Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#456) degu válasza neduddki (#454) üzenetére


degu
senior tag

Hat tk. Kuczka egy ellentmondasos egyeniseg volt!
Egyresz Neki koszonheto,hogy kivivta a scifi letjogosultsagat a marxi,materilaista alapokon nyugvo szoclagerben,es rengeteget tett eme mufaj elfogadtatasaert,masreszt Neki is meg volt kotve a keze a MO-on...ami nem kezzelfoghato,annak a szocializmus epiteseben nincs letjogosultsaga.
Mert mi volt a szocszifi alapelve? A pozitiv ember/ aki elhivatott,es mindig elhivatott,
humanus,joember...szoval egy komcsi supermen,aki tokeletesiti a galaxist,a mindenfele ocsmany,agressziv,haboruskodo,oldoklo gonosz,idegen letformakkal szemben.
/Jefremov:Andromeda kod*/
Masreszt nem preferalta a pesszimista,lehangolo...nekunk ugy is vegunk,egy fejlettebb civilizacioval szembenn attitudu irasokat.Es -sajnos erosen preferalta a tehetsegtelen szoci szcifi irokat!
A magyarok kozul csak egyet emlitenek...Szepesit,aki vegtelenul fantaziadus,de rettentoen gyermeteg! /Nem tud irni scifit!/
Vagy az NDK-s *zsenit*,akinek a *Galaktika* sorozatban egy kulon kotetet szentelt.
A neve duplawewel kezdodik!
/Hat Nala en is tudtam volna jobbat irni!/
Ugyhogy vegul is -szerintem Kuczka egy nagyon jo fej volt...akinek sokat koszonhet a magyar scifi rajongok nepes tabora...
A palettaja szeles volt! Bemutatta a zsenialis orosz scifi-irokat Bilenkin,Dnyeprov,A es B Sztrugackij s,es a felulmulhatatlan asz, a lengyel Stanislav Lem,aki meg Asimovot is uberelte...szerintem! Akinel zsenialisabb jovolato nem szuletett meg...
...tisztelettel adozom emlekenek!... :R

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.