatározása sajnos kihívást jelenthet. Az ilyen hibák megelőzése érdekében célszerű lehet folyamatosan biztonsági másolatokat készíteni fontos adatokról és rendszeresen ellenőrizni az adatok integritását.

Ha a kártya és a fájlok közötti összehasonlítás során mindent helyesen másoltál és összehasonlítottál, az arra utal, hogy valami a kártyán, az olvasó eszközökben vagy a környezeti tényezőkben okozhatott az adatok módosulását. Biztosítsd, hogy a kártyát megbízható forrásból szerezték be, és ha lehetőséged van rá, másik kártyaolvasóval is teszteld le az SD kártyát. Ha a probléma ismétlődik, érdemes lehet új kártyát beszerezni és figyelni az esetleges újabb adatvesztés jeleire.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#4124) mobilemaster válasza MaxxDamage (#4123) üzenetére


mobilemaster
csendes tag

Szia!
Köszönöm a választ, és a segítséget. Kiegészítem ezek alapján a kártyáról tudható dolgokat.

Környezeti hatás nem érte se az olvasókat, se a kártyát, az asztalon van letéve sok sok másik kártyával, olvasóval, pendrive-al, és hdd-vel együtt. Nem hiszem hogy ott keletkezett gond, más eszköznél nem jelentkezett sem hasonló, sem másmilyen hiba.
Az SD minősége vitatható, mert aliexpressről lett beszerezve, de mindenféle tesztnek alá lett vetve, h2testw hibátlan, és a sebessége is elég jó, tehát hozza a gyári, eredeti paramétereket. Nem hiszem hogy gagyi hamisítvány lenne. És ezidáig nem sérültek rajta adatok, bár igaz, hamar be lettek másolva gépre, egyből a teleírás után. Most hogy állt 10 napot, így következett be a fura hiba, hogy csak az apró fájlok egy része sérült meg, de minden nagy fájl hibátlan. Plusz az érdekes mintázat a sérült adatokban.
A leírtak közül a legvalószínűbb a fájlrendszer hiba, vagy az sd olvasó vezérlőjének hibája, vagy az sd kártya vezérlő hibája lehet. Ha valakinek van ilyennel tapasztalata, talán jobban rálát hogy mi állhat emögött.

Ha van még bármilyen ötlet, hogy lehetne rájönni mi okozta a hibát, azt szívesen fogadom. Ezek után megbízzak a kártyában? Vagy biztos hibás és kuka? Esetleg formázással érdemes kísérletezni, rossz szektor méret okozhat ilyet? Írjam tele 32kbyte fájlokkal és hagyjam állni pár napot, majd ellenőrizzem vissza? Nem tudok nagyon mire gondolni...

Néhány ötlet amire rátaláltam: [kép] [kép] [kép]

(#4125) MaxxDamage válasza mobilemaster (#4124) üzenetére


MaxxDamage
Topikgazda
LOGOUT blog

Szia!

Az adatok váratlan sérülése valóban érdekes helyzetet teremt. Az általad leírtak alapján több elképzelés is merül fel:

Fájlrendszer hiba: Lehet, hogy valamilyen fájlrendszerprobléma vagy az SD kártya vezérlője okozza a hibát. Próbáld meg egy másik eszközzel vagy kártyaolvasóval olvasni az SD kártyát, és figyelj arra, hogy ugyanezen hiba jelentkezik-e.

Formázás: Egy formázás megpróbálása valóban segíthet. Ám legyen előtte egy biztonsági másolat minden fontos adatról. A formázás lehet, hogy segít megszüntetni a fájlrendszerhibát, de ne felejtsd el, hogy ezzel az összes adatot törölni fogod a kártyáról.

Újraírási kísérlet: Próbálj újra adatokat másolni a kártyára, beleértve a kisebb fájlokat is. Figyeld meg, hogy ugyanez a hiba jelentkezik-e ismét.

Ellenőrzés másik kártyaolvasóval: Egy másik kártyaolvasó kipróbálása jó ötlet lehet. Ha különböző olvasókkal vagy eszközökkel ugyanaz a hiba jelentkezik, az valószínűleg a kártya vagy a fájlrendszer hibájára utal.

Teszt új fájlokkal: Próbálj ki új fájlokat, különféle méretekkel és típusokkal, és hagyd őket állni néhány napig. Ez segíthet abban, hogy kiderítsd, ugyanez a hiba jelentkezik-e új adatokkal.

Biztonságos másolatok: Fontos, hogy a fontos adatokról rendszeresen készíts biztonsági másolatokat más megbízható tárolókon, hogy ne legyenek veszélyben.

Ha a kísérletek során ugyanaz a hiba jelentkezik, és több olvasóval és eszközzel is próbáltad, akkor sajnos az SD kártya valószínűleg hibás. Ilyenkor a legbiztonságosabb döntés lehet az új kártya beszerzése.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#4126) ot93


ot93
senior tag

Üdv, van valami best buy 256gb micro sd mostanság akciókamerába? (dji action 3)
Én egyelőre egy sandisk extreme pro-t néztem ki, mivel eddig sandisk kártyáim voltak, de azok csak telefonban, tabletben voltak használva, legalapabbat szoktam általában (ultra stb) ...
Vettem amúgy egy extreme pro 256gb-ot egy kevés értékeléses ebay eladótól itthoninak feléért se, sejtettem, hogy nem lesz eredeti, külsőre elég jó hamisítvány, de sebességre elég gyatra. Még a kamera is kiírta, hogy megállhat a felvétel ezzel az eszeveszett tempójú kártyával :D
A csomagon a nyomtatási minőség mondhatni gyárias, az aranyozott felirat is mélynyomott, ami gyanús volt, hogy a műanyag csomagolás hátulról nem volt zárt, a memóriakártya hátsó fele pedig nem a gyárival megyegyező kivitelű és az érintkező pinek is olyan furák voltak (szerintem olcsó benyomást keltenek).
Írtam nekik üzenetet, vitatkozni sem akartak 1 óra múlva jött is vissza a pénz :D Ingyen azért valamire talán jó lesz, feltéve ha egyáltalán tud tárolni annyi adatot, mint ami rá van írva.

[kép] [kép] [kép]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#4127) MaxxDamage válasza ot93 (#4126) üzenetére


MaxxDamage
Topikgazda
LOGOUT blog

Szia!

Nagy hiba volt kintről venni....mivel itthon se drága és eredeti...! :W
Mikor még tripla árom volt a 128 meg 256-os akkor jogosan húztuk a szánkat, de már nem éri meg kintről rendelni (szerintem) meg Alza vagy más nagyobb bolttól érdemes rendelni és kapsz hozzá gyári gari timeot is.

Én is csak onnan vásárolok már, vagy Oázis Computer-nél vettem legutóbb (Kingston) 512GB mSD-t 20 ezerért 5 év bolti garival (gyártói LifeTime) 20 ezerért egy BD-R írót nem kapsz már....

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#4128) ot93 válasza MaxxDamage (#4127) üzenetére


ot93
senior tag

Üdv, rendeltem egyet most emagrol, de úgy nézem az sem eredeti. :U
Létezhet?

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#4129) Donki Hóte válasza ot93 (#4128) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Miből gondolod, hogy nem eredeti :F

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#4130) MaxxDamage válasza ot93 (#4128) üzenetére


MaxxDamage
Topikgazda
LOGOUT blog

Fogadni mernék hogy nem konkrétan EMAG az eladó, hanem az EMAG-on található xy nevű bolt!?
Miért nem normális helyről rendeltek?
Nem is értem! :W

Mi baj pl. az Alzával? :F

Linket kérhetnék, hogy mit is vettél konkrétan? :R

Ha meg úgy van hogy nem vagy elégedett, akkor el kell állni a vásárlástól és vissza kapod a pénzed.

Adok szivesen tanácsot, ajánlást, jó tanácsot, de kérdezz nyugodtan.... mielőtt bármit is veszel és minden rendben lesz. :)

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#4131) ot93 válasza MaxxDamage (#4130) üzenetére


ot93
senior tag

Való igaz, hogy nem konkrétan emag az eladó, nem sokszor rendeltem még onnan, nem voltam tisztában vele, hogy az emag a boltokat nem felügyeli. Bár voltak kétségeim, bevallom :)

[link] - ezt rendeltem

Alzával nincs bajom, csak emagon volt a legolcsóbb.

Donki Hóte
onnan jöttem rá, hogy szinte ugyanazokat az eltéréseket találtam, mint amit kínából rendeltem. De ez még szarabb hamisítvány volt :D Most sandisk extreme-t rendeltem, az is volt a csomagban, de a csomagon meg "extreme pro" . Ezen kívül ennek a csomag elején lévő grafika jóval alacsony felbontásban volt nyomtatva, a kínai rendelésesnél legalább a nyomtatás elől éles...

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#4132) Donki Hóte válasza ot93 (#4131) üzenetére


Donki Hóte
veterán

H2testw és CrystalDiskMark tesztprogramok mit mutatnak?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#4133) MaxxDamage válasza ot93 (#4131) üzenetére


MaxxDamage
Topikgazda
LOGOUT blog

"Prima lume" na innen se vennék semmit :)

Fórumtárs által ajánlott programmal nézd meg és kiderül.
A jót meg kell fizetni és az nem zsákba macska :D :P

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#4134) tvamos


tvamos
nagyúr

A gepembe nem tudok nagyobb SSD-t rakni, ezert egy USB-a mini pendrive-ot hasznalok. (SanDisk UltraFit SDCZ430-256GB) Sajnos a gepemen csak 1 USB port van, es az neha kene masra. Dokumentumok tarolasara van hasznalva, pdf, excel, word... egyeb konyvformatumok. Vannak meg nagyobb zip file-ok, projekt archivalas. Software telepitoket szoktam meg ra letoltni.

Tudtok olyan SD kartyat ajanlani, ami ugyancsak folyamatosan a gepben lenne, mint a mostani pendrive?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#4135) MaxxDamage válasza tvamos (#4134) üzenetére


MaxxDamage
Topikgazda
LOGOUT blog

Sajnos az SD kártya nem ilyen használatra való.
Milyen gép az, amibe csak ilyen megoldás létezhet és csak 1 USB port van rajta?
Nem gépet kéne cserélni elsődlegesen? :F

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#4136) tvamos válasza MaxxDamage (#4135) üzenetére


tvamos
nagyúr

Akkor esetleg microSD? Abbol van felugyeleti kameraba valo is.

A szmitogeprol ne kezdjunk elmelkedni, ez van, es kesz. (Amugy HP Zbook.)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#4137) MaxxDamage válasza tvamos (#4136) üzenetére


MaxxDamage
Topikgazda
LOGOUT blog

Én gép pontos típusára lennék kíváncsi....van sok fajta Zbook
Mi lenne a kereted mSD-re vagy SD-re?
mSD olcsóbb és mellé kell megbízható adapter is, ha sebesség is lényeges, akkor USB 3.2 Gen2 port is szükséges....ez olyan mikor van kerozinod de nincs mibe tölteni....hiába van nagy és gyors kártyád, de semmit nem érsz vele, mert csak USB 3.0 portod van meg olvasód is gyenge :) (lehetne még fokozni...de értelme nincs!) :U

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#4138) Rokamitya


Rokamitya
csendes tag

Sziasztok. Xiaomi okostelefonomat tárhelyét szeretném micro SDXC kártyával bővíteni, mert durván betelt a 64 GB a rengeteg fotóm miatt. Olvasom, hogy appokat külső tárhelyre nem lehet telepíteni. A telefonom belső adattárolóján már meglévő fotókat, videókat át lehet valahogy költöztetni a külső memóriakártyára? Vagy szívás lesz és vegyek egy új, nagyobb memóriájú telefont?

Előre is köszi az értelmes válaszokat. :R

Köszönöm!

(#4139) MaxxDamage válasza Rokamitya (#4138) üzenetére


MaxxDamage
Topikgazda
LOGOUT blog

Szia!

Igen, nem te vagy az első aki hasonlóan járt már :)
A telefonom belső adattárolóján már meglévő fotókat, videókat át lehet valahogy költöztetni a külső memóriakártyára? ---->> Igen, menthető és új/nagyobb kártyára is tehető vagy PC/Laptop/Felhő vagy bárhová menthető. :K

Telefon memória szabaddá tétele az első amit meg kell csinálnod, a telefonon nálam is csak a programok, updatek, rendszer ami megy...minden más az mSD kártyán van, bele értve a camera/képek/videók mentése is.
Neked ajánlott lehet egy 128 de inkább 256GB mSD beszerzése abba a telefonba. (megbízható helyről!)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#4140) tvamos válasza MaxxDamage (#4137) üzenetére


tvamos
nagyúr

Elso korben 15 ezerre gondoltam, es nem szamit a sebesseg, raerek.

Ezt nezegettem: SanDisk Extreme Pro SDXC Class 10 UHS-I U3 V30 200/140MB/s 256GB

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#4141) MaxxDamage válasza tvamos (#4140) üzenetére


MaxxDamage
Topikgazda
LOGOUT blog

Azt sajna nem kapod meg annyiért hivatalos helyről.
Temu meg hasonló helyeket nem ajánlom!

ÁK / BlueChip a legolcsóbb és ők biztos eredetit árulnak, de én Alzát választanám és biztosra mennék (120 hó gari) azt a 3 ezer pluszt nem sajnálnám rá. :)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#4142) MaxxDamage válasza MaxxDamage (#4141) üzenetére


MaxxDamage
Topikgazda
LOGOUT blog

Közbe most veszem észre, kevertem az mSD verzióval az Alzás árat.
mSD kártyát is lehet SD adapterrel SD-ként használni, de úgy egyel nő a hibalehetőség száma. SD-be a BlueChip-től is nyugodtan veheted, gyártóhoz a gari a lényeges. :K :R

Fontos megemlíteni, hogy az adapterrel történő gyakori ki- és beillesztés, vagy az eszközben tartósan való használat hosszabb távon sérülést okozhat az adapterben vagy a kártyában. A kártya általában ugyanúgy fog működni az adapterrel, de érdemes óvatosnak lenni a kihúzás és a behelyezés során, hogy elkerüljük a kártya vagy az adapter sérülését.

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#4143) tvamos válasza MaxxDamage (#4141) üzenetére


tvamos
nagyúr

Igen, a legolcsobb helyen 17+szallitas...

Akkor talan ez: Samsung Pro Plus 2021 SDXC Class 10 UHS-I U3 V30 160/120MB/s 256GB?

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#4144) MaxxDamage válasza tvamos (#4143) üzenetére


MaxxDamage
Topikgazda
LOGOUT blog

Mi az a legolcsóbb hely?
Csak megbízható helyről vedd!

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#4145) tvamos válasza MaxxDamage (#4144) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ugyan az, mint a Samsung: [link]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#4146) MaxxDamage válasza tvamos (#4145) üzenetére


MaxxDamage
Topikgazda
LOGOUT blog

Ha megbízható helyről szerzed, akkor vedd csak nyugodtan.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#4147) tvamos válasza MaxxDamage (#4137) üzenetére


tvamos
nagyúr

Zbook Studio 513Z7EC#AK8.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#4148) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Mivel nem találtam erre megfelelő topikot itt teszem fel a kérdésemet.Szerintetek ezt a két memóriakártyát mennyiért lehetne eladni?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#4149) MaxxDamage válasza Pityu. (#4148) üzenetére


MaxxDamage
Topikgazda
LOGOUT blog

Talán próbáld meg Itt: RETRO beárazás (mobil, PC, konzol)
Vagy inkább itt: MOBILTELEFON / TARTOZÉK / OKOSÓRA / OKOS KIEGÉSZÍTŐ beárazás

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#4150) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Sziasztok,
akciókamerához Insta360 ace pro szeretnék sd kártyát venni. Gopro8-ba évek óta 256-os samsung evo plus van. Most 512-es kártyát akarok venni az ace pro kamerába.
Következőket néztem ki:
SAMSUNG PRO Plus 512GB MicroSDXC 130 MB/s MB-MD512SA/EU
SAMSUNG Evo Plus 512GB MicroSDXC 90 MB/s MB-MC512HA/EU
Jó lesz vagy mást nézzek ?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.